Licensed to Dunedin Aquatic Club                          Hy-Tek's Meet Manager
         7th Annual Sweet September Swim Meet - 9/12/2003 to 9/14/2003         
                                    Results                                    
 
Event 49  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.69  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Margalis, Melanie   11 Tbay-FL                          26.70 FSJO   
  2 Burns, Rachel       12 Stac-FL                          27.08 FSJO   
  3 Miller, Monica D    12 Tbb-FL                           27.53 FSJO   
  4 Rossi, Ashley C     11 Una-Cat-FL                       28.47 FSJO   
  5 Gutberlet, Allison  12 Stac-FL                          28.65 FSJO   
  6 Kerr, Kristen       11 Elw-FL                           29.25        
  7 Sandkuhl, Summer    12 Tbay-FL                          29.36        
  8 Blatt, Andrea       12 Tbb-FL                           29.40        
  9 McGeehan, Mary Ali  11 Tbay-FL                          29.55        
 10 Jordan, Laura M     12 Tbb-FL                           29.83        
 11 Latimer, Emily J    12 Tbay-FL                          29.85        
 12 McMullen, Rachel A  12 Cyc-FL                           29.98        
 13 Brown, Jordan L     11 Cyc-FL                           30.08        
 14 Moline, Nicole O    11 Tbay-FL                          30.18        
 15 McNichol, Ashley L  12 Dac-FL                           30.21        
 16 Gryncewicz, Erin N  11 Cat-FL                           30.68        
 17 Pepe, Skye          12 Hot-FL                           30.81        
 18 Johnson, Meagan     12 Tbay-FL                          30.90        
 19 Wilshire, Maci L    12 Tbay-FL                          30.96        
 20 Robertson, Ali B    12 Stac-FL                          31.00        
 21 Buttrick, Marina K  11 Stac-FL                          31.11        
 22 Witkowski, Sara J   12 Stac-FL                          31.41        
 23 Mara, Janet A       12 Dac-FL                           31.59        
 24 Persky, Caitlin E   12 Stac-FL                          32.85        
 25 Michaels, Nicole    11 Elw-FL                           33.13        
 26 Ardolino, Carolann  11 Hot-FL                           33.18        
 27 Kelly, Elizabeth B  12 Stac-FL                          33.25        
 28 Livernois, Chelsea  12 Cat-FL                           33.32        
 29 Escalante, Tina     11 Tbay-FL                          33.37        
 30 Whiteleather, Kati  12 Stac-FL                          33.39        
 31 Schillo, Katherine  11 Tbb-FL                           33.40        
 32 Strominger, Ali     11 Elw-FL                           33.58        
 33 Byron, Elizabeth A  12 Dac-FL                           33.62        
 34 Daniels, Megan      12 Elw-FL                           34.06        
 35 Liston, Morgan E    11 Stac-FL                          34.12        
 36 Kleiner, Jennifer   11 Tbb-FL                           34.26        
 37 Francis, Valerie    11 Tbay-FL                          34.71        
 38 McKeever, Amanda R  11 Stac-FL                          34.77        
 39 Daniels, Alexa      12 Elw-FL                           34.93        
 40 Murphy, Katie M     12 Dac-FL                           35.30        
 41 Orr, Ashley M       12 Cyc-FL                           35.66        
 42 Lipsey, Krista      11 Elw-FL                           38.35        
 43 Rolon, Christiana   11 Cat-FL                           44.77        
 -- Belcik, Kaylie      12 Elw-FL                              DQ        
 -- Compton, Angelica   11 Cat-FL                              DQ        
 -- Brinkman, Melissa   12 Tbay-FL                             NS        
 -- Sienkiewicz, Katie  11 Tbay-FL                             NS        
 -- Decisneros, Cristi  11 Tbb-FL                              NS        
 
Event 50  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.29  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Centanni, Michael   12 Tbay-FL                          27.04 FSJO   
  2 Donnelly, Vincent   12 Tbay-FL                          27.88 FSJO   
  3 Moore, Eric         12 Tbay-FL                          28.02 FSJO   
  4 Mertens, Christoph  12 Tbay-FL                          28.16 FSJO   
  5 Sheffield, Barrett  12 Tbay-FL                          29.22        
  6 Short, Chris        11 Tbay-FL                          30.87        
  7 Tamposi, Joe        11 Hot-FL                           31.14        
  8 Castagna, CA        12 Cat-FL                           31.53        
  9 Lombardo, Tony W    12 Dac-FL                           31.77        
 10 Chambers, Justin R  12 Dac-FL                           31.93        
 11 Sheets, Matt        11 Elw-FL                           32.27        
 12 Kovach, Jonathon A  11 Dac-FL                           32.29        
 13 Furlong, Cody       12 Tbay-FL                          32.36        
 14 Netzband, Mitch     12 Cat-FL                           32.79        
 15 Tsagaris, Stephen   11 Cat-FL                           33.46        
 16 Russo, L.J.         11 Dac-FL                           36.72        
 17 Preston, Matthew A  12 Tbb-FL                           36.76        
 18 Simon, Patrick      11 Hot-FL                           36.90        
 19 Giordano, Tony      11 Dac-FL                           39.88        
 20 Weinbren, Nathan    11 Tbb-FL                           41.18        
 21 Clark, David C      11 Tbay-FL                          41.51        
 22 Kraus, Adam         11 Tbay-FL                          42.34        
 23 Tedros, Micah       11 Dac-FL                           45.74        
 -- Tsoukatos, Miguel   12 Dac-FL                              DQ        
 -- Dayhoff, Charles    11 Dac-FL                             SCR        
 
Event 51  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.99  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sheffield, Rae-Lyn  14 Tbay-FL                          56.57 FSJO   
                  27.01       56.57 (29.56)                                        
  2 Cooke, Taylor       14 Hot-FL                           59.10        
                  28.29       59.10 (30.81)                                        
  3 Latimer, Casie L    13 Tbay-FL                          59.12        
                  28.50       59.12 (30.62)                                        
  4 Lewin, Sarah G      13 Tbb-FL                           59.19        
                  28.32       59.19 (30.87)                                        
  5 McGeehan, Elizabet  13 Tbay-FL                        1:02.40        
                  30.10     1:02.40 (32.30)                                        
  6 Hofacker, Catherin  13 Dac-FL                         1:02.47        
                  29.93     1:02.47 (32.54)                                        
  7 Phillips, Cori A    13 Tbb-FL                         1:02.48        
                  29.69     1:02.48 (32.79)                                        
  8 Johnson, Laura      14 Tbay-FL                        1:02.54        
                  29.95     1:02.54 (32.59)                                        
  9 Francis, Amanda     13 Tbay-FL                        1:03.98        
                  31.81     1:03.98 (32.17)                                        
 10 Schaefer, Jordan N  13 Dac-FL                         1:04.40        
                  30.65     1:04.40 (33.75)                                        
 11 Oliveri, Kara       13 Tbay-FL                        1:04.87        
                  30.99     1:04.87 (33.88)                                        
 12 Sykes, Kelly L      13 Tbay-FL                        1:06.92        
                  31.86     1:06.92 (35.06)                                        
 13 Swartz, Jillian     14 Hot-FL                         1:09.97        
                  33.08     1:09.97 (36.89)                                        
 14 Booth, Emily        13 Tbay-FL                        1:11.36        
                  34.06     1:11.36 (37.30)                                        
 -- Alidina, Suzanne    13 Dac-FL                              NS        
 -- West, Alyson W      14 Tbb-FL                              NS        
 -- Norton, Marie       13 Hot-FL                              NS        
 -- Blatt, Alex         14 Tbb-FL                              NS        
 
Event 52  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          56.69  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jordan, Jonathan D  13 Tbb-FL                           57.29        
                  27.45       57.29 (29.84)                                        
  2 Stumpf, Matt        13 Tbay-FL                        1:00.30        
                  28.20     1:00.30 (32.10)                                        
  3 Mattina, Kevin      13 Elw-FL                         1:01.95        
                  29.83     1:01.95 (32.12)                                        
  4 Tamposi, Lou        13 Hot-FL                         1:05.18        
                  31.31     1:05.18 (33.87)                                        
  5 Bland, Micheal W    13 Stac-FL                        1:11.63        
                  32.76     1:11.63 (38.87)                                        
  6 Colson, Andrew      13 Hot-FL                         1:12.30        
                  34.81     1:12.30 (37.49)                                        
  6 Dague, Alex         13 Tbay-FL                        1:12.30        
                  33.56     1:12.30 (38.74)                                        
 
Event 53  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:01.49  FSSR
        2:06.99  1516
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Surlis, India W     15 Tbay-FL                        2:05.76 1516   
                  28.69     1:00.76 (32.07)     1:33.75 (32.99)     2:05.76 (32.01)
  2 Mesa, Laura         13 Tbay-FL                        2:10.99        
                  30.34     1:04.33 (33.99)     1:37.65 (33.32)     2:10.99 (33.34)
  3 Eash, Wendy E       17 Dac-FL                         2:14.93        
                  30.38     1:04.53 (34.15)     1:40.69 (36.16)     2:14.93 (34.24)
  4 Riley, Jenny        15 Dac-FL                         2:16.16        
                  31.29     1:06.08 (34.79)     1:41.64 (35.56)     2:16.16 (34.52)
  5 Wilshire, Tiffani   15 Tbay-FL                        2:16.96        
                  31.57     1:05.83 (34.26)     1:41.69 (35.86)     2:16.96 (35.27)
  6 Pepe, Kristen       15 Hot-FL                         2:22.30        
                  32.22     1:08.12 (35.90)     1:46.88 (38.76)     2:22.30 (35.42)
  7 Rowda, Adrian       17 Hot-FL                         2:22.59        
                  31.75     1:07.72 (35.97)     1:45.48 (37.76)     2:22.59 (37.11)
  8 Mullen, Megan       16 Hot-FL                         2:25.67        
                  33.46     1:10.52 (37.06)     1:49.11 (38.59)     2:25.67 (36.56)
  9 Seger, Katherine A  16 Dac-FL                         2:36.62        
                  35.97     1:15.74 (39.77)     1:56.36 (40.62)     2:36.62 (40.26)
 -- Brinkman, Meagan    17 Tbay-FL                             DQ        
                  37.37     1:22.15 (44.78)     2:18.98 (56.83)          DQ (24.57)
 -- Miller, Erica D     17 Tbb-FL                              NS        
 -- Lawrence, Megan X   16 Tbay-FL                             NS        
 
Event 54  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:50.19  FSSR
        1:55.79  1516
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Nei-Kuan      26 Unat-FL                        1:53.14 1516   
                  26.20       55.88 (29.68)     1:24.53 (28.65)     1:53.14 (28.61)
  2 Sipe, Brad          15 Tbay-FL                        1:56.31        
                  26.37       56.19 (29.82)     1:26.58 (30.39)     1:56.31 (29.73)
  3 Norton, Andrew      17 Hot-FL                         2:08.37        
                  28.95     1:00.83 (31.88)     1:34.71 (33.88)     2:08.37 (33.66)
  4 Toward, Brett       17 Tbay-FL                        2:11.05        
                  29.86     1:02.56 (32.70)     1:37.09 (34.53)     2:11.05 (33.96)
  5 Escalante, Alex     15 Dac-FL                         2:29.49        
                  31.62     1:08.35 (36.73)     1:44.34 (35.99)     2:29.49 (45.15)
  6 Norton, Nick        15 Hot-FL                         2:32.96        
                  33.84     1:11.76 (37.92)     1:51.37 (39.61)     2:32.96 (41.59)
 -- Holland, Theodore   16 Tbb-FL                              NS        
 -- Mason, Nick         17 Tbay-FL                             NS        
 -- Epperson, Tyler     18 Tbb-FL                              NS        
 
Event 55  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:20.79  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Margalis, Melanie   11 Tbay-FL                        1:15.16 FSJO   
                  35.87     1:15.16 (39.29)                                        
  2 Blatt, Andrea       12 Tbb-FL                         1:18.53 FSJO   
                  37.36     1:18.53 (41.17)                                        
  3 Jordan, Laura M     12 Tbb-FL                         1:19.23 FSJO   
                  38.06     1:19.23 (41.17)                                        
  4 Miller, Monica D    12 Tbb-FL                         1:19.81 FSJO   
                  38.06     1:19.81 (41.75)                                        
  5 Burns, Rachel       12 Stac-FL                        1:20.63 FSJO   
                  38.25     1:20.63 (42.38)                                        
  6 Brown, Jordan L     11 Cyc-FL                         1:22.96        
                  39.63     1:22.96 (43.33)                                        
  7 Rossi, Ashley C     11 Una-Cat-FL                     1:23.69        
                  39.77     1:23.69 (43.92)                                        
  8 Kerr, Kristen       11 Elw-FL                         1:24.36        
                  39.88     1:24.36 (44.48)                                        
  9 Witkowski, Sara J   12 Stac-FL                        1:25.47        
                  39.65     1:25.47 (45.82)                                        
 10 Wilshire, Maci L    12 Tbay-FL                        1:26.06        
                  40.68     1:26.06 (45.38)                                        
 11 Johnson, Meagan     12 Tbay-FL                        1:26.80        
                  41.81     1:26.80 (44.99)                                        
 12 Latimer, Emily J    12 Tbay-FL                        1:31.37        
                  44.24     1:31.37 (47.13)                                        
 13 McMullen, Rachel A  12 Cyc-FL                         1:31.60        
                  41.60     1:31.60 (50.00)                                        
 14 Persky, Caitlin E   12 Stac-FL                        1:31.79        
                  43.22     1:31.79 (48.57)                                        
 15 McGeehan, Mary Ali  11 Tbay-FL                        1:32.07        
                  43.22     1:32.07 (48.85)                                        
 16 Mangine, Lauren M   11 Stac-FL                        1:33.40        
                  43.26     1:33.40 (50.14)                                        
 17 Robertson, Ali B    12 Stac-FL                        1:33.58        
                  44.43     1:33.58 (49.15)                                        
 18 Whiteleather, Kati  12 Stac-FL                        1:33.64        
                  45.15     1:33.64 (48.49)                                        
 19 Compton, Angelica   11 Cat-FL                         1:34.19        
                  45.35     1:34.19 (48.84)                                        
 20 Ardolino, Carolann  11 Hot-FL                         1:34.27        
                  44.74     1:34.27 (49.53)                                        
 21 Pepe, Skye          12 Hot-FL                         1:34.47        
                  44.22     1:34.47 (50.25)                                        
 22 Schillo, Katherine  11 Tbb-FL                         1:37.32        
                  46.33     1:37.32 (50.99)                                        
 23 Kleiner, Jennifer   11 Tbb-FL                         1:37.79        
                  47.17     1:37.79 (50.62)                                        
 24 Livernois, Chelsea  12 Cat-FL                         1:39.66        
                  47.88     1:39.66 (51.78)                                        
 25 Daniels, Alexa      12 Elw-FL                         1:40.37        
                  48.78     1:40.37 (51.59)                                        
 26 Byron, Elizabeth A  12 Dac-FL                         1:40.40        
                  47.30     1:40.40 (53.10)                                        
 27 Kelly, Elizabeth B  12 Stac-FL                        1:40.64        
                  47.31     1:40.64 (53.33)                                        
 28 Michaels, Nicole    11 Elw-FL                         1:40.77        
                  47.22     1:40.77 (53.55)                                        
 29 Escalante, Tina     11 Tbay-FL                        1:41.40        
                  49.45     1:41.40 (51.95)                                        
 30 Strominger, Ali     11 Elw-FL                         1:42.22        
                  49.63     1:42.22 (52.59)                                        
 31 Daniels, Megan      12 Elw-FL                         1:42.23        
                  49.15     1:42.23 (53.08)                                        
 32 Francis, Valerie    11 Tbay-FL                        1:42.30        
                  49.15     1:42.30 (53.15)                                        
 33 Rolon, Christiana   11 Cat-FL                         1:43.67        
                  48.63     1:43.67 (55.04)                                        
 34 Belcik, Kaylie      12 Elw-FL                         1:43.78        
                  47.55     1:43.78 (56.23)                                        
 35 Murphy, Katie M     12 Dac-FL                         1:44.11        
                  48.79     1:44.11 (55.32)                                        
 36 Orr, Ashley M       12 Cyc-FL                         1:49.71        
                  50.26     1:49.71 (59.45)                                        
 -- Liston, Morgan E    11 Stac-FL                             DQ        
                  50.83          DQ (56.33)                                        
 -- Brinkman, Melissa   12 Tbay-FL                             NS        
 -- Decisneros, Cristi  11 Tbb-FL                              NS        
 -- Sienkiewicz, Katie  11 Tbay-FL                             NS        
 
Event 56  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:21.59  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mertens, Christoph  12 Tbay-FL                        1:16.51 FSJO   
                  37.06     1:16.51 (39.45)                                        
  2 Donnelly, Vincent   12 Tbay-FL                        1:21.19 FSJO   
                  38.97     1:21.19 (42.22)                                        
  3 Sheffield, Barrett  12 Tbay-FL                        1:23.96        
                  40.28     1:23.96 (43.68)                                        
  4 Lombardo, Tony W    12 Dac-FL                         1:28.61        
                  42.23     1:28.61 (46.38)                                        
  5 Moore, Eric         12 Tbay-FL                        1:30.10        
                  42.34     1:30.10 (47.76)                                        
  6 Short, Chris        11 Tbay-FL                        1:33.29        
                  43.94     1:33.29 (49.35)                                        
  7 Chambers, Justin R  12 Dac-FL                         1:33.99        
                  45.35     1:33.99 (48.64)                                        
  8 Castagna, CA        12 Cat-FL                         1:37.98        
                  45.74     1:37.98 (52.24)                                        
  9 Sheets, Matt        11 Elw-FL                         1:40.23        
                  44.57     1:40.23 (55.66)                                        
 10 Furlong, Cody       12 Tbay-FL                        1:40.94        
                  47.45     1:40.94 (53.49)                                        
 11 Russo, L.J.         11 Dac-FL                         1:43.21        
                  50.24     1:43.21 (52.97)                                        
 12 Preston, Matthew A  12 Tbb-FL                         1:44.00        
                  50.01     1:44.00 (53.99)                                        
 13 Simon, Patrick      11 Hot-FL                         1:44.78        
                  48.39     1:44.78 (56.39)                                        
 14 Netzband, Mitch     12 Cat-FL                         1:47.07        
                  50.43     1:47.07 (56.64)                                        
 15 Tedros, Micah       11 Dac-FL                         2:26.25        
                1:10.88   2:26.25 (1:15.37)                                        
 -- Weinbren, Nathan    11 Tbb-FL                              DQ        
                  58.90        DQ (1:07.42)                                        
 -- Giordano, Tony      11 Dac-FL                              DQ        
                1:04.77        DQ (1:21.54)                                        
 -- Tsoukatos, Miguel   12 Dac-FL                              DQ        
                  56.27        DQ (1:03.98)                                        
 -- Dayhoff, Charles    11 Dac-FL                             SCR        
 
Event 57  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:44.99  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cooke, Taylor       14 Hot-FL                         2:49.02        
                  39.53     1:23.60 (44.07)     2:06.67 (43.07)     2:49.02 (42.35)
  2 Hofacker, Catherin  13 Dac-FL                         2:52.64        
                  38.63     1:22.77 (44.14)     2:08.04 (45.27)     2:52.64 (44.60)
  3 Oliveri, Kara       13 Tbay-FL                        2:55.94        
                  39.52     1:23.74 (44.22)     2:09.16 (45.42)     2:55.94 (46.78)
  4 Schaefer, Jordan N  13 Dac-FL                         2:56.99        
                  40.53     1:25.64 (45.11)     2:12.52 (46.88)     2:56.99 (44.47)
  5 Swartz, Jillian     14 Hot-FL                         3:16.01        
                  44.22     1:34.64 (50.42)     2:26.27 (51.63)     3:16.01 (49.74)
  6 Norton, Marie       13 Hot-FL                         3:20.52        
                  45.32     1:36.87 (51.55)     2:29.75 (52.88)     3:20.52 (50.77)
 -- West, Alyson W      14 Tbb-FL                              NS        
 -- Blatt, Alex         14 Tbb-FL                              NS        
 
Event 58  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:39.19  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stumpf, Matt        13 Tbay-FL                        2:48.43        
                  36.71     1:20.06 (43.35)     2:04.16 (44.10)     2:48.43 (44.27)
  2 Mattina, Kevin      13 Elw-FL                         2:48.48        
                  38.98     1:21.79 (42.81)     2:05.90 (44.11)     2:48.48 (42.58)
  3 Jordan, Jonathan D  13 Tbb-FL                         3:01.04        
                  39.31     1:25.02 (45.71)     2:12.74 (47.72)     3:01.04 (48.30)
 
Event 59  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.19  FSSR
        1:17.79  1516
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Surlis, India W     15 Tbay-FL                        1:12.46 FSSR   
                  34.16     1:12.46 (38.30)                                        
  2 Mesa, Laura         13 Tbay-FL                        1:22.70        
                  40.65     1:22.70 (42.05)                                        
  3 Rowda, Adrian       17 Hot-FL                         1:23.06        
                  38.45     1:23.06 (44.61)                                        
  4 Eash, Wendy E       17 Dac-FL                         1:23.60        
                  38.71     1:23.60 (44.89)                                        
  5 Mullen, Megan       16 Hot-FL                         1:27.01        
                  41.65     1:27.01 (45.36)                                        
  6 Seger, Katherine A  16 Dac-FL                         1:28.43        
                  42.00     1:28.43 (46.43)                                        
  7 Pepe, Kristen       15 Hot-FL                         1:30.27        
                  43.30     1:30.27 (46.97)                                        
  8 Sykes, Kelly L      13 Tbay-FL                        1:31.30        
                  43.29     1:31.30 (48.01)                                        
  9 Loucks, Kendra      15 Dac-FL                         1:36.63        
                  44.77     1:36.63 (51.86)                                        
 10 Brinkman, Meagan    17 Tbay-FL                        1:50.78        
                  52.02     1:50.78 (58.76)                                        
 -- French, Allyson E   11 Tbay-FL                             NS        
 
Event 60  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:07.79  FSSR
        1:08.19  1516
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bingham, Robert D   43 Cyc-FL                         1:08.92        
                  32.54     1:08.92 (36.38)                                        
  2 Betz, Scott         15 Tbay-FL                        1:18.15        
                  37.15     1:18.15 (41.00)                                        
  3 Norton, Nick        15 Hot-FL                         1:24.12        
                  40.83     1:24.12 (43.29)                                        
  4 Escalante, Alex     15 Dac-FL                         1:24.33        
                  40.65     1:24.33 (43.68)                                        
 -- Mason, Nick         17 Tbay-FL                             NS        
 -- Holland, Theodore   16 Tbb-FL                              NS        
 -- Lombardo, Tommy R   15 Dac-FL                              NS        
 
Event 61  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                  2:13.61        
     1) Sandkuhl, Summer 12             2) Margalis, Melanie 11           
     3) McGeehan, Mary Alice 11         4) Moline, Nicole O 11            
                  34.35     1:09.26 (34.91)     1:43.20 (33.94)     2:13.61 (30.41)
  2 Swim Team AT Countryside-FL  'A'                      2:16.69        
     1) Gutberlet, Allison E 12         2) Witkowski, Sara J 12           
     3) Burns, Rachel 12                4) Buttrick, Marina K 11          
                  40.34     1:13.23 (32.89)     1:44.42 (31.19)     2:16.69 (32.27)
  3 The Berkeley Barracudas-FL  'A'                       2:17.80        
     1) Jordan, Laura M 12              2) Blatt, Andrea 12               
     3) Miller, Monica D 12             4) Schillo, Katherine 11          
                  35.23     1:12.97 (37.74)     1:43.68 (30.71)     2:17.80 (34.12)
  4 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'B'                  2:22.90        
     1) Wilshire, Maci L 12             2) Johnson, Meagan 12             
     3) Latimer, Emily J 12             4) Escalante, Tina 11             
                  37.40     1:18.64 (41.24)     1:50.99 (32.35)     2:22.90 (31.91)
  5 Dunedin Aquatic Club-FL  'A'                          2:32.22        
     1) McNichol, Ashley L 12           2) Byron, Elizabeth A 12          
     3) Mara, Janet A 12                4) Murphy, Katie M 12             
                  35.42     1:22.00 (46.58)     1:57.05 (35.05)     2:32.22 (35.17)
  6 East Lake Woodlands-FL  'A'                           2:34.28        
     1) Strominger, Ali 11              2) Daniels, Alexa 12              
     3) Kerr, Kristen 11                4) Michaels, Nicole 11            
                  40.29     1:25.70 (45.41)     2:01.59 (35.89)     2:34.28 (32.69)
  7 Clearwater Aquatic Team-FL  'A'                       2:38.45        
     1) Compton, Angelica 11            2) Rolon, Christiana M 11         
     3) Gryncewicz, Erin N 11           4) Livernois, Chelsea E 12        
                  38.88     1:26.97 (48.09)     2:03.16 (36.19)     2:38.45 (35.29)
 -- Swim Team AT Countryside-FL  'B'                           DQ        
     1) Whiteleather, Katie L 12        2) Persky, Caitlin E 12           
     3) Robertson, Ali B 12             4) Kelly, Elizabeth B 12          
                  38.24     1:20.29 (42.05)     1:57.62 (37.33)          DQ (32.87)
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'C'                       NS        
 
Event 62  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'B'                  2:11.44        
     1) Moore, Eric 12                  2) Mertens, Christopher 12        
     3) Centanni, Michael 12            4) Sheffield, Barrett 12          
                  35.24     1:10.98 (35.74)     1:41.10 (30.12)     2:11.44 (30.34)
  2 Dunedin Aquatic Club-FL  'A'                          2:41.16        
     1) Russo, L.J. 11                  2) Chambers, Justin R 12          
     3) Lombardo, Tony W 12             4) Kovach, Jonathon A 11          
                  44.54     1:29.86 (45.32)     2:07.80 (37.94)     2:41.16 (33.36)
  3 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                  2:55.29        
     1) Kraus, Adam 11                  2) Short, Chris 11                
     3) Furlong, Cody 12                4) Clark, David C 11              
                  52.66     1:31.75 (39.09)     2:12.92 (41.17)     2:55.29 (42.37)
 -- Dunedin Aquatic Club-FL  'B'                               NS        
 
Event 63  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                  2:06.95        
     1) Sheffield, Rae-Lynn 14          2) Oliveri, Kara 13               
     3) Latimer, Casie L 13             4) McGeehan, Elizabeth 13         
                  30.36     1:08.76 (38.40)     1:37.94 (29.18)     2:06.95 (29.01)
  2 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'B'                  2:18.40        
     1) Johnson, Laura 14               2) Francis, Amanda 13             
     3) Sykes, Kelly L 13               4) Mesa, Laura 13                 
                  34.57     1:13.08 (38.51)     1:48.32 (35.24)     2:18.40 (30.08)
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'C'                       NS        
 
Event 65  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                  2:10.74        
     1) Dolan, Mara 15                  2) Surlis, India W 15             
     3) Wilshire, Tiffani 15            4) Booth, Emily 13                
                  32.70     1:06.66 (33.96)     1:38.67 (32.01)     2:10.74 (32.07)
  1 Dunedin Aquatic Club-FL  'A'                          2:10.74        
     1) Hofacker, Catherine M 13        2) Schaefer, Jordan N 13          
     3) Riley, Jenny 15                 4) Eash, Wendy E 17               
                  33.45     1:12.62 (39.17)     1:43.44 (30.82)     2:10.74 (27.30)
  3 Hilltoppers-FL  'A'                                   2:14.42        
     1) Rowda, Adrian 17                2) Mullen, Megan 16               
     3) Cooke, Taylor 14                4) Pepe, Kristen 15               
                  33.67     1:13.95 (40.28)     1:45.05 (31.10)     2:14.42 (29.37)
  4 The Berkeley Barracudas-FL  'A'                       2:15.11        
     1) Phillips, Cori A 13             2) Miller, Monica D 12            
     3) Lewin, Sarah G 13               4) Kleiner, Jennifer 11           
                  34.10     1:12.10 (38.00)     1:42.10 (30.00)     2:15.11 (33.01)
 
Event 66  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                  2:03.58        
     1) Sipe, Brad 15                   2) Stumpf, Matt 13                
     3) Betz, Scott 15                  4) Toward, Brett 17               
                  30.82       49.20 (18.38)     1:36.17 (46.97)     2:03.58 (27.41)
  2 Dunedin Aquatic Club-FL  'A'                          2:36.99        
     1) Escalante, Alex 15              2) Chambers, Justin R 12          
     3) Lombardo, Tony W 12             4) Russo, L.J. 11                 
                  37.04     1:22.62 (45.58)     2:06.53 (43.91)     2:36.99 (30.46)
 -- The Berkeley Barracudas-FL  'A'                            NS        
 
Event 67  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.09  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burns, Rachel       12 Stac-FL                          32.08 FSJO   
  2 Rossi, Ashley C     11 Una-Cat-FL                       32.23 FSJO   
  3 Margalis, Melanie   11 Tbay-FL                          32.68 FSJO   
  4 Miller, Monica D    12 Tbb-FL                           33.11        
  5 Gutberlet, Allison  12 Stac-FL                          33.46        
  6 Jordan, Laura M     12 Tbb-FL                           33.81        
  7 Sandkuhl, Summer    12 Tbay-FL                          34.10        
  8 McNichol, Ashley L  12 Dac-FL                           34.27        
  9 Kerr, Kristen       11 Elw-FL                           35.28        
 10 Blatt, Andrea       12 Tbb-FL                           36.04        
 11 Latimer, Emily J    12 Tbay-FL                          36.36        
 11 Mara, Janet A       12 Dac-FL                           36.36        
 13 Wilshire, Maci L    12 Tbay-FL                          36.61        
 14 Moline, Nicole O    11 Tbay-FL                          36.74        
 15 Buttrick, Marina K  11 Stac-FL                          36.85        
 16 Brown, Jordan L     11 Cyc-FL                           37.07        
 17 Johnson, Meagan     12 Tbay-FL                          37.10        
 18 Whiteleather, Kati  12 Stac-FL                          38.00        
 19 McMullen, Rachel A  12 Cyc-FL                           38.20        
 20 Compton, Angelica   11 Cat-FL                           38.46        
 21 McGeehan, Mary Ali  11 Tbay-FL                          38.61        
 22 Pepe, Skye          12 Hot-FL                           39.04        
 23 McKeever, Amanda R  11 Stac-FL                          39.89        
 24 Strominger, Ali     11 Elw-FL                           40.24        
 25 Persky, Caitlin E   12 Stac-FL                          40.60        
 26 Gryncewicz, Erin N  11 Cat-FL                           40.66        
 27 Schillo, Katherine  11 Tbb-FL                           41.63        
 28 Kelly, Elizabeth B  12 Stac-FL                          41.96        
 29 Ardolino, Carolann  11 Hot-FL                           42.65        
 30 Liston, Morgan E    11 Stac-FL                          42.76        
 31 Murphy, Katie M     12 Dac-FL                           42.93        
 32 Escalante, Tina     11 Tbay-FL                          43.16        
 33 Livernois, Chelsea  12 Cat-FL                           43.27        
 34 Francis, Valerie    11 Tbay-FL                          44.05        
 35 Belcik, Kaylie      12 Elw-FL                           46.79        
 36 Lipsey, Krista      11 Elw-FL                           48.30        
 37 Rolon, Christiana   11 Cat-FL                           52.65        
 -- Byron, Elizabeth A  12 Dac-FL                              DQ        
 -- Kleiner, Jennifer   11 Tbb-FL                              NS        
 -- Brinkman, Melissa   12 Tbay-FL                             NS        
 -- Decisneros, Cristi  11 Tbb-FL                              NS        
 -- Sienkiewicz, Katie  11 Tbay-FL                             NS        
 -- Orr, Ashley M       12 Cyc-FL                              NS        
 
Event 68  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          33.79  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donnelly, Vincent   12 Tbay-FL                          32.39 FSJO   
  2 Moore, Eric         12 Tbay-FL                          32.81 FSJO   
  3 Centanni, Michael   12 Tbay-FL                          33.67 FSJO   
  4 Tamposi, Joe        11 Hot-FL                           35.55        
  5 Tsagaris, Stephen   11 Cat-FL                           35.60        
  6 Lombardo, Tony W    12 Dac-FL                           35.96        
  7 Mertens, Christoph  12 Tbay-FL                          36.18        
  8 Sheffield, Barrett  12 Tbay-FL                          37.52        
  9 Castagna, CA        12 Cat-FL                           37.67        
 10 Short, Chris        11 Tbay-FL                          39.52        
 11 Netzband, Mitch     12 Cat-FL                           39.96        
 12 Sheets, Matt        11 Elw-FL                           40.00        
 13 Kovach, Jonathon A  11 Dac-FL                           42.30        
 14 Chambers, Justin R  12 Dac-FL                           42.93        
 15 Russo, L.J.         11 Dac-FL                           44.73        
 16 Preston, Matthew A  12 Tbb-FL                           47.84        
 17 Weinbren, Nathan    11 Tbb-FL                           49.37        
 18 Clark, David C      11 Tbay-FL                          50.41        
 19 Kraus, Adam         11 Tbay-FL                          51.72        
 20 Simon, Patrick      11 Hot-FL                           54.33        
 21 Tsoukatos, Miguel   12 Dac-FL                           57.25        
 -- Dayhoff, Charles    11 Dac-FL                              NS        
 
Event 69  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:07.09  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sheffield, Rae-Lyn  14 Tbay-FL                        1:02.75 FSJO   
                  31.09     1:02.75 (31.66)                                        
  2 Latimer, Casie L    13 Tbay-FL                        1:06.92 FSJO   
                  32.69     1:06.92 (34.23)                                        
  3 Lewin, Sarah G      13 Tbb-FL                         1:10.42        
                  34.19     1:10.42 (36.23)                                        
  4 Hofacker, Catherin  13 Dac-FL                         1:12.59        
                  34.87     1:12.59 (37.72)                                        
  5 McGeehan, Elizabet  13 Tbay-FL                        1:13.78        
                  37.06     1:13.78 (36.72)                                        
  6 Phillips, Cori A    13 Tbb-FL                         1:14.23        
                  35.52     1:14.23 (38.71)                                        
  7 Francis, Amanda     13 Tbay-FL                        1:14.86        
                  37.42     1:14.86 (37.44)                                        
  8 Johnson, Laura      14 Tbay-FL                        1:15.06        
                  37.40     1:15.06 (37.66)                                        
  9 Schaefer, Jordan N  13 Dac-FL                         1:17.38        
                  37.77     1:17.38 (39.61)                                        
 10 Swartz, Jillian     14 Hot-FL                         1:24.80        
                  42.51     1:24.80 (42.29)                                        
 11 Booth, Emily        13 Tbay-FL                        1:26.72        
                  42.84     1:26.72 (43.88)                                        
 12 Alidina, Suzanne    13 Dac-FL                         1:28.55        
                  42.03     1:28.55 (46.52)                                        
 13 Norton, Marie       13 Hot-FL                         1:30.42        
                  44.73     1:30.42 (45.69)                                        
 14 Merritt, Julie A    13 Stac-FL                        1:31.65        
                  44.43     1:31.65 (47.22)                                        
 -- West, Alyson W      14 Tbb-FL                              NS        
 -- Blatt, Alex         14 Tbb-FL                              NS        
 
Event 70  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:04.99  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jordan, Jonathan D  13 Tbb-FL                         1:06.33        
                  32.08     1:06.33 (34.25)                                        
  2 Stumpf, Matt        13 Tbay-FL                        1:07.65        
                  33.82     1:07.65 (33.83)                                        
  3 Mattina, Kevin      13 Elw-FL                         1:09.78        
                  34.02     1:09.78 (35.76)                                        
  4 Tamposi, Lou        13 Hot-FL                         1:16.89        
                  37.31     1:16.89 (39.58)                                        
  5 Dague, Alex         13 Tbay-FL                        1:30.24        
                  42.85     1:30.24 (47.39)                                        
 -- Bland, Micheal W    13 Stac-FL                             DQ        
                  41.53          DQ (48.15)                                        
 
Event 71  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:26.79  FSSR
        2:27.79  1516
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Riley, Jenny        15 Dac-FL                         2:27.34 1516   
                  34.74     1:12.65 (37.91)     1:51.34 (38.69)     2:27.34 (36.00)
  2 Dolan, Mara         15 Tbay-FL                        2:28.52        
                  34.94     1:12.87 (37.93)     1:51.24 (38.37)     2:28.52 (37.28)
  3 Wilshire, Tiffani   15 Tbay-FL                        2:41.99        
                  38.03     1:18.60 (40.57)     2:00.72 (42.12)     2:41.99 (41.27)
  4 Rowda, Adrian       17 Hot-FL                         2:42.43        
                  37.69     1:19.30 (41.61)     2:01.42 (42.12)     2:42.43 (41.01)
  5 Pepe, Kristen       15 Hot-FL                         2:48.00        
                  38.95     1:21.62 (42.67)     2:05.50 (43.88)     2:48.00 (42.50)
 -- Miller, Erica D     17 Tbb-FL                              NS        
 
Event 72  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:13.59  FSSR
        2:14.89  1516
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Norton, Andrew      17 Hot-FL                         2:24.18        
                  34.03     1:10.63 (36.60)     1:48.51 (37.88)     2:24.18 (35.67)
  2 Lombardo, Tommy R   15 Dac-FL                         2:25.50        
                  35.09     1:12.43 (37.34)     1:49.95 (37.52)     2:25.50 (35.55)
  3 Betz, Scott         15 Tbay-FL                        2:27.62        
                  35.81     1:12.51 (36.70)     1:50.41 (37.90)     2:27.62 (37.21)
  4 Bingham, Robert D   43 Cyc-FL                         2:37.25        
                  37.41     1:16.63 (39.22)     1:57.35 (40.72)     2:37.25 (39.90)
  5 Escalante, Alex     15 Dac-FL                         2:48.39        
                                1:21.73 ( )   2:48.39 (1:26.66)                    
 -- Holland, Theodore   16 Tbb-FL                              NS        
 
Event 73  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:10.59  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Monica D    12 Tbb-FL                         1:05.79 FSJO   
                  31.16     1:05.79 (34.63)                                        
  2 Sandkuhl, Summer    12 Tbay-FL                        1:09.14 FSJO   
                  32.31     1:09.14 (36.83)                                        
  3 Margalis, Melanie   11 Tbay-FL                        1:10.36 FSJO   
                  33.88     1:10.36 (36.48)                                        
  4 Rossi, Ashley C     11 Una-Cat-FL                     1:11.84        
                  33.78     1:11.84 (38.06)                                        
  4 McGeehan, Mary Ali  11 Tbay-FL                        1:11.84        
                  34.00     1:11.84 (37.84)                                        
  6 Jordan, Laura M     12 Tbb-FL                         1:12.26        
                  33.97     1:12.26 (38.29)                                        
  7 Burns, Rachel       12 Stac-FL                        1:13.02        
                  33.54     1:13.02 (39.48)                                        
  8 Latimer, Emily J    12 Tbay-FL                        1:13.62        
                  34.81     1:13.62 (38.81)                                        
  9 Gutberlet, Allison  12 Stac-FL                        1:16.75        
                  35.24     1:16.75 (41.51)                                        
 10 Blatt, Andrea       12 Tbb-FL                         1:17.93        
                  35.33     1:17.93 (42.60)                                        
 11 Mara, Janet A       12 Dac-FL                         1:18.02        
                  36.63     1:18.02 (41.39)                                        
 12 Moline, Nicole O    11 Tbay-FL                        1:24.88        
                  38.63     1:24.88 (46.25)                                        
 13 Kerr, Kristen       11 Elw-FL                         1:27.60        
                  40.57     1:27.60 (47.03)                                        
 14 Ardolino, Carolann  11 Hot-FL                         1:28.81        
                  40.70     1:28.81 (48.11)                                        
 15 Gryncewicz, Erin N  11 Cat-FL                         1:31.25        
                  41.01     1:31.25 (50.24)                                        
 16 Escalante, Tina     11 Tbay-FL                        1:32.34        
                  43.94     1:32.34 (48.40)                                        
 17 Pepe, Skye          12 Hot-FL                         1:36.14        
                  44.10     1:36.14 (52.04)                                        
 18 Orr, Ashley M       12 Cyc-FL                         1:39.62        
                  41.20     1:39.62 (58.42)                                        
 19 Schillo, Katherine  11 Tbb-FL                         1:40.48        
                  46.05     1:40.48 (54.43)                                        
 20 Francis, Valerie    11 Tbay-FL                        1:43.98        
                  48.58     1:43.98 (55.40)                                        
 21 Kleiner, Jennifer   11 Tbb-FL                         1:45.10        
                  44.53   1:45.10 (1:00.57)                                        
 -- Decisneros, Cristi  11 Tbb-FL                              NS        
 -- McMullen, Rachel A  12 Cyc-FL                              NS        
 -- Sienkiewicz, Katie  11 Tbay-FL                             NS        
 
Event 74  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:11.19  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donnelly, Vincent   12 Tbay-FL                        1:08.17 FSJO   
                  32.49     1:08.17 (35.68)                                        
  2 Centanni, Michael   12 Tbay-FL                        1:10.44 FSJO   
                  33.05     1:10.44 (37.39)                                        
  3 Moore, Eric         12 Tbay-FL                        1:14.71        
                  34.35     1:14.71 (40.36)                                        
  4 Tamposi, Joe        11 Hot-FL                         1:23.29        
                  40.05     1:23.29 (43.24)                                        
  5 Lombardo, Tony W    12 Dac-FL                         1:24.10        
                  37.52     1:24.10 (46.58)                                        
  6 Tsagaris, Stephen   11 Cat-FL                         1:24.16        
                  39.81     1:24.16 (44.35)                                        
  7 Russo, L.J.         11 Dac-FL                         1:38.06        
                  46.72     1:38.06 (51.34)                                        
  8 Short, Chris        11 Tbay-FL                        1:38.23        
                  41.85     1:38.23 (56.38)                                        
 -- Preston, Matthew A  12 Tbb-FL                              DQ        
                  46.46          DQ (54.26)                                        
 
Event 75  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:24.39  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lewin, Sarah G      13 Tbb-FL                         2:26.42        
                  31.83     1:08.48 (36.65)     1:47.43 (38.95)     2:26.42 (38.99)
  2 McGeehan, Elizabet  13 Tbay-FL                        2:35.49        
                  33.72     1:12.88 (39.16)     1:54.78 (41.90)     2:35.49 (40.71)
  3 Cooke, Taylor       14 Hot-FL                         2:36.27        
                  34.04     1:15.77 (41.73)     1:57.63 (41.86)     2:36.27 (38.64)
  4 Blatt, Alex         14 Tbb-FL                         3:01.87        
                  37.67     1:23.94 (46.27)     2:13.48 (49.54)     3:01.87 (48.39)
  5 Alidina, Suzanne    13 Dac-FL                         3:14.29        
                  40.12     1:28.26 (48.14)     2:21.74 (53.48)     3:14.29 (52.55)
 
Event 76  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:22.69  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Colson, Andrew      13 Hot-FL                         3:12.89        
                  40.42     1:30.83 (50.41)     2:23.37 (52.54)     3:12.89 (49.52)
 
Event 77  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.79  1516
        1:04.79  FSSR
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Latimer, Casie L    13 Tbay-FL                        1:06.38        
                  31.39     1:06.38 (34.99)                                        
  2 Surlis, India W     15 Tbay-FL                        1:06.60        
                  31.52     1:06.60 (35.08)                                        
  3 Riley, Jenny        15 Dac-FL                         1:11.05        
                  33.14     1:11.05 (37.91)                                        
  4 Wilshire, Tiffani   15 Tbay-FL                        1:12.02        
                  34.02     1:12.02 (38.00)                                        
  5 Eash, Wendy E       17 Dac-FL                         1:12.95        
                  32.89     1:12.95 (40.06)                                        
  6 Mesa, Laura         13 Tbay-FL                        1:13.19        
                  34.36     1:13.19 (38.83)                                        
  7 Mullen, Megan       16 Hot-FL                         1:17.66        
                  36.88     1:17.66 (40.78)                                        
  8 Sykes, Kelly L      13 Tbay-FL                        1:18.22        
                  37.57     1:18.22 (40.65)                                        
  9 Seger, Katherine A  16 Dac-FL                         1:20.51        
                  37.05     1:20.51 (43.46)                                        
 10 Pepe, Kristen       15 Hot-FL                         1:22.61        
                  38.28     1:22.61 (44.33)                                        
 -- Lawrence, Megan X   16 Tbay-FL                             NS        
 -- Miller, Erica D     17 Tbb-FL                              NS        
 -- Dolan, Mara         15 Tbay-FL                             NS        
 
Event 78  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          57.19  FSSR
          58.39  1516
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Nei-Kuan      26 Unat-FL                          51.46 FSSR   
                  24.34       51.46 (27.12)                                        
  2 Sipe, Brad          15 Tbay-FL                        1:02.31        
                  28.80     1:02.31 (33.51)                                        
  3 Betz, Scott         15 Tbay-FL                        1:05.04        
                  30.37     1:05.04 (34.67)                                        
  4 Bingham, Robert D   43 Cyc-FL                         1:05.40        
                  30.53     1:05.40 (34.87)                                        
  5 Toward, Brett       17 Tbay-FL                        1:05.97        
                  30.42     1:05.97 (35.55)                                        
  6 Norton, Andrew      17 Hot-FL                         1:08.44        
                  32.58     1:08.44 (35.86)                                        
  7 Lombardo, Tommy R   15 Dac-FL                         1:08.63        
                  32.36     1:08.63 (36.27)                                        
 -- Epperson, Tyler     18 Tbb-FL                              NS        
 -- Mason, Nick         17 Tbay-FL                             NS        
 -- Sox, Mark A         10 Tbay-FL                             NS        
 
Event 79  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:23.89  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cooke, Taylor       14 Hot-FL                         2:29.29        
                  34.27     1:12.88 (38.61)     1:57.50 (44.62)     2:29.29 (31.79)
  2 Lewin, Sarah G      13 Tbb-FL                         2:29.79        
                  32.73     1:11.05 (38.32)     1:57.54 (46.49)     2:29.79 (32.25)
  3 Francis, Amanda     13 Tbay-FL                        2:35.59        
                  35.64     1:16.78 (41.14)     2:01.64 (44.86)     2:35.59 (33.95)
  4 McGeehan, Elizabet  13 Tbay-FL                        2:37.46        
                  33.12     1:13.47 (40.35)     2:03.49 (50.02)     2:37.46 (33.97)
  5 Hofacker, Catherin  13 Dac-FL                         2:39.67        
                  35.73     1:15.17 (39.44)     2:03.39 (48.22)     2:39.67 (36.28)
  6 Schaefer, Jordan N  13 Dac-FL                         2:40.77        
                  35.84     1:17.15 (41.31)     2:04.03 (46.88)     2:40.77 (36.74)
  7 Johnson, Laura      14 Tbay-FL                        2:44.81        
                  37.36     1:18.29 (40.93)     2:07.81 (49.52)     2:44.81 (37.00)
  8 Booth, Emily        13 Tbay-FL                        3:01.15        
                  42.63     1:27.72 (45.09)     2:22.49 (54.77)     3:01.15 (38.66)
  9 Swartz, Jillian     14 Hot-FL                         3:03.26        
                  45.24     1:33.25 (48.01)     2:25.36 (52.11)     3:03.26 (37.90)
 10 Norton, Marie       13 Hot-FL                         3:07.12        
                  43.82     1:33.56 (49.74)     2:24.25 (50.69)     3:07.12 (42.87)
 -- Oliveri, Kara       13 Tbay-FL                             DQ        
                  35.90     1:18.10 (42.20)     2:02.63 (44.53)          DQ (38.42)
 -- Phillips, Cori A    13 Tbb-FL                              DQ        
                  34.77     1:15.89 (41.12)     2:03.50 (47.61)          DQ (36.68)
 -- Alidina, Suzanne    13 Dac-FL                              NS        
 -- West, Alyson W      14 Tbb-FL                              NS        
 -- Latimer, Casie L    13 Tbay-FL                             NS        
 -- Sheffield, Rae-Lyn  14 Tbay-FL                             NS        
 
Event 80  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:22.49  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jordan, Jonathan D  13 Tbb-FL                         2:27.89        
                  32.00     1:09.65 (37.65)     1:54.47 (44.82)     2:27.89 (33.42)
  2 Stumpf, Matt        13 Tbay-FL                        2:29.01        
                  32.81     1:10.74 (37.93)     1:55.38 (44.64)     2:29.01 (33.63)
  3 Mattina, Kevin      13 Elw-FL                         2:36.52        
                  34.41     1:14.35 (39.94)     2:01.33 (46.98)     2:36.52 (35.19)
  4 Tamposi, Lou        13 Hot-FL                         2:44.34        
                  36.45     1:18.22 (41.77)     2:07.56 (49.34)     2:44.34 (36.78)
  5 Colson, Andrew      13 Hot-FL                         3:09.10        
                  41.31     1:29.24 (47.93)   2:30.85 (1:01.61)     3:09.10 (38.25)
  6 Dague, Alex         13 Tbay-FL                        3:18.39        
                  47.63     1:36.76 (49.13)   2:40.39 (1:03.63)     3:18.39 (38.00)
 
Event 81  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
        2:21.39  FSSR
        2:24.39  1516
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Surlis, India W     15 Tbay-FL                        2:24.88        
                  31.52     1:10.66 (39.14)     1:51.39 (40.73)     2:24.88 (33.49)
  2 Mesa, Laura         13 Tbay-FL                        2:34.07        
                  35.76     1:17.49 (41.73)     2:01.13 (43.64)     2:34.07 (32.94)
  3 Riley, Jenny        15 Dac-FL                         2:34.10        
                  33.96     1:13.08 (39.12)     1:59.44 (46.36)     2:34.10 (34.66)
  4 Eash, Wendy E       17 Dac-FL                         2:42.17        
                  34.90     1:19.52 (44.62)     2:04.50 (44.98)     2:42.17 (37.67)
  5 Rowda, Adrian       17 Hot-FL                         2:44.17        
                  35.90     1:17.38 (41.48)     2:06.31 (48.93)     2:44.17 (37.86)
  6 Mullen, Megan       16 Hot-FL                         2:47.09        
                  37.58     1:21.44 (43.86)     2:09.68 (48.24)     2:47.09 (37.41)
  7 Wilshire, Maci L    12 Tbay-FL                        2:52.38        
                  37.76     1:23.07 (45.31)     2:13.00 (49.93)     2:52.38 (39.38)
  8 Loucks, Kendra      15 Dac-FL                         3:01.89        
                  39.08     1:26.27 (47.19)     2:22.01 (55.74)     3:01.89 (39.88)
 -- Miller, Erica D     17 Tbb-FL                              NS        
 -- Dolan, Mara         15 Tbay-FL                             NS        
 -- Brinkman, Meagan    17 Tbay-FL                             NS        
 -- Lawrence, Megan X   16 Tbay-FL                             NS        
 
Event 82  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
        2:08.39  FSSR
        2:11.29  1516
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sipe, Brad          15 Tbay-FL                        2:20.37        
                  30.18     1:07.78 (37.60)     1:51.73 (43.95)     2:20.37 (28.64)
  2 Betz, Scott         15 Tbay-FL                        2:21.45        
                  30.94     1:08.85 (37.91)     1:51.44 (42.59)     2:21.45 (30.01)
  3 Lombardo, Tommy R   15 Dac-FL                         2:26.46        
                  32.24     1:10.59 (38.35)     1:55.09 (44.50)     2:26.46 (31.37)
  4 Norton, Andrew      17 Hot-FL                         2:27.57        
                  33.04     1:10.20 (37.16)     1:54.58 (44.38)     2:27.57 (32.99)
  5 Escalante, Alex     15 Dac-FL                         2:50.91        
                  39.89     1:22.73 (42.84)     2:11.94 (49.21)     2:50.91 (38.97)