Licensed to St. Petersburg Storm Swim Team
                                       Hy-Tek's Meet Manager 6/22/2003 01:56 PM
           Private Club League Championship - 6/21/2003 to 6/22/2003           
                                    Results                                    
 
Event 35  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
  PCL Record: # 26.75  2002      Jana Willsey, CYC                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Barker, Stephanie A       13 Walden Lake-FL                    26.31# 
  2 Burns, Rylie              14 Countryside-FL                    28.06  
  3 Thomas, Meaghan E         13 Bardmoor-FL                       28.11  
  4 Hunt, Sarah S             13 Tampa Yacht-FL                    28.71  
  5 Kastes, Kylie A           14 Countryside-FL                    28.74  
  6 Parks, Logan E            13 Palma Ceia-FL                     28.84  
  7 Evans, Brittney           14 Lakeland Yacht-FL                 29.77  
  8 Schichtel, Leslie R       13 Lakeland Yacht-FL                 29.92  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bootcheck, Emily L        14 Hunters Green-FL                  30.59  
 10 Jachens, Mary Jane        13 Countryside-FL                    31.00  
 11 Attaway, Ashley T         13 Lakeland Yacht-FL                 31.32  
 12 Gillette, Raegan N        14 Bardmoor-FL                       31.38  
 13 Braukman, Chelsea D       13 Countryside-FL                    31.73  
 14 Ramos, Ansley L           14 Tampa Yacht-FL                    31.82  
 15 Nanda, Sonya              14 Bardmoor-FL                       32.77  
 16 Bean, Katie R             14 Lakeland Yacht-FL                 32.92  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Craparo, Sarah S          13 Palma Ceia-FL                     33.13  
 18 Campbell, Cory J          14 Bardmoor-FL                       33.56  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Albertson, Patcia E       14 Bardmoor-FL                       34.18  
 20 Berkowitz, Elaina D       13 Bardmoor-FL                       34.27  
 21 Lytle, Liz K              13 Bardmoor-FL                       34.59  
 22 Merritt, Julie A          13 Countryside-FL                    39.76  
 -- Foss, Stephanie M         14 Bardmoor-FL                          NS  
 -- Moore, Olivia M           13 Bardmoor-FL                          NS  
 
Event 36  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
  PCL Record: # 23.23  2002      Trevor Caldwell, BAT                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Sipe, Brad H              14 Lakeland Yacht-FL                 24.45  
  2 Stumpf, Ryan M            14 Countryside-FL                    24.50  
  3 Glover, Alex M            13 Countryside-FL                    25.70  
  4 Werdine, Andrew D         13 Tampa Yacht-FL                    26.43  
  5 Nesler, Ryan J            13 Hunters Green-FL                  27.02  
  6 Artille, Adam R           13 Bardmoor-FL                       29.64  
  7 Rasmussen, Geoffrey S     13 Bardmoor-FL                       34.99  
  8 Barrett, RB B             13 Palma Ceia-FL                     37.70  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Martin, Adam S            14 Countryside-FL                       NS  
 -- Kirincich, Jason          13 Hunters Green-FL                     NS  
 
Event 37  Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
  PCL Record: # 26.37  2002      Brennan Aldrich, BAT                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Moses, Tierney A          15 Bardmoor-FL                       26.98  
  2 Braukman, Leah D          15 Countryside-FL                    27.01  
  3 Brown, Jessica A          15 Bardmoor-FL                       27.09  
  4 Taylor, Lauren F          16 Tampa Yacht-FL                    27.32  
  5 Coughlin, Bridget A       17 Tampa Yacht-FL                    27.54  
  6 Shirley, Amanda D         15 Bardmoor-FL                       28.07  
  7 Schichtel, Katherine M    15 Lakeland Yacht-FL                 28.37  
  8 Gruetzmacher, Amy F       17 Tampa Yacht-FL                    29.12  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Myers, Sara L             18 Countryside-FL                    29.16  
 10 Ramos, Mallory J          16 Tampa Yacht-FL                    29.27  
 11 Raine, Danielle L         15 Bardmoor-FL                       29.71  
 12 Parks, Taylor L           15 Palma Ceia-FL                     29.93  
 13 Patterson, Andrea R       15 Bardmoor-FL                       29.96  
 14 Ray, Alex K               15 Countryside-FL                    30.35  
 15 Reder, Jean M             17 Countryside-FL                    30.36  
 16 Cole, Jennifer M          16 Countryside-FL                    31.40  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Klein, Melissa S          16 Bardmoor-FL                       32.49  
 18 Farkash, Rachael R        16 Bardmoor-FL                       32.80  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Beckhorn, Michelle E      16 Bardmoor-FL                       33.18  
 20 Leinbach, Jennifer M      15 Bardmoor-FL                       33.27  
 21 Hoskins, Jessica J        17 Countryside-FL                    33.28  
 22 Doyle, Kit E              17 Countryside-FL                    34.22  
 -- Gruetzmacher, Kate R      15 Tampa Yacht-FL                       NS  
 
Event 38  Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
  PCL Record: # 22.49  2002      Josh Curnutte, CCCA                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Vilaret, Nick M           16 Bardmoor-FL                       23.00  
  2 Metka, Alex W             15 Bardmoor-FL                       23.55  
  3 Curnutte, Joshua          18 Countryside-FL                    23.89  
  4 Critcher, Alex J          15 Palma Ceia-FL                     23.92  
  5 Goodwin, James W          16 Tampa Yacht-FL                    24.06  
  6 Bentz, Marc R             17 Countryside-FL                    24.17  
  7 Reynolds, Will A          18 Tampa Yacht-FL                    24.19  
  8 Laderer, Johnny E         16 Lakeland Yacht-FL                 24.27  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Crawford, Jeff E          16 Bardmoor-FL                       24.98  
 10 Hungerford, Scott W       17 Countryside-FL                    26.98  
 11 Reder, Mathew J           15 Countryside-FL                    27.72  
 12 Barger, John W            15 St. Pete-FL                       28.21  
 13 Williams, Justin D        15 Tampa Yacht-FL                    28.29  
 14 Allbritton, Johnny D      16 Carlouel-FL                       29.73  
 15 Whiteaker, Travis B       17 Countryside-FL                    29.92  
 -- Mariani, Marc A           16 Bardmoor-FL                          NS  
 -- Love, Matt A              17 Countryside-FL                       NS  
 -- Doyle, Patrick M          17 Countryside-FL                       NS  
 -- Chastain, Kel K           15 Palma Ceia-FL                        NS  
 
Event 39  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
  PCL Record: # 30.67  1998      Brennan Aldrich, BAT                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Anderson, Meg P           12 Tampa Yacht-FL                    31.40  
  2 McKeon, Casey S           11 St. Pete-FL                       31.92  
  3 Goodwin, Paige S          12 Tampa Yacht-FL                    33.13  
  4 Gutberlet, Allison E      12 Countryside-FL                    33.78  
  5 French, Allyson E         11 Hunters Green-FL                  34.03  
  6 Cardy, Christina R        12 Bardmoor-FL                       34.81  
  7 Latimer, Emily J          11 Hunters Green-FL                  35.20  
  8 Hahmann, Hillary A        11 Palma Ceia-FL                     35.30  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mills, Monica F           11 Tampa Yacht-FL                    35.36  
 10 Wells, Katie M            11 St. Pete-FL                       36.41  
 11 Buttrick, Marina K        11 Countryside-FL                    36.82  
 11 Daniel, Lindsay M         12 St. Pete-FL                       36.82  
 13 Linebaugh, Austin L       11 Palma Ceia-FL                     37.22  
 14 Howard, Rebecca J         11 Carlouel-FL                       37.60  
 15 Byars, Amanda D           11 Walden Lake-FL                    37.79  
 16 Ryals, Caroline E         11 Palma Ceia-FL                     38.12  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Whiteleather, Katie L     11 Countryside-FL                    38.18  
 18 Konomos, Amanda L         12 Countryside-FL                    38.24  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Amick, Jackie M           11 St. Pete-FL                       39.47  
 20 Straley, Rebecca E        11 Tampa Yacht-FL                    39.53  
 21 Gillette, Lindsey L       12 Bardmoor-FL                       39.90  
 22 Kager, Annie J            11 Walden Lake-FL                    40.38  
 23 Liston, Morgan E          11 Countryside-FL                    40.83  
 24 Kelly, Elizabeth B        12 Countryside-FL                    40.87  
 25 Henricks, Andrea A        11 Lakeland Yacht-FL                 41.48  
 26 Bryan, Katherine D        12 Tampa Yacht-FL                    41.73  
 27 Robertson, Ali B          12 Countryside-FL                    42.09  
 28 Head, Mallorie R          11 Palma Ceia-FL                     42.48  
 29 Wherley, Michelle E       12 Palma Ceia-FL                     43.16  
 30 Phillips, Laura J         11 Lakeland Yacht-FL                 43.26  
 31 Gollinger, Stacy M        12 Countryside-FL                    43.43  
 32 Brown, Taylor A           11 Lakeland Yacht-FL                 43.53  
 33 Schalk, Courtney F        11 Palma Ceia-FL                     43.62  
 34 Whiteaker, Shelby B       12 Countryside-FL                    44.59  
 35 Klaus, Megan C            11 Countryside-FL                    44.85  
 36 Heinicka, Tara A          11 Bardmoor-FL                       45.94  
 37 Ormerod, Sarah M          12 Carlouel-FL                       46.88  
 38 Rosenthal, Melanie L      12 Countryside-FL                    47.26  
 39 Rauenhorst, Rebecca E     11 Tampa Yacht-FL                    47.85  
 40 Hackett, Maegan A         11 Countryside-FL                    48.83  
 41 Joyner, Jordan A          12 Walden Lake-FL                    49.31  
 42 DeHaven, Kierston F       11 Tampa Yacht-FL                    49.97  
 43 Orr, Ashley M             12 Carlouel-FL                       50.52  
 44 Massanari, Anna E         11 Bardmoor-FL                       51.63  
 45 Ferri, Leighanne A        11 Hunters Green-FL                  52.99  
 46 Robinson, Brittany S      11 Countryside-FL                  1:00.58  
 -- Mammel, Jennifer B        11 Lakeland Yacht-FL                    DQ  
 -- Mastry, Chrissy M         11 Bardmoor-FL                          NS  
 -- Bouchard, Alexa R         11 Carlouel-FL                          NS  
 -- Zak, Mackenzie K          11 Carlouel-FL                          NS  
 -- Hogan, Lauren A           11 Tampa Yacht-FL                       NS  
 -- Albino, Katie L           11 Countryside-FL                       NS  
 -- Vail, Christina M         12 Hunters Green-FL                     NS  
 -- Pletcher, Shelby L        11 St. Pete-FL                          NS  
 -- Chigos, Devin A           12 Countryside-FL                       NS  
 
Event 40  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
  PCL Record: # 30.28  1993      Brett Muller, WLST                            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Stumpf, Matt L            12 Countryside-FL                    31.31  
  2 Martin, Cameron B         12 Countryside-FL                    32.44  
  3 Caldwell, Casey T         12 Bardmoor-FL                       33.62  
  4 Stearns, Wes T            11 Countryside-FL                    33.90  
  5 Smith, Ryan J             11 Bardmoor-FL                       36.84  
  6 Marston, Byrne W          11 Palma Ceia-FL                     36.95  
  7 Lopez, Ben G              12 Palma Ceia-FL                     38.06  
  8 Zak, Taylor K             12 Carlouel-FL                       38.62  
-------------------------------------------------------------------------
  9 McClain, Donnie D         12 Palma Ceia-FL                     40.17  
 10 Winship, Charles J        11 Palma Ceia-FL                     40.72  
 11 Lima, Luiz C              11 Hunters Green-FL                  41.56  
 12 Laderer, Ned H            12 Lakeland Yacht-FL                 43.82  
 13 Hoffman, Staige D         11 Tampa Yacht-FL                    44.91  
 14 Snook, Daniel W           12 Tampa Yacht-FL                    45.03  
 15 Houser, Johnny W          11 Countryside-FL                    45.67  
 16 Aiello, Joseph E          12 Bardmoor-FL                       51.22  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bilgore, Michael N        12 Carlouel-FL                       51.26  
 18 Akker, Lucas A            12 Bardmoor-FL                       52.49  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Northcutt, Zachary D      12 Carlouel-FL                       52.96  
 20 Abramson, Weston          11 Lakeland Yacht-FL                 53.57  
 21 Adams, Mac M              11 St. Pete-FL                     1:36.79  
 -- Lombardo, Tony W          12 Countryside-FL                       DQ  
 -- Kryger, Daniel R          11 Lakeland Yacht-FL                    DQ  
 -- Kelly, Patrick P          11 Tampa Yacht-FL                       DQ  
 -- O'Connor, Ty W            11 Bardmoor-FL                          DQ  
 -- Finch, Mo W               11 Bardmoor-FL                          NS  
 -- McLean, Robby D           11 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Jones, Graham E           12 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Heye, Hans F              11 Carlouel-FL                          NS  
 -- Hawkins, William L        11 Walden Lake-FL                       NS  
 -- Flanagan, Tommy K         11 St. Pete-FL                          NS  
 
Event 41  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
  PCL Record: # 1:02.23  2000      Courtney Childress, CCCA                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Latimer, Casie L          13 Hunters Green-FL                1:05.39  
                  31.65     1:05.39 (33.74)                                        
  2 Carter, Gael G            14 Tampa Yacht-FL                  1:06.14  
                  31.90     1:06.14 (34.24)                                        
  3 Willsey, Jana L           14 Carlouel-FL                     1:06.54  
                  32.30     1:06.54 (34.24)                                        
  4 Miller, Amanda L          13 Bardmoor-FL                     1:08.35  
                  32.53     1:08.35 (35.82)                                        
  5 Hall, Leslie E            13 Palma Ceia-FL                   1:13.01  
                  35.35     1:13.01 (37.66)                                        
  6 Shimberg, Taylor L        13 Palma Ceia-FL                   1:13.43  
                  35.16     1:13.43 (38.27)                                        
  7 Thomas, Meaghan E         13 Bardmoor-FL                     1:14.06  
                  35.88     1:14.06 (38.18)                                        
  8 Tsagaris, Julianne C      13 Countryside-FL                  1:14.31  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dowdle, Elizabeth R       14 Tampa Yacht-FL                  1:15.35  
                  35.50     1:15.35 (39.85)                                        
 10 Marston, Bette H          13 Palma Ceia-FL                   1:15.42  
                  35.73     1:15.42 (39.69)                                        
 11 Molloy, Jennifer A        13 Tampa Yacht-FL                  1:15.59  
 12 Jachens, Mary Jane        13 Countryside-FL                  1:17.22  
                  36.53     1:17.22 (40.69)                                        
 13 Bennett, Julie D          14 Countryside-FL                  1:18.96  
                  37.69     1:18.96 (41.27)                                        
 14 Coley, Caroline A         13 Tampa Yacht-FL                  1:20.24  
 15 Evans, Brittney           14 Lakeland Yacht-FL               1:24.74  
 16 Attaway, Ashley T         13 Lakeland Yacht-FL               1:25.18  
                  41.27     1:25.18 (43.91)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Berkowitz, Elaina D       13 Bardmoor-FL                     1:26.62  
                  41.60     1:26.62 (45.02)                                        
 18 Bean, Katie R             14 Lakeland Yacht-FL               1:28.66  
                  42.77     1:28.66 (45.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ramos, Ansley L           14 Tampa Yacht-FL                  1:30.01  
 20 Merrill, Megan E          13 Tampa Yacht-FL                  1:31.25  
                  41.79     1:31.25 (49.46)                                        
 21 Albertson, Patcia E       14 Bardmoor-FL                     1:33.04  
 -- Lytle, Liz K              13 Bardmoor-FL                          DQ  
 -- Moore, Olivia M           13 Bardmoor-FL                          NS  
 -- Craparo, Sarah S          13 Palma Ceia-FL                        NS  
 
Event 42  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
  PCL Record: # 55.68  1997      Mickey Kramer, LCC                            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Curnutte, Levi B          14 Countryside-FL                    59.05  
                  29.11       59.05 (29.94)                                        
  2 Taddeo, James M           13 Countryside-FL                  1:03.40  
                  30.97     1:03.40 (32.43)                                        
  3 Stumpf, Ryan M            14 Countryside-FL                  1:04.43  
                  31.75     1:04.43 (32.68)                                        
  4 Shimberg, Reed R          13 Palma Ceia-FL                   1:08.78  
                  33.85     1:08.78 (34.93)                                        
  5 Azar, B.A. Z              14 Bardmoor-FL                     1:10.73  
                  33.47     1:10.73 (37.26)                                        
  6 Werdine, Andrew D         13 Tampa Yacht-FL                  1:11.86  
                  34.19     1:11.86 (37.67)                                        
  7 Wherley, Eric M           13 Palma Ceia-FL                   1:19.75  
                  38.30     1:19.75 (41.45)                                        
  8 Critcher, Brett A         13 Palma Ceia-FL                   1:21.90  
                  38.49     1:21.90 (43.41)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Speake, Danny F           13 Bardmoor-FL                     1:29.37  
                  42.58     1:29.37 (46.79)                                        
 10 Rasmussen, Geoffrey S     13 Bardmoor-FL                     1:34.79  
                  44.12     1:34.79 (50.67)                                        
 -- Kirincich, Jason          13 Hunters Green-FL                     NS  
 
Event 43  Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
  PCL Record: # 59.50  2000      Sarah Wooten, CYC                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Smith, Ally J             15 Bardmoor-FL                     1:08.96  
                  33.14     1:08.96 (35.82)                                        
  2 Robertson, Lauren E       15 Countryside-FL                  1:11.45  
                  34.69     1:11.45 (36.76)                                        
  3 Myers, Sara L             18 Countryside-FL                  1:11.56  
                  34.82     1:11.56 (36.74)                                        
  4 Gross, Caitlin M          15 Countryside-FL                  1:11.88  
  5 Hall, Holly               17 Palma Ceia-FL                   1:12.19  
                  35.39     1:12.19 (36.80)                                        
  6 Shirley, Amanda D         15 Bardmoor-FL                     1:12.73  
  7 Ray, Alex K               15 Countryside-FL                  1:15.82  
                  36.51     1:15.82 (39.31)                                        
  8 Reder, Jean M             17 Countryside-FL                  1:16.00  
                  36.65     1:16.00 (39.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Farkash, Rachael R        16 Bardmoor-FL                     1:16.22  
                  36.68     1:16.22 (39.54)                                        
 10 Austin, Lisa B            17 Countryside-FL                  1:16.26  
                  36.65     1:16.26 (39.61)                                        
 11 Parks, Courtney B         17 Palma Ceia-FL                   1:17.43  
                  37.56     1:17.43 (39.87)                                        
 12 Gruetzmacher, Amy F       17 Tampa Yacht-FL                  1:17.66  
                  37.22     1:17.66 (40.44)                                        
 13 Williams, Emilie B        17 Tampa Yacht-FL                  1:17.70  
                  36.70     1:17.70 (41.00)                                        
 14 Ramos, Mallory J          16 Tampa Yacht-FL                  1:18.45  
                  38.41     1:18.45 (40.04)                                        
 15 Michaels, Lane L          15 Carlouel-FL                     1:19.13  
                  37.50     1:19.13 (41.63)                                        
 16 Richardson, Amanda S      15 Bardmoor-FL                     1:21.17  
                  39.05     1:21.17 (42.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Shedler, Jennifer L       17 Bardmoor-FL                     1:21.67  
 18 Tomlin, Brittany N        15 Bardmoor-FL                     1:30.71  
                  42.93     1:30.71 (47.78)                                        
 
Event 44  Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
  PCL Record: # 55.03  1997      Shannon O'Brien, LCC                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Vilaret, Nick M           16 Bardmoor-FL                     1:00.68  
                  29.59     1:00.68 (31.09)                                        
  2 Laderer, Johnny E         16 Lakeland Yacht-FL               1:01.69  
                  30.03     1:01.69 (31.66)                                        
  3 Curnutte, Joshua          18 Countryside-FL                  1:02.60  
                  30.99     1:02.60 (31.61)                                        
  4 Goodwin, James W          16 Tampa Yacht-FL                  1:04.43  
                  30.88     1:04.43 (33.55)                                        
  5 Reynolds, Will A          18 Tampa Yacht-FL                  1:04.48  
                  30.24     1:04.48 (34.24)                                        
  6 Speake, Jackson P         15 Bardmoor-FL                     1:06.60  
                  32.66     1:06.60 (33.94)                                        
  7 Lombardo, Tommy R         15 Countryside-FL                  1:08.22  
                  33.55     1:08.22 (34.67)                                        
  8 Reder, Mathew J           15 Countryside-FL                  1:10.39  
                  34.29     1:10.39 (36.10)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hungerford, Scott W       17 Countryside-FL                  1:11.25  
                  33.90     1:11.25 (37.35)                                        
 10 Barger, John W            15 St. Pete-FL                     1:14.82  
                  36.69     1:14.82 (38.13)                                        
 11 Williams, Justin D        15 Tampa Yacht-FL                  1:23.85  
                  38.67     1:23.85 (45.18)                                        
 -- Debevoise, Joseph M       16 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Sasser, Phillip W         16 Tampa Yacht-FL                       NS  
 
Event 45  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 19.04  1997      Macey Bronson, TPST                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Riggins, Aubrey L          8 St. Pete-FL                       22.07  
  2 Cozart, Ashley C           8 Tampa Yacht-FL                    22.41  
  3 Noyes, Katherine R         8 Countryside-FL                    22.92  
  4 Thatch, Nicole A           8 Countryside-FL                    23.04  
  5 Litschgi, Victoria L       7 Palma Ceia-FL                     23.43  
  6 Simon, Megan M             8 Palma Ceia-FL                     23.74  
  7 McGowan, Tara A            8 Tampa Yacht-FL                    24.70  
  8 Koda, Nicole L             7 Bardmoor-FL                       24.98  
  8 Houser, Mary E             8 Countryside-FL                    24.98  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 Alvarez, Louie R           8 St. Pete-FL                       25.07  
 11 Hall, Alex M               8 Lakeland Yacht-FL                 25.64  
 12 Holtz, Ellie K             6 Carlouel-FL                       25.68  
 13 McCain, Kyndall R          7 Tampa Yacht-FL                    25.77  
 14 Wegner, Catherine A        7 Countryside-FL                    25.80  
 15 Olson, Michelle D          8 Countryside-FL                    26.32  
 16 Maisel, Mary S             8 Countryside-FL                    27.40  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bell, Allyson M            8 Hunters Green-FL                  27.80  
 18 Laratta, Gabrielle E       7 Tampa Yacht-FL                    28.25  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Straley, Catharine E       8 Tampa Yacht-FL                    29.02  
 20 Im, Katie E                7 Countryside-FL                    29.12  
 21 Weiner, Rebecca L          7 Tampa Yacht-FL                    29.24  
 22 Fox, Holly E               7 Carlouel-FL                       29.48  
 23 McMullen, Brooke E         7 Carlouel-FL                       30.79  
 24 Adams, Molly E             7 Tampa Yacht-FL                    31.58  
 25 Watts, Leanna L            8 Palma Ceia-FL                     33.26  
 26 Gorrie, Sally J            7 Tampa Yacht-FL                    33.76  
 27 Bulleit, Holly L           7 St. Pete-FL                       35.10  
 28 Cooney, Teresa M           7 Countryside-FL                    38.29  
 29 Blume, Sydney A            7 Bardmoor-FL                       38.90  
 30 Bosso, Tina                8 Hunters Green-FL                  39.37  
 31 Rosenthal, Rebecca D       7 Countryside-FL                    44.84  
 -- Isenberger, Lauren N       6 Countryside-FL                       DQ  
 -- Glover, Sydney C           7 Countryside-FL                       DQ  
 -- Gillette, Vanessa M        8 Bardmoor-FL                          DQ  
 -- McComeskey, Sierra         5 Countryside-FL                       DQ  
 -- Caldwell, Analee G         7 Countryside-FL                       DQ  
 -- Nesler, Kelly B            7 Hunters Green-FL                     DQ  
 -- Furber, Morgan M           8 St. Pete-FL                          DQ  
 -- Reeves, Molly C            7 Palma Ceia-FL                        DQ  
 -- Updegraff, Julia M         7 St. Pete-FL                          DQ  
 -- Hellier, Molly M           8 St. Pete-FL                          DQ  
 -- Moore, Alexandra C         8 Bardmoor-FL                          NS  
 -- Jones, Maddie I            7 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Gage, Ashlyn M             8 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Lee, Katie A               8 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Alexander, Caroline V      8 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Noris, Kelsey N            8 Lakeland Yacht-FL                    NS  
 -- Matter, Katherine A        8 Countryside-FL                       NS  
 -- Shear, Laine E             8 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Jones, Stephanie A         8 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Gramling, Natalie S        7 Tampa Yacht-FL                       NS  
 -- Emannuel, Elizabeth R      7 Tampa Yacht-FL                       NS  
 -- Kreher, Alison             7 Tampa Yacht-FL                       NS  
 -- Harmon, Kendall R          7 Tampa Yacht-FL                       NS  
 -- Gage, Alyson M             7 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Tamargo, Christina L       8 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Hill, Ashton M             8 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- King, Peyton E             7 Palma Ceia-FL                        NS  
 
Event 46  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 19.14  1981      David May, TYSC                               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Carter, Robbie G           8 Tampa Yacht-FL                    22.78  
  2 Daniel, Joey J             8 St. Pete-FL                       23.12  
  3 Smith, Kevin M             8 Countryside-FL                    23.16  
  4 Kager, Jake R              7 Walden Lake-FL                    23.35  
  5 Penn, Andrew M             8 Lakeland Yacht-FL                 23.80  
  6 Hoffman, Huntley I         8 Tampa Yacht-FL                    24.68  
  7 Faircloth, JT T            7 Tampa Yacht-FL                    25.15  
  8 Kelly, Tommy R             7 Countryside-FL                    25.49  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Menker, Thomas D           8 Lakeland Yacht-FL                 25.78  
 10 Darnell, Bill T            7 Tampa Yacht-FL                    27.32  
 11 Sparks, Alex C             8 Palma Ceia-FL                     27.57  
 12 Shimberg, Jared M          7 Palma Ceia-FL                     28.24  
 13 Briggs, Joey P             7 St. Pete-FL                       28.94  
 14 Scott, Jon P               8 Bardmoor-FL                       29.03  
 15 Few, William A             7 Palma Ceia-FL                     29.06  
 16 Bentley, Colin M           8 Tampa Yacht-FL                    29.53  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bolnick, Daniel S          8 Countryside-FL                    29.96  
 18 Whiteleather, Hank P       7 Countryside-FL                    31.56  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kretschmar, Ryan A         6 Bardmoor-FL                       37.43  
 -- Rodriguez, Jed T           7 Hunters Green-FL                     DQ  
 -- Whitt, Matt                7 Hunters Green-FL                     DQ  
 -- Malone, Hayes A            7 Tampa Yacht-FL                       DQ  
 -- Merrill, Mark W            8 Tampa Yacht-FL                       DQ  
 -- Hanks, Will F              8 Walden Lake-FL                       DQ  
 -- Beairsto, Ben M            7 St. Pete-FL                          DQ  
 -- Abramson, Spencer          7 Lakeland Yacht-FL                    DQ  
 -- McNeill, Cason B           7 Lakeland Yacht-FL                    DQ  
 -- Evans, Palmer W            7 Tampa Yacht-FL                       DQ  
 -- Braciak, Will H            8 Carlouel-FL                          DQ  
 -- Hourigan, Conner M         7 Carlouel-FL                          DQ  
 -- Sisemore, Ben J            8 Palma Ceia-FL                        DQ  
 -- Steiner, Patrick R         8 Carlouel-FL                          DQ  
 -- Escarraz, James            8 St. Pete-FL                          NS  
 -- Williams, Merrick K        7 Bardmoor-FL                          NS  
 -- Barnes, Fletcher B         7 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- White, Bradley S           8 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Skicewicz, Paul J          7 Carlouel-FL                          NS  
 -- Alfonso, Carlos            7 Tampa Yacht-FL                       NS  
 -- Grieves, Sam A             8 Palma Ceia-FL                        NS  
 
Event 47  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 36.45  2001      Tracy Rorer, SPCC                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Moore, April E             9 Hunters Green-FL                  40.22  
  2 Harrington, Meghan E      10 Countryside-FL                    41.60  
  3 Darnell, Kelly A          10 Tampa Yacht-FL                    41.79  
  4 Cole, Erin E              10 Countryside-FL                    44.47  
  5 Caldwell, MacKenzie K     10 Bardmoor-FL                       44.90  
  6 Wells, Lizzy J            10 St. Pete-FL                       45.40  
  7 Carter, Katie G            9 Tampa Yacht-FL                    45.61  
  8 Perry, Rachel S           10 Palma Ceia-FL                     45.93  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wherley, Caroline E       10 Palma Ceia-FL                     46.18  
 10 Davison, Ali               9 Hunters Green-FL                  46.28  
 11 Shepard, Sarah E          10 Tampa Yacht-FL                    47.71  
 12 Boyd, Emmy                10 Hunters Green-FL                  48.19  
 13 Liston, Brook E            9 Countryside-FL                    48.50  
 14 McComeskey, Brianna D      9 Countryside-FL                    48.86  
 15 Conlon, Colleen E         10 Bardmoor-FL                       48.88  
 16 Sturz, Tori L             10 Bardmoor-FL                      J49.08  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sibson, Katie A           10 Carlouel-FL                      J49.08  
 18 Jones, Alexandra N        10 Bardmoor-FL                       49.43  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Akers, Ashley M            9 Hunters Green-FL                  49.50  
 20 Glover, Hannah E           9 Countryside-FL                    49.80  
 21 Escarraz, Sarah E         10 St. Pete-FL                       50.28  
 22 Goodwin, Elizabeth A      10 Tampa Yacht-FL                    50.56  
 23 Malone, Kayleigh G         9 Tampa Yacht-FL                    50.60  
 24 Wilson, Katie K            9 Lakeland Yacht-FL                 51.02  
 25 Hanke, Melissa L          10 Carlouel-FL                       51.22  
 26 Joyner, Savannah R         9 Walden Lake-FL                    51.84  
 27 Whiteleather, Sara Beth    9 Countryside-FL                    52.09  
 28 Sinicrope, Christine R    10 Carlouel-FL                       53.07  
 29 Vail, Maria L              9 Hunters Green-FL                  53.97  
 30 Hanks, Chelsea R          10 Walden Lake-FL                    54.48  
 31 Dumont, Jillian R          9 Hunters Green-FL                  54.68  
 32 Ryals, Courtney J         10 Palma Ceia-FL                     54.91  
 33 Ferri, Danielle M          9 Hunters Green-FL                  55.00  
 34 Hackett, Emily L           9 Countryside-FL                    55.82  
 35 Hogan, Katie C             9 Tampa Yacht-FL                    55.84  
 36 Hill, Charlotte C          9 Tampa Yacht-FL                    56.32  
 37 Peters, Haley A            9 Walden Lake-FL                    56.64  
 38 Bootcheck, Sarah          10 Hunters Green-FL                  56.84  
 39 Ormerod, Megan T           9 Carlouel-FL                       57.29  
 40 Hill, Evan B               9 St. Pete-FL                       57.76  
 41 Winkler, Brittany E       10 Bardmoor-FL                       59.11  
 42 Parsons, Carrie A          9 Tampa Yacht-FL                    59.37  
 43 Adams, Lacy M              9 St. Pete-FL                     1:01.24  
 44 Bryan, Lillian J           9 Tampa Yacht-FL                  1:02.07  
 45 Wiser, Ashley S            9 Bardmoor-FL                     1:04.97  
 46 Cook, Lea M                9 Bardmoor-FL                     1:07.29  
 47 Pletcher, Stephi L         9 St. Pete-FL                     1:08.54  
 48 Ulbrich, Melissa A         9 Hunters Green-FL                1:08.76  
 -- Schichtel, Olivia C       10 Lakeland Yacht-FL                    DQ  
 -- Ritter, Abby B             9 Hunters Green-FL                     DQ  
 -- Mitchell, Stephanie L     10 Bardmoor-FL                          DQ  
 -- Lopez, Abby J             10 Palma Ceia-FL                        DQ  
 -- Cooney, Elizabeth A        9 Countryside-FL                       DQ  
 -- Wood, Rebecca A            9 Countryside-FL                       DQ  
 -- Updegraff, Hannah K       10 St. Pete-FL                          DQ  
 -- Lloveras, Lindsay A        9 Countryside-FL                       NS  
 -- Wegner, Jacqueline G       9 Countryside-FL                       NS  
 -- Watson, Kalen M           10 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Tahiri, Sophia C           9 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Henley, Callie E          10 Tampa Yacht-FL                       NS  
 -- Jones, Olivia L            9 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Green, Mary E              9 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Shear, Taylor J           10 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Whitehead, Morgan D       10 Carlouel-FL                          NS  
 -- Murphy, Mackenzie K       10 Tampa Yacht-FL                       NS  
 -- Joyner, Missy K           10 St. Pete-FL                          NS  
 
Event 48  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 35.69  1998      Michael Silva, TPST                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Brown, Jared D             9 Carlouel-FL                       43.11  
  2 Haas, Justin T             9 Countryside-FL                    44.08  
  3 Hofrichter, William        9 Hunters Green-FL                  44.39  
  4 Olson, Matt S              9 Countryside-FL                    44.71  
  5 Hunt, Pierce B            10 Palma Ceia-FL                     45.01  
  6 Laratta, John P           10 Tampa Yacht-FL                    45.21  
  7 Miller, Will J            10 Tampa Yacht-FL                    46.19  
  8 Mooney, Matthew R         10 Countryside-FL                    46.78  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Simon, John V             10 Palma Ceia-FL                     46.98  
 10 Few, James D               9 Palma Ceia-FL                     47.58  
 11 Yrastorza, Luke S         10 Lakeland Yacht-FL                 47.79  
 12 Tomlin, Matt A            10 Bardmoor-FL                       47.86  
 13 Willsey, Richard D         9 Carlouel-FL                       50.67  
 14 Im, Jonathan J             9 Countryside-FL                    52.00  
 15 Bulleit, Kyle H            9 St. Pete-FL                       52.73  
 16 Azar, Jacob S              9 Bardmoor-FL                       54.89  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Robinson, Chris H         10 Countryside-FL                    55.16  
 18 McMillan, Alex A           9 Palma Ceia-FL                     55.66  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Coleman, Martin D          9 Countryside-FL                    56.28  
 20 Coton, JP P                9 Walden Lake-FL                    57.33  
 21 Britain, Travis T          9 Tampa Yacht-FL                    57.63  
 22 McClain, Zachary T         9 Palma Ceia-FL                     57.66  
 23 Whitt, Brandon            10 Hunters Green-FL                1:01.51  
 24 Wingard, Caleb J           9 Lakeland Yacht-FL               1:04.68  
 25 Maisel, Jacob              9 Countryside-FL                  1:12.18  
 -- Kryger, Sean P             9 Lakeland Yacht-FL                    DQ  
 -- Thompson, Kyle R          10 Bardmoor-FL                          DQ  
 -- Hobby, Jeff R             10 St. Pete-FL                          DQ  
 -- Mullen, Kyle T             9 Countryside-FL                       DQ  
 -- Isenberger, Alex T        10 Countryside-FL                       DQ  
 -- Kirincich, Daniel          9 Hunters Green-FL                     DQ  
 -- Barnes, Walker B           9 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Disbrow, Jackson M         9 Carlouel-FL                          NS  
 -- McLean, Billy A            9 Palma Ceia-FL                        NS  
 
Event 49  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 32.97  2001      Macey Bronson, TPST                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Rorer, Tracy H            12 St. Pete-FL                       32.68# 
  2 Goodwin, Paige S          12 Tampa Yacht-FL                    37.08  
  3 Winter, Davis A           12 Palma Ceia-FL                     37.73  
  4 Palermo, Anna L           11 Walden Lake-FL                    37.86  
  5 Howard, Rebecca J         11 Carlouel-FL                       38.55  
  6 Ruff, Jennifer H          11 Tampa Yacht-FL                    40.08  
  7 Yrastorza, Hannah B       12 Lakeland Yacht-FL                 41.53  
  8 Witkowski, Sara J         11 Countryside-FL                    41.76  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Boucher, Mary E           11 Bardmoor-FL                       41.91  
 10 Robertson, Ali B          12 Countryside-FL                    42.04  
 11 Laratta, Maria F          12 Tampa Yacht-FL                    42.81  
 12 Shimberg, Claire A        11 Palma Ceia-FL                     43.05  
 13 Corsmeier, Katie F        12 Countryside-FL                    43.72  
 14 Amick, Jackie M           11 St. Pete-FL                       43.78  
 15 Whiteleather, Katie L     11 Countryside-FL                    43.82  
 16 Salem, Hayley H           11 Palma Ceia-FL                     44.15  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Mangine, Lauren M         11 Countryside-FL                    44.24  
 18 McGowan, Kelly E          11 Tampa Yacht-FL                    44.80  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Winkler, Danielle N       12 Bardmoor-FL                       45.14  
 20 Cappello, Anne L          11 Palma Ceia-FL                     45.82  
 21 Henricks, Andrea A        11 Lakeland Yacht-FL                 46.29  
 22 Heinicka, Tara A          11 Bardmoor-FL                       46.47  
 22 DeMesa, Taylor P          11 Palma Ceia-FL                     46.47  
 24 Rosenthal, Melanie L      12 Countryside-FL                    46.61  
 25 Kelly, Elizabeth B        12 Countryside-FL                    47.64  
 26 McNeill, Taylor A         11 Lakeland Yacht-FL                 48.52  
 27 Ormerod, Sarah M          12 Carlouel-FL                       48.60  
 28 Gross, Jennifer A         11 Countryside-FL                    48.88  
 29 Liston, Morgan E          11 Countryside-FL                    49.48  
 30 Moore, Jessica N          12 Lakeland Yacht-FL                 49.52  
 31 Hackett, Maegan A         11 Countryside-FL                    49.56  
 32 Robinson, Brittany S      11 Countryside-FL                    49.86  
 33 Schalk, Courtney F        11 Palma Ceia-FL                     50.12  
 34 Klaus, Megan C            11 Countryside-FL                    50.27  
 35 Orr, Ashley M             12 Carlouel-FL                       50.29  
 36 Massanari, Anna E         11 Bardmoor-FL                       50.64  
 37 Rauenhorst, Rebecca E     11 Tampa Yacht-FL                    51.57  
 38 Bouchard, Alexa R         11 Carlouel-FL                       51.68  
 39 Mammel, Jennifer B        11 Lakeland Yacht-FL                 52.91  
 40 Ferri, Leighanne A        11 Hunters Green-FL                  55.11  
 41 Whiteaker, Shelby B       12 Countryside-FL                    56.83  
 42 Joyner, Jordan A          12 Walden Lake-FL                    58.70  
 -- Mastry, Chrissy M         11 Bardmoor-FL                          NS  
 -- Hobby, Jane F             11 St. Pete-FL                          NS  
 -- Chigos, Devin A           12 Countryside-FL                       NS  
 -- Albino, Katie L           11 Countryside-FL                       NS  
 -- Brown, Jordan L           11 Carlouel-FL                          NS  
 -- Zak, Mackenzie K          11 Carlouel-FL                          NS  
 -- Vail, Christina M         12 Hunters Green-FL                     NS  
 -- Pletcher, Shelby L        11 St. Pete-FL                          NS  
 -- Hogan, Lauren A           11 Tampa Yacht-FL                       NS  
 
Event 50  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 32.30  1975      Doug Soltis, CVST                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Carter, John G            12 Tampa Yacht-FL                    35.64  
  2 Stumpf, Matt L            12 Countryside-FL                    35.76  
  3 Caldwell, Casey T         12 Bardmoor-FL                       36.71  
  4 Taddeo, Jonathan D        11 Countryside-FL                    37.10  
  5 Lombardo, Tony W          12 Countryside-FL                    40.47  
  6 Speake, Andrew J          11 Bardmoor-FL                       40.91  
  7 Lopez, Ben G              12 Palma Ceia-FL                     41.39  
  8 Gottschling, Erik W       11 Bardmoor-FL                       42.28  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Reddy, Patrick J          12 Lakeland Yacht-FL                 42.87  
 10 Shimberg, Connor C        11 Palma Ceia-FL                     43.32  
 11 Lima, Luiz C              11 Hunters Green-FL                  43.44  
 12 Winship, Charles J        11 Palma Ceia-FL                     43.76  
 13 Wood, Andrew M            12 Countryside-FL                    44.02  
 14 Snook, Daniel W           12 Tampa Yacht-FL                    46.44  
 15 Houser, Johnny W          11 Countryside-FL                    48.10  
 16 Akker, Lucas A            12 Bardmoor-FL                       49.29  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Militello, Michael G      11 Palma Ceia-FL                     50.64  
 18 Aiello, Joseph E          12 Bardmoor-FL                       50.71  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Gillette, William N       11 Bardmoor-FL                       50.87  
 20 Laderer, Ned H            12 Lakeland Yacht-FL                 51.07  
 21 Kryger, Daniel R          11 Lakeland Yacht-FL                 53.29  
 -- Adams, Mac M              11 St. Pete-FL                          DQ  
 -- O'Connor, Ty W            11 Bardmoor-FL                          DQ  
 -- Abramson, Weston          11 Lakeland Yacht-FL                    DQ  
 -- Bilgore, Michael N        12 Carlouel-FL                          DQ  
 -- Northcutt, Zachary D      12 Carlouel-FL                          NS  
 -- Matter, Tom               12 Countryside-FL                       NS  
 -- Jones, Graham E           12 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Heye, Hans F              11 Carlouel-FL                          NS  
 -- McLean, Robby D           11 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Flanagan, Tommy K         11 St. Pete-FL                          NS  
 -- Hawkins, William L        11 Walden Lake-FL                       NS  
 -- Dowdle, Matt S            11 Tampa Yacht-FL                       NS  
 
Event 51  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 1:11.01  2000      Shannon McGuire, CCCA                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Thomas, Meaghan E         13 Bardmoor-FL                     1:14.79  
                  35.44     1:14.79 (39.35)                                        
  2 Miller, Amanda L          13 Bardmoor-FL                     1:15.33  
                  36.09     1:15.33 (39.24)                                        
  3 Kastes, Katie C           14 Countryside-FL                  1:17.28  
                  35.98     1:17.28 (41.30)                                        
  4 Hunt, Sarah S             13 Tampa Yacht-FL                  1:18.83  
                  36.42     1:18.83 (42.41)                                        
  5 Schichtel, Leslie R       13 Lakeland Yacht-FL               1:23.98  
                  39.66     1:23.98 (44.32)                                        
  6 Attaway, Ashley T         13 Lakeland Yacht-FL               1:24.35  
                  39.08     1:24.35 (45.27)                                        
  7 Burns, Rylie              14 Countryside-FL                  1:25.34  
                  39.42     1:25.34 (45.92)                                        
  8 Gillette, Raegan N        14 Bardmoor-FL                     1:26.12  
                  40.24     1:26.12 (45.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Marston, Bette H          13 Palma Ceia-FL                   1:28.77  
                  40.22     1:28.77 (48.55)                                        
 10 Bean, Katie R             14 Lakeland Yacht-FL               1:30.64  
                  43.21     1:30.64 (47.43)                                        
 11 Braukman, Chelsea D       13 Countryside-FL                  1:31.95  
                  41.75     1:31.95 (50.20)                                        
 12 Parks, Logan E            13 Palma Ceia-FL                   1:31.97  
                  41.90     1:31.97 (50.07)                                        
 13 Bootcheck, Emily L        14 Hunters Green-FL                1:35.00  
                  45.92     1:35.00 (49.08)                                        
 14 Berkowitz, Elaina D       13 Bardmoor-FL                     1:35.68  
                  44.99     1:35.68 (50.69)                                        
 15 Nanda, Sonya              14 Bardmoor-FL                     1:36.98  
                  44.75     1:36.98 (52.23)                                        
 16 Merrill, Megan E          13 Tampa Yacht-FL                  1:42.77  
                  46.17     1:42.77 (56.60)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Merritt, Julie A          13 Countryside-FL                  1:48.32  
                  52.40     1:48.32 (55.92)                                        
 -- Albertson, Patcia E       14 Bardmoor-FL                          DQ  
                  47.39          DQ (54.27)                                        
 -- Moore, Olivia M           13 Bardmoor-FL                          NS  
 -- Foss, Stephanie M         14 Bardmoor-FL                          NS  
 
Event 52  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 1:03.06  1977      Doug Soltis, CVST                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Gordon, Josh D            14 Bardmoor-FL                     1:12.10  
                  33.87     1:12.10 (38.23)                                        
  2 Winter, Derek S           13 Palma Ceia-FL                   1:15.04  
                  34.58     1:15.04 (40.46)                                        
  3 Azar, B.A. Z              14 Bardmoor-FL                     1:21.89  
                  37.81     1:21.89 (44.08)                                        
  4 Speake, Danny F           13 Bardmoor-FL                     1:28.34  
                  39.84     1:28.34 (48.50)                                        
  5 Artille, Adam R           13 Bardmoor-FL                     1:30.40  
                  42.17     1:30.40 (48.23)                                        
  6 Critcher, Brett A         13 Palma Ceia-FL                   1:36.42  
                  43.91     1:36.42 (52.51)                                        
  7 Barrett, RB B             13 Palma Ceia-FL                   1:48.73  
                  51.20     1:48.73 (57.53)                                        
 -- Bernstein, Michael R      13 Bardmoor-FL                          NS  
 
Event 53  Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 1:11.77  1996      Genna McKeel, TYCC                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Smith, Ally J             15 Bardmoor-FL                     1:15.05  
                  34.89     1:15.05 (40.16)                                        
  2 Taylor, Lauren F          16 Tampa Yacht-FL                  1:19.60  
                  36.75     1:19.60 (42.85)                                        
  3 Braukman, Leah D          15 Countryside-FL                  1:21.05  
                  37.79     1:21.05 (43.26)                                        
  4 Reder, Jean M             17 Countryside-FL                  1:23.22  
                  39.65     1:23.22 (43.57)                                        
  5 Hoskins, Jessica J        17 Countryside-FL                  1:23.32  
                  38.13     1:23.32 (45.19)                                        
  6 Patterson, Andrea R       15 Bardmoor-FL                     1:24.61  
                  40.75     1:24.61 (43.86)                                        
  7 Doyle, Kit E              17 Countryside-FL                  1:26.82  
                  40.84     1:26.82 (45.98)                                        
  8 Raine, Danielle L         15 Bardmoor-FL                     1:27.05  
                  40.98     1:27.05 (46.07)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cole, Jennifer M          16 Countryside-FL                  1:27.95  
                  40.48     1:27.95 (47.47)                                        
 10 Tomlin, Brittany N        15 Bardmoor-FL                     1:28.34  
                  40.51     1:28.34 (47.83)                                        
 11 Allbritton, Jenny E       16 Carlouel-FL                     1:30.09  
                  40.73     1:30.09 (49.36)                                        
 12 Michaels, Lane L          15 Carlouel-FL                     1:30.33  
                  42.42     1:30.33 (47.91)                                        
 13 Williams, Emilie B        17 Tampa Yacht-FL                  1:32.83  
                  40.96     1:32.83 (51.87)                                        
 14 Shedler, Jennifer L       17 Bardmoor-FL                     1:33.31  
                  43.42     1:33.31 (49.89)                                        
 15 Klein, Melissa S          16 Bardmoor-FL                     1:33.45  
                  44.28     1:33.45 (49.17)                                        
 16 Martin, Kim A             15 Bardmoor-FL                     1:35.56  
                  46.06     1:35.56 (49.50)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Leinbach, Jennifer M      15 Bardmoor-FL                     1:42.73  
                  48.11     1:42.73 (54.62)                                        
 18 Beckhorn, Michelle E      16 Bardmoor-FL                     1:43.25  
                  49.11     1:43.25 (54.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 -- Thomas, MaryAnne S        16 Bardmoor-FL                          DQ  
                  37.09          DQ (40.58)                                        
 -- Gruetzmacher, Kate R      15 Tampa Yacht-FL                       NS  
 
Event 54  Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
  PCL Record: # 59.84  1979      Doug Soltis, CVST                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Haas, Aaron W             15 Countryside-FL                  1:09.32  
                  33.01     1:09.32 (36.31)                                        
  2 Anderson, Matt K          17 Tampa Yacht-FL                  1:10.41  
                  32.58     1:10.41 (37.83)                                        
  3 Reynolds, Will A          18 Tampa Yacht-FL                  1:12.41  
                  33.03     1:12.41 (39.38)                                        
  4 Wellman, Tyler P          16 Palma Ceia-FL                   1:12.75  
                  34.30     1:12.75 (38.45)                                        
  5 Bentz, Marc R             17 Countryside-FL                  1:14.52  
                  34.08     1:14.52 (40.44)                                        
  6 Barger, John W            15 St. Pete-FL                     1:23.06  
                  38.29     1:23.06 (44.77)                                        
  7 Allbritton, Johnny D      16 Carlouel-FL                     1:25.15  
                  38.99     1:25.15 (46.16)                                        
  8 Whiteaker, Travis B       17 Countryside-FL                  1:25.84  
                  39.66     1:25.84 (46.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 -- Debevoise, Joseph M       16 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Mariani, Marc A           16 Bardmoor-FL                          NS  
 -- Garove, Andrew            16 Hunters Green-FL                     NS  
 
Event 55  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 15.30  2000      Kaitlin Frehling, CCCA                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Werdine, Rebecca S         8 Tampa Yacht-FL                    17.73  
  2 Taylor, Amy S              8 Walden Lake-FL                    18.64  
  3 Riggins, Delaney S         7 St. Pete-FL                       19.07  
  4 Hughes, Sarah E            7 Countryside-FL                    19.37  
  5 Cozart, Ashley C           8 Tampa Yacht-FL                    19.50  
  6 Noyes, Katherine R         8 Countryside-FL                    20.36  
  7 McCain, Kyndall R          7 Tampa Yacht-FL                    20.92  
  8 Taddeo, Jenna E            8 Countryside-FL                    21.40  
-------------------------------------------------------------------------
  9 McGowan, Tara A            8 Tampa Yacht-FL                    21.48  
 10 Thatch, Nicole A           8 Countryside-FL                    22.15  
 11 Murphy, Natalie E          8 Tampa Yacht-FL                    22.23  
 12 Wegner, Catherine A        7 Countryside-FL                    22.39  
 13 Burns, Maren A             7 Palma Ceia-FL                     22.65  
 14 Bravo, Abigail F           6 Carlouel-FL                       23.04  
 15 Bowden, Bailey A           7 Walden Lake-FL                    23.20  
 16 Simon, Megan M             8 Palma Ceia-FL                     23.50  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Spilman, Emma R            6 Carlouel-FL                       23.86  
 18 Glover, Sydney C           7 Countryside-FL                    24.26  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Krause, Kaitlin S          8 Palma Ceia-FL                     24.37  
 20 Laratta, Gabrielle E       7 Tampa Yacht-FL                    24.57  
 21 Straley, Catharine E       8 Tampa Yacht-FL                    24.73  
 22 Coleman, Angelyn M         8 Countryside-FL                    24.86  
 23 Head, Ashlie E             8 Palma Ceia-FL                     25.94  
 24 Bouchard, Abby N           8 Carlouel-FL                       26.06  
 25 Dalence, Genna L           7 Tampa Yacht-FL                    27.04  
 26 Gorrie, Reece C            8 Tampa Yacht-FL                    27.59  
 27 Rosica, Kristy A           7 Hunters Green-FL                  28.33  
 28 Russo, Kaitlin E           6 Bardmoor-FL                       28.89  
 29 Kimble, Courtney L         8 Hunters Green-FL                  30.02  
 30 Schifino, Amanda C         8 Tampa Yacht-FL                    30.92  
 31 Goodson, Rachel            7 Carlouel-FL                       34.23  
 32 Adams, Molly E             7 Tampa Yacht-FL                    39.36  
 33 Gillette, Vanessa M        8 Bardmoor-FL                       40.30  
 34 Bosso, marissa N           7 Hunters Green-FL                1:03.40  
 -- Cullinane, Erin J          7 Countryside-FL                       DQ  
 -- Higgins, Jacquline C       8 Hunters Green-FL                     NS  
 -- Emannuel, Elizabeth R      7 Tampa Yacht-FL                       NS  
 -- Gibson, Caroline H         8 Tampa Yacht-FL                       NS  
 -- Noris, Kelsey N            8 Lakeland Yacht-FL                    NS  
 -- Jones, Caroline A          7 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Wannamaker, Hannah B       8 Tampa Yacht-FL                       NS  
 -- Weachter, Katie M          7 Tampa Yacht-FL                       NS  
 -- Bentschner, Olivia M       8 Tampa Yacht-FL                       NS  
 
Event 56  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 16.34  1995      Andy Rapaport, LYCC                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Lawson, Tripp F            7 Hunters Green-FL                  18.32  
  2 Marston, Thompson R        8 Palma Ceia-FL                     20.15  
  3 Carter, Robbie G           8 Tampa Yacht-FL                    20.62  
  4 Peters, Ryan M             7 Walden Lake-FL                    20.76  
  5 Perez, David               7 Hunters Green-FL                  21.47  
  6 Spilman, Clayton A         8 Carlouel-FL                       22.09  
  7 Smith, Kevin M             8 Countryside-FL                    22.17  
  8 Daniel, Joey J             8 St. Pete-FL                       22.18  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Penn, Andrew M             8 Lakeland Yacht-FL                 23.39  
 10 Elder, Logan C             7 St. Pete-FL                       23.97  
 11 Black, William A           8 Tampa Yacht-FL                    24.22  
 12 Garcia, Michael A          8 Tampa Yacht-FL                    24.23  
 13 Sisemore, Ben J            8 Palma Ceia-FL                     27.46  
 14 Walker, Chandler A         7 Countryside-FL                    28.36  
 15 Darnell, Bill T            7 Tampa Yacht-FL                    30.65  
 16 Few, William A             7 Palma Ceia-FL                     30.92  
-------------------------------------------------------------------------
 17 McNeill, Cason B           7 Lakeland Yacht-FL                 31.01  
 18 Smith, PJ J                8 Bardmoor-FL                       32.32  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Delaney, Mitch W           7 Bardmoor-FL                          DQ  
 -- Slockett, Robert A         7 Bardmoor-FL                          DQ  
 -- Britain, Beau G            8 Tampa Yacht-FL                       DQ  
 -- Miller, Matthew S          8 Tampa Yacht-FL                       DQ  
 -- Malone, Hayes A            7 Tampa Yacht-FL                       DQ  
 -- Ulbrich, JC C              7 Hunters Green-FL                     DQ  
 -- Barnes, Fletcher B         7 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Alfonso, Carlos            7 Tampa Yacht-FL                       NS  
 -- Collier, Robby D           8 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Lloveras, Daniel J         7 Countryside-FL                       NS  
 
Event 57  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 30.39  2000      Stephanie Barker, WLST                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Kuethe, Blair B           10 Hunters Green-FL                  34.01  
  2 Price, Jessica D          10 Tampa Yacht-FL                    34.24  
  3 Hofrichter, Erin E        10 Hunters Green-FL                  34.91  
  4 Carter, Katie G            9 Tampa Yacht-FL                    36.09  
  5 Kretschmar, Kelly A       10 Bardmoor-FL                       37.10  
  6 Stumpf, Kaitlin J          9 Countryside-FL                    38.27  
  7 O'Connor, Ann A            9 Countryside-FL                    38.65  
  8 Darnell, Kelly A          10 Tampa Yacht-FL                    39.73  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Schichtel, Olivia C       10 Lakeland Yacht-FL                 40.50  
 10 Perry, Rachel S           10 Palma Ceia-FL                     40.64  
 11 Bright, Taylor L           9 Hunters Green-FL                  40.95  
 12 Sox, Kelly E               9 Hunters Green-FL                  41.09  
 13 Wilson, Katie K            9 Lakeland Yacht-FL                 41.38  
 14 Dauchot, Danielle B        9 Countryside-FL                    42.29  
 15 Spada, Rosalie A           9 Palma Ceia-FL                     42.32  
 16 Miller, Kathleen R         9 Hunters Green-FL                  44.57  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Shimberg, Jilan L          9 Palma Ceia-FL                     44.97  
 18 Wherley, Caroline E       10 Palma Ceia-FL                     45.54  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Braciak, LB M             10 Carlouel-FL                       46.03  
 20 Williams, Caroline M       9 Tampa Yacht-FL                    47.01  
 21 Cheek, Caroline E         10 Tampa Yacht-FL                    48.25  
 22 Mangine, Kelsey A          9 Countryside-FL                    48.54  
 23 Rice, Emily A              9 Lakeland Yacht-FL                 49.07  
 24 Shepard, Sarah E          10 Tampa Yacht-FL                    49.69  
 25 Gomez, Christina I         9 Tampa Yacht-FL                    49.89  
 26 Sibson, Katie A           10 Carlouel-FL                       52.64  
 27 Sturz, Tori L             10 Bardmoor-FL                       56.23  
 28 Bootcheck, Sarah          10 Hunters Green-FL                  57.45  
 29 Wood, Rebecca A            9 Countryside-FL                    58.74  
 30 Gollinger, Rachel E        9 Countryside-FL                    59.31  
 31 Slade, Laura E             9 Palma Ceia-FL                     59.90  
 32 Sisemore, Katherine G     10 Palma Ceia-FL                   1:02.03  
 -- Weiss, Amelia T            9 Tampa Yacht-FL                       NS  
 -- Schiff, Rebekah S          9 Tampa Yacht-FL                       NS  
 -- Gramling, Hilleary B       9 Tampa Yacht-FL                       NS  
 
Event 58  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 31.10  1976      Nicky Betancourt, OSTC                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Rodgers, Joel D           10 Tampa Yacht-FL                    35.76  
  2 Thatch, Eric D            10 Countryside-FL                    38.58  
  3 Kelly, John J             10 Countryside-FL                    39.19  
  4 Simon, John V             10 Palma Ceia-FL                     40.31  
  5 Few, James D               9 Palma Ceia-FL                     40.40  
  6 Haas, Justin T             9 Countryside-FL                    41.51  
  7 Laratta, John P           10 Tampa Yacht-FL                    41.87  
  8 Brown, Jared D             9 Carlouel-FL                       41.90  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sox, Mark A                9 Hunters Green-FL                  42.61  
 10 Bernstein, Miles S        10 Bardmoor-FL                       42.92  
 11 Yrastorza, Luke S         10 Lakeland Yacht-FL                 43.21  
 12 Hotlz, Alex A              9 Carlouel-FL                       43.51  
 13 Rasmussen, Brent C        10 Bardmoor-FL                       44.11  
 14 Maney, JD D               10 Tampa Yacht-FL                    47.42  
 15 Britain, Travis T          9 Tampa Yacht-FL                    47.83  
 16 Columbus, Nick C           9 Countryside-FL                    48.23  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Im, Jonathan J             9 Countryside-FL                    50.55  
 18 Henricks, Aaron I          9 Lakeland Yacht-FL                 52.95  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Kryger, Sean P             9 Lakeland Yacht-FL                    DQ  
 -- Malecot, Phillip W         9 Bardmoor-FL                          DQ  
 -- Barnes, Walker B           9 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- McMillan, Alex A           9 Palma Ceia-FL                        NS  
 
Event 59  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 28.68  2002      Stephanie Barker, WLST                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Anderson, Meg P           12 Tampa Yacht-FL                    29.41  
  2 Rorer, Tracy H            12 St. Pete-FL                       29.87  
  3 Burns, Rachel A           12 Countryside-FL                    30.24  
  4 Boyd, Kelly               11 Hunters Green-FL                  30.31  
  5 McKeon, Casey S           11 St. Pete-FL                       30.39  
  6 Metka, Krissy M           12 Bardmoor-FL                       31.75  
  7 Mills, Monica F           11 Tampa Yacht-FL                    32.88  
  8 Gutberlet, Allison E      12 Countryside-FL                    33.11  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Winter, Davis A           12 Palma Ceia-FL                     33.66  
 10 Daniel, Lindsay M         12 St. Pete-FL                       33.83  
 11 Moline, Nicole O          11 Hunters Green-FL                  34.09  
 12 Latimer, Emily J          11 Hunters Green-FL                  34.51  
 13 McMullen, Rachel A        12 Carlouel-FL                       35.06  
 14 Tonnison, Danielle E      12 Bardmoor-FL                       35.24  
 15 Buttrick, Marina K        11 Countryside-FL                    35.32  
 16 Shimberg, Claire A        11 Palma Ceia-FL                     35.45  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Linebaugh, Austin L       11 Palma Ceia-FL                     35.67  
 18 Laratta, Maria F          12 Tampa Yacht-FL                    35.89  
-------------------------------------------------------------------------
 19 Konomos, Amanda L         12 Countryside-FL                    36.24  
 20 Aderhold, Emily M         12 Bardmoor-FL                       36.33  
 21 Ryals, Caroline E         11 Palma Ceia-FL                     37.50  
 22 Byars, Amanda D           11 Walden Lake-FL                    37.65  
 23 Straley, Rebecca E        11 Tampa Yacht-FL                    38.06  
 24 Corsmeier, Katie F        12 Countryside-FL                    38.12  
 25 Whiteleather, Katie L     11 Countryside-FL                    38.40  
 26 Yrastorza, Hannah B       12 Lakeland Yacht-FL                 38.62  
 27 Bryan, Katherine D        12 Tampa Yacht-FL                    38.97  
 28 Ruff, Jennifer H          11 Tampa Yacht-FL                    39.05  
 29 Witkowski, Sara J         11 Countryside-FL                    39.37  
 30 Robertson, Ali B          12 Countryside-FL                    39.38  
 31 Gillette, Lindsey L       12 Bardmoor-FL                       39.87  
 32 Head, Mallorie R          11 Palma Ceia-FL                     39.95  
 33 McGowan, Kelly E          11 Tampa Yacht-FL                    40.05  
 34 Orr, Ashley M             12 Carlouel-FL                       40.47  
 35 Wherley, Michelle E       12 Palma Ceia-FL                     40.83  
 36 Gollinger, Stacy M        12 Countryside-FL                    41.12  
 37 DeMesa, Taylor P          11 Palma Ceia-FL                     41.78  
 38 Phillips, Laura J         11 Lakeland Yacht-FL                 41.99  
 39 Boucher, Mary E           11 Bardmoor-FL                       42.30  
 40 Cappello, Anne L          11 Palma Ceia-FL                     44.78  
 41 Mammel, Jennifer B        11 Lakeland Yacht-FL                 45.06  
 42 Brown, Taylor A           11 Lakeland Yacht-FL                 46.11  
 43 Schalk, Courtney F        11 Palma Ceia-FL                     46.55  
 44 Mangine, Lauren M         11 Countryside-FL                    46.90  
 45 McNeill, Taylor A         11 Lakeland Yacht-FL                 47.19  
 -- Salem, Hayley H           11 Palma Ceia-FL                        DQ  
 -- Moore, Jessica N          12 Lakeland Yacht-FL                    DQ  
 -- DeHaven, Kierston F       11 Tampa Yacht-FL                       DQ  
 -- Gross, Jennifer A         11 Countryside-FL                       NS  
 -- Hobby, Jane F             11 St. Pete-FL                          NS  
 
Event 60  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 28.00  1971      Bob Buresh, TNC                               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Taylor, Jason S           12 Walden Lake-FL                    29.18  
  2 Donnelly, Vincent J       12 Hunters Green-FL                  29.32  
  3 Carter, John G            12 Tampa Yacht-FL                    30.96  
  4 Martin, Cameron B         12 Countryside-FL                    32.77  
  5 Wood, Andrew M            12 Countryside-FL                    33.20  
  6 Stearns, Wes T            11 Countryside-FL                    33.28  
  7 Marston, Byrne W          11 Palma Ceia-FL                     33.46  
  8 Lombardo, Tony W          12 Countryside-FL                    36.35  
-------------------------------------------------------------------------
  9 McClain, Donnie D         12 Palma Ceia-FL                     38.37  
 10 Shimberg, Connor C        11 Palma Ceia-FL                     39.23  
 11 Bennett, Barton B         12 Countryside-FL                    40.36  
 12 Speake, Andrew J          11 Bardmoor-FL                       43.40  
 13 Kelly, Patrick P          11 Tampa Yacht-FL                    44.76  
 14 Hoffman, Staige D         11 Tampa Yacht-FL                    45.20  
 15 Reddy, Patrick J          12 Lakeland Yacht-FL                 47.97  
 16 Militello, Michael G      11 Palma Ceia-FL                     49.90  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Gottschling, Erik W       11 Bardmoor-FL                          DQ  
 -- Gillette, William N       11 Bardmoor-FL                          DQ  
 -- Finch, Mo W               11 Bardmoor-FL                          NS  
 -- Dowdle, Matt S            11 Tampa Yacht-FL                       NS  
 -- Matter, Tom               12 Countryside-FL                       NS  
 
Event 61  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 1:01.16  1979      Andrea Luallen, CVST                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Barker, Stephanie A       13 Walden Lake-FL                  1:00.45# 
                  27.96     1:00.45 (32.49)                                        
  2 Carter, Gael G            14 Tampa Yacht-FL                  1:06.44  
                  30.63     1:06.44 (35.81)                                        
  3 Latimer, Casie L          13 Hunters Green-FL                1:08.41  
                  31.49     1:08.41 (36.92)                                        
  4 Shimberg, Taylor L        13 Palma Ceia-FL                   1:10.81  
                  32.76     1:10.81 (38.05)                                        
  5 Hall, Leslie E            13 Palma Ceia-FL                   1:11.46  
                  33.26     1:11.46 (38.20)                                        
  6 Tsagaris, Julianne C      13 Countryside-FL                  1:13.17  
                  33.39     1:13.17 (39.78)                                        
  7 Kastes, Kylie A           14 Countryside-FL                  1:17.22  
                  35.00     1:17.22 (42.22)                                        
  8 Molloy, Jennifer A        13 Tampa Yacht-FL                  1:19.31  
                  34.67     1:19.31 (44.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Coley, Caroline A         13 Tampa Yacht-FL                  1:23.76  
                  36.94     1:23.76 (46.82)                                        
 10 Penn, Allison L           13 Lakeland Yacht-FL               1:25.41  
                  37.20     1:25.41 (48.21)                                        
 11 Campbell, Cory J          14 Bardmoor-FL                     1:27.18  
                  38.55     1:27.18 (48.63)                                        
 
Event 62  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 55.18  1973      Bob Buresh, TNC                               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Curnutte, Levi B          14 Countryside-FL                  1:02.20  
                  28.77     1:02.20 (33.43)                                        
  2 Winter, Derek S           13 Palma Ceia-FL                   1:03.73  
                  29.28     1:03.73 (34.45)                                        
  3 Gordon, Josh D            14 Bardmoor-FL                     1:04.24  
                  29.33     1:04.24 (34.91)                                        
  4 Taddeo, James M           13 Countryside-FL                  1:05.10  
                  30.57     1:05.10 (34.53)                                        
  5 Glover, Alex M            13 Countryside-FL                  1:08.17  
                  30.57     1:08.17 (37.60)                                        
  6 Shimberg, Reed R          13 Palma Ceia-FL                   1:14.07  
                  34.84     1:14.07 (39.23)                                        
  7 Nesler, Ryan J            13 Hunters Green-FL                1:16.51  
                  35.11     1:16.51 (41.40)                                        
  8 Wherley, Eric M           13 Palma Ceia-FL                   1:23.77  
                  37.91     1:23.77 (45.86)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Critcher, Brett A         13 Palma Ceia-FL                   1:30.42  
                  40.43     1:30.42 (49.99)                                        
 -- Bernstein, Michael R      13 Bardmoor-FL                          NS  
 
Event 63  Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 59.76  1999      Sarah Wooten, CYC                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Thomas, MaryAnne S        16 Bardmoor-FL                     1:04.81  
                  30.31     1:04.81 (34.50)                                        
  2 Moses, Tierney A          15 Bardmoor-FL                     1:07.59  
                  31.65     1:07.59 (35.94)                                        
  3 Brown, Jessica A          15 Bardmoor-FL                     1:08.65  
                  31.78     1:08.65 (36.87)                                        
  4 Robertson, Lauren E       15 Countryside-FL                  1:12.24  
                  32.76     1:12.24 (39.48)                                        
  5 Austin, Lisa B            17 Countryside-FL                  1:13.18  
                  33.55     1:13.18 (39.63)                                        
  6 Coughlin, Bridget A       17 Tampa Yacht-FL                  1:13.59  
                  33.37     1:13.59 (40.22)                                        
  7 Parks, Taylor L           15 Palma Ceia-FL                   1:15.73  
                  34.51     1:15.73 (41.22)                                        
  8 Gross, Caitlin M          15 Countryside-FL                  1:17.79  
                  35.53     1:17.79 (42.26)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Patterson, Andrea R       15 Bardmoor-FL                     1:20.94  
                  36.64     1:20.94 (44.30)                                        
 10 Ramos, Mallory J          16 Tampa Yacht-FL                  1:22.01  
                  36.10     1:22.01 (45.91)                                        
 
Event 64  Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
  PCL Record: # 53.20  1975      Bob Buresh, TNC                               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Proctor, Jon A            16 Bardmoor-FL                       56.11  
                  25.71       56.11 (30.40)                                        
  2 Haas, Aaron W             15 Countryside-FL                    58.20  
                  26.90       58.20 (31.30)                                        
  3 Metka, Alex W             15 Bardmoor-FL                       58.23  
                  27.00       58.23 (31.23)                                        
  4 Critcher, Alex J          15 Palma Ceia-FL                     58.65  
                  26.93       58.65 (31.72)                                        
  5 Crawford, Jeff E          16 Bardmoor-FL                     1:02.10  
                  27.80     1:02.10 (34.30)                                        
  6 Lombardo, Tommy R         15 Countryside-FL                  1:08.44  
                  31.14     1:08.44 (37.30)                                        
  7 Wellman, Tyler P          16 Palma Ceia-FL                   1:12.71  
                  34.16     1:12.71 (38.55)                                        
 -- Chastain, Kel K           15 Palma Ceia-FL                        NS  
 -- Doyle, Patrick M          17 Countryside-FL                       NS  
 -- Garove, Andrew            16 Hunters Green-FL                     NS  
 -- Sasser, Phillip W         16 Tampa Yacht-FL                       NS  
 
Event 65  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
  PCL Record: # 1:16.41  1979      , LYCC                                      
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Tampa Yacht & Country Club-FL  'A'                          1:19.38  
     1) Werdine, Rebecca S 8            2) Cozart, Ashley C 8             
     3) McCain, Kyndall R 7             4) McGowan, Tara A 8              
                  41.95     1:19.38 (37.43)                                        
  2 St. Petersburg Storm Swim Team-FL  'A'                      1:20.09  
     1) Furber, Morgan M 8              2) Riggins, Aubrey L 8            
     3) Riggins, Delaney S 7            4) Rorer, Melanie E 8             
                  43.30     1:20.09 (36.79)                                        
  3 Countryside country club aqua-FL  'A'                       1:22.01  
     1) Haas, Aubrey M 7                2) Noyes, Katherine R 8           
     3) Thatch, Nicole A 8              4) Hughes, Sarah E 7              
                  42.49     1:22.01 (39.52)                                        
  4 Palma Ceia Country Club-FL  'A'                             1:28.08  
     1) Simon, Megan M 8                2) Litschgi, Victoria L 7         
     3) Barrett, Meg E 6                4) Krause, Kaitlin S 8            
                  45.08     1:28.08 (43.00)                                        
  5 Hunters Green Country Club-FL  'A'                          1:43.31  
     1) Bell, Allyson M 8               2) Kimble, Madison D 8            
     3) Link, Taylor L 8                4) Rosica, Kristy A 7             
                  53.60     1:43.31 (49.71)                                        
  6 Bardmoor Aquatic Team-FL  'A'                               1:49.59  
     1) Blume, Sydney A 7               2) Koda, Nicole L 7               
     3) Russo, Kaitlin E 6              4) Hirschfield, Alexa L 7         
                  52.77     1:49.59 (56.82)                                        
 -- Carlouel Yacht Club Swim Team-FL  'A'                            DQ  
     1) Hazlitt, Amilia C 8             2) Bouchard, Abby N 8             
     3) McMullen, Brooke E 7            4) Fox, Holly E 7                 
                  56.29          DQ (53.35)                                        
 -- Lakeland Yacht and Country Clu-FL  'A'                           NS  
 
Event 66  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
  PCL Record: # 1:14.50  1977      , CVST                                      
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Walden Lake Swim Team-FL  'A'                               1:23.04  
     1) Knox, Robby R 8                 2) Hanks, Will F 8                
     3) Peters, Ryan M 7                4) Kager, Jake R 7                
                  46.26     1:23.04 (36.78)                                        
  2 Tampa Yacht & Country Club-FL  'A'                          1:26.03  
     1) Hoffman, Huntley I 8            2) Carter, Robbie G 8             
     3) Miller, Matthew S 8             4) Black, William A 8             
                  45.20     1:26.03 (40.83)                                        
  3 Lakeland Yacht and Country Clu-FL  'A'                      1:30.60  
     1) Menker, Thomas D 8              2) McNeill, Cason B 7             
     3) Penn, Andrew M 8                4) Brown, Jack R 8                
                  50.26     1:30.60 (40.34)                                        
  4 St. Petersburg Storm Swim Team-FL  'A'                      1:32.33  
     1) Cohen, Guthrie G 7              2) Daniel, Joey J 8               
     3) Elder, Logan C 7                4) Briggs, Joey P 7               
                1:05.58     1:32.33 (26.75)                                        
  5 Hunters Green Country Club-FL  'A'                          1:33.00  
     1) Perez, David 7                  2) Lawson, Tripp F 7              
     3) Hofrichter, sterling 6          4) Rodriguez, Jed T 7             
                  54.71     1:33.00 (38.29)                                        
  6 Palma Ceia Country Club-FL  'A'                             1:33.23  
     1) Shimberg, Jared M 7             2) Few, William A 7               
     3) Marston, Thompson R 8           4) Sparks, Alex C 8               
                  53.84     1:33.23 (39.39)                                        
  7 Countryside country club aqua-FL  'A'                       1:33.90  
     1) Walker, Chandler A 7            2) Smith, Kevin M 8               
     3) Bolnick, Daniel S 8             4) Whiteleather, Hank P 7         
                  46.66     1:33.90 (47.24)                                        
 -- Bardmoor Aquatic Team-FL  'A'                                    DQ  
     1) Slockett, Robert A 7            2) Scott, Jon P 8                 
     3) Smith, PJ J 8                   4) Delaney, Mitch W 7             
                  56.56        DQ (1:02.81)                                        
 -- Carlouel Yacht Club Swim Team-FL  'A'                            DQ  
     1) Steiner, Patrick R 8            2) Hourigan, Conner M 7           
     3) Spilman, Clayton A 8            4) Flaharty, Connor 6             
                1:14.91          DQ (59.46)                                        
 
Event 67  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
  PCL Record: # 2:19.92  1999      , TYCC                                      
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunters Green Country Club-FL  'A'                          2:26.34  
     1) Boyd, Emmy 10                   2) Moore, April E 9               
     3) Kuethe, Blair B 10              4) Hofrichter, Erin E 10          
                  38.09     1:19.68 (41.59)     1:54.43 (34.75)     2:26.34 (31.91)
  2 Tampa Yacht & Country Club-FL  'A'                          2:34.42  
     1) Carter, Katie G 9               2) Darnell, Kelly A 10            
     3) Price, Jessica D 10             4) Cheek, Caroline E 10           
                  41.31     1:23.66 (42.35)     1:59.24 (35.58)     2:34.42 (35.18)
  3 Countryside country club aqua-FL  'A'                       2:36.29  
     1) McKeever, Amanda R 10           2) Harrington, Meghan E 10        
     3) O'Connor, Ann A 9               4) Stumpf, Kaitlin J 9            
                  40.83     1:22.83 (42.00)     2:02.71 (39.88)     2:36.29 (33.58)
  4 Bardmoor Aquatic Team-FL  'A'                               2:48.23  
     1) Caldwell, MacKenzie K 10        2) Conlon, Colleen E 10           
     3) Kretschmar, Kelly A 10          4) Sturz, Tori L 10               
                  39.77     1:30.62 (50.85)     2:15.87 (45.25)     2:48.23 (32.36)
  5 Carlouel Yacht Club Swim Team-FL  'A'                       2:56.42  
     1) Harris, Rachel J 10             2) Sibson, Katie A 10             
     3) Howell, Lauryn E 10             4) Braciak, LB M 10               
                  40.81     1:30.38 (49.57)     2:18.43 (48.05)     2:56.42 (37.99)
  6 St. Petersburg Storm Swim Team-FL  'A'                      3:01.30  
     1) Wolf, Emory E 10                2) Wells, Lizzy J 10              
     3) Escarraz, Sarah E 10            4) Hill, Evan B 9                 
                  44.79     1:29.68 (44.89)     2:14.73 (45.05)     3:01.30 (46.57)
  7 Lakeland Yacht and Country Clu-FL  'A'                      3:11.26  
     1) Rice, Emily A 9                 2) Schichtel, Olivia C 10         
     3) Wilson, Katie K 9               4) Phillips, Kellie A 8           
                  58.50     1:42.88 (44.38)   3:11.26 (1:28.38)                    
 -- Palma Ceia Country Club-FL  'A'                                  DQ  
     1) Rasmussen, Clare K 10           2) Perry, Rachel S 10             
     3) Spada, Rosalie A 9              4) Hahmann, Haley E 10            
                  41.67     1:27.62 (45.95)     2:10.69 (43.07)          DQ (33.42)
 
Event 68  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
  PCL Record: # 2:25.10  2002      , CCCA                                      
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Tampa Yacht & Country Club-FL  'A'                          2:33.28  
     1) Goodwin, Chase E 10             2) Laratta, John P 10             
     3) Rodgers, Joel D 10              4) Miller, Will J 10              
                  37.95     1:23.45 (45.50)     1:59.74 (36.29)     2:33.28 (33.54)
  2 Countryside country club aqua-FL  'A'                       2:36.84  
     1) Columbus, Nick C 9              2) Haas, Justin T 9               
     3) Thatch, Eric D 10               4) Kelly, John J 10               
                                1:26.86 ( )     2:05.87 (39.01)     2:36.84 (30.97)
  3 Palma Ceia Country Club-FL  'A'                             2:42.55  
     1) Jordan, Kieffer G 9             2) Hunt, Pierce B 10              
     3) Few, James D 9                  4) Simon, John V 10               
                  41.76     1:26.31 (44.55)     2:07.91 (41.60)     2:42.55 (34.64)
  4 Carlouel Yacht Club Swim Team-FL  'A'                       2:52.25  
     1) Willsey, Richard D 9            2) Brown, Jared D 9               
     3) Hotlz, Alex A 9                 4) Alonso, JP P 9                 
                  45.36     1:29.60 (44.24)     2:14.60 (45.00)     2:52.25 (37.65)
  5 Hunters Green Country Club-FL  'A'                          3:04.10  
     1) Kirincich, Daniel 9             2) Hofrichter, William 9          
     3) Sox, Mark A 9                   4) Whitt, Brandon 10              
                1:09.38     1:38.78 (29.40)     2:22.83 (44.05)     3:04.10 (41.27)
  6 Bardmoor Aquatic Team-FL  'A'                               3:06.01  
     1) Tomlin, Matt A 10               2) Azar, Jacob S 9                
     3) Bernstein, Miles S 10           4) Malecot, Phillip W 9           
                  48.32     1:43.41 (55.09)     2:28.15 (44.74)     3:06.01 (37.86)
  7 Lakeland Yacht and Country Clu-FL  'A'                      3:27.25  
     1) Wingard, Caleb J 9              2) Henricks, Aaron I 9            
     3) Yrastorza, Luke S 10            4) Kryger, Sean P 9               
                1:01.64     1:55.84 (54.20)     2:41.69 (45.85)     3:27.25 (45.56)
 -- St. Petersburg Storm Swim Team-FL  'A'                           NS  
     1) Briggs, Mathue K 9              2) Hobby, Jeff R 10               
     3) Murphy, Keegan C 9              4) Bulleit, Kyle H 9              
 
Event 69  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
  PCL Record: # 2:07.13  2002      , BAT                                       
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Petersburg Storm Swim Team-FL  'A'                      2:09.07  
     1) Wells, Katie M 11               2) Rorer, Tracy H 12              
     3) McKeon, Casey S 11              4) Daniel, Lindsay M 12           
                  35.66     1:08.40 (32.74)     1:39.67 (31.27)     2:09.07 (29.40)
  2 Tampa Yacht & Country Club-FL  'A'                          2:13.67  
     1) Goodwin, Paige S 12             2) Anderson, Meg P 12             
     3) Mills, Monica F 11              4) Laratta, Maria F 12            
                  32.77     1:08.68 (35.91)     1:42.28 (33.60)     2:13.67 (31.39)
  3 Hunters Green Country Club-FL  'A'                          2:16.46  
     1) French, Allyson E 11            2) Latimer, Emily J 11            
     3) Boyd, Kelly 11                  4) Moline, Nicole O 11            
                  34.62     1:13.51 (38.89)     1:47.40 (33.89)     2:16.46 (29.06)
  4 Countryside country club aqua-FL  'A'                       2:17.76  
     1) Buttrick, Marina K 11           2) Witkowski, Sara J 11           
     3) Gutberlet, Allison E 12         4) Burns, Rachel A 12             
                  36.24     1:17.07 (40.83)     1:50.64 (33.57)     2:17.76 (27.12)
  5 Palma Ceia Country Club-FL  'A'                             2:22.49  
     1) Hahmann, Hillary A 11           2) Winter, Davis A 12             
     3) Linebaugh, Austin L 11          4) Shimberg, Claire A 11          
                  35.92     1:14.33 (38.41)     1:50.54 (36.21)     2:22.49 (31.95)
  6 Bardmoor Aquatic Team-FL  'A'                               2:24.11  
     1) Cardy, Christina R 12           2) Boucher, Mary E 11             
     3) Tonnison, Danielle E 12         4) Metka, Krissy M 12             
                  35.06     1:18.82 (43.76)     1:55.09 (36.27)     2:24.11 (29.02)
  7 Walden Lake Swim Team-FL  'A'                               2:35.71  
     1) Kager, Annie J 11               2) Palermo, Anna L 11             
     3) Byars, Amanda D 11              4) Joyner, Jordan A 12            
                  41.23     1:19.65 (38.42)     1:58.48 (38.83)     2:35.71 (37.23)
  8 Lakeland Yacht and Country Clu-FL  'A'                      2:45.62  
     1) Phillips, Laura J 11            2) Henricks, Andrea A 11          
     3) Yrastorza, Hannah B 12          4) Mammel, Jennifer B 11          
                  43.43   2:08.41 (1:24.98)     2:45.62 (37.21)                    
  9 Carlouel Yacht Club Swim Team-FL  'A'                       2:57.32  
     1) Ormerod, Sarah M 12             2) Bouchard, Alexa R 11           
     3) Howard, Rebecca J 11            4) Orr, Ashley M 12               
                1:41.55                             2:19.72 ( )     2:57.32 (37.60)
 
Event 70  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
  PCL Record: # 2:08.15  1980      , CVST                                      
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Countryside country club aqua-FL  'A'                       2:13.48  
     1) Stumpf, Matt L 12               2) Taddeo, Jonathan D 11          
     3) Stearns, Wes T 11               4) Martin, Cameron B 12           
                  32.87     1:10.41 (37.54)     1:44.46 (34.05)     2:13.48 (29.02)
  2 Palma Ceia Country Club-FL  'A'                             2:26.25  
     1) McClain, Donnie D 12            2) Shimberg, Connor C 11          
     3) Marston, Byrne W 11             4) Lopez, Ben G 12                
                  39.72     1:22.69 (42.97)     1:56.33 (33.64)     2:26.25 (29.92)
  3 Bardmoor Aquatic Team-FL  'A'                               2:27.88  
     1) Smith, Ryan J 11                2) Caldwell, Casey T 12           
     3) Gottschling, Erik W 11          4) Speake, Andrew J 11            
                  38.05     1:15.60 (37.55)     1:59.55 (43.95)     2:27.88 (28.33)
  4 Tampa Yacht & Country Club-FL  'A'                          2:46.52  
     1) Hoffman, Staige D 11            2) Carter, John G 12              
     3) Snook, Daniel W 12              4) Kelly, Patrick P 11            
                  44.39     1:21.80 (37.41)     2:05.55 (43.75)     2:46.52 (40.97)
  5 Lakeland Yacht and Country Clu-FL  'A'                      3:13.68  
     1) Laderer, Ned H 12               2) Reddy, Patrick J 12            
     3) Kryger, Daniel R 11             4) Abramson, Weston 11            
                                1:40.05 ( )     2:30.29 (50.24)     3:13.68 (43.39)
 
Event 71  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
  PCL Record: # 2:01.26  1979      , CVST                                      
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Tampa Yacht & Country Club-FL  'A'                          2:06.56  
     1) Carter, Gael G 14               2) Hunt, Sarah S 13               
     3) Molloy, Jennifer A 13           4) Dowdle, Elizabeth R 14         
                  30.45     1:05.61 (35.16)     1:38.84 (33.23)     2:06.56 (27.72)
  2 Countryside country club aqua-FL  'A'                       2:12.89  
     1) Bennett, Julie D 14             2) Kastes, Katie C 14             
     3) Tsagaris, Julianne C 13         4) Kastes, Kylie A 14             
                  36.32     1:11.86 (35.54)     1:44.39 (32.53)     2:12.89 (28.50)
  3 Palma Ceia Country Club-FL  'A'                             2:14.27  
     1) Shimberg, Taylor L 13           2) Marston, Bette H 13            
     3) Hall, Leslie E 13               4) Parks, Logan E 13              
                  35.34     1:13.94 (38.60)     1:45.25 (31.31)     2:14.27 (29.02)
  4 Bardmoor Aquatic Team-FL  'A'                               2:15.21  
     1) Thomas, Meaghan E 13            2) Gillette, Raegan N 14          
     3) Miller, Amanda L 13             4) Nanda, Sonya 14                
                  33.44     1:11.87 (38.43)     1:43.09 (31.22)     2:15.21 (32.12)
  5 Lakeland Yacht and Country Clu-FL  'A'                      2:25.11  
     1) Attaway, Ashley T 13            2) Schichtel, Leslie R 13         
     3) Penn, Allison L 13              4) Evans, Brittney 14             
                  39.43     1:19.79 (40.36)     1:55.64 (35.85)     2:25.11 (29.47)
 
Event 72  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
  PCL Record: # 1:55.34  2001      , BAT                                       
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Countryside country club aqua-FL  'A'                       1:56.40  
     1) Stumpf, Ryan M 14               2) Taddeo, James M 13             
     3) Curnutte, Levi B 14             4) Glover, Alex M 13              
                  28.46     1:04.05 (35.59)     1:30.81 (26.76)     1:56.40 (25.59)
  2 Bardmoor Aquatic Team-FL  'A'                               2:07.28  
     1) Azar, B.A. Z 14                 2) Speake, Danny F 13             
     3) Gordon, Josh D 14               4) Artille, Adam R 13             
                  33.70     1:09.37 (35.67)     1:37.87 (28.50)     2:07.28 (29.41)
  3 Palma Ceia Country Club-FL  'A'                             2:08.92  
     1) Shimberg, Reed R 13             2) Wherley, Eric M 13             
     3) Winter, Derek S 13              4) Critcher, Brett A 13           
                  32.46     1:11.25 (38.79)     1:38.96 (27.71)     2:08.92 (29.96)
 
Event 73  Girls Senior 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
  PCL Record: # 1:57.78  1979      , CVST                                      
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Bardmoor Aquatic Team-FL  'A'                               2:04.00  
     1) Moses, Tierney A 15             2) Smith, Ally J 15               
     3) Thomas, MaryAnne S 16           4) Brown, Jessica A 15            
                  32.99     1:06.73 (33.74)     1:36.51 (29.78)     2:04.00 (27.49)
  2 Tampa Yacht & Country Club-FL  'A'                          2:08.23  
     1) Ramos, Mallory J 16             2) Taylor, Lauren F 16            
     3) Coughlin, Bridget A 17          4) Gruetzmacher, Amy F 17         
                  35.67     1:09.89 (34.22)     1:39.79 (29.90)     2:08.23 (28.44)
  3 Countryside country club aqua-FL  'A'                       2:10.83  
     1) Myers, Sara L 18                2) Gross, Caitlin M 15            
     3) Robertson, Lauren E 15          4) Braukman, Leah D 15            
                  33.78     1:10.75 (36.97)     1:43.08 (32.33)     2:10.83 (27.75)
  4 Palma Ceia Country Club-FL  'A'                             2:19.83  
     1) Hall, Holly 17                  2) Parks, Courtney B 17           
     3) Parks, Taylor L 15              4) Ryals, Caroline E 11           
                  34.43     1:13.04 (38.61)     1:47.62 (34.58)     2:19.83 (32.21)
  5 Carlouel Yacht Club Swim Team-FL  'A'                       2:22.82  
     1) Michaels, Lane L 15             2) Allbritton, Jenny E 16         
     3) McMullen, Rachel A 12           4) Willsey, Jana L 14             
                  36.45     1:17.25 (40.80)     1:55.20 (37.95)     2:22.82 (27.62)
 
Event 74  Boys Senior 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
  PCL Record: # 1:43.54  1997      , LCC                                       
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Bardmoor Aquatic Team-FL  'A'                               1:48.35  
     1) Vilaret, Nick M 16              2) Crawford, Jeff E 16            
     3) Proctor, Jon A 16               4) Metka, Alex W 15               
                  26.92       59.57 (32.65)     1:24.89 (25.32)     1:48.35 (23.46)
  2 Countryside country club aqua-FL  'A'                       1:52.71  
     1) Lombardo, Tommy R 15            2) Haas, Aaron W 15               
     3) Curnutte, Joshua 18             4) Bentz, Marc R 17               
                  31.47     1:03.31 (31.84)     1:28.83 (25.52)     1:52.71 (23.88)
  3 Tampa Yacht & Country Club-FL  'A'                          1:54.53  
     1) Reynolds, Will A 18             2) Anderson, Matt K 17            
     3) Goodwin, James W 16             4) Werdine, Andrew D 13           
                  28.48     1:01.78 (33.30)     1:28.71 (26.93)     1:54.53 (25.82)
  4 Palma Ceia Country Club-FL  'A'                             2:22.83  
     1) Winship, Charles J 11           2) Wellman, Tyler P 16            
     3) Critcher, Alex J 15             4) Barrett, RB B 13               
                  30.58     1:14.52 (43.94)     1:46.22 (31.70)     2:22.83 (36.61)
  5 Carlouel Yacht Club Swim Team-FL  'A'                       2:41.45  
     1) Allbritton, Johnny D 16         2) Alonso, Nick L 11              
     3) Zak, Taylor K 12                4) Northcutt, Zachary D 12        
                  41.06     1:22.08 (41.02)     2:01.40 (39.32)     2:41.45 (40.05)
 -- Hunters Green Country Club-FL  'A'                               NS  
     1) Donnelly, Vincent J 12          2) Garove, Andrew 16              
     3) Nesler, Ryan J 13               4) Kirincich, Jason 13