Licensed to St. Petersburg Aquatics/Lewis
                                        Hy-Tek's Meet Manager 7/5/2003 10:38 AM
       Palms of Pasadena Hospital LC Invitational - 7/4/2003 to 7/6/2003       
                                    Results                                    
 
Event 23  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Romano, Megan R           12 SPA-FL                         2:16.48  
                1:06.11   2:16.48 (1:10.37)                                        
  2 Schmidt, Paige M          12 Clearwater-FL                  2:22.58  
                1:10.22   2:22.58 (1:12.36)                                        
  3 Margalis, Melanie A       11 Tampa Bay-FL                   2:23.00  
                1:08.19   2:23.00 (1:14.81)                                        
  4 Miller, Monica D          12 TBB-FL                         2:23.48  
                1:09.74   2:23.48 (1:13.74)                                        
  5 Ortega, Gabrielle M       11 Gulf Coast-FL                  2:24.48  
                1:09.64   2:24.48 (1:14.84)                                        
  6 Metka, Kristine M         12 West Florida-FL                2:27.35  
                1:10.94   2:27.35 (1:16.41)                                        
  7 Schmidt, Kelsie A         12 Clearwater-FL                  2:28.84  
                1:12.35   2:28.84 (1:16.49)                                        
  8 Sienkiewicz, Katie O      11 Tampa Bay-FL                   2:31.06  
                1:14.10   2:31.06 (1:16.96)                                        
  9 Frehling, Kaitlin M       11 SPA-FL                         2:31.90  
                1:12.51   2:31.90 (1:19.39)                                        
 10 Strauss, Lauren E         12 Gulf Coast-FL                  2:31.98  
                1:11.61   2:31.98 (1:20.37)                                        
 11 Wieckowski, Joanna        12 Clearwater-FL                  2:32.03  
                1:13.79   2:32.03 (1:18.24)                                        
 12 Gadowry, Michelle E       12 Gulf Coast-FL                  2:32.48  
                1:14.06   2:32.48 (1:18.42)                                        
 13 Cardy, Christina R        12 West Florida-FL                2:33.08  
                1:14.22   2:33.08 (1:18.86)                                        
 14 Huffman, Abby M           11 Gulf Coast-FL                  2:34.04  
                1:13.80   2:34.04 (1:20.24)                                        
 15 Newfield, Sidney M        11 SPA-FL                         2:34.50  
                1:15.44   2:34.50 (1:19.06)                                        
 16 Nelson, Allison L         11 Carrollwood-FL                 2:34.53  
                1:15.69   2:34.53 (1:18.84)                                        
 17 French, Allyson E         11 Tampa Bay-FL                   2:36.21  
                1:16.08   2:36.21 (1:20.13)                                        
 18 McGeehan, Elizabeth M     12 Tampa Bay-FL                   2:37.52  
                1:16.09   2:37.52 (1:21.43)                                        
 19 Farrington, Myah S        11 Catu-FL                        2:37.64  
                1:15.36   2:37.64 (1:22.28)                                        
 20 Latimer, Emily J          11 Tampa Bay-FL                   2:37.73  
                1:16.92   2:37.73 (1:20.81)                                        
 21 Almanza, Deanna J         12 Blue Wave-FL                   2:37.76  
                1:14.82   2:37.76 (1:22.94)                                        
 22 Lind, Lacey L             12 Gulf Coast-FL                  2:38.07  
                1:17.34   2:38.07 (1:20.73)                                        
 23 Menendez, Sarah           11 Temple Terrace-FL              2:38.77  
                1:16.93   2:38.77 (1:21.84)                                        
 24 McGeehan, Mary Alice A    11 Tampa Bay-FL                   2:42.98  
                1:19.31   2:42.98 (1:23.67)                                        
 25 Carlos, Sarah E           12 Blue Wave-FL                   2:43.66  
                1:19.32   2:43.66 (1:24.34)                                        
 26 Palermo, Anna             11 Temple Terrace-FL              2:43.99  
                1:19.69   2:43.99 (1:24.30)                                        
 27 Logan, Carrie K           11 Blue Wave-FL                   2:46.80  
                1:20.39   2:46.80 (1:26.41)                                        
 28 Wilshire, Maci L          12 Tampa Bay-FL                   2:47.91  
                1:20.73   2:47.91 (1:27.18)                                        
 29 Attal, Caitlyn            12 Team New Tampa-FL              2:48.41  
                1:18.92   2:48.41 (1:29.49)                                        
 30 Cooper, Emily D           11 Gulf Coast-FL                  2:48.63  
                1:21.73   2:48.63 (1:26.90)                                        
 31 Snyder, Elyse M           11 SPA-FL                         2:53.67  
                1:25.28   2:53.67 (1:28.39)                                        
 32 Batten, Brooke O          12 Carrollwood-FL                 2:54.84  
                1:24.83   2:54.84 (1:30.01)                                        
 33 Prisland, Stephanie       11 Temple Terrace-FL              3:01.78  
                1:28.12   3:01.78 (1:33.66)                                        
 34 Erickson, Katie M         11 Gulf Coast-FL                  3:02.90  
                1:27.21   3:02.90 (1:35.69)                                        
 35 Hotchkiss, Jenny M        12 Carrollwood-FL                 3:12.15  
                1:31.42   3:12.15 (1:40.73)                                        
 36 Hulbert, Kaitlynn M       12 Tampa Bay-FL                   3:13.82  
                1:31.30   3:13.82 (1:42.52)                                        
 -- Hardt, Jamie K            11 Carrollwood-FL                      NS  
 
Event 24  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chambers, Cameron M       12 SPA-FL                         2:21.58  
                1:10.34   2:21.58 (1:11.24)                                        
  2 Donnelly, Vincent J       12 Tbay Unattached-FL             2:25.14  
                1:11.71   2:25.14 (1:13.43)                                        
  3 Taylor, Jason S           12 Temple Terrace-FL              2:26.02  
                1:12.79   2:26.02 (1:13.23)                                        
  4 Ball, Tyler J             12 Apollo Beach-FL                2:26.52  
                1:11.14   2:26.52 (1:15.38)                                        
  5 Moore, Eric A             11 Tampa Bay-FL                   2:26.70  
                1:10.97   2:26.70 (1:15.73)                                        
  6 Woodcock, Brian T         11 Blue Wave-FL                   2:38.56  
                1:16.00   2:38.56 (1:22.56)                                        
  7 Albion, Jake M            12 Gulf Coast-FL                  2:38.97  
                1:16.18   2:38.97 (1:22.79)                                        
  8 Birk, Antonio R           11 West Florida-FL                2:39.99  
                1:18.92   2:39.99 (1:21.07)                                        
  9 Bukaweski, Jacob T        11 Blue Wave-FL                   2:40.10  
                1:19.45   2:40.10 (1:20.65)                                        
 10 Scott, Trevor R           11 Gulf Coast-FL                  2:41.85  
                1:19.78   2:41.85 (1:22.07)                                        
 11 Attal, Dylan C            11 Carrollwood-FL                 2:44.88  
                1:20.78   2:44.88 (1:24.10)                                        
 12 Hower, Sonny A            12 Temple Terrace-FL              2:45.76  
                1:21.19   2:45.76 (1:24.57)                                        
 13 Lima, Luiz C              11 Tampa Bay-FL                   2:52.55  
                1:23.21   2:52.55 (1:29.34)                                        
 14 Smith, Ryan J             11 West Florida-FL                2:57.03  
                1:24.74   2:57.03 (1:32.29)                                        
 15 Jones, Robert A           12 Team New Tampa-FL              3:00.79  
                1:27.49   3:00.79 (1:33.30)                                        
 16 Bobo, Sam R               11 Carrollwood-FL                 3:09.58  
                1:28.82   3:09.58 (1:40.76)                                        
 -- Gorman, Johnny R          11 West Florida-FL                     NS  
 
Event 25  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rossi, Megan C            10 Tampa Bay-FL                   2:30.15  
                1:13.54   2:30.15 (1:16.61)                                        
  2 Cook, Katie M             10 Carrollwood-FL                 2:30.29  
                1:13.29   2:30.29 (1:17.00)                                        
  3 Zuerlein, Laney M         10 Team New Tampa-FL              2:46.66  
                1:20.56   2:46.66 (1:26.10)                                        
  4 Moore, April E             9 Tampa Bay-FL                   2:46.78  
                1:21.54   2:46.78 (1:25.24)                                        
  5 Russell, Paige B          10 Carrollwood-FL                 2:50.91  
                1:23.62   2:50.91 (1:27.29)                                        
  6 Zayas, Brittany A         10 Carrollwood-FL                 2:51.65  
                1:23.05   2:51.65 (1:28.60)                                        
  7 Dubrasky, Molly J         10 Gulf Coast-FL                  2:51.86  
                1:22.69   2:51.86 (1:29.17)                                        
  8 Albion, Hannah R           8 Gulf Coast-FL                  2:52.57  
                1:24.47   2:52.57 (1:28.10)                                        
  9 Kuethe, Blair B           10 Tampa Bay-FL                   2:52.67  
                1:23.98   2:52.67 (1:28.69)                                        
 10 Rossi, Kathleen P          9 Tampa Bay-FL                   2:57.01  
                1:25.86   2:57.01 (1:31.15)                                        
 11 Strauss, Sarah A          10 Gulf Coast-FL                  2:58.49  
                1:27.76   2:58.49 (1:30.73)                                        
 12 Graves, Giorgie L          9 Apollo Beach-FL                3:07.24  
                1:29.45   3:07.24 (1:37.79)                                        
 13 Ayala, Jessica L          10 Tampa Bay-FL                   3:09.25  
                1:30.96   3:09.25 (1:38.29)                                        
 14 Hobbs, Allison             9 Gulf Coast-FL                  3:10.53  
                1:35.20   3:10.53 (1:35.33)                                        
 15 Sant, Margaret E           9 Gulf Coast-FL                  3:11.32  
                1:33.50   3:11.32 (1:37.82)                                        
 16 Stumpf, Kaitlin J         10 Tampa Bay-FL                   3:22.39  
                1:33.95   3:22.39 (1:48.44)                                        
 17 Jones, Hilary L            9 Team New Tampa-FL              3:43.75  
                1:47.15   3:43.75 (1:56.60)                                        
 18 Jacobson, Molly M          9 SPA-FL                         4:36.67  
                2:13.70   4:36.67 (2:22.97)                                        
 
Event 26  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Matthew R       10 West Florida-FL                2:24.47  
                1:11.55   2:24.47 (1:12.92)                                        
  2 Snew, Kyle D               9 Gulf Coast-FL                  2:26.80  
                1:11.60   2:26.80 (1:15.20)                                        
  3 Caldwell, Nicholas J      10 Gulf Coast-FL                  2:28.10  
                1:12.36   2:28.10 (1:15.74)                                        
  4 Gromnicki, Matt E         10 Gulf Coast-FL                  2:37.97  
                1:17.13   2:37.97 (1:20.84)                                        
  5 Albion, David Z           10 Gulf Coast-FL                  2:48.62  
                1:22.76   2:48.62 (1:25.86)                                        
  6 Duffee, Kyle D            10 West Florida-FL                3:03.35  
                1:29.13   3:03.35 (1:34.22)                                        
  7 Hatoum, Andreas F          9 Carrollwood-FL                 3:04.98  
                1:28.22   3:04.98 (1:36.76)                                        
  8 Hower, Charlie             9 Temple Terrace-FL              3:17.24  
                1:37.05   3:17.24 (1:40.19)                                        
  9 McCaw, Rich A              9 Gulf Coast-FL                  3:21.85  
                1:38.95   3:21.85 (1:42.90)                                        
 10 Scott, David W            10 Gulf Coast-FL                  3:32.15  
 -- Hopf, Kody J              10 TBB-FL                              NS  
 
Event 27  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rorer, Tracy H            12 SPA-FL                           38.10  
  2 Schmidt, Paige M          12 Clearwater-FL                    42.25  
  3 Balkan, Simya             12 West Florida-FL                  42.42  
  4 Russell, Kerry C          12 Carrollwood-FL                   42.69  
  5 Schaefer, Jordan N        12 Dunedin-FL                       42.87  
  6 Grace, Kelly M            12 Clearwater-FL                    43.16  
  7 McCaw, Jackie M           12 Gulf Coast-FL                    43.21  
  8 Palermo, Anna             11 Temple Terrace-FL                43.39  
  9 Blatt, Andrea             12 TBB-FL                           43.49  
 10 Jordan, Laura M           11 TBB-FL                           43.54  
 11 Hansen, Madison O         11 Clearwater-FL                    44.31  
 12 Wilshire, Maci L          12 Tampa Bay-FL                     45.17  
 13 Carlos, Sarah E           12 Blue Wave-FL                     45.73  
 14 Wieckowski, Joanna        12 Clearwater-FL                    46.16  
 15 Cochran, Christina R      12 Team New Tampa-FL                46.36  
 16 Crankshaw, Jennifer       11 SPA-FL                           46.96  
 17 Johnson, Meagan E         11 Tampa Bay-FL                     47.06  
 18 Ceraolo-O'Donnell, Summe  12 Clearwater-FL                    50.04  
 19 Cochran, Anne M           11 Team New Tampa-FL                50.51  
 20 Hotchkiss, Jenny M        12 Carrollwood-FL                   50.64  
 21 Smith, Ali R              11 Tampa Bay-FL                     52.97  
 22 Hulbert, Kaitlynn M       12 Tampa Bay-FL                     53.14  
 23 Favero, Ashley E          12 SPA-FL                           53.49  
 24 Francis, Valerie E        11 Tampa Bay-FL                     56.98  
 25 Prisland, Stephanie       11 Temple Terrace-FL              1:04.49  
 -- Athan, Taylor A           11 Greater Tampa-FL                    NS  
 -- Hardt, Jamie K            11 Carrollwood-FL                      NS  
 
Event 28  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chambers, Cameron M       12 SPA-FL                           41.77  
  2 Taddeo, Jonathan D        11 Clearwater-FL                    42.25  
  3 Harrington, Noah D        12 Clearwater-FL                    43.04  
  4 Birk, Antonio R           11 West Florida-FL                  43.78  
  5 Moorman, Peter J          12 Catu-FL                          44.14  
  6 Eicholtz, Zach            11 Greater Tampa-FL                 44.16  
  7 Caldwell, Nathan A        11 Gulf Coast-FL                    45.12  
  8 Attal, Dylan C            11 Carrollwood-FL                   47.06  
  9 Lima, Luiz C              11 Tampa Bay-FL                     50.16  
 10 Alpert-Stern, Jesse J     12 Carrollwood-FL                   50.21  
 11 Attal, Michael            11 Team New Tampa-FL                53.18  
 -- Bandi, Eddie              11 Blue Wave-FL                        NS  
 
Event 29  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rossi, Megan C            10 Tampa Bay-FL                     43.15  
  2 Cook, Katie M             10 Carrollwood-FL                   45.81  
  3 Buckley, Kelsey R          9 Dunedin-FL                       47.40  
  4 Caldwell, MACKENZIE K     10 West Florida-FL                  49.69  
  5 Monahan, Bailie C          9 Carrollwood-FL                   51.21  
  6 Jenei, Julia               9 Blue Wave-FL                     52.87  
  7 Howell, Lauryn E          10 Dunedin-FL                       54.47  
  8 Ayala, Jessica L          10 Tampa Bay-FL                     55.99  
  9 Sant, Margaret E           9 Gulf Coast-FL                    57.84  
 10 Stumpf, Kaitlin J         10 Tampa Bay-FL                     58.05  
 11 Coghlan, Lauren M          9 West Florida-FL                  58.35  
 12 Jones, Hilary L            9 Team New Tampa-FL              1:04.36  
 13 Robb, Caitlin B            9 Tampa Bay-FL                   1:05.64  
 14 Russell, Leigh Anne A      9 Carrollwood-FL                 1:06.41  
 15 McCluskey, Elizabeth E     9 Dunedin-FL                     1:07.04  
 16 Cain, Alissa L             9 Gulf Coast-FL                  1:07.53  
 17 Banas, Rhyan N            10 Temple Terrace-FL              1:10.48  
 18 Jacobson, Molly M          9 SPA-FL                         1:28.17  
 -- Anderson, Emily G         10 Gulf Coast-FL                       NS  
 -- Sylvester, Kaylin M       10 Team New Tampa-FL                   NS  
 
Event 30  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hatoum, Andreas F          9 Carrollwood-FL                   46.53  
  2 Chamberlin, TJ J          10 Team New Tampa-FL                48.28  
  3 Duffee, Kyle D            10 West Florida-FL                  49.70  
  4 Gromnicki, Matt E         10 Gulf Coast-FL                    50.68  
  5 Hunt, Gavin H             10 Tampa Bay-FL                     53.36  
  6 Wong, Gary M              10 Clearwater-FL                    55.35  
  7 McCaw, Rich A              9 Gulf Coast-FL                    58.31  
  8 Bobo, Josh L               9 Carrollwood-FL                 1:00.23  
  9 Hower, Charlie             9 Temple Terrace-FL              1:00.79  
 10 Cochran, William J        10 Team New Tampa-FL              1:07.29  
 -- Krill, JT T               10 Clearwater-FL                       NS  
 
Event 31  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Barry, Leah A              8 Tampa Bay-FL                     56.91  
  2 Rorer, Melanie E           8 SPA-FL                           58.95  
  3 Finke, Summer S            6 Dunedin-FL                     1:00.18  
  4 Taylor, Amy S              8 Temple Terrace-FL              1:01.50  
  5 Finke, Autumn S            8 Dunedin-FL                     1:01.60  
  6 Bishop, Sheridan           8 West Florida-FL                1:03.57  
  7 Stebbins, Kendra E         7 Apollo Beach-FL                1:03.71  
  8 McKeon, CJ J               7 Tampa Bay-FL                   1:09.57  
 -- Flanagan, Mariel A         8 SPA-FL                              NS  
 -- Taddeo, Jenna E            8 Clearwater-FL                       NS  
 -- Davis, Rachel L            8 Team New Tampa-FL                   NS  
 
Event 32  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stebbins, Noah E           8 Apollo Beach-FL                  53.91  
  2 Arnett, DJ J               8 Team New Tampa-FL                56.17  
  3 Davis, Nicholas C          8 Clearwater-FL                  1:00.56  
  4 Yonkee, Cole               8 Blue Wave-FL                   1:02.91  
  5 Jamieson, Zachary R        8 Gulf Coast-FL                  1:06.23  
  6 Green, PJ J                8 Gulf Coast-FL                  1:08.05  
  7 Graves, Tyler T            6 Apollo Beach-FL                1:09.39  
  8 Bukaweski, Dylan S         8 Blue Wave-FL                   1:11.12  
  9 Rutherford, Thomas R       7 Gulf Coast-FL                  1:12.35  
 10 Hobbs, Austin J            5 Gulf Coast-FL                  1:14.87  
 11 Croy, Spencer L            6 Tampa Bay-FL                   1:18.39  
 12 Menendez, Matthew          7 Temple Terrace-FL              1:25.89  
 -- Cochran, John              6 Team New Tampa-FL                   DQ  
 
Event 33  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Romano, Megan R           12 SPA-FL                         1:12.24  
  2 Brown, Katie M            12 SPA-FL                         1:15.24  
  3 Krauss, Kelsey M          12 SPA-FL                         1:18.73  
  4 Rossi, Ashley C           11 Tampa Bay-FL                   1:21.45  
  5 Margalis, Melanie A       11 Tampa Bay-FL                   1:22.64  
  6 Sienkiewicz, Katie O      11 Tampa Bay-FL                   1:23.10  
  7 Schmidt, Kelsie A         12 Clearwater-FL                  1:23.71  
  8 Crankshaw, Jennifer       11 SPA-FL                         1:24.48  
  9 Cardy, Christina R        12 West Florida-FL                1:25.09  
 10 Newfield, Sidney M        11 SPA-FL                         1:25.16  
 11 McCaw, Jackie M           12 Gulf Coast-FL                  1:25.17  
 12 Gadowry, Michelle E       12 Gulf Coast-FL                  1:25.34  
 13 Wieckowski, Joanna        12 Clearwater-FL                  1:25.58  
 14 French, Allyson E         11 Tampa Bay-FL                   1:25.64  
 15 Farrington, Myah S        11 Catu-FL                        1:25.82  
 16 Jordan, Laura M           11 TBB-FL                         1:26.12  
 17 Latimer, Emily J          11 Tampa Bay-FL                   1:27.74  
 18 Russell, Kerry C          12 Carrollwood-FL                 1:31.03  
 19 Sheridan, Molly C         11 Carrollwood-FL                 1:31.14  
 20 Batten, Brooke O          12 Carrollwood-FL                 1:32.52  
 21 Almanza, Deanna J         12 Blue Wave-FL                   1:34.46  
 22 Erickson, Katie M         11 Gulf Coast-FL                  1:41.67  
 23 Prisland, Stephanie       11 Temple Terrace-FL              1:44.80  
 24 Ceraolo-O'Donnell, Summe  12 Clearwater-FL                  1:45.04  
 25 Favero, Ashley E          12 SPA-FL                         1:49.63  
 -- Hulbert, Kaitlynn M       12 Tampa Bay-FL                        DQ  
 -- Snyder, Elyse M           11 SPA-FL                              DQ  
 -- McKeon, Casey S           11 SPA-FL                              NS  
 
Event 34  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stearns, Wes T            11 Clearwater-FL                  1:19.33  
  2 Caldwell, Casey T         12 West Florida-FL                1:21.04  
  3 Moorman, Peter J          12 Catu-FL                        1:24.35  
  4 Bukaweski, Jacob T        11 Blue Wave-FL                   1:25.88  
  5 Hower, Sonny A            12 Temple Terrace-FL              1:26.23  
  6 Taddeo, Jonathan D        11 Clearwater-FL                  1:27.04  
  7 Centanni, Michael         12 Tampa Bay-FL                   1:27.23  
  8 Scott, Trevor R           11 Gulf Coast-FL                  1:29.60  
  9 Smith, Ryan J             11 West Florida-FL                1:35.29  
 10 Jones, Robert A           12 Team New Tampa-FL              1:37.28  
 11 Alpert-Stern, Jesse J     12 Carrollwood-FL                 1:39.68  
 12 Lima, Luiz C              11 Tampa Bay-FL                   1:44.25  
 -- Ghosh, Arun               12 Blue Wave-FL                        NS  
 
Event 35  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Yonkee, Brett E           10 Blue Wave-FL                   1:26.07  
  2 Russell, Paige B          10 Carrollwood-FL                 1:33.39  
  3 Caldwell, MACKENZIE K     10 West Florida-FL                1:37.54  
  4 Taylor, Amy S              8 Temple Terrace-FL              1:37.66  
  5 Dubrasky, Molly J         10 Gulf Coast-FL                  1:37.76  
  6 Grace, Courtney A         10 Clearwater-FL                  1:37.94  
  7 Kuethe, Blair B           10 Tampa Bay-FL                   1:38.29  
  8 Albion, Hannah R           8 Gulf Coast-FL                  1:40.64  
  9 Ayala, Jessica L          10 Tampa Bay-FL                   1:43.19  
 10 Hobbs, Allison             9 Gulf Coast-FL                  1:44.35  
 11 Howell, Lauryn E          10 Dunedin-FL                     1:44.59  
 12 Stumpf, Kaitlin J         10 Tampa Bay-FL                   1:48.54  
 13 Miller, Kathleen R         9 Tampa Bay-FL                   1:55.34  
 14 McCluskey, Elizabeth E     9 Dunedin-FL                     2:02.61  
 -- Zayas, Brittany A         10 Carrollwood-FL                      DQ  
 -- Jenei, Julia               9 Blue Wave-FL                        DQ  
 -- Jacobson, Molly M          9 SPA-FL                              DQ  
 
Event 36  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Matthew R       10 West Florida-FL                1:19.82  
  2 Davis, Matthew J          10 Clearwater-FL                  1:26.62  
  3 Snew, Kyle D               9 Gulf Coast-FL                  1:26.75  
  4 Caldwell, Nicholas J      10 Gulf Coast-FL                  1:28.73  
  5 Barry, Jacob T            10 Tampa Bay-FL                   1:33.31  
  6 Chamberlin, TJ J          10 Team New Tampa-FL              1:34.60  
  7 Albion, David Z           10 Gulf Coast-FL                  1:34.67  
  8 Hunt, Gavin H             10 Tampa Bay-FL                   1:41.43  
  9 Wong, Gary M              10 Clearwater-FL                  1:42.34  
 10 Yonkee, Cole               8 Blue Wave-FL                   1:53.99  
 11 Jamieson, Zachary R        8 Gulf Coast-FL                  1:56.06  
 -- Hopf, Kody J              10 TBB-FL                              NS  
 -- Krill, JT T               10 Clearwater-FL                       NS  
 
Event 37  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Krauss, Kelsey M          12 SPA-FL                           31.12  
  2 Rorer, Tracy H            12 SPA-FL                           32.74  
  3 Frehling, Kaitlin M       11 SPA-FL                           34.47  
  4 Schmidt, Paige M          12 Clearwater-FL                    34.89  
  5 Metka, Kristine M         12 West Florida-FL                  35.32  
  6 Miller, Monica D          12 TBB-FL                           35.35  
  7 McGeehan, Elizabeth M     12 Tampa Bay-FL                     35.40  
  8 Grace, Kelly M            12 Clearwater-FL                    35.59  
  9 Menendez, Sarah           11 Temple Terrace-FL                35.60  
 10 McGeehan, Mary Alice A    11 Tampa Bay-FL                     35.73  
 11 Margalis, Melanie A       11 Tampa Bay-FL                     36.13  
 12 Ortega, Gabrielle M       11 Gulf Coast-FL                    36.77  
 13 Strauss, Lauren E         12 Gulf Coast-FL                    36.78  
 14 Schaefer, Jordan N        12 Dunedin-FL                       36.82  
 15 Balkan, Simya             12 West Florida-FL                  36.87  
 16 Nelson, Allison L         11 Carrollwood-FL                   36.93  
 17 Huffman, Abby M           11 Gulf Coast-FL                    37.02  
 18 Jordan, Laura M           11 TBB-FL                           38.03  
 19 Sienkiewicz, Katie O      11 Tampa Bay-FL                     38.80  
 20 Latimer, Emily J          11 Tampa Bay-FL                     38.99  
 21 Hansen, Madison O         11 Clearwater-FL                    39.41  
 22 Lind, Lacey L             12 Gulf Coast-FL                    39.55  
 23 Sheridan, Molly C         11 Carrollwood-FL                   39.59  
 24 Attal, Caitlyn            12 Team New Tampa-FL                40.21  
 25 Cooper, Emily D           11 Gulf Coast-FL                    40.44  
 26 Blatt, Andrea             12 TBB-FL                           40.80  
 27 Cochran, Christina R      12 Team New Tampa-FL                41.21  
 28 Johnson, Meagan E         11 Tampa Bay-FL                     42.44  
 29 Cochran, Anne M           11 Team New Tampa-FL                42.98  
 30 Logan, Carrie K           11 Blue Wave-FL                     44.90  
 31 Smith, Ali R              11 Tampa Bay-FL                     45.84  
 -- Cardy, Christina R        12 West Florida-FL                     NS  
 -- McKeon, Casey S           11 SPA-FL                              NS  
 -- Athan, Taylor A           11 Greater Tampa-FL                    NS  
 
Event 38  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Jason S           12 Temple Terrace-FL                32.41  
  2 Ball, Tyler J             12 Apollo Beach-FL                  33.13  
  3 Donnelly, Vincent J       12 Tbay Unattached-FL               33.40  
  4 Moore, Eric A             11 Tampa Bay-FL                     34.26  
  5 Woodcock, Brian T         11 Blue Wave-FL                     36.95  
  6 Centanni, Michael         12 Tampa Bay-FL                     37.32  
  7 Attal, Dylan C            11 Carrollwood-FL                   37.46  
  8 Caldwell, Nathan A        11 Gulf Coast-FL                    37.66  
  9 Stearns, Wes T            11 Clearwater-FL                    37.72  
 10 Caldwell, Casey T         12 West Florida-FL                  38.01  
 11 Eicholtz, Zach            11 Greater Tampa-FL                 38.86  
 12 Albion, Jake M            12 Gulf Coast-FL                    39.24  
 13 Bukaweski, Jacob T        11 Blue Wave-FL                     40.33  
 14 Bobo, Sam R               11 Carrollwood-FL                   40.66  
 15 Scott, Trevor R           11 Gulf Coast-FL                    41.99  
 16 Harrington, Noah D        12 Clearwater-FL                    42.46  
 -- Attal, Michael            11 Team New Tampa-FL                   DQ  
 -- Bandi, Eddie              11 Blue Wave-FL                        NS  
 -- Gorman, Johnny R          11 West Florida-FL                     NS  
 
Event 39  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Yonkee, Brett E           10 Blue Wave-FL                     37.10  
  2 Kuethe, Blair B           10 Tampa Bay-FL                     38.81  
  3 Buckley, Kelsey R          9 Dunedin-FL                       39.15  
  4 Graves, Giorgie L          9 Apollo Beach-FL                  41.68  
  5 Moore, April E             9 Tampa Bay-FL                     41.86  
  6 Rossi, Kathleen P          9 Tampa Bay-FL                     42.44  
  7 Monahan, Bailie C          9 Carrollwood-FL                   42.78  
  8 Grace, Courtney A         10 Clearwater-FL                    43.65  
  9 Dubrasky, Molly J         10 Gulf Coast-FL                    45.91  
 10 Banas, Rhyan N            10 Temple Terrace-FL                55.29  
 11 Miller, Kathleen R         9 Tampa Bay-FL                     57.30  
 12 Coghlan, Lauren M          9 West Florida-FL                  59.62  
 13 Russell, Leigh Anne A      9 Carrollwood-FL                 1:00.13  
 14 Robb, Caitlin B            9 Tampa Bay-FL                   1:03.48  
 15 Cain, Alissa L             9 Gulf Coast-FL                  1:13.31  
 16 McCluskey, Elizabeth E     9 Dunedin-FL                     1:20.07  
 -- Sant, Margaret E           9 Gulf Coast-FL                       DQ  
 -- Sylvester, Kaylin M       10 Team New Tampa-FL                   NS  
 -- Anderson, Emily G         10 Gulf Coast-FL                       NS  
 
Event 40  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Matthew R       10 West Florida-FL                  35.61  
  2 Davis, Matthew J          10 Clearwater-FL                    37.76  
  3 Albion, David Z           10 Gulf Coast-FL                    40.21  
  4 Chamberlin, TJ J          10 Team New Tampa-FL                40.96  
  5 Duffee, Kyle D            10 West Florida-FL                  45.76  
  6 Hunt, Gavin H             10 Tampa Bay-FL                     48.75  
  7 Barry, Jacob T            10 Tampa Bay-FL                     49.48  
  8 McCaw, Rich A              9 Gulf Coast-FL                    54.65  
  9 Hower, Charlie             9 Temple Terrace-FL                57.10  
 10 Scott, David W            10 Gulf Coast-FL                    57.64  
 11 Bobo, Josh L               9 Carrollwood-FL                   58.53  
 12 Cochran, William J        10 Team New Tampa-FL                58.75  
 -- Krill, JT T               10 Clearwater-FL                       NS  
 
Event 41  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Amy S              8 Temple Terrace-FL                47.50  
  2 Albion, Hannah R           8 Gulf Coast-FL                    48.23  
  3 Bishop, Sheridan           8 West Florida-FL                  52.20  
  4 Barry, Leah A              8 Tampa Bay-FL                     52.30  
  5 Rorer, Melanie E           8 SPA-FL                           52.75  
  6 Finke, Summer S            6 Dunedin-FL                       55.98  
  7 Finke, Autumn S            8 Dunedin-FL                     1:05.45  
  8 McKeon, CJ J               7 Tampa Bay-FL                   1:07.52  
  9 Stebbins, Kendra E         7 Apollo Beach-FL                1:10.53  
 -- Taddeo, Jenna E            8 Clearwater-FL                       NS  
 -- Davis, Rachel L            8 Team New Tampa-FL                   NS  
 -- Flanagan, Mariel A         8 SPA-FL                              NS  
 
Event 42  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Nicholas C          8 Clearwater-FL                    51.18  
  2 Bukaweski, Dylan S         8 Blue Wave-FL                     51.25  
  3 Jamieson, Zachary R        8 Gulf Coast-FL                    53.48  
  4 Yonkee, Cole               8 Blue Wave-FL                     56.73  
  5 Menendez, Matthew          7 Temple Terrace-FL              1:02.01  
  6 Arnett, DJ J               8 Team New Tampa-FL              1:04.81  
  7 Stebbins, Noah E           8 Apollo Beach-FL                1:09.70  
  8 Rutherford, Thomas R       7 Gulf Coast-FL                  1:28.75  
 -- Graves, Tyler T            6 Apollo Beach-FL                     DQ  
 -- Green, PJ J                8 Gulf Coast-FL                       DQ  
 -- Cochran, John              6 Team New Tampa-FL                   DQ  
 -- Croy, Spencer L            6 Tampa Bay-FL                        DQ  
 -- McCaffrey, Devin R         8 Tampa Bay-FL                        DQ  
 -- Hobbs, Austin J            5 Gulf Coast-FL                       DQ  
 
Event 43  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Romano, Megan R           12 SPA-FL                           29.05  
  2 Krauss, Kelsey M          12 SPA-FL                           29.46  
  3 Rorer, Tracy H            12 SPA-FL                           30.11  
  4 Brown, Katie M            12 SPA-FL                           30.23  
  5 Frehling, Kaitlin M       11 SPA-FL                           31.12  
  6 McGeehan, Elizabeth M     12 Tampa Bay-FL                     32.78  
  7 Miller, Monica D          12 TBB-FL                           32.80  
  8 Grace, Kelly M            12 Clearwater-FL                    32.83  
  9 Nelson, Allison L         11 Carrollwood-FL                   32.88  
 10 McCaw, Jackie M           12 Gulf Coast-FL                    33.06  
 10 Rossi, Ashley C           11 Tampa Bay-FL                     33.06  
 12 Menendez, Sarah           11 Temple Terrace-FL                33.09  
 13 Gadowry, Michelle E       12 Gulf Coast-FL                    33.26  
 14 Russell, Kerry C          12 Carrollwood-FL                   33.45  
 15 French, Allyson E         11 Tampa Bay-FL                     33.48  
 16 Farrington, Myah S        11 Catu-FL                          33.79  
 17 Schaefer, Jordan N        12 Dunedin-FL                       33.88  
 18 Crankshaw, Jennifer       11 SPA-FL                           33.93  
 19 Hansen, Madison O         11 Clearwater-FL                    33.96  
 20 McGeehan, Mary Alice A    11 Tampa Bay-FL                     34.10  
 21 Attal, Caitlyn            12 Team New Tampa-FL                34.20  
 22 Blatt, Andrea             12 TBB-FL                           34.38  
 23 Sheridan, Molly C         11 Carrollwood-FL                   34.44  
 24 Wilshire, Maci L          12 Tampa Bay-FL                     34.46  
 25 Palermo, Anna             11 Temple Terrace-FL                34.71  
 26 Carlos, Sarah E           12 Blue Wave-FL                     34.80  
 27 Almanza, Deanna J         12 Blue Wave-FL                     34.85  
 28 Hotchkiss, Jenny M        12 Carrollwood-FL                   35.63  
 29 Johnson, Meagan E         11 Tampa Bay-FL                     35.68  
 30 Lind, Lacey L             12 Gulf Coast-FL                    36.32  
 31 Snyder, Elyse M           11 SPA-FL                           36.68  
 32 Batten, Brooke O          12 Carrollwood-FL                   36.88  
 33 Cochran, Anne M           11 Team New Tampa-FL                36.97  
 34 Logan, Carrie K           11 Blue Wave-FL                     37.42  
 35 Cooper, Emily D           11 Gulf Coast-FL                    38.31  
 36 Smith, Ali R              11 Tampa Bay-FL                     38.43  
 37 Ceraolo-O'Donnell, Summe  12 Clearwater-FL                    38.94  
 38 Cochran, Christina R      12 Team New Tampa-FL                39.00  
 39 Favero, Ashley E          12 SPA-FL                           39.18  
 40 Erickson, Katie M         11 Gulf Coast-FL                    41.03  
 41 Gromnicki, Ashly J        12 Gulf Coast-FL                    41.06  
 42 Francis, Valerie E        11 Tampa Bay-FL                     41.23  
 -- Athan, Taylor A           11 Greater Tampa-FL                    NS  
 -- McKeon, Casey S           11 SPA-FL                              NS  
 -- Hardt, Jamie K            11 Carrollwood-FL                      NS  
 
Event 44  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Donnelly, Vincent J       12 Tbay Unattached-FL               30.56  
  2 Moore, Eric A             11 Tampa Bay-FL                     30.58  
  3 Taylor, Jason S           12 Temple Terrace-FL                30.68  
  4 Ball, Tyler J             12 Apollo Beach-FL                  30.99  
  5 Birk, Antonio R           11 West Florida-FL                  31.13  
  6 Woodcock, Brian T         11 Blue Wave-FL                     32.48  
  7 Centanni, Michael         12 Tampa Bay-FL                     32.51  
  8 Caldwell, Nathan A        11 Gulf Coast-FL                    32.77  
  9 Caldwell, Casey T         12 West Florida-FL                  32.83  
 10 Stearns, Wes T            11 Clearwater-FL                    33.07  
 11 Eicholtz, Zach            11 Greater Tampa-FL                 33.16  
 12 Taddeo, Jonathan D        11 Clearwater-FL                    33.73  
 13 Moorman, Peter J          12 Catu-FL                          34.02  
 14 Alpert-Stern, Jesse J     12 Carrollwood-FL                   36.26  
 15 Harrington, Noah D        12 Clearwater-FL                    36.54  
 16 Smith, Ryan J             11 West Florida-FL                  36.66  
 17 Hower, Sonny A            12 Temple Terrace-FL                36.69  
 18 Bobo, Sam R               11 Carrollwood-FL                   36.99  
 19 Jones, Robert A           12 Team New Tampa-FL                37.71  
 20 Attal, Michael            11 Team New Tampa-FL                39.50  
 -- Gorman, Johnny R          11 West Florida-FL                     NS  
 -- Ghosh, Arun               12 Blue Wave-FL                        NS  
 -- Bandi, Eddie              11 Blue Wave-FL                        NS  
 
Event 45  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rossi, Megan C            10 Tampa Bay-FL                     32.52  
  2 Cook, Katie M             10 Carrollwood-FL                   32.87  
  3 Yonkee, Brett E           10 Blue Wave-FL                     33.96  
  4 Buckley, Kelsey R          9 Dunedin-FL                       34.63  
  5 Zuerlein, Laney M         10 Team New Tampa-FL                35.60  
  6 Russell, Paige B          10 Carrollwood-FL                   35.73  
  7 Moore, April E             9 Tampa Bay-FL                     35.86  
  8 Oslund, Victoria M        10 Carrollwood-FL                   36.00  
  9 Caldwell, MACKENZIE K     10 West Florida-FL                  36.99  
 10 Graves, Giorgie L          9 Apollo Beach-FL                  37.14  
 11 Rossi, Kathleen P          9 Tampa Bay-FL                     37.40  
 12 Strauss, Sarah A          10 Gulf Coast-FL                    38.45  
 13 Monahan, Bailie C          9 Carrollwood-FL                   38.62  
 14 Grace, Courtney A         10 Clearwater-FL                    39.14  
 15 Hobbs, Allison             9 Gulf Coast-FL                    39.62  
 16 Howell, Lauryn E          10 Dunedin-FL                       40.87  
 17 Jones, Hilary L            9 Team New Tampa-FL                42.34  
 18 Russell, Leigh Anne A      9 Carrollwood-FL                   43.04  
 19 Coghlan, Lauren M          9 West Florida-FL                  43.55  
 20 Robb, Caitlin B            9 Tampa Bay-FL                     45.36  
 21 Finke, Summer S            6 Dunedin-FL                       45.76  
 22 Miller, Kathleen R         9 Tampa Bay-FL                     46.43  
 23 Banas, Rhyan N            10 Temple Terrace-FL                46.65  
 24 Finke, Autumn S            8 Dunedin-FL                       46.68  
 -- Cain, Alissa L             9 Gulf Coast-FL                       NS  
 -- Jenei, Julia               9 Blue Wave-FL                        NS  
 -- Anderson, Emily G         10 Gulf Coast-FL                       NS  
 -- Flanagan, Mariel A         8 SPA-FL                              NS  
 -- Sylvester, Kaylin M       10 Team New Tampa-FL                   NS  
 
Event 46  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Caldwell, Nicholas J      10 Gulf Coast-FL                    32.83  
  2 Snew, Kyle D               9 Gulf Coast-FL                    33.14  
  3 Davis, Matthew J          10 Clearwater-FL                    35.43  
  4 Gromnicki, Matt E         10 Gulf Coast-FL                    35.76  
  5 Barry, Jacob T            10 Tampa Bay-FL                     37.03  
  6 Hatoum, Andreas F          9 Carrollwood-FL                   38.81  
  7 Wong, Gary M              10 Clearwater-FL                    41.04  
  8 Davis, Nicholas C          8 Clearwater-FL                    42.75  
  9 Bobo, Josh L               9 Carrollwood-FL                   43.17  
 10 Scott, David W            10 Gulf Coast-FL                    43.98  
 11 Menendez, Matthew          7 Temple Terrace-FL                44.40  
 12 Arnett, DJ J               8 Team New Tampa-FL                44.92  
 13 Cochran, William J        10 Team New Tampa-FL                49.65  
 14 Cochran, John              6 Team New Tampa-FL              1:00.69  
 -- Hopf, Kody J              10 TBB-FL                              NS