Licensed to Winter Haven Stingrays                        Hy-Tek's Meet Manager
     Winter Haven Stingrays Octoberfast Swim Meet - 10/3/2003 to 10/5/2003     
                                    Results                                    
 
Event 51  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Deza, Gabby C             10 Bksc-FL                        1:09.80        
                  33.80     1:09.80 (36.00)                                        
  2 Savino, Andrea M          10 Tpa-FL                         1:12.36        
                  35.17     1:12.36 (37.19)                                        
  3 Stewart, Jordan C         10 Swift-FL                       1:12.82        
                  34.85     1:12.82 (37.97)                                        
  4 Yocom, Kristen R          10 Tpa-FL                         1:15.73        
                  35.61     1:15.73 (40.12)                                        
  5 Branam, Megan L            9 Win-FL                         1:18.17        
                  34.65     1:18.17 (43.52)                                        
  6 Jackson, Kaitlynn V       10 Swift-FL                       1:19.88        
                  37.96     1:19.88 (41.92)                                        
  7 Douglas, Tiara L          10 Win-FL                         1:19.99        
                  35.51     1:19.99 (44.48)                                        
  8 Norris, Haley A           10 Win-FL                         1:22.45        
                  38.72     1:22.45 (43.73)                                        
  9 Borowski, Cara L          10 Tpa-FL                         1:24.11        
                  39.28     1:24.11 (44.83)                                        
 10 Tautiva, Emy M            10 Swift-FL                       1:27.90        
                  42.82     1:27.90 (45.08)                                        
 11 Diffey, Megan R           10 Cola-FL                        1:28.00        
 12 Ordeneaux, Melissa A       9 Cfm-FL                         1:29.37        
                  43.18     1:29.37 (46.19)                                        
 13 Nightengale, Emily R       9 Cfm-FL                         1:31.05        
                  42.31     1:31.05 (48.74)                                        
 14 Defoe, Sierra Y            9 Win-FL                         1:33.44        
                  42.98     1:33.44 (50.46)                                        
 15 Hobgood, Lauren E         10 Win-FL                         1:39.15        
                  45.29     1:39.15 (53.86)                                        
 16 Ahmed, Diana              10 Cola-FL                        1:44.60        
                  44.30   1:44.60 (1:00.30)                                        
 -- Martin, Kelly              9 Tpa-FL                              NS        
 -- Robb, Caitlin E           10 Tbay-FL                             NS        
 -- Calmels, Cathryn          10 Bksc-FL                             NS        
 
Event 52  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaisrlik, Justin E         9 Swift-FL                       1:10.54        
                  33.74     1:10.54 (36.80)                                        
  2 Lamb, Taylor              10 Swift-FL                       1:13.07        
                  34.42     1:13.07 (38.65)                                        
  3 Sparbel, Alex C            9 Cola-FL                        1:14.21        
                  35.56     1:14.21 (38.65)                                        
  4 Michalsky, Jeffrey J      10 IA-FL                          1:19.13        
                  37.26     1:19.13 (41.87)                                        
  5 Eduartez, Andrew           9 Bksc-FL                        1:24.13        
                  40.06     1:24.13 (44.07)                                        
  6 Peterson, Kyle L          10 Swift-FL                       1:31.87        
                  43.25     1:31.87 (48.62)                                        
  7 Hokanson, Ezra L           9 Cola-FL                        1:35.78        
                  46.52     1:35.78 (49.26)                                        
  8 Schreiver, Cailen         10 Bksc-FL                        1:42.01        
                  42.96     1:42.01 (59.05)                                        
 
Event 53  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Amber D              8 Ksa-FL                           38.57        
  2 Howard, Rebekah J          7 Win-FL                           39.00        
  3 Germain, Katie E           8 Tbay-Una-FL                      39.32        
  4 Garcia, Sierra M           8 Win-FL                           40.07        
  5 Dawson, Bethany E          8 Win-FL                           40.95        
  6 Siebert, Elayna R          8 Win-FL                           45.44        
  7 Crighton, Alexus B         7 Cola-FL                          45.97        
  8 Giddings, Hannah A         8 Win-FL                           47.70        
  9 Steen, Michelle            7 Tpa-FL                           49.27        
 10 Velez, Lymares             8 Tbay-FL                          50.97        
 11 Pricone, Caroline R        8 Tbay-FL                          51.53        
 12 Short, Katelyn P           7 Tbay-FL                          51.97        
 13 Weinischke, Jean M         7 Cola-FL                          58.10        
 14 Cinibulk, Veronica E       7 Win-FL                         1:03.21        
 
Event 54  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Landi, Nick T              8 Swift-FL                         37.39        
  2 Wise, Adam J               8 Cfm-FL                           37.51        
  3 Coombs, Jason              8 Tpa-FL                           38.96        
  4 Colley, Nikolas G          8 Tbay-FL                          39.15        
  5 Jenkins, Ryan              8 Swift-FL                         50.23        
  6 Shea, Andrew T             8 Tpa-FL                           50.63        
  7 Milne, Bruce               7 Swift-FL                         59.63        
  8 Pruiett, Hunter J          7 Win-FL                         1:21.57        
 -- Sabin, Christian M         8 Bksc-FL                             NS        
 
Event 55  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaisrlik, Morgan L         6 Swift-FL                         19.24        
  2 Dawson, Kendall            6 Swift-FL                         19.49        
  3 Howard, Hannah N           5 Win-FL                           20.72        
  4 Redding, Gracie C          6 Swift-FL                         22.09        
  5 Hohne, Maggie              6 Swift-FL                         22.39        
  6 Kuminka, Madison T         6 Swift-FL                         24.28        
  7 Easley, Alison D           6 Win-FL                           27.22        
  8 Caldwell, Chloe            6 Swift-FL                         31.28        
  9 Miles, Emily A             6 Win-FL                           32.28        
 10 Sands, Joanna *            6 Win-FL                           38.05        
 11 Sands, Margaret *          6 Win-FL                           42.09        
 12 Cosia, Victoria M          6 Cola-FL                          42.51        
 
Event 56  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ballantyne, Blake W        6 Yto-FL                           21.82        
  2 Yuan, William S            5 Win-FL                           28.70        
 
Event 57  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Jordan C         10 Swift-FL                         41.50        
  2 Savino, Andrea M          10 Tpa-FL                           41.60        
  3 Deza, Gabby C             10 Bksc-FL                          44.19        
  4 Yocom, Kristen R          10 Tpa-FL                           47.52        
  5 Douglas, Tiara L          10 Win-FL                           47.53        
  6 Branam, Megan L            9 Win-FL                           48.31        
  7 Howard, Rebekah J          7 Win-FL                           48.35        
  8 Tautiva, Emy M            10 Swift-FL                         51.98        
  9 Diffey, Megan R           10 Cola-FL                          52.42        
 10 Borowski, Cara L          10 Tpa-FL                           54.07        
 11 Norris, Haley A           10 Win-FL                           55.17        
 12 Hobgood, Lauren E         10 Win-FL                           55.31        
 13 Nightengale, Emily R       9 Cfm-FL                           57.54        
 14 Defoe, Sierra Y            9 Win-FL                           59.46        
 15 Ordeneaux, Melissa A       9 Cfm-FL                         1:01.51        
 -- Ahmed, Diana              10 Cola-FL                             DQ        
 -- Martin, Kelly              9 Tpa-FL                              NS        
 -- Robb, Caitlin E           10 Tbay-FL                             NS        
 -- Calmels, Cathryn          10 Bksc-FL                             NS        
 
Event 58  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaisrlik, Justin E         9 Swift-FL                         42.97        
  2 Lamb, Taylor              10 Swift-FL                         43.45        
  3 Michalsky, Jeffrey J      10 IA-FL                            45.57        
  4 Schreiver, Cailen         10 Bksc-FL                          49.02        
  5 Peterson, Kyle L          10 Swift-FL                         49.90        
  6 Sparbel, Alex C            9 Cola-FL                          52.20        
 -- Hokanson, Ezra L           9 Cola-FL                             DQ        
 
Event 59  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Germain, Katie E           8 Tbay-Una-FL                      25.33        
  2 Webb, Amber D              8 Ksa-FL                           26.04        
  3 Garcia, Sierra M           8 Win-FL                           26.06        
  4 Crighton, Alexus B         7 Cola-FL                          28.15        
  5 Siebert, Elayna R          8 Win-FL                           30.84        
  6 Short, Katelyn P           7 Tbay-FL                          33.07        
  7 Cinibulk, Veronica E       7 Win-FL                           36.15        
  8 Pricone, Caroline R        8 Tbay-FL                          37.51        
 -- Steen, Michelle            7 Tpa-FL                              DQ        
 -- Nelson, Ellora             8 Swift-FL                            DQ        
 -- Weinischke, Jean M         7 Cola-FL                             DQ        
 
Event 60  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Landi, Nick T              8 Swift-FL                         23.36        
  2 Colley, Nikolas G          8 Tbay-FL                          23.99        
  3 Coombs, Jason              8 Tpa-FL                           24.71        
  4 Wise, Adam J               8 Cfm-FL                           24.74        
  5 Shea, Andrew T             8 Tpa-FL                           32.27        
  6 Jenkins, Ryan              8 Swift-FL                         38.11        
 -- Pruiett, Hunter J          7 Win-FL                              DQ        
 -- Sabin, Christian M         8 Bksc-FL                             NS        
 
Event 61  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dawson, Kendall            6 Swift-FL                         28.18        
  2 Kaisrlik, Morgan L         6 Swift-FL                         28.37        
  3 Howard, Hannah N           5 Win-FL                           32.35        
  4 Easley, Alison D           6 Win-FL                           32.48        
  5 Hohne, Maggie              6 Swift-FL                         33.99        
  6 Redding, Gracie C          6 Swift-FL                         40.44        
  7 Miles, Emily A             6 Win-FL                           40.64        
  8 Kuminka, Madison T         6 Swift-FL                         42.91        
  9 Cosia, Victoria M          6 Cola-FL                          44.86        
 -- Sands, Margaret *          6 Win-FL                              DQ        
 -- Sands, Joanna *            6 Win-FL                              DQ        
 
Event 62  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ballantyne, Blake W        6 Yto-FL                           33.18        
 -- Yuan, William S            5 Win-FL                              DQ        
 
Event 63  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Jordan C         10 Swift-FL                       1:27.85        
                  39.45     1:27.85 (48.40)                                        
  2 Savino, Andrea M          10 Tpa-FL                         1:31.45        
                  43.65     1:31.45 (47.80)                                        
  3 Yocom, Kristen R          10 Tpa-FL                         1:40.38        
                  46.08     1:40.38 (54.30)                                        
  4 Diffey, Megan R           10 Cola-FL                        1:47.88        
                  50.41     1:47.88 (57.47)                                        
  5 Borowski, Cara L          10 Tpa-FL                         1:56.95        
                  53.16   1:56.95 (1:03.79)                                        
 -- Martin, Kelly              9 Tpa-FL                              NS        
 
Event 64  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaisrlik, Justin E         9 Swift-FL                       1:26.81        
                  39.53     1:26.81 (47.28)                                        
  2 Sparbel, Alex C            9 Cola-FL                        1:29.27        
                  42.32     1:29.27 (46.95)                                        
  3 Lamb, Taylor              10 Swift-FL                       2:07.94        
                  54.45   2:07.94 (1:13.49)                                        
 
Event 65  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howard, Rebekah J          7 Win-FL                           48.18        
  2 Germain, Katie E           8 Tbay-Una-FL                      48.91        
  3 Garcia, Sierra M           8 Win-FL                           56.31        
  4 Siebert, Elayna R          8 Win-FL                           57.25        
  5 Steen, Michelle            7 Tpa-FL                           59.22        
  6 Pricone, Caroline R        8 Tbay-FL                        1:06.91        
  7 Crighton, Alexus B         7 Cola-FL                        1:16.87        
 -- Webb, Amber D              8 Ksa-FL                              NS        
 
Event 66  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coombs, Jason              8 Tpa-FL                           46.14        
  2 Wise, Adam J               8 Cfm-FL                           47.20        
  3 Landi, Nick T              8 Swift-FL                         47.61        
  4 Colley, Nikolas G          8 Tbay-FL                          49.16        
  5 Shea, Andrew T             8 Tpa-FL                         1:10.65        
 
Event 67  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaisrlik, Morgan L         6 Swift-FL                         23.27        
  2 Hohne, Maggie              6 Swift-FL                         27.04        
  3 Dawson, Kendall            6 Swift-FL                         29.43        
  4 Howard, Hannah N           5 Win-FL                           29.46        
  5 Redding, Gracie C          6 Swift-FL                         30.56        
  6 Easley, Alison D           6 Win-FL                           35.66        
  7 Kuminka, Madison T         6 Swift-FL                         35.73        
  8 Miles, Emily A             6 Win-FL                           42.93        
  9 Sands, Joanna *            6 Win-FL                           54.07        
 -- Caldwell, Chloe            6 Swift-FL                            DQ        
 -- Sands, Margaret *          6 Win-FL                              NS        
 
Event 68  Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ballantyne, Blake W        6 Yto-FL                           24.57        
 
Event 69  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Jordan C         10 Swift-FL                         37.58        
  2 Savino, Andrea M          10 Tpa-FL                           40.21        
  3 Yocom, Kristen R          10 Tpa-FL                           43.06        
  4 Branam, Megan L            9 Win-FL                           43.85        
  5 Norris, Haley A           10 Win-FL                           44.41        
  6 Diffey, Megan R           10 Cola-FL                          44.91        
  7 Borowski, Cara L          10 Tpa-FL                           45.39        
  8 Deza, Gabby C             10 Bksc-FL                          46.93        
  9 Howard, Rebekah J          7 Win-FL                           48.80        
 10 Douglas, Tiara L          10 Win-FL                           49.13        
 11 Ordeneaux, Melissa A       9 Cfm-FL                           49.33        
 12 Nightengale, Emily R       9 Cfm-FL                           49.53        
 13 Defoe, Sierra Y            9 Win-FL                           51.65        
 14 Hobgood, Lauren E         10 Win-FL                           57.15        
 15 Ahmed, Diana              10 Cola-FL                          57.66        
 -- Martin, Kelly              9 Tpa-FL                              NS        
 -- Jackson, Kaitlynn V       10 Swift-FL                            NS        
 -- Calmels, Cathryn          10 Bksc-FL                             NS        
 -- Robb, Caitlin E           10 Tbay-FL                             NS        
 
Event 70  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaisrlik, Justin E         9 Swift-FL                         40.54        
  2 Michalsky, Jeffrey J      10 IA-FL                            41.64        
  3 Sparbel, Alex C            9 Cola-FL                          42.10        
  4 Peterson, Kyle L          10 Swift-FL                         51.08        
  5 Hokanson, Ezra L           9 Cola-FL                          57.34        
  6 Schreiver, Cailen         10 Bksc-FL                          58.14        
  7 Eduartez, Andrew           9 Bksc-FL                        1:00.72        
 -- Lamb, Taylor              10 Swift-FL                            NS        
 
Event 71  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Webb, Amber D              8 Ksa-FL                           22.22        
  2 Germain, Katie E           8 Tbay-Una-FL                      22.26        
  3 Siebert, Elayna R          8 Win-FL                           22.99        
  4 Garcia, Sierra M           8 Win-FL                           23.47        
  5 Giddings, Hannah A         8 Win-FL                           23.76        
  6 Dawson, Bethany E          8 Win-FL                           24.18        
  7 Steen, Michelle            7 Tpa-FL                           26.56        
  8 Nelson, Ellora             8 Swift-FL                         27.08        
  9 Crighton, Alexus B         7 Cola-FL                          27.23        
 10 Pricone, Caroline R        8 Tbay-FL                          28.18        
 11 Velez, Lymares             8 Tbay-FL                          29.43        
 12 Cinibulk, Veronica E       7 Win-FL                           29.63        
 13 Weinischke, Jean M         7 Cola-FL                          35.76        
 14 Short, Katelyn P           7 Tbay-FL                          38.05        
 
Event 72  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wise, Adam J               8 Cfm-FL                           20.81        
  2 Coombs, Jason              8 Tpa-FL                           21.37        
  3 Colley, Nikolas G          8 Tbay-FL                          21.47        
  4 Landi, Nick T              8 Swift-FL                         23.33        
  5 Milne, Bruce               7 Swift-FL                         28.34        
  6 Jenkins, Ryan              8 Swift-FL                         33.38        
  7 Shea, Andrew T             8 Tpa-FL                           36.51        
  8 Pruiett, Hunter J          7 Win-FL                           56.67        
 -- Sabin, Christian M         8 Bksc-FL                             NS        
 
Event 73  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaisrlik, Morgan L         6 Swift-FL                         24.28        
  2 Dawson, Kendall            6 Swift-FL                         24.44        
  3 Redding, Gracie C          6 Swift-FL                         27.64        
  4 Howard, Hannah N           5 Win-FL                           29.00        
  5 Hohne, Maggie              6 Swift-FL                         30.88        
  6 Kuminka, Madison T         6 Swift-FL                         33.87        
  7 Miles, Emily A             6 Win-FL                           34.79        
  8 Easley, Alison D           6 Win-FL                           35.07        
  9 Cosia, Victoria M          6 Cola-FL                          39.91        
 10 Sands, Joanna *            6 Win-FL                           40.08        
 -- Caldwell, Chloe            6 Swift-FL                            DQ        
 -- Sands, Margaret *          6 Win-FL                              NS        
 
Event 74  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ballantyne, Blake W        6 Yto-FL                           26.32        
 
Event 75  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Winterhaven Stingrays-FL  'A'                               2:27.60        
     1) Howard, Rebekah J 7             2) Douglas, Tiara L 10            
     3) Norris, Haley A 10              4) Branam, Megan L 9              
                  39.39     1:14.45 (35.06)     1:58.74 (44.29)     2:27.60 (28.86)
  2 Swift Swimming-FL  'A'                                      2:37.71        
     1) Stewart, Jordan C 10            2) Dawson, Kendall 6              
     3) Jackson, Kaitlynn V 10          4) Kaisrlik, Morgan L 6           
                  33.28   1:55.78 (1:22.50)     2:37.71 (41.93)                    
  3 Trinity Prep Aquatics-FL  'A'                               2:37.91        
     1) Savino, Andrea M 10             2) Yocom, Kristen R 10            
     3) Borowski, Cara L 10             4) Steen, Michelle 7              
                  34.26     1:09.34 (35.08)     1:48.04 (38.70)     2:37.91 (49.87)
  4 Winterhaven Stingrays-FL  'B'                               3:00.57        
     1) Siebert, Elayna R 8             2) Giddings, Hannah A 8           
     3) Hobgood, Lauren E 10            4) Defoe, Sierra Y 9              
                  45.99     1:36.63 (50.64)     2:19.43 (42.80)     3:00.57 (41.14)
 
Event 76  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Swift Swimming-FL  'A'                                      2:29.91        
     1) Kaisrlik, Justin E 9            2) Landi, Nick T 8                
     3) Peterson, Kyle L 10             4) Lamb, Taylor 10                
                  34.50     1:14.46 (39.96)     1:53.55 (39.09)     2:29.91 (36.36)
 
Event 77  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Winterhaven Stingrays-FL  'A'                               1:26.56        
     1) Garcia, Sierra M 8              2) Dawson, Bethany E 8            
     3) Cinibulk, Veronica E 7          4) Howard, Hannah N 5             
                  37.33     1:26.56 (49.23)                                        
  2 Swift Swimming-FL  'A'                                      1:41.81        
     1) Redding, Gracie C 6             2) Hohne, Maggie 6                
     3) Nelson, Ellora 8                4) Kuminka, Madison T 6           
                  55.28     1:41.81 (46.53)                                        
  3 Winterhaven Stingrays-FL  'B'                               2:23.54        
     1) Easley, Alison D 6              2) Sands, Margaret * 6            
     3) Miles, Emily A 6                4) Sands, Joanna * 6              
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                             NS