Licensed to East Bay High School                          Hy-Tek's Meet Manager
              Halloween Open Swim Meet - 10/17/2003 to 10/19/2003              
                                    Results                                    
 
Event 75  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rossi, Megan C            10 Unattached Cat-FL              2:10.01        
                  29.77     1:02.76 (32.99)     1:36.88 (34.12)     2:10.01 (33.13)
  2 Britt, Chelsea E           8 Unattached                     2:21.06        
                  30.86     1:05.73 (34.87)     1:43.79 (38.06)     2:21.06 (37.27)
  3 Buckley, Kelsey R         10 DAC-FL                         2:23.94        
                  33.79     1:11.74 (37.95)     1:50.52 (38.78)     2:23.94 (33.42)
  4 Steinwarz, Tatiana M      10 Swim-FL                        2:25.02        
                  33.28     1:10.48 (37.20)     1:49.11 (38.63)     2:25.02 (35.91)
  5 Dubrasky, Molly J         10 GCST-FL                        2:26.77        
                  34.73     1:12.53 (37.80)     1:50.54 (38.01)     2:26.77 (36.23)
  6 Kuethe, Blair B           10 Tbay-FL                        2:27.31        
                  33.62     1:13.38 (39.76)     1:51.48 (38.10)     2:27.31 (35.83)
  7 Nelson, Sara E             9 Swim-FL                        2:33.16        
                  35.42     1:14.45 (39.03)     1:54.00 (39.55)     2:33.16 (39.16)
  8 Strauss, Sarah A          10 GCST-FL                        2:33.47        
                  34.80     1:13.75 (38.95)     1:54.11 (40.36)     2:33.47 (39.36)
  9 Frantz, Kelsey E           9 GCST-FL                        2:33.94        
                  35.09     1:15.11 (40.02)     1:56.17 (41.06)     2:33.94 (37.77)
 10 Ayala, Jessica L          10 Unattached Cat-FL              2:34.60        
                  34.78     1:15.08 (40.30)     1:56.21 (41.13)     2:34.60 (38.39)
 11 Rossi, Kathleen J          9 Unattached Cat-FL              2:35.32        
                  35.11     1:15.06 (39.95)     1:55.87 (40.81)     2:35.32 (39.45)
 12 Graves, Giorgie L         10 UNAB-FL                        2:38.29        
                  34.96     1:16.46 (41.50)     1:59.14 (42.68)     2:38.29 (39.15)
 13 O'Connor, Ann A           10 Cudas-FL                       2:38.32        
                  35.51     1:16.90 (41.39)     1:58.11 (41.21)     2:38.32 (40.21)
 14 Hahmann, Haley E          10 STAT-FL                        2:38.76        
                  36.32     1:18.12 (41.80)     2:00.66 (42.54)     2:38.76 (38.10)
 15 Hobbs, Allison M           9 GCST-FL                        2:40.62        
                  37.09     1:18.74 (41.65)     2:00.23 (41.49)     2:40.62 (40.39)
 16 Grace, Courtney A         10 Cat-FL                         2:42.80        
                  35.66     1:17.81 (42.15)     2:01.16 (43.35)     2:42.80 (41.64)
 17 Titus, Christine M        10 Swim-FL                        2:43.35        
                  36.18     1:18.46 (42.28)     2:02.41 (43.95)     2:43.35 (40.94)
 18 Taylor, Amy S              9 ACTT-FL                        2:44.62        
                  36.88     1:18.95 (42.07)     2:02.85 (43.90)     2:44.62 (41.77)
 19 Mortti, Taylor R          10 Cat-FL                         2:48.88        
                  36.95     1:20.08 (43.13)     2:06.08 (46.00)     2:48.88 (42.80)
 20 Wegner, Jacqueline G       9 Cudas-FL                       2:50.17        
                  36.12     1:22.34 (46.22)     2:07.60 (45.26)     2:50.17 (42.57)
 21 Howell, Lauryn E          10 DAC-FL                         2:50.32        
                  37.96     1:21.93 (43.97)     2:07.16 (45.23)     2:50.32 (43.16)
 22 Bessinger, Jacqueline G    9 Tbay-FL                        2:50.98        
                  39.39     1:23.07 (43.68)     2:08.38 (45.31)     2:50.98 (42.60)
 23 Agrusa, Cara              10 ACTT-FL                        2:53.28        
                  40.96     1:25.11 (44.15)     2:09.68 (44.57)     2:53.28 (43.60)
 24 Frazier, Taylor A         10 ELW-FL                         2:56.31        
                  38.91     1:24.82 (45.91)     2:11.92 (47.10)     2:56.31 (44.39)
 25 Wolf, Emory E             10 SPA-FL                         3:00.76        
                  40.35     1:27.31 (46.96)     2:15.66 (48.35)     3:00.76 (45.10)
 26 Rorer, Melanie E           9 SPA-FL                         3:05.21        
                  41.65     1:28.74 (47.09)     2:18.03 (49.29)     3:05.21 (47.18)
 27 Geis, Megan A              9 Blue Wave-FL                   3:09.52        
                  43.06     1:31.18 (48.12)     2:21.52 (50.34)     3:09.52 (48.00)
 28 Cain, Alissa L             9 GCST-FL                        3:09.69        
                  41.07     1:32.09 (51.02)     2:24.48 (52.39)     3:09.69 (45.21)
 29 McCluskey, Elizabeth E     9 DAC-FL                         3:10.26        
                  42.60     1:31.83 (49.23)     2:21.82 (49.99)     3:10.26 (48.44)
 30 Piche, Kylie C            10 Blue Wave-FL                   3:12.67        
                  42.63     1:32.92 (50.29)     2:24.58 (51.66)     3:12.67 (48.09)
 31 Howard, Rebekah J          7 WIN-FL                         3:13.24        
                  42.58     1:32.41 (49.83)     2:24.32 (51.91)     3:13.24 (48.92)
 32 Jardine, Riley E           9 Unattached Cat-FL              3:13.57        
                  41.95     1:32.42 (50.47)     2:25.50 (53.08)     3:13.57 (48.07)
 33 Flanagan, Mariel A         9 SPA-FL                         3:14.56        
                  42.24     1:33.70 (51.46)     2:23.64 (49.94)     3:14.56 (50.92)
 34 Miller, Dominique         10 W. Florida Swim-FL             3:14.79        
                  42.30   3:14.79 (2:32.49)                                        
 35 Bruno, Emma E             10 GCST-FL                        3:19.90        
                  43.51     1:35.19 (51.68)     2:27.98 (52.79)     3:19.90 (51.92)
 36 Garcia, Sierra M           8 WIN-FL                         3:41.14        
                  48.09     1:47.49 (59.40)     2:46.61 (59.12)     3:41.14 (54.53)
 -- Cruz, Sacha I              9 TBB-FL                              NS        
 -- Ryals, Courtney J         10 STAT-FL                             NS        
 -- Katz, Taylor A             9 TBB-FL                              NS        
 -- Akers, Ashley M           10 Tbay-FL                             NS        
 -- Jones, Hilary L           10 TNTY-FL                             NS        
 -- Perry, Emmaline H         10 Blue Wave-FL                        NS        
 
Event 76  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Snew, Kyle D              10 GCST-FL                        2:08.59        
                  30.17     1:03.18 (33.01)     1:36.44 (33.26)     2:08.59 (32.15)
  2 Geschke, Joey M           10 Tbay-FL                        2:23.34        
                  32.69     1:09.54 (36.85)     1:47.09 (37.55)     2:23.34 (36.25)
  3 Thatch, Eric D            10 Cudas-FL                       2:27.31        
                  34.13     1:11.43 (37.30)     1:51.77 (40.34)     2:27.31 (35.54)
  4 Hunt, Gavin H             10 Tbay-FL                        2:31.25        
                  34.30     1:12.33 (38.03)     1:52.98 (40.65)     2:31.25 (38.27)
  5 Rodgers, Joel Douglas     10 Cat-FL                         2:31.77        
                  34.59     1:13.43 (38.84)     1:53.03 (39.60)     2:31.77 (38.74)
  6 Davis, Matthew J          10 Cat-FL                         2:32.82        
                  33.81     1:13.29 (39.48)     1:53.98 (40.69)     2:32.82 (38.84)
  7 Hofrichter, William        9 Tbay-FL                        2:33.71        
                  34.95     1:15.75 (40.80)     1:55.90 (40.15)     2:33.71 (37.81)
  8 Koser, Troy M              9 W. Florida Swim-FL             2:43.07        
                  37.53     1:19.33 (41.80)     2:02.03 (42.70)     2:43.07 (41.04)
  9 Sox, Mark A               10 Tbay-FL                        2:45.93        
                  37.64     1:22.52 (44.88)     2:07.23 (44.71)     2:45.93 (38.70)
 10 McCaw, Rich A              9 GCST-FL                        2:47.20        
                  36.43     1:20.19 (43.76)     2:04.94 (44.75)     2:47.20 (42.26)
 11 McNamara, Bryan R          9 Blue Wave-FL                   2:51.91        
                  39.03     1:24.96 (45.93)     2:10.21 (45.25)     2:51.91 (41.70)
 12 Cifu, James D             10 Unattached Cat-FL              2:52.47        
                  40.75     1:25.48 (44.73)     2:10.68 (45.20)     2:52.47 (41.79)
 13 Bradley, Zak R            10 Blue Wave-FL                   2:57.71        
                  39.86     1:25.45 (45.59)     2:12.80 (47.35)     2:57.71 (44.91)
 14 Tedrick, Constantine B    10 Blue Wave-FL                   2:58.23        
                  40.40     1:25.64 (45.24)     2:12.86 (47.22)     2:58.23 (45.37)
 15 Tomlin, Matt A            10 W. Florida Swim-FL             2:59.08        
                  40.06     1:27.77 (47.71)     2:15.65 (47.88)     2:59.08 (43.43)
 16 Latorre, Alex C           10 GCST-FL                        3:00.48        
                  40.55     1:26.47 (45.92)     2:15.47 (49.00)     3:00.48 (45.01)
 17 Ackerman, Trevor D         9 ELW-FL                         3:00.70        
                  39.49     1:27.98 (48.49)     2:16.76 (48.78)     3:00.70 (43.94)
 18 Viana, Bobby C            10 Blue Wave-FL                   3:02.29        
                  39.60     1:27.86 (48.26)     2:17.62 (49.76)     3:02.29 (44.67)
 19 Harrison, Erik            10 ACTT-FL                        3:15.25        
                  42.07     1:31.36 (49.29)     2:25.33 (53.97)     3:15.25 (49.92)
 20 Logan, Collin C            9 Blue Wave-FL                   3:29.02        
                1:36.74                             2:33.42 ( )     3:29.02 (55.60)
 20 Daniel, Willy R           10 Blue Wave-FL                   3:29.02        
                  44.65     1:39.47 (54.82)     2:36.87 (57.40)     3:29.02 (52.15)
 22 Mikell, Dennis D           9 GCST-FL                        3:39.51        
                  48.18     1:45.46 (57.28)   2:45.48 (1:00.02)     3:39.51 (54.03)
 23 Bukaweski, Dylan S         9 Blue Wave-FL                   3:41.95        
                  49.16     1:45.49 (56.33)     2:44.36 (58.87)     3:41.95 (57.59)
 -- Metka, Zachary A          10 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Lewis, Lance D            10 Swim-FL                             NS        
 
Event 77  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Albion, Hannah R           8 GCST-FL                          47.25        
  2 Haas, Aubrey M             8 DAC-FL                           48.59        
  3 Hughes, Sarah E            8 Cudas-FL                         48.61        
  4 Thatch, Nicole A           8 Cudas-FL                         49.95        
  5 Finke, Autumn S            8 DAC-FL                           50.56        
  6 Litschgi, Victoria L       8 STAT-FL                          51.76        
  7 Matuska, Katie E           8 ELW-FL                           51.82        
  8 Marckese, Marissa E        8 SPA-FL                           51.91        
  9 Finke, Summer S            7 DAC-FL                           52.56        
 10 Gardin, Aubrey             7 ACTT-FL                          52.75        
 11 Perrotti, Morgan           6 DAC-FL                           53.66        
 12 Dong, Angela P             7 WDST-FL                          54.55        
 13 Hubbard, Chloe S           8 ELW-FL                           54.75        
 14 Bishop, Sheridan K         8 W. Florida Swim-FL               55.03        
 15 Lehr, Allison P            8 Blue Wave-FL                     56.11        
 16 Carey, Madeline M          7 GTSA-FL                          56.61        
 17 Pickrem, Sydney E          6 ELW-FL                           57.85        
 18 Quach, Megan               8 WDST-FL                          58.27        
 19 Wilson, Merrill E          7 Blue Wave-FL                     58.82        
 20 Hubbard, Mackenzie N       6 ELW-FL                           59.21        
 21 Shea, Brandy S             7 SPA-FL                         1:01.00        
 22 Garcia, Sierra M           8 WIN-FL                         1:01.48        
 23 Wong, Moriah J             8 UNAE-FL                        1:02.14        
 24 Frantz, Sarah A            5 GCST-FL                        1:10.81        
 25 Howard, Hannah N           5 WIN-FL                         1:14.51        
 -- Walton, Taylor R           8 Blue Wave-FL                        DQ        
 -- Bradley, Savannah L        8 Blue Wave-FL                        DQ        
 -- Bowden, Bailey A           7 WLST-FL                             DQ        
 -- Harries, Olivia            8 ACTT-FL                             DQ        
 -- Vitiello, Kathryn          8 Swim-FL                             NS        
 -- Slosberg, Leah J           8 GCST-FL                             NS        
 -- Schaller, Kelly A          7 ACTT-FL                             NS        
 -- Barry, Leah A              8 Tbay-FL                             NS        
 
Event 78  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Kevin M             8 Cudas-FL                         48.56        
  2 Ortega, Nicholas G         8 GCST-FL                          50.85        
  3 Lawson, Tripp F            8 Tbay-FL                          51.05        
  4 Mcmahon, Connor W          8 ELW-FL                           52.33        
  5 Berson, Marc D             7 TNTY-FL                          52.34        
  6 Davis, Nicholas C          8 Cat-FL                           56.07        
  7 Uselis, Taylor A           7 ELW-FL                           56.37        
  8 Woodrow, Blake O           7 GCST-FL                          56.59        
  9 Turnadzic, Amar            8 Swim-FL                          57.19        
 10 Kimura, Kent Q             8 WDST-FL                          57.30        
 11 Traniello, Tyler J         8 GCST-FL                          58.52        
 12 Nielsen, Matt D            8 Swim-FL                          59.45        
 13 Morgan, Jake H             6 ELW-FL                         1:00.40        
 14 Traniello, Damien P        7 GCST-FL                        1:00.75        
 15 Hobbs, Austin J            6 GCST-FL                        1:02.22        
 16 Rutherford, Thomas R       7 GCST-FL                        1:03.41        
 17 Menendez, Matthew          7 ACTT-FL                        1:05.08        
 18 Quach, Peter               8 WDST-FL                        1:05.57        
 19 Viana, Joseph K            8 Blue Wave-FL                   1:07.94        
 20 Hammond, Maxx *            6 ELW-FL                         1:19.44        
 -- Kimura, Kyle Q             7 WDST-FL                             DQ        
 -- Wick, JP P                 8 Blue Wave-FL                        DQ        
 -- Yonkee, Cole               8 Blue Wave-FL                        DQ        
 -- Graves, Tyler T            6 UNAB-FL                             DQ        
 -- Arnett, DJ W               8 TNTY-FL                             NS        
 -- Katz, Alex J               7 TBB-FL                              NS        
 -- Perry, Kevin D             8 Blue Wave-FL                        NS        
 -- Gomez, Blake R             7 W. Florida Swim-FL                  NS        
 
Event 79  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rossi, Megan C            10 Unattached Cat-FL              1:18.20        
                  37.64     1:18.20 (40.56)                                        
  2 Moore, April E             9 Tbay-FL                        1:20.54        
                  38.32     1:20.54 (42.22)                                        
  3 Berson, Elisa R           10 TNTY-FL                        1:22.43        
                  38.63     1:22.43 (43.80)                                        
  4 Dong, Christina P         10 WDST-FL                        1:31.48        
                  43.15     1:31.48 (48.33)                                        
  5 Frazier, Taylor A         10 ELW-FL                         1:31.55        
                  43.25     1:31.55 (48.30)                                        
  6 Steinwarz, Tatiana M      10 Swim-FL                        1:33.17        
                  45.84     1:33.17 (47.33)                                        
  7 Nelson, Sara E             9 Swim-FL                        1:36.06        
                  45.27     1:36.06 (50.79)                                        
  8 Matuska, Nicole M         10 ELW-FL                         1:38.76        
                  45.56     1:38.76 (53.20)                                        
  9 Wegner, Jacqueline G       9 Cudas-FL                       1:39.04        
                  46.06     1:39.04 (52.98)                                        
 10 Damaske, Melisa J         10 Cat-FL                         1:39.12        
                  48.25     1:39.12 (50.87)                                        
 11 Jones, Alexandra N         9 SPA-FL                         1:39.25        
                  47.41     1:39.25 (51.84)                                        
 12 Howell, Lauryn E          10 DAC-FL                         1:41.02        
                  48.17     1:41.02 (52.85)                                        
 13 Stumpf, Kaitlin J         10 Tbay-FL                        1:41.20        
                  48.26     1:41.20 (52.94)                                        
 14 Mortti, Taylor R          10 Cat-FL                         1:43.07        
                  49.61     1:43.07 (53.46)                                        
 15 Ayala, Jessica L          10 Unattached Cat-FL              1:43.18        
                  48.91     1:43.18 (54.27)                                        
 16 Bach, Karina M            10 W. Florida Swim-FL             1:43.55        
                  49.01     1:43.55 (54.54)                                        
 17 Quach, Michelle           10 WDST-FL                        1:45.61        
                  49.97     1:45.61 (55.64)                                        
 18 Frantz, Kelsey E           9 GCST-FL                        1:45.70        
                  50.10     1:45.70 (55.60)                                        
 19 Ellsworth, Jessica N      10 GCST-FL                        1:50.17        
                  49.92   1:50.17 (1:00.25)                                        
 20 Quach, Kelly               9 WDST-FL                        1:52.18        
                  53.60     1:52.18 (58.58)                                        
 21 Lakshmanan, Bavya D       10 Cat-FL                         1:53.41        
                  51.79   1:53.41 (1:01.62)                                        
 22 Jeffries, Angelina M       9 GCST-FL                        1:53.56        
                  55.09     1:53.56 (58.47)                                        
 23 Howard, Rebekah J          7 WIN-FL                         1:54.04        
                  55.89     1:54.04 (58.15)                                        
 24 Geis, Megan A              9 Blue Wave-FL                   1:54.64        
                  55.36     1:54.64 (59.28)                                        
 25 Strasen, Allyson E         9 WDST-FL                        1:56.93        
                  54.86   1:56.93 (1:02.07)                                        
 26 Burdge, Taylor A           9 STAT-FL                        1:58.81        
                  53.15   1:58.81 (1:05.66)                                        
 27 Cain, Alissa L             9 GCST-FL                        2:01.72        
                  58.48   2:01.72 (1:03.24)                                        
 28 Piche, Kylie C            10 Blue Wave-FL                   2:02.31        
                  57.90   2:02.31 (1:04.41)                                        
 29 Kelsey, Katie              9 W. Florida Swim-FL             2:05.08        
                  56.99   2:05.08 (1:08.09)                                        
 30 Wiser, Ashley S            9 W. Florida Swim-FL             2:05.54        
                  58.95   2:05.54 (1:06.59)                                        
 31 Bruno, Emma E             10 GCST-FL                        2:07.91        
                1:00.87   2:07.91 (1:07.04)                                        
 32 Defoe, Sierra Y            9 WIN-FL                         2:13.89        
                1:03.79   2:13.89 (1:10.10)                                        
 33 Biega, Brittany T         10 Blue Wave-FL                   2:14.49        
                1:03.24   2:14.49 (1:11.25)                                        
 -- Derose, Demi A             9 GCST-FL                             DQ        
                1:04.38        DQ (1:12.55)                                        
 -- Cruz, Sacha I              9 TBB-FL                              NS        
 -- Weiss, Amelia T            9 STAT-FL                             NS        
 -- Alexander, Caroline V      9 STAT-FL                             NS        
 -- Perry, Emmaline H         10 Blue Wave-FL                        NS        
 -- Jones, Hilary L           10 TNTY-FL                             NS        
 -- Spencer, Halee C          10 Tbay-FL                             NS        
 
Event 80  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Snew, Kyle D              10 GCST-FL                        1:27.69        
                  41.74     1:27.69 (45.95)                                        
  2 Davis, Matthew J          10 Cat-FL                         1:29.33        
                  42.90     1:29.33 (46.43)                                        
  3 Wei, Cody L               10 TNTY-FL                        1:29.43        
                  42.89     1:29.43 (46.54)                                        
  4 Olson, Matt S              9 Cudas-FL                       1:35.58        
                  44.59     1:35.58 (50.99)                                        
  5 Hofrichter, William        9 Tbay-FL                        1:36.22        
                  45.69     1:36.22 (50.53)                                        
  6 Perrotti, Zachary M       10 DAC-FL                         1:37.12        
                  46.71     1:37.12 (50.41)                                        
  7 Thatch, Eric D            10 Cudas-FL                       1:38.21        
                  48.34     1:38.21 (49.87)                                        
  8 Cifu, James D             10 Unattached Cat-FL              1:38.43        
                  46.14     1:38.43 (52.29)                                        
  9 Tomlin, Matt A            10 W. Florida Swim-FL             1:40.97        
                  48.34     1:40.97 (52.63)                                        
 10 Hunt, Gavin H             10 Tbay-FL                        1:41.23        
                  48.51     1:41.23 (52.72)                                        
 11 Sullivan, Scott A         10 Unattached                     1:41.27        
                  48.52     1:41.27 (52.75)                                        
 12 Andrade, John A           10 Tbay-FL                        1:43.36        
                  49.65     1:43.36 (53.71)                                        
 13 Simon, John V             10 STAT-FL                        1:44.34        
                  48.25     1:44.34 (56.09)                                        
 14 LY, Kevin L               10 WDST-FL                        1:47.93        
                  51.74     1:47.93 (56.19)                                        
 15 Brubaker, steven C         9 Cudas-FL                       1:53.83        
                  53.04   1:53.83 (1:00.79)                                        
 16 Hower, Charlie             9 ACTT-FL                        1:54.07        
                  54.62     1:54.07 (59.45)                                        
 17 Bradley, Zak R            10 Blue Wave-FL                   2:04.11        
                  57.58   2:04.11 (1:06.53)                                        
 18 Harrison, Erik            10 ACTT-FL                        2:05.37        
                  59.61   2:05.37 (1:05.76)                                        
 19 Green, PJ J                9 GCST-FL                        2:07.89        
                  58.93   2:07.89 (1:08.96)                                        
 -- Steinwarz, Jurgen A        9 Swim-FL                             DQ        
                1:02.13        DQ (1:14.02)                                        
 -- Lewis, Lance D            10 Swim-FL                             NS        
 -- Vitiello, John            10 Swim-FL                             NS        
 -- Zitman, Gavin F            9 W. Florida Swim-FL                  NS        
 
Event 81  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bradley, Savannah L        8 Blue Wave-FL                     18.31        
  2 Marckese, Marissa E        8 SPA-FL                           18.45        
  3 Hughes, Sarah E            8 Cudas-FL                         18.66        
  4 Finke, Autumn S            8 DAC-FL                           18.77        
  5 Albion, Hannah R           8 GCST-FL                          18.99        
  6 Haas, Aubrey M             8 DAC-FL                           19.05        
  7 Bishop, Sheridan K         8 W. Florida Swim-FL               19.36        
  8 Thatch, Nicole A           8 Cudas-FL                         20.19        
  9 Bowden, Bailey A           7 WLST-FL                          20.66        
 10 Perrotti, Morgan           6 DAC-FL                           21.09        
 11 Harries, Olivia            8 ACTT-FL                          22.42        
 12 Blatz, Samantha N          8 UNAE-FL                          22.82        
 13 Quach, Megan               8 WDST-FL                          22.87        
 14 Wilson, Merrill E          7 Blue Wave-FL                     22.92        
 15 Dong, Angela P             7 WDST-FL                          24.02        
 16 Hubbard, Chloe S           8 ELW-FL                           24.20        
 17 Marckese, Kaylan J         5 SPA-FL                           24.54        
 18 Matuska, Katie E           8 ELW-FL                           24.68        
 19 Gardin, Aubrey             7 ACTT-FL                          25.01        
 20 Lehr, Allison P            8 Blue Wave-FL                     26.45        
 21 Frantz, Sarah A            5 GCST-FL                          26.94        
 22 Litschgi, Victoria L       8 STAT-FL                          27.09        
 23 Cinibulk, Veronica E       7 WIN-FL                           27.25        
 24 Carey, Madeline M          7 GTSA-FL                          28.23        
 25 Howard, Hannah N           5 WIN-FL                           29.16        
 26 McVety, Samantha C         7 GCST-FL                          29.79        
 27 Miller, Chelsea            7 W. Florida Swim-FL               30.27        
 28 Walton, Taylor R           8 Blue Wave-FL                     34.49        
 29 Scott, Katie A             7 Tbay-FL                          37.70        
 30 Clark, Lauren R            6 GCST-FL                          49.27        
 -- Pickrem, Sydney E          6 ELW-FL                              DQ        
 -- Finke, Summer S            7 DAC-FL                              DQ        
 -- Linebaugh, Bailey A        8 STAT-FL                             DQ        
 -- Hubbard, Mackenzie N       6 ELW-FL                              DQ        
 -- Gorman, Sarah M            8 W. Florida Swim-FL                  DQ        
 -- Andrade, Allie C           7 Tbay-FL                             DQ        
 -- Wong, Moriah J             8 UNAE-FL                             DQ        
 -- Clark, Elise V             8 GCST-FL                             NS        
 -- Slosberg, Leah J           8 GCST-FL                             NS        
 -- Latimer, Julie B           8 Tbay-FL                             NS        
 -- Barry, Leah A              8 Tbay-FL                             NS        
 -- Schaller, Kelly A          7 ACTT-FL                             NS        
 -- Vitiello, Kathryn          8 Swim-FL                             NS        
 
Event 82  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Nicholas C          8 Cat-FL                           19.89        
  2 Ortega, Nicholas G         8 GCST-FL                          20.27        
  3 Yonkee, Cole               8 Blue Wave-FL                     20.81        
  4 Smith, Kevin M             8 Cudas-FL                         21.97        
  5 Berson, Marc D             7 TNTY-FL                          22.56        
  6 Menendez, Matthew          7 ACTT-FL                          22.79        
  7 Uselis, Taylor A           7 ELW-FL                           23.16        
  8 Kimura, Kent Q             8 WDST-FL                          24.01        
  9 Turnadzic, Amar            8 Swim-FL                          24.30        
 10 Kimura, Kyle Q             7 WDST-FL                          24.33        
 11 Mcmahon, Connor W          8 ELW-FL                           24.94        
 12 Barnes, Fletcher B         7 STAT-FL                          24.95        
 13 Wick, JP P                 8 Blue Wave-FL                     25.86        
 14 Viana, Joseph K            8 Blue Wave-FL                     26.05        
 15 Morgan, Jake H             6 ELW-FL                           26.41        
 16 Nielsen, Matt D            8 Swim-FL                          27.44        
 17 Quach, Peter               8 WDST-FL                          28.00        
 18 Rutherford, Thomas R       7 GCST-FL                          30.47        
 19 Graves, Tyler T            6 UNAB-FL                          30.57        
 20 Hobbs, Austin J            6 GCST-FL                          36.19        
 21 McVety, Colton B           6 GCST-FL                          37.28        
 22 Hammond, Maxx *            6 ELW-FL                           48.23        
 -- Traniello, Tyler J         8 GCST-FL                             DQ        
 -- Woodrow, Blake O           7 GCST-FL                             DQ        
 -- Traniello, Damien P        7 GCST-FL                             DQ        
 -- Arnett, DJ W               8 TNTY-FL                             NS        
 -- Katz, Alex J               7 TBB-FL                              NS        
 -- Gomez, Blake R             7 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Perry, Kevin D             8 Blue Wave-FL                        NS        
 
Event 83  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Britt, Chelsea E           8 Unattached                       31.23        
  2 Kuethe, Blair B           10 Tbay-FL                          33.68        
  3 Buckley, Kelsey R         10 DAC-FL                           35.59        
  4 Grace, Courtney A         10 Cat-FL                           36.13        
  5 Berson, Elisa R           10 TNTY-FL                          36.15        
  6 O'Connor, Ann A           10 Cudas-FL                         36.54        
  7 Graves, Giorgie L         10 UNAB-FL                          36.57        
  8 Rossi, Kathleen J          9 Unattached Cat-FL                37.25        
  9 Ayala, Jessica L          10 Unattached Cat-FL                37.34        
 10 Steinwarz, Tatiana M      10 Swim-FL                          37.68        
 11 Frantz, Kelsey E           9 GCST-FL                          38.09        
 12 Taylor, Amy S              9 ACTT-FL                          38.70        
 13 Dong, Christina P         10 WDST-FL                          38.85        
 14 Moore, April E             9 Tbay-FL                          39.27        
 15 Werdine, Rebecca S         9 GTSA-FL                          39.51        
 16 Mortti, Taylor R          10 Cat-FL                           39.65        
 17 Agrusa, Cara              10 ACTT-FL                          39.94        
 18 Quach, Michelle           10 WDST-FL                          40.47        
 19 Stumpf, Kaitlin J         10 Tbay-FL                          40.54        
 20 Hobbs, Allison M           9 GCST-FL                          40.82        
 21 Wegner, Jacqueline G       9 Cudas-FL                         41.10        
 22 Sox, Kelly E              10 Tbay-FL                          41.22        
 23 Titus, Christine M        10 Swim-FL                          41.39        
 24 Dubrasky, Molly J         10 GCST-FL                          41.86        
 25 Sylvester, Kaylin M       10 TNTY-FL                          42.24        
 26 Bessinger, Jacqueline G    9 Tbay-FL                          42.36        
 27 Matuska, Nicole M         10 ELW-FL                           43.25        
 28 Strauss, Sarah A          10 GCST-FL                          43.50        
 29 Rorer, Melanie E           9 SPA-FL                           43.66        
 30 Siewert, Emma C           10 GTSA-FL                          43.99        
 31 Damaske, Melisa J         10 Cat-FL                           44.94        
 32 Quach, Kelly               9 WDST-FL                          45.41        
 33 Coghlan, Lauren M          9 W. Florida Swim-FL               45.43        
 34 Jardine, Riley E           9 Unattached Cat-FL                46.36        
 35 Howard, Rebekah J          7 WIN-FL                           47.52        
 36 Strasen, Allyson E         9 WDST-FL                          47.84        
 37 Lakshmanan, Bavya D       10 Cat-FL                           49.17        
 38 Burdge, Taylor A           9 STAT-FL                          50.17        
 39 Flanagan, Mariel A         9 SPA-FL                           50.47        
 40 Defoe, Sierra Y            9 WIN-FL                           53.33        
 41 Ryals, Courtney J         10 STAT-FL                          53.51        
 42 Gollinger, Rachel E        9 Cudas-FL                         55.46        
 43 Bruno, Emma E             10 GCST-FL                          56.02        
 44 Miller, Dominique         10 W. Florida Swim-FL               58.99        
 45 Derose, Demi A             9 GCST-FL                        1:02.78        
 -- Shea, Brandy S             7 SPA-FL                              DQ        
 -- Clark, Leah N             10 GCST-FL                             DQ        
 -- McCluskey, Elizabeth E     9 DAC-FL                              DQ        
 -- Katz, Taylor A             9 TBB-FL                              DQ        
 -- Cain, Alissa L             9 GCST-FL                             DQ        
 -- McKeever, Rachel N         9 Cudas-FL                            NS        
 -- Weiss, Amelia T            9 STAT-FL                             NS        
 -- Akers, Ashley M           10 Tbay-FL                             NS        
 -- Jones, Hilary L           10 TNTY-FL                             NS        
 -- Mangine, Kelsey A          9 Cudas-FL                            NS        
 -- Spencer, Halee C          10 Tbay-FL                             NS        
 
Event 84  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Perrotti, Zachary M       10 DAC-FL                           34.47        
  2 Davis, Matthew J          10 Cat-FL                           34.65        
  3 Geschke, Joey M           10 Tbay-FL                          34.78        
  4 Wei, Cody L               10 TNTY-FL                          35.13        
  5 Few, James D               9 STAT-FL                          36.85        
  6 Rodgers, Joel Douglas     10 Cat-FL                           38.30        
  7 Hunt, Gavin H             10 Tbay-FL                          39.36        
  8 Cifu, James D             10 Unattached Cat-FL                40.32        
  9 Sox, Mark A               10 Tbay-FL                          41.08        
 10 Koser, Troy M              9 W. Florida Swim-FL               41.65        
 11 Simon, John V             10 STAT-FL                          42.71        
 12 Sullivan, Scott A         10 Unattached                       42.75        
 13 Barnes, Walker B           9 STAT-FL                          42.80        
 14 Viana, Bobby C            10 Blue Wave-FL                     43.02        
 15 LY, Kevin L               10 WDST-FL                          43.14        
 16 Olson, Matt S              9 Cudas-FL                         44.35        
 17 Malecot, Phillip W        10 W. Florida Swim-FL               45.53        
 18 Bukaweski, Dylan S         9 Blue Wave-FL                     46.68        
 19 Hower, Charlie             9 ACTT-FL                          48.38        
 20 Andrade, John A           10 Tbay-FL                          48.95        
 21 Brubaker, steven C         9 Cudas-FL                         50.56        
 22 Ackerman, Trevor D         9 ELW-FL                           53.09        
 23 Logan, Collin C            9 Blue Wave-FL                     56.34        
 24 Harrison, Erik            10 ACTT-FL                          57.14        
 25 Latorre, Alex C           10 GCST-FL                          57.40        
 26 Yaitanes, Yanni A         10 SCFY-FL                          58.53        
 27 Green, PJ J                9 GCST-FL                          59.14        
 28 Black, Will A              9 STAT-FL                        1:03.03        
 -- Traniello, Scott C        10 GCST-FL                             DQ        
 -- Murphy, Bryan              9 Swim-FL                             NS        
 -- Barry, Jacob T            10 Tbay-FL                             NS        
 -- McCaw, Rich A              9 GCST-FL                             NS        
 -- Metka, Zachary A          10 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Lewis, Lance D            10 Swim-FL                             NS        
 
Event 85  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Albion, Hannah R           8 GCST-FL                          41.36        
  2 Finke, Autumn S            8 DAC-FL                           42.85        
  2 Bradley, Savannah L        8 Blue Wave-FL                     42.85        
  4 Haas, Aubrey M             8 DAC-FL                           43.11        
  5 Marckese, Marissa E        8 SPA-FL                           43.42        
  6 Finke, Summer S            7 DAC-FL                           44.30        
  7 Bishop, Sheridan K         8 W. Florida Swim-FL               45.96        
  8 Hughes, Sarah E            8 Cudas-FL                         48.55        
  9 Thatch, Nicole A           8 Cudas-FL                         48.84        
 10 Lehr, Allison P            8 Blue Wave-FL                     49.16        
 11 Perrotti, Morgan           6 DAC-FL                           49.86        
 12 Quach, Megan               8 WDST-FL                          50.18        
 13 Harries, Olivia            8 ACTT-FL                          51.04        
 14 Blatz, Samantha N          8 UNAE-FL                          51.32        
 15 Miller, Chelsea            7 W. Florida Swim-FL               51.92        
 16 Walton, Taylor R           8 Blue Wave-FL                     51.95        
 17 Hubbard, Chloe S           8 ELW-FL                           52.26        
 18 Bowden, Bailey A           7 WLST-FL                          52.65        
 19 Garcia, Sierra M           8 WIN-FL                           53.66        
 20 Linebaugh, Bailey A        8 STAT-FL                          55.82        
 21 Shea, Brandy S             7 SPA-FL                           56.06        
 22 Cinibulk, Veronica E       7 WIN-FL                           57.60        
 23 Scott, Katie A             7 Tbay-FL                          59.31        
 24 Gorman, Sarah M            8 W. Florida Swim-FL               59.32        
 25 Wong, Moriah J             8 UNAE-FL                        1:03.64        
 26 Howard, Hannah N           5 WIN-FL                         1:04.22        
 -- Matuska, Katie E           8 ELW-FL                              DQ        
 -- Wilson, Merrill E          7 Blue Wave-FL                        DQ        
 -- Dong, Angela P             7 WDST-FL                             DQ        
 -- Pickrem, Sydney E          6 ELW-FL                              DQ        
 -- Slosberg, Leah J           8 GCST-FL                             NS        
 -- Latimer, Julie B           8 Tbay-FL                             NS        
 -- Schaller, Kelly A          7 ACTT-FL                             NS        
 -- Barry, Leah A              8 Tbay-FL                             NS        
 
Event 86  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Tripp F            8 Tbay-FL                          41.34        
  2 Berson, Marc D             7 TNTY-FL                          42.95        
  3 Yonkee, Cole               8 Blue Wave-FL                     43.54        
  4 Mcmahon, Connor W          8 ELW-FL                           45.62        
  5 Davis, Nicholas C          8 Cat-FL                           47.11        
  6 Traniello, Tyler J         8 GCST-FL                          47.79        
  7 Kimura, Kent Q             8 WDST-FL                          50.76        
  8 Smith, Kevin M             8 Cudas-FL                         52.31        
  9 Traniello, Damien P        7 GCST-FL                          52.43        
 10 Uselis, Taylor A           7 ELW-FL                           52.55        
 11 Turnadzic, Amar            8 Swim-FL                          53.50        
 12 Viana, Joseph K            8 Blue Wave-FL                     53.66        
 13 Morgan, Jake H             6 ELW-FL                           54.70        
 14 Menendez, Matthew          7 ACTT-FL                          54.88        
 15 Kimura, Kyle Q             7 WDST-FL                          56.21        
 16 Barnes, Fletcher B         7 STAT-FL                          59.94        
 17 Wick, JP P                 8 Blue Wave-FL                     59.95        
 18 Woodrow, Blake O           7 GCST-FL                        1:01.41        
 19 Rutherford, Thomas R       7 GCST-FL                        1:02.25        
 20 Quach, Peter               8 WDST-FL                        1:02.37        
 21 Hobbs, Austin J            6 GCST-FL                        1:05.85        
 -- Graves, Tyler T            6 UNAB-FL                             DQ        
 -- Nielsen, Matt D            8 Swim-FL                             DQ        
 -- Ortega, Nicholas G         8 GCST-FL                             DQ        
 -- Katz, Alex J               7 TBB-FL                              NS        
 -- Perry, Kevin D             8 Blue Wave-FL                        NS        
 
Event 87  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Britt, Chelsea E           8 Unattached                     1:11.54        
                  35.55     1:11.54 (35.99)                                        
  2 Rossi, Megan C            10 Unattached Cat-FL              1:15.12        
                  35.33     1:15.12 (39.79)                                        
  3 Berson, Elisa R           10 TNTY-FL                        1:17.81        
                  38.10     1:17.81 (39.71)                                        
  4 Moore, April E             9 Tbay-FL                        1:21.32        
                  39.94     1:21.32 (41.38)                                        
  5 Kuethe, Blair B           10 Tbay-FL                        1:21.64        
                  39.46     1:21.64 (42.18)                                        
  6 Buckley, Kelsey R         10 DAC-FL                         1:22.10        
                  39.96     1:22.10 (42.14)                                        
  7 Grace, Courtney A         10 Cat-FL                         1:23.37        
                  40.25     1:23.37 (43.12)                                        
  8 Dubrasky, Molly J         10 GCST-FL                        1:23.65        
                  40.71     1:23.65 (42.94)                                        
  9 Nelson, Sara E             9 Swim-FL                        1:24.98        
                  41.00     1:24.98 (43.98)                                        
 10 Howell, Lauryn E          10 DAC-FL                         1:25.78        
                  42.61     1:25.78 (43.17)                                        
 11 Taylor, Amy S              9 ACTT-FL                        1:26.12        
                  43.04     1:26.12 (43.08)                                        
 12 O'Connor, Ann A           10 Cudas-FL                       1:27.36        
                  43.20     1:27.36 (44.16)                                        
 13 Rossi, Kathleen J          9 Unattached Cat-FL              1:27.51        
                  41.36     1:27.51 (46.15)                                        
 14 Matuska, Nicole M         10 ELW-FL                         1:27.85        
                  41.28     1:27.85 (46.57)                                        
 15 Sylvester, Kaylin M       10 TNTY-FL                        1:28.47        
 16 Stumpf, Kaitlin J         10 Tbay-FL                        1:29.55        
                  44.68     1:29.55 (44.87)                                        
 17 Hahmann, Haley E          10 STAT-FL                        1:29.82        
                  43.59     1:29.82 (46.23)                                        
 18 Hobbs, Allison M           9 GCST-FL                        1:29.94        
                  43.48     1:29.94 (46.46)                                        
 19 Titus, Christine M        10 Swim-FL                        1:30.65        
                  45.07     1:30.65 (45.58)                                        
 20 Dong, Christina P         10 WDST-FL                        1:31.72        
                  44.39     1:31.72 (47.33)                                        
 21 Mahler, Christine         10 Cudas-FL                       1:32.16        
                  44.62     1:32.16 (47.54)                                        
 22 Mortti, Taylor R          10 Cat-FL                         1:32.63        
                  46.95     1:32.63 (45.68)                                        
 23 Quach, Michelle           10 WDST-FL                        1:33.23        
                  45.95     1:33.23 (47.28)                                        
 24 Agrusa, Cara              10 ACTT-FL                        1:34.42        
                  45.54     1:34.42 (48.88)                                        
 25 Wolf, Emory E             10 SPA-FL                         1:35.26        
                  46.17     1:35.26 (49.09)                                        
 26 Strauss, Sarah A          10 GCST-FL                        1:35.58        
                  46.53     1:35.58 (49.05)                                        
 27 Rorer, Melanie E           9 SPA-FL                         1:36.61        
                  46.91     1:36.61 (49.70)                                        
 28 Damaske, Melisa J         10 Cat-FL                         1:38.14        
 29 Quach, Kelly               9 WDST-FL                        1:38.59        
 30 Siewert, Emma C           10 GTSA-FL                        1:39.38        
                  47.17     1:39.38 (52.21)                                        
 31 Bach, Karina M            10 W. Florida Swim-FL             1:39.84        
                  48.52     1:39.84 (51.32)                                        
 32 McCluskey, Elizabeth E     9 DAC-FL                         1:42.16        
                  50.63     1:42.16 (51.53)                                        
 33 Geis, Megan A              9 Blue Wave-FL                   1:44.47        
                  49.81     1:44.47 (54.66)                                        
 34 Coghlan, Lauren M          9 W. Florida Swim-FL             1:45.83        
                  50.83     1:45.83 (55.00)                                        
 35 Lakshmanan, Bavya D       10 Cat-FL                         1:46.80        
                  51.48     1:46.80 (55.32)                                        
 36 Jeffries, Angelina M       9 GCST-FL                        1:51.14        
                  54.93     1:51.14 (56.21)                                        
 37 Defoe, Sierra Y            9 WIN-FL                         1:52.20        
                  54.24     1:52.20 (57.96)                                        
 38 Kelsey, Katie              9 W. Florida Swim-FL             1:57.36        
                  54.75   1:57.36 (1:02.61)                                        
 39 Strasen, Allyson E         9 WDST-FL                        1:58.23        
                  54.91   1:58.23 (1:03.32)                                        
 40 Derose, Demi A             9 GCST-FL                        2:00.58        
                  57.57   2:00.58 (1:03.01)                                        
 41 Aradi, Elizabeth N         9 W. Florida Swim-FL             2:01.89        
                  57.09   2:01.89 (1:04.80)                                        
 -- Sox, Kelly E              10 Tbay-FL                             DQ        
                  44.01          DQ (46.41)                                        
 -- Gollinger, Rachel E        9 Cudas-FL                            DQ        
                  57.52          DQ (56.39)                                        
 -- Jardine, Riley E           9 Unattached Cat-FL                   DQ        
                  51.06          DQ (53.21)                                        
 -- Hampton, Ashley L         10 SCFY-FL                             DQ        
 -- Wiser, Ashley S            9 W. Florida Swim-FL                  DQ        
 -- Alexander, Caroline V      9 STAT-FL                             NS        
 -- Katz, Taylor A             9 TBB-FL                              NS        
 -- Cruz, Sacha I              9 TBB-FL                              NS        
 -- Perry, Emmaline H         10 Blue Wave-FL                        NS        
 -- McKeever, Rachel N         9 Cudas-FL                            NS        
 -- Spencer, Halee C          10 Tbay-FL                             NS        
 
Event 88  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Snew, Kyle D              10 GCST-FL                        1:14.16        
                  35.92     1:14.16 (38.24)                                        
  2 Davis, Matthew J          10 Cat-FL                         1:16.08        
                  37.26     1:16.08 (38.82)                                        
  3 Geschke, Joey M           10 Tbay-FL                        1:17.57        
                  37.94     1:17.57 (39.63)                                        
  4 Wei, Cody L               10 TNTY-FL                        1:20.31        
                  39.04     1:20.31 (41.27)                                        
  5 Thatch, Eric D            10 Cudas-FL                       1:20.68        
                  39.81     1:20.68 (40.87)                                        
  6 Rodgers, Joel Douglas     10 Cat-FL                         1:20.76        
                  39.83     1:20.76 (40.93)                                        
  7 Perrotti, Zachary M       10 DAC-FL                         1:21.64        
                  39.58     1:21.64 (42.06)                                        
  8 McCaw, Rich A              9 GCST-FL                        1:28.21        
                  42.46     1:28.21 (45.75)                                        
  8 LY, Kevin L               10 WDST-FL                        1:28.21        
                  42.74     1:28.21 (45.47)                                        
 10 Sullivan, Scott A         10 Unattached                     1:29.04        
                  41.94     1:29.04 (47.10)                                        
 11 Few, James D               9 STAT-FL                        1:32.48        
                  44.21     1:32.48 (48.27)                                        
 12 Koser, Troy M              9 W. Florida Swim-FL             1:34.64        
                  46.47     1:34.64 (48.17)                                        
 13 Andrade, John A           10 Tbay-FL                        1:34.77        
                  45.77     1:34.77 (49.00)                                        
 14 Olson, Matt S              9 Cudas-FL                       1:36.84        
                  45.18     1:36.84 (51.66)                                        
 15 Tomlin, Matt A            10 W. Florida Swim-FL             1:38.16        
                  47.94     1:38.16 (50.22)                                        
 16 Ackerman, Trevor D         9 ELW-FL                         1:38.33        
                  46.81     1:38.33 (51.52)                                        
 17 Mikell, Dennis D           9 GCST-FL                        1:41.21        
                  50.42     1:41.21 (50.79)                                        
 18 Malecot, Phillip W        10 W. Florida Swim-FL             1:41.49        
                  49.23     1:41.49 (52.26)                                        
 19 Yaitanes, Yanni A         10 SCFY-FL                        1:46.19        
 20 Traniello, Scott C        10 GCST-FL                        1:49.67        
                  53.38     1:49.67 (56.29)                                        
 21 Logan, Collin C            9 Blue Wave-FL                   1:51.94        
 22 Black, Will A              9 STAT-FL                        2:02.30        
 23 Fabrizio, Nick             9 W. Florida Swim-FL             2:03.70        
                  56.99   2:03.70 (1:06.71)                                        
 -- Hower, Charlie             9 ACTT-FL                             DQ        
                  45.47          DQ (51.40)                                        
 -- McNamara, Bryan R          9 Blue Wave-FL                        DQ        
                  52.81          DQ (57.56)                                        
 -- Tedrick, Constantine B    10 Blue Wave-FL                        DQ        
 -- Latorre, Alex C           10 GCST-FL                             DQ        
 -- Barnes, Walker B           9 STAT-FL                             DQ        
 -- Daniel, Willy R           10 Blue Wave-FL                        DQ        
 -- Zitman, Gavin F            9 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Barry, Jacob T            10 Tbay-FL                             NS        
 -- Baron, Joshua T            9 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Metka, Zachary A          10 W. Florida Swim-FL                  NS        
 
Event 89  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Albion, Hannah R           8 GCST-FL                          34.52        
  2 Bradley, Savannah L        8 Blue Wave-FL                     35.35        
  3 Finke, Autumn S            8 DAC-FL                           36.09        
  4 Haas, Aubrey M             8 DAC-FL                           36.12        
  5 Hughes, Sarah E            8 Cudas-FL                         37.47        
  6 Finke, Summer S            7 DAC-FL                           37.53        
  7 Marckese, Marissa E        8 SPA-FL                           37.71        
  8 Bishop, Sheridan K         8 W. Florida Swim-FL               38.00        
  9 Thatch, Nicole A           8 Cudas-FL                         39.32        
 10 Harries, Olivia            8 ACTT-FL                          41.07        
 11 Hubbard, Chloe S           8 ELW-FL                           41.56        
 12 Perrotti, Morgan           6 DAC-FL                           41.82        
 13 Bowden, Bailey A           7 WLST-FL                          42.36        
 14 Garcia, Sierra M           8 WIN-FL                           42.53        
 15 Litschgi, Victoria L       8 STAT-FL                          43.86        
 16 Blatz, Samantha N          8 UNAE-FL                          44.18        
 17 Lehr, Allison P            8 Blue Wave-FL                     44.24        
 18 Gorman, Sarah M            8 W. Florida Swim-FL               44.47        
 19 Matuska, Katie E           8 ELW-FL                           44.82        
 20 Miller, Chelsea            7 W. Florida Swim-FL               45.19        
 21 Dong, Angela P             7 WDST-FL                          45.30        
 22 Linebaugh, Bailey A        8 STAT-FL                          46.12        
 23 Hubbard, Mackenzie N       6 ELW-FL                           46.45        
 24 Andrade, Allie C           7 Tbay-FL                          47.27        
 25 Gardin, Aubrey             7 ACTT-FL                          47.33        
 26 Walton, Taylor R           8 Blue Wave-FL                     47.40        
 27 Aradi, Melody C            8 W. Florida Swim-FL               47.61        
 28 Howard, Hannah N           5 WIN-FL                           47.70        
 29 Pickrem, Sydney E          6 ELW-FL                           49.62        
 29 Frantz, Sarah A            5 GCST-FL                          49.62        
 31 Carey, Madeline M          7 GTSA-FL                          49.74        
 32 Shea, Brandy S             7 SPA-FL                           50.10        
 33 McVety, Samantha C         7 GCST-FL                          50.79        
 34 Quach, Megan               8 WDST-FL                          51.86        
 35 Wong, Moriah J             8 UNAE-FL                          55.88        
 36 Cinibulk, Veronica E       7 WIN-FL                           58.45        
 37 Scott, Katie A             7 Tbay-FL                        1:00.05        
 38 Clark, Lauren R            6 GCST-FL                        1:03.34        
 -- Wilson, Merrill E          7 Blue Wave-FL                        DQ        
 -- Latimer, Julie B           8 Tbay-FL                             NS        
 -- Vitiello, Kathryn          8 Swim-FL                             NS        
 -- Schaller, Kelly A          7 ACTT-FL                             NS        
 -- Barry, Leah A              8 Tbay-FL                             NS        
 -- Clark, Elise V             8 GCST-FL                             NS        
 -- Slosberg, Leah J           8 GCST-FL                             NS        
 
Event 90  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Tripp F            8 Tbay-FL                          35.21        
  2 Ortega, Nicholas G         8 GCST-FL                          37.80        
  3 Davis, Nicholas C          8 Cat-FL                           38.62        
  4 Berson, Marc D             7 TNTY-FL                          38.68        
  5 Yonkee, Cole               8 Blue Wave-FL                     39.15        
  6 Smith, Kevin M             8 Cudas-FL                         39.73        
  7 Uselis, Taylor A           7 ELW-FL                           41.90        
  8 Mcmahon, Connor W          8 ELW-FL                           42.22        
  9 Kimura, Kent Q             8 WDST-FL                          42.30        
 10 Menendez, Matthew          7 ACTT-FL                          42.64        
 11 Traniello, Damien P        7 GCST-FL                          43.41        
 12 Wick, JP P                 8 Blue Wave-FL                     43.71        
 13 Traniello, Tyler J         8 GCST-FL                          44.55        
 14 Viana, Joseph K            8 Blue Wave-FL                     45.82        
 15 Turnadzic, Amar            8 Swim-FL                          45.88        
 16 Kimura, Kyle Q             7 WDST-FL                          46.17        
 17 Morgan, Jake H             6 ELW-FL                           46.18        
 18 Rutherford, Thomas R       7 GCST-FL                          46.79        
 19 Nielsen, Matt D            8 Swim-FL                          48.09        
 20 Graves, Tyler T            6 UNAB-FL                          48.67        
 21 Woodrow, Blake O           7 GCST-FL                          49.58        
 22 Barnes, Fletcher B         7 STAT-FL                          50.18        
 23 Quach, Peter               8 WDST-FL                          53.66        
 24 McVety, Colton B           6 GCST-FL                          54.69        
 25 Hobbs, Austin J            6 GCST-FL                          58.60        
 26 Hammond, Maxx *            6 ELW-FL                         1:15.30        
 -- Gomez, Blake R             7 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Katz, Alex J               7 TBB-FL                              NS        
 -- Perry, Kevin D             8 Blue Wave-FL                        NS        
 -- Arnett, DJ W               8 TNTY-FL                             NS        
 
Event 91  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rossi, Megan C            10 Unattached Cat-FL              1:00.94        
                  29.36     1:00.94 (31.58)                                        
  2 Britt, Chelsea E           8 Unattached                     1:03.81        
                  30.79     1:03.81 (33.02)                                        
  3 Buckley, Kelsey R         10 DAC-FL                         1:09.13        
                  33.89     1:09.13 (35.24)                                        
  4 Dubrasky, Molly J         10 GCST-FL                        1:09.41        
                  34.09     1:09.41 (35.32)                                        
  5 Ayala, Jessica L          10 Unattached Cat-FL              1:09.56        
                  34.06     1:09.56 (35.50)                                        
  6 Frantz, Kelsey E           9 GCST-FL                        1:09.59        
                  33.91     1:09.59 (35.68)                                        
  7 Nelson, Sara E             9 Swim-FL                        1:09.73        
                  33.40     1:09.73 (36.33)                                        
  8 Steinwarz, Tatiana M      10 Swim-FL                        1:10.69        
                  33.75     1:10.69 (36.94)                                        
  9 Rossi, Kathleen J          9 Unattached Cat-FL              1:11.32        
                  34.03     1:11.32 (37.29)                                        
 10 Hahmann, Haley E          10 STAT-FL                        1:12.16        
                  34.39     1:12.16 (37.77)                                        
 11 O'Connor, Ann A           10 Cudas-FL                       1:12.31        
                  34.88     1:12.31 (37.43)                                        
 12 Strauss, Sarah A          10 GCST-FL                        1:13.37        
                  35.16     1:13.37 (38.21)                                        
 13 Graves, Giorgie L         10 UNAB-FL                        1:13.57        
                  34.77     1:13.57 (38.80)                                        
 14 Sylvester, Kaylin M       10 TNTY-FL                        1:14.48        
                  34.87     1:14.48 (39.61)                                        
 15 Wegner, Jacqueline G       9 Cudas-FL                       1:14.73        
                  35.94     1:14.73 (38.79)                                        
 16 Bessinger, Jacqueline G    9 Tbay-FL                        1:15.40        
                  35.76     1:15.40 (39.64)                                        
 17 Grace, Courtney A         10 Cat-FL                         1:15.49        
                  35.31     1:15.49 (40.18)                                        
 18 Howell, Lauryn E          10 DAC-FL                         1:15.83        
                  36.18     1:15.83 (39.65)                                        
 19 Titus, Christine M        10 Swim-FL                        1:16.34        
                  35.89     1:16.34 (40.45)                                        
 20 Stumpf, Kaitlin J         10 Tbay-FL                        1:16.46        
                  36.05     1:16.46 (40.41)                                        
 21 Matuska, Nicole M         10 ELW-FL                         1:16.80        
                  35.45     1:16.80 (41.35)                                        
 22 Hobbs, Allison M           9 GCST-FL                        1:17.90        
                  37.77     1:17.90 (40.13)                                        
 23 Frazier, Taylor A         10 ELW-FL                         1:19.13        
                  37.86     1:19.13 (41.27)                                        
 24 Taylor, Amy S              9 ACTT-FL                        1:19.26        
                  37.92     1:19.26 (41.34)                                        
 25 Agrusa, Cara              10 ACTT-FL                        1:20.87        
                  38.56     1:20.87 (42.31)                                        
 26 Dong, Christina P         10 WDST-FL                        1:21.11        
                  36.84     1:21.11 (44.27)                                        
 27 Sox, Kelly E              10 Tbay-FL                        1:21.97        
                  38.31     1:21.97 (43.66)                                        
 28 Ellsworth, Jessica N      10 GCST-FL                        1:22.36        
                  38.62     1:22.36 (43.74)                                        
 29 Damaske, Melisa J         10 Cat-FL                         1:22.84        
                  39.20     1:22.84 (43.64)                                        
 30 Quach, Michelle           10 WDST-FL                        1:23.89        
                  39.87     1:23.89 (44.02)                                        
 31 Bach, Karina M            10 W. Florida Swim-FL             1:23.92        
                  40.71     1:23.92 (43.21)                                        
 32 Rorer, Melanie E           9 SPA-FL                         1:24.17        
                  40.15     1:24.17 (44.02)                                        
 33 Mahler, Christine         10 Cudas-FL                       1:24.35        
                  38.05     1:24.35 (46.30)                                        
 34 Werdine, Rebecca S         9 GTSA-FL                        1:25.17        
                  39.23     1:25.17 (45.94)                                        
 35 Wolf, Emory E             10 SPA-FL                         1:25.18        
                  40.18     1:25.18 (45.00)                                        
 36 Siewert, Emma C           10 GTSA-FL                        1:26.76        
                  40.84     1:26.76 (45.92)                                        
 37 Katz, Taylor A             9 TBB-FL                         1:27.78        
                  41.78     1:27.78 (46.00)                                        
 38 Piche, Kylie C            10 Blue Wave-FL                   1:27.85        
                  41.40     1:27.85 (46.45)                                        
 39 Lakshmanan, Bavya D       10 Cat-FL                         1:27.94        
                  41.72     1:27.94 (46.22)                                        
 40 Jeffries, Angelina M       9 GCST-FL                        1:28.10        
                  41.79     1:28.10 (46.31)                                        
 41 Jardine, Riley E           9 Unattached Cat-FL              1:28.11        
                  41.10     1:28.11 (47.01)                                        
 42 Flanagan, Mariel A         9 SPA-FL                         1:28.49        
                  43.39     1:28.49 (45.10)                                        
 43 Coghlan, Lauren M          9 W. Florida Swim-FL             1:28.54        
                  41.00     1:28.54 (47.54)                                        
 44 Geis, Megan A              9 Blue Wave-FL                   1:28.90        
                  40.78     1:28.90 (48.12)                                        
 45 Ryals, Courtney J         10 STAT-FL                        1:29.02        
                  40.94     1:29.02 (48.08)                                        
 46 Quach, Kelly               9 WDST-FL                        1:29.50        
                  43.77     1:29.50 (45.73)                                        
 47 Defoe, Sierra Y            9 WIN-FL                         1:29.68        
                  43.12     1:29.68 (46.56)                                        
 48 Howard, Rebekah J          7 WIN-FL                         1:30.12        
                  42.86     1:30.12 (47.26)                                        
 49 Bruno, Emma E             10 GCST-FL                        1:31.57        
                  42.15     1:31.57 (49.42)                                        
 50 Cain, Alissa L             9 GCST-FL                        1:31.71        
                  42.56     1:31.71 (49.15)                                        
 51 Miller, Dominique         10 W. Florida Swim-FL             1:32.78        
 52 Derose, Demi A             9 GCST-FL                        1:34.04        
                  43.82     1:34.04 (50.22)                                        
 53 Gollinger, Rachel E        9 Cudas-FL                       1:34.63        
                  45.72     1:34.63 (48.91)                                        
 54 Biega, Brittany T         10 Blue Wave-FL                   1:38.26        
                  46.10     1:38.26 (52.16)                                        
 55 Strasen, Allyson E         9 WDST-FL                        1:39.15        
                  44.81     1:39.15 (54.34)                                        
 56 Kelsey, Katie              9 W. Florida Swim-FL             1:40.39        
 57 Wiser, Ashley S            9 W. Florida Swim-FL             1:42.15        
                  48.57     1:42.15 (53.58)                                        
 58 Burdge, Taylor A           9 STAT-FL                        1:44.07        
                  45.31     1:44.07 (58.76)                                        
 59 Hampton, Ashley L         10 SCFY-FL                        1:44.29        
                  49.35     1:44.29 (54.94)                                        
 60 Jones, Alexandra N         9 SPA-FL                         1:44.87        
                  50.97     1:44.87 (53.90)                                        
 61 Clark, Leah N             10 GCST-FL                        1:51.22        
                  50.01   1:51.22 (1:01.21)                                        
 62 Aradi, Elizabeth N         9 W. Florida Swim-FL             2:01.51        
                  56.41   2:01.51 (1:05.10)                                        
 -- Alexander, Caroline V      9 STAT-FL                             NS        
 -- Weiss, Amelia T            9 STAT-FL                             NS        
 -- Perry, Emmaline H         10 Blue Wave-FL                        NS        
 -- Cruz, Sacha I              9 TBB-FL                              NS        
 -- McKeever, Rachel N         9 Cudas-FL                            NS        
 -- Akers, Ashley M           10 Tbay-FL                             NS        
 -- Spencer, Halee C          10 Tbay-FL                             NS        
 -- Jones, Hilary L           10 TNTY-FL                             NS        
 
Event 92  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Snew, Kyle D              10 GCST-FL                        1:00.84        
                  29.61     1:00.84 (31.23)                                        
  2 Geschke, Joey M           10 Tbay-FL                        1:06.53        
                  31.71     1:06.53 (34.82)                                        
  3 Wei, Cody L               10 TNTY-FL                        1:06.71        
                  31.92     1:06.71 (34.79)                                        
  4 Thatch, Eric D            10 Cudas-FL                       1:09.40        
                  34.15     1:09.40 (35.25)                                        
  5 Rodgers, Joel Douglas     10 Cat-FL                         1:10.64        
                  34.10     1:10.64 (36.54)                                        
  6 Hunt, Gavin H             10 Tbay-FL                        1:11.08        
                  34.45     1:11.08 (36.63)                                        
  7 McCaw, Rich A              9 GCST-FL                        1:13.82        
                  35.03     1:13.82 (38.79)                                        
  8 Hofrichter, William        9 Tbay-FL                        1:13.94        
                  35.06     1:13.94 (38.88)                                        
  9 Perrotti, Zachary M       10 DAC-FL                         1:14.26        
                  34.51     1:14.26 (39.75)                                        
 10 Sox, Mark A               10 Tbay-FL                        1:14.51        
                  35.21     1:14.51 (39.30)                                        
 11 Koser, Troy M              9 W. Florida Swim-FL             1:17.41        
                  37.62     1:17.41 (39.79)                                        
 12 McNamara, Bryan R          9 Blue Wave-FL                   1:17.68        
                  37.66     1:17.68 (40.02)                                        
 13 Simon, John V             10 STAT-FL                        1:18.13        
                  36.34     1:18.13 (41.79)                                        
 14 Bradley, Zak R            10 Blue Wave-FL                   1:18.54        
                  37.44     1:18.54 (41.10)                                        
 15 Malecot, Phillip W        10 W. Florida Swim-FL             1:18.73        
 16 Few, James D               9 STAT-FL                        1:19.11        
                  36.19     1:19.11 (42.92)                                        
 16 Sullivan, Scott A         10 Unattached                     1:19.11        
                  37.24     1:19.11 (41.87)                                        
 18 Tomlin, Matt A            10 W. Florida Swim-FL             1:20.51        
                  37.34     1:20.51 (43.17)                                        
 19 Hower, Charlie             9 ACTT-FL                        1:20.96        
                  38.59     1:20.96 (42.37)                                        
 20 LY, Kevin L               10 WDST-FL                        1:22.06        
                  39.02     1:22.06 (43.04)                                        
 21 Andrade, John A           10 Tbay-FL                        1:22.92        
                  39.16     1:22.92 (43.76)                                        
 22 Viana, Bobby C            10 Blue Wave-FL                   1:23.34        
                  40.06     1:23.34 (43.28)                                        
 23 Tedrick, Constantine B    10 Blue Wave-FL                   1:23.37        
                  39.06     1:23.37 (44.31)                                        
 24 Harrison, Erik            10 ACTT-FL                        1:24.32        
                  40.36     1:24.32 (43.96)                                        
 25 Barnes, Walker B           9 STAT-FL                        1:24.98        
                  38.69     1:24.98 (46.29)                                        
 26 Latorre, Alex C           10 GCST-FL                        1:25.68        
                  41.72     1:25.68 (43.96)                                        
 27 Olson, Matt S              9 Cudas-FL                       1:26.09        
                  38.33     1:26.09 (47.76)                                        
 28 Yaitanes, Yanni A         10 SCFY-FL                        1:27.54        
                  40.91     1:27.54 (46.63)                                        
 29 Ackerman, Trevor D         9 ELW-FL                         1:28.30        
                  42.43     1:28.30 (45.87)                                        
 30 Steinwarz, Jurgen A        9 Swim-FL                        1:35.63        
                  43.66     1:35.63 (51.97)                                        
 31 Daniel, Willy R           10 Blue Wave-FL                   1:35.68        
                  44.86     1:35.68 (50.82)                                        
 32 Brubaker, steven C         9 Cudas-FL                       1:37.27        
                  45.59     1:37.27 (51.68)                                        
 33 Logan, Collin C            9 Blue Wave-FL                   1:38.52        
                  44.18     1:38.52 (54.34)                                        
 34 Bukaweski, Dylan S         9 Blue Wave-FL                   1:40.08        
                  46.63     1:40.08 (53.45)                                        
 35 Green, PJ J                9 GCST-FL                        1:40.96        
                  47.35     1:40.96 (53.61)                                        
 35 Mikell, Dennis D           9 GCST-FL                        1:40.96        
                  46.52     1:40.96 (54.44)                                        
 37 Black, Will A              9 STAT-FL                        1:43.51        
                  47.25     1:43.51 (56.26)                                        
 38 Traniello, Scott C        10 GCST-FL                        1:44.08        
                  48.50     1:44.08 (55.58)                                        
 39 Fabrizio, Nick             9 W. Florida Swim-FL             1:45.05        
                  46.88     1:45.05 (58.17)                                        
 -- Barry, Jacob T            10 Tbay-FL                             NS        
 -- Lewis, Lance D            10 Swim-FL                             NS        
 -- Cifu, James D             10 Unattached Cat-FL                   NS        
 -- Vitiello, John            10 Swim-FL                             NS        
 -- Baron, Joshua T            9 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Riccio, Vinnie             9 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Zitman, Gavin F            9 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Metka, Zachary A          10 W. Florida Swim-FL                  NS        
 
Event 93  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Dunedin Aquatic Club-FL  'A'                                1:20.24        
     1) Haas, Aubrey M 8                2) Finke, Autumn S 8              
     3) Perrotti, Morgan 6              4) Finke, Summer S 7              
                  43.77     1:20.24 (36.47)                                        
  2 Brandon Swim & Tennis-FL  'A'                               1:32.06        
     1) Bradley, Savannah L 8           2) Lehr, Allison P 8              
     3) Wilson, Merrill E 7             4) Walton, Taylor R 8             
                  45.82     1:32.06 (46.24)                                        
  3 East Lake Woodlands-FL  'A'                                 1:40.63        
     1) Pickrem, Sydney E 6             2) Matuska, Katie E 8             
     3) Hubbard, Chloe S 8              4) Hubbard, Mackenzie N 6         
                  53.33     1:40.63 (47.30)                                        
 -- West Florida Lightning Aquatic-FL  'A'                           DQ        
     1) Gorman, Sarah M 8               2) Miller, Chelsea 7              
     3) Bishop, Sheridan K 8            4) Aradi, Melody C 8              
                  59.21          DQ (44.18)                                        
 -- Gulf Coast Swim Team-FL  'A'                                     DQ        
     1) McVety, Samantha C 7            2) Albion, Hannah R 8             
     3) Frantz, Sarah A 5               4) Clark, Lauren R 6              
                  51.17          DQ (55.99)                                        
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                             NS        
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'B'                             NS        
 
Event 94  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gulf Coast Swim Team-FL  'A'                                1:30.63        
     1) Traniello, Tyler J 8            2) Woodrow, Blake O 7             
     3) Ortega, Nicholas G 8            4) Traniello, Damien P 7          
                  49.00     1:30.63 (41.63)                                        
  2 East Lake Woodlands-FL  'A'                                 1:41.54        
     1) Morgan, Jake H 6                2) Mcmahon, Connor W 8            
     3) Uselis, Taylor A 7              4) Hammond, Maxx * 6              
                  49.19     1:41.54 (52.35)                                        
 -- Brandon Swim & Tennis-FL  'A'                                    NS        
     1) Wick, JP P 8                    2) Yonkee, Cole 8                 
     3) Viana, Joseph K 8               4) Perry, Kevin D 8               
 
Event 95  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Swim Team at Countryside-FL  'A'                            2:08.82        
     1) Mahler, Christine 10            2) Wegner, Jacqueline G 9         
     3) O'Connor, Ann A 10              4) Gollinger, Rachel E 9          
                  43.82     1:05.35 (21.53)     1:28.51 (23.16)     2:08.82 (40.31)
  2 Clearwater AquaticsTeam-FL  'A'                             2:09.81        
     1) Mortti, Taylor R 10             2) Damaske, Melisa J 10           
     3) Grace, Courtney A 10            4) Lakshmanan, Bavya D 10         
                  43.80     1:02.16 (18.36)     1:30.98 (28.82)     2:09.81 (38.83)
  3 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                        2:26.91        
     1) Sox, Kelly E 10                 2) Moore, April E 9               
     3) Kuethe, Blair B 10              4) Stumpf, Kaitlin J 10           
                  41.37     1:20.82 (39.45)     1:54.49 (33.67)     2:26.91 (32.42)
  4 Gulf Coast Swim Team-FL  'A'                                2:45.76        
     1) Hobbs, Allison M 9              2) Jeffries, Angelina M 9         
     3) Frantz, Kelsey E 9              4) Dubrasky, Molly J 10           
                  41.81     1:32.75 (50.94)     2:12.71 (39.96)     2:45.76 (33.05)
  5 Aquatic Club Temple Terrace-FL  'A'                         3:00.54        
     1) Harries, Olivia 8               2) Gardin, Aubrey 7               
     3) Agrusa, Cara 10                 4) Taylor, Amy S 9                
                  48.89     1:40.70 (51.81)     2:24.62 (43.92)     3:00.54 (35.92)
  6 Saint Petersburg Aquatics-FL  'A'                           3:01.63        
     1) Wolf, Emory E 10                2) Jones, Alexandra N 9           
     3) Rorer, Melanie E 9              4) Flanagan, Mariel A 9           
                  47.10     1:34.62 (47.52)     2:21.76 (47.14)     3:01.63 (39.87)
  7 South Tampa Aquatic Team-FL  'A'                            3:06.81        
     1) Burdge, Taylor A 9              2) Litschgi, Victoria L 8         
     3) Hahmann, Haley E 10             4) Ryals, Courtney J 10           
                  52.65     1:43.53 (50.88)     2:27.00 (43.47)     3:06.81 (39.81)
  8 Brandon Swim & Tennis-FL  'A'                               3:14.88        
     1) Geis, Megan A 9                 2) Piche, Kylie C 10              
     3) Bradley, Savannah L 8           4) Biega, Brittany T 10           
                  49.96     1:45.67 (55.71)     2:29.79 (44.12)     3:14.88 (45.09)
  9 Gulf Coast Swim Team-FL  'B'                                3:16.65        
     1) Strauss, Sarah A 10             2) Cain, Alissa L 9               
     3) Ellsworth, Jessica N 10         4) Bruno, Emma E 10               
                  58.31     1:41.79 (43.48)     2:39.35 (57.56)     3:16.65 (37.30)
 10 Winter Haven Stingrays-FL  'A'                              3:34.79        
     1) Garcia, Sierra M 8              2) Howard, Rebekah J 7            
     3) Defoe, Sierra Y 9               4) Howard, Hannah N 5             
                1:02.90     1:50.68 (47.78)     2:46.28 (55.60)     3:34.79 (48.51)
 -- West Florida Lightning Aquatic-FL  'A'                           DQ        
     1) Kelsey, Katie 9                 2) Bach, Karina M 10              
     3) Coghlan, Lauren M 9             4) Miller, Dominique 10           
                1:11.13     1:41.92 (30.79)     2:36.18 (54.26)          DQ (39.67)
 -- Swim Team at Countryside-FL  'B'                                 NS        
     1) McKeever, Rachel N 9            2) McComeskey, Brianna D 9        
     3) Hughes, Sarah E 8               4) Thatch, Nicole A 8             
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'B'                             NS        
 
Event 96  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                        2:36.77        
     1) Hunt, Gavin H 10                2) Hofrichter, William 9          
     3) Geschke, Joey M 10              4) Sox, Mark A 10                 
                  37.56     1:24.27 (46.71)     2:02.35 (38.08)     2:36.77 (34.42)
  2 Gulf Coast Swim Team-FL  'A'                                2:55.26        
     1) McCaw, Rich A 9                 2) Green, PJ J 9                  
     3) Snew, Kyle D 10                 4) Latorre, Alex C 10             
                  43.11   1:44.52 (1:01.41)     2:17.80 (33.28)     2:55.26 (37.46)
  3 West Florida Lightning Aquatic-FL  'A'                      3:00.05        
     1) Malecot, Phillip W 10           2) Tomlin, Matt A 10              
     3) Koser, Troy M 9                 4) Fabrizio, Nick 9               
                  53.79     1:33.76 (39.97)     2:14.27 (40.51)     3:00.05 (45.78)
  4 South Tampa Aquatic Team-FL  'A'                            3:06.32        
     1) Barnes, Walker B 9              2) Simon, John V 10               
     3) Few, James D 9                  4) Barnes, Fletcher B 7           
                  45.57     1:35.92 (50.35)     2:16.26 (40.34)     3:06.32 (50.06)
  5 Brandon Swim & Tennis-FL  'A'                               3:12.82        
     1) Viana, Bobby C 10               2) Bradley, Zak R 10              
     3) Bukaweski, Dylan S 9            4) McNamara, Bryan R 9            
                  46.50     1:42.76 (56.26)     2:35.94 (53.18)     3:12.82 (36.88)
 -- Swim Team at Countryside-FL  'A'                                 DQ        
     1) Olson, Matt S 9                 2) Brubaker, steven C 9           
     3) Thatch, Eric D 10               4) Smith, Kevin M 8               
                  48.79     1:36.40 (47.61)     2:17.68 (41.28)          DQ (38.65)
 -- Gulf Coast Swim Team-FL  'B'                                     DQ        
     1) Mikell, Dennis D 9              2) Hobbs, Austin J 6              
     3) Traniello, Tyler J 8            4) Traniello, Scott C 10          
                  49.01   1:55.31 (1:06.30)   3:12.13 (1:16.82)          DQ (50.77)