Licensed To:  St. Petersburg Aquatics/Lewis                Hy-Tek's MEET MANAGER  7:53 PM  4/13/2003  Page 1
                       Boys & Girls Clubs National Swimming Champs - 4/11/2003 to 4/13/2003
                                                         
                                                         
                                      Individual Rankings - Through Event 140

                                         8 & Under Female Individual Scores
   Place        Name                                           Age        Team                     Points
      1         Gustafson, Christine                              8       CBGC-NJ                    144
                                                                          Team
      2         Powers, Colleen                                   8       BGNW-MR                    142
                                                                          Team
      3         Conceicao, Olivia                                 8       BGCN-NE                    129
                                                                          Team
      4         Olinger, Olivia M                                 8       BGNW-MR                    110
                                                                          Team
      5         Slivka, Martha                                    8       BGNW-MR                    109
                                                                          Team
      6         Woeckener, Wendy O                                7       BGNW-MR                     97
                                                                          Team
      7         Mariso, Candace                                   8       CBGC-NJ                     96
                                                                          Team
      8         Foster, Natalie E                                 8       CVST-FL                     75.50.
                                                                          Team
      9         Slivka, Hannah                                    8       BGNW-MR                     74.50.
                                                                          Team
     10         Volz, Emma D                                      8       CVST-FL                     68.50.
                                                                          Team
     11         Russell, Leigh Anne                               7       CVST-FL                     50
                                                                          Team
     12         Duarte, Jennifer S                                8       CBGC-NJ                     49.50.
                                                                          Team
     12         Alderman, Mackenzie S                             8       BGNW-MR                     49.50.
                                                                          Team
     14         Drake, Julia M                                    7       TAC-VA                      40
                                                                          Team
     15         Owens, Carlye A                                   8       CVST-FL                     38
                                                                          Team
     16         Perschetz, Lauren                                 7       BGNW-MR                     35.50.
                                                                          Team
     17         Parker, Aliya                                     8       BGMA-GA                     35
                                                                          Team
     18         Saias, Stephanie J                                8       BGNW-MR                     34
                                                                          Team
     19         Hunter, Ashley                                    8       BGMA-GA                     33
                                                                          Team
     20         Gordon, Sydney A                                  7       BGNW-MR                     30
                                                                          Team
     21         Lindenberg, Olivia N                              7       BGNW-MR                     27
                                                                          Team
     22         Brooks, Kayla M                                   6       BGNW-MR                     19
                                                                          Team
     23         Zak, Joanna A                                     7       CBGC-NJ                     10
                                                                          Team
     23         Gspurning, Heidi                                  6       BGNW-MR                     10
                                          8 & Under Male Individual Scores
   Place        Name                                           Age        Team                     Points
      1         Rappaport, Will L                                 8       BGNW-MR                    153
                                                                          Team
      2         Blacker, Aaron M                                  7       BGNW-MR                    140
                                                                          Team
      3         Caiola, Danny R                                   8       BGNW-MR                    139
                                                                          Team
      4         Lyons, Sean P                                     8       BGNW-MR                    112
                                                                          Team
      5         Rosen, Alex J                                     7       BGNW-MR                    109
                                                                          Team
      6         Simon, Henry                                      8       BGNW-MR                    106
                                                                          Team
      7         Shine, Stephen J                                  7       BGNW-MR                     97
                                                                          Team
      8         James, Eric                                       8       CBGC-NJ                     81
                                                                          Team
      9         Mayer, Chase C                                    7       CVST-FL                     80
                                                                          Team
      9         Bell, Benjamin D                                  8       BGNW-MR                     80
                                                                          Team
     11         Horner, Thomas F                                  7       BGNW-MR                     64
                                                                          Team
     12         Navarro, Juan                                     8       WEHR-MA                     58
                                                                          Team
     13         Tracey *, Adam                                    7       BGNW-MR                     19
                                                                          Team
     14         Negron, Jesus                                     8       DOLP-FL                      9
                                                                          Team
     14         Guyett *, Brian R                                 8       BGNW-MR                      9
                                                                          Team
     16         Palumbo, Taylor S                                 8       BGNW-MR                      6
                                                                          Team
     17         Palmer, Cuade                                     8       DOLP-FL                      1
                                        10 & Under Female Individual Scores
   Place        Name                                           Age        Team                     Points
      1         Polhill, Ali C                                   10       BGNW-MR                    148
                                                                          Team
      2         Nelson, Allison L                                10       CVST-FL                    145
                                                                          Team
      3         Berkman, Maddy R                                  9       BGNW-MR                    127
                                                                          Team
      4         Cook, Katie M                                    10       CVST-FL                    126
                                                                          Team
      5         Underwood, Katie S                               10       BGNW-MR                    121
                                                                          Team
      6         Holmes, Sabine B                                 10       BGNW-MR                    107
                                                                          Team
      7         Reilly, Nadie D                                  10       BGNW-MR                     96
                                                                          Team
      8         Brooks, Meghan E                                 10       BGNW-MR                     82
                                                                          Team
      9         Sims, Micah                                      10       BGNW-MR                     80.50.
                                                                          Team
     10         Zayas, Brittany A                                10       CVST-FL                     73
                                                                          Team
     11         Sims, Danielle                                    9       BGNW-MR                     66
                                                                          Team
     12         Bienkiewicz, Daphne J                            10       CBGC-NJ                     65
                                                                          Team
     13         Oslund, Victoria M                               10       CVST-FL                     58
                                                                          Team
     14         Sinkiewicz, Kim                                  10       BGCN-NE                     54
                                                                          Team
     15         Gustafson, Charlene M                            10       CBGC-NJ                     47.50.
                                                                          Team
     16         Scilufo, Taylor                                   9       BGNW-MR                     46
                                                                          Team
     17         Diaz-Patterson, Quianna T                        10       BGCN-NE                     42
                                                                          Team
     18         Woeckener, Emma R                                10       BGNW-MR                     41
                                                                          Team
     18         Blacker, Sara P                                   9       BGNW-MR                     41
                                                                          Team
     20         Miller, Britni D                                 10       CBGC-NJ                     40
                                                                          Team
     21         Marks, Hannah B                                  10       BGNW-MR                     39
                                                                          Team
     22         Weston, Caroline L                                9       BGNW-MR                     37
                                                                          Team
     23         Powers, Deirdre E                                10       BGNW-MR                     20
                                                                          Team
     24         Green, Christy O                                 10       BGNW-MR                     15
                                                                          Team
     25         Christianson, Lauren J                           10       UPAC-PN                     14
                                                                          Team
     26         Cooper, Sammie                                   10       BGNW-MR                     13
                                                                          Team
     27         Rappaport, Roxy S                                 9       BGNW-MR                     12
                                                                          Team
     27         Alderman, Kelsea B                               10       BGNW-MR                     12
                                                                          Team
     29         Sgaglio, Briggs J                                 9       BGNW-MR                     10
                                                                          Team
     30         Ramsey, Lauren G                                 10       CVST-FL                      9
                                                                          Team
     31         Gspurning, Sonja                                  9       BGNW-MR                      8
                                                                          Team
     32         Schumann, Jessica                                 9       BGCN-NE                      7
                                                                          Team
     32         Monahan, Bailie C                                 9       CVST-FL                      7
                                                                          Team
     34         Kepner, Molly J                                   9       BGCN-NE                      6
                                                                          Team
     35         Owens, Caitlin N                                 10       CVST-FL                      5
                                                                          Team
     35         Kaplan, Alexis H                                  9       BGNW-MR                      5
                                                                          Team
     35         Balter, Lizzy A                                   9       BGNW-MR                      5
                                                                          Team
     38         Cuevas, Kimberly                                 10       CBGC-NJ                      4
                                                                          Team
     38         Reilly, Brigid S                                  9       BGNW-MR                      4
                                                                          Team
     40         Russell, Paige                                   10       CVST-FL                      2
                                         10 & Under Male Individual Scores
   Place        Name                                           Age        Team                     Points
      1         Carr, John P                                     10       BGNW-MR                    146
                                                                          Team
      2         Gordon, Dakota J                                 10       BGNW-MR                    137
                                                                          Team
      3         Karle, Matthew I                                  9       BGNW-MR                    136
                                                                          Team
      4         Wolinski, Tommy                                   9       CBGC-NJ                    131
                                                                          Team
      5         Potter, Justin E                                  9       BGNW-MR                    116
                                                                          Team
      6         Attal, Dylan C                                   10       CVST-FL                    112
                                                                          Team
      7         Santiago, Ryan S                                  9       CBGC-NJ                    101
                                                                          Team
      8         Conceicao, Ryan J                                10       BGCN-NE                    100
                                                                          Team
      9         Carr, Charlie                                     9       BGNW-MR                     92
                                                                          Team
     10         Urquilla, Giovanni                               10       CBGC-NJ                     91
                                                                          Team
     11         Perelman, Cory E                                 10       BGNW-MR                     67
                                                                          Team
     12         Hatoum, Andreas F                                 9       CVST-FL                     49
                                                                          Team
     13         Stern, Ryan S                                    10       BGNW-MR                     47
                                                                          Team
     14         Gebauer, Benjamin A                               9       BGNW-MR                     43
                                                                          Team
     15         Avendano, Jovany                                  9       CBGC-NJ                     40
                                                                          Team
     15         Zak, Jeremy M                                     9       CBGC-NJ                     40
                                                                          Team
     17         Lattarulo, Chris J                                9       BGNW-MR                     34
                                                                          Team
     18         Zimmerman, Harry G                                9       BGNW-MR                     32
                                                                          Team
     19         Torres, Alex                                     10       WEHR-MA                     24
                                                                          Team
     19         Van Osdal, Emerick M                             10       CVST-FL                     24
                                                                          Team
     21         Shugart, Tommy Y                                 10       CVST-FL                     22
                                                                          Team
     22         Bobo, Josh                                       10       CVST-FL                     19
                                                                          Team
     23         Ziminsky, Michael A                              10       BGNW-MR                     13
                                                                          Team
     23         Lam, Alex                                         9       WEHR-MA                     13
                                                                          Team
     25         Jurczenia, Victor                                 9       CBGC-NJ                     11
                                                                          Team
     26         Rosenbloom, Jake A                                9       BGNW-MR                      7
                                                                          Team
     27         Brock, David A                                    9       CVST-FL                      1
                                          11-12 Female Individual Scores
   Place        Name                                           Age        Team                     Points
      1         Tracey, Kim L                                    12       BGNW-MR                    153
                                                                          Team
      2         Niessl, Steffi E                                 12       BGNW-MR                    139.50.
                                                                          Team
      3         Rudolph, Jackie E                                11       TAC-VA                     137
                                                                          Team
      4         Gorki, Alexandra G                               11       BGNW-MR                    134.50.
                                                                          Team
      5         Tromp, Claire L                                  12       CVST-FL                    113
                                                                          Team
      6         Horner, Michelle L                               12       BGNW-MR                    110
                                                                          Team
      7         Weston, Betsy F                                  11       BGNW-MR                    100
                                                                          Team
      7         Cweibel, Rebecca L                               12       BGNW-MR                    100
                                                                          Team
      9         Fanelli, Melissa R                               11       BGNW-MR                     92
                                                                          Team
     10         Holden, Kim B                                    11       BGNW-MR                     76
                                                                          Team
     10         Christianson, Carley M                           12       UPAC-PN                     76
                                                                          Team
     12         Mann, Jessica L                                  12       BGNW-MR                     65
                                                                          Team
     12         Kepner, Stephanie L                              12       BGCN-NE                     65
                                                                          Team
     14         Moreno, Sandra M                                 12       BGNW-MR                     60
                                                                          Team
     15         Russell, Kerry C                                 12       CVST-FL                     56
                                                                          Team
     15         Pribble, Abigail L                               11       BGNW-MR                     56
                                                                          Team
     17         Simon, Molly J                                   12       BGNW-MR                     51
                                                                          Team
     18         Willhoft, Emily G                                12       BGNW-MR                     41
                                                                          Team
     19         Carr, Erin M                                     12       BGNW-MR                     28
                                                                          Team
     19         Balagtas, Donna                                  12       CBGC-NJ                     28
                                                                          Team
     21         Horner, Marissa R                                11       BGNW-MR                     25
                                                                          Team
     21         Clune, Tara E                                    12       BGNW-MR                     25
                                                                          Team
     23         Jones, Tayanna                                   11       MARR-MA                     23
                                                                          Team
     24         Shaughnessey, Kara                               12       MARR-MA                     18
                                                                          Team
     25         Cawley, Kathleen                                 12       MARR-MA                     17
                                                                          Team
     26         Sheridan, Molly C                                11       CVST-FL                      9
                                                                          Team
     26         Green, Alexa K                                   11       BGNW-MR                      9
                                                                          Team
     26         McGrath, Rachel                                  12       MARR-MA                      9
                                                                          Team
     29         Lam, Stephanie                                   12       WEHR-MA                      8
                                                                          Team
     30         Pelletier, Katy                                  12       BGCN-NE                      7
                                                                          Team
     31         Batten, Brooke O                                 12       CVST-FL                      5
                                                                          Team
     31         Gennusa, Jessica E                               12       GNBC-MA                      5
                                                                          Team
     33         Burnett, Elise M                                 12       CBGC-NJ                      4
                                                                          Team
     33         Hong, Helena                                     11       WEHR-MA                      4
                                                                          Team
     35         Kapetanakis, Courtney J                          12       BGCN-NE                      3
                                                                          Team
     35         Arias, Karen                                     12       CBGC-NJ                      3
                                                                          Team
     37         Silverman, Leah                                  11       MARR-MA                      1
                                           11-12 Male Individual Scores
   Place        Name                                           Age        Team                     Points
      1         Polhill, Drew B                                  12       BGNW-MR                    160
                                                                          Team
      2         Asaga, Kazu                                      12       BGNW-MR                    145
                                                                          Team
      3         Donnelly, Vincent J                              11       CVST-FL                    135
                                                                          Team
      4         Palumbo, Evan S                                  12       BGNW-MR                    130
                                                                          Team
      5         Karle, James M                                   12       BGNW-MR                    120
                                                                          Team
      6         Brock, Stephen D                                 11       CVST-FL                    118
                                                                          Team
      7         Hadley, Matthew J                                11       BGNW-MR                    102
                                                                          Team
      8         White, Connor D                                  11       BGNW-MR                     95
                                                                          Team
      9         Caiola, Mark D                                   12       BGNW-MR                     94
                                                                          Team
     10         Jesionek, Elgernon                               12       UNAT-FL                     85
                                                                          Team
     11         Zak, Jeffrey J                                   11       CBGC-NJ                     67
                                                                          Team
     12         Berard, Garek J                                  12       BGNW-MR                     66
                                                                          Team
     13         Alpert-Stern, Jesse J                            12       CVST-FL                     65.50.
                                                                          Team
     14         Bush, David R                                    11       BGNW-MR                     62.50.
                                                                          Team
     15         Ruiz, Abraham                                    12       CBGC-NJ                     60
                                                                          Team
     16         Pecora, Giancarlo D                              11       BGNW-MR                     55
                                                                          Team
     17         Lyons, Brian L                                   11       BGNW-MR                     50
                                                                          Team
     18         Mullaney, Gregory T                              11       BGNW-MR                     47
                                                                          Team
     19         Bobo, Sam                                        11       CVST-FL                     26
                                                                          Team
     20         Frey, Stephen W                                  12       CVST-FL                     11
                                                                          Team
     21         Brown, Vincent                                   11       DOLP-FL                      6
                                                                          Team
     22         Almonacid, Jeffrey                               11       WEHR-MA                      5
                                                                          Team
     23         Sowers, Andrew                                   11       WEHR-MA                      2
                                          13-14 Female Individual Scores
   Place        Name                                           Age        Team                     Points
      1         Guyett, Caren E                                  13       BGNW-MR                    140
                                                                          Team
      2         Lewkowicz, Emeri A                               13       CVST-FL                    124
                                                                          Team
      3         Foster, Carrie E                                 13       CVST-FL                    108
                                                                          Team
      4         Boldizsar, Brittany M                            14       CVST-FL                    107.50.
                                                                          Team
      5         Potter, Brittany C                               13       BGNW-MR                    105
                                                                          Team
      6         Flaherty, Tara E                                 14       BGNW-MR                    104
                                                                          Team
      7         Fernandez, Adrienne R                            13       CVST-FL                     96
                                                                          Team
      7         Cook, Megan R                                    13       CVST-FL                     96
                                                                          Team
      9         Potter, Alyssa C                                 13       BGNW-MR                     89
                                                                          Team
     10         Went, Britny N                                   14       CVST-FL                     87
                                                                          Team
     11         Lian, Michelle R                                 14       BGNW-MR                     70
                                                                          Team
     11         Crovo, Valerie C                                 14       CVST-FL                     70
                                                                          Team
     13         Perelman, Hayley E                               14       BGNW-MR                     66
                                                                          Team
     14         Powers, Tara K                                   14       BGNW-MR                     55
                                                                          Team
     15         Mayer, Gina A                                    13       CVST-FL                     54
                                                                          Team
     16         Wacyk, Roxy                                      14       BGNW-MR                     52.50.
                                                                          Team
     17         Mackey, Jenn-Jenn L                              13       CVST-FL                     50
                                                                          Team
     18         Drake, Danielle M                                13       TAC-VA                      47
                                                                          Team
     19         Berard, Margurite F                              14       BGNW-MR                     42
                                                                          Team
     20         Silverman, Sarah                                 14       MARR-MA                     36
                                                                          Team
     21         Willhoft, Laura M                                14       BGNW-MR                     34
                                                                          Team
     21         Fitzgibbons, Hannah L                            14       BGNW-MR                     34
                                                                          Team
     23         Follini, Nadine R                                13       BGNW-MR                     33
                                                                          Team
     23         Hotchkiss, Erin M                                14       CVST-FL                     33
                                                                          Team
     25         Light, Sheila J                                  13       BGNW-MR                     27
                                                                          Team
     26         Cecchetelli, Alyssa D                            13       BGNW-MR                     18
                                                                          Team
     27         Mendoza, Lesly Anne E                            13       CBGC-NJ                     11
                                                                          Team
     27         Felsenthal, Alli N                               13       BGNW-MR                     11
                                                                          Team
     29         Noel, Shelby                                     13       BGCN-NE                     10
                                                                          Team
     30         Razumov, Nadia                                   13       CBGC-NJ                      9
                                                                          Team
     30         Bondarenko, Jaclyn                               14       CBGC-NJ                      9
                                                                          Team
     30         Kapetanakis, Ashlyn K                            14       BGCN-NE                      9
                                                                          Team
     33         Bonczar, Lucy C                                  13       BGCN-NE                      8
                                                                          Team
     34         Lyons, Deirdre T                                 14       BGNW-MR                      7
                                                                          Team
     35         Connolly, Alison                                 14       SBBG-MA                      3
                                                                          Team
     36         Moreno, Laura S                                  14       BGNW-MR                      2
                                           13-14 Male Individual Scores
   Place        Name                                           Age        Team                     Points
      1         Hastings, Tristan L                              14       BGNW-MR                    160
                                                                          Team
      2         Sheridan, Stephen T                              14       CVST-FL                    134
                                                                          Team
      3         Simco, Daniel P                                  13       BGNW-MR                    132
                                                                          Team
      4         Powell, Adam C                                   14       BGNW-MR                    112.50.
                                                                          Team
      5         Lynch, Sullivan M                                13       CVST-FL                    107
                                                                          Team
      6         Cole, Isaac J                                    14       TAC-VA                      96
                                                                          Team
      7         Walsh, Bobby A                                   13       TAC-VA                      95
                                                                          Team
      8         Simco, Anthony J                                 13       BGNW-MR                     94
                                                                          Team
      9         McKenna, Colby M                                 14       BGNW-MR                     91
                                                                          Team
     10         Cannon, Maurice A                                14       TAC-VA                      83.50.
                                                                          Team
     11         Goodell, Cal                                     14       CBGC-NJ                     81
                                                                          Team
     12         Attal, Matthew N                                 13       CVST-FL                     77
                                                                          Team
     13         Shugart, Billy A                                 14       CVST-FL                     72
                                                                          Team
     14         Morris, Dylan W                                  13       BGNW-MR                     58
                                                                          Team
     15         Burrows, John M                                  14       BGNW-MR                     56
                                                                          Team
     16         Blacker, Jared A                                 13       BGNW-MR                     52
                                                                          Team
     17         Casperino, Craig J                               14       CBGC-NJ                     47
                                                                          Team
     18         Luboja, Chris                                    13       BGNW-MR                     43
                                                                          Team
     19         Powers, Casey D                                  13       BGNW-MR                     42
                                                                          Team
     20         Cadogan, Germaine                                13       MARR-MA                     37
                                                                          Team
     21         Mullaney, Kevin J                                14       BGNW-MR                     34
                                                                          Team
     22         Frissell, Dustin E                               14       CVST-FL                     31
                                                                          Team
     23         Greathead, Evan M                                13       BGCN-NE                     16
                                                                          Team
     23         Frey, Kevin P                                    13       CVST-FL                     16
                                                                          Team
     25         Fontanella, David A                              14       CVST-FL                     13
                                                                          Team
     26         Landon, Ben N                                    13       CVST-FL                      8
                                                                          Team
     27         Davis, Brett J                                   13       CVST-FL                      7
                                                                          Team
     28         Barbuto, James                                   13       SBBG-MA                      4
                                                                          Team
     28         Mealey, James                                    14       SBBG-MA                      4
                                                                          Team
     30         Hudson, Donmenico                                13       BGMA-GA                      2
                                             Female Individual Scores
   Place        Name                                           Age        Team                     Points
      1         Guyett, Sarah A                                  16       BGNW-MR                    154
                                                                          Team
      2         Bird, Becky M                                    17       CVST-FL                    142
                                                                          Team
      3         Cavalieri, Carly R                               15       CVST-FL                    133
                                                                          Team
      4         Hunter, Brittany M                               18       BGNW-MR                    124
                                                                          Team
      5         O'Loughlin, Sarah E                              16       BGNW-MR                    115
                                                                          Team
      6         Munson, Kat D                                    17       BGNW-MR                    114
                                                                          Team
      7         Bannon, Meredith L                               15       BGNW-MR                     90
                                                                          Team
      8         Davis, Natalie P                                 17       CVST-FL                     89
                                                                          Team
      9         Baumann, Mary Kate                               15       BGNW-MR                     87
                                                                          Team
     10         Kellogg, Casey A                                 15       BGNW-MR                     79
                                                                          Team
     11         Mellars, Paige L                                 16       BGNW-MR                     64.50.
                                                                          Team
     12         Lingafelt, Leslie J                              15       TAC-VA                      62
                                                                          Team
     13         Johnson, Kelly A                                 16       BGCN-NE                     60
                                                                          Team
     14         Warlaumont, Mary S                               17       BGNW-MR                     56
                                                                          Team
     15         Ulanowski, Danielle M                            17       BGNW-MR                     48.50.
                                                                          Team
     16         Cooke, Katrina M                                 16       CVST-FL                     45
                                                                          Team
     17         Light, Jaymi D                                   15       BGNW-MR                     43.50.
                                                                          Team
     18         Porter, Kate                                     15       BGCN-NE                     41
                                                                          Team
     19         Tincler, Sarah E                                 16       TAC-VA                      40
                                                                          Team
     20         Gennusa, Erika L                                 16       GNBC-MA                     39
                                                                          Team
     21         Silverman, Sharon                                16       MARR-MA                     36
                                                                          Team
     22         Davisson, Adrienne M                             24       GNBC-MA                     32
                                                                          Team
     22         Patrick, Emily M                                 15       TAC-VA                      32
                                                                          Team
     22         Warlaumont, Kimi S                               16       BGNW-MR                     32
                                                                          Team
     25         Brown, Amy E                                     16       BGNW-MR                     28
                                                                          Team
     26         Drexel, Meghan A                                 17       BGNW-MR                     25
                                                                          Team
     27         Roberts, Kristin E                               15       GNBC-MA                     22
                                                                          Team
     28         Guyett, Caren E                                  13       BGNW-MR                     20
                                                                          Team
     29         Mayer, Gina A                                    13       CVST-FL                     17
                                                                          Team
     30         Went, Britny N                                   14       CVST-FL                     16
                                                                          Team
     31         Mullaney, Christine M                            16       BGNW-MR                     15
                                                                          Team
     31         Skipper, Lihlani                                 15       MARR-MA                     15
                                                                          Team
     31         Potter, Alyssa C                                 13       BGNW-MR                     15
                                                                          Team
     34         Thomson, Jenna L                                 15       BGNW-MR                     14.50.
                                                                          Team
     35         Lewkowicz, Emeri A                               13       CVST-FL                     14
                                                                          Team
     36         Karle, Stephanie A                               15       BGNW-MR                     13
                                                                          Team
     36         Sullivan, Kathryn G                              16       BGNW-MR                     13
                                                                          Team
     36         Potter, Brittany C                               13       BGNW-MR                     13
                                                                          Team
     39         Powers, Tara K                                   14       BGNW-MR                     12
                                                                          Team
     40         Duquette, Amanda A                               17       BGCN-NE                     11
                                                                          Team
     41         Skipper, Kassandra                               16       MARR-MA                     10
                                                                          Team
     42         Bowen, Danielle M                                15       BGCN-NE                      9
                                                                          Team
     42         Herman, Julia R                                  15       BGNW-MR                      9
                                                                          Team
     44         Bannon, Courtney C                               17       BGNW-MR                      5
                                                                          Team
     44         Butson, Magan R                                  15       CVST-FL                      5
                                                                          Team
     46         Schumann, Erin E                                 15       BGCN-NE                      3
                                                                          Team
     46         Bakomenko, Natalie A                             16       GNBC-MA                      3
                                                                          Team
     48         Colonna, Jen R                                   18       BGNW-MR                      2
                                                                          Team
     49         Bourassa, Laura C                                17       BGCN-NE                      1
                                                                          Team
     49         Kosits, Kristen                                  17       BGNW-MR                      1
                                                                          Team
     49         Lam, Rebecca I                                   15       BGNW-MR                      1
                                              Male Individual Scores
   Place        Name                                           Age        Team                     Points
      1         Mitchell, Brad E                                 15       BGNW-MR                    148
                                                                          Team
      2         Nelson, Grant T                                  17       CVST-FL                    145.50.
                                                                          Team
      3         Thornton, Brad A                                 16       BGNW-MR                    138.50.
                                                                          Team
      4         McKenna, Ryan K                                  18       BGNW-MR                    134
                                                                          Team
      5         Cazes, Clifton C                                 18       BGNW-MR                    110
                                                                          Team
      6         Ballinger, David B                               15       BGNW-MR                    109
                                                                          Team
      7         Crovo, Cesar A                                   16       CVST-FL                     98
                                                                          Team
      8         Connolly, Patrick J                              17       BGNW-MR                     97
                                                                          Team
      9         O'Keefe, Myles P                                 16       CVST-FL                     89
                                                                          Team
     10         Maier, Artie R                                   17       BGNW-MR                     88
                                                                          Team
     11         Palumbo, Andrew S                                15       BGNW-MR                     83
                                                                          Team
     12         Mueller, Jeff D                                  15       CVST-FL                     74
                                                                          Team
     13         Thibodeau, Dan J                                 18       BGCN-NE                     73
                                                                          Team
     14         Jessop, Keith A                                  28       GNBC-MA                     58
                                                                          Team
     14         Owens, Brian R                                   17       GNBC-MA                     58
                                                                          Team
     14         Capsuto, Ian R                                   17       BGNW-MR                     58
                                                                          Team
     17         Fitzgibbon, Sean R                               17       GNBC-MA                     52
                                                                          Team
     18         Ziminsky, Joey M                                 18       BGNW-MR                     44
                                                                          Team
     19         Watkins, Martin T                                16       BGNW-MR                     40
                                                                          Team
     20         Walsh, JB B                                      16       TAC-VA                      35
                                                                          Team
     20         Varhegyi, Aron D                                 16       BGCN-NE                     35
                                                                          Team
     22         Morrison, Carl F                                 17       BGCN-NE                     30
                                                                          Team
     23         Hillmer, Ansel T                                 15       CVST-FL                     28
                                                                          Team
     24         Greathead, Brian W                               16       BGCN-NE                     22
                                                                          Team
     25         Attal, Matthew N                                 13       CVST-FL                     20
                                                                          Team
     26         Morris, Shayne W                                 15       BGNW-MR                     19
                                                                          Team
     27         Jankowski, Chris R                               17       BGNW-MR                     17
                                                                          Team
     27         Lynch, Sullivan M                                13       CVST-FL                     17
                                                                          Team
     29         McKenna, Colby M                                 14       BGNW-MR                     16
                                                                          Team
     30         Blacker, Jared A                                 13       BGNW-MR                     15
                                                                          Team
     31         Powers, Casey D                                  13       BGNW-MR                     14
                                                                          Team
     32         Ally, Omar                                       15       BGCN-NE                     12
                                                                          Team
     33         Smith, Christopher A                             17       CVST-FL                      4
                                                                          Team
     34         Murphy, Tim                                      15       SBBG-MA                      3
                                                                          Team
     34         Caiola, Matt A                                   15       BGNW-MR                      3