Licensed to Dunedin Aquatic Club                          Hy-Tek's Meet Manager
         7th Annual Sweet September Swim Meet - 9/12/2003 to 9/14/2003         
                                    Results                                    
 
Event 83  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:02.19  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Margalis, Melanie   11 Tbay-FL                          58.54 FSJO   
                  28.43       58.54 (30.11)                                        
  2 Miller, Monica D    12 Tbb-FL                           59.73 FSJO   
                  28.61       59.73 (31.12)                                        
  3 Burns, Rachel       12 Stac-FL                        1:01.11 FSJO   
                  28.95     1:01.11 (32.16)                                        
  4 Rossi, Ashley C     11 Una-Cat-FL                     1:01.63 FSJO   
                  29.85     1:01.63 (31.78)                                        
  5 Sienkiewicz, Katie  11 Tbay-FL                        1:02.39        
                  29.93     1:02.39 (32.46)                                        
  6 Gutberlet, Allison  12 Stac-FL                        1:03.93        
                  31.23     1:03.93 (32.70)                                        
  7 Sandkuhl, Summer    12 Tbay-FL                        1:04.20        
                  30.76     1:04.20 (33.44)                                        
  8 Latimer, Emily J    12 Tbay-FL                        1:05.02        
                  31.31     1:05.02 (33.71)                                        
  9 Kerr, Kristen       11 Elw-FL                         1:05.39        
                  31.18     1:05.39 (34.21)                                        
 10 Blatt, Andrea       12 Tbb-FL                         1:06.05        
                  31.60     1:06.05 (34.45)                                        
 11 McGeehan, Mary Ali  11 Tbay-FL                        1:06.87        
                  32.07     1:06.87 (34.80)                                        
 12 French, Allyson E   11 Tbay-FL                        1:07.15        
                  32.07     1:07.15 (35.08)                                        
 13 McNichol, Ashley L  12 Dac-FL                         1:07.21        
                  31.48     1:07.21 (35.73)                                        
 14 Wilshire, Maci L    12 Tbay-FL                        1:07.39        
                  32.78     1:07.39 (34.61)                                        
 15 Mara, Janet A       12 Dac-FL                         1:08.61        
                  33.32     1:08.61 (35.29)                                        
 16 Brown, Jordan L     11 Cyc-FL                         1:09.04        
                  33.04     1:09.04 (36.00)                                        
 17 Buttrick, Marina K  11 Stac-FL                        1:10.06        
                  32.45     1:10.06 (37.61)                                        
 18 Gryncewicz, Erin N  11 Cat-FL                         1:10.43        
                  34.00     1:10.43 (36.43)                                        
 19 Compton, Angelica   11 Cat-FL                         1:10.66        
                  33.57     1:10.66 (37.09)                                        
 20 Caldwell, MACKENZI  12 Wfla-FL                        1:11.44        
                  33.54     1:11.44 (37.90)                                        
 21 McMullen, Rachel A  12 Cyc-FL                         1:11.80        
                  32.51     1:11.80 (39.29)                                        
 22 Robertson, Ali B    12 Stac-FL                        1:13.93        
                  33.29     1:13.93 (40.64)                                        
 23 Torres, Kathrine A  11 Cat-FL                         1:14.34        
                  35.09     1:14.34 (39.25)                                        
 24 Michaels, Nicole    11 Elw-FL                         1:14.69        
                  35.10     1:14.69 (39.59)                                        
 25 Persky, Caitlin E   12 Stac-FL                        1:15.06        
                  33.72     1:15.06 (41.34)                                        
 26 Brinkman, Melissa   12 Tbay-FL                        1:15.59        
                  35.61     1:15.59 (39.98)                                        
 27 Ardolino, Carolann  11 Hot-FL                         1:16.01        
                  35.55     1:16.01 (40.46)                                        
 28 Byron, Elizabeth A  12 Dac-FL                         1:16.02        
                  36.35     1:16.02 (39.67)                                        
 29 Kelly, Elizabeth B  12 Stac-FL                        1:16.14        
                  35.28     1:16.14 (40.86)                                        
 30 Livernois, Chelsea  12 Cat-FL                         1:16.27        
                  36.40     1:16.27 (39.87)                                        
 31 Murphy, Katie M     12 Dac-FL                         1:17.04        
                  36.41     1:17.04 (40.63)                                        
 32 Strominger, Ali     11 Elw-FL                         1:17.24        
                  36.64     1:17.24 (40.60)                                        
 33 Ryan, Faith         11 Wfla-FL                        1:18.02        
                  35.96     1:18.02 (42.06)                                        
 34 McKeever, Amanda R  11 Stac-FL                        1:18.49        
                  35.95     1:18.49 (42.54)                                        
 35 Daniels, Alexa      12 Elw-FL                         1:18.61        
                  36.33     1:18.61 (42.28)                                        
 36 Whiteleather, Kati  12 Stac-FL                        1:18.72        
                  35.06     1:18.72 (43.66)                                        
 37 Liston, Morgan E    11 Stac-FL                        1:19.38        
                  38.19     1:19.38 (41.19)                                        
 38 Daniels, Megan      12 Elw-FL                         1:20.67        
                  37.72     1:20.67 (42.95)                                        
 39 Francis, Valerie    11 Tbay-FL                        1:20.79        
                  39.53     1:20.79 (41.26)                                        
 40 Orr, Ashley M       12 Cyc-FL                         1:23.62        
                  38.28     1:23.62 (45.34)                                        
 41 Decisneros, Cristi  11 Tbb-FL                         1:25.31        
                  37.82     1:25.31 (47.49)                                        
 42 Lipsey, Krista      11 Elw-FL                         1:28.10        
                  40.83     1:28.10 (47.27)                                        
 43 Schreimann, Bailey  11 Wfla-FL                        1:31.12        
                  43.69     1:31.12 (47.43)                                        
 44 Rolon, Christiana   11 Cat-FL                         1:37.28        
                  43.92     1:37.28 (53.36)                                        
 -- Moline, Nicole O    11 Tbay-FL                             NS        
 -- Ceraolo-O'Donnell,  12 Cat-FL                              NS        
 -- Bill, Kelsey        11 Wfla-FL                             NS        
 
Event 84  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:01.89  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moore, Eric         12 Tbay-FL                          59.45 FSJO   
                  28.87       59.45 (30.58)                                        
  2 Centanni, Michael   12 Tbay-FL                        1:01.95        
                  29.33     1:01.95 (32.62)                                        
  3 Mertens, Christoph  12 Tbay-FL                        1:02.16        
                  29.84     1:02.16 (32.32)                                        
  4 Donnelly, Vincent   12 Tbay-FL                        1:02.31        
                  30.43     1:02.31 (31.88)                                        
  5 Sheffield, Barrett  12 Tbay-FL                        1:09.05        
                  32.62     1:09.05 (36.43)                                        
  6 Chambers, Justin R  12 Dac-FL                         1:11.24        
                  33.96     1:11.24 (37.28)                                        
  7 Castagna, CA        12 Cat-FL                         1:12.02        
                  33.54     1:12.02 (38.48)                                        
  8 Furlong, Cody       12 Tbay-FL                        1:12.53        
                  34.18     1:12.53 (38.35)                                        
  9 Sheets, Matt        11 Elw-FL                         1:13.98        
                  34.17     1:13.98 (39.81)                                        
 10 Solomon, Matt       11 Tbay-FL                        1:14.12        
                  34.05     1:14.12 (40.07)                                        
 11 Jones, Wesley T     12 Tbb-FL                         1:17.17        
                  36.13     1:17.17 (41.04)                                        
 12 Russo, L.J.         11 Dac-FL                         1:22.13        
                  38.97     1:22.13 (43.16)                                        
 13 Preston, Matthew A  12 Tbb-FL                         1:25.23        
                  39.80     1:25.23 (45.43)                                        
 14 Tsoukatos, Miguel   12 Dac-FL                         1:28.22        
                  40.57     1:28.22 (47.65)                                        
 15 Weinbren, Nathan    11 Tbb-FL                         1:31.40        
                  40.99     1:31.40 (50.41)                                        
 15 Giordano, Tony      11 Dac-FL                         1:31.40        
                  41.53     1:31.40 (49.87)                                        
 -- Meriwhether, Micha  12 Cyc-FL                              NS        
 -- Dayhoff, Charles    11 Dac-FL                              NS        
 -- Short, Chris        11 Tbay-FL                             NS        
 
Event 85  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:09.39  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Merckling, Cassidy  10 Una-Cops-NT                      59.98 FSJO   
                  29.21       59.98 (30.77)                                        
  2 Rossi, Megan C      10 Una-Cat-FL                     1:01.11 FSJO   
                  29.55     1:01.11 (31.56)                                        
  3 Buckley, Kelsey R    9 Dac-FL                         1:07.83 FSJO   
                  32.42     1:07.83 (35.41)                                        
  4 Moore, April         9 Tbay-FL                        1:08.84 FSJO   
                  33.36     1:08.84 (35.48)                                        
  5 Ayala, Jessica L    10 Una-Cat-FL                     1:10.16        
                  34.23     1:10.16 (35.93)                                        
  6 Rossi, Kathleen J    9 Una-Cat-FL                     1:11.34        
                  34.08     1:11.34 (37.26)                                        
  7 Kuethe, Blair       10 Tbay-FL                        1:11.35        
                  33.51     1:11.35 (37.84)                                        
  8 Sylvester, Kaylin   10 Tnty-FL                        1:14.75        
                  36.25     1:14.75 (38.50)                                        
  9 Grace, Courtney A   10 Cat-FL                         1:14.80        
                  35.32     1:14.80 (39.48)                                        
 10 Wegner, Jacqueline   9 Stac-FL                        1:17.28        
                  36.00     1:17.28 (41.28)                                        
 11 Matuska, Nicole     10 Elw-FL                         1:17.40        
                  35.74     1:17.40 (41.66)                                        
 12 Bloxam, Emily C      9 Dac-FL                         1:19.47        
                  38.18     1:19.47 (41.29)                                        
 13 Howell, Lauryn      10 Dac-FL                         1:19.66        
                  38.05     1:19.66 (41.61)                                        
 14 Bessinger, Jacquel   9 Tbay-FL                        1:19.68        
                  35.94     1:19.68 (43.74)                                        
 15 Sox, Kelly E        10 Tbay-FL                        1:19.83        
                  37.73     1:19.83 (42.10)                                        
 16 West, Jenny         10 Tbb-FL                         1:20.88        
                  37.66     1:20.88 (43.22)                                        
 17 Quach, Michelle     10 Wdst-FL                        1:21.24        
                  39.23     1:21.24 (42.01)                                        
 18 Damaske, Melisa J   10 Cat-FL                         1:21.29        
                  38.82     1:21.29 (42.47)                                        
 19 Hoffman, Carrie M   10 Cat-FL                         1:22.64        
                  37.07     1:22.64 (45.57)                                        
 20 Whiteleather, Sara   9 Stac-FL                        1:22.73        
                  37.69     1:22.73 (45.04)                                        
 21 Swartz, Kimberly    10 Hot-FL                         1:22.91        
                  38.27     1:22.91 (44.64)                                        
 22 Frazier, Taylor     10 Elw-FL                         1:23.40        
                  37.95     1:23.40 (45.45)                                        
 23 Murphy, Maggie A    10 Dac-FL                         1:25.00        
                  40.86     1:25.00 (44.14)                                        
 24 Stapleton, Victori  10 Dac-FL                         1:25.36        
                  39.21     1:25.36 (46.15)                                        
 25 McComeskey, Briann   9 Stac-FL                        1:25.56        
                  40.12     1:25.56 (45.44)                                        
 26 Quach, Kelly         9 Wdst-FL                        1:26.06        
                  39.50     1:26.06 (46.56)                                        
 27 Liston, Brook E      9 Stac-FL                        1:26.20        
                  41.80     1:26.20 (44.40)                                        
 28 Persky, Jenna F     10 Stac-FL                        1:26.24        
                  38.46     1:26.24 (47.78)                                        
 29 Oxford, Mallory     10 Hot-FL                         1:28.04        
                  40.03     1:28.04 (48.01)                                        
 30 Lakshmanan, Bavya   10 Cat-FL                         1:29.29        
                  41.32     1:29.29 (47.97)                                        
 31 Leibrecht, Carolin  10 Dac-FL                         1:29.56        
                  42.01     1:29.56 (47.55)                                        
 32 Strasen, Allyson     9 Wdst-FL                        1:31.04        
                  41.31     1:31.04 (49.73)                                        
 33 Aguilar, Danielle    9 Dac-FL                         1:31.08        
                  42.83     1:31.08 (48.25)                                        
 34 Solomon, Izzy       10 Tbay-FL                        1:32.35        
                  42.06     1:32.35 (50.29)                                        
 35 McCluskey, Elizabe   9 Dac-FL                         1:33.46        
                  44.40     1:33.46 (49.06)                                        
 36 Gollinger, Rachel    9 Stac-FL                        1:34.38        
                  44.12     1:34.38 (50.26)                                        
 37 Miller, Dominique   10 Wfla-FL                        1:35.15        
 38 Dub, Kayla           9 Dac-FL                         1:35.81        
                  43.57     1:35.81 (52.24)                                        
 39 Juliano, Erica      10 Dac-FL                         1:36.11        
                  44.78     1:36.11 (51.33)                                        
 40 Miller, Madison M    9 Dac-FL                         1:38.00        
                  44.21     1:38.00 (53.79)                                        
 41 Kelsey, Katie        9 Wfla-FL                        1:38.31        
 42 Lovera, Maria M     10 Cat-FL                         1:38.53        
                  43.97     1:38.53 (54.56)                                        
 43 Walker, Sara K      10 Cat-FL                         1:39.43        
                  41.95     1:39.43 (57.48)                                        
 44 Farwell, Ashlynn     9 Dac-FL                         1:44.89        
                  49.96     1:44.89 (54.93)                                        
 45 Wiser, Ashley        9 Wfla-FL                        1:46.82        
                  46.98     1:46.82 (59.84)                                        
 46 Aradi, Elizabeth     9 Wfla-FL                        1:47.96        
                  48.91     1:47.96 (59.05)                                        
 47 Driskell, Kelly      9 Wfla-FL                        1:48.71        
                  48.17   1:48.71 (1:00.54)                                        
 -- Sinicrope, Christi  10 Cyc-FL                              DQ        
                  38.17          DQ (44.75)                                        
 -- O'Connor, Ann A      9 Stac-FL                             DQ        
                  34.32          DQ (39.11)                                        
 -- Bingham, Cassidy R  10 Cyc-FL                              NS        
 -- Sibson, Katie       10 Cyc-FL                              NS        
 -- Meriwhether, Anna   10 Cyc-FL                              NS        
 
Event 86  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:10.59  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Geschke, Joey       10 Tbay-FL                        1:06.64 FSJO   
                  32.27     1:06.64 (34.37)                                        
  2 Davis, Matthew J    10 Cat-FL                         1:08.57 FSJO   
                  33.29     1:08.57 (35.28)                                        
  3 Kelly, John         10 Stac-FL                        1:09.25 FSJO   
                  34.32     1:09.25 (34.93)                                        
  4 Thatch, Eric        10 Stac-FL                        1:09.67 FSJO   
                  33.93     1:09.67 (35.74)                                        
  5 Hunt, Gavin H       10 Tbay-FL                        1:10.95        
                  34.12     1:10.95 (36.83)                                        
  6 Haas, Justin T      10 Dac-FL                         1:11.70        
                  34.13     1:11.70 (37.57)                                        
  7 Rodgers, Joel Doug  10 Cat-FL                         1:12.51        
                  35.91     1:12.51 (36.60)                                        
  8 Perrotti, Zachary    9 Dac-FL                         1:12.95        
                  33.92     1:12.95 (39.03)                                        
  9 Koser, Troy          9 Wfla-FL                        1:16.45        
                  36.52     1:16.45 (39.93)                                        
 10 Sox, Mark A         10 Tbay-FL                        1:16.64        
                  36.58     1:16.64 (40.06)                                        
 11 Tomlin, Matt        10 Wfla-FL                        1:22.78        
                  39.19     1:22.78 (43.59)                                        
 12 Andrade, John       10 Tbay-FL                        1:23.98        
                  39.22     1:23.98 (44.76)                                        
 13 Krill, JT           10 Cat-FL                         1:24.00        
                  39.60     1:24.00 (44.40)                                        
 14 Hopf, Kody J        10 Tbb-FL                         1:26.22        
                  40.37     1:26.22 (45.85)                                        
 15 Olson, Matt S        9 Stac-FL                        1:26.24        
                  38.55     1:26.24 (47.69)                                        
 16 Smith, Kevin M       8 Stac-FL                        1:28.62        
                  41.46     1:28.62 (47.16)                                        
 17 Torres, John S       9 Cat-FL                         1:30.40        
                  41.57     1:30.40 (48.83)                                        
 18 Huston, Evan         9 Wfla-FL                        1:40.13        
                  45.67     1:40.13 (54.46)                                        
 19 Montgomery, Connor  10 Cat-FL                         1:43.96        
                  47.12     1:43.96 (56.84)                                        
 20 Riccio, Vinnie       9 Wfla-FL                        1:46.64        
                  46.30   1:46.64 (1:00.34)                                        
 21 Fabrizio, Nick       9 Wfla-FL                        1:50.59        
 -- Brown, Jared D       9 Cyc-FL                              DQ        
                  33.95          DQ (39.33)                                        
 -- Malecot, Phillip    10 Wfla-FL                             NS        
 -- McCargar Jr., E.J.  10 Tbb-FL                              NS        
 -- Morgan, David        9 Elw-FL                              NS        
 -- Baron, Josh          9 Wfla-FL                             NS        
 
Event 87  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finke, Autumn        8 Dac-FL                           35.97        
  2 Haas, Aubrey M       8 Dac-FL                           36.18        
  3 Bishop, Sheridan     8 Wfla-FL                          36.91        
  4 Finke, Summer        7 Dac-FL                           37.64        
  5 Thatch, Nicole A     8 Stac-FL                          38.14        
  6 Katz, Taylor A       8 Tbb-FL                           38.46        
  7 Germain, Katie       8 Tbay-FL                          39.01        
  8 Hubbard, Chloe       8 Elw-FL                           39.29        
  9 Whyte, Holly         8 Una-Dac-FL                       39.35        
 10 Hughes, Sarah E      8 Stac-FL                          40.02        
 11 Taddeo, Jenna E      8 Cat-FL                           40.51        
 12 Blatz, Samantha N    8 Una-Elw-FL                       40.58        
 13 Maunus, Emily        7 Dac-FL                           41.35        
 14 Perrotti, Morgan     6 Dac-FL                           42.26        
 15 Silva, Stephanie     8 Hot-FL                           42.34        
 16 Stevens, Carey S     8 Dac-FL                           43.97        
 17 Gorman, Sarah        8 Wfla-FL                          44.46        
 18 Matuska, Katie       8 Elw-FL                           44.60        
 19 Kimble, Madison      8 Tbay-FL                          45.63        
 20 Canjura, Kristin     8 Dac-FL                           47.94        
 21 Sheets, Kelley       7 Elw-FL                           48.09        
 22 Aradi, Melody        8 Wfla-FL                          48.32        
 23 Miller, Chelsea      7 Wfla-FL                          48.50        
 24 Quach, Megan         8 Wdst-FL                          48.92        
 25 McGlone, Rachel      7 Wfla-FL                          48.98        
 26 Weinberg, Alexis     7 Tnty-FL                          50.04        
 27 Ceravlo, Jessica     8 Dac-FL                           50.25        
 28 Aguilar, Gabrielle   7 Dac-FL                           51.11        
 29 Kimble, Courtney X   8 Tbay-FL                          52.27        
 30 Solomon, Heather     7 Tbay-FL                          53.45        
 31 Leibrecht, Madelei   7 Dac-FL                           53.78        
 32 Margarella, Elena    6 Tbay-FL                          56.78        
 33 Scott, Katie         6 Tbay-FL                          59.38        
 -- Latimer, Julie       8 Tbay-FL                             NS        
 
Event 88  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ackerman, Trevor     8 Elw-FL                           35.67        
  2 Strominger, Troy     8 Elw-FL                           35.73        
  3 Davis, Nicholas C    8 Cat-FL                           36.88        
  4 Spilman, Clayton A   8 Cyc-FL                           37.02        
  5 Arnett, DJ           8 Tnty-FL                          38.02        
  6 Smith, Kevin M       8 Stac-FL                          38.80        
  7 Kimura, Kent         8 Wdst-FL                          39.19        
  8 Colley, Nikolas      8 Tbay-FL                          39.42        
  9 Uselis, Taylor       7 Elw-FL                           41.35        
 10 Kelly, Tommy R       7 Stac-FL                          41.88        
 11 Kimura, Kyle         7 Wdst-FL                          42.24        
 12 McMahon, Connor      8 Elw-FL                           42.51        
 13 Morgan, Jake         6 Elw-FL                           42.66        
 14 Quach, Peter         8 Wdst-FL                          46.60        
 15 Katz, Alex J         7 Tbb-FL                           46.72        
 -- Jones, Winston       7 Tbb-FL                              DQ        
 -- Peters, Alexander    8 Wfla-FL                             NS        
 
Event 89  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          36.99  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Margalis, Melanie   11 Tbay-FL                          34.62 FSJO   
  2 Blatt, Andrea       12 Tbb-FL                           37.60        
  3 Jordan, Laura M     12 Tbb-FL                           37.82        
  4 Kerr, Kristen       11 Elw-FL                           38.16        
  5 Brown, Jordan L     11 Cyc-FL                           38.51        
  6 Witkowski, Sara J   12 Stac-FL                          39.26        
  7 Miller, Monica D    12 Tbb-FL                           39.43        
  8 Wilshire, Maci L    12 Tbay-FL                          39.84        
  9 Persky, Caitlin E   12 Stac-FL                          41.79        
 10 Torres, Kathrine A  11 Cat-FL                           42.38        
 11 Whiteleather, Kati  12 Stac-FL                          42.39        
 12 Mangine, Lauren M   11 Stac-FL                          43.27        
 13 Robertson, Ali B    12 Stac-FL                          43.77        
 14 McNichol, Ashley L  12 Dac-FL                           43.79        
 15 Caldwell, MACKENZI  12 Wfla-FL                          44.32        
 16 Ardolino, Carolann  11 Hot-FL                           45.13        
 17 Livernois, Chelsea  12 Cat-FL                           45.60        
 18 Kelly, Elizabeth B  12 Stac-FL                          45.76        
 19 Brinkman, Melissa   12 Tbay-FL                          45.82        
 20 Ryan, Faith         11 Wfla-FL                          45.93        
 21 Rolon, Christiana   11 Cat-FL                           46.62        
 22 Daniels, Alexa      12 Elw-FL                           46.66        
 23 Byron, Elizabeth A  12 Dac-FL                           46.82        
 24 Escalante, Tina     11 Tbay-FL                          47.68        
 25 Murphy, Katie M     12 Dac-FL                           47.72        
 26 Strominger, Ali     11 Elw-FL                           48.30        
 27 Daniels, Megan      12 Elw-FL                           48.62        
 28 Francis, Valerie    11 Tbay-FL                          48.66        
 29 Lipsey, Krista      11 Elw-FL                           48.70        
 30 Orr, Ashley M       12 Cyc-FL                           48.81        
 31 Liston, Morgan E    11 Stac-FL                          50.78        
 32 Decisneros, Cristi  11 Tbb-FL                           51.24        
 -- Schreimann, Bailey  11 Wfla-FL                             DQ        
 -- Ceraolo-O'Donnell,  12 Cat-FL                              NS        
 -- Bill, Kelsey        11 Wfla-FL                             NS        
 -- Compton, Angelica   11 Cat-FL                              NS        
 
Event 90  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          37.59  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mertens, Christoph  12 Tbay-FL                          35.33 FSJO   
  2 Sheffield, Barrett  12 Tbay-FL                          38.68        
  3 Lombardo, Tony W    12 Dac-FL                           40.43        
  4 Solomon, Matt       11 Tbay-FL                          40.79        
  5 Chambers, Justin R  12 Dac-FL                           43.30        
  6 Sheets, Matt        11 Elw-FL                           44.08        
  7 Castagna, CA        12 Cat-FL                           45.28        
  8 Russo, L.J.         11 Dac-FL                           48.06        
  8 Jones, Wesley T     12 Tbb-FL                           48.06        
 10 Preston, Matthew A  12 Tbb-FL                           50.09        
 11 Tsoukatos, Miguel   12 Dac-FL                           51.56        
 12 Weinbren, Nathan    11 Tbb-FL                           58.98        
 13 Giordano, Tony      11 Dac-FL                         1:06.43        
 -- Tedros, Micah       11 Dac-FL                              DQ        
 -- Meriwhether, Micha  12 Cyc-FL                              NS        
 -- Short, Chris        11 Tbay-FL                             NS        
 -- Dayhoff, Charles    11 Dac-FL                              NS        
 
Event 91  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.99  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rossi, Megan C      10 Una-Cat-FL                       36.45 FSJO   
  2 Merckling, Cassidy  10 Una-Cops-NT                      37.77 FSJO   
  3 Spencer, Halee      10 Tbay-FL                          38.22 FSJO   
  4 Moore, April         9 Tbay-FL                          39.47 FSJO   
  5 Buckley, Kelsey R    9 Dac-FL                           42.25        
  6 Frazier, Taylor     10 Elw-FL                           43.48        
  7 Rossi, Kathleen J    9 Una-Cat-FL                       44.48        
  8 Wegner, Jacqueline   9 Stac-FL                          44.64        
  9 Leibrecht, Carolin  10 Dac-FL                           45.27        
 10 West, Jenny         10 Tbb-FL                           45.35        
 11 Persky, Jenna F     10 Stac-FL                          45.55        
 12 Mahler, Christine   10 Stac-FL                          45.86        
 13 Ayala, Jessica L    10 Una-Cat-FL                       46.18        
 14 McComeskey, Briann   9 Stac-FL                          46.87        
 15 Howell, Lauryn      10 Dac-FL                           47.29        
 16 Quach, Michelle     10 Wdst-FL                          47.53        
 17 Matuska, Nicole     10 Elw-FL                           47.68        
 18 Damaske, Melisa J   10 Cat-FL                           47.85        
 19 Walker, Sara K      10 Cat-FL                           48.08        
 20 O'Connor, Ann A      9 Stac-FL                          48.38        
 21 Kuethe, Blair       10 Tbay-FL                          48.44        
 22 Hoffman, Carrie M   10 Cat-FL                           48.55        
 23 Bloxam, Emily C      9 Dac-FL                           48.91        
 24 Liston, Brook E      9 Stac-FL                          49.22        
 25 Quach, Kelly         9 Wdst-FL                          49.92        
 26 Conlon, Colleen     10 Dac-FL                           50.28        
 27 Aguilar, Danielle    9 Dac-FL                           50.31        
 28 Solomon, Izzy       10 Tbay-FL                          50.79        
 29 Lakshmanan, Bavya   10 Cat-FL                           50.88        
 30 Swartz, Kimberly    10 Hot-FL                           50.97        
 31 Whiteleather, Sara   9 Stac-FL                          51.02        
 32 Strasen, Allyson     9 Wdst-FL                          51.41        
 33 Stapleton, Victori  10 Dac-FL                           51.67        
 34 Oxford, Mallory     10 Hot-FL                           51.77        
 35 Sinicrope, Christi  10 Cyc-FL                           52.02        
 36 Grace, Courtney A   10 Cat-FL                           52.44        
 37 Mertens, Theresa     9 Tbay-FL                          52.97        
 38 Bessinger, Jacquel   9 Tbay-FL                          54.55        
 39 Murphy, Maggie A    10 Dac-FL                           54.62        
 40 Kelsey, Katie        9 Wfla-FL                          55.04        
 41 Miller, Dominique   10 Wfla-FL                          55.28        
 42 Wiser, Ashley        9 Wfla-FL                          55.46        
 43 Driskell, Kelly      9 Wfla-FL                          55.55        
 44 Sylvester, Kaylin   10 Tnty-FL                          56.90        
 45 Miller, Madison M    9 Dac-FL                           57.27        
 46 Lovera, Maria M     10 Cat-FL                           59.42        
 47 Gollinger, Rachel    9 Stac-FL                          59.82        
 48 McCluskey, Elizabe   9 Dac-FL                         1:00.54        
 49 Farwell, Ashlynn     9 Dac-FL                         1:01.59        
 50 Dub, Kayla           9 Dac-FL                         1:02.37        
 51 Aradi, Elizabeth     9 Wfla-FL                        1:10.09        
 -- Juliano, Erica      10 Dac-FL                              DQ        
 -- Curinga, Katelyn    10 Elw-FL                              DQ        
 -- Meriwhether, Anna   10 Cyc-FL                              NS        
 -- Sibson, Katie       10 Cyc-FL                              NS        
 -- Bingham, Cassidy R  10 Cyc-FL                              NS        
 
Event 92  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          42.49  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis, Matthew J    10 Cat-FL                           42.23 FSJO   
  2 Brown, Jared D       9 Cyc-FL                           42.87        
  3 Olson, Matt S        9 Stac-FL                          43.25        
  4 Tomlin, Matt        10 Wfla-FL                          45.00        
  5 Perrotti, Zachary    9 Dac-FL                           45.10        
  6 Geschke, Joey       10 Tbay-FL                          45.48        
  7 Sullivan, Scott A   10 Una-Stac-FL                      46.87        
  8 Haas, Justin T      10 Dac-FL                           47.05        
  9 Thatch, Eric        10 Stac-FL                          47.53        
 10 Kelly, John         10 Stac-FL                          47.60        
 11 Hunt, Gavin H       10 Tbay-FL                          47.95        
 12 Andrade, John       10 Tbay-FL                          48.67        
 13 Krill, JT           10 Cat-FL                           51.22        
 14 Montgomery, Connor  10 Cat-FL                           53.53        
 15 Torres, John S       9 Cat-FL                           56.30        
 16 Koser, Troy          9 Wfla-FL                          56.56        
 17 Riccio, Vinnie       9 Wfla-FL                        1:10.76        
 -- Fabrizio, Nick       9 Wfla-FL                             DQ        
 -- Huston, Evan         9 Wfla-FL                             DQ        
 -- Hopf, Kody J        10 Tbb-FL                              DQ        
 -- Rodgers, Joel Doug  10 Cat-FL                              DQ        
 -- Baron, Josh          9 Wfla-FL                             NS        
 -- Morgan, David        9 Elw-FL                              NS        
 -- McCargar Jr., E.J.  10 Tbb-FL                              NS        
 -- Malecot, Phillip    10 Wfla-FL                             NS        
 
Event 93  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haas, Aubrey M       8 Dac-FL                           23.17        
  2 Thatch, Nicole A     8 Stac-FL                          23.41        
  3 Finke, Autumn        8 Dac-FL                           23.92        
  4 Hughes, Sarah E      8 Stac-FL                          24.04        
  5 Matuska, Katie       8 Elw-FL                           24.28        
  6 Finke, Summer        7 Dac-FL                           24.97        
  7 Katz, Taylor A       8 Tbb-FL                           25.02        
  8 Bishop, Sheridan     8 Wfla-FL                          25.09        
  9 Whyte, Holly         8 Una-Dac-FL                       25.18        
 10 Germain, Katie       8 Tbay-FL                          25.27        
 11 Taddeo, Jenna E      8 Cat-FL                           25.74        
 12 Hubbard, Chloe       8 Elw-FL                           25.78        
 13 Quach, Megan         8 Wdst-FL                          26.79        
 14 McGlone, Rachel      7 Wfla-FL                          27.79        
 15 Blatz, Samantha N    8 Una-Elw-FL                       28.12        
 16 Silva, Stephanie     8 Hot-FL                           28.96        
 17 Aguilar, Gabrielle   7 Dac-FL                           29.05        
 18 Stevens, Carey S     8 Dac-FL                           29.14        
 19 Ceravlo, Jessica     8 Dac-FL                           29.28        
 20 Hubbard, MACKENZIE   6 Elw-FL                           29.47        
 21 Perrotti, Morgan     6 Dac-FL                           29.49        
 22 Kimble, Courtney X   8 Tbay-FL                          29.92        
 23 Kimble, Madison      8 Tbay-FL                          30.94        
 24 Weinberg, Alexis     7 Tnty-FL                          32.16        
 25 Sheets, Kelley       7 Elw-FL                           33.20        
 26 Scott, Katie         6 Tbay-FL                          33.57        
 27 Leibrecht, Madelei   7 Dac-FL                           49.16        
 -- Miller, Chelsea      7 Wfla-FL                             DQ        
 -- Solomon, Heather     7 Tbay-FL                             DQ        
 -- Margarella, Elena    6 Tbay-FL                             DQ        
 -- McMullen, Brooke E   7 Cyc-FL                              NS        
 -- Latimer, Julie       8 Tbay-FL                             NS        
 
Event 94  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smith, Kevin M       8 Stac-FL                          21.48        
  2 Strominger, Troy     8 Elw-FL                           22.62        
  3 Ackerman, Trevor     8 Elw-FL                           23.88        
  4 Davis, Nicholas C    8 Cat-FL                           23.92        
  5 Colley, Nikolas      8 Tbay-FL                          24.15        
  6 Arnett, DJ           8 Tnty-FL                          24.60        
  7 McMahon, Connor      8 Elw-FL                           25.12        
  8 Kimura, Kyle         7 Wdst-FL                          26.21        
  9 Spilman, Clayton A   8 Cyc-FL                           26.61        
 10 Uselis, Taylor       7 Elw-FL                           27.03        
 11 Kimura, Kent         8 Wdst-FL                          27.41        
 12 Kelly, Tommy R       7 Stac-FL                          27.45        
 13 Katz, Alex J         7 Tbb-FL                           28.73        
 14 Quach, Peter         8 Wdst-FL                          29.50        
 15 Morgan, Jake         6 Elw-FL                           29.51        
 16 Richards, Jason D    8 Dac-FL                           32.10        
 -- Peters, Alexander    8 Wfla-FL                             NS        
 -- Jones, Winston       7 Tbb-FL                              NS        
 -- Bingham, Stephen D   7 Cyc-FL                              NS        
 
Event 95  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                  1:54.95        
     1) Sandkuhl, Summer 12             2) McGeehan, Mary Alice 11        
     3) Sienkiewicz, Katie 11           4) Margalis, Melanie 11           
                  29.24       59.29 (30.05)     1:27.89 (28.60)     1:54.95 (27.06)
  2 Swim Team AT Countryside-FL  'A'                      1:58.98        
     1) Gutberlet, Allison E 12         2) Witkowski, Sara J 12           
     3) Buttrick, Marina K 11           4) Burns, Rachel 12               
                  28.87     1:01.00 (32.13)     1:32.02 (31.02)     1:58.98 (26.96)
  3 The Berkeley Barracudas-FL  'A'                       2:02.53        
     1) Miller, Monica D 12             2) Jordan, Laura M 12             
     3) Decisneros, Cristina M 11       4) Blatt, Andrea 12               
                  28.28       58.52 (30.24)     1:32.66 (34.14)     2:02.53 (29.87)
  4 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'B'                  2:07.76        
     1) Francis, Valerie 11             2) Wilshire, Maci L 12            
     3) French, Allyson E 11            4) Latimer, Emily J 12            
                  37.63     1:08.69 (31.06)     1:38.21 (29.52)     2:07.76 (29.55)
  5 Swim Team AT Countryside-FL  'B'                      2:10.96        
     1) Persky, Caitlin E 12            2) Kelly, Elizabeth B 12          
     3) Whiteleather, Katie L 12        4) Robertson, Ali B 12            
                  33.75     1:06.83 (33.08)     1:40.16 (33.33)     2:10.96 (30.80)
  6 Dunedin Aquatic Club-FL  'A'                          2:11.75        
     1) Mara, Janet A 12                2) Byron, Elizabeth A 12          
     3) Murphy, Katie M 12              4) McNichol, Ashley L 12          
                  31.38     1:05.90 (34.52)     1:41.87 (35.97)     2:11.75 (29.88)
  7 East Lake Woodlands-FL  'A'                           2:12.84        
     1) Strominger, Ali 11              2) Daniels, Megan 12              
     3) Michaels, Nicole 11             4) Kerr, Kristen 11               
                  34.63     1:10.16 (35.53)     1:43.31 (33.15)     2:12.84 (29.53)
  8 Clearwater Aquatic Team-FL  'A'                       2:13.29        
     1) Gryncewicz, Erin N 11           2) Torres, Kathrine A 11          
     3) Compton, Angelica 11            4) Livernois, Chelsea E 12        
                  30.82     1:05.22 (34.40)     1:38.50 (33.28)     2:13.29 (34.79)
 -- West Florida Lightning Aquatic-FL  'A'                     NS        
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'C'                       NS        
 
Event 96  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                  1:58.79        
     1) Moore, Eric 12                  2) Mertens, Christopher 12        
     3) Sheffield, Barrett 12           4) Centanni, Michael 12           
                  30.81     1:01.38 (30.57)     1:31.69 (30.31)     1:58.79 (27.10)
 -- Dunedin Aquatic Club-FL  'A'                               DQ        
     1) Giordano, Tony 11               2) Lombardo, Tony W 12            
     3) Russo, L.J. 11                  4) Chambers, Justin R 12          
                  38.85     1:12.06 (33.21)     1:53.03 (40.97)          DQ (30.68)
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'B'                       NS        
 -- Dunedin Aquatic Club-FL  'B'                               NS        
 
Event 97  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                  2:11.16        
     1) Bessinger, Jacqueline G 9       2) Kuethe, Blair 10               
     3) Sox, Kelly E 10                 4) Spencer, Halee 10              
  2 Dunedin Aquatic Club-FL  'A'                          2:22.83        
     1) Howell, Lauryn 10               2) Leibrecht, Caroline I 10       
     3) Bloxam, Emily C 9               4) Buckley, Kelsey R 9            
  3 Swim Team AT Countryside-FL  'A'                      2:23.18        
     1) O'Connor, Ann A 9               2) Wegner, Jacqueline G 9         
     3) Persky, Jenna F 10              4) Mahler, Christine 10           
  4 Clearwater Aquatic Team-FL  'A'                       2:30.53        
     1) Grace, Courtney A 10            2) Damaske, Melisa J 10           
     3) Lakshmanan, Bavya D 10          4) Hoffman, Carrie M 10           
  5 Swim Team AT Countryside-FL  'B'                      2:35.27        
     1) McKeever, Rachel N 9            2) Liston, Brook E 9              
     3) McComeskey, Brianna D 9         4) Whiteleather, Sara Beth 9      
                  36.07     1:17.04 (40.97)     1:56.12 (39.08)     2:35.27 (39.15)
  6 Dunedin Aquatic Club-FL  'B'                          2:47.23        
     1) McCluskey, Elizabeth E 9        2) Murphy, Maggie A 10            
     3) Aguilar, Danielle T 9           4) Miller, Madison M 9            
                  44.39     1:23.15 (38.76)     2:05.97 (42.82)     2:47.23 (41.26)
  7 East Lake Woodlands-FL  'A'                           2:47.44        
     1) Frazier, Taylor 10              2) Matuska, Nicole 10             
     3) Curinga, Katelyn 10             4) Hubbard, MACKENZIE 6           
  8 Dunedin Aquatic Club-FL  'C'                          2:55.11        
     1) Farwell, Ashlynn 9              2) Dub, Kayla 9                   
     3) Juliano, Erica 10               4) Conlon, Colleen 10             
                                1:31.39 ( )   2:55.11 (1:23.72)                    
 -- West Florida Lightning Aquatic-FL  'A'                     DQ        
     1) Kelsey, Katie 9                 2) Wiser, Ashley 9                
     3) Aradi, Elizabeth 9              4) Miller, Dominique 10           
                  43.59     1:30.29 (46.70)     2:23.51 (53.22)          DQ (39.43)
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'B'                       NS        
 -- Carlouel Yacht Club-FL  'A'                                NS        
 
Event 98  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                  2:17.59        
     1) Hunt, Gavin H 10                2) Sox, Mark A 10                 
     3) Colley, Nikolas 8               4) Geschke, Joey 10               
                  32.56     1:07.91 (35.35)     1:46.01 (38.10)     2:17.59 (31.58)
  2 Swim Team AT Countryside-FL  'A'                      2:22.43        
     1) Thatch, Eric 10                 2) Smith, Kevin M 8               
     3) Olson, Matt S 9                 4) Kelly, John 10                 
                  33.10     1:14.18 (41.08)     1:51.97 (37.79)     2:22.43 (30.46)
  3 Clearwater Aquatic Team-FL  'A'                       2:22.69        
     1) Davis, Matthew J 10             2) Krill, JT 10                   
     3) Davis, Nicholas C 8             4) Rodgers, Joel Douglas 10       
                  31.17     1:10.29 (39.12)     1:49.04 (38.75)     2:22.69 (33.65)
  4 West Florida Lightning Aquatic-FL  'A'                2:49.31        
     1) Tomlin, Matt 10                 2) Huston, Evan 9                 
     3) Riccio, Vinnie 9                4) Koser, Troy 9                  
                                1:29.94 ( )     2:23.91 (53.97)     2:49.31 (25.40)
 -- West Florida Lightning Aquatic-FL  'B'                     NS        
 -- Dunedin Aquatic Club-FL  'A'                               NS        
 -- The Berkeley Barracudas-FL  'A'                            NS        
 
Event 99  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dunedin Aquatic Club-FL  'A'                          1:11.02        
     1) Finke, Summer 7                 2) Perrotti, Morgan 6             
     3) Finke, Autumn 8                 4) Haas, Aubrey M 8               
                  37.67     1:11.02 (33.35)                                        
  2 East Lake Woodlands-FL  'A'                           1:23.32        
     1) Hubbard, Chloe 8                2) Matuska, Katie 8               
     3) Sheets, Kelley 7                4) Hubbard, MACKENZIE 6           
                  40.00     1:23.32 (43.32)                                        
  3 Dunedin Aquatic Club-FL  'B'                          1:26.80        
     1) Stevens, Carey S 8              2) Ceravlo, Jessica 8             
     3) Canjura, Kristin 8              4) Maunus, Emily 7                
                  43.47     1:26.80 (43.33)                                        
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                       DQ        
     1) Kimble, Courtney X 8            2) Margarella, Elena 6            
     3) Scott, Katie 6                  4) Kimble, Madison 8              
                  50.51          DQ (47.24)                                        
 -- West Florida Lightning Aquatic-FL  'A'                     DQ        
     1) McGlone, Rachel 7               2) Gorman, Sarah 8                
     3) Aradi, Melody 8                 4) Bishop, Sheridan 8             
                  41.23          DQ (40.31)                                        
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'C'                       NS        
 -- Carlouel Yacht Club-FL  'A'                                NS        
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'B'                       NS        
 
Event 100  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 East Lake Woodlands-FL  'A'                           1:12.60        
     1) Uselis, Taylor 7                2) McMahon, Connor 8              
     3) Strominger, Troy 8              4) Ackerman, Trevor 8             
                  38.07     1:12.60 (34.53)                                        
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                       NS        
 -- Carlouel Yacht Club-FL  'A'                                NS        
 
Event 101  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.79  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rossi, Ashley C     11 Una-Cat-FL                     1:09.51 FSJO   
                  33.63     1:09.51 (35.88)                                        
  2 Sienkiewicz, Katie  11 Tbay-FL                        1:09.96 FSJO   
                  34.57     1:09.96 (35.39)                                        
  3 Jordan, Laura M     12 Tbb-FL                         1:11.81        
                  35.34     1:11.81 (36.47)                                        
  4 Sandkuhl, Summer    12 Tbay-FL                        1:14.07        
                  36.64     1:14.07 (37.43)                                        
  5 French, Allyson E   11 Tbay-FL                        1:14.82        
                  36.04     1:14.82 (38.78)                                        
  6 Gutberlet, Allison  12 Stac-FL                        1:14.94        
                  35.74     1:14.94 (39.20)                                        
  7 Latimer, Emily J    12 Tbay-FL                        1:16.23        
                  37.30     1:16.23 (38.93)                                        
  8 Mara, Janet A       12 Dac-FL                         1:16.54        
                  37.64     1:16.54 (38.90)                                        
  9 McNichol, Ashley L  12 Dac-FL                         1:19.06        
                  38.16     1:19.06 (40.90)                                        
 10 Kerr, Kristen       11 Elw-FL                         1:20.60        
                  37.93     1:20.60 (42.67)                                        
 11 Torres, Kathrine A  11 Cat-FL                         1:21.90        
                  40.09     1:21.90 (41.81)                                        
 12 McGeehan, Mary Ali  11 Tbay-FL                        1:22.13        
                  40.68     1:22.13 (41.45)                                        
 13 Buttrick, Marina K  11 Stac-FL                        1:22.45        
                  38.22     1:22.45 (44.23)                                        
 14 Caldwell, MACKENZI  12 Wfla-FL                        1:25.55        
                  41.35     1:25.55 (44.20)                                        
 15 Whiteleather, Kati  12 Stac-FL                        1:25.94        
                  40.81     1:25.94 (45.13)                                        
 16 Escalante, Tina     11 Tbay-FL                        1:27.99        
                  42.47     1:27.99 (45.52)                                        
 17 Gryncewicz, Erin N  11 Cat-FL                         1:29.89        
                  43.09     1:29.89 (46.80)                                        
 18 Strominger, Ali     11 Elw-FL                         1:29.98        
                  42.65     1:29.98 (47.33)                                        
 19 Kelly, Elizabeth B  12 Stac-FL                        1:31.50        
 20 Liston, Morgan E    11 Stac-FL                        1:32.47        
                  46.11     1:32.47 (46.36)                                        
 21 Decisneros, Cristi  11 Tbb-FL                         1:35.62        
                  45.02     1:35.62 (50.60)                                        
 22 Murphy, Katie M     12 Dac-FL                         1:37.23        
                  46.17     1:37.23 (51.06)                                        
 23 Rolon, Christiana   11 Cat-FL                         1:45.73        
 -- Ryan, Faith         11 Wfla-FL                             DQ        
                  49.93          DQ (57.47)                                        
 -- Livernois, Chelsea  12 Cat-FL                              DQ        
                  43.13          DQ (48.15)                                        
 -- Lipsey, Krista      11 Elw-FL                              NS        
 -- Orr, Ashley M       12 Cyc-FL                              NS        
 -- Schreimann, Bailey  11 Wfla-FL                             NS        
 -- Ceraolo-O'Donnell,  12 Cat-FL                              NS        
 -- Bill, Kelsey        11 Wfla-FL                             NS        
 
Event 102  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:12.99  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donnelly, Vincent   12 Tbay-FL                        1:08.74 FSJO   
                  33.84     1:08.74 (34.90)                                        
  2 Moore, Eric         12 Tbay-FL                        1:12.94 FSJO   
                  35.30     1:12.94 (37.64)                                        
  3 Centanni, Michael   12 Tbay-FL                        1:14.34        
                  36.38     1:14.34 (37.96)                                        
  4 Lombardo, Tony W    12 Dac-FL                         1:20.44        
                  38.40     1:20.44 (42.04)                                        
  5 Castagna, CA        12 Cat-FL                         1:22.37        
  6 Sheffield, Barrett  12 Tbay-FL                        1:23.14        
                  38.93     1:23.14 (44.21)                                        
  7 Sheets, Matt        11 Elw-FL                         1:26.77        
                  40.22     1:26.77 (46.55)                                        
  8 Russo, L.J.         11 Dac-FL                         1:36.50        
  9 Jones, Wesley T     12 Tbb-FL                         1:39.26        
                  49.13     1:39.26 (50.13)                                        
 10 Preston, Matthew A  12 Tbb-FL                         1:44.00        
                  51.99     1:44.00 (52.01)                                        
 11 Tsoukatos, Miguel   12 Dac-FL                         1:56.08        
                  52.71   1:56.08 (1:03.37)                                        
 12 Tedros, Micah       11 Dac-FL                         2:03.54        
 -- Weinbren, Nathan    11 Tbb-FL                              DQ        
                  48.09          DQ (58.36)                                        
 -- Meriwhether, Micha  12 Cyc-FL                              NS        
 -- Dayhoff, Charles    11 Dac-FL                              NS        
 -- Short, Chris        11 Tbay-FL                             NS        
 
Event 103  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:21.39  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spencer, Halee      10 Tbay-FL                        1:07.96 FSJO   
                  33.72     1:07.96 (34.24)                                        
  2 Merckling, Cassidy  10 Una-Cops-NT                    1:12.63 FSJO   
                  35.85     1:12.63 (36.78)                                        
  3 Rossi, Megan C      10 Una-Cat-FL                     1:12.86 FSJO   
                  35.78     1:12.86 (37.08)                                        
  4 Buckley, Kelsey R    9 Dac-FL                         1:19.91 FSJO   
                  38.87     1:19.91 (41.04)                                        
  5 Kuethe, Blair       10 Tbay-FL                        1:22.56        
                  39.88     1:22.56 (42.68)                                        
  6 Grace, Courtney A   10 Cat-FL                         1:23.81        
                  40.76     1:23.81 (43.05)                                        
  7 Sylvester, Kaylin   10 Tnty-FL                        1:24.70        
  8 O'Connor, Ann A      9 Stac-FL                        1:27.06        
                  42.87     1:27.06 (44.19)                                        
  9 Rossi, Kathleen J    9 Una-Cat-FL                     1:27.08        
                  42.19     1:27.08 (44.89)                                        
 10 Ayala, Jessica L    10 Una-Cat-FL                     1:27.12        
                  43.54     1:27.12 (43.58)                                        
 11 Matuska, Nicole     10 Elw-FL                         1:31.05        
                  42.94     1:31.05 (48.11)                                        
 12 Sox, Kelly E        10 Tbay-FL                        1:31.51        
                  43.56     1:31.51 (47.95)                                        
 13 West, Jenny         10 Tbb-FL                         1:31.70        
                  43.37     1:31.70 (48.33)                                        
 14 Howell, Lauryn      10 Dac-FL                         1:32.09        
                  45.12     1:32.09 (46.97)                                        
 15 Wegner, Jacqueline   9 Stac-FL                        1:32.91        
                  45.57     1:32.91 (47.34)                                        
 16 Stapleton, Victori  10 Dac-FL                         1:33.98        
                  47.21     1:33.98 (46.77)                                        
 17 Quach, Michelle     10 Wdst-FL                        1:34.49        
                  46.48     1:34.49 (48.01)                                        
 18 Quach, Kelly         9 Wdst-FL                        1:35.10        
 19 Walker, Sara K      10 Cat-FL                         1:36.53        
                  46.81     1:36.53 (49.72)                                        
 20 Hoffman, Carrie M   10 Cat-FL                         1:38.20        
                  47.61     1:38.20 (50.59)                                        
 21 Bessinger, Jacquel   9 Tbay-FL                        1:38.22        
                  48.02     1:38.22 (50.20)                                        
 22 Damaske, Melisa J   10 Cat-FL                         1:39.18        
 23 Swartz, Kimberly    10 Hot-FL                         1:39.59        
                  48.57     1:39.59 (51.02)                                        
 24 Whiteleather, Sara   9 Stac-FL                        1:42.28        
                  48.90     1:42.28 (53.38)                                        
 25 Sinicrope, Christi  10 Cyc-FL                         1:42.35        
                  48.63     1:42.35 (53.72)                                        
 26 Leibrecht, Carolin  10 Dac-FL                         1:43.61        
 27 McComeskey, Briann   9 Stac-FL                        1:46.27        
                  51.12     1:46.27 (55.15)                                        
 28 Lovera, Maria M     10 Cat-FL                         1:46.31        
 29 Strasen, Allyson     9 Wdst-FL                        1:48.71        
                  51.36     1:48.71 (57.35)                                        
 30 Lakshmanan, Bavya   10 Cat-FL                         1:50.89        
                  52.18     1:50.89 (58.71)                                        
 31 Juliano, Erica      10 Dac-FL                         1:52.80        
                  55.86     1:52.80 (56.94)                                        
 32 Gollinger, Rachel    9 Stac-FL                        2:02.01        
                1:00.29   2:02.01 (1:01.72)                                        
 33 Kelsey, Katie        9 Wfla-FL                        2:04.37        
                  57.47   2:04.37 (1:06.90)                                        
 34 Wiser, Ashley        9 Wfla-FL                        2:07.64        
 35 Driskell, Kelly      9 Wfla-FL                        2:17.64        
 -- Moore, April         9 Tbay-FL                             DQ        
                  41.50          DQ (44.55)                                        
 -- Murphy, Maggie A    10 Dac-FL                              DQ        
 -- Meriwhether, Anna   10 Cyc-FL                              NS        
 -- Dub, Kayla           9 Dac-FL                              NS        
 -- Farwell, Ashlynn     9 Dac-FL                              NS        
 
Event 104  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:21.69  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis, Matthew J    10 Cat-FL                         1:16.55 FSJO   
                  38.14     1:16.55 (38.41)                                        
  2 Thatch, Eric        10 Stac-FL                        1:17.22 FSJO   
                  38.46     1:17.22 (38.76)                                        
  3 Geschke, Joey       10 Tbay-FL                        1:18.65 FSJO   
                  37.43     1:18.65 (41.22)                                        
  4 Rodgers, Joel Doug  10 Cat-FL                         1:21.94        
                  40.59     1:21.94 (41.35)                                        
  5 Perrotti, Zachary    9 Dac-FL                         1:22.05        
                  39.82     1:22.05 (42.23)                                        
  6 Hunt, Gavin H       10 Tbay-FL                        1:24.10        
                  41.10     1:24.10 (43.00)                                        
  7 Haas, Justin T      10 Dac-FL                         1:27.64        
                  43.75     1:27.64 (43.89)                                        
  8 Kelly, John         10 Stac-FL                        1:28.69        
                  43.75     1:28.69 (44.94)                                        
  9 Sullivan, Scott A   10 Una-Stac-FL                    1:29.05        
                  43.80     1:29.05 (45.25)                                        
 10 Brown, Jared D       9 Cyc-FL                         1:32.63        
                  44.35     1:32.63 (48.28)                                        
 11 Koser, Troy          9 Wfla-FL                        1:34.53        
 12 Krill, JT           10 Cat-FL                         1:35.69        
                  46.47     1:35.69 (49.22)                                        
 13 Andrade, John       10 Tbay-FL                        1:38.93        
                  47.76     1:38.93 (51.17)                                        
 14 Sox, Mark A         10 Tbay-FL                        1:41.23        
                  48.14     1:41.23 (53.09)                                        
 15 Tomlin, Matt        10 Wfla-FL                        1:41.48        
 16 Torres, John S       9 Cat-FL                         1:48.42        
                  52.02     1:48.42 (56.40)                                        
 17 Montgomery, Connor  10 Cat-FL                         1:51.60        
                  54.36     1:51.60 (57.24)                                        
 18 Fabrizio, Nick       9 Wfla-FL                        2:07.57        
                  57.03   2:07.57 (1:10.54)                                        
 -- Riccio, Vinnie       9 Wfla-FL                             DQ        
                1:03.32        DQ (1:10.47)                                        
 -- Hopf, Kody J        10 Tbb-FL                              DQ        
                  56.90          DQ (56.92)                                        
 -- Malecot, Phillip    10 Wfla-FL                             NS        
 -- McCargar Jr., E.J.  10 Tbb-FL                              NS        
 -- Morgan, David        9 Elw-FL                              NS        
 -- Baron, Josh          9 Wfla-FL                             NS        
 
Event 105  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finke, Autumn        8 Dac-FL                           42.12        
  2 Haas, Aubrey M       8 Dac-FL                           43.19        
  3 Taddeo, Jenna E      8 Cat-FL                           45.91        
  4 Thatch, Nicole A     8 Stac-FL                          46.76        
  5 Perrotti, Morgan     6 Dac-FL                           47.01        
  6 Germain, Katie       8 Tbay-FL                          47.35        
  7 Blatz, Samantha N    8 Una-Elw-FL                       47.37        
  8 Whyte, Holly         8 Una-Dac-FL                       47.66        
  9 Finke, Summer        7 Dac-FL                           47.81        
 10 Hubbard, Chloe       8 Elw-FL                           49.44        
 11 Hughes, Sarah E      8 Stac-FL                          49.56        
 12 Bishop, Sheridan     8 Wfla-FL                          49.86        
 13 Maunus, Emily        7 Dac-FL                           51.30        
 14 Quach, Megan         8 Wdst-FL                          51.80        
 15 Kimble, Madison      8 Tbay-FL                          51.89        
 16 Stevens, Carey S     8 Dac-FL                           52.67        
 17 Miller, Chelsea      7 Wfla-FL                          53.63        
 18 Matuska, Katie       8 Elw-FL                           54.02        
 19 Sheets, Kelley       7 Elw-FL                           55.63        
 20 Kimble, Courtney X   8 Tbay-FL                          56.89        
 21 McGlone, Rachel      7 Wfla-FL                        1:00.92        
 22 Gorman, Sarah        8 Wfla-FL                        1:02.73        
 23 Scott, Katie         6 Tbay-FL                        1:05.78        
 24 Solomon, Heather     7 Tbay-FL                        1:09.01        
 25 Ceravlo, Jessica     8 Dac-FL                         1:12.86        
 -- Latimer, Julie       8 Tbay-FL                             NS        
 
Event 106  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ackerman, Trevor     8 Elw-FL                           44.17        
  2 Davis, Nicholas C    8 Cat-FL                           45.50        
  3 Strominger, Troy     8 Elw-FL                           46.81        
  4 Kimura, Kent         8 Wdst-FL                          48.02        
  5 Spilman, Clayton A   8 Cyc-FL                           48.54        
  6 Colley, Nikolas      8 Tbay-FL                          49.23        
  7 Arnett, DJ           8 Tnty-FL                          51.18        
  8 Kimura, Kyle         7 Wdst-FL                          51.90        
  9 McMahon, Connor      8 Elw-FL                           52.09        
 10 Kelly, Tommy R       7 Stac-FL                          53.31        
 11 Uselis, Taylor       7 Elw-FL                           53.71        
 12 Morgan, Jake         6 Elw-FL                           57.29        
 13 Quach, Peter         8 Wdst-FL                        1:04.49        
 -- Jones, Winston       7 Tbb-FL                              DQ        
 -- Peters, Alexander    8 Wfla-FL                             NS        
 
Event 107  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          31.39  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burns, Rachel       12 Stac-FL                          31.05 FSJO   
  2 Sandkuhl, Summer    12 Tbay-FL                          31.53        
  3 Miller, Monica D    12 Tbb-FL                           31.86        
  4 McGeehan, Mary Ali  11 Tbay-FL                          31.92        
  5 Rossi, Ashley C     11 Una-Cat-FL                       32.18        
  6 Margalis, Melanie   11 Tbay-FL                          32.21        
  7 Gutberlet, Allison  12 Stac-FL                          32.39        
  8 Jordan, Laura M     12 Tbb-FL                           33.19        
  9 Sienkiewicz, Katie  11 Tbay-FL                          33.22        
 10 Blatt, Andrea       12 Tbb-FL                           33.44        
 11 Latimer, Emily J    12 Tbay-FL                          34.31        
 12 McMullen, Rachel A  12 Cyc-FL                           35.12        
 13 Buttrick, Marina K  11 Stac-FL                          35.43        
 14 Mara, Janet A       12 Dac-FL                           35.55        
 15 Kerr, Kristen       11 Elw-FL                           35.66        
 16 Wilshire, Maci L    12 Tbay-FL                          36.28        
 17 Whiteleather, Kati  12 Stac-FL                          36.80        
 18 Gryncewicz, Erin N  11 Cat-FL                           37.74        
 19 Robertson, Ali B    12 Stac-FL                          37.75        
 20 Compton, Angelica   11 Cat-FL                           38.91        
 21 Persky, Caitlin E   12 Stac-FL                          39.22        
 22 Orr, Ashley M       12 Cyc-FL                           39.59        
 23 Michaels, Nicole    11 Elw-FL                           39.74        
 24 Ardolino, Carolann  11 Hot-FL                           39.99        
 25 Witkowski, Sara J   12 Stac-FL                          40.19        
 26 Torres, Kathrine A  11 Cat-FL                           40.42        
 27 Escalante, Tina     11 Tbay-FL                          41.02        
 28 Kelly, Elizabeth B  12 Stac-FL                          41.50        
 29 Livernois, Chelsea  12 Cat-FL                           41.80        
 30 Strominger, Ali     11 Elw-FL                           43.70        
 31 Daniels, Alexa      12 Elw-FL                           43.77        
 32 Francis, Valerie    11 Tbay-FL                          44.04        
 -- Rolon, Christiana   11 Cat-FL                              DQ        
 
Event 108  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          32.39  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donnelly, Vincent   12 Tbay-FL                          30.18 FSJO   
  2 Centanni, Michael   12 Tbay-FL                          30.30 FSJO   
  3 Moore, Eric         12 Tbay-FL                          31.09 FSJO   
  4 Mertens, Christoph  12 Tbay-FL                          33.26        
  5 Sheffield, Barrett  12 Tbay-FL                          35.27        
  6 Lombardo, Tony W    12 Dac-FL                           36.58        
  7 Castagna, CA        12 Cat-FL                           37.46        
  8 Solomon, Matt       11 Tbay-FL                          38.87        
  9 Chambers, Justin R  12 Dac-FL                           40.54        
 10 Sheets, Matt        11 Elw-FL                           43.34        
 11 Russo, L.J.         11 Dac-FL                           44.21        
 -- Giordano, Tony      11 Dac-FL                              DQ        
 -- Short, Chris        11 Tbay-FL                             NS        
 -- Meriwhether, Micha  12 Cyc-FL                              NS        
 -- Dayhoff, Charles    11 Dac-FL                              NS        
 
Event 109  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          35.99  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Merckling, Cassidy  10 Una-Cops-NT                      29.79 FSJO   
  2 Spencer, Halee      10 Tbay-FL                          31.92 FSJO   
  3 Rossi, Megan C      10 Una-Cat-FL                       33.42 FSJO   
  4 Buckley, Kelsey R    9 Dac-FL                           34.09 FSJO   
  5 Kuethe, Blair       10 Tbay-FL                          34.52 FSJO   
  6 Ayala, Jessica L    10 Una-Cat-FL                       35.19 FSJO   
  7 Moore, April         9 Tbay-FL                          36.31        
  8 Rossi, Kathleen J    9 Una-Cat-FL                       36.69        
  9 O'Connor, Ann A      9 Stac-FL                          36.75        
 10 Grace, Courtney A   10 Cat-FL                           39.31        
 11 Wegner, Jacqueline   9 Stac-FL                          39.91        
 12 Frazier, Taylor     10 Elw-FL                           40.16        
 13 Sylvester, Kaylin   10 Tnty-FL                          40.50        
 14 Quach, Michelle     10 Wdst-FL                          41.18        
 15 Persky, Jenna F     10 Stac-FL                          41.68        
 16 Sox, Kelly E        10 Tbay-FL                          42.68        
 17 Matuska, Nicole     10 Elw-FL                           45.32        
 18 Conlon, Colleen     10 Dac-FL                           45.36        
 19 West, Jenny         10 Tbb-FL                           45.50        
 19 Whiteleather, Sara   9 Stac-FL                          45.50        
 21 Swartz, Kimberly    10 Hot-FL                           45.53        
 22 Quach, Kelly         9 Wdst-FL                          45.83        
 23 Damaske, Melisa J   10 Cat-FL                           45.91        
 24 Howell, Lauryn      10 Dac-FL                           45.96        
 25 Bloxam, Emily C      9 Dac-FL                           46.00        
 26 Oxford, Mallory     10 Hot-FL                           46.29        
 27 Aguilar, Danielle    9 Dac-FL                           46.64        
 28 McComeskey, Briann   9 Stac-FL                          46.76        
 29 Strasen, Allyson     9 Wdst-FL                          47.73        
 30 Lakshmanan, Bavya   10 Cat-FL                           49.23        
 31 Liston, Brook E      9 Stac-FL                          49.55        
 32 Solomon, Izzy       10 Tbay-FL                          49.76        
 33 Lovera, Maria M     10 Cat-FL                           51.82        
 34 Hoffman, Carrie M   10 Cat-FL                           52.35        
 35 Gollinger, Rachel    9 Stac-FL                          53.51        
 36 Miller, Dominique   10 Wfla-FL                          57.46        
 37 Wiser, Ashley        9 Wfla-FL                          59.44        
 38 Dub, Kayla           9 Dac-FL                         1:06.19        
 39 Miller, Madison M    9 Dac-FL                         1:07.02        
 -- Juliano, Erica      10 Dac-FL                              DQ        
 -- Farwell, Ashlynn     9 Dac-FL                              DQ        
 -- Meriwhether, Anna   10 Cyc-FL                              NS        
 -- Sibson, Katie       10 Cyc-FL                              NS        
 
Event 110  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          36.69  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Perrotti, Zachary    9 Dac-FL                           34.80 FSJO   
  2 Geschke, Joey       10 Tbay-FL                          35.39 FSJO   
  3 Davis, Matthew J    10 Cat-FL                           35.61 FSJO   
  4 Haas, Justin T      10 Dac-FL                           37.64        
  5 Rodgers, Joel Doug  10 Cat-FL                           39.17        
  6 Thatch, Eric        10 Stac-FL                          39.50        
  7 Kelly, John         10 Stac-FL                          40.21        
  8 Koser, Troy          9 Wfla-FL                          41.02        
  9 Hunt, Gavin H       10 Tbay-FL                          41.16        
 10 Sox, Mark A         10 Tbay-FL                          41.37        
 11 Sullivan, Scott A   10 Una-Stac-FL                      42.74        
 12 Olson, Matt S        9 Stac-FL                          47.60        
 13 Krill, JT           10 Cat-FL                           48.04        
 14 Tomlin, Matt        10 Wfla-FL                          50.69        
 15 Hopf, Kody J        10 Tbb-FL                           51.10        
 16 Montgomery, Connor  10 Cat-FL                         1:01.41        
 -- Torres, John S       9 Cat-FL                              DQ        
 -- Brown, Jared D       9 Cyc-FL                              NS        
 -- Morgan, David        9 Elw-FL                              NS        
 -- McCargar Jr., E.J.  10 Tbb-FL                              NS        
 -- Malecot, Phillip    10 Wfla-FL                             NS        
 
Event 111  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Finke, Autumn        8 Dac-FL                           19.95        
  2 Finke, Summer        7 Dac-FL                           20.31        
  3 Haas, Aubrey M       8 Dac-FL                           20.39        
  4 Thatch, Nicole A     8 Stac-FL                          21.40        
  5 Bishop, Sheridan     8 Wfla-FL                          21.55        
  6 Taddeo, Jenna E      8 Cat-FL                           21.57        
  7 Perrotti, Morgan     6 Dac-FL                           21.96        
  8 Hughes, Sarah E      8 Stac-FL                          22.14        
  9 Maunus, Emily        7 Dac-FL                           22.23        
 10 Whyte, Holly         8 Una-Dac-FL                       22.24        
 11 Germain, Katie       8 Tbay-FL                          22.33        
 12 Blatz, Samantha N    8 Una-Elw-FL                       22.36        
 13 McGlone, Rachel      7 Wfla-FL                          23.67        
 14 Quach, Megan         8 Wdst-FL                          23.92        
 15 Silva, Stephanie     8 Hot-FL                           24.31        
 16 Stevens, Carey S     8 Dac-FL                           24.59        
 17 Andrade, Allie       7 Tbay-FL                          24.73        
 18 Matuska, Katie       8 Elw-FL                           25.32        
 19 Hubbard, Chloe       8 Elw-FL                           26.74        
 19 Kimble, Courtney X   8 Tbay-FL                          26.74        
 21 Gorman, Sarah        8 Wfla-FL                          26.81        
 22 Sheets, Kelley       7 Elw-FL                           27.43        
 23 Ceravlo, Jessica     8 Dac-FL                           28.10        
 24 Kimble, Madison      8 Tbay-FL                          28.77        
 25 Hubbard, MACKENZIE   6 Elw-FL                           31.39        
 26 Weinberg, Alexis     7 Tnty-FL                          31.95        
 27 Miller, Chelsea      7 Wfla-FL                          33.77        
 28 Margarella, Elena    6 Tbay-FL                          34.34        
 -- McMullen, Brooke E   7 Cyc-FL                              NS        
 -- Latimer, Julie       8 Tbay-FL                             NS        
 
Event 112  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ackerman, Trevor     8 Elw-FL                           19.12        
  2 Davis, Nicholas C    8 Cat-FL                           20.08        
  3 Strominger, Troy     8 Elw-FL                           20.66        
  4 Colley, Nikolas      8 Tbay-FL                          21.96        
  5 Spilman, Clayton A   8 Cyc-FL                           22.38        
  6 Smith, Kevin M       8 Stac-FL                          23.60        
  7 Uselis, Taylor       7 Elw-FL                           23.70        
  8 Kimura, Kyle         7 Wdst-FL                          23.72        
  9 Arnett, DJ           8 Tnty-FL                          24.22        
 10 Kimura, Kent         8 Wdst-FL                          24.62        
 11 McMahon, Connor      8 Elw-FL                           25.58        
 12 Quach, Peter         8 Wdst-FL                          25.96        
 13 Kelly, Tommy R       7 Stac-FL                          26.63        
 -- Morgan, Jake         6 Elw-FL                              NS        
 -- Peters, Alexander    8 Wfla-FL                             NS        
 -- Jones, Winston       7 Tbb-FL                              NS        
 
Event 113  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:14.29  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Monica D    12 Tbb-FL                         2:06.53 FSJO   
                  30.38     1:01.94 (31.56)     1:34.17 (32.23)     2:06.53 (32.36)
  2 Margalis, Melanie   11 Tbay-FL                        2:08.92 FSJO   
                  30.29     1:02.77 (32.48)     1:36.54 (33.77)     2:08.92 (32.38)
  3 Rossi, Ashley C     11 Una-Cat-FL                     2:13.85 FSJO   
                  31.26     1:05.33 (34.07)     1:40.19 (34.86)     2:13.85 (33.66)
  4 Burns, Rachel       12 Stac-FL                        2:14.20 FSJO   
                  30.67     1:05.37 (34.70)     1:40.63 (35.26)     2:14.20 (33.57)
  5 Latimer, Emily J    12 Tbay-FL                        2:18.83        
                  32.90     1:08.66 (35.76)     1:44.00 (35.34)     2:18.83 (34.83)
  6 French, Allyson E   11 Tbay-FL                        2:20.54        
                  32.18     1:08.66 (36.48)     1:45.95 (37.29)     2:20.54 (34.59)
  7 Blatt, Andrea       12 Tbb-FL                         2:21.88        
                  33.23     1:10.82 (37.59)     1:46.86 (36.04)     2:21.88 (35.02)
  8 Jordan, Laura M     12 Tbb-FL                         2:22.83        
                  32.57     1:09.07 (36.50)     1:46.32 (37.25)     2:22.83 (36.51)
  9 McGeehan, Mary Ali  11 Tbay-FL                        2:25.48        
                  32.80     1:09.90 (37.10)     1:48.97 (39.07)     2:25.48 (36.51)
 10 Gutberlet, Allison  12 Stac-FL                        2:26.29        
                  32.53     1:09.91 (37.38)     1:48.60 (38.69)     2:26.29 (37.69)
 11 Wilshire, Maci L    12 Tbay-FL                        2:29.71        
                  34.07     1:12.22 (38.15)     1:52.02 (39.80)     2:29.71 (37.69)
 12 Caldwell, MACKENZI  12 Wfla-FL                        2:35.74        
                  34.67     1:15.73 (41.06)     1:57.07 (41.34)     2:35.74 (38.67)
 13 Ardolino, Carolann  11 Hot-FL                         2:39.26        
                  35.87     1:15.04 (39.17)     1:58.24 (43.20)     2:39.26 (41.02)
 14 Michaels, Nicole    11 Elw-FL                         2:45.37        
                  37.98     1:20.53 (42.55)     2:05.14 (44.61)     2:45.37 (40.23)
 15 Escalante, Tina     11 Tbay-FL                        2:48.12        
                  38.15     1:22.09 (43.94)     2:05.62 (43.53)     2:48.12 (42.50)
 16 Francis, Valerie    11 Tbay-FL                        2:52.31        
                  39.28     1:25.14 (45.86)     2:10.70 (45.56)     2:52.31 (41.61)
 17 Decisneros, Cristi  11 Tbb-FL                         3:00.28        
                  38.85     1:27.53 (48.68)     2:17.10 (49.57)     3:00.28 (43.18)
 18 Liston, Morgan E    11 Stac-FL                        3:01.00        
                  41.77     1:29.63 (47.86)     2:17.60 (47.97)     3:01.00 (43.40)
 -- Sienkiewicz, Katie  11 Tbay-FL                             NS        
 -- Ceraolo-O'Donnell,  12 Cat-FL                              NS        
                2:01.45                                                            
 
Event 114  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:14.39  FSJO
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moore, Eric         12 Tbay-FL                        2:10.78 FSJO   
                  30.58     1:04.24 (33.66)     1:37.78 (33.54)     2:10.78 (33.00)
  2 Donnelly, Vincent   12 Tbay-FL                        2:13.03 FSJO   
                  32.10     1:06.40 (34.30)     1:41.55 (35.15)     2:13.03 (31.48)
  3 Mertens, Christoph  12 Tbay-FL                        2:14.20 FSJO   
                  30.76     1:04.57 (33.81)     1:39.74 (35.17)     2:14.20 (34.46)
  4 Centanni, Michael   12 Tbay-FL                        2:19.28        
                  31.06     1:06.15 (35.09)     1:42.68 (36.53)     2:19.28 (36.60)
  5 Lombardo, Tony W    12 Dac-FL                         2:37.96        
                  34.24     1:15.24 (41.00)     1:57.58 (42.34)     2:37.96 (40.38)
  6 Furlong, Cody       12 Tbay-FL                        2:43.58        
                  36.27     1:16.69 (40.42)     2:00.45 (43.76)     2:43.58 (43.13)
  7 Jones, Wesley T     12 Tbb-FL                         2:50.90        
                  37.86     1:21.92 (44.06)     2:07.54 (45.62)     2:50.90 (43.36)
  8 Preston, Matthew A  12 Tbb-FL                         3:10.71        
                  41.90     1:33.57 (51.67)   3:10.71 (1:37.14)