Licensed to Carrollwood Village Swim Team                 Hy-Tek's Meet Manager
              2003 TAMPA BAY SWIM CLASSIC - 5/30/2003 to 6/1/2003              
                                    Results                                    
 
Event 73  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Greater Tampa Swimming Assoc-FL  'A'                        1:59.31  
     1) Whitworth, Melissa M 13         2) Barker, Stephanie A 13         
     3) Niedbalec, Katie G 14           4) Milliken, Emily A 14           
                  58.93   1:59.31 (1:00.38)                                        
  2 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                        2:00.64  
     1) Sheffield, Rae-Lynn E 14        2) Novotny, Deidre D 14           
     3) Persante, Michelle N 13         4) Nauta, Chelsea B 14            
                  59.93   2:00.64 (1:00.71)                                        
  3 Saint Petersburg Aquatics-FL  'A'                           2:05.63  
     1) Milo, Jaime 14                  2) Decker, Sally M 14             
     3) Michota, Stase E 14             4) Pisecco, Carla R 14            
                1:01.85   2:05.63 (1:03.78)                                        
  4 Carrollwood Village Swim Team-FL  'A'                       2:05.79  
     1) Went, Britny N 14               2) Crovo, Valerie C 14            
     3) Foster, Carrie E 13             4) Cook, Megan R 14               
                1:03.36   2:05.79 (1:02.43)                                        
  5 Clearwater AquaticsTeam-FL  'A'                             2:06.46  
     1) Stevens, Kariann M 13           2) Thornburg, Candace N 14        
     3) Sears, Jill R 13                4) Tsagaris, Julianne C C 13      
                1:01.33   2:06.46 (1:05.13)                                        
  6 Carrollwood Village Swim Team-FL  'B'                       2:09.53  
     1) Lewkowicz, Emeri A 13           2) Lockett, Erin M 13             
     3) Hotchkiss, Erin M 14            4) Boldizsar, Brittany M 14       
                1:04.97   2:09.53 (1:04.56)                                        
  7 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'B'                        2:15.12  
     1) Francis, Amanda C 13            2) Kingsley, Kali J 13            
     3) McCaffrey, Meghan K 14          4) McCaffrey, Caitlin R 13        
                1:06.72   2:15.12 (1:08.40)                                        
 
Event 74  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                        1:51.54  
     1) Stumpf, Ryan M 14               2) Mertens, Andrew J 14           
     3) Curnutte, Levi B 14             4) Wyher, Tommy J 14              
                  57.33     1:51.54 (54.21)                                        
  2 Carrollwood Village Swim Team-FL  'A'                       1:52.67  
     1) Frissell, Dustin E 14           2) Lynch, Sullivan M 13           
     3) Attal, Matthew N 14             4) Sheridan, Stephen T 14         
                  55.82     1:52.67 (56.85)                                        
  3 Carrollwood Village Swim Team-FL  'B'                       2:07.64  
     1) Shugart, Billy A 14             2) Riley, John P 13               
     3) Frey, Kevin P 13                4) Davis, Brett J 13              
                1:03.56   2:07.64 (1:04.08)                                        
 
Event 75  Girls 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                        1:54.75  
     1) Nauta, Brittany R 15            2) Lampkin, Jessica A 16          
     3) Sheffield, Rae-Lynn E 14        4) Nauta, Chelsea B 14            
                  57.56     1:54.75 (57.19)                                        
  2 Saint Petersburg Aquatics-FL  'A'                           1:55.93  
     1) Taskin, Yasemin Y 17            2) Petersen, Charlotte 38         
     3) Brands, Daniela R 15            4) King, Victoria A 15            
                  57.95     1:55.93 (57.98)                                        
  3 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'B'                        1:58.95  
     1) Iaquinto, Kim M 15              2) Bauza, Colleen E 15            
     3) Deng, Jessica X 15              4) Messmore, Ashley P 18          
                1:00.10     1:58.95 (58.85)                                        
  4 Clearwater AquaticsTeam-FL  'A'                             1:59.85  
     1) Schmidt, Kassie F F 17          2) Michael, Sarah A A 17          
     3) Carpenter, Kelli K 15           4) Hill, Erin E E 17              
                  58.97   1:59.85 (1:00.88)                                        
  5 Carrollwood Village Swim Team-FL  'A'                       2:03.68  
     1) Bird, Becky M 17                2) Lockett, Kaitlin F 15          
     3) Davis, Natalie P 17             4) Cavalieri, Carly R 15          
                1:02.26   2:03.68 (1:01.42)                                        
  6 Brandon Swim & Tennis-FL  'A'                               2:07.36  
     1) Fabry, Brittany A 17            2) Riccardo, Laura C 15           
     3) Lehr, Amanda L 15               4) Woodcock, Chelsea T 16         
                1:03.47   2:07.36 (1:03.89)                                        
  7 Carrollwood Village Swim Team-FL  'B'                       2:09.32  
     1) Mackey, Jenn-Jenn L 13          2) Tromp, Tamlin N 14             
     3) Fernandez, Adrienne R 13        4) Mayer, Gina A 13               
                1:05.03   2:09.32 (1:04.29)                                        
 -- City Of Lafayette Aquatics-LA  'A'                               DQ  
     1) Trahan, Mary Margaret M 18      2) Broussard, Claire E 15         
     3) Bospflug, Elizabeth A 17        4) Hales, Alexandra A 18          
                1:07.18        DQ (1:03.73)                                        
 -- Aquatic Club Temple Terrace-FL  'A'                              NS  
 -- The Berkeley Barracudas-FL  'A'                                  NS  
 
Event 76  Boys 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Saint Petersburg Aquatics-FL  'A'                           1:46.04  
     1) Shaffer, Bradley T 19           2) Moody, Adam A 16               
     3) Varanda, Brenno R 17            4) Bradley, Edward J 19           
                  52.90     1:46.04 (53.14)                                        
  2 Clearwater AquaticsTeam-FL  'A'                             1:46.76  
     1) Carpenter, Jay J J 17           2) Taddeo, James M 13             
     3) Bullock, Clay C 15              4) Davis, Patrick M M 19          
                  54.05     1:46.76 (52.71)                                        
  3 Saint Petersburg Aquatics-FL  'B'                           1:51.54  
     1) Sunnucks, Brent A 16            2) Stoddard, Andy M 15            
     3) Eberhard, Joseph P 17           4) Snyder, Mitchell W 16          
                  55.76     1:51.54 (55.78)                                        
  4 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                        1:52.38  
     1) Sutton, Matt J 15               2) Obara, Chris J 16              
     3) Mason, Nick W 16                4) Harris, Joel P 15              
                  55.68     1:52.38 (56.70)                                        
  5 Carrollwood Village Swim Team-FL  'A'                       1:52.49  
     1) Hillmer, Ansel T 16             2) Mueller, Jeff D 16             
     3) Crovo, Cesar A 16               4) O'Keefe, Myles P 16            
                  57.25     1:52.49 (55.24)                                        
  6 City Of Lafayette Aquatics-LA  'A'                          1:56.00  
     1) Fontenot, Phillip A 16          2) Begnaud, Chris P 15            
     3) Smith, Elson O 15               4) Lehman, Karl M 17              
                  58.79     1:56.00 (57.21)                                        
  7 Land O' Lakes Lightning-FL  'A'                             1:57.89  
     1) Graziani, Andrew M 15           2) Graziani, Anthony M 15         
     3) Hayes, Kevin 15                 4) Hilgenberg, Craig R 16         
                  59.32     1:57.89 (58.57)                                        
 
Event 77  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Barker, Stephanie A       13 Gtsa-FL                        2:20.55  
                1:08.61   2:20.55 (1:11.94)                                        
  2 Cook, Megan R             14 Carrollwood-FL                 2:20.92  
                1:08.48   2:20.92 (1:12.44)                                        
  3 Michota, Stase E          14 SPA-FL                         2:21.30  
                1:09.60   2:21.30 (1:11.70)                                        
  4 Lewkowicz, Emeri A        13 Carrollwood-FL                 2:21.58  
                1:09.95   2:21.58 (1:11.63)                                        
  5 Mayer, Gina A             13 Carrollwood-FL                 2:22.45  
                1:10.20   2:22.45 (1:12.25)                                        
  6 Went, Britny N            14 Carrollwood-FL                 2:22.77  
                1:09.95   2:22.77 (1:12.82)                                        
  7 Milo, Jaime               14 SPA-FL                         2:22.80  
                1:08.74   2:22.80 (1:14.06)                                        
  8 Frey, Jennifer E          14 SPA-FL                         2:22.93  
                1:09.94   2:22.93 (1:12.99)                                        
  9 Whitworth, Melissa M      13 Gtsa-FL                        2:23.60  
                1:10.62   2:23.60 (1:12.98)                                        
 10 Foster, Carrie E          13 Carrollwood-FL                 2:23.79  
                1:10.29   2:23.79 (1:13.50)                                        
 11 Crovo, Valerie C          14 Carrollwood-FL                 2:24.14  
                1:11.38   2:24.14 (1:12.76)                                        
 12 Hotchkiss, Erin M         14 Carrollwood-FL                 2:24.73  
                1:09.82   2:24.73 (1:14.91)                                        
 13 Boldizsar, Brittany M     14 Carrollwood-FL                 2:25.27  
                1:11.07   2:25.27 (1:14.20)                                        
 14 Stevens, Kariann M        13 Cat-FL                         2:25.41  
                1:09.39   2:25.41 (1:16.02)                                        
 15 Novotny, Deidre D         14 Tbay-FL                        2:25.49  
                1:10.48   2:25.49 (1:15.01)                                        
 16 Thornburg, Candace N      14 Cat-FL                         2:25.64  
                1:11.05   2:25.64 (1:14.59)                                        
 17 Fernandez, Adrienne R     13 Carrollwood-FL                 2:26.20  
                1:11.00   2:26.20 (1:15.20)                                        
 18 Sears, Jill R             13 Cat-FL                         2:28.29  
                1:11.46   2:28.29 (1:16.83)                                        
 19 Lewin, Sarah G            13 Berkeley-FL                    2:29.29  
                1:11.70   2:29.29 (1:17.59)                                        
 20 Decker, Sally M           14 SPA-FL                         2:32.51  
                1:11.46   2:32.51 (1:21.05)                                        
 21 Cincotta, Jessica C       13 Blue Wave-FL                   2:32.86  
                1:14.13   2:32.86 (1:18.73)                                        
 22 Mackey, Jenn-Jenn L       13 Carrollwood-FL                 2:33.23  
                1:12.86   2:33.23 (1:20.37)                                        
 23 Francis, Amanda C         13 Tbay-FL                        2:34.85  
                1:16.43   2:34.85 (1:18.42)                                        
 24 Laskey, Lauramarie        13 Cat-FL                         2:37.98  
                1:18.93   2:37.98 (1:19.05)                                        
 25 Buckley, Kristen N        14 DAC-FL                         2:39.28  
                1:17.70   2:39.28 (1:21.58)                                        
 26 Lockett, Erin M           13 Carrollwood-FL                 2:39.40  
                1:18.28   2:39.40 (1:21.12)                                        
 27 Hosack, Katie E           13 DAC-FL                         2:39.91  
                1:18.10   2:39.91 (1:21.81)                                        
 28 Walker, Meredith L        14 COLA-LA                        2:40.11  
                1:19.18   2:40.11 (1:20.93)                                        
 29 Myers, Danni O            13 St. Cloud-FL                   2:40.41  
                1:16.37   2:40.41 (1:24.04)                                        
 30 Lytle, Meghan             13 ACTT-FL                        2:42.72  
                1:18.16   2:42.72 (1:24.56)                                        
 31 Persante, Michelle N      13 Tbay-FL                        2:42.73  
                1:18.44   2:42.73 (1:24.29)                                        
 32 Tsagaris, Julianne C C    13 Cat-FL                         2:42.97  
                1:18.38   2:42.97 (1:24.59)                                        
 33 Kingsley, Kali J          13 Tbay-FL                        2:43.24  
                1:16.98   2:43.24 (1:26.26)                                        
 34 Hofacker, Catherine M     13 DAC-FL                         2:45.13  
                1:18.80   2:45.13 (1:26.33)                                        
 35 McCaffrey, Meghan K       14 Tbay-FL                        2:45.46  
                1:18.19   2:45.46 (1:27.27)                                        
 36 Yasova, Ariela            13 Cat-FL                         2:48.66  
                1:20.23   2:48.66 (1:28.43)                                        
 37 McCaffrey, Caitlin R      13 Tbay-FL                        2:58.34  
                1:24.69   2:58.34 (1:33.65)                                        
 38 Bootcheck, Emily L        14 Tbay-FL                        2:59.38  
                1:25.60   2:59.38 (1:33.78)                                        
 39 Barber, Callie M          13 SPA-FL                         3:03.28  
                1:24.44   3:03.28 (1:38.84)                                        
 -- Cuervo, Lauren E          13 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 -- Newton, Jenna L           13 Cat-FL                              NS  
 -- Walther, Vanessa L        13 Tbay-FL                             NS  
 -- Lake, Meghan R            14 Tbay-FL                             NS  
 
Event 78  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Munoz, Xavier A           14 ACTT-FL                        2:13.18  
                1:03.89   2:13.18 (1:09.29)                                        
  2 Sheridan, Stephen T       14 Carrollwood-FL                 2:14.25  
                1:05.16   2:14.25 (1:09.09)                                        
  3 Wyher, Tommy J            14 Tbay-FL                        2:14.29  
                1:05.07   2:14.29 (1:09.22)                                        
  4 Snyder, Russell W         14 SPA-FL                         2:15.79  
                1:06.93   2:15.79 (1:08.86)                                        
  5 Curnutte, Levi B          14 Tbay-FL                        2:16.70  
                1:04.95   2:16.70 (1:11.75)                                        
  6 Taddeo, James M           13 Cat-FL                         2:18.24  
                1:06.10   2:18.24 (1:12.14)                                        
  7 Attal, Matthew N          14 Carrollwood-FL                 2:18.38  
                1:07.73   2:18.38 (1:10.65)                                        
  8 Lynch, Sullivan M         13 Carrollwood-FL                 2:19.45  
                1:06.97   2:19.45 (1:12.48)                                        
  9 Frissell, Dustin E        14 Carrollwood-FL                 2:20.44  
                1:08.70   2:20.44 (1:11.74)                                        
 10 Stumpf, Ryan M            14 Tbay-FL                        2:22.22  
                1:08.96   2:22.22 (1:13.26)                                        
 11 Frey, Kevin P             13 Carrollwood-FL                 2:29.23  
                1:13.68   2:29.23 (1:15.55)                                        
 12 Lain, Zachary S           13 Cat-FL                         2:31.36  
                1:12.58   2:31.36 (1:18.78)                                        
 13 Lombardo, Tommy R         14 DAC-FL                         2:34.04  
                1:16.15   2:34.04 (1:17.89)                                        
 14 Fontanella, David A       14 Carrollwood-FL                 2:41.45  
                1:14.59   2:41.45 (1:26.86)                                        
 15 Carbo, Landry A           14 COLA-LA                        2:41.92  
                1:20.35   2:41.92 (1:21.57)                                        
 16 Nesler, Ryan J            13 Tbay-FL                        2:42.87  
                1:19.39   2:42.87 (1:23.48)                                        
 17 Davis, Brett J            13 Carrollwood-FL                 2:50.95  
                1:22.59   2:50.95 (1:28.36)                                        
 18 Hillring, Joseph R        13 Carrollwood-FL                 3:00.71  
                1:27.06   3:00.71 (1:33.65)                                        
 19 Barber, John D            14 SPA-FL                         3:05.16  
                1:27.62   3:05.16 (1:37.54)                                        
 20 Fryer, James D            13 Cat-FL                         3:16.34  
                1:35.47   3:16.34 (1:40.87)                                        
 21 Riley, John P             13 Carrollwood-FL                 3:17.95  
                1:33.20   3:17.95 (1:44.75)                                        
 -- Shugart, Billy A          14 Carrollwood-FL                      DQ  
                1:10.08        DQ (1:11.09)                                        
 -- Alencar, Altair S         14 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 -- Fabiano, Michael F        14 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 
Event 79  Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nauta, Chelsea B          14 Tbay-FL                        2:10.47  
                1:04.71   2:10.47 (1:05.76)                                        
  2 Taskin, Yasemin Y         17 SPA-FL                         2:11.29  
                1:05.86   2:11.29 (1:05.43)                                        
  3 Bird, Becky M             17 Carrollwood-FL                 2:15.44  
                1:06.18   2:15.44 (1:09.26)                                        
  4 Petersen, Charlotte       38 SPA-FL                         2:15.64  
                1:06.11   2:15.64 (1:09.53)                                        
  5 Schmidt, Kassie F F       17 Cat-FL                         2:17.61  
                1:06.44   2:17.61 (1:11.17)                                        
  6 Lampkin, Jessica A        16 Tbay-FL                        2:18.68  
                1:06.36   2:18.68 (1:12.32)                                        
  7 King, Victoria A          15 SPA-FL                         2:19.75  
                1:09.28   2:19.75 (1:10.47)                                        
  8 Cokee, Amanda J           15 Tbayun-Fl-FL                   2:19.82  
                1:07.13   2:19.82 (1:12.69)                                        
  9 Michael, Sarah A A        17 Cat-FL                         2:20.02  
                1:06.57   2:20.02 (1:13.45)                                        
 10 Cavalieri, Carly R        15 Carrollwood-FL                 2:20.53  
                1:07.23   2:20.53 (1:13.30)                                        
 11 Nauta, Brittany R         15 Tbay-FL                        2:21.76  
                1:08.79   2:21.76 (1:12.97)                                        
 12 Allen, Sarah E            15 Gtsa-FL                        2:21.98  
                1:08.00   2:21.98 (1:13.98)                                        
 13 Fabry, Brittany A         17 Blue Wave-FL                   2:22.03  
                1:09.79   2:22.03 (1:12.24)                                        
 14 Iaquinto, Kim M           15 Tbay-FL                        2:22.49  
                1:10.59   2:22.49 (1:11.90)                                        
 15 Stephan, Alexandra C      15 Tbay-FL                        2:22.60  
                1:09.53   2:22.60 (1:13.07)                                        
 16 Deng, Jessica X           15 Tbay-FL                        2:22.78  
                1:09.40   2:22.78 (1:13.38)                                        
 17 Mesa, Laura A             12 Tbay-FL                        2:25.65  
                1:11.23   2:25.65 (1:14.42)                                        
 18 Bauza, Colleen E          15 Tbay-FL                        2:25.74  
                1:11.40   2:25.74 (1:14.34)                                        
 19 Stevens, Katelynn A A     16 Cat-FL                         2:26.02  
                1:11.47   2:26.02 (1:14.55)                                        
 20 Barry, Sarah A            15 Tbay-FL                        2:26.41  
                1:11.58   2:26.41 (1:14.83)                                        
 21 Hill, Erin E E            17 Cat-FL                         2:26.50  
                1:09.99   2:26.50 (1:16.51)                                        
 22 Roper, Whitney M          15 Cat-FL                         2:27.05  
                1:13.35   2:27.05 (1:13.70)                                        
 23 Davis, Natalie P          17 Carrollwood-FL                 2:27.91  
                1:11.18   2:27.91 (1:16.73)                                        
 24 Carpenter, Kelli K        15 Cat-FL                         2:30.66  
                1:12.52   2:30.66 (1:18.14)                                        
 25 Riccardo, Laura C         15 Blue Wave-FL                   2:31.42  
                1:12.92   2:31.42 (1:18.50)                                        
 26 Yonkee, Erin I            16 Blue Wave-FL                   2:32.52  
                1:14.29   2:32.52 (1:18.23)                                        
 27 Athan, Alyssa C           15 Gtsa-FL                        2:33.33  
                1:13.73   2:33.33 (1:19.60)                                        
 27 Hales, Alexandra A        18 COLA-LA                        2:33.33  
                1:15.44   2:33.33 (1:17.89)                                        
 29 Lockett, Kaitlin F        15 Carrollwood-FL                 2:33.98  
                1:16.00   2:33.98 (1:17.98)                                        
 30 Lehr, Amanda L            15 Blue Wave-FL                   2:34.61  
                1:14.15   2:34.61 (1:20.46)                                        
 31 Bospflug, Elizabeth A     17 COLA-LA                        2:35.67  
                1:17.03   2:35.67 (1:18.64)                                        
 32 Dunton, Tonya M           14 St. Cloud-FL                   2:35.78  
                1:16.11   2:35.78 (1:19.67)                                        
 33 Bryant, Aleyna M          16 COLA-LA                        2:36.05  
                1:14.77   2:36.05 (1:21.28)                                        
 34 Woodcock, Chelsea T       16 Blue Wave-FL                   2:36.95  
                1:15.14   2:36.95 (1:21.81)                                        
 35 Trahan, Mary Margaret M   18 COLA-LA                        2:43.49  
                1:22.61   2:43.49 (1:20.88)                                        
 36 Adeleye, Titilayo L       15 SPA-FL                         2:43.76  
                1:20.77   2:43.76 (1:22.99)                                        
 37 Tromp, Tamlin N           14 Carrollwood-FL                 2:47.45  
                1:21.97   2:47.45 (1:25.48)                                        
 -- Bishop, Jennifer L        20 Berkeley-FL                         NS  
 -- Butson, Magan R           15 Carrollwood-FL                      NS  
 -- Brands, Daniela R         15 SPA-FL                              NS  
 -- Cummings, Jessica L L     17 Cat-FL                              NS  
 -- Cooke, Katrina M          16 Carrollwood-FL                      NS  
 
Event 80  Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradley, Edward J         19 SPA-FL                         2:03.45  
                1:01.86   2:03.45 (1:01.59)                                        
  2 Davis, Patrick M M        19 Cat-FL                         2:03.52  
                1:02.13   2:03.52 (1:01.39)                                        
  3 Bullock, Clay C           15 Cat-FL                         2:03.65  
                1:00.75   2:03.65 (1:02.90)                                        
  4 Olinger, Chris R          15 Gtsa-FL                        2:04.05  
                1:01.18   2:04.05 (1:02.87)                                        
  5 Moody, Adam A             16 SPA-FL                         2:06.78  
                1:01.91   2:06.78 (1:04.87)                                        
  6 Snyder, Mitchell W        16 SPA-FL                         2:07.53  
                1:01.72   2:07.53 (1:05.81)                                        
  7 Mueller, Jeff D           16 Carrollwood-FL                 2:08.61  
                1:02.43   2:08.61 (1:06.18)                                        
  8 Stoddard, Andy M          15 SPA-FL                         2:09.23  
                1:01.16   2:09.23 (1:08.07)                                        
  9 Cunha, Rodrigo            23 Gtsa-FL                        2:12.06  
                1:04.18   2:12.06 (1:07.88)                                        
 10 Carpenter, Jay J J        17 Cat-FL                         2:12.57  
                1:03.58   2:12.57 (1:08.99)                                        
 11 Crovo, Cesar A            16 Carrollwood-FL                 2:12.62  
                1:03.50   2:12.62 (1:09.12)                                        
 12 O'Keefe, Myles P          16 Carrollwood-FL                 2:14.91  
                1:03.71   2:14.91 (1:11.20)                                        
 13 Obara, Chris J            16 Tbay-FL                        2:17.41  
                1:04.97   2:17.41 (1:12.44)                                        
 14 Harris, Joel P            15 Tbay-FL                        2:18.83  
                1:08.13   2:18.83 (1:10.70)                                        
 15 Sutton, Matt J            15 Tbay-FL                        2:19.24  
                1:06.85   2:19.24 (1:12.39)                                        
 16 Fontenot, Phillip A       16 COLA-LA                        2:19.82  
                1:06.45   2:19.82 (1:13.37)                                        
 17 Lehman, Karl M            17 COLA-LA                        2:20.50  
                1:07.18   2:20.50 (1:13.32)                                        
 18 Hillmer, Ansel T          16 Carrollwood-FL                 2:21.40  
                1:07.36   2:21.40 (1:14.04)                                        
 19 Harrington, John M        16 Cat-FL                         2:21.64  
                1:10.69   2:21.64 (1:10.95)                                        
 20 Anderson, Matt K          17 Gtsa-FL                        2:25.63  
                1:12.87   2:25.63 (1:12.76)                                        
 21 Smith, Christopher A      17 Carrollwood-FL                 2:26.69  
                1:10.76   2:26.69 (1:15.93)                                        
 22 Begnaud, Chris P          15 COLA-LA                        2:27.63  
                1:10.00   2:27.63 (1:17.63)                                        
 23 Mason, Nick W             16 Tbay-FL                        2:28.92  
                1:06.24   2:28.92 (1:22.68)                                        
 24 Smith, Elson O            15 COLA-LA                        2:30.89  
                1:13.03   2:30.89 (1:17.86)                                        
 25 Graziani, Andrew M        15 Land O' Lakes-FL               2:45.28  
                1:16.01   2:45.28 (1:29.27)                                        
 26 Graziani, Anthony M       15 Land O' Lakes-FL               2:50.25  
                1:16.35   2:50.25 (1:33.90)                                        
 27 Hayes, Kevin              15 Land O' Lakes-FL               2:52.26  
 -- Barry, Matt D             17 Tbay-FL                             NS  
 -- Johnson, Grant S          18 Cat-FL                              NS  
 -- Meyer, Matt E             17 St. Cloud-FL                        NS  
 -- Epperson, Tyler           17 Berkeley-FL                         NS  
 -- Snyder, Brad W            19 SPA-FL                              NS  
 -- D'Agresta, David K        16 Berkeley-FL                         NS  
 
Event 81  Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Milo, Jaime               14 SPA-FL                         1:23.01  
  2 Sheffield, Rae-Lynn E     14 Tbay-FL                        1:25.88  
  3 Barker, Stephanie A       13 Gtsa-FL                        1:26.36  
  4 Lewkowicz, Emeri A        13 Carrollwood-FL                 1:29.30  
  5 Stevens, Kariann M        13 Cat-FL                         1:30.04  
  6 Novotny, Deidre D         14 Tbay-FL                        1:31.75  
  7 Mayer, Gina A             13 Carrollwood-FL                 1:32.09  
  8 Crovo, Valerie C          14 Carrollwood-FL                 1:32.46  
  9 Milliken, Emily A         14 Gtsa-FL                        1:32.53  
 10 Fernandez, Adrienne R     13 Carrollwood-FL                 1:33.47  
 11 Laskey, Lauramarie        13 Cat-FL                         1:34.58  
 12 Hofacker, Catherine M     13 DAC-FL                         1:34.80  
 13 Yasova, Ariela            13 Cat-FL                         1:34.82  
 14 Francis, Amanda C         13 Tbay-FL                        1:35.07  
 15 McCaffrey, Meghan K       14 Tbay-FL                        1:38.07  
 16 Lockett, Erin M           13 Carrollwood-FL                 1:38.61  
 17 Cook, Megan R             14 Carrollwood-FL                 1:38.67  
 18 Myers, Danni O            13 St. Cloud-FL                   1:40.16  
 19 Kingsley, Kali J          13 Tbay-FL                        1:42.04  
 20 Tsagaris, Julianne C C    13 Cat-FL                         1:43.64  
 21 Walker, Meredith L        14 COLA-LA                        1:43.88  
 22 Lytle, Meghan             13 ACTT-FL                        1:44.10  
 23 McCaffrey, Caitlin R      13 Tbay-FL                        1:44.11  
 24 Hosack, Katie E           13 DAC-FL                         1:44.21  
 25 Sears, Jill R             13 Cat-FL                         1:45.34  
 26 Barber, Callie M          13 SPA-FL                         1:45.77  
 27 Buckley, Kristen N        14 DAC-FL                         1:46.83  
 28 Bootcheck, Emily L        14 Tbay-FL                        1:53.41  
 -- Walther, Vanessa L        13 Tbay-FL                             NS  
 -- Newton, Jenna L           13 Cat-FL                              NS  
 
Event 82  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Snyder, Russell W         14 SPA-FL                         1:18.24  
  2 Mertens, Andrew J         14 Tbay-FL                        1:19.70  
  3 Munoz, Xavier A           14 ACTT-FL                        1:23.06  
  4 Shugart, Billy A          14 Carrollwood-FL                 1:26.52  
  5 Taddeo, James M           13 Cat-FL                         1:27.67  
  6 Fontanella, David A       14 Carrollwood-FL                 1:31.46  
  7 Newfield, John-Paul       14 SPA-FL                         1:32.26  
  8 Frey, Kevin P             13 Carrollwood-FL                 1:34.13  
  9 Lain, Zachary S           13 Cat-FL                         1:38.36  
 10 Carbo, Landry A           14 COLA-LA                        1:40.75  
 11 Nesler, Ryan J            13 Tbay-FL                        1:45.97  
 12 Riley, John P             13 Carrollwood-FL                 1:48.88  
 13 Hillring, Joseph R        13 Carrollwood-FL                 1:55.49  
 14 Barber, John D            14 SPA-FL                         1:55.71  
 15 Fryer, James D            13 Cat-FL                         2:05.64  
 
Event 83  Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Messmore, Ashley P        18 Tbay-FL                        1:20.86  
  2 Deng, Jessica X           15 Tbay-FL                        1:21.88  
  3 Brands, Daniela R         15 SPA-FL                         1:24.57  
  4 Roper, Whitney M          15 Cat-FL                         1:26.73  
  5 Schmidt, Kassie F F       17 Cat-FL                         1:28.02  
  6 Barry, Sarah A            15 Tbay-FL                        1:28.76  
  7 Stevens, Katelynn A A     16 Cat-FL                         1:28.86  
  8 Broussard, Claire E       15 COLA-LA                        1:29.48  
  9 Cavalieri, Carly R        15 Carrollwood-FL                 1:29.71  
 10 Woodcock, Chelsea T       16 Blue Wave-FL                   1:31.56  
 11 Hales, Alexandra A        18 COLA-LA                        1:33.36  
 12 Fabry, Brittany A         17 Blue Wave-FL                   1:34.60  
 13 Shawah, Alana M           17 ACTT-FL                        1:34.89  
 14 Tromp, Tamlin N           14 Carrollwood-FL                 1:34.91  
 15 Riccardo, Laura C         15 Blue Wave-FL                   1:35.67  
 16 Dunton, Tonya M           14 St. Cloud-FL                   1:36.95  
 17 Lockett, Kaitlin F        15 Carrollwood-FL                 1:40.01  
 18 Bospflug, Elizabeth A     17 COLA-LA                        1:40.32  
 19 Adeleye, Titilayo L       15 SPA-FL                         1:40.44  
 20 Woodburn, Valerie E       18 St. Cloud-FL                   1:43.02  
 21 Davis, Natalie P          17 Carrollwood-FL                 1:43.85  
 22 Trahan, Mary Margaret M   18 COLA-LA                        1:44.82  
 23 Yonkee, Erin I            16 Blue Wave-FL                   1:44.97  
 24 Lehr, Amanda L            15 Blue Wave-FL                   1:48.34  
 25 Calderon, Monique         15 ACTT-FL                        1:48.49  
 26 LY, Lynn Y                15 Westchase-FL                   2:25.00  
 -- Cooke, Katrina M          16 Carrollwood-FL                      NS  
 -- Butson, Magan R           15 Carrollwood-FL                      NS  
 -- Hill, Erin E E            17 Cat-FL                              NS  
 
Event 84  Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carpenter, Jay J J        17 Cat-FL                         1:12.87  
  2 Eberhard, Joseph P        17 SPA-FL                         1:13.03  
  2 Varanda, Brenno R         17 SPA-FL                         1:13.03  
  4 Hilgenberg, Craig R       16 Land O' Lakes-FL               1:18.91  
  5 Bradley, Edward J         19 SPA-FL                         1:20.35  
  6 Shaffer, Bradley T        19 SPA-FL                         1:20.57  
  7 O'Keefe, Myles P          16 Carrollwood-FL                 1:21.06  
  8 Smith, Christopher A      17 Carrollwood-FL                 1:23.70  
  9 Obara, Chris J            16 Tbay-FL                        1:24.25  
 10 Harrington, John M        16 Cat-FL                         1:26.90  
 11 Mason, Nick W             16 Tbay-FL                        1:29.27  
 12 Lehman, Karl M            17 COLA-LA                        1:29.94  
 13 Hayes, Kevin              15 Land O' Lakes-FL               1:34.41  
 -- Anderson, Matt K          17 Gtsa-FL                             NS  
 -- Meyer, Matt E             17 St. Cloud-FL                        NS  
 -- Barry, Matt D             17 Tbay-FL                             NS  
 
Event 85  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewkowicz, Emeri A        13 Carrollwood-FL                 2:31.87  
                1:13.70   2:31.87 (1:18.17)                                        
  2 Barker, Stephanie A       13 Gtsa-FL                        2:33.96  
                1:14.51   2:33.96 (1:19.45)                                        
  3 Thornburg, Candace N      14 Cat-FL                         2:38.69  
                1:15.02   2:38.69 (1:23.67)                                        
  4 Niedbalec, Katie G        14 Gtsa-FL                        2:39.22  
                1:12.19   2:39.22 (1:27.03)                                        
  5 Boldizsar, Brittany M     14 Carrollwood-FL                 2:39.67  
                1:16.50   2:39.67 (1:23.17)                                        
  6 Crovo, Valerie C          14 Carrollwood-FL                 2:41.25  
                1:17.33   2:41.25 (1:23.92)                                        
  7 Fernandez, Adrienne R     13 Carrollwood-FL                 2:45.91  
                1:17.82   2:45.91 (1:28.09)                                        
  8 Sheffield, Rae-Lynn E     14 Tbay-FL                        2:46.95  
                1:15.01   2:46.95 (1:31.94)                                        
  9 Mackey, Jenn-Jenn L       13 Carrollwood-FL                 2:48.27  
                1:17.10   2:48.27 (1:31.17)                                        
 10 Lewin, Sarah G            13 Berkeley-FL                    2:49.22  
                1:19.35   2:49.22 (1:29.87)                                        
 11 Hotchkiss, Erin M         14 Carrollwood-FL                 2:49.64  
                1:16.56   2:49.64 (1:33.08)                                        
 12 Foster, Carrie E          13 Carrollwood-FL                 2:53.23  
                1:22.80   2:53.23 (1:30.43)                                        
 13 Mayer, Gina A             13 Carrollwood-FL                 2:59.98  
                1:23.90   2:59.98 (1:36.08)                                        
 14 Went, Britny N            14 Carrollwood-FL                 3:01.87  
                1:26.16   3:01.87 (1:35.71)                                        
 -- Michota, Stase E          14 SPA-FL                              NS  
 -- Cuervo, Lauren E          13 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 
Event 86  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheridan, Stephen T       14 Carrollwood-FL                 2:27.91  
                1:10.90   2:27.91 (1:17.01)                                        
  2 Attal, Matthew N          14 Carrollwood-FL                 2:30.21  
                1:11.89   2:30.21 (1:18.32)                                        
  3 Munoz, Xavier A           14 ACTT-FL                        2:32.47  
                1:11.64   2:32.47 (1:20.83)                                        
  4 Lynch, Sullivan M         13 Carrollwood-FL                 2:33.26  
                1:12.57   2:33.26 (1:20.69)                                        
  5 Lombardo, Tommy R         14 DAC-FL                         2:58.74  
                1:24.74   2:58.74 (1:34.00)                                        
  6 Davis, Brett J            13 Carrollwood-FL                 3:29.64  
                1:37.12   3:29.64 (1:52.52)                                        
 -- Frissell, Dustin E        14 Carrollwood-FL                      DQ  
                1:21.90        DQ (1:52.43)                                        
 -- Shugart, Billy A          14 Carrollwood-FL                      DQ  
                1:22.29        DQ (1:39.02)                                        
 -- Stumpf, Ryan M            14 Tbay-FL                             NS  
 -- Fabiano, Michael F        14 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 
Event 87  Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Treen, Shannon            21 Gtsa-FL                        2:31.94  
                1:09.77   2:31.94 (1:22.17)                                        
  2 Cokee, Amanda J           15 Tbayun-Fl-FL                   2:36.48  
                1:14.51   2:36.48 (1:21.97)                                        
  3 Bird, Becky M             17 Carrollwood-FL                 2:41.71  
                1:16.47   2:41.71 (1:25.24)                                        
  4 Lampkin, Jessica A        16 Tbay-FL                        2:44.87  
                1:14.86   2:44.87 (1:30.01)                                        
  5 Shawah, Alana M           17 ACTT-FL                        2:51.96  
                1:21.57   2:51.96 (1:30.39)                                        
  6 Cavalieri, Carly R        15 Carrollwood-FL                 2:59.34  
                1:21.55   2:59.34 (1:37.79)                                        
  7 Bospflug, Elizabeth A     17 COLA-LA                        3:07.62  
                1:27.55   3:07.62 (1:40.07)                                        
  8 Broussard, Claire E       15 COLA-LA                        3:11.23  
                1:29.65   3:11.23 (1:41.58)                                        
 -- Butson, Magan R           15 Carrollwood-FL                      NS  
 
Event 88  Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bullock, Clay C           15 Cat-FL                         2:15.91  
                1:06.54   2:15.91 (1:09.37)                                        
  2 Olinger, Chris R          15 Gtsa-FL                        2:16.00  
                1:05.87   2:16.00 (1:10.13)                                        
  3 Davis, Patrick M M        19 Cat-FL                         2:16.30  
                1:06.44   2:16.30 (1:09.86)                                        
  4 Sunnucks, Brent A         16 SPA-FL                         2:18.87  
                1:06.24   2:18.87 (1:12.63)                                        
  5 Crovo, Cesar A            16 Carrollwood-FL                 2:20.74  
                1:09.21   2:20.74 (1:11.53)                                        
  6 Mueller, Jeff D           16 Carrollwood-FL                 2:23.19  
                1:08.58   2:23.19 (1:14.61)                                        
  7 Eberhard, Joseph P        17 SPA-FL                         2:26.59  
                1:06.90   2:26.59 (1:19.69)                                        
  8 Harris, Joel P            15 Tbay-FL                        2:38.16  
                1:14.32   2:38.16 (1:23.84)                                        
  9 Fontenot, Phillip A       16 COLA-LA                        2:44.90  
                1:18.27   2:44.90 (1:26.63)                                        
 10 Harrington, John M        16 Cat-FL                         2:49.28  
                1:19.80   2:49.28 (1:29.48)                                        
 11 Begnaud, Chris P          15 COLA-LA                        2:57.67  
                1:23.15   2:57.67 (1:34.52)                                        
 -- Hillmer, Ansel T          16 Carrollwood-FL                      DQ  
                1:15.32        DQ (1:31.81)                                        
 -- Smith, Christopher A      17 Carrollwood-FL                      DQ  
                1:28.17        DQ (1:41.63)                                        
 -- Snyder, Brad W            19 SPA-FL                              NS  
 
Event 89  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Michota, Stase E          14 SPA-FL                         1:13.75  
  2 Sheffield, Rae-Lynn E     14 Tbay-FL                        1:15.58  
  3 Mackey, Jenn-Jenn L       13 Carrollwood-FL                 1:16.44  
  4 Novotny, Deidre D         14 Tbay-FL                        1:17.61  
  5 Fernandez, Adrienne R     13 Carrollwood-FL                 1:18.23  
  6 Barker, Stephanie A       13 Gtsa-FL                        1:18.69  
  7 Frey, Jennifer E          14 SPA-FL                         1:18.72  
  8 Stevens, Kariann M        13 Cat-FL                         1:19.43  
  9 Foster, Carrie E          13 Carrollwood-FL                 1:19.70  
 10 Milliken, Emily A         14 Gtsa-FL                        1:20.09  
 11 Went, Britny N            14 Carrollwood-FL                 1:20.35  
 12 Pisecco, Carla R          14 SPA-FL                         1:20.64  
 13 Milo, Jaime               14 SPA-FL                         1:20.80  
 14 Lewin, Sarah G            13 Berkeley-FL                    1:20.83  
 15 Whitworth, Melissa M      13 Gtsa-FL                        1:20.85  
 16 Sears, Jill R             13 Cat-FL                         1:21.00  
 17 Decker, Sally M           14 SPA-FL                         1:21.41  
 18 Crovo, Valerie C          14 Carrollwood-FL                 1:22.98  
 19 Boldizsar, Brittany M     14 Carrollwood-FL                 1:23.07  
 20 Walker, Meredith L        14 COLA-LA                        1:25.58  
 21 Lockett, Erin M           13 Carrollwood-FL                 1:26.21  
 22 Cincotta, Jessica C       13 Blue Wave-FL                   1:26.36  
 23 Cook, Megan R             14 Carrollwood-FL                 1:26.55  
 24 Hofacker, Catherine M     13 DAC-FL                         1:26.88  
 25 Tsagaris, Julianne C C    13 Cat-FL                         1:28.83  
 26 Hosack, Katie E           13 DAC-FL                         1:28.99  
 27 Myers, Danni O            13 St. Cloud-FL                   1:29.18  
 28 Persante, Michelle N      13 Tbay-FL                        1:29.73  
 29 Kingsley, Kali J          13 Tbay-FL                        1:31.69  
 30 Hotchkiss, Erin M         14 Carrollwood-FL                 1:33.55  
 31 Yasova, Ariela            13 Cat-FL                         1:34.40  
 32 Lytle, Meghan             13 ACTT-FL                        1:37.73  
 33 Bootcheck, Emily L        14 Tbay-FL                        1:45.19  
 -- Walther, Vanessa L        13 Tbay-FL                             NS  
 -- Newton, Jenna L           13 Cat-FL                              NS  
 -- Lake, Meghan R            14 Tbay-FL                             NS  
 
Event 90  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wyher, Tommy J            14 Tbay-FL                        1:06.67  
  2 Curnutte, Levi B          14 Tbay-FL                        1:10.19  
  3 Stumpf, Ryan M            14 Tbay-FL                        1:10.59  
  4 Sheridan, Stephen T       14 Carrollwood-FL                 1:14.20  
  5 Taddeo, James M           13 Cat-FL                         1:14.29  
  6 Lynch, Sullivan M         13 Carrollwood-FL                 1:14.31  
  7 Frissell, Dustin E        14 Carrollwood-FL                 1:14.64  
  8 Newfield, John-Paul       14 SPA-FL                         1:16.54  
  9 Attal, Matthew N          14 Carrollwood-FL                 1:18.11  
 10 Lain, Zachary S           13 Cat-FL                         1:23.11  
 11 Frey, Kevin P             13 Carrollwood-FL                 1:26.27  
 12 Carbo, Landry A           14 COLA-LA                        1:31.94  
 13 Davis, Brett J            13 Carrollwood-FL                 1:34.29  
 14 Fontanella, David A       14 Carrollwood-FL                 1:38.91  
 15 Hillring, Joseph R        13 Carrollwood-FL                 1:43.75  
 16 Riley, John P             13 Carrollwood-FL                 1:47.31  
 17 Fryer, James D            13 Cat-FL                         1:47.33  
 -- Alencar, Altair S         14 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 
Event 91  Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Taskin, Yasemin Y         17 SPA-FL                         1:10.17  
  2 Nauta, Brittany R         15 Tbay-FL                        1:10.51  
  3 Nauta, Chelsea B          14 Tbay-FL                        1:11.59  
  4 Bauza, Colleen E          15 Tbay-FL                        1:12.05  
  5 Cavalieri, Carly R        15 Carrollwood-FL                 1:14.16  
  6 King, Victoria A          15 SPA-FL                         1:14.41  
  7 Brands, Daniela R         15 SPA-FL                         1:14.77  
  8 Lampkin, Jessica A        16 Tbay-FL                        1:16.33  
  9 Cokee, Amanda J           15 Tbayun-Fl-FL                   1:16.59  
 10 Iaquinto, Kim M           15 Tbay-FL                        1:16.96  
 11 Messmore, Ashley P        18 Tbay-FL                        1:17.10  
 12 Stevens, Katelynn A A     16 Cat-FL                         1:17.59  
 13 Davis, Natalie P          17 Carrollwood-FL                 1:19.48  
 14 Roper, Whitney M          15 Cat-FL                         1:19.84  
 15 Bryant, Aleyna M          16 COLA-LA                        1:20.07  
 16 Carpenter, Kelli K        15 Cat-FL                         1:20.18  
 17 Schmidt, Kassie F F       17 Cat-FL                         1:20.62  
 18 Hill, Erin E E            17 Cat-FL                         1:21.03  
 19 Fabry, Brittany A         17 Blue Wave-FL                   1:21.88  
 20 Bird, Becky M             17 Carrollwood-FL                 1:21.97  
 21 Riccardo, Laura C         15 Blue Wave-FL                   1:22.02  
 22 Stephan, Alexandra C      15 Tbay-FL                        1:22.03  
 23 Shawah, Alana M           17 ACTT-FL                        1:23.22  
 24 Barry, Sarah A            15 Tbay-FL                        1:23.51  
 25 Dunton, Tonya M           14 St. Cloud-FL                   1:24.26  
 26 Lehr, Amanda L            15 Blue Wave-FL                   1:24.89  
 27 Woodburn, Valerie E       18 St. Cloud-FL                   1:25.17  
 28 Calderon, Monique         15 ACTT-FL                        1:26.40  
 29 Tromp, Tamlin N           14 Carrollwood-FL                 1:26.76  
 30 Woodcock, Chelsea T       16 Blue Wave-FL                   1:28.02  
 31 Hales, Alexandra A        18 COLA-LA                        1:28.83  
 32 Mertens, Maria R          17 Tbay-FL                        1:29.03  
 33 Lockett, Kaitlin F        15 Carrollwood-FL                 1:31.20  
 34 Broussard, Claire E       15 COLA-LA                        1:32.29  
 35 Adeleye, Titilayo L       15 SPA-FL                         1:32.89  
 36 Yonkee, Erin I            16 Blue Wave-FL                   1:34.55  
 -- LY, Lynn Y                15 Westchase-FL                        DQ  
 -- Cooke, Katrina M          16 Carrollwood-FL                      NS  
 -- Butson, Magan R           15 Carrollwood-FL                      NS  
 -- Cummings, Jessica L L     17 Cat-FL                              NS  
 -- Bishop, Jennifer L        20 Berkeley-FL                         NS  
 
Event 92  Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carpenter, Jay J J        17 Cat-FL                         1:03.80  
  2 Moody, Adam A             16 SPA-FL                         1:05.97  
  3 Bullock, Clay C           15 Cat-FL                         1:08.43  
  3 Bradley, Edward J         19 SPA-FL                         1:08.43  
  5 Varanda, Brenno R         17 SPA-FL                         1:09.25  
  6 Sunnucks, Brent A         16 SPA-FL                         1:09.57  
  7 Olinger, Chris R          15 Gtsa-FL                        1:10.15  
  8 Mueller, Jeff D           16 Carrollwood-FL                 1:11.81  
  9 Snyder, Mitchell W        16 SPA-FL                         1:12.41  
 10 O'Keefe, Myles P          16 Carrollwood-FL                 1:13.50  
 11 Sutton, Matt J            15 Tbay-FL                        1:13.97  
 12 Obara, Chris J            16 Tbay-FL                        1:14.24  
 13 Crovo, Cesar A            16 Carrollwood-FL                 1:14.68  
 14 Lehman, Karl M            17 COLA-LA                        1:14.93  
 15 Hillmer, Ansel T          16 Carrollwood-FL                 1:18.41  
 16 Harris, Joel P            15 Tbay-FL                        1:19.16  
 17 Mason, Nick W             16 Tbay-FL                        1:19.21  
 18 Hilgenberg, Craig R       16 Land O' Lakes-FL               1:20.52  
 19 Smith, Elson O            15 COLA-LA                        1:23.23  
 20 Smith, Christopher A      17 Carrollwood-FL                 1:24.67  
 21 Graziani, Andrew M        15 Land O' Lakes-FL               1:29.09  
 22 Hayes, Kevin              15 Land O' Lakes-FL               1:35.51  
 23 Graziani, Anthony M       15 Land O' Lakes-FL               1:36.67  
 -- Epperson, Tyler           17 Berkeley-FL                         NS  
 -- Johnson, Grant S          18 Cat-FL                              NS  
 -- Snyder, Brad W            19 SPA-FL                              NS  
 -- Meyer, Matt E             17 St. Cloud-FL                        NS  
 
Event 93  Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Michota, Stase E          14 SPA-FL                         4:44.30  
                1:08.83   2:21.54 (1:12.71)   3:33.47 (1:11.93)   4:44.30 (1:10.83)
  2 Mayer, Gina A             13 Carrollwood-FL                 4:44.42  
                1:08.80   2:21.78 (1:12.98)   3:34.07 (1:12.29)   4:44.42 (1:10.35)
  3 Lewkowicz, Emeri A        13 Carrollwood-FL                 4:48.46  
                1:09.87   2:23.14 (1:13.27)   3:36.10 (1:12.96)   4:48.46 (1:12.36)
  4 Foster, Carrie E          13 Carrollwood-FL                 4:53.30  
                1:12.28   2:27.17 (1:14.89)   3:40.68 (1:13.51)   4:53.30 (1:12.62)
  5 Went, Britny N            14 Carrollwood-FL                 4:56.17  
                1:11.29   2:26.33 (1:15.04)   3:42.56 (1:16.23)   4:56.17 (1:13.61)
  6 Cook, Megan R             14 Carrollwood-FL                 4:58.00  
                1:10.91   2:27.18 (1:16.27)   3:43.57 (1:16.39)   4:58.00 (1:14.43)
  7 Niedbalec, Katie G        14 Gtsa-FL                        4:59.44  
                1:10.42   2:26.28 (1:15.86)   3:43.63 (1:17.35)   4:59.44 (1:15.81)
  8 Thornburg, Candace N      14 Cat-FL                         4:59.89  
                1:12.43   2:28.62 (1:16.19)   3:44.29 (1:15.67)   4:59.89 (1:15.60)
  9 Boldizsar, Brittany M     14 Carrollwood-FL                 5:01.21  
                1:12.46   2:28.81 (1:16.35)   3:45.31 (1:16.50)   5:01.21 (1:15.90)
 10 Frey, Jennifer E          14 SPA-FL                         5:04.16  
                1:13.26   2:30.72 (1:17.46)   3:47.73 (1:17.01)   5:04.16 (1:16.43)
 11 Stevens, Kariann M        13 Cat-FL                         5:06.07  
                1:12.55   2:30.53 (1:17.98)   3:48.76 (1:18.23)   5:06.07 (1:17.31)
 12 Sears, Jill R             13 Cat-FL                         5:09.32  
                1:14.41   2:33.08 (1:18.67)   3:51.77 (1:18.69)   5:09.32 (1:17.55)
 13 Decker, Sally M           14 SPA-FL                         5:18.01  
                1:11.91   2:32.08 (1:20.17)   3:54.50 (1:22.42)   5:18.01 (1:23.51)
 14 Lewin, Sarah G            13 Berkeley-FL                    5:21.83  
                1:15.23   2:38.20 (1:22.97)   4:01.40 (1:23.20)   5:21.83 (1:20.43)
 15 Francis, Amanda C         13 Tbay-FL                        5:23.10  
                1:18.95   2:41.93 (1:22.98)   4:04.13 (1:22.20)   5:23.10 (1:18.97)
 16 Hotchkiss, Erin M         14 Carrollwood-FL                 5:28.81  
                1:17.52   2:40.52 (1:23.00)   4:04.51 (1:23.99)   5:28.81 (1:24.30)
 17 Mackey, Jenn-Jenn L       13 Carrollwood-FL                 5:33.23  
                1:20.42   2:46.82 (1:26.40)   4:13.16 (1:26.34)   5:33.23 (1:20.07)
 18 Walker, Meredith L        14 COLA-LA                        5:33.60  
                1:22.71   2:47.86 (1:25.15)   4:12.88 (1:25.02)   5:33.60 (1:20.72)
 19 Buckley, Kristen N        14 DAC-FL                         5:34.15  
                1:17.67   2:43.47 (1:25.80)   4:09.52 (1:26.05)   5:34.15 (1:24.63)
 20 Hosack, Katie E           13 DAC-FL                         5:36.10  
                1:20.35   2:46.45 (1:26.10)   4:12.07 (1:25.62)   5:36.10 (1:24.03)
 21 Lockett, Erin M           13 Carrollwood-FL                 5:43.08  
                1:20.06   2:48.20 (1:28.14)   4:17.12 (1:28.92)   5:43.08 (1:25.96)
 22 Myers, Danni O            13 St. Cloud-FL                   5:46.40  
                1:18.49   2:47.10 (1:28.61)   4:19.14 (1:32.04)   5:46.40 (1:27.26)
 23 Kingsley, Kali J          13 Tbay-FL                        5:52.62  
                1:22.42   2:52.14 (1:29.72)   4:22.85 (1:30.71)   5:52.62 (1:29.77)
 24 Hofacker, Catherine M     13 DAC-FL                         6:00.30  
                1:22.54   2:55.43 (1:32.89)   4:29.03 (1:33.60)   6:00.30 (1:31.27)
 25 McCaffrey, Meghan K       14 Tbay-FL                        6:02.68  
                1:23.93   2:55.86 (1:31.93)   4:30.88 (1:35.02)   6:02.68 (1:31.80)
 26 McCaffrey, Caitlin R      13 Tbay-FL                        6:20.43  
                1:26.30   3:03.92 (1:37.62)   4:43.26 (1:39.34)   6:20.43 (1:37.17)
 -- Lake, Meghan R            14 Tbay-FL                             NS  
 -- Cincotta, Jessica C       13 Blue Wave-FL                        NS  
 -- Walther, Vanessa L        13 Tbay-FL                             NS  
 
Event 94  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheridan, Stephen T       14 Carrollwood-FL                 4:39.54  
                1:07.26   2:19.69 (1:12.43)   3:32.20 (1:12.51)   4:39.54 (1:07.34)
  2 Munoz, Xavier A           14 ACTT-FL                        4:41.16  
                1:06.25   2:19.09 (1:12.84)   3:31.32 (1:12.23)   4:41.16 (1:09.84)
  3 Snyder, Russell W         14 SPA-FL                         4:44.88  
                1:09.00   2:21.11 (1:12.11)   3:34.07 (1:12.96)   4:44.88 (1:10.81)
  4 Attal, Matthew N          14 Carrollwood-FL                 4:47.00  
                1:09.41   2:21.69 (1:12.28)   3:35.02 (1:13.33)   4:47.00 (1:11.98)
  5 Taddeo, James M           13 Cat-FL                         4:47.05  
                1:10.51   2:23.34 (1:12.83)   3:35.98 (1:12.64)   4:47.05 (1:11.07)
  6 Lynch, Sullivan M         13 Carrollwood-FL                 4:50.66  
                1:09.30   2:23.61 (1:14.31)   3:38.10 (1:14.49)   4:50.66 (1:12.56)
  7 Curnutte, Levi B          14 Tbay-FL                        4:59.95  
                1:10.14   2:24.18 (1:14.04)   3:41.96 (1:17.78)   4:59.95 (1:17.99)
  8 Stumpf, Ryan M            14 Tbay-FL                        5:02.98  
                1:11.26   2:29.19 (1:17.93)   3:47.84 (1:18.65)   5:02.98 (1:15.14)
  9 Frissell, Dustin E        14 Carrollwood-FL                 5:17.89  
                1:13.85   2:35.56 (1:21.71)   3:57.70 (1:22.14)   5:17.89 (1:20.19)
 10 Shugart, Billy A          14 Carrollwood-FL                 5:18.34  
                1:15.39   2:37.98 (1:22.59)   4:00.49 (1:22.51)   5:18.34 (1:17.85)
 11 Lombardo, Tommy R         14 DAC-FL                         5:20.91  
                1:17.33   2:39.03 (1:21.70)   4:02.55 (1:23.52)   5:20.91 (1:18.36)
 12 Frey, Kevin P             13 Carrollwood-FL                 5:27.35  
                1:16.94   2:41.73 (1:24.79)   4:06.88 (1:25.15)   5:27.35 (1:20.47)
 13 Davis, Brett J            13 Carrollwood-FL                 5:44.65  
                1:23.79   2:51.20 (1:27.41)   4:21.45 (1:30.25)   5:44.65 (1:23.20)
 14 Fontanella, David A       14 Carrollwood-FL                 5:44.68  
                1:16.44   2:42.60 (1:26.16)   4:14.53 (1:31.93)   5:44.68 (1:30.15)
 15 Carbo, Landry A           14 COLA-LA                        5:50.63  
                1:26.75   2:57.33 (1:30.58)   4:25.93 (1:28.60)   5:50.63 (1:24.70)
 16 Nesler, Ryan J            13 Tbay-FL                        5:51.50  
                1:25.97   2:57.53 (1:31.56)   4:28.18 (1:30.65)   5:51.50 (1:23.32)
 17 Hillring, Joseph R        13 Carrollwood-FL                 6:28.07  
                1:30.28   3:10.04 (1:39.76)   4:50.65 (1:40.61)   6:28.07 (1:37.42)
 18 Barber, John D            14 SPA-FL                         6:40.07  
                1:30.95   3:15.99 (1:45.04)   5:03.47 (1:47.48)   6:40.07 (1:36.60)
 19 Fryer, James D            13 Cat-FL                         6:58.08  
                1:40.09   3:30.97 (1:50.88)   5:16.99 (1:46.02)   6:58.08 (1:41.09)
 
Event 95  Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Taskin, Yasemin Y         17 SPA-FL                         4:33.45  
                1:05.67   2:14.69 (1:09.02)   3:24.32 (1:09.63)   4:33.45 (1:09.13)
  2 Bird, Becky M             17 Carrollwood-FL                 4:38.76  
                1:07.09   2:18.01 (1:10.92)   3:29.21 (1:11.20)   4:38.76 (1:09.55)
  3 Nauta, Chelsea B          14 Tbay-FL                        4:40.08  
                1:08.37   2:20.73 (1:12.36)   3:32.36 (1:11.63)   4:40.08 (1:07.72)
  4 Fabry, Brittany A         17 Blue Wave-FL                   4:45.93  
                1:09.74   2:22.46 (1:12.72)   3:34.57 (1:12.11)   4:45.93 (1:11.36)
  5 Allen, Sarah E            15 Gtsa-FL                        4:56.54  
                1:12.45   2:28.29 (1:15.84)   3:44.17 (1:15.88)   4:56.54 (1:12.37)
  6 Mesa, Laura A             12 Tbay-FL                        4:56.94  
                1:11.90   2:28.21 (1:16.31)   3:44.10 (1:15.89)   4:56.94 (1:12.84)
  7 Michael, Sarah A A        17 Cat-FL                         4:58.82  
                1:10.67   2:27.41 (1:16.74)   3:44.01 (1:16.60)   4:58.82 (1:14.81)
  8 Iaquinto, Kim M           15 Tbay-FL                        5:01.67  
                1:13.21   2:30.88 (1:17.67)   3:47.43 (1:16.55)   5:01.67 (1:14.24)
  9 Stephan, Alexandra C      15 Tbay-FL                        5:03.20  
                1:11.99   2:28.44 (1:16.45)   3:45.26 (1:16.82)   5:03.20 (1:17.94)
 10 Shawah, Alana M           17 ACTT-FL                        5:04.31  
                1:12.23   2:30.88 (1:18.65)   3:48.18 (1:17.30)   5:04.31 (1:16.13)
 11 Davis, Natalie P          17 Carrollwood-FL                 5:07.86  
                1:14.70   2:33.61 (1:18.91)   3:51.44 (1:17.83)   5:07.86 (1:16.42)
 12 Lampkin, Jessica A        16 Tbay-FL                        5:09.01  
                1:10.32   2:29.05 (1:18.73)   3:49.80 (1:20.75)   5:09.01 (1:19.21)
 13 Barry, Sarah A            15 Tbay-FL                        5:12.57  
                1:14.48   2:33.93 (1:19.45)   3:53.83 (1:19.90)   5:12.57 (1:18.74)
 14 Athan, Alyssa C           15 Gtsa-FL                        5:17.59  
                1:17.03   2:38.37 (1:21.34)   3:58.55 (1:20.18)   5:17.59 (1:19.04)
 15 Riccardo, Laura C         15 Blue Wave-FL                   5:18.24  
                1:16.26   2:37.94 (1:21.68)   4:00.59 (1:22.65)   5:18.24 (1:17.65)
 16 Yonkee, Erin I            16 Blue Wave-FL                   5:23.12  
                1:19.27   2:41.42 (1:22.15)   4:03.30 (1:21.88)   5:23.12 (1:19.82)
 17 Dunton, Tonya M           14 St. Cloud-FL                   5:23.50  
                1:17.76   2:43.85 (1:26.09)   4:06.46 (1:22.61)   5:23.50 (1:17.04)
 18 Woodcock, Chelsea T       16 Blue Wave-FL                   5:23.78  
                1:17.63   2:38.89 (1:21.26)   3:59.86 (1:20.97)   5:23.78 (1:23.92)
 19 Lehr, Amanda L            15 Blue Wave-FL                   5:24.12  
                1:19.04   2:40.99 (1:21.95)   4:04.18 (1:23.19)   5:24.12 (1:19.94)
 20 Bryant, Aleyna M          16 COLA-LA                        5:28.31  
                1:17.23   2:41.23 (1:24.00)   4:04.74 (1:23.51)   5:28.31 (1:23.57)
 21 Broussard, Claire E       15 COLA-LA                        5:29.72  
                1:18.53   2:44.18 (1:25.65)   4:08.93 (1:24.75)   5:29.72 (1:20.79)
 22 Calderon, Monique         15 ACTT-FL                        5:30.75  
                1:22.54   2:51.03 (1:28.49)   4:11.27 (1:20.24)   5:30.75 (1:19.48)
 23 Hales, Alexandra A        18 COLA-LA                        5:31.51  
                1:18.19   2:44.22 (1:26.03)   4:10.16 (1:25.94)   5:31.51 (1:21.35)
 24 Bospflug, Elizabeth A     17 COLA-LA                        5:32.99  
                1:18.49   2:44.62 (1:26.13)   4:11.45 (1:26.83)   5:32.99 (1:21.54)
 25 Lockett, Kaitlin F        15 Carrollwood-FL                 5:33.60  
                1:20.64   2:48.32 (1:27.68)   4:15.53 (1:27.21)   5:33.60 (1:18.07)
 26 Trahan, Mary Margaret M   18 COLA-LA                        5:55.30  
                1:27.68   2:59.00 (1:31.32)   4:28.69 (1:29.69)   5:55.30 (1:26.61)
 -- Nauta, Brittany R         15 Tbay-FL                             NS  
 -- Deng, Jessica X           15 Tbay-FL                             NS  
                4:29.09                                                            
 
Event 96  Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bullock, Clay C           15 Cat-FL                         4:17.94  
                1:02.50   2:07.98 (1:05.48)   3:13.91 (1:05.93)   4:17.94 (1:04.03)
  2 Davis, Patrick M M        19 Cat-FL                         4:18.47  
                1:03.62   2:09.49 (1:05.87)   3:14.80 (1:05.31)   4:18.47 (1:03.67)
  3 Olinger, Chris R          15 Gtsa-FL                        4:19.54  
                1:02.57   2:08.10 (1:05.53)   3:14.34 (1:06.24)   4:19.54 (1:05.20)
  4 Mueller, Jeff D           16 Carrollwood-FL                 4:22.70  
                1:03.16   2:11.00 (1:07.84)   3:18.12 (1:07.12)   4:22.70 (1:04.58)
  5 Snyder, Mitchell W        16 SPA-FL                         4:23.10  
                1:03.73   2:11.11 (1:07.38)   3:18.52 (1:07.41)   4:23.10 (1:04.58)
  6 Bradley, Edward J         19 SPA-FL                         4:25.62  
                1:04.38   2:11.46 (1:07.08)   3:19.61 (1:08.15)   4:25.62 (1:06.01)
  7 Cunha, Rodrigo            23 Gtsa-FL                        4:33.07  
                1:05.57   2:15.38 (1:09.81)   3:25.56 (1:10.18)   4:33.07 (1:07.51)
  8 Moody, Adam A             16 SPA-FL                         4:33.14  
                1:05.34   2:15.54 (1:10.20)   3:25.13 (1:09.59)   4:33.14 (1:08.01)
  9 O'Keefe, Myles P          16 Carrollwood-FL                 4:37.50  
                1:04.79   2:15.12 (1:10.33)   3:26.35 (1:11.23)   4:37.50 (1:11.15)
 10 Varanda, Brenno R         17 SPA-FL                         4:38.63  
                1:06.46   2:17.25 (1:10.79)   3:28.32 (1:11.07)   4:38.63 (1:10.31)
 11 Crovo, Cesar A            16 Carrollwood-FL                 4:39.25  
                1:08.94   2:19.65 (1:10.71)   3:31.05 (1:11.40)   4:39.25 (1:08.20)
 12 Obara, Chris J            16 Tbay-FL                        4:54.30  
                1:06.68   2:21.89 (1:15.21)   3:39.85 (1:17.96)   4:54.30 (1:14.45)
 13 Fontenot, Phillip A       16 COLA-LA                        5:00.40  
                1:08.93   2:26.52 (1:17.59)   3:44.86 (1:18.34)   5:00.40 (1:15.54)
 14 Sutton, Matt J            15 Tbay-FL                        5:01.81  
                1:07.04   2:25.03 (1:17.99)   3:44.86 (1:19.83)   5:01.81 (1:16.95)
 15 Hillmer, Ansel T          16 Carrollwood-FL                 5:04.90  
                1:12.48   2:30.37 (1:17.89)   3:48.96 (1:18.59)   5:04.90 (1:15.94)
 16 Lehman, Karl M            17 COLA-LA                        5:10.97  
                1:12.70   2:31.45 (1:18.75)   3:52.48 (1:21.03)   5:10.97 (1:18.49)
 17 Epperson, Tyler           17 Berkeley-FL                    5:14.23  
                1:15.77   2:34.37 (1:18.60)   3:54.65 (1:20.28)   5:14.23 (1:19.58)
 18 Begnaud, Chris P          15 COLA-LA                        5:22.30  
                1:15.54   2:37.55 (1:22.01)   4:00.33 (1:22.78)   5:22.30 (1:21.97)
 19 Smith, Elson O            15 COLA-LA                        5:28.83  
                1:17.66   2:43.14 (1:25.48)   4:07.72 (1:24.58)   5:28.83 (1:21.11)
 -- Barry, Matt D             17 Tbay-FL                             NS