Licensed to St. Petersburg Aquatics/Lewis
                                       Hy-Tek's Meet Manager 4/12/2003 08:08 PM
     Boys & Girls Clubs National Swimming Champs - 4/11/2003 to 4/13/2003      
                                    Results                                    
 
Event 23  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Tom & Janis Nelson
 Meet Record: # 2:13.07  2000      Yarbrough, Alexandra, TAC                   
 Meet Qualifying:  3:20.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cook, Katie M             10 Carrollwood-FL       2:19.73    2:17.06  
  2 Polhill, Ali C            10 Bgnw Marlins-MR      2:21.52    2:17.71  
  3 Nelson, Allison L         10 Carrollwood-FL       2:24.84    2:20.38  
  4 Underwood, Katie S        10 Bgnw Marlins-MR      2:30.88    2:28.36  
  5 Holmes, Sabine B          10 Bgnw Marlins-MR      2:32.12    2:29.87  
  6 Brooks, Meghan E          10 Bgnw Marlins-MR      2:38.25    2:33.49  
  7 Sims, Micah               10 Bgnw Marlins-MR      2:41.37    2:38.04  
  8 Zayas, Brittany A         10 Carrollwood-FL       2:41.51    2:38.55  
B - Final
  9 Powers, Deirdre E         10 Bgnw Marlins-MR      2:43.41    2:43.41  
 10 Christianson, Lauren J    10 Upac-PN              2:47.62    2:47.62  
 11 Gspurning, Sonja           9 Bgnw Marlins-MR      2:47.63    2:47.63  
 12 Owens, Caitlin N          10 Carrollwood-FL       2:53.43    2:53.43  
 13 Sgaglio, Briggs J          9 Bgnw Marlins-MR      2:56.93    2:56.93  
 14 Alderman, Kelsea B        10 Bgnw Marlins-MR      2:57.54    2:57.54  
 
Event 24  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 2:09.17  2002      Nunez, Jonathan, SWIM                       
 Meet Qualifying:  3:09.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Carr, John P              10 Bgnw Marlins-MR      2:24.26    2:20.93  
  2 Wolinski, Tommy            9 CBGC-NJ              2:31.67    2:21.61  
  3 Potter, Justin E           9 Bgnw Marlins-MR      2:38.41    2:38.13  
  4 Carr, Charlie              9 Bgnw Marlins-MR      2:47.51    2:50.86  
  5 Perelman, Cory E          10 Bgnw Marlins-MR      2:53.33    2:59.26  
  6 Lattarulo, Chris J         9 Bgnw Marlins-MR      3:05.29    3:08.36  
 -- Ziminsky, Michael A       10 Bgnw Marlins-MR      3:11.58   x3:18.06  
 -- Zimmerman, Harry G         9 Bgnw Marlins-MR      3:12.97   x3:21.94  
 
Event 25  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Allison & Don Batten
 Meet Record: # 1:56.50  1999      Freeburn, Kelly, TAC                        
 Meet Qualifying:  2:43.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tracey, Kim L             12 Bgnw Marlins-MR      2:13.93    2:11.04  
  2 Gorki, Alexandra G        11 Bgnw Marlins-MR      2:15.34    2:14.34  
  3 Horner, Michelle L        12 Bgnw Marlins-MR      2:16.51    2:15.39  
  4 Weston, Betsy F           11 Bgnw Marlins-MR      2:19.91    2:15.98  
  5 Christianson, Carley M    12 Upac-PN              2:18.70    2:17.78  
  6 Mann, Jessica L           12 Bgnw Marlins-MR      2:16.18    2:19.36  
  7 Kepner, Stephanie L       12 Dolphins-NE          2:24.17    2:24.57  
  8 Pribble, Abigail L        11 Bgnw Marlins-MR      2:23.33    2:25.06  
B - Final
  9 Carr, Erin M              12 Bgnw Marlins-MR      2:29.47    2:27.48  
 10 Horner, Marissa R         11 Bgnw Marlins-MR      2:36.89    2:28.71  
 11 Willhoft, Emily G         12 Bgnw Marlins-MR      2:32.57    2:33.17  
 12 Batten, Brooke O          12 Carrollwood-FL       2:36.97    2:36.67  
 13 Sheridan, Molly C         11 Carrollwood-FL       2:44.36    2:37.92  
 14 Pelletier, Katy           12 Dolphins-NE          2:42.64    2:39.66  
 
Event 26  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 1:56.48  1993      Mitchell, Eric, MKBC                        
 Meet Qualifying:  2:39.69
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Asaga, Kazu               12 Bgnw Marlins-MR      2:13.04    2:09.93  
  2 Palumbo, Evan S           12 Bgnw Marlins-MR      2:15.50    2:10.37  
  3 Brock, Stephen D          11 Carrollwood-FL       2:17.72    2:17.26  
  4 Karle, James M            12 Bgnw Marlins-MR      2:17.88    2:20.69  
  5 Caiola, Mark D            12 Bgnw Marlins-MR      2:26.58    2:23.52  
  6 Hadley, Matthew J         11 Bgnw Marlins-MR      2:25.70    2:27.59  
  7 Lyons, Brian L            11 Bgnw Marlins-MR      2:30.03    2:29.17  
  8 Alpert-Stern, Jesse J     12 Carrollwood-FL       2:33.65    2:33.39  
B - Final
  9 Pecora, Giancarlo D       11 Bgnw Marlins-MR      2:34.32    2:34.94  
 
Event 27  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Windy City Pizza
 Meet Record: # 1:53.35  2001      Freeburn, Kelly, TAC                        
 Meet Qualifying:  2:36.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Guyett, Caren E           13 Bgnw Marlins-MR      2:01.63    1:56.81  
  2 Went, Britny N            14 Carrollwood-FL       2:02.75    2:01.66  
  3 Cook, Megan R             13 Carrollwood-FL       2:03.35    2:02.40  
  4 Mayer, Gina A             13 Carrollwood-FL       2:03.52    2:02.73  
  5 Foster, Carrie E          13 Carrollwood-FL       2:05.22    2:04.17  
  6 Boldizsar, Brittany M     14 Carrollwood-FL       2:06.40    2:05.58  
  7 Lian, Michelle R          14 Bgnw Marlins-MR      2:07.82    2:05.90  
  8 Flaherty, Tara E          14 Bgnw Marlins-MR      2:08.24    2:07.29  
B - Final
  9 Drake, Danielle M         13 TAC-VA               2:12.54    2:07.62  
 10 Hotchkiss, Erin M         14 Carrollwood-FL       2:08.73    2:07.63  
 11 Perelman, Hayley E        14 Bgnw Marlins-MR      2:12.04    2:10.26  
 12 Fitzgibbons, Hannah L     14 Bgnw Marlins-MR      2:19.16    2:18.24  
 13 Willhoft, Laura M         14 Bgnw Marlins-MR      2:22.23    2:19.01  
 14 Wacyk, Roxy               14 Bgnw Marlins-MR      2:18.73    2:19.71  
 15 Cecchetelli, Alyssa D     13 Bgnw Marlins-MR      2:19.30    2:20.23  
 16 Mendoza, Lesly Anne E     13 CBGC-NJ              2:22.47    2:21.33  
 
Event 28  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Florida Blood Services
 Meet Record: # 1:48.33  2000      Byers, Lowell, MKBC                         
 Meet Qualifying:  2:27.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hastings, Tristan L       14 Bgnw Marlins-MR      1:51.67    1:49.74  
  2 Sheridan, Stephen T       14 Carrollwood-FL       1:58.79    1:56.67  
  3 Lynch, Sullivan M         13 Carrollwood-FL       2:00.49    1:59.75  
  4 Attal, Matthew N          13 Carrollwood-FL       2:00.44    1:59.84  
  5 Powell, Adam C            14 Bgnw Marlins-MR      2:00.57    2:00.80  
  5 Cannon, Maurice A         14 TAC-VA               2:02.46    2:00.80  
  7 Morris, Dylan W           13 Bgnw Marlins-MR      2:02.09    2:02.56  
  8 McKenna, Colby M          14 Bgnw Marlins-MR      2:04.65    2:06.32  
B - Final
  9 Shugart, Billy A          14 Carrollwood-FL       2:06.09    2:08.38  
 10 Frey, Kevin P             13 Carrollwood-FL       2:10.51    2:08.93  
 11 Burrows, John M           14 Bgnw Marlins-MR      2:13.82    2:12.83  
 12 Casperino, Craig J        14 CBGC-NJ              2:14.67    2:13.33  
 13 Mullaney, Kevin J         14 Bgnw Marlins-MR      2:18.82    2:16.78  
 14 Fontanella, David A       14 Carrollwood-FL       2:16.51    2:18.31  
 15 Landon, Ben N             13 Carrollwood-FL       2:22.97    2:22.99  
 16 Greathead, Evan M         13 Dolphins-NE          2:21.53    2:24.08  
 
Event 29  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 1:53.60  2001      Kowalsky, Becky, SWIM                       
 Meet Qualifying:  2:34.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bird, Becky M             17 Carrollwood-FL       1:59.73    1:57.84  
  2 Guyett, Sarah A           16 Bgnw Marlins-MR      2:02.62    2:02.56  
  3 Davis, Natalie P          17 Carrollwood-FL       2:01.81    2:03.54  
  4 Munson, Kat D             17 Bgnw Marlins-MR      2:05.74    2:03.70  
  5 Bannon, Meredith L        15 Bgnw Marlins-MR      2:05.77    2:08.58  
  6 Cooke, Katrina M          16 Carrollwood-FL       2:10.16    2:11.49  
  7 Johnson, Kelly A          16 Dolphins-NE          2:11.53    2:11.62  
  8 Porter, Kate              15 Dolphins-NE          2:14.16    2:13.62  
B - Final
  9 Tincler, Sarah E          16 TAC-VA               2:15.55    2:12.80  
 10 Warlaumont, Mary S        17 Bgnw Marlins-MR      2:17.43    2:13.92  
 11 Patrick, Emily M          15 TAC-VA               2:17.99    2:14.48  
 12 Skipper, Lihlani          15 Marrlins-MA          2:16.44    2:14.69  
 13 Roberts, Kristin E        15 Dolphin Swim Tea-MA  2:16.41    2:15.50  
 14 Mullaney, Christine M     16 Bgnw Marlins-MR      2:17.34    2:15.58  
 15 Butson, Magan R           15 Carrollwood-FL       2:17.38    2:16.27  
 16 Kosits, Kristen           17 Bgnw Marlins-MR      2:17.10    2:20.07  
 
Event 30  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: The Mueller Family
 Meet Record: # 1:44.84  2001      Shue, Brian, SWIM                           
 Meet Qualifying:  2:20.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Nelson, Grant T           17 Carrollwood-FL       1:47.32    1:45.13  
  2 Mitchell, Brad E          15 Bgnw Marlins-MR      1:52.26    1:49.13  
  3 Thornton, Brad A          16 Bgnw Marlins-MR      1:47.96    1:52.07  
  4 Mueller, Jeff D           15 Carrollwood-FL       1:53.47    1:53.58  
  5 Connolly, Patrick J       17 Bgnw Marlins-MR      1:54.90    1:53.98  
  6 Crovo, Cesar A            16 Carrollwood-FL       1:55.85    1:55.73  
  7 Cazes, Clifton C          18 Bgnw Marlins-MR      1:54.60    1:57.63  
  8 Palumbo, Andrew S         15 Bgnw Marlins-MR      1:54.73    1:59.34  
B - Final
  9 Maier, Artie R            17 Bgnw Marlins-MR      1:58.13    1:57.64  
 10 Fitzgibbon, Sean R        17 Dolphin Swim Tea-MA  1:59.07    1:58.25  
 11 Hillmer, Ansel T          15 Carrollwood-FL       1:59.92    1:58.83  
 12 Capsuto, Ian R            17 Bgnw Marlins-MR      2:01.90    2:00.05  
 13 Owens, Brian R            17 Dolphin Swim Tea-MA  2:00.12    2:01.24  
 14 Varhegyi, Aron D          16 Dolphins-NE          2:03.95    2:03.30  
 15 Ziminsky, Joey M          18 Bgnw Marlins-MR      2:04.12    2:04.82  
 16 Watkins, Martin T         16 Bgnw Marlins-MR      2:11.51    2:12.12  
 
Event 33  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 34.95  1993      Kennedy, Katie, SWIM                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bienkiewicz, Daphne J     10 CBGC-NJ                40.39      39.08  
  2 Berkman, Maddy R           9 Bgnw Marlins-MR        40.47      39.83  
  3 Sinkiewicz, Kim           10 Dolphins-NE            40.19      40.03  
  4 Weston, Caroline L         9 Bgnw Marlins-MR        41.65      41.83  
  5 Reilly, Nadie D           10 Bgnw Marlins-MR        42.48      42.41  
  6 Blacker, Sara P            9 Bgnw Marlins-MR        42.43      43.21  
  7 Diaz-Patterson, Quianna   10 Dolphins-NE            41.06      43.32  
  8 Woeckener, Emma R         10 Bgnw Marlins-MR        43.04      43.88  
B - Final
  9 Scilufo, Taylor            9 Bgnw Marlins-MR        43.06      43.06  
 10 Sims, Micah               10 Bgnw Marlins-MR        43.94      43.94  
 11 Schumann, Jessica          9 Dolphins-NE            43.99      43.99  
 12 Kaplan, Alexis H           9 Bgnw Marlins-MR        44.29      44.29  
 13 Kepner, Molly J            9 Dolphins-NE            44.70      44.70  
 14 Green, Christy O          10 Bgnw Marlins-MR        45.27      45.27  
 15 Ramsey, Lauren G          10 Carrollwood-FL         45.69      45.69  
 16 Rappaport, Roxy S          9 Bgnw Marlins-MR        45.87      45.87  
 
Event 34  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Bernadette & Mark Van Osdal
 Meet Record: # 35.26  1998      Mitchell, Brad, MKBC                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Karle, Matthew I           9 Bgnw Marlins-MR        38.68      37.78  
  2 Gordon, Dakota J          10 Bgnw Marlins-MR        42.25      40.13  
  3 Urquilla, Giovanni        10 CBGC-NJ                41.43      40.50  
  4 Attal, Dylan C            10 Carrollwood-FL         40.69      41.59  
  5 Wolinski, Tommy            9 CBGC-NJ                42.40      41.68  
  6 Conceicao, Ryan J         10 Dolphins-NE            43.01      42.54  
  7 Hatoum, Andreas F          9 Carrollwood-FL         43.19      44.02  
  8 Santiago, Ryan S           9 CBGC-NJ                44.69      45.11  
B - Final
  9 Zimmerman, Harry G         9 Bgnw Marlins-MR        44.78      44.78  
 10 Gebauer, Benjamin A        9 Bgnw Marlins-MR        46.82      46.82  
 11 Torres, Alex              10 West End-MA            47.06      47.06  
 12 Zak, Jeremy M              9 CBGC-NJ                47.72      47.72  
 13 Van Osdal, Emerick M      10 Carrollwood-FL         48.01      48.01  
 14 Ziminsky, Michael A       10 Bgnw Marlins-MR        48.39      48.39  
 15 Jurczenia, Victor          9 CBGC-NJ                49.35      49.35  
 16 Avendano, Jovany           9 CBGC-NJ                50.82      50.82  
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Discover Marketing Direct
 Meet Record: # 32.54  1994      Stephens, Sandy, BCP                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gorki, Alexandra G        11 Bgnw Marlins-MR        34.85      35.04  
  2 Rudolph, Jackie E         11 TAC-VA                 36.83      35.44  
  3 Moreno, Sandra M          12 Bgnw Marlins-MR        35.98      35.72  
  4 Simon, Molly J            12 Bgnw Marlins-MR        37.00      37.13  
  5 Kepner, Stephanie L       12 Dolphins-NE            37.23      37.35  
  6 Cweibel, Rebecca L        12 Bgnw Marlins-MR        37.93      37.69  
  7 Tromp, Claire L           12 Carrollwood-FL         37.28      37.77  
  8 Cawley, Kathleen          12 Marrlins-MA            38.44      38.93  
B - Final
  9 Russell, Kerry C          12 Carrollwood-FL         38.74      38.15  
 10 Clune, Tara E             12 Bgnw Marlins-MR        38.77      38.66  
 11 Horner, Marissa R         11 Bgnw Marlins-MR        39.54      39.59  
 12 Holden, Kim B             11 Bgnw Marlins-MR        40.32      39.79  
 13 Willhoft, Emily G         12 Bgnw Marlins-MR        40.94      40.56  
 14 Gennusa, Jessica E        12 Dolphin Swim Tea-MA    41.32      41.57  
 15 Kapetanakis, Courtney J   12 Dolphins-NE            40.69      41.99  
 16 Silverman, Leah           11 Marrlins-MA            41.17      42.43  
 
Event 36  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 30.95  2000      Mitchell, Brad, MKBC                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Polhill, Drew B           12 Bgnw Marlins-MR        33.32      33.45  
  2 Palumbo, Evan S           12 Bgnw Marlins-MR        34.47      33.97  
  3 Brock, Stephen D          11 Carrollwood-FL         37.09      36.77  
  4 White, Connor D           11 Bgnw Marlins-MR        38.56      38.68  
  5 Jesionek, Elgernon        12 UNAT-FL                39.06      38.79  
  6 Zak, Jeffrey J            11 CBGC-NJ                41.39      40.20  
  7 Caiola, Mark D            12 Bgnw Marlins-MR        41.00      41.10  
  8 Mullaney, Gregory T       11 Bgnw Marlins-MR        41.90      43.03  
B - Final
  9 Lyons, Brian L            11 Bgnw Marlins-MR        43.37      41.88  
  9 Berard, Garek J           12 Bgnw Marlins-MR        41.91      41.88  
 11 Alpert-Stern, Jesse J     12 Carrollwood-FL         44.42      43.38  
 12 Frey, Stephen W           12 Carrollwood-FL         43.09      43.58  
 
Event 37  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: Allied Graphics
 Meet Record: # 1:08.96  1987      Lumley, Jenny, SWIM                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Guyett, Caren E           13 Bgnw Marlins-MR      1:14.11    1:10.57  
  2 Flaherty, Tara E          14 Bgnw Marlins-MR      1:12.92    1:11.98  
  3 Lewkowicz, Emeri A        13 Carrollwood-FL       1:14.59    1:12.91  
  4 Potter, Alyssa C          13 Bgnw Marlins-MR      1:13.95    1:12.94  
  5 Silverman, Sarah          14 Marrlins-MA          1:18.07    1:17.63  
  6 Light, Sheila J           13 Bgnw Marlins-MR      1:17.90    1:17.88  
  7 Willhoft, Laura M         14 Bgnw Marlins-MR      1:18.76    1:19.77  
  8 Berard, Margurite F       14 Bgnw Marlins-MR      1:18.15    1:20.06  
B - Final
  9 Mayer, Gina A             13 Carrollwood-FL       1:19.07    1:18.19  
 10 Lian, Michelle R          14 Bgnw Marlins-MR      1:20.61    1:19.95  
 11 Fernandez, Adrienne R     13 Carrollwood-FL       1:21.04    1:20.49  
 12 Crovo, Valerie C          14 Carrollwood-FL       1:21.45    1:21.17  
 13 Kapetanakis, Ashlyn K     14 Dolphins-NE          1:23.84    1:23.41  
 14 Connolly, Alison          14 Sbbgc-MA             1:25.89    1:23.83  
 15 Felsenthal, Alli N        13 Bgnw Marlins-MR      1:22.97    1:23.98  
 16 Moreno, Laura S           14 Bgnw Marlins-MR      1:26.04    1:24.82  
 
Event 38  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 59.90  2002      Mitchell, Brad, BGNW                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Simco, Daniel P           13 Bgnw Marlins-MR      1:13.07    1:09.07  
  2 Cole, Isaac J             14 TAC-VA               1:11.21    1:10.20  
  3 Simco, Anthony J          13 Bgnw Marlins-MR      1:12.75    1:11.13  
  4 Morris, Dylan W           13 Bgnw Marlins-MR      1:12.61    1:11.35  
  5 Cannon, Maurice A         14 TAC-VA               1:13.14    1:11.74  
  6 Burrows, John M           14 Bgnw Marlins-MR      1:15.34    1:16.00  
  7 Cadogan, Germaine         13 Marrlins-MA          1:15.73    1:16.02  
  8 Shugart, Billy A          14 Carrollwood-FL       1:15.44    1:16.36  
B - Final
  9 Walsh, Bobby A            13 TAC-VA               1:19.14    1:13.97  
 10 Casperino, Craig J        14 CBGC-NJ              1:16.70    1:16.10  
 11 Blacker, Jared A          13 Bgnw Marlins-MR      1:18.62    1:16.37  
 12 Luboja, Chris             13 Bgnw Marlins-MR      1:17.66    1:17.50  
 13 Landon, Ben N             13 Carrollwood-FL       1:18.52    1:17.70  
 14 Fontanella, David A       14 Carrollwood-FL       1:19.70    1:20.04  
 15 Greathead, Evan M         13 Dolphins-NE          1:21.85    1:20.37  
 -- Frey, Kevin P             13 Carrollwood-FL       1:19.86         DQ  
 
Event 39  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Sponsor: "Mrs. Special K"
 Meet Record: # 1:06.70  2000      Kennedy, Katie, SWIM                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Bannon, Meredith L        15 Bgnw Marlins-MR      1:10.84    1:10.91  
  2 Lingafelt, Leslie J       15 TAC-VA               1:14.01    1:12.50  
  3 Gennusa, Erika L          16 Dolphin Swim Tea-MA  1:14.29    1:15.23  
  4 Cavalieri, Carly R        15 Carrollwood-FL       1:16.09    1:15.64  
  5 O'Loughlin, Sarah E       16 Bgnw Marlins-MR      1:16.49    1:15.74  
  6 Kellogg, Casey A          15 Bgnw Marlins-MR      1:16.29    1:16.34  
  7 Brown, Amy E              16 Bgnw Marlins-MR      1:16.96    1:18.11  
  8 Duquette, Amanda A        17 Dolphins-NE          1:18.20    1:18.75  
B - Final
  9 Light, Jaymi D            15 Bgnw Marlins-MR      1:18.26    1:18.46  
 10 Ulanowski, Danielle M     17 Bgnw Marlins-MR      1:18.61    1:18.52  
 11 Skipper, Kassandra        16 Marrlins-MA          1:19.04    1:18.86  
 12 Sullivan, Kathryn G       16 Bgnw Marlins-MR      1:20.74    1:20.80  
 13 Karle, Stephanie A        15 Bgnw Marlins-MR      1:21.32    1:20.91  
 14 Drexel, Meghan A          17 Bgnw Marlins-MR      1:19.39    1:21.11  
 15 Herman, Julia R           15 Bgnw Marlins-MR      1:22.19    1:21.59  
 16 Schumann, Erin E          15 Dolphins-NE          1:21.78    1:21.70  
 
Event 40  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: # 59.37  1995      Espada, Pablo, SWIM                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mitchell, Brad E          15 Bgnw Marlins-MR      1:03.25    1:00.60  
  2 Cazes, Clifton C          18 Bgnw Marlins-MR      1:01.55    1:01.14  
  3 Thibodeau, Dan J          18 Dolphins-NE          1:04.98    1:06.04  
  4 Palumbo, Andrew S         15 Bgnw Marlins-MR      1:08.12    1:06.09  
  5 O'Keefe, Myles P          16 Carrollwood-FL       1:09.86    1:07.72  
  6 Jessop, Keith A           28 Dolphin Swim Tea-MA  1:08.69    1:09.09  
  7 Ziminsky, Joey M          18 Bgnw Marlins-MR      1:09.83    1:09.51  
  8 Owens, Brian R            17 Dolphin Swim Tea-MA  1:12.28    1:12.68  
B - Final
  9 Crovo, Cesar A            16 Carrollwood-FL       1:12.41    1:08.98  
 10 Morris, Shayne W          15 Bgnw Marlins-MR      1:16.86    1:15.11  
 11 Greathead, Brian W        16 Dolphins-NE          1:16.50    1:15.88  
 12 Jankowski, Chris R        17 Bgnw Marlins-MR      1:15.54    1:16.13  
 13 Morrison, Carl F          17 Dolphins-NE          1:18.31    1:16.61  
 14 Caiola, Matt A            15 Bgnw Marlins-MR      1:22.90    1:21.86  
 15 Murphy, Tim               15 Sbbgc-MA             1:38.67    1:35.48  
 -- Meyer, Jarrod             15 Dolphins-FL          1:25.31         NS  
 
Event 43  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Tom & Janis Nelson
 Meet Record: # 1:12.00  1992      King, Larisa, SWIM                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Nelson, Allison L         10 Carrollwood-FL       1:10.51    1:09.09# 
  2 Underwood, Katie S        10 Bgnw Marlins-MR      1:14.93    1:13.22  
  3 Berkman, Maddy R           9 Bgnw Marlins-MR      1:16.64    1:14.89  
  4 Cook, Katie M             10 Carrollwood-FL       1:17.84    1:17.18  
  5 Oslund, Victoria M        10 Carrollwood-FL       1:21.14    1:18.20  
  6 Sims, Danielle             9 Bgnw Marlins-MR      1:19.27    1:19.22  
  7 Marks, Hannah B           10 Bgnw Marlins-MR      1:20.27    1:19.72  
  8 Reilly, Nadie D           10 Bgnw Marlins-MR      1:21.69    1:20.53  
B - Final
  9 Brooks, Meghan E          10 Bgnw Marlins-MR      1:23.00    1:23.00  
 10 Gustafson, Charlene M     10 CBGC-NJ              1:23.46    1:23.46  
 10 Sims, Micah               10 Bgnw Marlins-MR      1:23.46    1:23.46  
 12 Sinkiewicz, Kim           10 Dolphins-NE          1:23.49    1:23.49  
 13 Diaz-Patterson, Quianna   10 Dolphins-NE          1:26.57    1:26.57  
 14 Woeckener, Emma R         10 Bgnw Marlins-MR      1:26.65    1:26.65  
 15 Powers, Deirdre E         10 Bgnw Marlins-MR      1:26.71    1:26.71  
 16 Bienkiewicz, Daphne J     10 CBGC-NJ              1:27.03    1:27.03  
 
Event 44  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 1:08.62  2000      Simco, Daniel, MKBC                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gordon, Dakota J          10 Bgnw Marlins-MR      1:19.13    1:14.56  
  2 Conceicao, Ryan J         10 Dolphins-NE          1:19.10    1:16.93  
  3 Carr, John P              10 Bgnw Marlins-MR      1:16.94    1:19.31  
  4 Santiago, Ryan S           9 CBGC-NJ              1:20.32    1:21.73  
  5 Carr, Charlie              9 Bgnw Marlins-MR      1:24.88    1:23.22  
  6 Potter, Justin E           9 Bgnw Marlins-MR      1:22.30    1:25.28  
  7 Attal, Dylan C            10 Carrollwood-FL       1:27.96    1:26.27  
 -- Urquilla, Giovanni        10 CBGC-NJ              1:27.76         DQ  
B - Final
  9 Avendano, Jovany           9 CBGC-NJ              1:32.85    1:32.85  
 10 Gebauer, Benjamin A        9 Bgnw Marlins-MR      1:33.71    1:33.71  
 11 Perelman, Cory E          10 Bgnw Marlins-MR      1:34.56    1:34.56  
 12 Stern, Ryan S             10 Bgnw Marlins-MR      1:34.77    1:34.77  
 13 Zak, Jeremy M              9 CBGC-NJ              1:37.18    1:37.18  
 14 Lam, Alex                  9 West End-MA          1:39.58    1:39.58  
 15 Jurczenia, Victor          9 CBGC-NJ              1:40.07    1:40.07  
 16 Shugart, Tommy Y          10 Carrollwood-FL       1:41.06    1:41.06  
 
Event 45  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Allison & Don Batten
 Meet Record: # 1:01.28  1999      Freeburn, Kelly, TAC                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tracey, Kim L             12 Bgnw Marlins-MR      1:08.62    1:04.81  
  2 Niessl, Steffi E          12 Bgnw Marlins-MR      1:07.10    1:05.90  
  3 Tromp, Claire L           12 Carrollwood-FL       1:09.53    1:09.06  
  4 Holden, Kim B             11 Bgnw Marlins-MR      1:10.64    1:09.77  
  5 Fanelli, Melissa R        11 Bgnw Marlins-MR      1:12.50    1:11.41  
  6 Weston, Betsy F           11 Bgnw Marlins-MR      1:14.57    1:12.61  
  7 Pribble, Abigail L        11 Bgnw Marlins-MR      1:13.15    1:13.68  
  8 Cweibel, Rebecca L        12 Bgnw Marlins-MR      1:14.03    1:15.50  
B - Final
  9 Mann, Jessica L           12 Bgnw Marlins-MR      1:15.82    1:13.64  
 10 Carr, Erin M              12 Bgnw Marlins-MR      1:15.88    1:16.32  
 11 Kepner, Stephanie L       12 Dolphins-NE          1:17.34    1:17.73  
 12 Jones, Tayanna            11 Marrlins-MA          1:17.99    1:18.23  
 13 Balagtas, Donna           12 CBGC-NJ              1:19.28    1:18.82  
 14 Russell, Kerry C          12 Carrollwood-FL       1:20.93    1:18.88  
 15 Hong, Helena              11 West End-MA          1:19.87    1:19.28  
 16 Pelletier, Katy           12 Dolphins-NE          1:21.87    1:21.93  
 
Event 46  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 58.37  1992      Chadeayne, A, MKBC                            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Polhill, Drew B           12 Bgnw Marlins-MR      1:08.85    1:06.51  
  2 Donnelly, Vincent J       11 Carrollwood-FL       1:10.45    1:06.98  
  3 Karle, James M            12 Bgnw Marlins-MR      1:12.10    1:10.89  
  4 Hadley, Matthew J         11 Bgnw Marlins-MR      1:16.12    1:16.10  
  5 Bush, David R             11 Bgnw Marlins-MR      1:15.24    1:17.06  
  6 Alpert-Stern, Jesse J     12 Carrollwood-FL       1:19.90    1:17.53  
  7 Berard, Garek J           12 Bgnw Marlins-MR      1:18.03    1:18.37  
  8 Pecora, Giancarlo D       11 Bgnw Marlins-MR      1:19.67    1:23.96  
B - Final
  9 White, Connor D           11 Bgnw Marlins-MR      1:20.53    1:20.40  
 10 Zak, Jeffrey J            11 CBGC-NJ              1:30.02    1:24.81  
 11 Ruiz, Abraham             12 CBGC-NJ              1:26.20    1:26.98  
 12 Bobo, Sam                 11 Carrollwood-FL       1:29.19    1:29.87  
 13 Almonacid, Jeffrey        11 West End-MA          1:29.83    1:32.27  
 14 Frey, Stephen W           12 Carrollwood-FL       1:43.55    1:40.40  
 
Event 47  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Fred Fleming's
 Meet Record: # 2:08.59  2001      Freeburn, Kelly, TAC                        
 Meet Qualifying:  2:54.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Foster, Carrie E          13 Carrollwood-FL       2:21.59    2:18.16  
  2 Potter, Brittany C        13 Bgnw Marlins-MR      2:19.56    2:18.20  
  3 Went, Britny N            14 Carrollwood-FL       2:23.20    2:22.82  
  4 Fernandez, Adrienne R     13 Carrollwood-FL       2:25.41    2:24.56  
  5 Powers, Tara K            14 Bgnw Marlins-MR      2:25.28    2:24.86  
  6 Follini, Nadine R         13 Bgnw Marlins-MR      2:27.42    2:26.18  
  7 Wacyk, Roxy               14 Bgnw Marlins-MR      2:27.26    2:28.69  
  8 Perelman, Hayley E        14 Bgnw Marlins-MR      2:27.05    2:28.81  
B - Final
  9 Drake, Danielle M         13 TAC-VA               2:29.13    2:27.44  
 10 Crovo, Valerie C          14 Carrollwood-FL       2:28.92    2:30.67  
 11 Fitzgibbons, Hannah L     14 Bgnw Marlins-MR      2:29.34    2:31.42  
 12 Bondarenko, Jaclyn        14 CBGC-NJ              2:33.20    2:33.04  
 13 Razumov, Nadia            13 CBGC-NJ              2:35.03    2:35.39  
 14 Felsenthal, Alli N        13 Bgnw Marlins-MR      2:42.29    2:40.50  
 15 Light, Sheila J           13 Bgnw Marlins-MR      2:44.93    2:42.15  
 16 Bonczar, Lucy C           13 Dolphins-NE          2:42.93    2:42.75  
 
Event 48  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Florida Blood Services
 Meet Record: # 2:01.30  1998      Norton, Tim, TAC                            
 Meet Qualifying:  2:42.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hastings, Tristan L       14 Bgnw Marlins-MR      2:03.37    1:59.05# 
  2 Simco, Daniel P           13 Bgnw Marlins-MR      2:13.47    2:09.28  
  3 Powell, Adam C            14 Bgnw Marlins-MR      2:12.02    2:10.32  
  4 Sheridan, Stephen T       14 Carrollwood-FL       2:17.70    2:15.57  
  5 McKenna, Colby M          14 Bgnw Marlins-MR      2:18.54    2:16.04  
  6 Walsh, Bobby A            13 TAC-VA               2:21.44    2:16.05  
  7 Cole, Isaac J             14 TAC-VA               2:20.79    2:18.64  
  8 Goodell, Cal              14 CBGC-NJ              2:26.19    2:25.59  
B - Final
  9 Luboja, Chris             13 Bgnw Marlins-MR      2:31.26    2:28.90  
 10 Powers, Casey D           13 Bgnw Marlins-MR      2:28.56    2:29.39  
 11 Mullaney, Kevin J         14 Bgnw Marlins-MR      2:35.04    2:40.36  
 -- Busch, Chris H            13 Dolphin Swim Tea-MA  2:52.92   x2:47.02  
 
Event 49  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: # 2:06.14  2001      Grove, Rebecca, BGNW                        
 Meet Qualifying:  2:51.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Guyett, Sarah A           16 Bgnw Marlins-MR      2:14.20    2:11.94  
  2 Cavalieri, Carly R        15 Carrollwood-FL       2:18.37    2:15.69  
  3 Hunter, Brittany M        18 Bgnw Marlins-MR      2:21.29    2:19.36  
  4 Davis, Natalie P          17 Carrollwood-FL       2:20.65    2:20.17  
  5 Mellars, Paige L          16 Bgnw Marlins-MR      2:25.11    2:23.43  
  6 Warlaumont, Kimi S        16 Bgnw Marlins-MR      2:27.16    2:23.48  
  7 Munson, Kat D             17 Bgnw Marlins-MR      2:19.06    2:28.00  
  8 Johnson, Kelly A          16 Dolphins-NE          2:26.39    2:30.27  
B - Final
  9 Davisson, Adrienne M      24 Dolphin Swim Tea-MA  2:29.92    2:27.55  
 10 Ulanowski, Danielle M     17 Bgnw Marlins-MR      2:30.36    2:27.92  
 11 Tincler, Sarah E          16 TAC-VA               2:31.05    2:29.40  
 12 Porter, Kate              15 Dolphins-NE          2:30.15    2:31.48  
 13 Patrick, Emily M          15 TAC-VA               2:37.33    2:31.91  
 14 Butson, Magan R           15 Carrollwood-FL       2:35.66    2:34.87  
 15 Bowen, Danielle M         15 Dolphins-NE          2:40.53    2:36.55  
 16 Sullivan, Kathryn G       16 Bgnw Marlins-MR      2:38.96    2:38.92  
 
Event 50  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Sponsor: Ferg's
 Meet Record: # 1:54.77  2000      Norton, Tim, TAC                            
 Meet Qualifying:  2:35.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 McKenna, Ryan K           18 Bgnw Marlins-MR      2:05.22    2:01.76  
  2 Maier, Artie R            17 Bgnw Marlins-MR      2:05.55    2:05.15  
  3 Ballinger, David B        15 Bgnw Marlins-MR      2:07.31    2:05.20  
  4 Connolly, Patrick J       17 Bgnw Marlins-MR      2:07.25    2:07.97  
  5 Fitzgibbon, Sean R        17 Dolphin Swim Tea-MA  2:13.20    2:11.70  
  6 Capsuto, Ian R            17 Bgnw Marlins-MR      2:13.14    2:12.25  
  7 O'Keefe, Myles P          16 Carrollwood-FL       2:14.60    2:14.43  
  8 Thibodeau, Dan J          18 Dolphins-NE          2:13.20    2:17.07  
B - Final
  9 Jessop, Keith A           28 Dolphin Swim Tea-MA  2:20.67    2:20.19  
 10 Watkins, Martin T         16 Bgnw Marlins-MR      2:27.79    2:22.11  
 11 Greathead, Brian W        16 Dolphins-NE          2:34.49    2:37.86  
 -- Ally, Omar                15 Dolphins-NE          2:50.75   x2:49.30  
 
Event 51  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Cullen Monahan
 Meet Record: # 28.56  1998      Samilo, Nicole, SWIM                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Polhill, Ali C            10 Bgnw Marlins-MR        29.43      28.87  
  2 Cook, Katie M             10 Carrollwood-FL         29.61      29.61  
  3 Nelson, Allison L         10 Carrollwood-FL         30.92      29.77  
  4 Underwood, Katie S        10 Bgnw Marlins-MR        31.45      31.51  
  5 Diaz-Patterson, Quianna   10 Dolphins-NE            32.49      32.27  
  6 Holmes, Sabine B          10 Bgnw Marlins-MR        31.59      32.29  
  7 Scilufo, Taylor            9 Bgnw Marlins-MR        32.18      32.50  
  8 Zayas, Brittany A         10 Carrollwood-FL         32.19      32.91  
B - Final
  9 Sinkiewicz, Kim           10 Dolphins-NE            32.62      32.62  
 10 Ramsey, Lauren G          10 Carrollwood-FL         32.63      32.63  
 11 Brooks, Meghan E          10 Bgnw Marlins-MR        32.81      32.81  
 12 Gustafson, Charlene M     10 CBGC-NJ                32.89      32.89  
 13 Sims, Danielle             9 Bgnw Marlins-MR        32.90      32.90  
 14 Marks, Hannah B           10 Bgnw Marlins-MR        33.04      33.04  
 15 Russell, Paige            10 Carrollwood-FL         33.66      33.66  
 16 Miller, Britni D          10 CBGC-NJ                33.68      33.68  
 
Event 52  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 27.40  2002      Nunez, Jonathan, SWIM                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Carr, John P              10 Bgnw Marlins-MR        29.83      29.64  
  2 Wolinski, Tommy            9 CBGC-NJ                31.30      30.47  
  3 Karle, Matthew I           9 Bgnw Marlins-MR        31.65      31.09  
  4 Urquilla, Giovanni        10 CBGC-NJ                33.07      32.84  
  5 Attal, Dylan C            10 Carrollwood-FL         32.38      32.88  
  6 Conceicao, Ryan J         10 Dolphins-NE            32.83      33.25  
  7 Carr, Charlie              9 Bgnw Marlins-MR        35.07      35.00  
  8 Santiago, Ryan S           9 CBGC-NJ                35.36      35.47  
B - Final
  9 Torres, Alex              10 West End-MA            35.45      35.45  
 10 Perelman, Cory E          10 Bgnw Marlins-MR        35.64      35.64  
 11 Hatoum, Andreas F          9 Carrollwood-FL         35.92      35.92  
 12 Gebauer, Benjamin A        9 Bgnw Marlins-MR        36.18      36.18  
 13 Stern, Ryan S             10 Bgnw Marlins-MR        36.75      36.75  
 14 Zimmerman, Harry G         9 Bgnw Marlins-MR        37.55      37.55  
 15 Van Osdal, Emerick M      10 Carrollwood-FL         37.97      37.97  
 16 Lattarulo, Chris J         9 Bgnw Marlins-MR        38.23      38.23  
 
Event 53  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Shell's Seafood
 Meet Record: # 25.64  1998      Freeburn, Kelly, TAC                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Tracey, Kim L             12 Bgnw Marlins-MR        27.10      26.81  
  2 Niessl, Steffi E          12 Bgnw Marlins-MR        27.42      26.95  
  3 Rudolph, Jackie E         11 TAC-VA                 28.21      27.35  
  4 Tromp, Claire L           12 Carrollwood-FL         28.46      28.54  
  5 Horner, Michelle L        12 Bgnw Marlins-MR        28.11      28.72  
  6 Christianson, Carley M    12 Upac-PN                29.40      28.91  
  7 Russell, Kerry C          12 Carrollwood-FL         29.59      29.87  
  8 Mann, Jessica L           12 Bgnw Marlins-MR        29.37      30.10  
B - Final
  9 Fanelli, Melissa R        11 Bgnw Marlins-MR        29.77      28.59  
 10 Jones, Tayanna            11 Marrlins-MA            30.33      30.63  
 11 Shaughnessey, Kara        12 Marrlins-MA            30.10      30.69  
 12 Lam, Stephanie            12 West End-MA            29.86      30.77  
 13 McGrath, Rachel           12 Marrlins-MA            30.68      30.89  
 14 Balagtas, Donna           12 CBGC-NJ                30.86      31.16  
 15 Horner, Marissa R         11 Bgnw Marlins-MR        31.18      31.26  
 16 Simon, Molly J            12 Bgnw Marlins-MR        31.13      31.41  
 
Event 54  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Gloria Johnson-Jesionek
 Meet Record: # 24.36  1990      Lerner, Marc, MKBC                            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Asaga, Kazu               12 Bgnw Marlins-MR        26.36      26.39  
  2 Donnelly, Vincent J       11 Carrollwood-FL         27.89      27.40  
  3 Palumbo, Evan S           12 Bgnw Marlins-MR        28.39      28.28  
  4 Jesionek, Elgernon        12 UNAT-FL                27.68      28.49  
  5 Brock, Stephen D          11 Carrollwood-FL         28.80      28.93  
  6 Caiola, Mark D            12 Bgnw Marlins-MR        30.32      30.03  
  7 Hadley, Matthew J         11 Bgnw Marlins-MR        30.16      30.36  
  8 Bush, David R             11 Bgnw Marlins-MR        31.65      32.02  
B - Final
  9 Ruiz, Abraham             12 CBGC-NJ                31.83      31.01  
 10 Mullaney, Gregory T       11 Bgnw Marlins-MR        32.05      32.43  
 11 Berard, Garek J           12 Bgnw Marlins-MR        32.34      32.66  
 12 Pecora, Giancarlo D       11 Bgnw Marlins-MR        33.21      33.42  
 13 Bobo, Sam                 11 Carrollwood-FL         34.82      34.55  
 14 Frey, Stephen W           12 Carrollwood-FL         34.23      35.89  
 15 Sowers, Andrew            11 West End-MA            37.86      36.42  
 16 Almonacid, Jeffrey        11 West End-MA            35.11      37.04  
 
Event 55  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 24.17  2001      Freeburn, Kelly, TAC                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Flaherty, Tara E          14 Bgnw Marlins-MR        26.12      26.14  
  2 Cook, Megan R             13 Carrollwood-FL         26.84      26.73  
  3 Lian, Michelle R          14 Bgnw Marlins-MR        27.15      26.82  
  4 Foster, Carrie E          13 Carrollwood-FL         27.41      27.08  
  5 Boldizsar, Brittany M     14 Carrollwood-FL         27.42      27.65  
  5 Wacyk, Roxy               14 Bgnw Marlins-MR        28.03      27.65  
  7 Berard, Margurite F       14 Bgnw Marlins-MR        28.39      28.39  
  8 Hotchkiss, Erin M         14 Carrollwood-FL         27.63      28.49  
B - Final
  9 Drake, Danielle M         13 TAC-VA                 28.44      27.88  
 10 Noel, Shelby              13 Dolphins-NE            28.58      28.07  
 11 Willhoft, Laura M         14 Bgnw Marlins-MR        28.56      28.19  
 12 Fitzgibbons, Hannah L     14 Bgnw Marlins-MR        28.45      28.42  
 13 Follini, Nadine R         13 Bgnw Marlins-MR        28.64      28.94  
 14 Cecchetelli, Alyssa D     13 Bgnw Marlins-MR        28.44      28.95  
 15 Silverman, Sarah          14 Marrlins-MA            29.11      29.13  
 16 Mendoza, Lesly Anne E     13 CBGC-NJ                29.10      29.60  
 
Event 56  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: Applebee's
 Meet Record: # 22.39  2000      Byers, Lowell, MKBC                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hastings, Tristan L       14 Bgnw Marlins-MR        23.88      23.68  
  2 Cannon, Maurice A         14 TAC-VA                 24.99      24.48  
  3 Shugart, Billy A          14 Carrollwood-FL         25.36      25.10  
  4 Powell, Adam C            14 Bgnw Marlins-MR        25.21      25.18  
  5 Morris, Dylan W           13 Bgnw Marlins-MR        26.51      25.57  
  6 Goodell, Cal              14 CBGC-NJ                25.79      25.69  
  7 Cadogan, Germaine         13 Marrlins-MA            25.17      25.96  
  8 Simco, Anthony J          13 Bgnw Marlins-MR        26.48      26.56  
B - Final
  9 Frey, Kevin P             13 Carrollwood-FL         27.59      26.38  
 10 Mullaney, Kevin J         14 Bgnw Marlins-MR        28.09      27.55  
 11 Casperino, Craig J        14 CBGC-NJ                27.66      27.83  
 12 Luboja, Chris             13 Bgnw Marlins-MR        28.02      27.99  
 13 Fontanella, David A       14 Carrollwood-FL         28.99      28.92  
 14 Greathead, Evan M         13 Dolphins-NE            28.49      29.04  
 15 Landon, Ben N             13 Carrollwood-FL         29.14      29.06  
 16 Mealey, James             14 Sbbgc-MA               28.92      29.57  
 
Event 57  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: # 24.67  1992      Holloway, Jessica, SWIM                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Cavalieri, Carly R        15 Carrollwood-FL         26.42      26.03  
  2 Bird, Becky M             17 Carrollwood-FL         27.05      26.30  
  3 Silverman, Sharon         16 Marrlins-MA            26.54      26.62  
  4 Lingafelt, Leslie J       15 TAC-VA                 27.10      26.76  
  5 Hunter, Brittany M        18 Bgnw Marlins-MR        27.69      27.06  
  6 Kellogg, Casey A          15 Bgnw Marlins-MR        27.62      27.49  
  7 Davis, Natalie P          17 Carrollwood-FL         27.47      27.87  
  8 Johnson, Kelly A          16 Dolphins-NE            27.55      28.00  
B - Final
  9 Tincler, Sarah E          16 TAC-VA                 28.27      27.53  
 10 Mellars, Paige L          16 Bgnw Marlins-MR        28.10      27.57  
 11 Light, Jaymi D            15 Bgnw Marlins-MR        27.99      28.04  
 12 Bannon, Courtney C        17 Bgnw Marlins-MR        28.22      28.20  
 13 Ulanowski, Danielle M     17 Bgnw Marlins-MR        28.13      28.34  
 14 Skipper, Lihlani          15 Marrlins-MA            28.15      28.37  
 15 Bannon, Meredith L        15 Bgnw Marlins-MR        28.14      28.55  
 16 Bowen, Danielle M         15 Dolphins-NE            28.64      28.72  
 
Event 58  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Sponsor: The O'Keefe Family
 Meet Record: # 21.03  1994      Walker, Brian, SWIM                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mitchell, Brad E          15 Bgnw Marlins-MR        22.99      22.32  
  2 Thornton, Brad A          16 Bgnw Marlins-MR        22.64      22.48  
  3 Maier, Artie R            17 Bgnw Marlins-MR        22.97      23.15  
  4 Owens, Brian R            17 Dolphin Swim Tea-MA    24.46      24.21  
  5 O'Keefe, Myles P          16 Carrollwood-FL         24.40      24.25  
  6 Morrison, Carl F          17 Dolphins-NE            24.54      24.39  
  7 Watkins, Martin T         16 Bgnw Marlins-MR        24.89      24.93  
  8 Hillmer, Ansel T          15 Carrollwood-FL         24.99      25.63  
B - Final
  9 Fitzgibbon, Sean R        17 Dolphin Swim Tea-MA    25.24      25.13  
 10 Ziminsky, Joey M          18 Bgnw Marlins-MR        25.17      25.35  
 11 Capsuto, Ian R            17 Bgnw Marlins-MR        25.49      25.46  
 12 Ally, Omar                15 Dolphins-NE            26.22      26.03  
 13 Varhegyi, Aron D          16 Dolphins-NE            25.40      26.18  
 14 Morris, Shayne W          15 Bgnw Marlins-MR        26.43      26.41  
 15 Jankowski, Chris R        17 Bgnw Marlins-MR        26.69      26.46  
 16 Greathead, Brian W        16 Dolphins-NE            26.11      26.57  
 
Event 61  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: Discover Marketing Direct
 Meet Record: # 1:08.96  1998      Mars, Lindsey, SWIM                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Polhill, Ali C            10 Bgnw Marlins-MR      1:12.44    1:13.53  
  2 Berkman, Maddy R           9 Bgnw Marlins-MR      1:17.22    1:16.43  
  3 Zayas, Brittany A         10 Carrollwood-FL       1:22.96    1:23.99  
  4 Sims, Danielle             9 Bgnw Marlins-MR      1:26.11    1:24.52  
  5 Reilly, Nadie D           10 Bgnw Marlins-MR      1:24.44    1:24.92  
  6 Gustafson, Charlene M     10 CBGC-NJ              1:25.12    1:26.10  
  7 Blacker, Sara P            9 Bgnw Marlins-MR      1:27.99    1:27.23  
  8 Holmes, Sabine B          10 Bgnw Marlins-MR      1:27.92    1:29.31  
B - Final
  9 Miller, Britni D          10 CBGC-NJ              1:28.06    1:28.06  
 10 Green, Christy O          10 Bgnw Marlins-MR      1:29.02    1:29.02  
 11 Woeckener, Emma R         10 Bgnw Marlins-MR      1:29.34    1:29.34  
 12 Weston, Caroline L         9 Bgnw Marlins-MR      1:30.09    1:30.09  
 13 Marks, Hannah B           10 Bgnw Marlins-MR      1:32.37    1:32.37  
 14 Scilufo, Taylor            9 Bgnw Marlins-MR      1:32.72    1:32.72  
 15 Kepner, Molly J            9 Dolphins-NE          1:36.24    1:36.24  
 16 Cuevas, Kimberly          10 CBGC-NJ              1:37.91    1:37.91  
 
Event 62  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: Jennifer Albrecht
 Meet Record: # 1:05.92  2000      Simco, Anthony, MKBC                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gordon, Dakota J          10 Bgnw Marlins-MR      1:16.53    1:13.53  
  2 Karle, Matthew I           9 Bgnw Marlins-MR      1:18.78    1:20.38  
  3 Potter, Justin E           9 Bgnw Marlins-MR      1:17.10    1:22.95  
  4 Bobo, Josh                10 Carrollwood-FL       2:04.59    2:05.05  
 
Event 63  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: Allied Graphics
 Meet Record: # 59.72  1999      Freeburn, Kelly, TAC                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gorki, Alexandra G        11 Bgnw Marlins-MR      1:09.34    1:08.02  
  1 Niessl, Steffi E          12 Bgnw Marlins-MR      1:06.61    1:08.02  
  3 Rudolph, Jackie E         11 TAC-VA               1:13.11    1:10.90  
  4 Cweibel, Rebecca L        12 Bgnw Marlins-MR      1:11.24    1:11.63  
  5 Weston, Betsy F           11 Bgnw Marlins-MR      1:11.74    1:12.69  
  6 Horner, Michelle L        12 Bgnw Marlins-MR      1:13.48    1:13.65  
  7 Holden, Kim B             11 Bgnw Marlins-MR      1:17.10    1:14.05  
  8 Fanelli, Melissa R        11 Bgnw Marlins-MR      1:14.78    1:15.73  
B - Final
  9 Simon, Molly J            12 Bgnw Marlins-MR      1:18.27    1:17.16  
 10 Clune, Tara E             12 Bgnw Marlins-MR      1:22.82    1:19.97  
 11 Moreno, Sandra M          12 Bgnw Marlins-MR      1:18.03    1:20.12  
 12 Willhoft, Emily G         12 Bgnw Marlins-MR      1:18.99    1:21.49  
 13 Green, Alexa K            11 Bgnw Marlins-MR      1:28.10    1:27.42  
 14 Lam, Stephanie            12 West End-MA          1:25.67    1:28.53  
 15 Hong, Helena              11 West End-MA          1:37.05    1:35.42  
 
Event 64  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 1:02.66  2001      Simco, Anthony, BGNW                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Polhill, Drew B           12 Bgnw Marlins-MR      1:04.04    1:04.19  
  2 Donnelly, Vincent J       11 Carrollwood-FL       1:07.61    1:05.89  
  3 Asaga, Kazu               12 Bgnw Marlins-MR      1:05.14    1:06.05  
  4 Karle, James M            12 Bgnw Marlins-MR      1:14.08    1:12.14  
  5 Jesionek, Elgernon        12 UNAT-FL              1:19.06    1:20.16  
  6 White, Connor D           11 Bgnw Marlins-MR      1:23.90    1:22.71  
  7 Lyons, Brian L            11 Bgnw Marlins-MR      1:27.05    1:24.11  
  8 Ruiz, Abraham             12 CBGC-NJ              1:28.21    1:25.64  
B - Final
  9 Zak, Jeffrey J            11 CBGC-NJ              1:28.84    1:27.54  
 10 Mullaney, Gregory T       11 Bgnw Marlins-MR      1:30.88    1:33.32  
 
Event 65  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: The Boldizar Family
 Meet Record: # 2:08.19  1999      Mueller, Amy, CVST                          
 Meet Qualifying:  2:53.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lewkowicz, Emeri A        13 Carrollwood-FL       2:15.92    2:12.18  
  2 Potter, Alyssa C          13 Bgnw Marlins-MR      2:19.78    2:16.86  
  3 Potter, Brittany C        13 Bgnw Marlins-MR      2:19.20    2:18.06  
  4 Hotchkiss, Erin M         14 Carrollwood-FL       2:16.12    2:18.40  
  5 Boldizsar, Brittany M     14 Carrollwood-FL       2:21.77    2:22.43  
  6 Crovo, Valerie C          14 Carrollwood-FL       2:21.84    2:25.13  
  7 Fernandez, Adrienne R     13 Carrollwood-FL       2:28.05    2:28.95  
  8 Cook, Megan R             13 Carrollwood-FL       2:27.44    2:31.58  
B - Final
  9 Powers, Tara K            14 Bgnw Marlins-MR      2:39.47    2:33.63  
 10 Perelman, Hayley E        14 Bgnw Marlins-MR      2:36.59    2:36.59  
 11 Cecchetelli, Alyssa D     13 Bgnw Marlins-MR      2:42.47    2:41.08  
 12 Lyons, Deirdre T          14 Bgnw Marlins-MR      2:48.74    2:48.56  
 13 Mendoza, Lesly Anne E     13 CBGC-NJ              2:45.58    2:50.94  
 14 Noel, Shelby              13 Dolphins-NE          2:52.60    3:06.69  
 -- Bonczar, Lucy C           13 Dolphins-NE          3:00.57   x3:09.47  
 -- Berard, Margurite F       14 Bgnw Marlins-MR      2:40.12         DQ  
 
Event 66  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: Michael's Grill
 Meet Record: # 2:02.61  2001      Walsh, JB, TAC                              
 Meet Qualifying:  2:45.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Sheridan, Stephen T       14 Carrollwood-FL       2:09.97    2:08.84  
  2 Walsh, Bobby A            13 TAC-VA               2:19.02    2:15.89  
  3 Lynch, Sullivan M         13 Carrollwood-FL       2:16.76    2:16.69  
  4 Attal, Matthew N          13 Carrollwood-FL       2:14.26    2:18.88  
  5 Simco, Anthony J          13 Bgnw Marlins-MR      2:21.44    2:21.27  
  6 Cole, Isaac J             14 TAC-VA               2:22.48    2:21.97  
  7 Simco, Daniel P           13 Bgnw Marlins-MR      2:18.86    2:26.59  
  8 Blacker, Jared A          13 Bgnw Marlins-MR      2:28.78    2:29.67  
B - Final
  9 Goodell, Cal              14 CBGC-NJ              2:29.44    2:29.51  
 10 Burrows, John M           14 Bgnw Marlins-MR      2:34.26    2:35.90  
 11 Powers, Casey D           13 Bgnw Marlins-MR      2:36.29    2:36.78  
 
Event 67  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: # 2:07.10  2000      Mueller, Amy, CVST                          
 Meet Qualifying:  2:51.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Guyett, Sarah A           16 Bgnw Marlins-MR      2:16.54    2:18.06  
  2 Hunter, Brittany M        18 Bgnw Marlins-MR      2:21.36    2:18.88  
  3 O'Loughlin, Sarah E       16 Bgnw Marlins-MR      2:19.55    2:19.75  
  4 Munson, Kat D             17 Bgnw Marlins-MR      2:19.98    2:24.54  
  5 Baumann, Mary Kate        15 Bgnw Marlins-MR      2:32.43    2:28.70  
  6 Warlaumont, Mary S        17 Bgnw Marlins-MR      2:34.69    2:30.24  
  7 Mellars, Paige L          16 Bgnw Marlins-MR      2:37.39    2:35.21  
  8 Light, Jaymi D            15 Bgnw Marlins-MR      2:37.98    2:41.21  
B - Final
  9 Drexel, Meghan A          17 Bgnw Marlins-MR      2:42.21    2:36.68  
 10 Roberts, Kristin E        15 Dolphin Swim Tea-MA  2:41.94    2:38.64  
 11 Warlaumont, Kimi S        16 Bgnw Marlins-MR      2:46.87    2:39.84  
 12 Mullaney, Christine M     16 Bgnw Marlins-MR      2:43.95    2:42.51  
 13 Thomson, Jenna L          15 Bgnw Marlins-MR      2:42.32    2:42.72  
 14 Bakomenko, Natalie A      16 Dolphin Swim Tea-MA  2:50.15    2:45.43  
 -- Bourassa, Laura C         17 Dolphins-NE          2:56.66   x3:00.59  
 
Event 68  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Sponsor: The Mueller Family
 Meet Record: # 1:53.12  1998      Donnelly, Eric, SWIM                        
 Meet Qualifying:  2:36.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Nelson, Grant T           17 Carrollwood-FL       2:00.07    1:57.95  
  2 McKenna, Ryan K           18 Bgnw Marlins-MR      2:07.07    2:00.64  
  3 Thornton, Brad A          16 Bgnw Marlins-MR      2:01.00    2:02.30  
  4 Crovo, Cesar A            16 Carrollwood-FL       2:02.31    2:03.38  
  5 Mueller, Jeff D           15 Carrollwood-FL       2:04.15    2:06.99  
  6 Connolly, Patrick J       17 Bgnw Marlins-MR      2:08.98    2:11.18  
  7 Ballinger, David B        15 Bgnw Marlins-MR      2:10.12    2:12.61  
  8 Hillmer, Ansel T          15 Carrollwood-FL       2:12.46    2:16.70  
B - Final
  9 Jessop, Keith A           28 Dolphin Swim Tea-MA  2:19.44    2:18.77  
 10 Palumbo, Andrew S         15 Bgnw Marlins-MR      2:16.52    2:19.82  
 11 Thibodeau, Dan J          18 Dolphins-NE          2:28.86    2:45.83