Licensed to St. Petersburg Aquatics/Lewis                 Hy-Tek's Meet Manager
       Palms of Pasadena Hospital LC Invitational - 7/4/2003 to 7/6/2003       
                                    Results                                    
 
Event 89  Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nauta, Chelsea B          14 Tampa Bay-FL                   1:00.94  
  2 Franklin, Chelsea L       12 Gulf Coast-FL                  1:01.31  
  3 Nauta, Brittany R         15 Tampa Bay-FL                   1:01.36  
  4 Petersen, Charlotte       38 SPA-FL                         1:02.00  
  5 Chamberlin, Margie        15 Team New Tampa-FL              1:02.07  
  6 Lampkin, Jessica A        16 Tampa Bay-FL                   1:02.45  
  7 Cokee, Amanda J           15 Tbay Unattached-FL             1:03.21  
  7 Deng, Jessica X           15 Tampa Bay-FL                   1:03.21  
  9 Sarah, Sarah              15 Greater Tampa-FL               1:03.40  
 10 Gehring, Katie M          15 Gulf Coast-FL                  1:03.59  
 11 Overman, Lindsey          17 Team New Tampa-FL              1:05.19  
 12 Iaquinto, Kim M           15 Tampa Bay-FL                   1:06.47  
 13 McKelvey, Lindsey E       18 SPA-FL                         1:06.48  
 14 Moses, Tierney A          15 West Florida-FL                1:06.58  
 15 Bauza, Colleen E          15 Spau-FL                        1:06.71  
 16 Messmore, Ashley P        18 Tampa Bay-FL                   1:06.83  
 17 Ventsam, Mallory A        15 Team New Tampa-FL              1:06.85  
 18 Dickerson, Jaime L        15 Team New Tampa-FL              1:06.98  
 19 Riccardo, Laura C         15 Blue Wave-FL                   1:07.47  
 20 Pandorf, Rebecca J        15 Temple Terrace-FL              1:07.64  
 21 Warden, Becky M           17 Gulf Coast-FL                  1:08.06  
 22 Sanchez, Lauren K         15 SPA-FL                         1:08.12  
 23 Milliken, Emily A         14 Greater Tampa-FL               1:08.18  
 24 Barry, Sarah A            15 Tampa Bay-FL                   1:09.34  
 25 Oliver, Shelby M          15 Team New Tampa-FL              1:09.40  
 26 Woodcock, Chelsea T       16 Blue Wave-FL                   1:09.44  
 27 Clark, Sheree E           15 Tampa Bay-FL                   1:09.59  
 28 Rivera, Kathryn M         15 Gulf Coast-FL                  1:09.72  
 29 Dickerson, Kelly N        11 Team New Tampa-FL              1:09.90  
 30 Brown, Jesse A            15 West Florida-FL                1:09.98  
 31 Erickson, Jackie T        15 Gulf Coast-FL                  1:10.47  
 32 Davis, Lindsey J          15 Gulf Coast-FL                  1:10.55  
 33 Mesa, Laura A             12 Tampa Bay-FL                   1:10.71  
 34 Tatko, Amanda M           15 Gulf Coast-FL                  1:10.76  
 35 Gauzen, Nicole M          15 West Florida-FL                1:11.09  
 36 Pike, Megan E             15 Temple Terrace-FL              1:11.18  
 37 Schwartz, Lauren E        15 Gulf Coast-FL                  1:11.63  
 38 Hengesbach, Alison M      16 Tampa Bay-FL                   1:11.99  
 39 McGeehan, Elizabeth M     12 Tampa Bay-FL                   1:12.35  
 40 Martin, Ashley T          17 Tampa Bay-FL                   1:12.37  
 41 Yasova, Daphna D          17 Clearwater-FL                  1:12.48  
 42 Calderon, Monique         15 Temple Terrace-FL              1:12.88  
 43 Griffith, Dana E          15 Gulf Coast-FL                  1:13.31  
 44 Nielsen, Arielle F        15 Gulf Coast-FL                  1:13.49  
 45 Tatko, Sarah R            15 Gulf Coast-FL                  1:14.09  
 46 Mertens, Maria R          17 Tampa Bay-FL                   1:14.55  
 47 Adeleye, Titilayo L       15 SPA-FL                         1:14.66  
 48 McGeehan, Mary Alice A    11 Tampa Bay-FL                   1:16.89  
 49 Impink, Rachel            15 Temple Terrace-FL              1:17.81  
 50 Moguel, Alisa M           15 Temple Terrace-FL              1:18.80  
 51 Nolan, Marquita A         16 Gulf Coast-FL                  1:19.29  
 -- Stephan, Alexandra C      15 Tampa Bay-FL                        DQ  
 -- Kerns, Whitney L          16 SPA-FL                              NS  
 -- Lawrence, Megan X         16 Tampa Bay-FL                        NS  
 -- Pandorf, Tanya S          17 Temple Terrace-FL                   NS  
 -- Surlis, India W           15 Tampa Bay-FL                        NS  
 -- Abbatematteo, Brianna L   16 Gulf Coast-FL                       NS  
 -- Lehr, Amanda L            15 Blue Wave-FL                        NS  
 -- Athan, Alyssa C           15 Greater Tampa-FL                    NS  
 
Event 90  Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Brandon M        17 Gulf Coast-FL                    56.39  
  2 Peterkin, Jamie A         21 Greater Tampa-FL                 57.37  
  3 Cain, Zach J              17 Gulf Coast-FL                    58.09  
  4 Moody, Michael A          18 SPA-FL                           58.84  
  5 Crosby, Carter C          19 Greater Tampa-FL                 58.85  
  5 Claude, Danny M           17 Gulf Coast-FL                    58.85  
  7 Williams, Travis L        17 Gulf Coast-FL                    59.38  
  8 Proctor, Jonathan E       16 West Florida-FL                  59.78  
  9 Cohen, Josh N             18 Team New Tampa-FL              1:00.01  
 10 Eubanks, Barrett H        18 Team New Tampa-FL              1:00.16  
 11 Brancaccio, Dan S         15 Gulf Coast-FL                  1:00.39  
 12 Gesacion, Kevin J         20 Tampa Bay-FL                   1:00.91  
 13 Salvatore, Franko         16 West Florida-FL                1:01.30  
 14 Harris, Joel P            16 Tampa Bay-FL                   1:01.47  
 15 Sutton, Matt J            15 Tampa Bay-FL                   1:02.25  
 16 Nardozzi, Kevin M         15 SPA-FL                         1:02.45  
 17 Mansfield, Michael        17 Tampa Bay-FL                   1:03.59  
 18 Olson, Andrew X           17 Tampa Bay-FL                   1:03.65  
 19 Kearney, Ryan             16 West Florida-FL                1:03.86  
 20 Hoffman, Adam D           16 West Florida-FL                1:04.79  
 21 Freeborn, Derek A         16 Blue Wave-FL                   1:05.48  
 22 Saou, Mike A              16 Temple Terrace-FL              1:06.52  
 23 Kauderman, Jim E          16 Blue Wave-FL                   1:07.54  
 24 Stocks, Jim R             15 Team New Tampa-FL              1:07.90  
 25 Griffis, Chris S          17 Blue Wave-FL                   1:12.64  
 26 Griffith, Eric W          11 Gulf Coast-FL                  1:27.69  
 -- Newfield, John-Paul       15 SPA-FL                              NS  
 -- D'Agresta, David K        16 TBB-FL                              NS  
 -- Epperson, Tyler           17 TBB-FL                              NS  
 -- Porter, Trey M            16 Gulf Coast-FL                       NS  
 -- Betz, Scott A             15 Tampa Bay-FL                        NS  
 -- Anderson, Matt K          17 Greater Tampa-FL                    NS  
 
Event 91  Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheffield, Rae-Lynn E     14 Tampa Bay-FL                   1:02.58  
  2 Katherine, Kate G         14 Greater Tampa-FL               1:04.13  
  3 Milo, Jaime               14 SPA-FL                         1:04.61  
  4 Sears, Jill R             13 Clearwater-FL                  1:05.68  
  5 Decker, Sally M           14 SPA-FL                         1:05.71  
  6 Cillian, Kate R           14 SPA-FL                         1:05.80  
  7 Latimer, Casie L          13 Tampa Bay-FL                   1:06.22  
  8 Mackey, Jenn-Jenn L       13 Carrollwood-FL                 1:06.69  
  9 McCaw, Tina M             14 Gulf Coast-FL                  1:06.90  
 10 Cromer, Tara J            13 West Florida-FL                1:07.53  
 11 Michota, Stase E          14 SPA-FL                         1:07.66  
 12 Lewin, Sarah G            13 TBB-FL                         1:07.71  
 13 Morrow, Brynn C           14 Gulf Coast-FL                  1:07.88  
 14 Linton, Laura M           14 SPA-FL                         1:08.39  
 15 Durham-Moore, Erin L      13 Clearwater-FL                  1:08.45  
 16 Stocks, Sara A            13 Team New Tampa-FL              1:08.58  
 17 Montoya, Raquel           14 West Florida-FL                1:08.90  
 18 Savona, Nicole M          13 Clearwater-FL                  1:09.05  
 19 Dent, Kelsey C            13 Clearwater-FL                  1:09.47  
 20 Blatt, Alex               14 TBB-FL                         1:09.83  
 21 Bergeron, Brittany        13 Temple Terrace-FL              1:09.95  
 22 Panty, Amanda             14 West Florida-FL                1:10.31  
 23 Romano, Lauren E          14 TBB-FL                         1:10.66  
 24 Wolfe, Kristina L         13 Tampa Bay-FL                   1:11.08  
 25 Wilshire, Tiffani M       14 Tampa Bay-FL                   1:11.25  
 26 Cincotta, Jessica C       13 Blue Wave-FL                   1:11.49  
 27 Lytle, Meghan             14 Temple Terrace-FL              1:12.33  
 28 Hofacker, Catherine M     13 Dunedin-FL                     1:12.38  
 29 Kingsley, Kali J          13 Tampa Bay-FL                   1:12.56  
 30 Francis, Amanda C         13 Tampa Bay-FL                   1:12.58  
 31 McCaffrey, Meghan K       14 Tampa Bay-FL                   1:13.35  
 32 Etienne, Veronique        14 Team New Tampa-FL              1:14.52  
 33 Petracco, Jerelyn M       14 West Florida-FL                1:16.81  
 34 McCaffrey, Caitlin R      13 Tampa Bay-FL                   1:19.87  
 35 Berthiaume, Ally R        13 Tampa Bay-FL                   1:20.26  
 36 Lake, Meghan R            14 Tampa Bay-FL                   1:21.55  
 -- Whitworth, Melissa M      13 Greater Tampa-FL                    NS  
 -- Stevens, Kariann M        13 Clearwater-FL                       NS  
 -- Buchman, Katherine E      14 Tampa Bay-FL                        NS  
 -- Phillips, Cori            13 TBB-FL                              NS  
 
Event 92  Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wyher, Tommy J            14 Tampa Bay-FL                     58.87  
  2 Curnutte, Levi B          14 Tampa Bay-FL                     58.97  
  3 Munoz, Xavier A           14 Temple Terrace-FL              1:01.09  
  4 Dubrasky, Tayler K        13 Gulf Coast-FL                  1:03.42  
  5 Snyder, Russell W         14 SPA-FL                         1:03.52  
  6 Glover, Alex M            13 Tampa Bay-FL                   1:03.67  
  7 Olson, Tim D              14 Team New Tampa-FL              1:03.87  
  8 Magol, Jeffrey D          14 Team New Tampa-FL              1:05.91  
  9 Jordan, Jonathan D        13 TBB-FL                         1:07.23  
 10 Lain, Zachary S           13 Clearwater-FL                  1:07.85  
 11 Nesler, Ryan J            13 Tampa Bay-FL                   1:08.33  
 12 Gagne, Sam J              13 Tampa Bay-FL                   1:08.62  
 13 Ritz, Pieter K            13 Gulf Coast-FL                  1:09.45  
 14 Hoffman, Paul M           14 West Florida-FL                1:11.13  
 15 Davis, Brett J            13 Carrollwood-FL                 1:11.31  
 16 Gauzen, William A         14 West Florida-FL                1:12.49  
 17 Anderson, Joel C          14 Gulf Coast-FL                  1:14.60  
 18 Dague, Alex W             13 Tampa Bay-FL                   1:22.38  
 19 Fryer, James D            13 Clearwater-FL                  1:29.98  
 20 Fraher, Robbie R          13 Tampa Bay-FL                   1:41.92  
 -- Coghlan, Keith J          14 West Florida-FL                     NS  
 -- Weinschenker, Matthew I   13 Clearwater-FL                       NS  
 
Event 93  Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Givens, Victoria B        16 Bayou-LA                       2:50.36  
                1:22.77   2:50.36 (1:27.59)                                        
  2 Deng, Jessica X           15 Tampa Bay-FL                   2:54.63  
                1:26.07   2:54.63 (1:28.56)                                        
  3 Messmore, Ashley P        18 Tampa Bay-FL                   2:57.21  
                1:27.28   2:57.21 (1:29.93)                                        
  4 Schmidt, Kelsie A         12 Clearwater-FL                  2:57.90  
                1:27.69   2:57.90 (1:30.21)                                        
  5 Overman, Lindsey          17 Team New Tampa-FL              2:59.49  
                1:28.02   2:59.49 (1:31.47)                                        
  6 Funk, Jennie M            15 Team New Tampa-FL              3:08.83  
                1:30.65   3:08.83 (1:38.18)                                        
  7 Barry, Sarah A            15 Tampa Bay-FL                   3:09.28  
                1:30.93   3:09.28 (1:38.35)                                        
  8 Nielsen, Arielle F        15 Gulf Coast-FL                  3:11.96  
                1:34.26   3:11.96 (1:37.70)                                        
  9 Rivera, Kathryn M         15 Gulf Coast-FL                  3:12.35  
                1:32.67   3:12.35 (1:39.68)                                        
 10 Smith, Ally J             15 West Florida-FL                3:12.83  
                1:32.71   3:12.83 (1:40.12)                                        
 11 Griffith, Dana E          15 Gulf Coast-FL                  3:21.65  
                1:36.13   3:21.65 (1:45.52)                                        
 12 Hengesbach, Alison M      16 Tampa Bay-FL                   3:23.50  
                1:35.05   3:23.50 (1:48.45)                                        
 13 Impink, Rachel            15 Temple Terrace-FL              3:45.40  
                1:49.78   3:45.40 (1:55.62)                                        
 14 Nolan, Marquita A         16 Gulf Coast-FL                  3:47.23  
                1:51.97   3:47.23 (1:55.26)                                        
 -- Pike, Megan E             15 Temple Terrace-FL                   DQ  
                1:35.61        DQ (1:39.66)                                        
 -- Surlis, India W           15 Tampa Bay-FL                        NS  
 -- Mooren, Samantha M        15 SPA-FL                              NS  
 
Event 94  Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Claude, Danny M           17 Gulf Coast-FL                  2:45.11  
                1:18.73   2:45.11 (1:26.38)                                        
  2 Brancaccio, Dan S         15 Gulf Coast-FL                  2:46.86  
                1:18.62   2:46.86 (1:28.24)                                        
  3 Kavanaugh, Patrick        16 Temple Terrace-FL              2:56.19  
                1:24.04   2:56.19 (1:32.15)                                        
  4 Hoffman, Adam D           16 West Florida-FL                2:57.65  
                1:26.62   2:57.65 (1:31.03)                                        
  5 Griffith, Eric W          11 Gulf Coast-FL                  3:56.98  
                1:57.18   3:56.98 (1:59.80)                                        
 -- Anderson, Matt K          17 Greater Tampa-FL                    NS  
 
Event 95  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pineda, Elisa B           14 Greater Tampa-FL               2:56.75  
                1:25.34   2:56.75 (1:31.41)                                        
  2 Milo, Jaime               14 SPA-FL                         2:58.42  
                1:27.47   2:58.42 (1:30.95)                                        
  3 Bronson, Macey G          14 Team New Tampa-FL              3:10.39  
                1:28.88   3:10.39 (1:41.51)                                        
  4 Oliveri, Kara M           13 Tampa Bay-FL                   3:13.11  
                1:31.97   3:13.11 (1:41.14)                                        
  5 Stocks, Sara A            13 Team New Tampa-FL              3:13.18  
                1:32.46   3:13.18 (1:40.72)                                        
  6 Montoya, Raquel           14 West Florida-FL                3:19.41  
                1:36.21   3:19.41 (1:43.20)                                        
  7 Etienne, Veronique        14 Team New Tampa-FL              3:20.11  
                1:35.91   3:20.11 (1:44.20)                                        
  8 Blatt, Alex               14 TBB-FL                         3:21.96  
                1:38.82   3:21.96 (1:43.14)                                        
  9 Hofacker, Catherine M     13 Dunedin-FL                     3:31.69  
                1:33.86   3:31.69 (1:57.83)                                        
 10 Lytle, Meghan             14 Temple Terrace-FL              3:32.72  
                1:41.87   3:32.72 (1:50.85)                                        
 11 Berthiaume, Ally R        13 Tampa Bay-FL                   3:42.36  
                1:47.87   3:42.36 (1:54.49)                                        
 
Event 96  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Snyder, Russell W         14 SPA-FL                         2:48.38  
                1:20.64   2:48.38 (1:27.74)                                        
  2 Harbaugh, Kirk A          13 Team New Tampa-FL              2:55.12  
                1:24.22   2:55.12 (1:30.90)                                        
  3 Moguel, Andres M          14 Temple Terrace-FL              3:02.75  
                1:26.61   3:02.75 (1:36.14)                                        
  4 Gardella, Travis J        13 Gulf Coast-FL                  3:03.03  
                1:29.70   3:03.03 (1:33.33)                                        
 -- Munoz, Xavier A           14 Temple Terrace-FL                   DQ  
                1:29.21        DQ (1:37.87)                                        
 -- Weinschenker, Matthew I   13 Clearwater-FL                       NS  
 
Event 97  Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nauta, Brittany R         15 Tampa Bay-FL                   1:08.41  
  2 Bauza, Colleen E          15 Spau-FL                        1:10.95  
  3 Nauta, Chelsea B          14 Tampa Bay-FL                   1:11.27  
  4 Pandorf, Rebecca J        15 Temple Terrace-FL              1:15.80  
  5 Ventsam, Mallory A        15 Team New Tampa-FL              1:15.85  
  6 Fabry, Brittany A         17 Blue Wave-FL                   1:16.45  
  7 Lampkin, Jessica A        16 Tampa Bay-FL                   1:17.53  
  8 Riccardo, Laura C         15 Blue Wave-FL                   1:18.15  
  9 Panty, Amanda             14 West Florida-FL                1:18.17  
 10 Iaquinto, Kim M           15 Tampa Bay-FL                   1:18.18  
 11 Funk, Jennie M            15 Team New Tampa-FL              1:18.53  
 12 Davis, Lindsey J          15 Gulf Coast-FL                  1:18.96  
 13 Warden, Becky M           17 Gulf Coast-FL                  1:19.22  
 14 Gehring, Katie M          15 Gulf Coast-FL                  1:20.04  
 15 Dickerson, Jaime L        15 Team New Tampa-FL              1:20.08  
 16 Gauzen, Nicole M          15 West Florida-FL                1:20.34  
 17 Stephan, Alexandra C      15 Tampa Bay-FL                   1:20.91  
 18 Brown, Jesse A            15 West Florida-FL                1:20.99  
 19 Schwartz, Lauren E        15 Gulf Coast-FL                  1:22.19  
 20 Martin, Ashley T          17 Tampa Bay-FL                   1:22.51  
 21 Moses, Tierney A          15 West Florida-FL                1:23.62  
 22 Clark, Sheree E           15 Tampa Bay-FL                   1:23.63  
 23 Calderon, Monique         15 Temple Terrace-FL              1:24.03  
 24 McKelvey, Lindsey E       18 SPA-FL                         1:24.36  
 25 Smith, Ally J             15 West Florida-FL                1:25.13  
 26 Erickson, Jackie T        15 Gulf Coast-FL                  1:25.38  
 27 Yasova, Daphna D          17 Clearwater-FL                  1:25.41  
 28 Sanchez, Lauren K         15 SPA-FL                         1:25.94  
 29 Oliver, Shelby M          15 Team New Tampa-FL              1:27.32  
 30 Adeleye, Titilayo L       15 SPA-FL                         1:31.82  
 31 Tatko, Amanda M           15 Gulf Coast-FL                  1:34.29  
 -- Lehr, Amanda L            15 Blue Wave-FL                        NS  
 -- Abbatematteo, Brianna L   16 Gulf Coast-FL                       NS  
 -- Mooren, Samantha M        15 SPA-FL                              NS  
 -- Kerns, Whitney L          16 SPA-FL                              NS  
 
Event 98  Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cain, Zach J              17 Gulf Coast-FL                  1:04.91  
  2 Crosby, Carter C          19 Greater Tampa-FL               1:05.36  
  3 Williams, Travis L        17 Gulf Coast-FL                  1:06.51  
  4 Nardozzi, Kevin M         15 SPA-FL                         1:08.67  
  5 Edwards, Brandon M        17 Gulf Coast-FL                  1:08.88  
  6 Sutton, Matt J            15 Tampa Bay-FL                   1:11.84  
  7 Proctor, Jonathan E       16 West Florida-FL                1:13.75  
  8 Freeborn, Derek A         16 Blue Wave-FL                   1:15.65  
  9 Kearney, Ryan             16 West Florida-FL                1:15.83  
 10 Mansfield, Michael        17 Tampa Bay-FL                   1:16.03  
 11 Stocks, Jim R             15 Team New Tampa-FL              1:18.72  
 -- Newfield, John-Paul       15 SPA-FL                              NS  
 -- Betz, Scott A             15 Tampa Bay-FL                        NS  
 
Event 99  Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackey, Jenn-Jenn L       13 Carrollwood-FL                 1:12.25  
  2 Michota, Stase E          14 SPA-FL                         1:12.37  
  3 Osterhout, Sidney L       13 Team New Tampa-FL              1:13.19  
  4 Sheffield, Rae-Lynn E     14 Tampa Bay-FL                   1:13.73  
  5 Novotny, Deidre D         14 Tampa Bay-FL                   1:13.79  
  6 Latimer, Casie L          13 Tampa Bay-FL                   1:15.11  
  7 Sears, Jill R             13 Clearwater-FL                  1:17.27  
  8 Milliken, Emily A         14 Greater Tampa-FL               1:17.46  
  9 Decker, Sally M           14 SPA-FL                         1:18.00  
 10 Lewin, Sarah G            13 TBB-FL                         1:20.09  
 11 Morrow, Brynn C           14 Gulf Coast-FL                  1:20.56  
 12 Dent, Kelsey C            13 Clearwater-FL                  1:20.58  
 13 Linton, Laura M           14 SPA-FL                         1:20.75  
 14 McCaw, Tina M             14 Gulf Coast-FL                  1:22.27  
 15 Savona, Nicole M          13 Clearwater-FL                  1:24.44  
 16 Cromer, Tara J            13 West Florida-FL                1:25.53  
 17 Wolfe, Kristina L         13 Tampa Bay-FL                   1:25.90  
 18 Wilshire, Tiffani M       14 Tampa Bay-FL                   1:26.18  
 19 Romano, Lauren E          14 TBB-FL                         1:26.30  
 20 Hofacker, Catherine M     13 Dunedin-FL                     1:27.42  
 21 Stocks, Sara A            13 Team New Tampa-FL              1:28.05  
 22 Bergeron, Brittany        13 Temple Terrace-FL              1:28.34  
 23 Kingsley, Kali J          13 Tampa Bay-FL                   1:28.92  
 24 McCaffrey, Meghan K       14 Tampa Bay-FL                   1:31.76  
 25 Blatt, Alex               14 TBB-FL                         1:32.08  
 26 Petracco, Jerelyn M       14 West Florida-FL                1:35.51  
 27 Berthiaume, Ally R        13 Tampa Bay-FL                   1:36.11  
 28 Lake, Meghan R            14 Tampa Bay-FL                   1:36.22  
 29 McCaffrey, Caitlin R      13 Tampa Bay-FL                   1:40.41  
 -- Whitworth, Melissa M      13 Greater Tampa-FL                    NS  
 -- Stevens, Kariann M        13 Clearwater-FL                       NS  
 -- Barker, Stephanie A       13 Greater Tampa-FL                    NS  
 -- Phillips, Cori            13 TBB-FL                              NS  
 
Event 100  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wyher, Tommy J            14 Tampa Bay-FL                   1:06.30  
  2 Curnutte, Levi B          14 Tampa Bay-FL                   1:08.94  
  3 Olson, Tim D              14 Team New Tampa-FL              1:11.33  
  4 Harbaugh, Kirk A          13 Team New Tampa-FL              1:14.48  
  5 Dubrasky, Tayler K        13 Gulf Coast-FL                  1:17.80  
  6 Gauzen, William A         14 West Florida-FL                1:18.25  
  7 Lain, Zachary S           13 Clearwater-FL                  1:20.23  
  8 Glover, Alex M            13 Tampa Bay-FL                   1:20.71  
  9 Jordan, Jonathan D        13 TBB-FL                         1:21.67  
 10 Gardella, Travis J        13 Gulf Coast-FL                  1:22.59  
 11 Gagne, Sam J              13 Tampa Bay-FL                   1:27.22  
 12 Davis, Brett J            13 Carrollwood-FL                 1:29.12  
 13 Anderson, Joel C          14 Gulf Coast-FL                  1:37.20  
 14 Fryer, James D            13 Clearwater-FL                  1:37.70  
 15 Dague, Alex W             13 Tampa Bay-FL                   1:49.20  
 16 Fraher, Robbie R          13 Tampa Bay-FL                   2:00.89  
 
Event 101  Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Franklin, Chelsea L       12 Gulf Coast-FL                  2:23.38  
                1:09.17   2:23.38 (1:14.21)                                        
  2 Chamberlin, Margie        15 Team New Tampa-FL              2:25.42  
                1:08.37   2:25.42 (1:17.05)                                        
  3 Treen, Shannon M          21 Greater Tampa-FL               2:33.09  
                1:11.11   2:33.09 (1:21.98)                                        
  4 Cokee, Amanda J           15 Tbay Unattached-FL             2:34.72  
                1:13.56   2:34.72 (1:21.16)                                        
  5 Davis, Lindsey J          15 Gulf Coast-FL                  2:37.76  
                1:15.95   2:37.76 (1:21.81)                                        
  6 Shawah, Alana M           17 Temple Terrace-FL              2:38.31  
                1:14.50   2:38.31 (1:23.81)                                        
  7 Fister, Sarah K           12 Bayou-LA                       2:45.97  
                1:19.37   2:45.97 (1:26.60)                                        
  8 Dickerson, Kelly N        11 Team New Tampa-FL              2:50.57  
                1:20.78   2:50.57 (1:29.79)                                        
  9 Mertens, Maria R          17 Tampa Bay-FL                   3:04.22  
                1:25.30   3:04.22 (1:38.92)                                        
 -- Lawrence, Megan X         16 Tampa Bay-FL                        NS  
 
Event 102  Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Specht, William L         45 SPA-FL                         2:19.72  
                1:06.70   2:19.72 (1:13.02)                                        
  2 Claude, Danny M           17 Gulf Coast-FL                  2:21.03  
                1:07.22   2:21.03 (1:13.81)                                        
  3 Cohen, Josh N             18 Team New Tampa-FL              2:32.53  
                1:10.61   2:32.53 (1:21.92)                                        
  4 Harris, Joel P            16 Tampa Bay-FL                   2:35.15  
                1:16.01   2:35.15 (1:19.14)                                        
  5 Taylor, Jason S           12 Temple Terrace-FL              2:44.62  
                1:18.39   2:44.62 (1:26.23)                                        
 -- Coghlan, Keith J          14 West Florida-FL                     NS  
 
Event 103  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Katherine, Kate G         14 Greater Tampa-FL               2:33.17  
                1:11.43   2:33.17 (1:21.74)                                        
  2 Lewin, Sarah G            13 TBB-FL                         2:40.58  
                1:16.67   2:40.58 (1:23.91)                                        
  3 Mackey, Jenn-Jenn L       13 Carrollwood-FL                 2:45.45  
                1:16.43   2:45.45 (1:29.02)                                        
  4 Latimer, Casie L          13 Tampa Bay-FL                   2:57.01  
                1:23.02   2:57.01 (1:33.99)                                        
  5 Romano, Lauren E          14 TBB-FL                         2:58.18  
                1:22.56   2:58.18 (1:35.62)                                        
  6 Cincotta, Jessica C       13 Blue Wave-FL                   3:08.49  
                1:22.70   3:08.49 (1:45.79)                                        
 -- Barker, Stephanie A       13 Greater Tampa-FL                    NS  
 
Event 104  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Munoz, Xavier A           14 Temple Terrace-FL              2:27.72  
                1:10.38   2:27.72 (1:17.34)                                        
  2 Dubrasky, Tayler K        13 Gulf Coast-FL                  2:34.71  
                1:13.71   2:34.71 (1:21.00)                                        
  3 Moguel, Andres M          14 Temple Terrace-FL              2:36.86  
                1:13.89   2:36.86 (1:22.97)                                        
  4 Ritz, Pieter K            13 Gulf Coast-FL                  2:43.01  
                1:17.30   2:43.01 (1:25.71)                                        
 
Event 105  Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nauta, Brittany R         15 Tampa Bay-FL                     28.28  
  2 Gehring, Katie M          15 Gulf Coast-FL                    28.33  
  3 Nauta, Chelsea B          14 Tampa Bay-FL                     28.56  
  4 Petersen, Charlotte       38 SPA-FL                           29.11  
  5 Lampkin, Jessica A        16 Tampa Bay-FL                     29.29  
  6 Deng, Jessica X           15 Tampa Bay-FL                     29.60  
  7 Cokee, Amanda J           15 Tbay Unattached-FL               29.88  
  8 Sarah, Sarah              15 Greater Tampa-FL                 29.91  
  9 Ventsam, Mallory A        15 Team New Tampa-FL                30.12  
 10 Overman, Lindsey          17 Team New Tampa-FL                30.25  
 11 Bauza, Colleen E          15 Spau-FL                          30.54  
 12 Riccardo, Laura C         15 Blue Wave-FL                     30.96  
 13 Moses, Tierney A          15 West Florida-FL                  31.05  
 14 Iaquinto, Kim M           15 Tampa Bay-FL                     31.07  
 15 Stephan, Alexandra C      15 Tampa Bay-FL                     31.23  
 16 Brown, Jesse A            15 West Florida-FL                  31.25  
 17 McKelvey, Lindsey E       18 SPA-FL                           31.30  
 18 Dickerson, Jaime L        15 Team New Tampa-FL                31.31  
 19 Clark, Sheree E           15 Tampa Bay-FL                     31.34  
 20 Warden, Becky M           17 Gulf Coast-FL                    31.55  
 21 Funk, Jennie M            15 Team New Tampa-FL                31.58  
 22 Pandorf, Rebecca J        15 Temple Terrace-FL                31.61  
 23 Barry, Sarah A            15 Tampa Bay-FL                     31.69  
 24 Woodcock, Chelsea T       16 Blue Wave-FL                     31.74  
 25 Sanchez, Lauren K         15 SPA-FL                           32.02  
 26 Oliver, Shelby M          15 Team New Tampa-FL                32.22  
 27 Rivera, Kathryn M         15 Gulf Coast-FL                    32.67  
 28 Dickerson, Kelly N        11 Team New Tampa-FL                32.71  
 29 Martin, Ashley T          17 Tampa Bay-FL                     32.77  
 29 Shawah, Alana M           17 Temple Terrace-FL                32.77  
 31 Pike, Megan E             15 Temple Terrace-FL                32.91  
 32 Tatko, Amanda M           15 Gulf Coast-FL                    32.95  
 33 Schwartz, Lauren E        15 Gulf Coast-FL                    33.18  
 34 Gauzen, Nicole M          15 West Florida-FL                  33.28  
 35 Impink, Rachel            15 Temple Terrace-FL                33.30  
 36 Griffith, Dana E          15 Gulf Coast-FL                    33.32  
 37 Adeleye, Titilayo L       15 SPA-FL                           33.62  
 38 Smith, Ally J             15 West Florida-FL                  33.66  
 39 Calderon, Monique         15 Temple Terrace-FL                33.73  
 40 Hengesbach, Alison M      16 Tampa Bay-FL                     33.83  
 41 Nielsen, Arielle F        15 Gulf Coast-FL                    34.00  
 42 Mertens, Maria R          17 Tampa Bay-FL                     34.31  
 43 Tatko, Sarah R            15 Gulf Coast-FL                    34.63  
 44 Moguel, Alisa M           15 Temple Terrace-FL                36.56  
 45 Nolan, Marquita A         16 Gulf Coast-FL                    37.47  
 -- Pandorf, Tanya S          17 Temple Terrace-FL                   NS  
 -- Lawrence, Megan X         16 Tampa Bay-FL                        NS  
 -- Surlis, India W           15 Tampa Bay-FL                        NS  
 -- Messmore, Ashley P        18 Tampa Bay-FL                        NS  
 -- Abbatematteo, Brianna L   16 Gulf Coast-FL                       NS  
 -- Mooren, Samantha M        15 SPA-FL                              NS  
 -- Athan, Alyssa C           15 Greater Tampa-FL                    NS  
 -- Lehr, Amanda L            15 Blue Wave-FL                        NS  
 -- Kerns, Whitney L          16 SPA-FL                              NS  
 
Event 106  Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterkin, Jamie A         21 Greater Tampa-FL                 26.07  
  1 Williams, Travis L        17 Gulf Coast-FL                    26.07  
  3 Edwards, Brandon M        17 Gulf Coast-FL                    26.19  
  4 Cain, Zach J              17 Gulf Coast-FL                    26.66  
  5 Gesacion, Kevin J         20 Tampa Bay-FL                     26.76  
  6 Proctor, Jonathan E       16 West Florida-FL                  26.99  
  7 Crosby, Carter C          19 Greater Tampa-FL                 27.01  
  8 Moody, Michael A          18 SPA-FL                           27.02  
  9 Kearney, Ryan             16 West Florida-FL                  27.92  
 10 Eubanks, Barrett H        18 Team New Tampa-FL                28.06  
 11 Salvatore, Franko         16 West Florida-FL                  28.09  
 12 Cohen, Josh N             18 Team New Tampa-FL                28.11  
 13 Sutton, Matt J            15 Tampa Bay-FL                     28.22  
 14 Brancaccio, Dan S         15 Gulf Coast-FL                    28.35  
 15 Harris, Joel P            16 Tampa Bay-FL                     28.46  
 16 Nardozzi, Kevin M         15 SPA-FL                           28.71  
 17 Saou, Mike A              16 Temple Terrace-FL                28.95  
 18 Olson, Andrew X           17 Tampa Bay-FL                     29.07  
 19 Mansfield, Michael        17 Tampa Bay-FL                     29.08  
 20 Freeborn, Derek A         16 Blue Wave-FL                     29.30  
 21 Hoffman, Adam D           16 West Florida-FL                  29.59  
 22 Kavanaugh, Patrick        16 Temple Terrace-FL                29.74  
 23 Kauderman, Jim E          16 Blue Wave-FL                     29.98  
 24 Stocks, Jim R             15 Team New Tampa-FL                31.16  
 25 Griffis, Chris S          17 Blue Wave-FL                     31.53  
 26 Griffith, Eric W          11 Gulf Coast-FL                    40.63  
 -- Epperson, Tyler           17 TBB-FL                              NS  
 -- Newfield, John-Paul       15 SPA-FL                              NS  
 -- D'Agresta, David K        16 TBB-FL                              NS  
 -- Porter, Trey M            16 Gulf Coast-FL                       NS  
 -- Betz, Scott A             15 Tampa Bay-FL                        NS  
 -- Anderson, Matt K          17 Greater Tampa-FL                    NS  
 
Event 107  Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sheffield, Rae-Lynn E     14 Tampa Bay-FL                     29.51  
  2 Sears, Jill R             13 Clearwater-FL                    30.38  
  3 Cillian, Kate R           14 SPA-FL                           30.52  
  4 Novotny, Deidre D         14 Tampa Bay-FL                     30.64  
  5 McCaw, Tina M             14 Gulf Coast-FL                    30.91  
  6 Decker, Sally M           14 SPA-FL                           30.96  
  7 Linton, Laura M           14 SPA-FL                           31.07  
  8 Milliken, Emily A         14 Greater Tampa-FL                 31.34  
  9 Panty, Amanda             14 West Florida-FL                  31.40  
 10 Milo, Jaime               14 SPA-FL                           31.42  
 11 Cromer, Tara J            13 West Florida-FL                  31.47  
 12 Durham-Moore, Erin L      13 Clearwater-FL                    31.59  
 13 Montoya, Raquel           14 West Florida-FL                  31.71  
 14 Dent, Kelsey C            13 Clearwater-FL                    31.91  
 15 Bergeron, Brittany        13 Temple Terrace-FL                31.92  
 16 Savona, Nicole M          13 Clearwater-FL                    31.98  
 17 Wolfe, Kristina L         13 Tampa Bay-FL                     32.78  
 18 Kingsley, Kali J          13 Tampa Bay-FL                     32.92  
 19 Wilshire, Tiffani M       14 Tampa Bay-FL                     32.96  
 20 McCaffrey, Meghan K       14 Tampa Bay-FL                     32.97  
 21 Lytle, Meghan             14 Temple Terrace-FL                33.02  
 22 Cincotta, Jessica C       13 Blue Wave-FL                     33.08  
 23 Francis, Amanda C         13 Tampa Bay-FL                     33.30  
 24 Oliveri, Kara M           13 Tampa Bay-FL                     33.66  
 25 Etienne, Veronique        14 Team New Tampa-FL                34.85  
 26 Petracco, Jerelyn M       14 West Florida-FL                  35.25  
 27 McCaffrey, Caitlin R      13 Tampa Bay-FL                     36.07  
 28 Lake, Meghan R            14 Tampa Bay-FL                     37.64  
 29 Bronson, Macey G          14 Team New Tampa-FL                40.08  
 -- Phillips, Cori            13 TBB-FL                              NS  
 -- Buchman, Katherine E      14 Tampa Bay-FL                        NS  
 -- Whitworth, Melissa M      13 Greater Tampa-FL                    NS  
 
Event 108  Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wyher, Tommy J            14 Tampa Bay-FL                     26.99  
  2 Curnutte, Levi B          14 Tampa Bay-FL                     27.07  
  3 Glover, Alex M            13 Tampa Bay-FL                     28.36  
  4 Olson, Tim D              14 Team New Tampa-FL                28.89  
  5 Magol, Jeffrey D          14 Team New Tampa-FL                29.70  
  6 Lain, Zachary S           13 Clearwater-FL                    30.32  
  7 Harbaugh, Kirk A          13 Team New Tampa-FL                30.75  
  8 Jordan, Jonathan D        13 TBB-FL                           30.83  
  9 Nesler, Ryan J            13 Tampa Bay-FL                     30.92  
 10 Hoffman, Paul M           14 West Florida-FL                  32.52  
 11 Gagne, Sam J              13 Tampa Bay-FL                     32.60  
 12 Davis, Brett J            13 Carrollwood-FL                   32.93  
 13 Gauzen, William A         14 West Florida-FL                  33.17  
 14 Anderson, Joel C          14 Gulf Coast-FL                    33.30  
 15 Dague, Alex W             13 Tampa Bay-FL                     35.99  
 16 Fryer, James D            13 Clearwater-FL                    41.11  
 17 Fraher, Robbie R          13 Tampa Bay-FL                     50.12  
 -- Coghlan, Keith J          14 West Florida-FL                     NS  
 -- Weinschenker, Matthew I   13 Clearwater-FL                       NS  
 
Event 109  Mixed 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Givens, Victoria B        16 Bayou-LA                      18:47.39  
                1:11.83   2:26.23 (1:14.40)   3:40.65 (1:14.42)   4:54.94 (1:14.29)
      6:09.23 (1:14.29)   7:23.09 (1:13.86)   8:37.59 (1:14.50)   9:52.20 (1:14.61)
     11:07.43 (1:15.23)  12:22.96 (1:15.53)  13:38.78 (1:15.82)  14:55.45 (1:16.67)
     16:12.61 (1:17.16)  17:30.62 (1:18.01)  18:47.39 (1:16.77)                    
  2 Mesa, Laura A             12 Tampa Bay-FL                  19:19.28  
                1:11.67   2:26.54 (1:14.87)   3:42.89 (1:16.35)   5:01.22 (1:18.33)
      6:19.11 (1:17.89)   7:39.24 (1:20.13)   8:58.48 (1:19.24)  10:16.18 (1:17.70)
     11:34.60 (1:18.42)  12:53.13 (1:18.53)  14:10.94 (1:17.81)  15:29.26 (1:18.32)
     16:47.55 (1:18.29)  18:05.09 (1:17.54)  19:19.28 (1:14.19)                    
  3 Ritz, Pieter K            13 Gulf Coast-FL                 19:19.50  
                1:12.29   2:29.16 (1:16.87)   3:46.87 (1:17.71)   5:04.74 (1:17.87)
      6:22.93 (1:18.19)   7:40.95 (1:18.02)   8:59.24 (1:18.29)  10:17.23 (1:17.99)
     11:34.87 (1:17.64)  12:53.13 (1:18.26)  14:10.24 (1:17.11)  15:28.12 (1:17.88)
     16:46.07 (1:17.95)  18:04.69 (1:18.62)  19:19.50 (1:14.81)                    
  4 Shawah, Alana M           17 Temple Terrace-FL             19:48.56  
                1:15.60   2:34.81 (1:19.21)   3:53.58 (1:18.77)   5:12.62 (1:19.04)
      6:32.24 (1:19.62)   7:52.11 (1:19.87)   9:12.27 (1:20.16)  10:32.47 (1:20.20)
     11:52.34 (1:19.87)  13:11.72 (1:19.38)  14:31.40 (1:19.68)  15:51.32 (1:19.92)
     17:11.40 (1:20.08)  18:31.22 (1:19.82)  19:48.56 (1:17.34)                    
  5 Tatko, Sarah R            15 Gulf Coast-FL                 20:09.18  
                1:15.51   2:35.85 (1:20.34)   3:56.16 (1:20.31)   5:16.75 (1:20.59)
      6:37.74 (1:20.99)   7:58.81 (1:21.07)   9:20.19 (1:21.38)  10:41.86 (1:21.67)
     12:03.36 (1:21.50)  13:24.52 (1:21.16)  14:46.67 (1:22.15)  16:07.79 (1:21.12)
     17:28.32 (1:20.53)  18:48.52 (1:20.20)  20:09.18 (1:20.66)                    
  6 Erickson, Jackie T        15 Gulf Coast-FL                 20:31.18  
                1:15.89   2:37.04 (1:21.15)   3:59.34 (1:22.30)   5:22.31 (1:22.97)
      6:45.90 (1:23.59)   8:08.28 (1:22.38)   9:30.92 (1:22.64)  10:52.86 (1:21.94)
     12:15.70 (1:22.84)  13:39.18 (1:23.48)  15:02.03 (1:22.85)  16:24.59 (1:22.56)
     17:48.04 (1:23.45)  19:10.32 (1:22.28)  20:31.18 (1:20.86)                    
 -- Franklin, Chelsea L       12 Gulf Coast-FL                X17:35.20  
                1:06.54   2:16.29 (1:09.75)   3:26.97 (1:10.68)   4:37.71 (1:10.74)
      5:48.85 (1:11.14)   6:59.90 (1:11.05)   8:11.40 (1:11.50)   9:22.63 (1:11.23)
     10:33.89 (1:11.26)  11:44.98 (1:11.09)  12:56.03 (1:11.05)  14:07.08 (1:11.05)
     15:17.87 (1:10.79)  16:27.88 (1:10.01)  17:35.20 (1:07.32)                    
 -- Michota, Stase E          14 SPA-FL                       X18:13.58  
                1:07.41   2:18.78 (1:11.37)   3:31.13 (1:12.35)   4:44.14 (1:13.01)
      5:57.26 (1:13.12)   7:10.62 (1:13.36)   8:24.12 (1:13.50)   9:37.76 (1:13.64)
     10:51.59 (1:13.83)  12:05.49 (1:13.90)  13:19.29 (1:13.80)  14:33.45 (1:14.16)
     15:47.76 (1:14.31)  17:01.24 (1:13.48)  18:13.58 (1:12.34)                    
 -- Snyder, Russell W         14 SPA-FL                       X18:18.05  
                1:08.55   2:20.12 (1:11.57)   3:33.12 (1:13.00)   4:46.88 (1:13.76)
      6:00.25 (1:13.37)   7:14.20 (1:13.95)   8:28.10 (1:13.90)   9:41.68 (1:13.58)
     10:55.51 (1:13.83)  12:09.06 (1:13.55)  13:23.01 (1:13.95)  14:36.92 (1:13.91)
     15:51.04 (1:14.12)  17:04.93 (1:13.89)  18:18.05 (1:13.12)                    
 -- Chambers, Cameron M       12 SPA-FL                       X18:28.38  
                1:11.41   2:25.31 (1:13.90)   3:39.05 (1:13.74)   4:52.71 (1:13.66)
      6:06.49 (1:13.78)   7:20.37 (1:13.88)   8:33.95 (1:13.58)   9:48.14 (1:14.19)
     11:01.87 (1:13.73)  12:16.13 (1:14.26)  13:30.44 (1:14.31)  14:44.75 (1:14.31)
     15:59.38 (1:14.63)  17:14.47 (1:15.09)  18:28.38 (1:13.91)                    
 -- Gardella, Travis J        13 Gulf Coast-FL                X19:01.86  
                1:12.80   2:28.44 (1:15.64)   3:44.00 (1:15.56)   4:59.85 (1:15.85)
      6:16.31 (1:16.46)   7:32.36 (1:16.05)   8:48.80 (1:16.44)  10:05.72 (1:16.92)
     11:22.35 (1:16.63)  12:39.72 (1:17.37)  13:56.48 (1:16.76)  15:13.27 (1:16.79)
     16:30.05 (1:16.78)  17:46.80 (1:16.75)  19:01.86 (1:15.06)                    
 -- Novotny, Deidre D         14 Tampa Bay-FL                 X20:04.20  
                1:09.83   2:26.68 (1:16.85)   3:42.34 (1:15.66)   4:57.75 (1:15.41)
      6:23.42 (1:25.67)   7:47.80 (1:24.38)   9:11.65 (1:23.85)  10:35.35 (1:23.70)
     11:57.18 (1:21.83)  13:20.16 (1:22.98)  14:43.15 (1:22.99)  16:04.58 (1:21.43)
     17:25.00 (1:20.42)  18:45.24 (1:20.24)  20:04.20 (1:18.96)                    
 -- Francis, Amanda C         13 Tampa Bay-FL                 X20:16.43  
                1:19.23   2:41.71 (1:22.48)   4:04.03 (1:22.32)   5:26.36 (1:22.33)
      6:48.60 (1:22.24)   8:10.48 (1:21.88)   9:32.37 (1:21.89)  10:54.59 (1:22.22)
     12:16.68 (1:22.09)  13:38.52 (1:21.84)  14:59.64 (1:21.12)  16:19.70 (1:20.06)
     17:40.05 (1:20.35)  18:59.57 (1:19.52)  20:16.43 (1:16.86)                    
 -- Fister, Sarah K           12 Bayou-LA                     X20:22.20  
                1:19.45   2:41.78 (1:22.33)   4:03.90 (1:22.12)   5:26.03 (1:22.13)
      6:48.44 (1:22.41)   8:10.64 (1:22.20)   9:32.06 (1:21.42)  10:54.49 (1:22.43)
     12:16.54 (1:22.05)  13:38.73 (1:22.19)  15:00.46 (1:21.73)  16:20.66 (1:20.20)
     17:41.99 (1:21.33)  19:02.69 (1:20.70)  20:22.20 (1:19.51)                    
 -- Dolan, Casey              12 Temple Terrace-FL            X21:05.20  
                1:16.08   2:38.47 (1:22.39)   4:01.72 (1:23.25)   5:24.30 (1:22.58)
      6:49.51 (1:25.21)   8:15.38 (1:25.87)   9:40.61 (1:25.23)  11:06.42 (1:25.81)
     12:32.31 (1:25.89)  13:58.49 (1:26.18)  15:24.22 (1:25.73)  16:49.80 (1:25.58)
     18:16.27 (1:26.47)  19:41.26 (1:24.99)  21:05.20 (1:23.94)                    
 -- Cillian, Kate R           14 SPA-FL                             SCR  
 -- Treen, Shannon M          21 Greater Tampa-FL                   SCR  
 -- Porter, Trey M            16 Gulf Coast-FL                      SCR  
 -- Fabry, Brittany A         17 Blue Wave-FL                       SCR  
 
Event 110  Boys 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  19:52.99
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Porter, Trey M            16 Gulf Coast-FL                      SCR  
 
Event 111  Girls 13-14 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  20:18.19
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Michota, Stase E          14 SPA-FL                        18:13.58  
                1:07.41   2:18.78 (1:11.37)   3:31.13 (1:12.35)   4:44.14 (1:13.01)
      5:57.26 (1:13.12)   7:10.62 (1:13.36)   8:24.12 (1:13.50)   9:37.76 (1:13.64)
     10:51.59 (1:13.83)  12:05.49 (1:13.90)  13:19.29 (1:13.80)  14:33.45 (1:14.16)
     15:47.76 (1:14.31)  17:01.24 (1:13.48)  18:13.58 (1:12.34)                    
  2 Novotny, Deidre D         14 Tampa Bay-FL                  20:04.20  
                1:09.83   2:26.68 (1:16.85)   3:42.34 (1:15.66)   4:57.75 (1:15.41)
      6:23.42 (1:25.67)   7:47.80 (1:24.38)   9:11.65 (1:23.85)  10:35.35 (1:23.70)
     11:57.18 (1:21.83)  13:20.16 (1:22.98)  14:43.15 (1:22.99)  16:04.58 (1:21.43)
     17:25.00 (1:20.42)  18:45.24 (1:20.24)  20:04.20 (1:18.96)                    
  3 Francis, Amanda C         13 Tampa Bay-FL                  20:16.43  
                1:19.23   2:41.71 (1:22.48)   4:04.03 (1:22.32)   5:26.36 (1:22.33)
      6:48.60 (1:22.24)   8:10.48 (1:21.88)   9:32.37 (1:21.89)  10:54.59 (1:22.22)
     12:16.68 (1:22.09)  13:38.52 (1:21.84)  14:59.64 (1:21.12)  16:19.70 (1:20.06)
     17:40.05 (1:20.35)  18:59.57 (1:19.52)  20:16.43 (1:16.86)                    
 -- Cillian, Kate R           14 SPA-FL                             SCR  
 
Event 112  Boys 13-14 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  19:44.39
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Snyder, Russell W         14 SPA-FL                        18:18.05  
                1:08.55   2:20.12 (1:11.57)   3:33.12 (1:13.00)   4:46.88 (1:13.76)
      6:00.25 (1:13.37)   7:14.20 (1:13.95)   8:28.10 (1:13.90)   9:41.68 (1:13.58)
     10:55.51 (1:13.83)  12:09.06 (1:13.55)  13:23.01 (1:13.95)  14:36.92 (1:13.91)
     15:51.04 (1:14.12)  17:04.93 (1:13.89)  18:18.05 (1:13.12)                    
  2 Gardella, Travis J        13 Gulf Coast-FL                 19:01.86  
                1:12.80   2:28.44 (1:15.64)   3:44.00 (1:15.56)   4:59.85 (1:15.85)
      6:16.31 (1:16.46)   7:32.36 (1:16.05)   8:48.80 (1:16.44)  10:05.72 (1:16.92)
     11:22.35 (1:16.63)  12:39.72 (1:17.37)  13:56.48 (1:16.76)  15:13.27 (1:16.79)
     16:30.05 (1:16.78)  17:46.80 (1:16.75)  19:01.86 (1:15.06)                    
  3 Ritz, Pieter K            13 Gulf Coast-FL                 19:19.50  
                1:12.29   2:29.16 (1:16.87)   3:46.87 (1:17.71)   5:04.74 (1:17.87)
      6:22.93 (1:18.19)   7:40.95 (1:18.02)   8:59.24 (1:18.29)  10:17.23 (1:17.99)
     11:34.87 (1:17.64)  12:53.13 (1:18.26)  14:10.24 (1:17.11)  15:28.12 (1:17.88)
     16:46.07 (1:17.95)  18:04.69 (1:18.62)  19:19.50 (1:14.81)                    
 
Event 113  Girls 11-12 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  21:36.89
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Franklin, Chelsea L       12 Gulf Coast-FL                 17:35.20  
                1:06.54   2:16.29 (1:09.75)   3:26.97 (1:10.68)   4:37.71 (1:10.74)
      5:48.85 (1:11.14)   6:59.90 (1:11.05)   8:11.40 (1:11.50)   9:22.63 (1:11.23)
     10:33.89 (1:11.26)  11:44.98 (1:11.09)  12:56.03 (1:11.05)  14:07.08 (1:11.05)
     15:17.87 (1:10.79)  16:27.88 (1:10.01)  17:35.20 (1:07.32)                    
  2 Fister, Sarah K           12 Bayou-LA                      20:22.20  
                1:19.45   2:41.78 (1:22.33)   4:03.90 (1:22.12)   5:26.03 (1:22.13)
      6:48.44 (1:22.41)   8:10.64 (1:22.20)   9:32.06 (1:21.42)  10:54.49 (1:22.43)
     12:16.54 (1:22.05)  13:38.73 (1:22.19)  15:00.46 (1:21.73)  16:20.66 (1:20.20)
     17:41.99 (1:21.33)  19:02.69 (1:20.70)  20:22.20 (1:19.51)                    
  3 Dolan, Casey              12 Temple Terrace-FL             21:05.20  
                1:16.08   2:38.47 (1:22.39)   4:01.72 (1:23.25)   5:24.30 (1:22.58)
      6:49.51 (1:25.21)   8:15.38 (1:25.87)   9:40.61 (1:25.23)  11:06.42 (1:25.81)
     12:32.31 (1:25.89)  13:58.49 (1:26.18)  15:24.22 (1:25.73)  16:49.80 (1:25.58)
     18:16.27 (1:26.47)  19:41.26 (1:24.99)  21:05.20 (1:23.94)                    
 
Event 114  Boys 11-12 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  21:18.79
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chambers, Cameron M       12 SPA-FL                        18:28.38  
                1:11.41   2:25.31 (1:13.90)   3:39.05 (1:13.74)   4:52.71 (1:13.66)
      6:06.49 (1:13.78)   7:20.37 (1:13.88)   8:33.95 (1:13.58)   9:48.14 (1:14.19)
     11:01.87 (1:13.73)  12:16.13 (1:14.26)  13:30.44 (1:14.31)  14:44.75 (1:14.31)
     15:59.38 (1:14.63)  17:14.47 (1:15.09)  18:28.38 (1:13.91)