Licensed to Carrollwood Village Swim Team                 Hy-Tek's Meet Manager
              2003 TAMPA BAY SWIM CLASSIC - 5/30/2003 to 6/1/2003              
                                    Results                                    
 
Event 97  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                        2:10.12  
     1) Margalis, Melanie A 11          2) McGeehan, Elizabeth M 12       
     3) Oliveri, Kara M 12              4) Rossi, Ashley C 11             
                1:04.20   2:10.12 (1:05.92)                                        
  2 Clearwater AquaticsTeam-FL  'A'                             2:14.77  
     1) Grace, Kelly M 12               2) Newton, Annie N 12             
     3) Hansen, Madison O 11            4) Wieckowski, Joanna 11          
                1:08.16   2:14.77 (1:06.61)                                        
  3 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'B'                        2:15.25  
     1) Mesa, Laura A 12                2) McGeehan, Mary Alice A 11      
     3) French, Allyson E 11            4) Moline, Nicole O 11            
                1:08.22   2:15.25 (1:07.03)                                        
  4 Aquatic Club Temple Terrace-FL  'A'                         2:18.63  
     1) Menendez, Sarah 11              2) Coleman-Lienhart, Sarah A 12   
     3) Dolan, Casey 12                 4) Fields, Sarah 12               
                1:07.86   2:18.63 (1:10.77)                                        
  5 Carrollwood Village Swim Team-FL  'A'                       2:20.12  
     1) Russell, Kerry C 12             2) Sheridan, Molly C 11           
     3) Batten, Brooke O 12             4) Tromp, Claire L 12             
                1:10.73   2:20.12 (1:09.39)                                        
  6 Fort Lauderdale Swim Team-FG  'A'                           2:25.50  
     1) Withum, Kimberly R 12           2) Golden, Kirsten B 11           
     3) Coulon, Chanelle K 11           4) Yakymiw, Kelley A 11           
                1:07.82   2:25.50 (1:17.68)                                        
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'C'                             NS  
 
Event 98  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Clearwater AquaticsTeam-FL  'A'                             2:10.47  
     1) Hawkins, Jordan W 12            2) Hugert, Sandor C 11            
     3) Taddeo, Jonathan D 11           4) Martin, Cameron B 12           
                1:05.31   2:10.47 (1:05.16)                                        
  2 Brandon Swim & Tennis-FL  'A'                               2:24.38  
     1) Woodcock, Brian T 11            2) Ghosh, Arun 12                 
     3) Bukaweski, Jacob T 11           4) McNamara, Brendan P 12         
                1:10.09   2:24.38 (1:14.29)                                        
  3 Carrollwood Village Swim Team-FL  'A'                       2:37.84  
     1) Pena, Zack 11                   2) Donnelly, Vincent J 12         
     3) Alpert-Stern, Jesse J 12        4) Bobo, Sam R 11                 
                1:22.54   2:37.84 (1:15.30)                                        
 -- Fort Lauderdale Swim Team-FG  'A'                                DQ  
     1) Miranda, Stephano V 12          2) Frey, Eric Q 12                
     3) Widmer, Tex T 12                4) Walker, BJ R 11                
                1:06.34        DQ (1:07.93)                                        
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                             DQ  
     1) Stumpf, Matt L 12               2) Barry, Dan J 12                
     3) Lima, Luiz C 11                 4) Moore, Eric A 11               
                1:02.94        DQ (1:07.20)                                        
 
Event 99  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                        2:18.74  
     1) Spencer, Halee C 10             2) Ayala, Jessica L 10            
     3) Hofrichter, Erin E 10           4) Rossi, Megan C 10              
                1:09.20   2:18.74 (1:09.54)                                        
  2 Carrollwood Village Swim Team-FL  'A'                       2:21.03  
     1) Cook, Katie M 10                2) Zayas, Brittany A 10           
     3) Russell, Paige B 10             4) Nelson, Allison L 10           
                1:10.42   2:21.03 (1:10.61)                                        
  3 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'B'                        2:28.11  
     1) Moore, April E 9                2) Kuethe, Blair B 10             
     3) Rossi, Kathleen P 9             4) Stumpf, Kaitlin J 9            
                1:10.80   2:28.11 (1:17.31)                                        
  4 Fort Lauderdale Swim Team-FG  'A'                           2:35.67  
     1) Wilder, Ashton A 8              2) Behar, Leah 9                  
     3) Schloss, Catherine C 10         4) Folz, Marisa J 10              
                1:18.17   2:35.67 (1:17.50)                                        
  5 Westchase Dolphins Swim Team-FL  'A'                        2:39.83  
     1) Driks, Samantha F 10            2) Dong, Christina P 10           
     3) Quach, Kelly 9                  4) Quach, Michelle 10             
                1:17.61   2:39.83 (1:22.22)                                        
  6 Carrollwood Village Swim Team-FL  'B'                       2:40.61  
     1) Oslund, Victoria M 10           2) Moberg, Jordan M 10            
     3) Monahan, Bailie C 9             4) Volz, Emma D 8                 
                1:16.40   2:40.61 (1:24.21)                                        
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'C'                             NS  
 -- Aquatic Club Temple Terrace-FL  'A'                              NS  
 -- Carrollwood Village Swim Team-FL  'C'                            NS  
 
Event 100  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                        2:29.67  
     1) Hofrichter, Jonathan J 9        2) Barry, Jacob T 10              
     3) McCaffrey, Devin R 8            4) Geschke, Joey M 10             
                1:13.86   2:29.67 (1:15.81)                                        
  2 Carrollwood Village Swim Team-FL  'A'                       2:36.37  
     1) Attal, Dylan C 10               2) Hatoum, Andreas F 9            
     3) Van Osdal, Emerick M 10         4) Bobo, Josh L 9                 
                1:14.51   2:36.37 (1:21.86)                                        
  3 Carrollwood Village Swim Team-FL  'B'                       2:56.69  
     1) Brock, David A 9                2) Mayer, Chase C 7               
     3) Shugart, Tommy Y 10             4) Covington, Jake H 10           
                1:34.73   2:56.69 (1:21.96)                                        
  4 Fort Lauderdale Swim Team-FG  'B'                           3:14.39  
     1) Coulon, Damien K 8              2) Casey, Donovan A 9             
     3) Birsic, Evan E 10               4) Powell, Roger W 10             
                1:40.09   3:14.39 (1:34.30)                                        
 -- Fort Lauderdale Swim Team-FG  'A'                                DQ  
     1) Gavergun, Guy D 10              2) Rosenbaum, Ryan B 8            
     3) Alvarez, Jose W 8               4) Yakymiw, Joey M 10             
                1:16.22        DQ (1:21.85)                                        
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'B'                             NS  
 
Event 101  Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rorer, Tracy H            12 SPA-FL                         2:40.14  
                1:18.45   2:40.14 (1:21.69)                                        
  2 Margalis, Melanie A       11 Tbay-FL                        2:49.09  
                1:23.33   2:49.09 (1:25.76)                                        
  3 Miller, Monica D          12 Berkeley-FL                    2:49.57  
                1:19.94   2:49.57 (1:29.63)                                        
  4 Crankshaw, Jennifer C     11 SPA-FL                         2:58.92  
                1:26.02   2:58.92 (1:32.90)                                        
  5 Rossi, Ashley C           11 Tbay-FL                        2:59.19  
                1:26.98   2:59.19 (1:32.21)                                        
  6 Stickney, Melanie J       12 SPA-FL                         2:59.64  
                1:28.18   2:59.64 (1:31.46)                                        
  7 Jordan, Laura M           11 Berkeley-FL                    3:01.39  
                1:23.42   3:01.39 (1:37.97)                                        
  8 Wieckowski, Joanna        11 Cat-FL                         3:01.78  
                1:27.60   3:01.78 (1:34.18)                                        
  9 French, Allyson E         11 Tbay-FL                        3:02.21  
                1:29.08   3:02.21 (1:33.13)                                        
 10 Schaefer, Jordan N        12 DAC-FL                         3:02.61  
                1:27.16   3:02.61 (1:35.45)                                        
 11 Withum, Kimberly R        12 Fort Lauderdale-FG             3:03.02  
                1:28.33   3:03.02 (1:34.69)                                        
 12 Newfield, Sidney M        11 SPA-FL                         3:03.86  
                1:28.66   3:03.86 (1:35.20)                                        
 13 Grace, Kelly M            12 Cat-FL                         3:05.15  
                1:31.76   3:05.15 (1:33.39)                                        
 14 McGeehan, Elizabeth M     12 Tbay-FL                        3:05.52  
                1:26.40   3:05.52 (1:39.12)                                        
 15 Carlos, Sarah E           11 Blue Wave-FL                   3:07.26  
                1:32.91   3:07.26 (1:34.35)                                        
 16 Coleman-Lienhart, Sarah   12 ACTT-FL                        3:07.84  
                1:29.19   3:07.84 (1:38.65)                                        
 17 Farrington, Myah G        11 Unattached Cat-FL              3:07.98  
                1:29.61   3:07.98 (1:38.37)                                        
 18 Russell, Kerry C          12 Carrollwood-FL                 3:08.15  
                1:34.48   3:08.15 (1:33.67)                                        
 19 Palermo, Anna             11 Unattached Actt-FL             3:09.86  
                1:38.83   3:09.86 (1:31.03)                                        
 20 Dolan, Casey              12 ACTT-FL                        3:11.61  
                1:36.76   3:11.61 (1:34.85)                                        
 21 Menendez, Sarah           11 ACTT-FL                        3:11.64  
                1:32.88   3:11.64 (1:38.76)                                        
 22 Snyder, Elyse M           11 SPA-FL                         3:12.55  
                1:35.20   3:12.55 (1:37.35)                                        
 23 McGeehan, Mary Alice A    11 Tbay-FL                        3:12.83  
                1:29.43   3:12.83 (1:43.40)                                        
 24 Hansen, Madison O         11 Cat-FL                         3:17.15  
                1:32.93   3:17.15 (1:44.22)                                        
 25 Logan, Carrie K           11 Blue Wave-FL                   3:17.17  
                1:34.84   3:17.17 (1:42.33)                                        
 26 Batten, Brooke O          12 Carrollwood-FL                 3:19.58  
                1:35.32   3:19.58 (1:44.26)                                        
 27 Newton, Annie N           12 Cat-FL                         3:21.75  
                1:36.14   3:21.75 (1:45.61)                                        
 28 Harrington, Anne E        12 Cat-FL                         3:23.58  
                1:35.56   3:23.58 (1:48.02)                                        
 29 Ceraolo-O'Donnell, Summe  12 Cat-FL                         3:29.17  
                1:42.18   3:29.17 (1:46.99)                                        
 30 Sheridan, Molly C         11 Carrollwood-FL                 3:30.59  
                1:36.97   3:30.59 (1:53.62)                                        
 31 Schirmer, Cydney E        11 St. Cloud-FL                   3:43.00  
                1:46.22   3:43.00 (1:56.78)                                        
 32 Francis, Valerie E        11 Tbay-FL                        3:53.84  
                1:56.89   3:53.84 (1:56.95)                                        
 -- Hotchkiss, Jenny M        12 Carrollwood-FL                      DQ  
                1:46.42        DQ (1:54.50)                                        
 -- Golden, Kirsten B         11 Fort Lauderdale-FG                  DQ  
                1:31.98        DQ (1:40.79)                                        
 -- Krauss, Kelsey M          12 SPA-FL                              NS  
 -- Beebe, Lacy A             11 Cat-FL                              NS  
 -- Sienkiewicz, Katie O      11 Tbay-FL                             NS  
 
Event 102  Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ball, Tyler J             11 Apollo Beach-FL                2:40.52  
                1:17.76   2:40.52 (1:22.76)                                        
  2 Chambers, Cameron M       12 SPA-FL                         2:42.99  
                1:18.60   2:42.99 (1:24.39)                                        
  3 Taylor, Jason S           12 ACTT-FL                        2:45.99  
                1:18.87   2:45.99 (1:27.12)                                        
  4 Donnelly, Vincent J       12 Carrollwood-FL                 2:46.72  
                1:18.62   2:46.72 (1:28.10)                                        
  5 Barry, Dan J              12 Tbay-FL                        2:50.49  
                1:22.06   2:50.49 (1:28.43)                                        
  6 Stumpf, Matt L            12 Tbay-FL                        2:52.24  
                1:22.03   2:52.24 (1:30.21)                                        
  7 Hawkins, Jordan W         12 Cat-FL                         2:52.62  
                1:20.58   2:52.62 (1:32.04)                                        
  8 Martin, Cameron B         12 Cat-FL                         2:57.32  
                1:22.36   2:57.32 (1:34.96)                                        
  9 Miranda, Stephano V       12 Fort Lauderdale-FG             2:59.06  
                1:25.16   2:59.06 (1:33.90)                                        
 10 Taddeo, Jonathan D        11 Cat-FL                         3:02.02  
                1:30.92   3:02.02 (1:31.10)                                        
 11 Brock, Stephen D          11 Carrollwood-FL                 3:02.35  
                1:32.68   3:02.35 (1:29.67)                                        
 12 Hugert, Sandor C          11 Cat-FL                         3:08.68  
                1:32.75   3:08.68 (1:35.93)                                        
 13 Woodcock, Brian T         11 Blue Wave-FL                   3:11.08  
                1:31.38   3:11.08 (1:39.70)                                        
 14 Hower, Sonny A            12 ACTT-FL                        3:11.23  
                1:31.56   3:11.23 (1:39.67)                                        
 15 Alpert-Stern, Jesse J     12 Carrollwood-FL                 3:12.79  
                1:31.29   3:12.79 (1:41.50)                                        
 16 Bukaweski, Jacob T        11 Blue Wave-FL                   3:18.37  
                1:32.37   3:18.37 (1:46.00)                                        
 17 McNamara, Brendan P       12 Blue Wave-FL                   3:19.43  
                1:39.53   3:19.43 (1:39.90)                                        
 18 Widmer, Tex T             12 Fort Lauderdale-FG             3:20.62  
                1:40.82   3:20.62 (1:39.80)                                        
 19 Morrison, Brad B          12 Land O' Lakes-FL               3:21.08  
                1:34.01   3:21.08 (1:47.07)                                        
 20 Steele, Stephen J         12 St. Cloud-FL                   3:21.20  
                1:33.73   3:21.20 (1:47.47)                                        
 21 Frey, Eric Q              12 Fort Lauderdale-FG             3:22.53  
                1:35.20   3:22.53 (1:47.33)                                        
 22 Lima, Luiz C              11 Tbay-FL                        3:32.85  
                1:47.04   3:32.85 (1:45.81)                                        
 23 Bobo, Sam R               11 Carrollwood-FL                 3:35.94  
                1:44.13   3:35.94 (1:51.81)                                        
 24 Frey, Stephen W           12 Carrollwood-FL                 3:37.14  
                1:52.16   3:37.14 (1:44.98)                                        
 25 Fraher, Robbie R          12 Tbay-FL                        3:49.77  
                1:50.30   3:49.77 (1:59.47)                                        
 
Event 103  Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rossi, Megan C            10 Tbay-FL                        2:55.52  
                1:27.24   2:55.52 (1:28.28)                                        
  2 Yonkee, Brett E           10 Blue Wave-FL                   2:55.72  
                1:25.61   2:55.72 (1:30.11)                                        
  3 Nelson, Allison L         10 Carrollwood-FL                 2:56.65  
                1:22.90   2:56.65 (1:33.75)                                        
  4 Cook, Katie M             10 Carrollwood-FL                 3:03.43  
                1:30.66   3:03.43 (1:32.77)                                        
  5 Spencer, Halee C          10 Tbay-FL                        3:04.37  
                1:26.75   3:04.37 (1:37.62)                                        
  6 Hofrichter, Erin E        10 Tbay-FL                        3:08.72  
                1:29.63   3:08.72 (1:39.09)                                        
  7 Buckley, Kelsey R          9 DAC-FL                         3:13.28  
                1:37.46   3:13.28 (1:35.82)                                        
  8 Moore, April E             9 Tbay-FL                        3:13.52  
                1:41.25   3:13.52 (1:32.27)                                        
  9 Oslund, Victoria M        10 Carrollwood-FL                 3:17.84  
                1:33.42   3:17.84 (1:44.42)                                        
 10 Zayas, Brittany A         10 Carrollwood-FL                 3:19.32  
                1:33.21   3:19.32 (1:46.11)                                        
 11 Russell, Paige B          10 Carrollwood-FL                 3:23.31  
                1:32.13   3:23.31 (1:51.18)                                        
 12 Behar, Leah                9 Fort Lauderdale-FG             3:29.39  
                1:40.58   3:29.39 (1:48.81)                                        
 13 Monahan, Bailie C          9 Carrollwood-FL                 3:35.62  
                1:45.05   3:35.62 (1:50.57)                                        
 14 Bloxam, Emily C            9 DAC-FL                         3:40.93  
                1:47.14   3:40.93 (1:53.79)                                        
 15 Moberg, Jordan M          10 Carrollwood-FL                 3:45.63  
                1:46.28   3:45.63 (1:59.35)                                        
 16 Stumpf, Kaitlin J          9 Tbay-FL                        3:47.64  
                1:48.35   3:47.64 (1:59.29)                                        
 17 Grace, Courtney A         10 Cat-FL                         3:49.13  
                1:45.17   3:49.13 (2:03.96)                                        
 18 Agrusa, Cara               9 ACTT-FL                        3:50.16  
                1:52.11   3:50.16 (1:58.05)                                        
 19 Chevalier, Kayley L        9 Apollo Beach-FL                3:50.31  
                1:50.52   3:50.31 (1:59.79)                                        
 20 Stapleton, Victoria E      9 DAC-FL                         3:53.87  
                1:54.16   3:53.87 (1:59.71)                                        
 21 Decisneros, Cristina M    10 Berkeley-FL                    3:54.61  
                1:52.67   3:54.61 (2:01.94)                                        
 22 Bradley, Savannah          8 Blue Wave-FL                   4:10.57  
                1:59.37   4:10.57 (2:11.20)                                        
 -- Walther, Nina              8 Tbay-FL                             NS  
 -- White, Payton L           10 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 -- Owens, Caitlin N          10 Carrollwood-FL                      NS  
 -- McNamara, Hannah G        10 Carrollwood-FL                      NS  
 
Event 104  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Matthew J          10 Cat-FL                         3:11.04  
                1:30.29   3:11.04 (1:40.75)                                        
  2 Geschke, Joey M           10 Tbay-FL                        3:12.46  
                1:30.91   3:12.46 (1:41.55)                                        
  3 Attal, Dylan C            10 Carrollwood-FL                 3:15.30  
                1:35.80   3:15.30 (1:39.50)                                        
  4 De Sena, David F          10 Apollo Beach-FL                3:18.30  
                1:34.51   3:18.30 (1:43.79)                                        
  5 Hofrichter, Jonathan J     9 Tbay-FL                        3:19.14  
                1:39.90   3:19.14 (1:39.24)                                        
  6 Barry, Jacob T            10 Tbay-FL                        3:25.90  
                1:42.60   3:25.90 (1:43.30)                                        
  7 Hatoum, Andreas F          9 Carrollwood-FL                 3:29.95  
                1:52.24   3:29.95 (1:37.71)                                        
  8 Yakymiw, Joey M           10 Fort Lauderdale-FG             3:39.70  
                1:46.68   3:39.70 (1:53.02)                                        
  9 Wong, Gary M              10 Cat-FL                         3:42.04  
                1:48.03   3:42.04 (1:54.01)                                        
 10 McCargar Jr., E.J.        10 Berkeley-FL                    3:46.54  
                1:48.35   3:46.54 (1:58.19)                                        
 11 Van Osdal, Emerick M      10 Carrollwood-FL                 3:52.26  
                2:00.32   3:52.26 (1:51.94)                                        
 12 Shugart, Tommy Y          10 Carrollwood-FL                 3:55.46  
                1:55.81   3:55.46 (1:59.65)                                        
 13 Hower, Charlie             8 ACTT-FL                        3:57.42  
                1:59.79   3:57.42 (1:57.63)                                        
 14 Yonkee, Cole               8 Blue Wave-FL                   4:06.28  
                1:58.12   4:06.28 (2:08.16)                                        
 15 Bradley, Zak              10 Blue Wave-FL                   4:27.31  
                2:08.10   4:27.31 (2:19.21)                                        
 -- Didier, Chuck M            9 Tbay-FL                             NS  
 
Event 105  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Frehling, Kaitlin M       11 SPA-FL                           30.67  
  2 Margalis, Melanie A       11 Tbay-FL                          31.34  
  3 Romano, Megan R           12 SPA-FL                           31.80  
  4 Miller, Monica D          12 Berkeley-FL                      32.43  
  5 Tromp, Claire L           12 Carrollwood-FL                   32.48  
  6 Wieckowski, Joanna        11 Cat-FL                           32.54  
  7 Stickney, Melanie J       12 SPA-FL                           32.66  
  7 McKeon, Casey S           11 SPA-FL                           32.66  
  9 McGeehan, Elizabeth M     12 Tbay-FL                          33.25  
 10 Rossi, Ashley C           11 Tbay-FL                          33.53  
 11 Withum, Kimberly R        12 Fort Lauderdale-FG               33.55  
 12 Moline, Nicole O          11 Tbay-FL                          33.57  
 13 Menendez, Sarah           11 ACTT-FL                          33.58  
 14 Russell, Kerry C          12 Carrollwood-FL                   33.72  
 14 Grace, Kelly M            12 Cat-FL                           33.72  
 16 Oliveri, Kara M           12 Tbay-FL                          33.78  
 17 Sykes, Kelly L            12 Tbay-FL                          34.44  
 18 French, Allyson E         11 Tbay-FL                          34.46  
 19 McGeehan, Mary Alice A    11 Tbay-FL                          34.55  
 20 Coleman-Lienhart, Sarah   12 ACTT-FL                          34.62  
 20 Farrington, Myah G        11 Unattached Cat-FL                34.62  
 22 Carlos, Sarah E           11 Blue Wave-FL                     34.63  
 23 Schaefer, Jordan N        12 DAC-FL                           34.78  
 24 Newfield, Sidney M        11 SPA-FL                           34.97  
 25 Palermo, Anna             11 Unattached Actt-FL               35.38  
 26 Hansen, Madison O         11 Cat-FL                           35.73  
 27 Fields, Sarah             12 ACTT-FL                          35.88  
 28 Sheridan, Molly C         11 Carrollwood-FL                   35.99  
 29 Golden, Kirsten B         11 Fort Lauderdale-FG               36.02  
 30 Newton, Annie N           12 Cat-FL                           36.29  
 31 Snyder, Elyse M           11 SPA-FL                           36.31  
 32 Logan, Carrie K           11 Blue Wave-FL                     36.74  
 33 Harrington, Anne E        12 Cat-FL                           36.78  
 34 Dolan, Casey              12 ACTT-FL                          36.97  
 35 Favero, Ashley E          12 SPA-FL                           37.62  
 36 Coulon, Chanelle K        11 Fort Lauderdale-FG               38.42  
 37 Batten, Brooke O          12 Carrollwood-FL                   38.96  
 38 Ceraolo-O'Donnell, Summe  12 Cat-FL                           40.28  
 39 Schirmer, Cydney E        11 St. Cloud-FL                     40.78  
 40 Anderson, Lauren M        12 Carrollwood-FL                   42.70  
 41 Francis, Valerie E        11 Tbay-FL                          42.71  
 42 Yakymiw, Kelley A         11 Fort Lauderdale-FG               43.45  
 43 Skrodzki, Taylor M        12 Land O' Lakes-FL                 43.83  
 44 Athan, Taylor A           11 Gtsa-FL                          47.80  
 -- Krauss, Kelsey M          12 SPA-FL                              NS  
 -- Sienkiewicz, Katie O      11 Tbay-FL                             NS  
 -- Beebe, Lacy A             11 Cat-FL                              NS  
 -- Hotchkiss, Jenny M        12 Carrollwood-FL                      NS  
 
Event 106  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Donnelly, Vincent J       12 Carrollwood-FL                   30.89  
  2 Barry, Dan J              12 Tbay-FL                          30.93  
  3 Chambers, Cameron M       12 SPA-FL                           31.03  
  4 Taylor, Jason S           12 ACTT-FL                          31.10  
  5 Ball, Tyler J             11 Apollo Beach-FL                  31.12  
  6 Hawkins, Jordan W         12 Cat-FL                           31.38  
  7 Moore, Eric A             11 Tbay-FL                          31.51  
  8 Miranda, Stephano V       12 Fort Lauderdale-FG               31.61  
  9 Stumpf, Matt L            12 Tbay-FL                          31.94  
 10 Martin, Cameron B         12 Cat-FL                           32.17  
 11 Eicholtz, Zach C          11 Gtsa-FL                          32.62  
 12 Brock, Stephen D          11 Carrollwood-FL                   33.11  
 13 Woodcock, Brian T         11 Blue Wave-FL                     33.19  
 14 Walker, BJ R              11 Fort Lauderdale-FG               33.63  
 15 Hilgenberg, Curt R        12 Land O' Lakes-FL                 33.81  
 16 Taddeo, Jonathan D        11 Cat-FL                           34.51  
 17 Hugert, Sandor C          11 Cat-FL                           34.59  
 18 Frey, Eric Q              12 Fort Lauderdale-FG               34.96  
 19 Morrison, Brad B          12 Land O' Lakes-FL                 35.59  
 20 Steele, Stephen J         12 St. Cloud-FL                     35.74  
 21 Alpert-Stern, Jesse J     12 Carrollwood-FL                   35.83  
 22 Hower, Sonny A            12 ACTT-FL                          36.20  
 23 Widmer, Tex T             12 Fort Lauderdale-FG               36.21  
 24 Bukaweski, Jacob T        11 Blue Wave-FL                     36.36  
 25 Ghosh, Arun               12 Blue Wave-FL                     36.54  
 26 McNamara, Brendan P       12 Blue Wave-FL                     37.38  
 27 Lima, Luiz C              11 Tbay-FL                          38.50  
 28 Murphy, Jeremy F          11 Carrollwood-FL                   38.64  
 29 Frey, Stephen W           12 Carrollwood-FL                   39.59  
 30 Bobo, Sam R               11 Carrollwood-FL                   39.85  
 31 Givens, William H         12 Westchase-FL                     41.49  
 32 Fraher, Robbie R          12 Tbay-FL                          41.59  
 33 Pena, Zack                11 Carrollwood-FL                   51.77  
 -- Zenga, Domenic G          11 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 
Event 107  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rossi, Megan C            10 Tbay-FL                          33.21  
  2 Cook, Katie M             10 Carrollwood-FL                   33.54  
  3 Nelson, Allison L         10 Carrollwood-FL                   33.61  
  4 Spencer, Halee C          10 Tbay-FL                          33.67  
  5 Yonkee, Brett E           10 Blue Wave-FL                     34.06  
  6 Ayala, Jessica L          10 Tbay-FL                          35.28  
  7 Kuethe, Blair B           10 Tbay-FL                          35.29  
  8 Moore, April E             9 Tbay-FL                          35.51  
  9 Folz, Marisa J            10 Fort Lauderdale-FG               35.60  
 10 Russell, Paige B          10 Carrollwood-FL                   35.75  
 11 Buckley, Kelsey R          9 DAC-FL                           35.92  
 12 Graves, Giorgie L          9 Apollo Beach-FL                  36.51  
 13 Hofrichter, Erin E        10 Tbay-FL                          36.52  
 14 Rossi, Kathleen P          9 Tbay-FL                          36.85  
 15 Zayas, Brittany A         10 Carrollwood-FL                   36.91  
 16 Dong, Christina P         10 Westchase-FL                     37.41  
 17 Oslund, Victoria M        10 Carrollwood-FL                   38.19  
 18 Wilder, Keeley-Clay C     10 Fort Lauderdale-FG               38.99  
 19 Grace, Courtney A         10 Cat-FL                           39.01  
 19 Monahan, Bailie C          9 Carrollwood-FL                   39.01  
 21 Moberg, Jordan M          10 Carrollwood-FL                   39.15  
 22 Behar, Leah                9 Fort Lauderdale-FG               39.75  
 23 Stumpf, Kaitlin J          9 Tbay-FL                          39.81  
 24 Taylor, Amy S              8 ACTT-FL                          39.84  
 25 Howell, Lauryn E          10 DAC-FL                           40.16  
 26 Bloxam, Emily C            9 DAC-FL                           41.38  
 27 Quach, Kelly               9 Westchase-FL                     41.91  
 28 Chevalier, Kayley L        9 Apollo Beach-FL                  42.34  
 29 Quach, Michelle           10 Westchase-FL                     42.41  
 30 Reineke, Erika R           9 Fort Lauderdale-FG               43.37  
 31 Foster, Natalie E          8 Carrollwood-FL                   43.83  
 32 Schloss, Catherine C      10 Fort Lauderdale-FG               44.56  
 33 Rorer, Melanie E           8 SPA-FL                           44.59  
 34 Stapleton, Victoria E      9 DAC-FL                           44.93  
 35 Russell, Leigh Anne A      8 Carrollwood-FL                   45.60  
 36 Barry, Leah A              8 Tbay-FL                          45.87  
 37 Volz, Emma D               8 Carrollwood-FL                   46.30  
 38 Murphy, Maggie A           9 DAC-FL                           46.98  
 39 Owens, Carlye A            8 Carrollwood-FL                   48.49  
 40 Poole, Rachel N           10 Land O' Lakes-FL                 50.71  
 41 Wilder, Ashton A           8 Fort Lauderdale-FG               55.94  
 -- Walther, Nina              8 Tbay-FL                             NS  
 -- Decisneros, Cristina M    10 Berkeley-FL                         NS  
 -- Owens, Caitlin N          10 Carrollwood-FL                      NS  
 -- White, Payton L           10 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 -- Banas, Rhyan N            10 ACTT-FL                             NS  
 -- Strasen, Allyson E         9 Westchase-FL                        NS  
 -- McNamara, Hannah G        10 Carrollwood-FL                      NS  
 -- Driks, Samantha F         10 Westchase-FL                        NS  
 
Event 108  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Attal, Dylan C            10 Carrollwood-FL                   35.01  
  2 Geschke, Joey M           10 Tbay-FL                          35.11  
  3 Dunton, Randy S           10 St. Cloud-FL                     35.21  
  4 De Sena, David F          10 Apollo Beach-FL                  35.31  
  5 Davis, Matthew J          10 Cat-FL                           36.17  
  6 Barry, Jacob T            10 Tbay-FL                          36.28  
  7 Gavergun, Guy D           10 Fort Lauderdale-FG               36.30  
  8 McCargar Jr., E.J.        10 Berkeley-FL                      37.57  
  9 Brock, Delaney J          10 Ft Lauderdale-UN-FG              37.92  
 10 Hofrichter, Jonathan J     9 Tbay-FL                          38.18  
 11 Hatoum, Andreas F          9 Carrollwood-FL                   38.76  
 12 Yakymiw, Joey M           10 Fort Lauderdale-FG               38.91  
 13 McNamara, Bryan R          8 Blue Wave-FL                     40.66  
 14 Van Osdal, Emerick M      10 Carrollwood-FL                   41.21  
 15 Hower, Charlie             8 ACTT-FL                          41.31  
 16 Wong, Gary M              10 Cat-FL                           41.38  
 17 Bobo, Josh L               9 Carrollwood-FL                   41.80  
 18 Bradley, Zak              10 Blue Wave-FL                     42.14  
 19 LY, Kevin L               10 Westchase-FL                     42.17  
 20 Shugart, Tommy Y          10 Carrollwood-FL                   42.33  
 21 Rosenbaum, Ryan B          8 Fort Lauderdale-FG               42.64  
 22 Covington, Jake H         10 Carrollwood-FL                   42.80  
 23 Alvarez, Jose W            8 Fort Lauderdale-FG               43.67  
 24 Casey, Donovan A           9 Fort Lauderdale-FG               44.62  
 25 Menendez, Matthew          7 ACTT-FL                          46.15  
 26 Brock, David A             9 Carrollwood-FL                   46.32  
 27 Whitt, Brandon            10 Tbay-FL                          46.61  
 28 Powell, Roger W           10 Fort Lauderdale-FG               46.66  
 29 Birsic, Evan E            10 Fort Lauderdale-FG               46.81  
 30 Mayer, Chase C             7 Carrollwood-FL                   48.93  
 31 Coulon, Damien K           8 Fort Lauderdale-FG               54.87  
 -- Alzon, Theo                9 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 -- Kidd, Lawrence            10 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 -- Didier, Chuck M            9 Tbay-FL                             NS  
 -- Walther, Max               9 Tbay-FL                             NS  
 
Event 109  Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tromp, Claire L           12 Carrollwood-FL                 2:49.57  
                1:23.75   2:49.57 (1:25.82)                                        
  2 Jordan, Laura M           11 Berkeley-FL                    2:58.85  
                1:28.00   2:58.85 (1:30.85)                                        
  3 Crankshaw, Jennifer C     11 SPA-FL                         3:01.56  
                1:29.69   3:01.56 (1:31.87)                                        
  4 French, Allyson E         11 Tbay-FL                        3:06.65  
                1:33.01   3:06.65 (1:33.64)                                        
  5 Farrington, Myah G        11 Unattached Cat-FL              3:06.87  
                1:32.08   3:06.87 (1:34.79)                                        
  6 Coleman-Lienhart, Sarah   12 ACTT-FL                        3:08.75  
                1:33.79   3:08.75 (1:34.96)                                        
 -- Sienkiewicz, Katie O      11 Tbay-FL                             NS  
 
Event 110  Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chambers, Cameron M       12 SPA-FL                         2:42.40  
                1:20.87   2:42.40 (1:21.53)                                        
  2 Hawkins, Jordan W         12 Cat-FL                         2:43.11  
                1:20.63   2:43.11 (1:22.48)                                        
  3 Donnelly, Vincent J       12 Carrollwood-FL                 2:59.18  
                1:26.74   2:59.18 (1:32.44)                                        
  4 Alpert-Stern, Jesse J     12 Carrollwood-FL                 3:17.56  
                1:36.05   3:17.56 (1:41.51)                                        
  5 Morrison, Brad B          12 Land O' Lakes-FL               3:18.22  
                1:35.97   3:18.22 (1:42.25)                                        
  6 Brock, Stephen D          11 Carrollwood-FL                 3:19.01  
                1:37.32   3:19.01 (1:41.69)                                        
 
Event 111  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Romano, Megan R           12 SPA-FL                           34.33  
  2 Rorer, Tracy H            12 SPA-FL                           36.22  
  3 McKeon, Casey S           11 SPA-FL                           37.43  
  4 Frehling, Kaitlin M       11 SPA-FL                           38.28  
  5 Wieckowski, Joanna        11 Cat-FL                           38.51  
  6 Withum, Kimberly R        12 Fort Lauderdale-FG               38.61  
  7 Rossi, Ashley C           11 Tbay-FL                          38.84  
  8 Jordan, Laura M           11 Berkeley-FL                      38.88  
  9 Crankshaw, Jennifer C     11 SPA-FL                           39.28  
 10 Margalis, Melanie A       11 Tbay-FL                          39.32  
 11 Miller, Monica D          12 Berkeley-FL                      39.60  
 12 Stickney, Melanie J       12 SPA-FL                           40.22  
 13 Golden, Kirsten B         11 Fort Lauderdale-FG               41.09  
 14 Newfield, Sidney M        11 SPA-FL                           41.55  
 15 McGeehan, Elizabeth M     12 Tbay-FL                          41.82  
 16 Farrington, Myah G        11 Unattached Cat-FL                42.13  
 17 Moline, Nicole O          11 Tbay-FL                          42.36  
 18 Sheridan, Molly C         11 Carrollwood-FL                   42.61  
 19 McGeehan, Mary Alice A    11 Tbay-FL                          43.13  
 20 Oliveri, Kara M           12 Tbay-FL                          43.17  
 21 Hansen, Madison O         11 Cat-FL                           43.21  
 22 Russell, Kerry C          12 Carrollwood-FL                   43.59  
 23 Carlos, Sarah E           11 Blue Wave-FL                     43.92  
 24 Batten, Brooke O          12 Carrollwood-FL                   43.96  
 25 Menendez, Sarah           11 ACTT-FL                          44.03  
 26 Snyder, Elyse M           11 SPA-FL                           44.57  
 27 Palermo, Anna             11 Unattached Actt-FL               44.59  
 28 Coulon, Chanelle K        11 Fort Lauderdale-FG               45.14  
 29 Logan, Carrie K           11 Blue Wave-FL                     45.96  
 30 Favero, Ashley E          12 SPA-FL                           47.42  
 31 Dolan, Casey              12 ACTT-FL                          47.48  
 32 Ceraolo-O'Donnell, Summe  12 Cat-FL                           47.66  
 33 Hotchkiss, Jenny M        12 Carrollwood-FL                   49.77  
 34 Schirmer, Cydney E        11 St. Cloud-FL                     50.23  
 35 Anderson, Lauren M        12 Carrollwood-FL                   51.40  
 36 Yakymiw, Kelley A         11 Fort Lauderdale-FG               51.78  
 37 Skrodzki, Taylor M        12 Land O' Lakes-FL                 55.71  
 38 Athan, Taylor A           11 Gtsa-FL                          58.56  
 -- Krauss, Kelsey M          12 SPA-FL                              NS  
 -- Sienkiewicz, Katie O      11 Tbay-FL                             NS  
 
Event 112  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stumpf, Matt L            12 Tbay-FL                          36.04  
  2 Hawkins, Jordan W         12 Cat-FL                           37.01  
  3 Barry, Dan J              12 Tbay-FL                          38.63  
  4 Moore, Eric A             11 Tbay-FL                          40.69  
  5 Eicholtz, Zach C          11 Gtsa-FL                          40.76  
  6 Hower, Sonny A            12 ACTT-FL                          41.20  
  7 Alpert-Stern, Jesse J     12 Carrollwood-FL                   41.66  
  8 Morrison, Brad B          12 Land O' Lakes-FL                 41.82  
  9 Bukaweski, Jacob T        11 Blue Wave-FL                     42.25  
 10 Walker, BJ R              11 Fort Lauderdale-FG               43.24  
 11 Steele, Stephen J         12 St. Cloud-FL                     44.04  
 12 Widmer, Tex T             12 Fort Lauderdale-FG               45.49  
 13 Woodcock, Brian T         11 Blue Wave-FL                     45.59  
 14 Ghosh, Arun               12 Blue Wave-FL                     46.36  
 15 Fraher, Robbie R          12 Tbay-FL                          47.27  
 16 Murphy, Jeremy F          11 Carrollwood-FL                   47.28  
 17 McNamara, Brendan P       12 Blue Wave-FL                     48.34  
 18 Givens, William H         12 Westchase-FL                     50.75  
 19 Frey, Stephen W           12 Carrollwood-FL                   55.26  
 20 Pena, Zack                11 Carrollwood-FL                 1:10.82  
 -- Zenga, Domenic G          11 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 
Event 113  Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nelson, Allison L         10 Carrollwood-FL                   37.92  
  2 Spencer, Halee C          10 Tbay-FL                          38.84  
  3 Rossi, Megan C            10 Tbay-FL                          40.54  
  4 Yonkee, Brett E           10 Blue Wave-FL                     41.80  
  5 Cook, Katie M             10 Carrollwood-FL                   43.02  
  6 Moore, April E             9 Tbay-FL                          43.07  
  7 Oslund, Victoria M        10 Carrollwood-FL                   43.37  
  8 Russell, Paige B          10 Carrollwood-FL                   43.77  
  9 Zayas, Brittany A         10 Carrollwood-FL                   43.79  
 10 Ayala, Jessica L          10 Tbay-FL                          43.97  
 11 Buckley, Kelsey R          9 DAC-FL                           43.98  
 12 Kuethe, Blair B           10 Tbay-FL                          44.76  
 13 Graves, Giorgie L          9 Apollo Beach-FL                  44.90  
 14 Dong, Christina P         10 Westchase-FL                     44.93  
 15 Hofrichter, Erin E        10 Tbay-FL                          45.85  
 16 Wilder, Keeley-Clay C     10 Fort Lauderdale-FG               46.10  
 16 Grace, Courtney A         10 Cat-FL                           46.10  
 18 Rossi, Kathleen P          9 Tbay-FL                          46.28  
 19 Taylor, Amy S              8 ACTT-FL                          47.13  
 20 Folz, Marisa J            10 Fort Lauderdale-FG               47.44  
 21 Chevalier, Kayley L        9 Apollo Beach-FL                  49.33  
 22 Behar, Leah                9 Fort Lauderdale-FG               49.72  
 23 Quach, Kelly               9 Westchase-FL                     50.20  
 24 Quach, Michelle           10 Westchase-FL                     50.71  
 25 Moberg, Jordan M          10 Carrollwood-FL                   51.44  
 26 Stapleton, Victoria E      9 DAC-FL                           51.46  
 27 Bradley, Savannah          8 Blue Wave-FL                     51.47  
 28 Bloxam, Emily C            9 DAC-FL                           51.62  
 29 Howell, Lauryn E          10 DAC-FL                           51.73  
 30 Decisneros, Cristina M    10 Berkeley-FL                      52.20  
 31 Stumpf, Kaitlin J          9 Tbay-FL                          53.68  
 32 Russell, Leigh Anne A      8 Carrollwood-FL                   54.87  
 33 Murphy, Maggie A           9 DAC-FL                           55.45  
 34 Schloss, Catherine C      10 Fort Lauderdale-FG               56.68  
 35 Reineke, Erika R           9 Fort Lauderdale-FG               56.85  
 36 Foster, Natalie E          8 Carrollwood-FL                   57.33  
 37 Wilder, Ashton A           8 Fort Lauderdale-FG               58.15  
 38 Volz, Emma D               8 Carrollwood-FL                   59.35  
 39 Poole, Rachel N           10 Land O' Lakes-FL               1:01.17  
 40 Owens, Carlye A            8 Carrollwood-FL                 1:01.22  
 -- Rorer, Melanie E           8 SPA-FL                              NS  
 -- White, Payton L           10 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 -- Walther, Nina              8 Tbay-FL                             NS  
 -- Driks, Samantha F         10 Westchase-FL                        NS  
 -- Owens, Caitlin N          10 Carrollwood-FL                      NS  
 -- McNamara, Hannah G        10 Carrollwood-FL                      NS  
 -- Banas, Rhyan N            10 ACTT-FL                             NS  
 -- Strasen, Allyson E         9 Westchase-FL                        NS  
 
Event 114  Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunton, Randy S           10 St. Cloud-FL                     41.54  
  2 Geschke, Joey M           10 Tbay-FL                          42.29  
  3 Davis, Matthew J          10 Cat-FL                           42.37  
  4 Gavergun, Guy D           10 Fort Lauderdale-FG               43.93  
  5 Attal, Dylan C            10 Carrollwood-FL                   44.13  
  6 Barry, Jacob T            10 Tbay-FL                          44.52  
  7 LY, Kevin L               10 Westchase-FL                     44.53  
  8 De Sena, David F          10 Apollo Beach-FL                  44.68  
  9 Hofrichter, Jonathan J     9 Tbay-FL                          45.32  
 10 Brock, Delaney J          10 Ft Lauderdale-UN-FG              45.50  
 11 Yakymiw, Joey M           10 Fort Lauderdale-FG               46.73  
 12 Wong, Gary M              10 Cat-FL                           48.46  
 13 McCargar Jr., E.J.        10 Berkeley-FL                      49.31  
 14 Alvarez, Jose W            8 Fort Lauderdale-FG               51.55  
 15 Shugart, Tommy Y          10 Carrollwood-FL                   51.90  
 16 Van Osdal, Emerick M      10 Carrollwood-FL                   52.77  
 17 Yonkee, Cole               8 Blue Wave-FL                     53.07  
 18 Bobo, Josh L               9 Carrollwood-FL                   53.09  
 19 Bradley, Zak              10 Blue Wave-FL                     54.26  
 20 Rosenbaum, Ryan B          8 Fort Lauderdale-FG               56.27  
 21 Hatoum, Andreas F          9 Carrollwood-FL                   56.39  
 22 Mayer, Chase C             7 Carrollwood-FL                   56.64  
 23 Casey, Donovan A           9 Fort Lauderdale-FG               56.88  
 24 Birsic, Evan E            10 Fort Lauderdale-FG               57.17  
 25 Powell, Roger W           10 Fort Lauderdale-FG               57.57  
 26 Covington, Jake H         10 Carrollwood-FL                   58.15  
 27 Brock, David A             9 Carrollwood-FL                   58.57  
 28 McNamara, Bryan R          8 Blue Wave-FL                   1:01.27  
 29 Menendez, Matthew          7 ACTT-FL                        1:03.08  
 30 Whitt, Brandon            10 Tbay-FL                        1:04.79  
 31 Coulon, Damien K           8 Fort Lauderdale-FG             1:04.91  
 -- Walther, Max               9 Tbay-FL                             NS  
 -- Didier, Chuck M            9 Tbay-FL                             NS  
 -- Kidd, Lawrence            10 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 -- Alzon, Theo                9 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 
Event 115  Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rorer, Tracy H            12 SPA-FL                         1:14.09  
  2 Miller, Monica D          12 Berkeley-FL                    1:15.30  
  3 Frehling, Kaitlin M       11 SPA-FL                         1:20.65  
  4 McGeehan, Elizabeth M     12 Tbay-FL                        1:22.14  
  5 Mesa, Laura A             12 Tbay-FL                        1:22.82  
  6 Menendez, Sarah           11 ACTT-FL                        1:24.42  
  7 McGeehan, Mary Alice A    11 Tbay-FL                        1:25.85  
  8 Oliveri, Kara M           12 Tbay-FL                        1:26.44  
  9 McKeon, Casey S           11 SPA-FL                         1:27.20  
 10 Jordan, Laura M           11 Berkeley-FL                    1:27.22  
 11 Schaefer, Jordan N        12 DAC-FL                         1:28.40  
 12 Tromp, Claire L           12 Carrollwood-FL                 1:29.76  
 13 Newfield, Sidney M        11 SPA-FL                         1:30.52  
 14 Fields, Sarah             12 ACTT-FL                        1:30.93  
 15 Sykes, Kelly L            12 Tbay-FL                        1:31.49  
 16 Grace, Kelly M            12 Cat-FL                         1:35.50  
 17 Sheridan, Molly C         11 Carrollwood-FL                 1:38.70  
 18 Moline, Nicole O          11 Tbay-FL                        1:39.47  
 19 Harrington, Anne E        12 Cat-FL                         1:43.19  
 20 Coulon, Chanelle K        11 Fort Lauderdale-FG             1:53.45  
 21 Yakymiw, Kelley A         11 Fort Lauderdale-FG             1:59.94  
 22 Anderson, Lauren M        12 Carrollwood-FL                 2:08.02  
 -- Krauss, Kelsey M          12 SPA-FL                              NS  
 -- Newton, Annie N           12 Cat-FL                              NS  
 -- Beebe, Lacy A             11 Cat-FL                              NS  
 
Event 116  Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Jason S           12 ACTT-FL                        1:11.78  
  2 Ball, Tyler J             11 Apollo Beach-FL                1:13.29  
  3 Donnelly, Vincent J       12 Carrollwood-FL                 1:15.34  
  4 Barry, Dan J              12 Tbay-FL                        1:17.36  
  5 Moore, Eric A             11 Tbay-FL                        1:26.44  
  6 Martin, Cameron B         12 Cat-FL                         1:26.85  
  7 Miranda, Stephano V       12 Fort Lauderdale-FG             1:26.91  
  8 Hugert, Sandor C          11 Cat-FL                         1:28.16  
  9 Woodcock, Brian T         11 Blue Wave-FL                   1:29.63  
 10 Bukaweski, Jacob T        11 Blue Wave-FL                   1:31.70  
 11 Taddeo, Jonathan D        11 Cat-FL                         1:36.76  
 12 Bobo, Sam R               11 Carrollwood-FL                 1:42.06  
 13 Frey, Eric Q              12 Fort Lauderdale-FG             1:44.91  
 14 Walker, BJ R              11 Fort Lauderdale-FG             1:49.95  
 15 Fraher, Robbie R          12 Tbay-FL                        2:06.33  
 -- Murphy, Jeremy F          11 Carrollwood-FL                      DQ  
 -- Widmer, Tex T             12 Fort Lauderdale-FG                  DQ  
 -- Givens, William H         12 Westchase-FL                        DQ  
 -- Zenga, Domenic G          11 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 
Event 117  Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Spencer, Halee C          10 Tbay-FL                        1:23.01  
  2 Yonkee, Brett E           10 Blue Wave-FL                   1:24.49  
  3 Hofrichter, Erin E        10 Tbay-FL                        1:27.19  
  4 Kuethe, Blair B           10 Tbay-FL                        1:27.59  
  5 Nelson, Allison L         10 Carrollwood-FL                 1:33.57  
  6 Ayala, Jessica L          10 Tbay-FL                        1:33.80  
  7 Russell, Paige B          10 Carrollwood-FL                 1:34.77  
  8 Zayas, Brittany A         10 Carrollwood-FL                 1:36.05  
  9 Buckley, Kelsey R          9 DAC-FL                         1:43.18  
 10 Behar, Leah                9 Fort Lauderdale-FG             1:44.01  
 11 Quach, Michelle           10 Westchase-FL                   1:44.47  
 12 Graves, Giorgie L          9 Apollo Beach-FL                1:45.87  
 13 Monahan, Bailie C          9 Carrollwood-FL                 1:47.01  
 14 Taylor, Amy S              8 ACTT-FL                        1:47.33  
 15 Folz, Marisa J            10 Fort Lauderdale-FG             1:47.77  
 16 Dong, Christina P         10 Westchase-FL                   1:50.48  
 17 Quach, Kelly               9 Westchase-FL                   1:51.49  
 18 Grace, Courtney A         10 Cat-FL                         1:53.72  
 19 Stumpf, Kaitlin J          9 Tbay-FL                        1:53.89  
 20 Agrusa, Cara               9 ACTT-FL                        1:55.50  
 21 Wilder, Keeley-Clay C     10 Fort Lauderdale-FG             1:57.71  
 22 Chevalier, Kayley L        9 Apollo Beach-FL                2:01.74  
 23 Schloss, Catherine C      10 Fort Lauderdale-FG             2:04.94  
 24 Volz, Emma D               8 Carrollwood-FL                 2:09.99  
 25 Foster, Natalie E          8 Carrollwood-FL                 2:10.30  
 26 Owens, Carlye A            8 Carrollwood-FL                 2:22.46  
 27 Russell, Leigh Anne A      8 Carrollwood-FL                 2:25.04  
 -- Owens, Caitlin N          10 Carrollwood-FL                      NS  
 -- McNamara, Hannah G        10 Carrollwood-FL                      NS  
 -- Strasen, Allyson E         9 Westchase-FL                        NS  
 -- White, Payton L           10 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 -- Driks, Samantha F         10 Westchase-FL                        NS  
 
Event 118  Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Attal, Dylan C            10 Carrollwood-FL                 1:31.55  
  2 Davis, Matthew J          10 Cat-FL                         1:31.93  
  3 Dunton, Randy S           10 St. Cloud-FL                   1:38.81  
  4 Geschke, Joey M           10 Tbay-FL                        1:40.79  
  5 Gavergun, Guy D           10 Fort Lauderdale-FG             1:43.68  
  6 McCargar Jr., E.J.        10 Berkeley-FL                    1:58.04  
  7 LY, Kevin L               10 Westchase-FL                   2:00.14  
  8 Brock, David A             9 Carrollwood-FL                 2:04.52  
  9 Hower, Charlie             8 ACTT-FL                        2:10.24  
 10 Bobo, Josh L               9 Carrollwood-FL                 2:11.37  
 11 Powell, Roger W           10 Fort Lauderdale-FG             2:15.36  
 12 Mayer, Chase C             7 Carrollwood-FL                 2:22.18  
 -- Casey, Donovan A           9 Fort Lauderdale-FG                  DQ  
 -- Brock, Delaney J          10 Ft Lauderdale-UN-FG                 NS  
 -- De Sena, David F          10 Apollo Beach-FL                     NS  
 -- Rosenbaum, Ryan B          8 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 -- Kidd, Lawrence            10 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 -- Coulon, Damien K           8 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 
Event 119  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rorer, Tracy H            12 SPA-FL                         1:21.77  
  2 Romano, Megan R           12 SPA-FL                         1:27.53  
  3 Margalis, Melanie A       11 Tbay-FL                        1:31.26  
  4 Oliveri, Kara M           12 Tbay-FL                        1:33.03  
  5 Tromp, Claire L           12 Carrollwood-FL                 1:34.20  
  6 Stickney, Melanie J       12 SPA-FL                         1:34.65  
  7 Russell, Kerry C          12 Carrollwood-FL                 1:34.68  
  8 Mesa, Laura A             12 Tbay-FL                        1:35.97  
  9 Palermo, Anna             11 Unattached Actt-FL             1:36.04  
 10 Schaefer, Jordan N        12 DAC-FL                         1:36.85  
 11 Carlos, Sarah E           11 Blue Wave-FL                   1:37.49  
 12 Withum, Kimberly R        12 Fort Lauderdale-FG             1:38.40  
 13 Wieckowski, Joanna        11 Cat-FL                         1:38.57  
 14 Grace, Kelly M            12 Cat-FL                         1:40.02  
 15 McKeon, Casey S           11 SPA-FL                         1:41.02  
 16 Snyder, Elyse M           11 SPA-FL                         1:42.12  
 17 Coleman-Lienhart, Sarah   12 ACTT-FL                        1:42.20  
 18 Crankshaw, Jennifer C     11 SPA-FL                         1:42.54  
 19 Hansen, Madison O         11 Cat-FL                         1:42.60  
 20 Sykes, Kelly L            12 Tbay-FL                        1:46.67  
 21 Ceraolo-O'Donnell, Summe  12 Cat-FL                         1:48.73  
 22 Golden, Kirsten B         11 Fort Lauderdale-FG             1:49.72  
 23 Batten, Brooke O          12 Carrollwood-FL                 1:53.21  
 24 Hotchkiss, Jenny M        12 Carrollwood-FL                 1:53.81  
 25 Harrington, Anne E        12 Cat-FL                         1:54.15  
 26 Coulon, Chanelle K        11 Fort Lauderdale-FG             1:54.47  
 27 Logan, Carrie K           11 Blue Wave-FL                   1:56.21  
 28 Newton, Annie N           12 Cat-FL                         1:56.33  
 29 Francis, Valerie E        11 Tbay-FL                        2:01.40  
 30 Yakymiw, Kelley A         11 Fort Lauderdale-FG             2:02.23  
 31 Schirmer, Cydney E        11 St. Cloud-FL                   2:08.00  
 32 Anderson, Lauren M        12 Carrollwood-FL                 2:09.90  
 -- Beebe, Lacy A             11 Cat-FL                              NS  
 
Event 120  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stumpf, Matt L            12 Tbay-FL                        1:30.28  
  2 Brock, Stephen D          11 Carrollwood-FL                 1:33.38  
  3 Taddeo, Jonathan D        11 Cat-FL                         1:35.02  
  4 Hugert, Sandor C          11 Cat-FL                         1:35.77  
  5 Hilgenberg, Curt R        12 Land O' Lakes-FL               1:38.43  
  6 Eicholtz, Zach C          11 Gtsa-FL                        1:38.62  
  7 Taylor, Jason S           12 ACTT-FL                        1:39.39  
  8 Miranda, Stephano V       12 Fort Lauderdale-FG             1:41.88  
  9 Frey, Stephen W           12 Carrollwood-FL                 1:43.60  
 10 Hower, Sonny A            12 ACTT-FL                        1:43.70  
 11 Steele, Stephen J         12 St. Cloud-FL                   1:45.10  
 12 Givens, William H         12 Westchase-FL                   1:47.74  
 13 Walker, BJ R              11 Fort Lauderdale-FG             1:49.79  
 14 Lima, Luiz C              11 Tbay-FL                        1:50.16  
 15 McNamara, Brendan P       12 Blue Wave-FL                   1:51.74  
 16 Bobo, Sam R               11 Carrollwood-FL                 1:54.20  
 17 Ghosh, Arun               12 Blue Wave-FL                   1:57.75  
 18 Murphy, Jeremy F          11 Carrollwood-FL                 2:08.33  
 19 Pena, Zack                11 Carrollwood-FL                 2:27.62  
 -- Chambers, Cameron M       12 SPA-FL                              NS  
 -- Zenga, Domenic G          11 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 -- Martin, Cameron B         12 Cat-FL                              NS  
 
Event 121  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rossi, Megan C            10 Tbay-FL                        1:35.07  
  2 Cook, Katie M             10 Carrollwood-FL                 1:40.45  
  3 Moore, April E             9 Tbay-FL                        1:40.61  
  4 Dong, Christina P         10 Westchase-FL                   1:46.97  
  5 Folz, Marisa J            10 Fort Lauderdale-FG             1:53.57  
  6 Oslund, Victoria M        10 Carrollwood-FL                 1:55.50  
  7 Rossi, Kathleen P          9 Tbay-FL                        1:58.30  
  8 Bloxam, Emily C            9 DAC-FL                         1:58.36  
  9 Monahan, Bailie C          9 Carrollwood-FL                 1:58.52  
 10 Quach, Kelly               9 Westchase-FL                   1:59.61  
 11 Quach, Michelle           10 Westchase-FL                   2:00.01  
 12 Wilder, Keeley-Clay C     10 Fort Lauderdale-FG             2:02.33  
 13 Bradley, Savannah          8 Blue Wave-FL                   2:02.67  
 14 Moberg, Jordan M          10 Carrollwood-FL                 2:03.29  
 15 Agrusa, Cara               9 ACTT-FL                        2:05.72  
 16 Howell, Lauryn E          10 DAC-FL                         2:07.55  
 17 Schloss, Catherine C      10 Fort Lauderdale-FG             2:08.39  
 18 Stapleton, Victoria E      9 DAC-FL                         2:09.07  
 19 Poole, Rachel N           10 Land O' Lakes-FL               2:12.14  
 20 Decisneros, Cristina M    10 Berkeley-FL                    2:15.62  
 21 Murphy, Maggie A           9 DAC-FL                         2:16.13  
 22 Reineke, Erika R           9 Fort Lauderdale-FG             2:16.24  
 23 Wilder, Ashton A           8 Fort Lauderdale-FG             2:19.55  
 24 Volz, Emma D               8 Carrollwood-FL                 2:20.04  
 25 Foster, Natalie E          8 Carrollwood-FL                 2:21.18  
 26 Russell, Leigh Anne A      8 Carrollwood-FL                 2:27.82  
 27 Owens, Carlye A            8 Carrollwood-FL                 3:08.03  
 -- Walther, Nina              8 Tbay-FL                             NS  
 -- Strasen, Allyson E         9 Westchase-FL                        NS  
 -- Driks, Samantha F         10 Westchase-FL                        NS  
 
Event 122  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hatoum, Andreas F          9 Carrollwood-FL                 1:42.68  
  2 Gavergun, Guy D           10 Fort Lauderdale-FG             1:48.05  
  3 Hofrichter, Jonathan J     9 Tbay-FL                        1:48.39  
  4 Dunton, Randy S           10 St. Cloud-FL                   1:49.08  
  5 Yakymiw, Joey M           10 Fort Lauderdale-FG             1:59.11  
  6 Van Osdal, Emerick M      10 Carrollwood-FL                 2:01.90  
  7 Bobo, Josh L               9 Carrollwood-FL                 2:04.47  
  8 Wong, Gary M              10 Cat-FL                         2:04.69  
  9 LY, Kevin L               10 Westchase-FL                   2:04.76  
 10 Shugart, Tommy Y          10 Carrollwood-FL                 2:06.94  
 11 Hower, Charlie             8 ACTT-FL                        2:10.13  
 12 Powell, Roger W           10 Fort Lauderdale-FG             2:10.44  
 13 Rosenbaum, Ryan B          8 Fort Lauderdale-FG             2:15.41  
 14 Alvarez, Jose W            8 Fort Lauderdale-FG             2:17.54  
 15 Bradley, Zak              10 Blue Wave-FL                   2:17.64  
 16 Casey, Donovan A           9 Fort Lauderdale-FG             2:17.76  
 17 Covington, Jake H         10 Carrollwood-FL                 2:18.62  
 18 Mayer, Chase C             7 Carrollwood-FL                 2:23.58  
 19 Birsic, Evan E            10 Fort Lauderdale-FG             2:25.16  
 20 Yonkee, Cole               8 Blue Wave-FL                   2:25.26  
 -- Coulon, Damien K           8 Fort Lauderdale-FG                  DQ  
 -- Brock, David A             9 Carrollwood-FL                      DQ  
 -- Alzon, Theo                9 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 -- Walther, Max               9 Tbay-FL                             NS  
 -- Kidd, Lawrence            10 Fort Lauderdale-FG                  NS  
 -- McNamara, Bryan R          8 Blue Wave-FL                        NS