Licensed to St. Petersburg Storm Swim Team
                                       Hy-Tek's Meet Manager 6/22/2003 06:21 PM
           Private Club League Championship - 6/21/2003 to 6/22/2003           
                                    Results                                    
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
  PCL Record: # 26.75  2002      Jana Willsey, CYC                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Barker, Stephanie A       13 Walden Lake-FL         26.31      25.86# 
  2 Thomas, Meaghan E         13 Bardmoor-FL            28.11      27.66  
  2 Burns, Rylie              14 Countryside-FL         28.06      27.66  
  4 Kastes, Kylie A           14 Countryside-FL         28.74      28.38  
  5 Evans, Brittney           14 Lakeland Yacht-FL      29.77      28.62  
  6 Hunt, Sarah S             13 Tampa Yacht-FL         28.71      28.91  
  7 Parks, Logan E            13 Palma Ceia-FL          28.84      29.07  
  8 Schichtel, Leslie R       13 Lakeland Yacht-FL      29.92      30.31  
Consolation Finals
  9 Bootcheck, Emily L        14 Hunters Green-FL       30.59      29.84  
 10 Gillette, Raegan N        14 Bardmoor-FL            31.38      31.27  
 11 Braukman, Chelsea D       13 Countryside-FL         31.73      31.44  
 12 Attaway, Ashley T         13 Lakeland Yacht-FL      31.32      31.48  
 13 Jachens, Mary Jane        13 Countryside-FL         31.00      31.59  
 14 Ramos, Ansley L           14 Tampa Yacht-FL         31.82      31.62  
 15 Nanda, Sonya              14 Bardmoor-FL            32.77      32.33  
 16 Bean, Katie R             14 Lakeland Yacht-FL      32.92      32.94  
 
Event 36  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
  PCL Record: # 23.23  2002      Trevor Caldwell, BAT                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Sipe, Brad H              14 Lakeland Yacht-FL      24.45      24.13  
  2 Stumpf, Ryan M            14 Countryside-FL         24.50      24.47  
  3 Werdine, Andrew D         13 Tampa Yacht-FL         26.43      25.62  
  4 Glover, Alex M            13 Countryside-FL         25.70      25.68  
  5 Nesler, Ryan J            13 Hunters Green-FL       27.02      26.96  
  6 Artille, Adam R           13 Bardmoor-FL            29.64      29.91  
  7 Rasmussen, Geoffrey S     13 Bardmoor-FL            34.99      34.65  
  8 Barrett, RB B             13 Palma Ceia-FL          37.70      35.89  
 
Event 37  Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
  PCL Record: # 26.37  2002      Brennan Aldrich, BAT                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moses, Tierney A          15 Bardmoor-FL            26.98      26.38  
  2 Braukman, Leah D          15 Countryside-FL         27.01      26.74  
  3 Brown, Jessica A          15 Bardmoor-FL            27.09      26.81  
  4 Taylor, Lauren F          16 Tampa Yacht-FL         27.32      27.36  
  5 Coughlin, Bridget A       17 Tampa Yacht-FL         27.54      27.39  
  6 Shirley, Amanda D         15 Bardmoor-FL            28.07      27.87  
  7 Schichtel, Katherine M    15 Lakeland Yacht-FL      28.37      28.52  
  8 Gruetzmacher, Amy F       17 Tampa Yacht-FL         29.12      29.11  
Consolation Finals
  9 Ramos, Mallory J          16 Tampa Yacht-FL         29.27      29.17  
 10 Myers, Sara L             18 Countryside-FL         29.16      29.27  
 11 Parks, Taylor L           15 Palma Ceia-FL          29.93      29.62  
 12 Ray, Alex K               15 Countryside-FL         30.35      30.00  
 12 Raine, Danielle L         15 Bardmoor-FL            29.71      30.00  
 14 Reder, Jean M             17 Countryside-FL         30.36      30.08  
 15 Cole, Jennifer M          16 Countryside-FL         31.40      31.14  
 -- Patterson, Andrea R       15 Bardmoor-FL            29.96         DQ  
 
Event 38  Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
  PCL Record: # 22.49  2002      Josh Curnutte, CCCA                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Curnutte, Joshua          18 Countryside-FL         23.89      22.37# 
  2 Vilaret, Nick M           16 Bardmoor-FL            23.00      22.78  
  3 Metka, Alex W             15 Bardmoor-FL            23.55      23.23  
  4 Critcher, Alex J          15 Palma Ceia-FL          23.92      23.27  
  5 Goodwin, James W          16 Tampa Yacht-FL         24.06      23.67  
  6 Reynolds, Will A          18 Tampa Yacht-FL         24.19      23.98  
  7 Laderer, Johnny E         16 Lakeland Yacht-FL      24.27      24.00  
  8 Bentz, Marc R             17 Countryside-FL         24.17      24.07  
Consolation Finals
  9 Crawford, Jeff E          16 Bardmoor-FL            24.98      25.19  
 10 Hungerford, Scott W       17 Countryside-FL         26.98      26.73  
 11 Reder, Mathew J           15 Countryside-FL         27.72      26.84  
 12 Barger, John W            15 St. Pete-FL            28.21      28.05  
 13 Williams, Justin D        15 Tampa Yacht-FL         28.29      28.14  
 14 Whiteaker, Travis B       17 Countryside-FL         29.92      28.40  
 15 Allbritton, Johnny D      16 Carlouel-FL            29.73      29.40  
 
Event 39  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
  PCL Record: # 30.67  1998      Brennan Aldrich, BAT                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Anderson, Meg P           12 Tampa Yacht-FL         31.40      31.20  
  2 McKeon, Casey S           11 St. Pete-FL            31.92      31.26  
  3 Goodwin, Paige S          12 Tampa Yacht-FL         33.13      32.99  
  4 Gutberlet, Allison E      12 Countryside-FL         33.78      33.78  
  5 Hahmann, Hillary A        11 Palma Ceia-FL          35.30      34.06  
  6 French, Allyson E         11 Hunters Green-FL       34.03      34.10  
  7 Cardy, Christina R        12 Bardmoor-FL            34.81      34.33  
  8 Latimer, Emily J          11 Hunters Green-FL       35.20      34.47  
Consolation Finals
  9 Mills, Monica F           11 Tampa Yacht-FL         35.36      35.25  
 10 Wells, Katie M            11 St. Pete-FL            36.41      36.01  
 11 Buttrick, Marina K        11 Countryside-FL         36.82      36.32  
 12 Howard, Rebecca J         11 Carlouel-FL            37.60      36.39  
 13 Linebaugh, Austin L       11 Palma Ceia-FL          37.22      36.42  
 14 Daniel, Lindsay M         12 St. Pete-FL            36.82      36.87  
 15 Ryals, Caroline E         11 Palma Ceia-FL          38.12      37.68  
 16 Byars, Amanda D           11 Walden Lake-FL         37.79      39.56  
 
Event 40  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
  PCL Record: # 30.28  1993      Brett Muller, WLST                            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Stumpf, Matt L            12 Countryside-FL         31.31      30.91  
  2 Martin, Cameron B         12 Countryside-FL         32.44      31.66  
  3 Caldwell, Casey T         12 Bardmoor-FL            33.62      34.19  
  4 Stearns, Wes T            11 Countryside-FL         33.90      34.28  
  5 Marston, Byrne W          11 Palma Ceia-FL          36.95      36.04  
  6 Zak, Taylor K             12 Carlouel-FL            38.62      36.93  
  7 McClain, Donnie D         12 Palma Ceia-FL          40.17      37.69  
  8 Smith, Ryan J             11 Bardmoor-FL            36.84      37.75  
Consolation Finals
  9 Winship, Charles J        11 Palma Ceia-FL          40.72      38.18  
 10 Lima, Luiz C              11 Hunters Green-FL       41.56      39.06  
 11 Houser, Johnny W          11 Countryside-FL         45.67      41.37  
 12 Laderer, Ned H            12 Lakeland Yacht-FL      43.82      41.58  
 13 Snook, Daniel W           12 Tampa Yacht-FL         45.03      42.74  
 14 Hoffman, Staige D         11 Tampa Yacht-FL         44.91      44.35  
 15 Akker, Lucas A            12 Bardmoor-FL            52.49      47.84  
 16 Aiello, Joseph E          12 Bardmoor-FL            51.22      52.35  
 
Event 41  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
  PCL Record: # 1:02.23  2000      Courtney Childress, CCCA                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Willsey, Jana L           14 Carlouel-FL          1:06.54    1:04.15  
                  31.45     1:04.15 (32.70)                                        
  2 Latimer, Casie L          13 Hunters Green-FL     1:05.39    1:04.29  
                  31.61     1:04.29 (32.68)                                        
  3 Carter, Gael G            14 Tampa Yacht-FL       1:06.14    1:06.44  
                  32.13     1:06.44 (34.31)                                        
  4 Miller, Amanda L          13 Bardmoor-FL          1:08.35    1:09.35  
                  33.24     1:09.35 (36.11)                                        
  5 Shimberg, Taylor L        13 Palma Ceia-FL        1:13.43    1:12.13  
                  34.65     1:12.13 (37.48)                                        
  6 Hall, Leslie E            13 Palma Ceia-FL        1:13.01    1:12.23  
                  34.68     1:12.23 (37.55)                                        
  7 Tsagaris, Julianne C      13 Countryside-FL       1:14.31    1:12.87  
                  34.68     1:12.87 (38.19)                                        
  8 Thomas, Meaghan E         13 Bardmoor-FL          1:14.06    1:13.00  
                  36.10     1:13.00 (36.90)                                        
Consolation Finals
  9 Dowdle, Elizabeth R       14 Tampa Yacht-FL       1:15.35    1:11.95  
                  34.25     1:11.95 (37.70)                                        
 10 Marston, Bette H          13 Palma Ceia-FL        1:15.42    1:13.14  
                  34.81     1:13.14 (38.33)                                        
 11 Molloy, Jennifer A        13 Tampa Yacht-FL       1:15.59    1:16.03  
                  36.24     1:16.03 (39.79)                                        
 12 Jachens, Mary Jane        13 Countryside-FL       1:17.22    1:17.67  
                  38.05     1:17.67 (39.62)                                        
 13 Bennett, Julie D          14 Countryside-FL       1:18.96    1:18.66  
                  36.54     1:18.66 (42.12)                                        
 14 Attaway, Ashley T         13 Lakeland Yacht-FL    1:25.18    1:21.98  
                  39.95     1:21.98 (42.03)                                        
 15 Evans, Brittney           14 Lakeland Yacht-FL    1:24.74    1:23.11  
 16 Berkowitz, Elaina D       13 Bardmoor-FL          1:26.62    1:25.75  
 
Event 42  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
  PCL Record: # 55.68  1997      Mickey Kramer, LCC                            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Curnutte, Levi B          14 Countryside-FL         59.05      57.40  
                  28.13       57.40 (29.27)                                        
  2 Stumpf, Ryan M            14 Countryside-FL       1:04.43      59.24  
                  29.15       59.24 (30.09)                                        
  3 Taddeo, James M           13 Countryside-FL       1:03.40    1:01.14  
                  29.60     1:01.14 (31.54)                                        
  4 Shimberg, Reed R          13 Palma Ceia-FL        1:08.78    1:07.12  
                  32.39     1:07.12 (34.73)                                        
  5 Werdine, Andrew D         13 Tampa Yacht-FL       1:11.86    1:10.38  
                  32.31     1:10.38 (38.07)                                        
  6 Azar, B.A. Z              14 Bardmoor-FL          1:10.73    1:11.52  
                  33.56     1:11.52 (37.96)                                        
  7 Wherley, Eric M           13 Palma Ceia-FL        1:19.75    1:16.39  
                  36.46     1:16.39 (39.93)                                        
  8 Critcher, Brett A         13 Palma Ceia-FL        1:21.90    1:21.28  
                  37.86     1:21.28 (43.42)                                        
Consolation Finals
  9 Speake, Danny F           13 Bardmoor-FL          1:29.37    1:25.95  
                  39.67     1:25.95 (46.28)                                        
 10 Rasmussen, Geoffrey S     13 Bardmoor-FL          1:34.79    1:32.00  
                  42.80     1:32.00 (49.20)                                        
 
Event 43  Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
  PCL Record: # 59.50  2000      Sarah Wooten, CYC                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Smith, Ally J             15 Bardmoor-FL          1:08.96    1:07.62  
                  32.48     1:07.62 (35.14)                                        
  2 Robertson, Lauren E       15 Countryside-FL       1:11.45    1:09.28  
                  33.67     1:09.28 (35.61)                                        
  3 Myers, Sara L             18 Countryside-FL       1:11.56    1:10.70  
                  34.33     1:10.70 (36.37)                                        
  4 Gross, Caitlin M          15 Countryside-FL       1:11.88    1:11.36  
                  34.35     1:11.36 (37.01)                                        
  5 Shirley, Amanda D         15 Bardmoor-FL          1:12.73    1:11.54  
                  34.49     1:11.54 (37.05)                                        
  6 Hall, Holly               17 Palma Ceia-FL        1:12.19    1:12.17  
                  35.03     1:12.17 (37.14)                                        
  7 Ray, Alex K               15 Countryside-FL       1:15.82    1:15.69  
                  36.21     1:15.69 (39.48)                                        
  8 Reder, Jean M             17 Countryside-FL       1:16.00    1:16.97  
                  37.29     1:16.97 (39.68)                                        
Consolation Finals
  9 Austin, Lisa B            17 Countryside-FL       1:16.26    1:14.45  
                  35.91     1:14.45 (38.54)                                        
 10 Farkash, Rachael R        16 Bardmoor-FL          1:16.22    1:15.30  
                  36.21     1:15.30 (39.09)                                        
 11 Parks, Courtney B         17 Palma Ceia-FL        1:17.43    1:17.02  
 12 Michaels, Lane L          15 Carlouel-FL          1:19.13    1:17.33  
                  36.98     1:17.33 (40.35)                                        
 13 Ramos, Mallory J          16 Tampa Yacht-FL       1:18.45    1:18.63  
                  38.31     1:18.63 (40.32)                                        
 14 Gruetzmacher, Amy F       17 Tampa Yacht-FL       1:17.66    1:19.00  
                  38.01     1:19.00 (40.99)                                        
 15 Williams, Emilie B        17 Tampa Yacht-FL       1:17.70    1:20.57  
                  37.71     1:20.57 (42.86)                                        
 16 Richardson, Amanda S      15 Bardmoor-FL          1:21.17    1:22.96  
                  39.69     1:22.96 (43.27)                                        
 
Event 44  Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
  PCL Record: # 55.03  1997      Shannon O'Brien, LCC                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Vilaret, Nick M           16 Bardmoor-FL          1:00.68      56.63  
                  27.71       56.63 (28.92)                                        
  2 Curnutte, Joshua          18 Countryside-FL       1:02.60      56.72  
                  27.51       56.72 (29.21)                                        
  3 Laderer, Johnny E         16 Lakeland Yacht-FL    1:01.69    1:00.61  
                  29.65     1:00.61 (30.96)                                        
  4 Goodwin, James W          16 Tampa Yacht-FL       1:04.43    1:02.16  
                  29.53     1:02.16 (32.63)                                        
  5 Reynolds, Will A          18 Tampa Yacht-FL       1:04.48    1:05.34  
                  30.14     1:05.34 (35.20)                                        
  6 Speake, Jackson P         15 Bardmoor-FL          1:06.60    1:07.27  
                  32.61     1:07.27 (34.66)                                        
  7 Lombardo, Tommy R         15 Countryside-FL       1:08.22    1:08.81  
                  33.74     1:08.81 (35.07)                                        
  8 Reder, Mathew J           15 Countryside-FL       1:10.39    1:11.46  
                  34.24     1:11.46 (37.22)                                        
Consolation Finals
  9 Hungerford, Scott W       17 Countryside-FL       1:11.25    1:11.24  
                  33.61     1:11.24 (37.63)                                        
 10 Barger, John W            15 St. Pete-FL          1:14.82    1:14.91  
 -- Williams, Justin D        15 Tampa Yacht-FL       1:23.85         DQ  
                  39.30          DQ (44.75)                                        
 
Event 45  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 19.04  1997      Macey Bronson, TPST                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Cozart, Ashley C           8 Tampa Yacht-FL         22.41      21.04  
  2 Riggins, Aubrey L          8 St. Pete-FL            22.07      21.22  
  3 Simon, Megan M             8 Palma Ceia-FL          23.74      22.70  
  4 Thatch, Nicole A           8 Countryside-FL         23.04      22.85  
  5 Noyes, Katherine R         8 Countryside-FL         22.92      23.17  
  6 Litschgi, Victoria L       7 Palma Ceia-FL          23.43      23.77  
  7 McGowan, Tara A            8 Tampa Yacht-FL         24.70      24.74  
  8 Koda, Nicole L             7 Bardmoor-FL            24.98      24.94  
Consolation Finals
  9 Alvarez, Louie R           8 St. Pete-FL            25.07      24.40  
 10 Wegner, Catherine A        7 Countryside-FL         25.80      24.64  
 11 McCain, Kyndall R          7 Tampa Yacht-FL         25.77      25.18  
 12 Holtz, Ellie K             6 Carlouel-FL            25.68      25.57  
 13 Hall, Alex M               8 Lakeland Yacht-FL      25.64      25.67  
 14 Olson, Michelle D          8 Countryside-FL         26.32      27.13  
 15 Maisel, Mary S             8 Countryside-FL         27.40      27.89  
 -- Houser, Mary E             8 Countryside-FL         24.98         DQ  
 
Event 46  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 19.14  1981      David May, TYSC                               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Smith, Kevin M             8 Countryside-FL         23.16      21.69  
  2 Carter, Robbie G           8 Tampa Yacht-FL         22.78      22.19  
  3 Daniel, Joey J             8 St. Pete-FL            23.12      22.73  
  4 Kager, Jake R              7 Walden Lake-FL         23.35      23.10  
  5 Penn, Andrew M             8 Lakeland Yacht-FL      23.80      23.91  
  6 Hoffman, Huntley I         8 Tampa Yacht-FL         24.68      23.92  
  7 Kelly, Tommy R             7 Countryside-FL         25.49      25.03  
  8 Faircloth, JT T            7 Tampa Yacht-FL         25.15      25.10  
Consolation Finals
  9 Menker, Thomas D           8 Lakeland Yacht-FL      25.78      24.82  
 10 Briggs, Joey P             7 St. Pete-FL            28.94      26.81  
 11 Darnell, Bill T            7 Tampa Yacht-FL         27.32      27.49  
 12 Sparks, Alex C             8 Palma Ceia-FL          27.57      27.93  
 13 Scott, Jon P               8 Bardmoor-FL            29.03      28.47  
 14 Few, William A             7 Palma Ceia-FL          29.06      29.34  
 15 Bolnick, Daniel S          8 Countryside-FL         29.96      29.87  
 16 Shimberg, Jared M          7 Palma Ceia-FL          28.24      30.07  
 
Event 47  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 36.45  2001      Tracy Rorer, SPCC                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Moore, April E             9 Hunters Green-FL       40.22      39.38  
  2 Harrington, Meghan E      10 Countryside-FL         41.60      40.50  
  3 Darnell, Kelly A          10 Tampa Yacht-FL         41.79      40.91  
  4 Cole, Erin E              10 Countryside-FL         44.47      43.08  
  5 Caldwell, MacKenzie K     10 Bardmoor-FL            44.90      43.47  
  6 Perry, Rachel S           10 Palma Ceia-FL          45.93      44.48  
  7 Carter, Katie G            9 Tampa Yacht-FL         45.61      44.55  
  8 Wells, Lizzy J            10 St. Pete-FL            45.40      45.59  
Consolation Finals
  9 Wherley, Caroline E       10 Palma Ceia-FL          46.18      46.89  
 10 Davison, Ali               9 Hunters Green-FL       46.28      47.41  
 11 Shepard, Sarah E          10 Tampa Yacht-FL         47.71      47.99  
 12 Boyd, Emmy                10 Hunters Green-FL       48.19      48.19  
 13 Liston, Brook E            9 Countryside-FL         48.50      48.35  
 14 Sturz, Tori L             10 Bardmoor-FL            49.08      48.95  
 15 McComeskey, Brianna D      9 Countryside-FL         48.86      49.34  
 16 Conlon, Colleen E         10 Bardmoor-FL            48.88      49.90  
 
Event 48  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 35.69  1998      Michael Silva, TPST                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Hofrichter, William        9 Hunters Green-FL       44.39      42.65  
  2 Brown, Jared D             9 Carlouel-FL            43.11      43.25  
  3 Hunt, Pierce B            10 Palma Ceia-FL          45.01      43.37  
  4 Haas, Justin T             9 Countryside-FL         44.08      44.16  
  5 Laratta, John P           10 Tampa Yacht-FL         45.21      45.09  
  6 Olson, Matt S              9 Countryside-FL         44.71      45.10  
  7 Miller, Will J            10 Tampa Yacht-FL         46.19      46.32  
  8 Mooney, Matthew R         10 Countryside-FL         46.78      46.64  
Consolation Finals
  9 Few, James D               9 Palma Ceia-FL          47.58      46.09  
 10 Tomlin, Matt A            10 Bardmoor-FL            47.86      46.43  
 11 Simon, John V             10 Palma Ceia-FL          46.98      48.04  
 12 Yrastorza, Luke S         10 Lakeland Yacht-FL      47.79      49.50  
 13 Willsey, Richard D         9 Carlouel-FL            50.67      50.66  
 14 Im, Jonathan J             9 Countryside-FL         52.00      51.10  
 15 Bulleit, Kyle H            9 St. Pete-FL            52.73      52.21  
 16 Azar, Jacob S              9 Bardmoor-FL            54.89      56.72  
 
Event 49  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 32.97  2001      Macey Bronson, TPST                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Rorer, Tracy H            12 St. Pete-FL            32.68      32.81# 
  2 Palermo, Anna L           11 Walden Lake-FL         37.86      36.16  
  3 Goodwin, Paige S          12 Tampa Yacht-FL         37.08      36.28  
  4 Winter, Davis A           12 Palma Ceia-FL          37.73      37.00  
  5 Howard, Rebecca J         11 Carlouel-FL            38.55      37.48  
  6 Ruff, Jennifer H          11 Tampa Yacht-FL         40.08      39.41  
  7 Yrastorza, Hannah B       12 Lakeland Yacht-FL      41.53      41.26  
  8 Witkowski, Sara J         11 Countryside-FL         41.76      41.78  
Consolation Finals
  9 Boucher, Mary E           11 Bardmoor-FL            41.91      40.89  
 10 Robertson, Ali B          12 Countryside-FL         42.04      42.17  
 11 Whiteleather, Katie L     11 Countryside-FL         43.82      42.24  
 12 Laratta, Maria F          12 Tampa Yacht-FL         42.81      42.75  
 13 Shimberg, Claire A        11 Palma Ceia-FL          43.05      43.11  
 14 Corsmeier, Katie F        12 Countryside-FL         43.72      43.15  
 15 Salem, Hayley H           11 Palma Ceia-FL          44.15      45.36  
 16 Amick, Jackie M           11 St. Pete-FL            43.78      45.99  
 
Event 50  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 32.30  1975      Doug Soltis, CVST                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Carter, John G            12 Tampa Yacht-FL         35.64      34.92  
  2 Stumpf, Matt L            12 Countryside-FL         35.76      34.98  
  3 Caldwell, Casey T         12 Bardmoor-FL            36.71      36.29  
  4 Taddeo, Jonathan D        11 Countryside-FL         37.10      37.28  
  5 Lombardo, Tony W          12 Countryside-FL         40.47      40.92  
  6 Speake, Andrew J          11 Bardmoor-FL            40.91      41.87  
  7 Gottschling, Erik W       11 Bardmoor-FL            42.28      42.42  
  8 Reddy, Patrick J          12 Lakeland Yacht-FL      42.87      43.28  
Consolation Finals
  9 Shimberg, Connor C        11 Palma Ceia-FL          43.32      42.06  
 10 Lima, Luiz C              11 Hunters Green-FL       43.44      42.08  
 11 Winship, Charles J        11 Palma Ceia-FL          43.76      43.62  
 12 Houser, Johnny W          11 Countryside-FL         48.10      46.08  
 13 Snook, Daniel W           12 Tampa Yacht-FL         46.44      46.77  
 14 Akker, Lucas A            12 Bardmoor-FL            49.29      46.87  
 15 Militello, Michael G      11 Palma Ceia-FL          50.64      51.85  
 -- Wood, Andrew M            12 Countryside-FL         44.02         DQ  
 
Event 51  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 1:11.01  2000      Shannon McGuire, CCCA                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Thomas, Meaghan E         13 Bardmoor-FL          1:14.79    1:13.05  
                  34.75     1:13.05 (38.30)                                        
  2 Miller, Amanda L          13 Bardmoor-FL          1:15.33    1:14.42  
                  34.55     1:14.42 (39.87)                                        
  3 Kastes, Katie C           14 Countryside-FL       1:17.28    1:17.18  
                  37.04     1:17.18 (40.14)                                        
  4 Hunt, Sarah S             13 Tampa Yacht-FL       1:18.83    1:18.59  
                  36.95     1:18.59 (41.64)                                        
  5 Attaway, Ashley T         13 Lakeland Yacht-FL    1:24.35    1:22.99  
                  39.03     1:22.99 (43.96)                                        
  6 Schichtel, Leslie R       13 Lakeland Yacht-FL    1:23.98    1:24.76  
                  40.01     1:24.76 (44.75)                                        
  7 Burns, Rylie              14 Countryside-FL       1:25.34    1:25.06  
                  40.17     1:25.06 (44.89)                                        
  8 Gillette, Raegan N        14 Bardmoor-FL          1:26.12    1:25.23  
                  40.32     1:25.23 (44.91)                                        
Consolation Finals
  9 Marston, Bette H          13 Palma Ceia-FL        1:28.77    1:26.79  
                  39.88     1:26.79 (46.91)                                        
 10 Bean, Katie R             14 Lakeland Yacht-FL    1:30.64    1:30.05  
                  41.70     1:30.05 (48.35)                                        
 11 Braukman, Chelsea D       13 Countryside-FL       1:31.95    1:31.76  
                  41.96     1:31.76 (49.80)                                        
 12 Berkowitz, Elaina D       13 Bardmoor-FL          1:35.68    1:34.42  
                  44.38     1:34.42 (50.04)                                        
 13 Parks, Logan E            13 Palma Ceia-FL        1:31.97    1:34.49  
                  43.46     1:34.49 (51.03)                                        
 14 Bootcheck, Emily L        14 Hunters Green-FL     1:35.00    1:35.45  
                  45.28     1:35.45 (50.17)                                        
 15 Nanda, Sonya              14 Bardmoor-FL          1:36.98    1:35.91  
                  44.76     1:35.91 (51.15)                                        
 16 Merrill, Megan E          13 Tampa Yacht-FL       1:42.77    1:38.89  
                  44.23     1:38.89 (54.66)                                        
 
Event 52  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 1:03.06  1977      Doug Soltis, CVST                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Winter, Derek S           13 Palma Ceia-FL        1:15.04    1:09.74  
                  32.49     1:09.74 (37.25)                                        
  2 Gordon, Josh D            14 Bardmoor-FL          1:12.10    1:09.81  
                  33.11     1:09.81 (36.70)                                        
  3 Azar, B.A. Z              14 Bardmoor-FL          1:21.89    1:19.08  
                  36.68     1:19.08 (42.40)                                        
  4 Speake, Danny F           13 Bardmoor-FL          1:28.34    1:24.21  
                  38.58     1:24.21 (45.63)                                        
  5 Artille, Adam R           13 Bardmoor-FL          1:30.40    1:30.55  
                  42.90     1:30.55 (47.65)                                        
  6 Critcher, Brett A         13 Palma Ceia-FL        1:36.42    1:34.61  
                  43.70     1:34.61 (50.91)                                        
  7 Barrett, RB B             13 Palma Ceia-FL        1:48.73    1:47.57  
                  50.57     1:47.57 (57.00)                                        
 
Event 53  Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 1:11.77  1996      Genna McKeel, TYCC                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Ally J             15 Bardmoor-FL          1:15.05    1:13.40  
                  34.15     1:13.40 (39.25)                                        
  2 Taylor, Lauren F          16 Tampa Yacht-FL       1:19.60    1:18.40  
                  36.37     1:18.40 (42.03)                                        
  3 Braukman, Leah D          15 Countryside-FL       1:21.05    1:19.81  
                  37.20     1:19.81 (42.61)                                        
  4 Reder, Jean M             17 Countryside-FL       1:23.22    1:22.50  
                  39.31     1:22.50 (43.19)                                        
  5 Patterson, Andrea R       15 Bardmoor-FL          1:24.61    1:22.93  
                  39.47     1:22.93 (43.46)                                        
  6 Hoskins, Jessica J        17 Countryside-FL       1:23.32    1:23.89  
                  38.40     1:23.89 (45.49)                                        
  7 Doyle, Kit E              17 Countryside-FL       1:26.82    1:27.22  
                  40.94     1:27.22 (46.28)                                        
  8 Raine, Danielle L         15 Bardmoor-FL          1:27.05    1:28.14  
                  41.22     1:28.14 (46.92)                                        
Consolation Finals
  9 Cole, Jennifer M          16 Countryside-FL       1:27.95    1:26.07  
                  40.30     1:26.07 (45.77)                                        
 10 Tomlin, Brittany N        15 Bardmoor-FL          1:28.34    1:26.30  
                  40.23     1:26.30 (46.07)                                        
 11 Allbritton, Jenny E       16 Carlouel-FL          1:30.09    1:29.07  
                  40.82     1:29.07 (48.25)                                        
 12 Michaels, Lane L          15 Carlouel-FL          1:30.33    1:31.62  
                  43.03     1:31.62 (48.59)                                        
 13 Shedler, Jennifer L       17 Bardmoor-FL          1:33.31    1:32.39  
                  42.53     1:32.39 (49.86)                                        
 14 Klein, Melissa S          16 Bardmoor-FL          1:33.45    1:32.54  
                  43.54     1:32.54 (49.00)                                        
 15 Martin, Kim A             15 Bardmoor-FL          1:35.56    1:32.56  
                  44.12     1:32.56 (48.44)                                        
 -- Williams, Emilie B        17 Tampa Yacht-FL       1:32.83         DQ  
                  42.56          DQ (51.03)                                        
 
Event 54  Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 59.84  1979      Doug Soltis, CVST                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Haas, Aaron W             15 Countryside-FL       1:09.32    1:06.50  
                  31.75     1:06.50 (34.75)                                        
  2 Anderson, Matt K          17 Tampa Yacht-FL       1:10.41    1:09.04  
                  32.22     1:09.04 (36.82)                                        
  3 Bentz, Marc R             17 Countryside-FL       1:14.52    1:12.50  
                  33.23     1:12.50 (39.27)                                        
  4 Wellman, Tyler P          16 Palma Ceia-FL        1:12.75    1:12.55  
                  34.10     1:12.55 (38.45)                                        
  5 Reynolds, Will A          18 Tampa Yacht-FL       1:12.41    1:15.20  
                  34.19     1:15.20 (41.01)                                        
  6 Barger, John W            15 St. Pete-FL          1:23.06    1:22.95  
                  38.49     1:22.95 (44.46)                                        
  7 Allbritton, Johnny D      16 Carlouel-FL          1:25.15    1:23.74  
                  38.40     1:23.74 (45.34)                                        
  8 Whiteaker, Travis B       17 Countryside-FL       1:25.84    1:26.35  
                  41.32     1:26.35 (45.03)                                        
 
Event 55  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 15.30  2000      Kaitlin Frehling, CCCA                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
  1 Werdine, Rebecca S         8 Tampa Yacht-FL         17.73      16.89  
  2 Taylor, Amy S              8 Walden Lake-FL         18.64      17.39  
  3 Cozart, Ashley C           8 Tampa Yacht-FL         19.50      18.76  
  4 Riggins, Delaney S         7 St. Pete-FL            19.07      18.93  
  5 Hughes, Sarah E            7 Countryside-FL         19.37      19.23  
  6 McCain, Kyndall R          7 Tampa Yacht-FL         20.92      20.16  
  7 Noyes, Katherine R         8 Countryside-FL         20.36      20.56  
  8 Taddeo, Jenna E            8 Countryside-FL         21.40      20.64  
Consolation Finals
  9 Simon, Megan M             8 Palma Ceia-FL          23.50      21.02  
 10 Wegner, Catherine A        7 Countryside-FL         22.39      21.57  
 11 McGowan, Tara A            8 Tampa Yacht-FL         21.48      21.60  
 12 Murphy, Natalie E          8 Tampa Yacht-FL         22.23      22.14  
 13 Thatch, Nicole A           8 Countryside-FL         22.15      22.38  
 14 Bravo, Abigail F           6 Carlouel-FL            23.04      22.62  
 15 Burns, Maren A             7 Palma Ceia-FL          22.65      23.06  
 16 Spilman, Emma R            6 Carlouel-FL            23.86      24.66  
 
Event 56  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 16.34  1995      Andy Rapaport, LYCC                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lawson, Tripp F            7 Hunters Green-FL       18.32      17.34  
  2 Carter, Robbie G           8 Tampa Yacht-FL         20.62      19.34  
  3 Marston, Thompson R        8 Palma Ceia-FL          20.15      19.54  
  4 Peters, Ryan M             7 Walden Lake-FL         20.76      20.11  
  5 Perez, David               7 Hunters Green-FL       21.47      20.98  
  6 Spilman, Clayton A         8 Carlouel-FL            22.09      21.61  
  7 Smith, Kevin M             8 Countryside-FL         22.17      21.98  
  8 Daniel, Joey J             8 St. Pete-FL            22.18      23.01  
Consolation Finals
  9 Black, William A           8 Tampa Yacht-FL         24.22      22.97  
 10 Garcia, Michael A          8 Tampa Yacht-FL         24.23      23.44  
 11 Penn, Andrew M             8 Lakeland Yacht-FL      23.39      24.13  
 12 Elder, Logan C             7 St. Pete-FL            23.97      24.21  
 13 Walker, Chandler A         7 Countryside-FL         28.36      26.28  
 14 Sisemore, Ben J            8 Palma Ceia-FL          27.46      30.16  
 15 Darnell, Bill T            7 Tampa Yacht-FL         30.65      31.71  
 -- Few, William A             7 Palma Ceia-FL          30.92         DQ  
 
Event 57  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 30.39  2000      Stephanie Barker, WLST                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Kuethe, Blair B           10 Hunters Green-FL       34.01      33.30  
  2 Hofrichter, Erin E        10 Hunters Green-FL       34.91      33.37  
  3 Price, Jessica D          10 Tampa Yacht-FL         34.24      34.35  
  4 Kretschmar, Kelly A       10 Bardmoor-FL            37.10      37.23  
  5 Carter, Katie G            9 Tampa Yacht-FL         36.09      37.79  
  6 Darnell, Kelly A          10 Tampa Yacht-FL         39.73      37.90  
  7 O'Connor, Ann A            9 Countryside-FL         38.65      37.93  
  8 Stumpf, Kaitlin J          9 Countryside-FL         38.27      38.29  
Consolation Finals
  9 Schichtel, Olivia C       10 Lakeland Yacht-FL      40.50      39.58  
 10 Wilson, Katie K            9 Lakeland Yacht-FL      41.38      40.86  
 11 Bright, Taylor L           9 Hunters Green-FL       40.95      41.04  
 12 Sox, Kelly E               9 Hunters Green-FL       41.09      41.39  
 13 Perry, Rachel S           10 Palma Ceia-FL          40.64      41.65  
 14 Spada, Rosalie A           9 Palma Ceia-FL          42.32      43.70  
 15 Dauchot, Danielle B        9 Countryside-FL         42.29      45.04  
 16 Miller, Kathleen R         9 Hunters Green-FL       44.57      45.77  
 
Event 58  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 31.10  1976      Nicky Betancourt, OSTC                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Rodgers, Joel D           10 Tampa Yacht-FL         35.76      35.79  
  2 Thatch, Eric D            10 Countryside-FL         38.58      37.48  
  3 Kelly, John J             10 Countryside-FL         39.19      38.72  
  4 Few, James D               9 Palma Ceia-FL          40.40      38.96  
  5 Haas, Justin T             9 Countryside-FL         41.51      40.39  
  6 Brown, Jared D             9 Carlouel-FL            41.90      40.64  
  7 Laratta, John P           10 Tampa Yacht-FL         41.87      40.66  
  8 Simon, John V             10 Palma Ceia-FL          40.31      41.79  
Consolation Finals
  9 Rasmussen, Brent C        10 Bardmoor-FL            44.11      39.82  
 10 Sox, Mark A                9 Hunters Green-FL       42.61      41.66  
 11 Hotlz, Alex A              9 Carlouel-FL            43.51      41.75  
 12 Bernstein, Miles S        10 Bardmoor-FL            42.92      41.93  
 13 Columbus, Nick C           9 Countryside-FL         48.23      44.83  
 14 Britain, Travis T          9 Tampa Yacht-FL         47.83      46.80  
 15 Im, Jonathan J             9 Countryside-FL         50.55      50.00  
 -- Yrastorza, Luke S         10 Lakeland Yacht-FL      43.21         DQ  
 
Event 59  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 28.68  2002      Stephanie Barker, WLST                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Rorer, Tracy H            12 St. Pete-FL            29.87      28.78  
  2 Anderson, Meg P           12 Tampa Yacht-FL         29.41      28.94  
  3 Burns, Rachel A           12 Countryside-FL         30.24      29.71  
  4 Boyd, Kelly               11 Hunters Green-FL       30.31      29.96  
  5 McKeon, Casey S           11 St. Pete-FL            30.39      30.11  
  6 Metka, Krissy M           12 Bardmoor-FL            31.75      31.37  
  7 Mills, Monica F           11 Tampa Yacht-FL         32.88      32.83  
  8 Gutberlet, Allison E      12 Countryside-FL         33.11      33.09  
Consolation Finals
  9 Moline, Nicole O          11 Hunters Green-FL       34.09      32.97  
 10 Winter, Davis A           12 Palma Ceia-FL          33.66      33.41  
 11 Daniel, Lindsay M         12 St. Pete-FL            33.83      33.59  
 12 Tonnison, Danielle E      12 Bardmoor-FL            35.24      34.11  
 13 Latimer, Emily J          11 Hunters Green-FL       34.51      34.30  
 14 McMullen, Rachel A        12 Carlouel-FL            35.06      34.67  
 15 Buttrick, Marina K        11 Countryside-FL         35.32      34.97  
 16 Shimberg, Claire A        11 Palma Ceia-FL          35.45      36.52  
 
Event 60  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 28.00  1971      Bob Buresh, TNC                               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Taylor, Jason S           12 Walden Lake-FL         29.18      28.46  
  2 Donnelly, Vincent J       12 Hunters Green-FL       29.32      28.80  
  3 Carter, John G            12 Tampa Yacht-FL         30.96      30.63  
  4 Wood, Andrew M            12 Countryside-FL         33.20      31.82  
  5 Martin, Cameron B         12 Countryside-FL         32.77      32.71  
  6 Marston, Byrne W          11 Palma Ceia-FL          33.46      32.89  
  7 Stearns, Wes T            11 Countryside-FL         33.28      33.54  
  8 Lombardo, Tony W          12 Countryside-FL         36.35      36.64  
Consolation Finals
  9 Shimberg, Connor C        11 Palma Ceia-FL          39.23      37.70  
 10 McClain, Donnie D         12 Palma Ceia-FL          38.37      37.81  
 11 Bennett, Barton B         12 Countryside-FL         40.36      39.28  
 12 Speake, Andrew J          11 Bardmoor-FL            43.40      39.96  
 13 Kelly, Patrick P          11 Tampa Yacht-FL         44.76      43.73  
 14 Hoffman, Staige D         11 Tampa Yacht-FL         45.20      44.58  
 15 Reddy, Patrick J          12 Lakeland Yacht-FL      47.97      48.37  
 16 Militello, Michael G      11 Palma Ceia-FL          49.90      55.32  
 
Event 61  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 1:01.16  1979      Andrea Luallen, CVST                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Barker, Stephanie A       13 Walden Lake-FL       1:00.45      59.76# 
                  27.78       59.76 (31.98)                                        
  2 Carter, Gael G            14 Tampa Yacht-FL       1:06.44    1:05.91  
                  30.78     1:05.91 (35.13)                                        
  3 Latimer, Casie L          13 Hunters Green-FL     1:08.41    1:06.05  
                  30.92     1:06.05 (35.13)                                        
  4 Shimberg, Taylor L        13 Palma Ceia-FL        1:10.81    1:10.98  
                  32.66     1:10.98 (38.32)                                        
  5 Tsagaris, Julianne C      13 Countryside-FL       1:13.17    1:11.99  
                  33.34     1:11.99 (38.65)                                        
  6 Hall, Leslie E            13 Palma Ceia-FL        1:11.46    1:13.43  
                  33.05     1:13.43 (40.38)                                        
  7 Kastes, Kylie A           14 Countryside-FL       1:17.22    1:15.05  
                  34.86     1:15.05 (40.19)                                        
  8 Molloy, Jennifer A        13 Tampa Yacht-FL       1:19.31    1:18.64  
                  35.48     1:18.64 (43.16)                                        
Consolation Finals
  9 Penn, Allison L           13 Lakeland Yacht-FL    1:25.41    1:22.04  
                  36.97     1:22.04 (45.07)                                        
 10 Campbell, Cory J          14 Bardmoor-FL          1:27.18    1:26.77  
                  38.54     1:26.77 (48.23)                                        
 
Event 62  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 55.18  1973      Bob Buresh, TNC                               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Curnutte, Levi B          14 Countryside-FL       1:02.20    1:00.10  
                  27.00     1:00.10 (33.10)                                        
  2 Taddeo, James M           13 Countryside-FL       1:05.10    1:01.26  
                  28.87     1:01.26 (32.39)                                        
  3 Winter, Derek S           13 Palma Ceia-FL        1:03.73    1:02.92  
                  29.02     1:02.92 (33.90)                                        
  4 Gordon, Josh D            14 Bardmoor-FL          1:04.24    1:04.15  
                  29.75     1:04.15 (34.40)                                        
  5 Glover, Alex M            13 Countryside-FL       1:08.17    1:08.12  
                  30.25     1:08.12 (37.87)                                        
  6 Shimberg, Reed R          13 Palma Ceia-FL        1:14.07    1:11.62  
                  33.61     1:11.62 (38.01)                                        
  7 Nesler, Ryan J            13 Hunters Green-FL     1:16.51    1:11.64  
                  33.18     1:11.64 (38.46)                                        
  8 Wherley, Eric M           13 Palma Ceia-FL        1:23.77    1:21.91  
                  37.85     1:21.91 (44.06)                                        
Consolation Finals
  9 Critcher, Brett A         13 Palma Ceia-FL        1:30.42    1:29.63  
                  39.30     1:29.63 (50.33)                                        
 
Event 63  Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 59.76  1999      Sarah Wooten, CYC                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Thomas, MaryAnne S        16 Bardmoor-FL          1:04.81    1:03.21  
                  29.20     1:03.21 (34.01)                                        
  2 Brown, Jessica A          15 Bardmoor-FL          1:08.65    1:07.09  
                  30.77     1:07.09 (36.32)                                        
  3 Robertson, Lauren E       15 Countryside-FL       1:12.24    1:11.19  
                  32.40     1:11.19 (38.79)                                        
  4 Coughlin, Bridget A       17 Tampa Yacht-FL       1:13.59    1:12.25  
                  32.92     1:12.25 (39.33)                                        
  5 Parks, Taylor L           15 Palma Ceia-FL        1:15.73    1:13.31  
                  33.96     1:13.31 (39.35)                                        
  6 Austin, Lisa B            17 Countryside-FL       1:13.18    1:13.92  
                  33.50     1:13.92 (40.42)                                        
  7 Gross, Caitlin M          15 Countryside-FL       1:17.79    1:18.56  
                  36.18     1:18.56 (42.38)                                        
 -- Moses, Tierney A          15 Bardmoor-FL          1:07.59         DQ  
                  30.02          DQ (35.56)                                        
Consolation Finals
  9 Patterson, Andrea R       15 Bardmoor-FL          1:20.94    1:15.40  
                  35.05     1:15.40 (40.35)                                        
 10 Ramos, Mallory J          16 Tampa Yacht-FL       1:22.01    1:21.82  
                  35.46     1:21.82 (46.36)                                        
 
Event 64  Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 53.20  1975      Bob Buresh, TNC                               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Proctor, Jon A            16 Bardmoor-FL            56.11      55.26  
                  25.46       55.26 (29.80)                                        
  2 Critcher, Alex J          15 Palma Ceia-FL          58.65      56.04  
                  25.86       56.04 (30.18)                                        
  3 Metka, Alex W             15 Bardmoor-FL            58.23      56.64  
                  26.06       56.64 (30.58)                                        
  4 Haas, Aaron W             15 Countryside-FL         58.20      57.25  
                  26.37       57.25 (30.88)                                        
  5 Crawford, Jeff E          16 Bardmoor-FL          1:02.10    1:04.07  
                  28.34     1:04.07 (35.73)                                        
  6 Lombardo, Tommy R         15 Countryside-FL       1:08.44    1:08.59  
                  31.33     1:08.59 (37.26)                                        
  7 Wellman, Tyler P          16 Palma Ceia-FL        1:12.71    1:11.29  
                  32.85     1:11.29 (38.44)