Licensed to East Bay High School                          Hy-Tek's Meet Manager
              Halloween Open Swim Meet - 10/17/2003 to 10/19/2003              
                                    Results                                    
 
Event 97  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rorer, Tracy H            12 SPA-FL                         4:50.56        
                  30.73     1:05.60 (34.87)     1:43.93 (38.33)     2:22.94 (39.01)
        3:03.12 (40.18)     3:44.83 (41.71)     4:17.76 (32.93)     4:50.56 (32.80)
  2 Schmidt, Kelsie A         12 Cat-FL                         4:59.50        
                  32.65     1:10.35 (37.70)     1:49.25 (38.90)     2:27.74 (38.49)
        3:09.33 (41.59)     3:50.99 (41.66)     4:26.22 (35.23)     4:59.50 (33.28)
  3 Ortega, Gabrielle M       11 GCST-FL                        5:03.16        
                  32.43     1:09.48 (37.05)     1:49.40 (39.92)                    
            3:13.04 ( )     3:57.59 (44.55)     4:30.82 (33.23)     5:03.16 (32.34)
  4 Miller, Monica D          12 TBB-FL                         5:05.34        
                  31.41     1:06.26 (34.85)     1:44.71 (38.45)     2:23.39 (38.68)
        3:08.96 (45.57)     3:55.62 (46.66)     4:30.74 (35.12)     5:05.34 (34.60)
  5 Jordan, Laura M           12 TBB-FL                         5:15.74        
                  35.04     1:15.19 (40.15)     1:56.71 (41.52)     2:37.09 (40.38)
        3:22.09 (45.00)     4:06.15 (44.06)     4:41.46 (35.31)     5:15.74 (34.28)
  6 Yonkee, Brett E           11 Blue Wave-FL                   5:19.61        
                  35.57     1:16.37 (40.80)     1:58.25 (41.88)     2:38.65 (40.40)
        3:22.84 (44.19)     4:07.95 (45.11)     4:44.81 (36.86)     5:19.61 (34.80)
  7 McCaw, Jackie M           12 GCST-FL                        5:19.65        
                  34.89     1:18.15 (43.26)     1:56.51 (38.36)     2:37.79 (41.28)
        3:23.27 (45.48)     4:11.09 (47.82)     4:45.63 (34.54)     5:19.65 (34.02)
  8 Wortkotter, Brittany M    12 GCST-FL                        5:21.18        
                  33.01     1:12.84 (39.83)     1:55.51 (42.67)     2:38.03 (42.52)
        3:23.09 (45.06)     4:09.53 (46.44)     4:46.04 (36.51)     5:21.18 (35.14)
  9 Grace, Kelly M            12 Cat-FL                         5:23.92        
                  34.37     1:15.27 (40.90)     1:57.29 (42.02)     2:38.80 (41.51)
        3:23.86 (45.06)     4:10.33 (46.47)     4:47.56 (37.23)     5:23.92 (36.36)
 10 Gadowry, Michelle E       12 GCST-FL                        5:26.24        
                  33.29     1:15.52 (42.23)     1:58.05 (42.53)     2:38.72 (40.67)
        3:27.29 (48.57)     4:16.47 (49.18)     4:52.18 (35.71)     5:26.24 (34.06)
 11 Newfield, Sidney M        11 SPA-FL                         5:27.50        
                  34.86     1:16.16 (41.30)     1:56.53 (40.37)     2:36.81 (40.28)
        3:25.64 (48.83)     4:16.07 (50.43)     4:52.83 (36.76)     5:27.50 (34.67)
 12 Lind, Lacey L             12 GCST-FL                        5:27.94        
                  35.86     1:15.75 (39.89)     1:58.92 (43.17)     2:41.63 (42.71)
        3:28.24 (46.61)     4:15.87 (47.63)     4:52.48 (36.61)     5:27.94 (35.46)
 13 Cotugno, Meghan L         11 Swim-FL                        5:52.71        
                  38.12     1:24.10 (45.98)     2:11.19 (47.09)     2:54.35 (43.16)
        3:46.35 (52.00)     4:39.19 (52.84)     5:17.11 (37.92)     5:52.71 (35.60)
 14 Cooper, Emily D           11 GCST-FL                        5:59.71        
                  37.77     1:23.07 (45.30)     2:09.88 (46.81)     2:55.75 (45.87)
        3:48.38 (52.63)     4:41.61 (53.23)   5:59.71 (1:18.10)                    
 -- Salce, Amy H              12 Swim-FL                             NS        
 
Event 98  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chambers, Cameron M       12 SPA-FL                         4:49.26        
                  31.41     1:06.72 (35.31)     1:45.12 (38.40)     2:22.02 (36.90)
        3:03.86 (41.84)     3:45.80 (41.94)     4:18.71 (32.91)     4:49.26 (30.55)
  2 Thompson, Matthew R       11 W. Florida Swim-FL             5:01.81        
                  32.34     1:09.24 (36.90)     1:46.89 (37.65)     2:24.41 (37.52)
        3:08.81 (44.40)     3:54.10 (45.29)     4:28.12 (34.02)     5:01.81 (33.69)
  3 Woodcock, Brian T         12 Blue Wave-FL                   5:15.60        
                  33.73     1:12.89 (39.16)     1:55.04 (42.15)     2:34.78 (39.74)
        3:19.52 (44.74)     4:05.92 (46.40)     4:41.19 (35.27)     5:15.60 (34.41)
  4 Albion, Jake M            12 GCST-FL                        5:20.43        
                  34.89     1:16.64 (41.75)     1:58.91 (42.27)     2:41.54 (42.63)
        3:24.22 (42.68)     4:09.58 (45.36)     4:45.40 (35.82)     5:20.43 (35.03)
  5 Albion, David Z           11 GCST-FL                        5:35.21        
                  36.55     1:16.71 (40.16)     2:00.45 (43.74)     2:41.95 (41.50)
        3:30.78 (48.83)     4:21.96 (51.18)     4:59.51 (37.55)     5:35.21 (35.70)
  6 Bukaweski, Jacob T        11 Blue Wave-FL                   5:43.91        
                  37.60     1:20.62 (43.02)     2:03.96 (43.34)     2:47.15 (43.19)
        3:37.76 (50.61)     4:29.33 (51.57)     5:07.79 (38.46)     5:43.91 (36.12)
  7 Lombardo, Tony W          12 DAC-FL                         5:55.72        
                  37.58     1:22.66 (45.08)     2:07.40 (44.74)     2:52.28 (44.88)
        3:39.28 (47.00)     4:30.07 (50.79)     5:13.13 (43.06)     5:55.72 (42.59)
  8 Scott, Trevor R           11 GCST-FL                        6:07.92        
                  39.43     1:28.02 (48.59)     2:10.76 (42.74)     2:54.97 (44.21)
        3:50.96 (55.99)     4:47.37 (56.41)     5:27.49 (40.12)     6:07.92 (40.43)
 -- Stephenson, Harry C       11 Swim-FL                             NS        
 
Event 99  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Franklin, Chelsea L       13 GCST-FL                        1:53.39        
                  26.86       55.56 (28.70)     1:24.97 (29.41)     1:53.39 (28.42)
  2 Howard, Sarah E           13 WIN-FL                         1:59.90        
                  28.24       58.67 (30.43)     1:29.44 (30.77)     1:59.90 (30.46)
  3 Krauss, Kelsey M          13 SPA-FL                         2:01.17        
                  28.69       59.92 (31.23)     1:31.31 (31.39)     2:01.17 (29.86)
  4 Turnadzic, Maida          13 Swim-FL                        2:04.72        
                  28.93     1:00.66 (31.73)     1:33.50 (32.84)     2:04.72 (31.22)
  5 Pyne, Natalie E           13 Cat-FL                         2:05.86        
                  29.61     1:01.81 (32.20)     1:33.94 (32.13)     2:05.86 (31.92)
  6 Metka, Kristine M         13 W. Florida Swim-FL             2:06.27        
                  29.31     1:01.20 (31.89)     1:34.10 (32.90)     2:06.27 (32.17)
  7 Blatt, Alex               14 TBB-FL                         2:08.20        
                  29.59     1:01.53 (31.94)     1:34.82 (33.29)     2:08.20 (33.38)
  8 Mesa, Laura A             13 Tbay-FL                        2:08.98        
                  30.09     1:02.72 (32.63)     1:35.91 (33.19)     2:08.98 (33.07)
  9 Montoya, Raquel M         14 W. Florida Swim-FL             2:09.40        
                  29.23     1:02.33 (33.10)     1:36.61 (34.28)     2:09.40 (32.79)
 10 Glover, Alex E            13 Blue Wave-FL                   2:09.91        
                  29.25     1:02.37 (33.12)     1:37.00 (34.63)     2:09.91 (32.91)
 11 Stocks, Sara A            13 TNTY-FL                        2:10.23        
                  30.24     1:02.94 (32.70)     1:36.74 (33.80)     2:10.23 (33.49)
 12 Cromer, Tara J            13 W. Florida Swim-FL             2:10.59        
                  29.55     1:02.48 (32.93)     1:36.72 (34.24)     2:10.59 (33.87)
 13 Lytle, Meghan             14 ACTT-FL                        2:11.94        
                  30.00     1:03.18 (33.18)     1:37.71 (34.53)     2:11.94 (34.23)
 14 Stickney, Melanie J       13 SPA-FL                         2:12.07        
                  30.21     1:03.72 (33.51)     1:39.05 (35.33)     2:12.07 (33.02)
 15 Roka, Lyndsey E           13 GCST-FL                        2:12.46        
                  30.95     1:04.36 (33.41)     1:38.61 (34.25)     2:12.46 (33.85)
 16 Savona, Nicole M          13 Cat-FL                         2:13.56        
                  31.23     1:04.91 (33.68)     1:39.93 (35.02)     2:13.56 (33.63)
 17 Cincotta, Jessica C       14 Blue Wave-FL                   2:13.66        
                  30.51     1:04.10 (33.59)     1:39.11 (35.01)     2:13.66 (34.55)
 18 McGeehan, Elizabeth M     13 Tbay-FL                        2:13.68        
                  31.97     1:05.50 (33.53)     1:39.61 (34.11)     2:13.68 (34.07)
 19 Francis, Amanda C         13 Tbay-FL                        2:14.28        
                  31.90     1:06.92 (35.02)     1:41.41 (34.49)     2:14.28 (32.87)
 20 Coleman-Lienhart, Sarah   13 ACTT-FL                        2:14.85        
                  30.03     1:04.19 (34.16)     1:40.04 (35.85)     2:14.85 (34.81)
 21 Bergeron, Brittany        14 ACTT-FL                        2:16.22        
                  30.60     1:05.57 (34.97)     1:41.54 (35.97)     2:16.22 (34.68)
 22 Hosack, Katherine E       13 Unattached Cat-FL              2:17.23        
                  32.17     1:06.67 (34.50)     1:42.42 (35.75)     2:17.23 (34.81)
 23 Wasko, Kristen N          13 Swim-FL                        2:18.61        
                  32.55     1:08.72 (36.17)     1:44.25 (35.53)     2:18.61 (34.36)
 24 Shimberg, Taylor L        14 STAT-FL                        2:18.81        
                  31.75     1:07.16 (35.41)     1:43.29 (36.13)     2:18.81 (35.52)
 25 Tsagaris, Julianne C C    14 Cat-FL                         2:18.83        
                  31.55     1:07.10 (35.55)     1:43.21 (36.11)     2:18.83 (35.62)
 26 Oliveri, Kara M           13 Tbay-FL                        2:20.67        
                  32.12     1:07.39 (35.27)     1:44.16 (36.77)     2:20.67 (36.51)
 27 Cochran, Nicole M         13 WIN-FL                         2:25.33        
                  32.34     1:09.97 (37.63)     1:48.14 (38.17)     2:25.33 (37.19)
 28 Mills, Melissa A          14 STAT-FL                        2:27.80        
                  32.80     1:10.30 (37.50)     1:50.90 (40.60)     2:27.80 (36.90)
 29 Gelman, Nikki R           13 Swim-FL                        2:27.84        
                  33.38     1:11.82 (38.44)     1:51.08 (39.26)     2:27.84 (36.76)
 30 Kastner, Kirby M          13 Blue Wave-FL                   2:32.52        
                  34.19     1:13.06 (38.87)     1:53.71 (40.65)     2:32.52 (38.81)
 31 Barber, Callie M          13 SPA-FL                         2:37.41        
                  33.43     1:12.36 (38.93)     1:55.04 (42.68)     2:37.41 (42.37)
 -- Latimer, Casie L          13 Tbay-FL                             NS        
 -- Zolnierowski, Lynnsey R   13 WIN-FL                              NS        
 -- Osterhout, Sidney L       13 TNTY-FL                             NS        
 -- Zolnierowski, Vanessa K   13 WIN-FL                              NS        
 -- Lewin, Sarah G            14 TBB-FL                              NS        
 -- Whitworth, Melissa M      13 GTSA-FL                             NS        
 
Event 100  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crescimbeni, Emman E      13 Cat-FL                         1:53.07        
                  26.86       56.23 (29.37)     1:25.13 (28.90)     1:53.07 (27.94)
  2 Dubrasky, Tayler K        13 GCST-FL                        1:57.23        
                  26.47       56.34 (29.87)     1:27.08 (30.74)     1:57.23 (30.15)
  3 Birk, Francisco J         14 W. Florida Swim-FL             1:57.56        
                  26.41       56.66 (30.25)     1:27.69 (31.03)     1:57.56 (29.87)
  4 Glover, Alex M            13 Tbay-FL                        2:01.95        
                  27.46       58.24 (30.78)     1:29.84 (31.60)     2:01.95 (32.11)
  5 Magol, Jeffrey D          14 TNTY-FL                        2:02.87        
                  27.58       58.93 (31.35)     1:31.29 (32.36)     2:02.87 (31.58)
  6 Taddeo, James M           13 Cat-FL                         2:07.09        
                  27.75       59.16 (31.41)     1:33.39 (34.23)     2:07.09 (33.70)
  7 Steinwarz, Christian W    13 Swim-FL                        2:09.44        
                  29.78     1:02.85 (33.07)     1:36.62 (33.77)     2:09.44 (32.82)
  8 Ritz, Pieter K            13 GCST-FL                        2:13.65        
                  30.31     1:04.64 (34.33)     1:39.16 (34.52)     2:13.65 (34.49)
  9 Werdine, Andrew D         13 GTSA-FL                        2:15.35        
                  28.60     1:01.48 (32.88)     1:37.96 (36.48)     2:15.35 (37.39)
 10 Hower, Sonny A            13 ACTT-FL                        2:21.80        
                  33.15     1:08.96 (35.81)     1:45.56 (36.60)     2:21.80 (36.24)
 11 Petrites, Curran R        13 Swim-FL                        2:22.67        
                  32.37     1:09.53 (37.16)     1:47.01 (37.48)     2:22.67 (35.66)
 12 Gauzen, William A         14 W. Florida Swim-FL             2:24.70        
                  30.44     1:07.06 (36.62)     1:46.18 (39.12)     2:24.70 (38.52)
 13 Fryer, James D            14 Cat-FL                         2:48.82        
                  37.56     1:22.15 (44.59)     2:06.71 (44.56)     2:48.82 (42.11)
 14 Fraher, Robbie R          13 Tbay-FL                        2:53.77        
                  36.94     1:23.26 (46.32)     2:10.73 (47.47)     2:53.77 (43.04)
 -- Smythe, Biron H           14 Cudas-FL                            NS        
 -- Weinschenker, Matthew I   13 Cat-FL                              NS        
 -- Perry, Morgan P           14 Blue Wave-FL                        NS        
 
Event 101  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tatko, Sarah R            16 GCST-FL                        2:08.25        
                  30.05     1:02.45 (32.40)     1:35.67 (33.22)     2:08.25 (32.58)
  2 Dosso, Mara A             15 WIN-FL                         2:17.40        
                  32.03     1:07.06 (35.03)     1:43.15 (36.09)     2:17.40 (34.25)
  3 Dosso, Nicole D           15 WIN-FL                         2:27.57        
                  32.78     1:10.23 (37.45)     1:48.88 (38.65)     2:27.57 (38.69)
 -- Miller, Erica D           17 TBB-FL                              DQ        
                  30.11     1:02.70 (32.59)     1:36.11 (33.41)          DQ (33.63)
 -- Jaggers, Katie D          16 Tbay-FL                             NS        
 
Event 102  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Grant S          18 Cat-FL                         1:47.93        
                  25.58       52.88 (27.30)     1:20.59 (27.71)     1:47.93 (27.34)
  2 Bullock, Clay C           15 Cat-FL                         1:49.53        
                  25.87       53.48 (27.61)     1:21.97 (28.49)     1:49.53 (27.56)
  3 Cunha, Rodrigo S          23 GTSA-FL                        1:51.38        
                  25.66       53.45 (27.79)     1:22.11 (28.66)     1:51.38 (29.27)
  4 Claude, Danny M           17 GCST-FL                        1:52.53        
                  25.69       53.92 (28.23)     1:23.25 (29.33)     1:52.53 (29.28)
  5 Wilson, Christopher       15 TBB-FL                         2:09.48        
                  28.07     1:00.05 (31.98)     1:34.48 (34.43)     2:09.48 (35.00)
  6 Holland, Theodore         16 TBB-FL                         2:20.09        
                  30.41     1:05.06 (34.65)     1:42.61 (37.55)     2:20.09 (37.48)
 
Event 103  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Romano, Megan R           12 SPA-FL                           54.10        
                  26.16       54.10 (27.94)                                        
  2 Rorer, Tracy H            12 SPA-FL                           56.29        
                  27.39       56.29 (28.90)                                        
  3 Brown, Katie M            12 SPA-FL                           57.32        
                  27.61       57.32 (29.71)                                        
  4 Margalis, Melanie A       11 Tbay-FL                          57.79        
                  27.92       57.79 (29.87)                                        
  5 Strauss, Lauren E         12 GCST-FL                          58.82        
                  28.17       58.82 (30.65)                                        
  6 Frehling, Kaitlin M       11 SPA-FL                           58.89        
                  28.00       58.89 (30.89)                                        
  7 Huffman, Abby M           12 GCST-FL                          59.46        
                  28.95       59.46 (30.51)                                        
  8 Schmidt, Paige M          12 Cat-FL                           59.57        
                  28.92       59.57 (30.65)                                        
  9 Wieckowski, Joanna        12 Cat-FL                           59.68        
                  28.53       59.68 (31.15)                                        
 10 Anderson, Meg P           12 STAT-FL                          59.73        
                  28.33       59.73 (31.40)                                        
 11 Miller, Monica D          12 TBB-FL                           59.74        
                  29.16       59.74 (30.58)                                        
 12 Rossi, Ashley C           12 Unattached Cat-FL              1:00.00        
                  28.55     1:00.00 (31.45)                                        
 13 Ortega, Gabrielle M       11 GCST-FL                        1:00.52        
                  29.18     1:00.52 (31.34)                                        
 14 Menendez, Sarah           11 ACTT-FL                        1:00.93        
                  29.21     1:00.93 (31.72)                                        
 15 Myers, Caroiline M        11 Unattached Cat-FL              1:00.97        
                  29.71     1:00.97 (31.26)                                        
 16 Gadowry, Michelle E       12 GCST-FL                        1:01.50        
                  29.45     1:01.50 (32.05)                                        
 17 McCaw, Jackie M           12 GCST-FL                        1:01.54        
                  29.46     1:01.54 (32.08)                                        
 18 Cardy, Christina R        12 W. Florida Swim-FL             1:01.99        
                  29.65     1:01.99 (32.34)                                        
 19 Blatt, Andrea             12 TBB-FL                         1:02.12        
                  30.09     1:02.12 (32.03)                                        
 20 Evans, Allie J            12 SPA-FL                         1:02.59        
                  30.23     1:02.59 (32.36)                                        
 21 Wortkotter, Brittany M    12 GCST-FL                        1:02.83        
                  30.27     1:02.83 (32.56)                                        
 22 Yonkee, Brett E           11 Blue Wave-FL                   1:03.01        
                  30.63     1:03.01 (32.38)                                        
 23 Farrington, Myah S        12 Cat-FL                         1:03.08        
                  30.45     1:03.08 (32.63)                                        
 24 Sandkuhl, Summer R        12 Unattached Cat-FL              1:03.21        
                  30.16     1:03.21 (33.05)                                        
 25 Newfield, Sidney M        11 SPA-FL                         1:03.26        
                  30.49     1:03.26 (32.77)                                        
 26 Hahmann, Hillary A        12 STAT-FL                        1:03.35        
                  30.29     1:03.35 (33.06)                                        
 27 Kerr, Kristen M           11 ELW-FL                         1:03.58        
                  29.87     1:03.58 (33.71)                                        
 28 Cotugno, Meghan L         11 Swim-FL                        1:04.49        
                  31.58     1:04.49 (32.91)                                        
 29 Grace, Kelly M            12 Cat-FL                         1:04.74        
                  30.73     1:04.74 (34.01)                                        
 30 McGeehan, Mary Alice A    11 Tbay-FL                        1:04.79        
                  31.18     1:04.79 (33.61)                                        
 31 Carlos, Sarah E           12 Blue Wave-FL                   1:05.30        
                  31.43     1:05.30 (33.87)                                        
 32 Quinn, Colleen A          11 SPA-FL                         1:05.31        
                  30.89     1:05.31 (34.42)                                        
 33 Perez, Pacharina          11 GCST-FL                        1:05.37        
                  31.14     1:05.37 (34.23)                                        
 34 Katopis, Kristina A       11 Cat-FL                         1:05.80        
                  30.50     1:05.80 (35.30)                                        
 35 Foltin, Nicole M          11 WIN-FL                         1:05.83        
                  31.88     1:05.83 (33.95)                                        
 36 Schnering, Emily M        11 BSD-FL                         1:06.46        
                  31.42     1:06.46 (35.04)                                        
 37 Linebaugh, Austin L       11 STAT-FL                        1:06.95        
                  32.34     1:06.95 (34.61)                                        
 38 Crankshaw, Jennifer C     12 SPA-FL                         1:07.07        
                  31.45     1:07.07 (35.62)                                        
 39 Palermo, Anna             12 ACTT-FL                        1:07.08        
                  32.23     1:07.08 (34.85)                                        
 40 Savona, Chelsea L         11 Cat-FL                         1:07.65        
                  32.46     1:07.65 (35.19)                                        
 41 Shea, Rachel A            11 SPA-FL                         1:07.67        
                  32.30     1:07.67 (35.37)                                        
 42 Caldwell, MACKENZIE K     11 W. Florida Swim-FL             1:07.93        
                  32.40     1:07.93 (35.53)                                        
 43 Logan, Carrie K           11 Blue Wave-FL                   1:07.95        
                  32.91     1:07.95 (35.04)                                        
 44 Compton, Angelica I       11 Cat-FL                         1:08.01        
                  32.71     1:08.01 (35.30)                                        
 45 Wells, Katie M            12 SPA-FL                         1:08.47        
                  32.70     1:08.47 (35.77)                                        
 46 Lind, Lacey L             12 GCST-FL                        1:08.60        
                  33.56     1:08.60 (35.04)                                        
 47 Boucher, Mary             11 W. Florida Swim-FL             1:08.66        
                  33.17     1:08.66 (35.49)                                        
 48 Gromnicki, Ashly J        12 GCST-FL                        1:09.29        
                  32.91     1:09.29 (36.38)                                        
 49 Palmer, Jillian G         12 Swim-FL                        1:09.78        
                  33.56     1:09.78 (36.22)                                        
 50 Gryncewicz, Erin N        11 Cat-FL                         1:09.99        
                  32.39     1:09.99 (37.60)                                        
 51 Isaacson, Ashly L         11 SCFY-FL                        1:10.00        
                  33.19     1:10.00 (36.81)                                        
 52 Snyder, Elyse M           11 SPA-FL                         1:10.60        
                  34.37     1:10.60 (36.23)                                        
 53 Cooper, Emily D           11 GCST-FL                        1:10.72        
                  34.08     1:10.72 (36.64)                                        
 54 Buttrick, Marina K        11 Cudas-FL                       1:10.83        
                  33.00     1:10.83 (37.83)                                        
 55 Mills, Monica F           11 STAT-FL                        1:11.26        
                  33.10     1:11.26 (38.16)                                        
 56 Campo, Mallory A          12 Blue Wave-FL                   1:11.27        
                  32.62     1:11.27 (38.65)                                        
 57 Kohn, Krista A            11 Swim-FL                        1:11.59        
                  34.05     1:11.59 (37.54)                                        
 58 Nielsen, Michelle A       12 Swim-FL                        1:11.89        
                  35.21     1:11.89 (36.68)                                        
 59 Derose, Chelsea E         11 GCST-FL                        1:12.04        
                  33.29     1:12.04 (38.75)                                        
 60 Wall, Kara L              11 SPA-FL                         1:12.44        
                  33.97     1:12.44 (38.47)                                        
 61 Sider, Rachel E           11 W. Florida Swim-FL             1:12.85        
                  33.88     1:12.85 (38.97)                                        
 62 Gummel, Lauren N          12 W. Florida Swim-FL             1:14.68        
 63 Rionda, Corina F          11 Swim-FL                        1:14.72        
                  35.12     1:14.72 (39.60)                                        
 64 Gonzalez, Letty C         12 Swim-FL                        1:14.86        
                  36.82     1:14.86 (38.04)                                        
 65 Strominger, Ali M         11 ELW-FL                         1:15.07        
                  34.92     1:15.07 (40.15)                                        
 66 McKeever, Amanda R        11 Cudas-FL                       1:15.08        
                  35.40     1:15.08 (39.68)                                        
 67 Wong, Hannah *            12 UNAE-FL                        1:15.75        
                  36.08     1:15.75 (39.67)                                        
 68 Erickson, Katie M         12 GCST-FL                        1:16.99        
                  36.16     1:16.99 (40.83)                                        
 69 Kociolek, Lauren M        12 Blue Wave-FL                   1:17.71        
                  36.92     1:17.71 (40.79)                                        
 70 Ryan, Faith F             11 W. Florida Swim-FL             1:18.07        
                  35.56     1:18.07 (42.51)                                        
 71 Francis, Valerie E        12 Tbay-FL                        1:19.55        
                  38.75     1:19.55 (40.80)                                        
 72 Cappello, Anne L          11 STAT-FL                        1:21.70        
                  38.17     1:21.70 (43.53)                                        
 73 Harris, Lynn R            12 SCFY-FL                        1:32.97        
                  42.80     1:32.97 (50.17)                                        
 74 Rolon, Christiana M       11 Cat-FL                         1:33.65        
                  42.68     1:33.65 (50.97)                                        
 -- Mooren, Heather A         12 SPA-FL                              NS        
 -- Burns, Rachel A           12 Cudas-FL                            NS        
 -- Latimer, Emily J          12 Tbay-FL                             NS        
 -- Ryals, Caroline E         12 STAT-FL                             NS        
 -- DeMesa, Taylor P          11 STAT-FL                             NS        
 -- Blassneck, Wesley M       12 Swim-FL                             NS        
 -- Almanza, Deanna J         12 Blue Wave-FL                        NS        
 -- Farhat, Louisa K          11 Swim-FL                             NS        
 -- Anderson, Emily G         11 GCST-FL                             NS        
 -- Daniel, Lindsay M         12 SPA-FL                              NS        
 -- Mahowski, Kelly E         11 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Schreimann, Bailey        11 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Webb, Meagan M            11 Swim-FL                             NS        
 -- Salce, Amy H              12 Swim-FL                             NS        
 -- Bill, Kelsey              11 W. Florida Swim-FL                  NS        
 
Event 104  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Birk, Antonio R           11 W. Florida Swim-FL               56.73        
                  26.66       56.73 (30.07)                                        
  2 Chambers, Cameron M       12 SPA-FL                           57.08        
                  28.02       57.08 (29.06)                                        
  3 Donnelly, Vincent J       12 Tbay-FL                          57.68        
                  28.20       57.68 (29.48)                                        
  4 Taylor, Jason S           12 ACTT-FL                          57.70        
                  27.85       57.70 (29.85)                                        
  5 Martin, Cameron B         12 Cat-FL                           58.56        
                  27.80       58.56 (30.76)                                        
  6 Thompson, Matthew R       11 W. Florida Swim-FL               59.57        
                  29.03       59.57 (30.54)                                        
  7 Viana, Will S             12 Blue Wave-FL                   1:01.00        
                  29.00     1:01.00 (32.00)                                        
  8 Taddeo, Jonathan D        11 Cat-FL                         1:02.84        
                  31.08     1:02.84 (31.76)                                        
  9 Gromnicki, Matt E         11 GCST-FL                        1:03.35        
                  30.62     1:03.35 (32.73)                                        
 10 Albion, Jake M            12 GCST-FL                        1:04.09        
                  30.71     1:04.09 (33.38)                                        
 11 Stearns, Wes T            11 Cat-FL                         1:04.65        
                  31.38     1:04.65 (33.27)                                        
 12 Bukaweski, Jacob T        11 Blue Wave-FL                   1:05.04        
                  32.14     1:05.04 (32.90)                                        
 13 Kastner, Ryan W           12 Blue Wave-FL                   1:05.11        
                  31.98     1:05.11 (33.13)                                        
 14 Albion, David Z           11 GCST-FL                        1:05.38        
                  31.68     1:05.38 (33.70)                                        
 15 Bandi, Eddie              11 Blue Wave-FL                   1:05.77        
                  32.11     1:05.77 (33.66)                                        
 16 McNamara, Brendan P       12 Blue Wave-FL                   1:05.94        
                  32.39     1:05.94 (33.55)                                        
 17 Gorman, Johnny R          11 W. Florida Swim-FL             1:06.95        
                  31.97     1:06.95 (34.98)                                        
 18 Harrington, Noah D        12 Cat-FL                         1:07.36        
                  31.30     1:07.36 (36.06)                                        
 19 Smith, Ryan J             12 W. Florida Swim-FL             1:08.11        
                  31.79     1:08.11 (36.32)                                        
 20 Duffee, Kyle D            11 W. Florida Swim-FL             1:08.96        
                  32.65     1:08.96 (36.31)                                        
 21 Geis, Robert N            12 Blue Wave-FL                   1:08.99        
                  32.86     1:08.99 (36.13)                                        
 22 Scott, Trevor R           11 GCST-FL                        1:10.15        
                  33.78     1:10.15 (36.37)                                        
 23 Williams, Ryan P          11 Swim-FL                        1:10.42        
                  33.62     1:10.42 (36.80)                                        
 24 Wong, Gary M              11 Cat-FL                         1:13.46        
                  34.88     1:13.46 (38.58)                                        
 25 Edwards, Robert L         12 WIN-FL                         1:17.10        
                  35.28     1:17.10 (41.82)                                        
 26 Anderson, Jesse           12 GCST-FL                        1:18.24        
                  36.65     1:18.24 (41.59)                                        
 27 Flanagan, Thomas K        11 SPA-FL                         1:22.43        
                  38.74     1:22.43 (43.69)                                        
 28 Cain, Ryan A              11 GCST-FL                        1:23.56        
                  39.84     1:23.56 (43.72)                                        
 29 S-Duemette, Ryan K        11 W. Florida Swim-FL             1:25.89        
                  41.29     1:25.89 (44.60)                                        
 -- Jones, Robert A           12 TNTY-FL                             NS        
 -- Perry, Maxwell H          11 Blue Wave-FL                        NS        
 -- Stephenson, Harry C       11 Swim-FL                             NS        
 -- Barry, Dan J              12 Tbay-FL                             NS        
 
Event 105  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Franklin, Chelsea L       13 GCST-FL                        1:00.15        
                  29.02     1:00.15 (31.13)                                        
  2 Krauss, Kelsey M          13 SPA-FL                         1:01.23        
                  29.93     1:01.23 (31.30)                                        
  3 Stevens, Kariann M        13 Cat-FL                         1:03.39        
                  29.97     1:03.39 (33.42)                                        
  4 Turnadzic, Maida          13 Swim-FL                        1:04.75        
                  30.47     1:04.75 (34.28)                                        
  5 Whitworth, Melissa M      13 GTSA-FL                        1:06.52        
                  30.90     1:06.52 (35.62)                                        
  6 Roka, Lyndsey E           13 GCST-FL                        1:06.67        
                  31.78     1:06.67 (34.89)                                        
  7 Cromer, Tara J            13 W. Florida Swim-FL             1:07.41        
                  32.27     1:07.41 (35.14)                                        
  8 Metka, Kristine M         13 W. Florida Swim-FL             1:08.12        
                  31.59     1:08.12 (36.53)                                        
  9 Laskey, Lauramarie        13 Cat-FL                         1:08.42        
                  32.45     1:08.42 (35.97)                                        
 10 McGeehan, Elizabeth M     13 Tbay-FL                        1:08.96        
                  32.74     1:08.96 (36.22)                                        
 11 Pyne, Natalie E           13 Cat-FL                         1:09.01        
                  32.09     1:09.01 (36.92)                                        
 12 Durham-Moore, Erin L      14 Cat-FL                         1:09.28        
                  32.69     1:09.28 (36.59)                                        
 13 Cincotta, Jessica C       14 Blue Wave-FL                   1:09.51        
                  32.43     1:09.51 (37.08)                                        
 14 Shimberg, Taylor L        14 STAT-FL                        1:10.28        
                  33.48     1:10.28 (36.80)                                        
 15 Savona, Nicole M          13 Cat-FL                         1:10.32        
                  33.39     1:10.32 (36.93)                                        
 16 Tsagaris, Julianne C C    14 Cat-FL                         1:10.59        
                  32.88     1:10.59 (37.71)                                        
 17 Mesa, Laura A             13 Tbay-FL                        1:12.00        
                  34.11     1:12.00 (37.89)                                        
 18 Lytle, Meghan             14 ACTT-FL                        1:12.57        
                  33.55     1:12.57 (39.02)                                        
 19 Francis, Amanda C         13 Tbay-FL                        1:13.51        
                  34.73     1:13.51 (38.78)                                        
 20 Cochran, Nicole M         13 WIN-FL                         1:13.71        
                  33.90     1:13.71 (39.81)                                        
 21 Bergeron, Brittany        14 ACTT-FL                        1:13.74        
                  33.38     1:13.74 (40.36)                                        
 22 Wasko, Kristen N          13 Swim-FL                        1:14.95        
                  35.26     1:14.95 (39.69)                                        
 23 Myers, Leigh M            13 Unattached Cat-FL              1:15.40        
                  35.11     1:15.40 (40.29)                                        
 24 Hosack, Katherine E       13 Unattached Cat-FL              1:15.80        
                  35.82     1:15.80 (39.98)                                        
 25 Coleman-Lienhart, Sarah   13 ACTT-FL                        1:16.06        
                  34.59     1:16.06 (41.47)                                        
 26 Zolnierowski, Vanessa K   13 WIN-FL                         1:16.58        
                  35.03     1:16.58 (41.55)                                        
 27 Kastner, Kirby M          13 Blue Wave-FL                   1:25.42        
                  38.98     1:25.42 (46.44)                                        
 28 Barber, Callie M          13 SPA-FL                         1:27.11        
                  40.03     1:27.11 (47.08)                                        
 -- Zolnierowski, Lynnsey R   13 WIN-FL                              NS        
 -- Lewin, Sarah G            14 TBB-FL                              NS        
 -- Latimer, Casie L          13 Tbay-FL                             NS        
 -- Farhat, Mercedes K        13 Swim-FL                             NS        
 
Event 106  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Birk, Francisco J         14 W. Florida Swim-FL               56.03        
                  26.46       56.03 (29.57)                                        
  2 Crescimbeni, Emman E      13 Cat-FL                           56.07        
                  27.13       56.07 (28.94)                                        
  3 Dubrasky, Tayler K        13 GCST-FL                        1:01.21        
                  28.95     1:01.21 (32.26)                                        
  4 Lain, Zachary S           14 Cat-FL                         1:03.80        
                  29.70     1:03.80 (34.10)                                        
  5 Taddeo, James M           13 Cat-FL                         1:04.36        
                  30.02     1:04.36 (34.34)                                        
  6 Magol, Jeffrey D          14 TNTY-FL                        1:04.61        
                  30.39     1:04.61 (34.22)                                        
  7 Glover, Alex M            13 Tbay-FL                        1:06.40        
                  30.62     1:06.40 (35.78)                                        
  8 Gardella, Travis J        14 GCST-FL                        1:08.36        
                  31.99     1:08.36 (36.37)                                        
  9 Stumpf, Matt L            13 Tbay-FL                        1:08.61        
                  31.75     1:08.61 (36.86)                                        
 10 Mattina, Kevin L          14 ELW-FL                         1:09.67        
                  32.48     1:09.67 (37.19)                                        
 11 Ritz, Pieter K            13 GCST-FL                        1:09.74        
                  31.96     1:09.74 (37.78)                                        
 12 Wood, Andrew M            13 Cat-FL                         1:12.30        
                  34.14     1:12.30 (38.16)                                        
 13 Werdine, Andrew D         13 GTSA-FL                        1:13.56        
                  31.59     1:13.56 (41.97)                                        
 14 Gauzen, William A         14 W. Florida Swim-FL             1:16.64        
                  34.30     1:16.64 (42.34)                                        
 15 Hower, Sonny A            13 ACTT-FL                        1:19.51        
                  37.37     1:19.51 (42.14)                                        
 16 Devers-Jones, Kevin       13 W. Florida Swim-FL             1:25.06        
 17 Fryer, James D            14 Cat-FL                         1:30.36        
                  42.06     1:30.36 (48.30)                                        
 18 Munnell, Rob P            13 GCST-FL                        1:34.12        
                  42.05     1:34.12 (52.07)                                        
 19 Smythe, Biron H           14 Cudas-FL                       1:41.58        
                  44.60     1:41.58 (56.98)                                        
 20 Fraher, Robbie R          13 Tbay-FL                        1:55.56        
                  52.86   1:55.56 (1:02.70)                                        
 -- Weinschenker, Matthew I   13 Cat-FL                              NS        
 -- Caldwell, Casey T         13 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Perry, Morgan P           14 Blue Wave-FL                        NS        
 
Event 107  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Erica D           17 TBB-FL                         1:10.18        
                  32.79     1:10.18 (37.39)                                        
  2 Dosso, Mara A             15 WIN-FL                         1:13.16        
                  33.29     1:13.16 (39.87)                                        
  3 Dosso, Nicole D           15 WIN-FL                         1:18.03        
                  34.36     1:18.03 (43.67)                                        
 
Event 108  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Grant S          18 Cat-FL                           54.83        
                  26.48       54.83 (28.35)                                        
  2 Bullock, Clay C           15 Cat-FL                           55.28        
                  26.44       55.28 (28.84)                                        
  3 Claude, Danny M           17 GCST-FL                          56.79        
                  26.72       56.79 (30.07)                                        
 -- Holland, Theodore         16 TBB-FL                              DQ        
                  37.30          DQ (49.72)                                        
 -- Gober, Ryan M             19 UT-FL                               NS        
 
Event 109  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rorer, Tracy H            12 SPA-FL                           29.21        
  2 Brown, Katie M            12 SPA-FL                           29.89        
  3 Anderson, Meg P           12 STAT-FL                          30.03        
  4 Gadowry, Michelle E       12 GCST-FL                          30.38        
  4 Frehling, Kaitlin M       11 SPA-FL                           30.38        
  6 Sandkuhl, Summer R        12 Unattached Cat-FL                30.89        
  7 Jordan, Laura M           12 TBB-FL                           31.04        
  8 McGeehan, Mary Alice A    11 Tbay-FL                          31.30        
  9 Schmidt, Paige M          12 Cat-FL                           31.36        
 10 Miller, Monica D          12 TBB-FL                           31.41        
 11 Myers, Caroiline M        11 Unattached Cat-FL                31.69        
 12 Strauss, Lauren E         12 GCST-FL                          31.86        
 13 Schmidt, Kelsie A         12 Cat-FL                           31.92        
 14 Mills, Monica F           11 STAT-FL                          32.03        
 15 Rossi, Ashley C           12 Unattached Cat-FL                32.10        
 16 Grace, Kelly M            12 Cat-FL                           32.20        
 17 Margalis, Melanie A       11 Tbay-FL                          32.40        
 18 Menendez, Sarah           11 ACTT-FL                          32.46        
 19 Huffman, Abby M           12 GCST-FL                          32.67        
 20 Blatt, Andrea             12 TBB-FL                           32.96        
 21 Crankshaw, Jennifer C     12 SPA-FL                           33.15        
 22 Cardy, Christina R        12 W. Florida Swim-FL               33.31        
 23 Kerr, Kristen M           11 ELW-FL                           33.33        
 24 Wieckowski, Joanna        12 Cat-FL                           33.57        
 25 Savona, Chelsea L         11 Cat-FL                           33.69        
 26 Buttrick, Marina K        11 Cudas-FL                         34.40        
 27 Newfield, Sidney M        11 SPA-FL                           34.45        
 28 Hahmann, Hillary A        12 STAT-FL                          34.46        
 29 Farrington, Myah S        12 Cat-FL                           34.51        
 30 Foltin, Nicole M          11 WIN-FL                           34.82        
 31 Compton, Angelica I       11 Cat-FL                           34.87        
 32 Linebaugh, Austin L       11 STAT-FL                          35.06        
 33 Cooper, Emily D           11 GCST-FL                          35.22        
 34 Lind, Lacey L             12 GCST-FL                          35.40        
 35 Quinn, Colleen A          11 SPA-FL                           35.96        
 36 Katopis, Kristina A       11 Cat-FL                           36.03        
 36 Cotugno, Meghan L         11 Swim-FL                          36.03        
 38 Rionda, Corina F          11 Swim-FL                          36.26        
 39 Isaacson, Ashly L         11 SCFY-FL                          36.52        
 40 Shea, Rachel A            11 SPA-FL                           36.77        
 41 Witkowski, Sara J         12 Cudas-FL                         36.98        
 42 Campo, Mallory A          12 Blue Wave-FL                     37.12        
 43 Logan, Carrie K           11 Blue Wave-FL                     37.47        
 44 Gryncewicz, Erin N        11 Cat-FL                           37.58        
 45 Kohn, Krista A            11 Swim-FL                          37.95        
 46 Snyder, Elyse M           11 SPA-FL                           38.46        
 47 Schnering, Emily M        11 BSD-FL                           38.77        
 48 Palermo, Anna             12 ACTT-FL                          39.02        
 49 Palmer, Jillian G         12 Swim-FL                          39.59        
 50 Caldwell, MACKENZIE K     11 W. Florida Swim-FL               39.81        
 51 Boucher, Mary             11 W. Florida Swim-FL               40.14        
 52 Perez, Pacharina          11 GCST-FL                          40.43        
 53 McKeever, Amanda R        11 Cudas-FL                         41.21        
 54 Cappello, Anne L          11 STAT-FL                          41.67        
 55 Derose, Chelsea E         11 GCST-FL                          41.79        
 56 Erickson, Katie M         12 GCST-FL                          41.95        
 57 Sider, Rachel E           11 W. Florida Swim-FL               42.35        
 58 Gonzalez, Letty C         12 Swim-FL                          42.85        
 59 Nielsen, Michelle A       12 Swim-FL                          43.14        
 60 Francis, Valerie E        12 Tbay-FL                          43.64        
 61 Strominger, Ali M         11 ELW-FL                           43.76        
 62 Kociolek, Lauren M        12 Blue Wave-FL                     44.72        
 63 Mooren, Heather A         12 SPA-FL                           51.90        
 -- Rolon, Christiana M       11 Cat-FL                              DQ        
 -- Anderson, Emily G         11 GCST-FL                             NS        
 -- Ryals, Caroline E         12 STAT-FL                             NS        
 -- Latimer, Emily J          12 Tbay-FL                             NS        
 -- Burns, Rachel A           12 Cudas-FL                            NS        
 -- Webb, Meagan M            11 Swim-FL                             NS        
 -- Farhat, Louisa K          11 Swim-FL                             NS        
 -- Blassneck, Wesley M       12 Swim-FL                             NS        
 -- Bill, Kelsey              11 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Daniel, Lindsay M         12 SPA-FL                              NS        
 -- DeMesa, Taylor P          11 STAT-FL                             NS        
 
Event 110  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Jason S           12 ACTT-FL                          27.93        
  2 Donnelly, Vincent J       12 Tbay-FL                          29.81        
  3 Birk, Antonio R           11 W. Florida Swim-FL               30.13        
  4 Martin, Cameron B         12 Cat-FL                           30.74        
  5 Woodcock, Brian T         12 Blue Wave-FL                     31.05        
  6 Viana, Will S             12 Blue Wave-FL                     31.69        
  7 Stearns, Wes T            11 Cat-FL                           34.29        
  8 Lombardo, Tony W          12 DAC-FL                           34.52        
  9 Broxson, Dustin S         12 Swim-FL                          34.93        
 10 Albion, David Z           11 GCST-FL                          35.05        
 11 Albion, Jake M            12 GCST-FL                          35.59        
 12 Taddeo, Jonathan D        11 Cat-FL                           36.56        
 13 Geis, Robert N            12 Blue Wave-FL                     36.88        
 14 Harrington, Noah D        12 Cat-FL                           37.22        
 15 Williams, Ryan P          11 Swim-FL                          37.55        
 16 Duffee, Kyle D            11 W. Florida Swim-FL               37.79        
 17 Gromnicki, Matt E         11 GCST-FL                          37.87        
 18 Kastner, Ryan W           12 Blue Wave-FL                     39.08        
 19 Gorman, Johnny R          11 W. Florida Swim-FL               39.89        
 20 Wong, Gary M              11 Cat-FL                           44.31        
 21 Cain, Ryan A              11 GCST-FL                          51.01        
 -- Edwards, Robert L         12 WIN-FL                              DQ        
 -- Jones, Robert A           12 TNTY-FL                             NS        
 -- Barry, Dan J              12 Tbay-FL                             NS        
 -- Bandi, Eddie              11 Blue Wave-FL                        NS        
 -- Perry, Maxwell H          11 Blue Wave-FL                        NS        
 -- Stephenson, Harry C       11 Swim-FL                             NS        
 
Event 111  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Howard, Sarah E           13 WIN-FL                         2:31.81        
                  35.67     1:14.24 (38.57)     1:52.97 (38.73)     2:31.81 (38.84)
  2 McCaw, Tina M             14 GCST-FL                        2:37.41        
                  35.63     1:15.13 (39.50)     1:55.73 (40.60)     2:37.41 (41.68)
  3 Dent, Kelsey C            14 Cat-FL                         2:38.90        
                  37.45     1:18.68 (41.23)     1:58.76 (40.08)     2:38.90 (40.14)
  4 Roka, Lyndsey E           13 GCST-FL                        2:39.39        
                  36.81     1:16.81 (40.00)     1:58.10 (41.29)     2:39.39 (41.29)
  5 Pyne, Natalie E           13 Cat-FL                         2:43.00        
                  37.69     1:18.78 (41.09)     2:00.19 (41.41)     2:43.00 (42.81)
  6 Stocks, Sara A            13 TNTY-FL                        2:45.68        
                  37.32     1:19.51 (42.19)     2:03.26 (43.75)     2:45.68 (42.42)
  7 Laskey, Lauramarie        13 Cat-FL                         2:47.82        
                  39.12     1:23.37 (44.25)     2:06.43 (43.06)     2:47.82 (41.39)
  8 Blatt, Alex               14 TBB-FL                         2:47.97        
                  38.72     1:21.82 (43.10)     2:05.16 (43.34)     2:47.97 (42.81)
  9 Metka, Kristine M         13 W. Florida Swim-FL             2:50.08        
                  39.64     1:22.62 (42.98)     2:06.39 (43.77)     2:50.08 (43.69)
 10 Mesa, Laura A             13 Tbay-FL                        2:51.02        
                  40.19     1:23.22 (43.03)     2:07.05 (43.83)     2:51.02 (43.97)
 11 Stickney, Melanie J       13 SPA-FL                         2:51.22        
                  37.11     1:20.92 (43.81)     2:06.14 (45.22)     2:51.22 (45.08)
 12 Montoya, Raquel M         14 W. Florida Swim-FL             2:51.66        
                  37.64     1:20.27 (42.63)     2:05.19 (44.92)     2:51.66 (46.47)
 13 Yasova, Ariela            14 Cat-FL                         2:54.97        
                  38.97     1:22.25 (43.28)     2:07.48 (45.23)     2:54.97 (47.49)
 14 Coleman-Lienhart, Sarah   13 ACTT-FL                        2:55.88        
                  38.93     1:24.17 (45.24)     2:11.16 (46.99)     2:55.88 (44.72)
 15 Lytle, Meghan             14 ACTT-FL                        2:56.41        
                  39.79     1:24.03 (44.24)     2:10.27 (46.24)     2:56.41 (46.14)
 16 Cochran, Nicole M         13 WIN-FL                         2:58.92        
                  40.46     1:25.54 (45.08)     2:12.20 (46.66)     2:58.92 (46.72)
 17 Oliveri, Kara M           13 Tbay-FL                        2:59.64        
                  39.79     1:24.51 (44.72)     2:12.20 (47.69)     2:59.64 (47.44)
 18 Wasko, Kristen N          13 Swim-FL                        3:04.03        
                  41.96     1:27.73 (45.77)     2:15.65 (47.92)     3:04.03 (48.38)
 19 Gelman, Nikki R           13 Swim-FL                        3:09.22        
                  43.29     1:32.84 (49.55)     2:21.14 (48.30)     3:09.22 (48.08)
 20 Mills, Melissa A          14 STAT-FL                        3:12.05        
                  42.12     1:30.43 (48.31)     2:20.91 (50.48)     3:12.05 (51.14)
 -- Farhat, Mercedes K        13 Swim-FL                             NS        
 
Event 112  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harbaugh, Kirk A          13 TNTY-FL                        2:32.04        
                  33.44     1:11.51 (38.07)     1:51.29 (39.78)     2:32.04 (40.75)
  2 Gardella, Travis J        14 GCST-FL                        2:39.05        
                  36.11     1:16.68 (40.57)     1:58.07 (41.39)     2:39.05 (40.98)
  3 Steinwarz, Christian W    13 Swim-FL                        2:42.24        
                  36.22     1:17.86 (41.64)     1:59.88 (42.02)     2:42.24 (42.36)
  4 Magol, Jeffrey D          14 TNTY-FL                        2:47.00        
                  38.31     1:20.29 (41.98)     2:04.85 (44.56)     2:47.00 (42.15)
  5 Stumpf, Matt L            13 Tbay-FL                        2:47.60        
                  37.79     1:20.82 (43.03)     2:05.24 (44.42)     2:47.60 (42.36)
  6 Mattina, Kevin L          14 ELW-FL                         2:47.99        
                  38.49     1:21.27 (42.78)     2:05.29 (44.02)     2:47.99 (42.70)
 -- Petrites, Curran R        13 Swim-FL                             DQ        
                  39.48     1:24.14 (44.66)     2:09.04 (44.90)          DQ (45.07)
 -- Caldwell, Casey T         13 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Fraher, Robbie R          13 Tbay-FL                             NS        
 -- Weinschenker, Matthew I   13 Cat-FL                              NS        
 
Event 113  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wortkotter, Brittany M    12 GCST-FL                        2:53.22        
                  37.81     1:22.03 (44.22)     2:07.99 (45.96)     2:53.22 (45.23)
 
Event 114  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Claude, Danny M           17 GCST-FL                        2:22.69        
                  31.73     1:07.81 (36.08)     1:45.70 (37.89)     2:22.69 (36.99)
  2 Holland, Theodore         16 TBB-FL                         2:58.38        
                  38.18     1:22.49 (44.31)     2:10.27 (47.78)     2:58.38 (48.11)
 -- Wilson, Christopher       15 TBB-FL                              NS        
 
Event 115  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rorer, Tracy H            12 SPA-FL                         1:10.10        
                  33.11     1:10.10 (36.99)                                        
  2 Romano, Megan R           12 SPA-FL                         1:12.02        
                  34.16     1:12.02 (37.86)                                        
  3 Schmidt, Kelsie A         12 Cat-FL                         1:14.29        
                  35.29     1:14.29 (39.00)                                        
  4 Margalis, Melanie A       11 Tbay-FL                        1:15.49        
                  35.88     1:15.49 (39.61)                                        
  5 Anderson, Meg P           12 STAT-FL                        1:16.40        
                  35.75     1:16.40 (40.65)                                        
  6 Myers, Caroiline M        11 Unattached Cat-FL              1:18.55        
                  37.60     1:18.55 (40.95)                                        
  7 McCaw, Jackie M           12 GCST-FL                        1:18.96        
                  37.20     1:18.96 (41.76)                                        
  8 Blatt, Andrea             12 TBB-FL                         1:19.57        
                  37.45     1:19.57 (42.12)                                        
  9 Jordan, Laura M           12 TBB-FL                         1:19.65        
                  38.16     1:19.65 (41.49)                                        
 10 Carlos, Sarah E           12 Blue Wave-FL                   1:20.44        
                  38.40     1:20.44 (42.04)                                        
 11 Palermo, Anna             12 ACTT-FL                        1:20.66        
                  38.51     1:20.66 (42.15)                                        
 12 Wortkotter, Brittany M    12 GCST-FL                        1:21.53        
                  38.53     1:21.53 (43.00)                                        
 13 Wieckowski, Joanna        12 Cat-FL                         1:21.58        
                  39.31     1:21.58 (42.27)                                        
 14 Evans, Allie J            12 SPA-FL                         1:22.50        
                  39.42     1:22.50 (43.08)                                        
 15 Ortega, Gabrielle M       11 GCST-FL                        1:22.54        
                  39.22     1:22.54 (43.32)                                        
 16 Kerr, Kristen M           11 ELW-FL                         1:24.00        
                  39.12     1:24.00 (44.88)                                        
 17 Witkowski, Sara J         12 Cudas-FL                       1:24.56        
                  40.08     1:24.56 (44.48)                                        
 18 Grace, Kelly M            12 Cat-FL                         1:24.71        
                  40.29     1:24.71 (44.42)                                        
 19 Strauss, Lauren E         12 GCST-FL                        1:24.79        
                  40.06     1:24.79 (44.73)                                        
 20 Menendez, Sarah           11 ACTT-FL                        1:25.89        
                  41.53     1:25.89 (44.36)                                        
 21 Katopis, Kristina A       11 Cat-FL                         1:26.39        
                  41.77     1:26.39 (44.62)                                        
 22 Foltin, Nicole M          11 WIN-FL                         1:26.69        
                  41.49     1:26.69 (45.20)                                        
 23 Snyder, Elyse M           11 SPA-FL                         1:27.34        
                  42.08     1:27.34 (45.26)                                        
 24 Perez, Pacharina          11 GCST-FL                        1:27.41        
                  41.67     1:27.41 (45.74)                                        
 25 Gromnicki, Ashly J        12 GCST-FL                        1:27.64        
                  40.55     1:27.64 (47.09)                                        
 26 Farrington, Myah S        12 Cat-FL                         1:27.96        
                  41.24     1:27.96 (46.72)                                        
 27 Shea, Rachel A            11 SPA-FL                         1:28.51        
                  41.41     1:28.51 (47.10)                                        
 28 Boucher, Mary             11 W. Florida Swim-FL             1:28.73        
                  41.51     1:28.73 (47.22)                                        
 29 Huffman, Abby M           12 GCST-FL                        1:29.90        
                  42.25     1:29.90 (47.65)                                        
 30 Lind, Lacey L             12 GCST-FL                        1:30.98        
                  43.35     1:30.98 (47.63)                                        
 31 Crankshaw, Jennifer C     12 SPA-FL                         1:31.31        
                  43.10     1:31.31 (48.21)                                        
 32 Schnering, Emily M        11 BSD-FL                         1:31.71        
                  43.13     1:31.71 (48.58)                                        
 33 Compton, Angelica I       11 Cat-FL                         1:32.36        
                  44.20     1:32.36 (48.16)                                        
 34 Wong, Hannah *            12 UNAE-FL                        1:32.42        
                  42.96     1:32.42 (49.46)                                        
 35 Kohn, Krista A            11 Swim-FL                        1:32.53        
                  43.73     1:32.53 (48.80)                                        
 36 Mangine, Lauren M         11 Cudas-FL                       1:34.15        
                  44.12     1:34.15 (50.03)                                        
 37 Wall, Kara L              11 SPA-FL                         1:34.55        
                  44.17     1:34.55 (50.38)                                        
 37 Savona, Chelsea L         11 Cat-FL                         1:34.55        
                  45.08     1:34.55 (49.47)                                        
 39 McGeehan, Mary Alice A    11 Tbay-FL                        1:35.91        
                  46.67     1:35.91 (49.24)                                        
 40 Ryan, Faith F             11 W. Florida Swim-FL             1:36.33        
                  45.13     1:36.33 (51.20)                                        
 41 Cappello, Anne L          11 STAT-FL                        1:37.26        
                  46.39     1:37.26 (50.87)                                        
 42 Palmer, Jillian G         12 Swim-FL                        1:38.57        
                  47.94     1:38.57 (50.63)                                        
 43 Nielsen, Michelle A       12 Swim-FL                        1:38.84        
                  48.15     1:38.84 (50.69)                                        
 44 Wells, Katie M            12 SPA-FL                         1:38.94        
                  46.38     1:38.94 (52.56)                                        
 45 Francis, Valerie E        12 Tbay-FL                        1:40.29        
                  48.13     1:40.29 (52.16)                                        
 46 Strominger, Ali M         11 ELW-FL                         1:44.15        
                  48.94     1:44.15 (55.21)                                        
 47 Rolon, Christiana M       11 Cat-FL                         1:44.30        
                  48.44     1:44.30 (55.86)                                        
 48 Gummel, Lauren N          12 W. Florida Swim-FL             1:44.98        
                  48.72     1:44.98 (56.26)                                        
 49 Rionda, Corina F          11 Swim-FL                        1:47.73        
                  50.32     1:47.73 (57.41)                                        
 50 Derose, Chelsea E         11 GCST-FL                        1:51.48        
                  52.32     1:51.48 (59.16)                                        
 51 Erickson, Katie M         12 GCST-FL                        1:53.26        
                  53.29     1:53.26 (59.97)                                        
 52 Gonzalez, Letty C         12 Swim-FL                        1:57.30        
                  55.43   1:57.30 (1:01.87)                                        
 53 Kociolek, Lauren M        12 Blue Wave-FL                   1:57.79        
                  55.52   1:57.79 (1:02.27)                                        
 54 Mooren, Heather A         12 SPA-FL                         2:04.47        
                  59.19   2:04.47 (1:05.28)                                        
 -- DeMesa, Taylor P          11 STAT-FL                             NS        
 -- Anderson, Emily G         11 GCST-FL                             NS        
 -- Webb, Meagan M            11 Swim-FL                             NS        
 -- Blassneck, Wesley M       12 Swim-FL                             NS        
 -- Daniel, Lindsay M         12 SPA-FL                              NS        
 -- Burns, Rachel A           12 Cudas-FL                            NS        
 -- Schreimann, Bailey        11 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Mahowski, Kelly E         11 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Salce, Amy H              12 Swim-FL                             NS        
 -- Bill, Kelsey              11 W. Florida Swim-FL                  NS        
 
Event 116  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chambers, Cameron M       12 SPA-FL                         1:18.11        
                  37.06     1:18.11 (41.05)                                        
  2 Taddeo, Jonathan D        11 Cat-FL                         1:20.82        
                  39.34     1:20.82 (41.48)                                        
  3 Bandi, Eddie              11 Blue Wave-FL                   1:21.22        
                  38.66     1:21.22 (42.56)                                        
  4 Harrington, Noah D        12 Cat-FL                         1:21.48        
                  38.79     1:21.48 (42.69)                                        
  5 Albion, Jake M            12 GCST-FL                        1:22.02        
                  39.08     1:22.02 (42.94)                                        
  6 Taylor, Jason S           12 ACTT-FL                        1:22.28        
                  39.44     1:22.28 (42.84)                                        
  7 Birk, Antonio R           11 W. Florida Swim-FL             1:24.44        
                  39.53     1:24.44 (44.91)                                        
  8 Woodcock, Brian T         12 Blue Wave-FL                   1:24.55        
                  41.10     1:24.55 (43.45)                                        
  9 Viana, Will S             12 Blue Wave-FL                   1:25.02        
                  39.86     1:25.02 (45.16)                                        
 10 Lombardo, Tony W          12 DAC-FL                         1:27.08        
                  41.31     1:27.08 (45.77)                                        
 11 Gromnicki, Matt E         11 GCST-FL                        1:30.81        
                  43.63     1:30.81 (47.18)                                        
 12 McNamara, Brendan P       12 Blue Wave-FL                   1:30.91        
                  42.97     1:30.91 (47.94)                                        
 13 Duffee, Kyle D            11 W. Florida Swim-FL             1:31.70        
                  43.62     1:31.70 (48.08)                                        
 14 Geis, Robert N            12 Blue Wave-FL                   1:34.22        
                  43.54     1:34.22 (50.68)                                        
 15 Edwards, Robert L         12 WIN-FL                         1:38.30        
                  47.40     1:38.30 (50.90)                                        
 16 Williams, Ryan P          11 Swim-FL                        1:40.57        
                  48.35     1:40.57 (52.22)                                        
 17 Smith, Ryan J             12 W. Florida Swim-FL             1:42.08        
                  48.48     1:42.08 (53.60)                                        
 18 Wong, Gary M              11 Cat-FL                         1:45.78        
                  50.46     1:45.78 (55.32)                                        
 19 Scott, Trevor R           11 GCST-FL                        1:46.82        
                  50.13     1:46.82 (56.69)                                        
 20 Flanagan, Thomas K        11 SPA-FL                         1:47.68        
                  50.44     1:47.68 (57.24)                                        
 21 Anderson, Jesse           12 GCST-FL                        1:58.18        
                  55.92   1:58.18 (1:02.26)                                        
 22 Cain, Ryan A              11 GCST-FL                        2:03.32        
                  59.44   2:03.32 (1:03.88)                                        
 -- Thompson, Matthew R       11 W. Florida Swim-FL                  DQ        
                  40.20          DQ (42.48)                                        
 -- Jones, Robert A           12 TNTY-FL                             NS        
 -- Stephenson, Harry C       11 Swim-FL                             NS        
 -- S-Duemette, Ryan K        11 W. Florida Swim-FL                  NS        
 
Event 117  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Franklin, Chelsea L       13 GCST-FL                          25.42        
  2 Whitworth, Melissa M      13 GTSA-FL                          25.79        
  3 Krauss, Kelsey M          13 SPA-FL                           26.04        
  4 Stevens, Kariann M        13 Cat-FL                           26.32        
  5 Howard, Sarah E           13 WIN-FL                           26.60        
  6 Glover, Alex E            13 Blue Wave-FL                     26.84        
  7 McCaw, Tina M             14 GCST-FL                          26.91        
  8 Turnadzic, Maida          13 Swim-FL                          27.26        
  9 Montoya, Raquel M         14 W. Florida Swim-FL               27.59        
 10 Pyne, Natalie E           13 Cat-FL                           27.63        
 11 Cromer, Tara J            13 W. Florida Swim-FL               27.67        
 11 Bergeron, Brittany        14 ACTT-FL                          27.67        
 13 Stickney, Melanie J       13 SPA-FL                           27.80        
 14 Durham-Moore, Erin L      14 Cat-FL                           27.95        
 15 McGeehan, Elizabeth M     13 Tbay-FL                          28.00        
 16 Dent, Kelsey C            14 Cat-FL                           28.11        
 17 Savona, Nicole M          13 Cat-FL                           28.19        
 18 Laskey, Lauramarie        13 Cat-FL                           28.30        
 19 Lytle, Meghan             14 ACTT-FL                          28.35        
 20 Blatt, Alex               14 TBB-FL                           28.38        
 21 Stocks, Sara A            13 TNTY-FL                          28.72        
 22 Shimberg, Taylor L        14 STAT-FL                          28.75        
 23 Cincotta, Jessica C       14 Blue Wave-FL                     29.07        
 24 Francis, Amanda C         13 Tbay-FL                          29.16        
 25 Coleman-Lienhart, Sarah   13 ACTT-FL                          29.26        
 26 Cochran, Nicole M         13 WIN-FL                           29.32        
 27 Oliveri, Kara M           13 Tbay-FL                          29.54        
 28 Mills, Melissa A          14 STAT-FL                          29.56        
 29 Zolnierowski, Vanessa K   13 WIN-FL                           30.39        
 30 Wasko, Kristen N          13 Swim-FL                          30.67        
 31 Kastner, Kirby M          13 Blue Wave-FL                     30.94        
 32 Hosack, Katherine E       13 Unattached Cat-FL                31.15        
 33 Yasova, Ariela            14 Cat-FL                           31.24        
 34 Barber, Callie M          13 SPA-FL                           31.50        
 35 Broxson, Brandi K         14 Swim-FL                          31.83        
 36 Gelman, Nikki R           13 Swim-FL                          33.05        
 -- Myers, Leigh M            13 Unattached Cat-FL                   NS        
 -- Farhat, Mercedes K        13 Swim-FL                             NS        
 -- Latimer, Casie L          13 Tbay-FL                             NS        
 -- Lewin, Sarah G            14 TBB-FL                              NS        
 -- Osterhout, Sidney L       13 TNTY-FL                             NS        
 -- Metka, Kristine M         13 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Zolnierowski, Lynnsey R   13 WIN-FL                              NS        
 
Event 118  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Birk, Francisco J         14 W. Florida Swim-FL               24.16        
  2 Crescimbeni, Emman E      13 Cat-FL                           24.74        
  3 Dubrasky, Tayler K        13 GCST-FL                          25.15        
  4 Taddeo, James M           13 Cat-FL                           25.33        
  5 Glover, Alex M            13 Tbay-FL                          25.44        
  6 Lain, Zachary S           14 Cat-FL                           25.65        
  7 Werdine, Andrew D         13 GTSA-FL                          25.92        
  8 Magol, Jeffrey D          14 TNTY-FL                          25.96        
  9 Harbaugh, Kirk A          13 TNTY-FL                          26.37        
 10 Steinwarz, Christian W    13 Swim-FL                          27.89        
 11 Stumpf, Matt L            13 Tbay-FL                          27.96        
 12 Gardella, Travis J        14 GCST-FL                          28.16        
 13 Gauzen, William A         14 W. Florida Swim-FL               28.31        
 14 Wood, Andrew M            13 Cat-FL                           28.41        
 15 Ritz, Pieter K            13 GCST-FL                          28.68        
 16 Mattina, Kevin L          14 ELW-FL                           28.93        
 17 Petrites, Curran R        13 Swim-FL                          29.71        
 18 Devers-Jones, Kevin       13 W. Florida Swim-FL               29.89        
 19 Hower, Sonny A            13 ACTT-FL                          30.97        
 20 Smythe, Biron H           14 Cudas-FL                         32.83        
 21 Munnell, Rob P            13 GCST-FL                          32.92        
 22 Fryer, James D            14 Cat-FL                           35.31        
 23 Fraher, Robbie R          13 Tbay-FL                          39.59        
 -- Weinschenker, Matthew I   13 Cat-FL                              NS        
 -- Caldwell, Casey T         13 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Perry, Morgan P           14 Blue Wave-FL                        NS        
 
Event 119  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dosso, Mara A             15 WIN-FL                           28.76        
  2 Tatko, Sarah R            16 GCST-FL                          29.02        
  3 Dosso, Nicole D           15 WIN-FL                           29.51        
  4 Miller, Erica D           17 TBB-FL                           29.59        
 
Event 120  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Claude, Danny M           17 GCST-FL                          24.02        
  2 Bullock, Clay C           15 Cat-FL                           24.28        
  3 Wilson, Christopher       15 TBB-FL                           25.64        
  4 Holland, Theodore         16 TBB-FL                           29.85        
 
Event 121  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Romano, Megan R           12 SPA-FL                         1:00.22        
                  29.11     1:00.22 (31.11)                                        
  2 Margalis, Melanie A       11 Tbay-FL                        1:04.65        
                  31.43     1:04.65 (33.22)                                        
  3 Brown, Katie M            12 SPA-FL                         1:07.03        
                  32.85     1:07.03 (34.18)                                        
  4 Myers, Caroiline M        11 Unattached Cat-FL              1:09.63        
                  34.68     1:09.63 (34.95)                                        
  5 Wieckowski, Joanna        12 Cat-FL                         1:09.64        
                  34.05     1:09.64 (35.59)                                        
  6 Miller, Monica D          12 TBB-FL                         1:09.76        
                  34.26     1:09.76 (35.50)                                        
  7 Schmidt, Paige M          12 Cat-FL                         1:09.88        
                  34.13     1:09.88 (35.75)                                        
  8 Rossi, Ashley C           12 Unattached Cat-FL              1:10.23        
                  34.26     1:10.23 (35.97)                                        
  9 Sandkuhl, Summer R        12 Unattached Cat-FL              1:11.99        
                  35.10     1:11.99 (36.89)                                        
 10 Newfield, Sidney M        11 SPA-FL                         1:12.49        
                  36.41     1:12.49 (36.08)                                        
 11 Hahmann, Hillary A        12 STAT-FL                        1:12.56        
                  35.42     1:12.56 (37.14)                                        
 12 Evans, Allie J            12 SPA-FL                         1:13.00        
                  35.23     1:13.00 (37.77)                                        
 13 Yonkee, Brett E           11 Blue Wave-FL                   1:13.21        
                  35.92     1:13.21 (37.29)                                        
 14 Strauss, Lauren E         12 GCST-FL                        1:13.43        
                  36.20     1:13.43 (37.23)                                        
 15 McCaw, Jackie M           12 GCST-FL                        1:13.55        
                  35.44     1:13.55 (38.11)                                        
 16 Jordan, Laura M           12 TBB-FL                         1:13.56        
                  36.55     1:13.56 (37.01)                                        
 17 Crankshaw, Jennifer C     12 SPA-FL                         1:13.66        
                  36.25     1:13.66 (37.41)                                        
 18 Farrington, Myah S        12 Cat-FL                         1:14.17        
                  35.98     1:14.17 (38.19)                                        
 19 Quinn, Colleen A          11 SPA-FL                         1:14.45        
                  36.12     1:14.45 (38.33)                                        
 20 Katopis, Kristina A       11 Cat-FL                         1:14.61        
                  36.20     1:14.61 (38.41)                                        
 21 Blatt, Andrea             12 TBB-FL                         1:15.02        
                  37.07     1:15.02 (37.95)                                        
 22 Frehling, Kaitlin M       11 SPA-FL                         1:15.60        
                  36.08     1:15.60 (39.52)                                        
 23 Cardy, Christina R        12 W. Florida Swim-FL             1:15.62        
                  36.86     1:15.62 (38.76)                                        
 24 Gadowry, Michelle E       12 GCST-FL                        1:15.77        
                  36.69     1:15.77 (39.08)                                        
 25 Ortega, Gabrielle M       11 GCST-FL                        1:16.58        
                  37.66     1:16.58 (38.92)                                        
 26 Shea, Rachel A            11 SPA-FL                         1:17.72        
                  37.81     1:17.72 (39.91)                                        
 27 Wells, Katie M            12 SPA-FL                         1:18.29        
                  38.65     1:18.29 (39.64)                                        
 28 Buttrick, Marina K        11 Cudas-FL                       1:18.42        
                  37.26     1:18.42 (41.16)                                        
 29 Menendez, Sarah           11 ACTT-FL                        1:18.73        
                  38.43     1:18.73 (40.30)                                        
 30 Cotugno, Meghan L         11 Swim-FL                        1:18.77        
                  39.81     1:18.77 (38.96)                                        
 31 Caldwell, MACKENZIE K     11 W. Florida Swim-FL             1:19.04        
                  38.17     1:19.04 (40.87)                                        
 32 Huffman, Abby M           12 GCST-FL                        1:19.22        
                  38.77     1:19.22 (40.45)                                        
 33 Snyder, Elyse M           11 SPA-FL                         1:19.47        
                  39.76     1:19.47 (39.71)                                        
 34 Compton, Angelica I       11 Cat-FL                         1:19.96        
                  38.73     1:19.96 (41.23)                                        
 35 Linebaugh, Austin L       11 STAT-FL                        1:20.17        
                  40.24     1:20.17 (39.93)                                        
 36 Foltin, Nicole M          11 WIN-FL                         1:20.42        
                  39.58     1:20.42 (40.84)                                        
 37 Palmer, Jillian G         12 Swim-FL                        1:20.49        
                  38.10     1:20.49 (42.39)                                        
 38 Mills, Monica F           11 STAT-FL                        1:20.58        
                  37.99     1:20.58 (42.59)                                        
 39 Palermo, Anna             12 ACTT-FL                        1:20.89        
                  39.75     1:20.89 (41.14)                                        
 40 Kerr, Kristen M           11 ELW-FL                         1:20.92        
                  39.40     1:20.92 (41.52)                                        
 41 Cooper, Emily D           11 GCST-FL                        1:20.97        
                  39.33     1:20.97 (41.64)                                        
 42 Wong, Hannah *            12 UNAE-FL                        1:21.19        
                  39.19     1:21.19 (42.00)                                        
 43 Logan, Carrie K           11 Blue Wave-FL                   1:22.15        
                  39.48     1:22.15 (42.67)                                        
 44 McGeehan, Mary Alice A    11 Tbay-FL                        1:22.82        
                  40.57     1:22.82 (42.25)                                        
 45 Isaacson, Ashly L         11 SCFY-FL                        1:24.23        
                  40.05     1:24.23 (44.18)                                        
 46 Gromnicki, Ashly J        12 GCST-FL                        1:25.03        
                  41.67     1:25.03 (43.36)                                        
 47 Gryncewicz, Erin N        11 Cat-FL                         1:25.71        
                  41.12     1:25.71 (44.59)                                        
 48 Witkowski, Sara J         12 Cudas-FL                       1:25.85        
                  41.00     1:25.85 (44.85)                                        
 49 Derose, Chelsea E         11 GCST-FL                        1:26.36        
                  41.96     1:26.36 (44.40)                                        
 50 Nielsen, Michelle A       12 Swim-FL                        1:27.19        
                  43.14     1:27.19 (44.05)                                        
 51 Sider, Rachel E           11 W. Florida Swim-FL             1:28.40        
                  43.13     1:28.40 (45.27)                                        
 52 Strominger, Ali M         11 ELW-FL                         1:28.45        
 53 Wall, Kara L              11 SPA-FL                         1:29.37        
                  43.40     1:29.37 (45.97)                                        
 54 McKeever, Amanda R        11 Cudas-FL                       1:29.40        
                  42.92     1:29.40 (46.48)                                        
 55 Erickson, Katie M         12 GCST-FL                        1:29.74        
                  43.03     1:29.74 (46.71)                                        
 56 Perez, Pacharina          11 GCST-FL                        1:30.08        
                  43.66     1:30.08 (46.42)                                        
 57 Kohn, Krista A            11 Swim-FL                        1:30.56        
                  44.01     1:30.56 (46.55)                                        
 58 Francis, Valerie E        12 Tbay-FL                        1:30.90        
                  45.74     1:30.90 (45.16)                                        
 59 Rionda, Corina F          11 Swim-FL                        1:32.26        
                  43.80     1:32.26 (48.46)                                        
 60 Gonzalez, Letty C         12 Swim-FL                        1:35.48        
                  47.51     1:35.48 (47.97)                                        
 61 Ryan, Faith F             11 W. Florida Swim-FL             1:39.39        
                  47.83     1:39.39 (51.56)                                        
 62 Mooren, Heather A         12 SPA-FL                         1:59.76        
                  59.12   1:59.76 (1:00.64)                                        
 -- Ryals, Caroline E         12 STAT-FL                             NS        
 -- Webb, Meagan M            11 Swim-FL                             NS        
 -- Daniel, Lindsay M         12 SPA-FL                              NS        
 -- Anderson, Emily G         11 GCST-FL                             NS        
 -- Latimer, Emily J          12 Tbay-FL                             NS        
 -- Burns, Rachel A           12 Cudas-FL                            NS        
 -- Gummel, Lauren N          12 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Salce, Amy H              12 Swim-FL                             NS        
 -- Mahowski, Kelly E         11 W. Florida Swim-FL                  NS        
 -- Rolon, Christiana M       11 Cat-FL                              NS        
 -- Almanza, Deanna J         12 Blue Wave-FL                        NS        
 
Event 122  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Cameron B         12 Cat-FL                         1:04.52        
                  31.49     1:04.52 (33.03)                                        
  2 Donnelly, Vincent J       12 Tbay-FL                        1:06.74        
                  33.52     1:06.74 (33.22)                                        
  3 Chambers, Cameron M       12 SPA-FL                         1:07.26        
                  32.86     1:07.26 (34.40)                                        
  4 Taylor, Jason S           12 ACTT-FL                        1:07.31        
                  32.84     1:07.31 (34.47)                                        
  5 Thompson, Matthew R       11 W. Florida Swim-FL             1:07.59        
                  33.25     1:07.59 (34.34)                                        
  6 Stearns, Wes T            11 Cat-FL                         1:10.25        
                  34.72     1:10.25 (35.53)                                        
  7 Viana, Will S             12 Blue Wave-FL                   1:11.13        
                  34.76     1:11.13 (36.37)                                        
  8 Woodcock, Brian T         12 Blue Wave-FL                   1:12.40        
                  35.57     1:12.40 (36.83)                                        
  9 Birk, Antonio R           11 W. Florida Swim-FL             1:14.38        
                  35.53     1:14.38 (38.85)                                        
 10 Albion, David Z           11 GCST-FL                        1:14.54        
                  36.19     1:14.54 (38.35)                                        
 11 Kastner, Ryan W           12 Blue Wave-FL                   1:14.94        
 12 Bukaweski, Jacob T        11 Blue Wave-FL                   1:15.68        
                  37.33     1:15.68 (38.35)                                        
 13 Geis, Robert N            12 Blue Wave-FL                   1:17.79        
                  38.20     1:17.79 (39.59)                                        
 14 Scott, Trevor R           11 GCST-FL                        1:18.75        
                  38.48     1:18.75 (40.27)                                        
 15 McNamara, Brendan P       12 Blue Wave-FL                   1:18.82        
                  39.05     1:18.82 (39.77)                                        
 16 Taddeo, Jonathan D        11 Cat-FL                         1:20.01        
                  39.37     1:20.01 (40.64)                                        
 17 Gromnicki, Matt E         11 GCST-FL                        1:20.47        
                  39.96     1:20.47 (40.51)                                        
 18 Broxson, Dustin S         12 Swim-FL                        1:20.81        
                  38.28     1:20.81 (42.53)                                        
 19 Lombardo, Tony W          12 DAC-FL                         1:22.45        
                  39.00     1:22.45 (43.45)                                        
 20 Smith, Ryan J             12 W. Florida Swim-FL             1:23.25        
                  39.98     1:23.25 (43.27)                                        
 21 Gorman, Johnny R          11 W. Florida Swim-FL             1:28.20        
                  43.31     1:28.20 (44.89)                                        
 22 Edwards, Robert L         12 WIN-FL                         1:28.50        
                  42.21     1:28.50 (46.29)                                        
 23 Wong, Gary M              11 Cat-FL                         1:28.69        
                  42.58     1:28.69 (46.11)                                        
 24 Williams, Ryan P          11 Swim-FL                        1:29.79        
                  43.27     1:29.79 (46.52)                                        
 25 Harrington, Noah D        12 Cat-FL                         1:33.96        
                  45.08     1:33.96 (48.88)                                        
 26 Cain, Ryan A              11 GCST-FL                        1:55.09        
                  55.48     1:55.09 (59.61)                                        
 -- Jones, Robert A           12 TNTY-FL                             NS        
 -- Perry, Maxwell H          11 Blue Wave-FL                        NS        
 
Event 123  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Franklin, Chelsea L       13 GCST-FL                        2:09.96        
                  31.45     1:04.19 (32.74)     1:37.33 (33.14)     2:09.96 (32.63)
  2 Stevens, Kariann M        13 Cat-FL                         2:21.61        
                  33.71     1:08.62 (34.91)     1:45.40 (36.78)     2:21.61 (36.21)
  3 Turnadzic, Maida          13 Swim-FL                        2:22.65        
                  34.21     1:10.15 (35.94)     1:47.19 (37.04)     2:22.65 (35.46)
  4 Glover, Alex E            13 Blue Wave-FL                   2:27.59        
                  33.80     1:10.84 (37.04)     1:49.43 (38.59)     2:27.59 (38.16)
  5 Howard, Sarah E           13 WIN-FL                         2:28.52        
                  36.01     1:13.35 (37.34)     1:51.15 (37.80)     2:28.52 (37.37)
  6 Dent, Kelsey C            14 Cat-FL                         2:32.40        
                  36.97     1:15.65 (38.68)     1:54.44 (38.79)     2:32.40 (37.96)
  7 Hosack, Katherine E       13 Unattached Cat-FL              2:34.81        
                  38.01     1:16.60 (38.59)     1:55.75 (39.15)     2:34.81 (39.06)
  8 Francis, Amanda C         13 Tbay-FL                        2:35.20        
                  38.22     1:17.61 (39.39)     1:57.39 (39.78)     2:35.20 (37.81)
  9 Savona, Nicole M          13 Cat-FL                         2:37.33        
                  37.73     1:17.32 (39.59)     1:57.61 (40.29)     2:37.33 (39.72)
 10 Myers, Leigh M            13 Unattached Cat-FL              2:38.39        
                  37.98     1:18.33 (40.35)     1:59.44 (41.11)     2:38.39 (38.95)
 11 Durham-Moore, Erin L      14 Cat-FL                         2:39.08        
                  38.60                             1:59.86 ( )     2:39.08 (39.22)
 12 McGeehan, Elizabeth M     13 Tbay-FL                        2:40.42        
                  38.69     1:19.67 (40.98)     2:00.91 (41.24)     2:40.42 (39.51)
 13 Roka, Lyndsey E           13 GCST-FL                        2:40.53        
                  38.09     1:18.40 (40.31)     1:59.76 (41.36)     2:40.53 (40.77)
 14 Tsagaris, Julianne C C    14 Cat-FL                         2:40.73        
                  36.28     1:17.03 (40.75)     1:59.22 (42.19)     2:40.73 (41.51)
 -- Blatt, Alex               14 TBB-FL                              NS        
 -- Osterhout, Sidney L       13 TNTY-FL                             NS        
 -- Lewin, Sarah G            14 TBB-FL                              NS        
 
Event 124  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taddeo, James M           13 Cat-FL                         2:13.20        
                  31.46     1:05.20 (33.74)     1:39.88 (34.68)     2:13.20 (33.32)
  2 Crescimbeni, Emman E      13 Cat-FL                         2:14.42        
                  32.14     1:06.70 (34.56)     1:40.87 (34.17)     2:14.42 (33.55)
  3 Dubrasky, Tayler K        13 GCST-FL                        2:18.92        
                  32.42     1:08.78 (36.36)     1:44.81 (36.03)     2:18.92 (34.11)
  4 Birk, Francisco J         14 W. Florida Swim-FL             2:19.67        
                  32.72     1:08.54 (35.82)     1:44.64 (36.10)     2:19.67 (35.03)
  5 Lain, Zachary S           14 Cat-FL                         2:21.65        
                  33.02     1:09.40 (36.38)     1:45.98 (36.58)     2:21.65 (35.67)
  6 Harbaugh, Kirk A          13 TNTY-FL                        2:21.89        
                  33.80     1:09.83 (36.03)     1:46.71 (36.88)     2:21.89 (35.18)
  7 Gardella, Travis J        14 GCST-FL                        2:26.63        
                  35.05     1:12.26 (37.21)     1:49.98 (37.72)     2:26.63 (36.65)
  8 Stumpf, Matt L            13 Tbay-FL                        2:27.19        
                  35.65     1:14.42 (38.77)     1:52.51 (38.09)     2:27.19 (34.68)
  9 Glover, Alex M            13 Tbay-FL                        2:31.13        
                  36.78     1:15.45 (38.67)     1:53.71 (38.26)     2:31.13 (37.42)
 10 Gauzen, William A         14 W. Florida Swim-FL             2:37.41        
                  36.63     1:17.16 (40.53)     1:57.82 (40.66)     2:37.41 (39.59)
 11 Ritz, Pieter K            13 GCST-FL                        2:38.64        
                  37.42     1:17.02 (39.60)     1:57.40 (40.38)     2:38.64 (41.24)
 12 Hower, Sonny A            13 ACTT-FL                        2:40.42        
                  37.69     1:18.43 (40.74)     2:00.66 (42.23)     2:40.42 (39.76)
 13 Mattina, Kevin L          14 ELW-FL                         2:42.64        
                  37.77     1:19.61 (41.84)     2:02.47 (42.86)     2:42.64 (40.17)
 14 Devers-Jones, Kevin       13 W. Florida Swim-FL             2:43.62        
                  38.35     1:19.95 (41.60)     2:03.76 (43.81)     2:43.62 (39.86)
 15 Wood, Andrew M            13 Cat-FL                         2:51.08        
                  39.75     1:24.85 (45.10)     2:10.45 (45.60)     2:51.08 (40.63)
 -- Werdine, Andrew D         13 GTSA-FL                             NS        
 
Event 125  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Katie M            12 SPA-FL                         2:20.16        
                  33.53     1:08.68 (35.15)     1:45.11 (36.43)     2:20.16 (35.05)
  2 Tatko, Sarah R            16 GCST-FL                        2:34.90        
                  36.90     1:15.91 (39.01)     1:55.32 (39.41)     2:34.90 (39.58)
 -- Miller, Erica D           17 TBB-FL                              NS        
 
Event 126  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Grant S          18 Cat-FL                         2:01.99        
                  29.18       59.98 (30.80)     1:31.47 (31.49)     2:01.99 (30.52)
  2 Bullock, Clay C           15 Cat-FL                         2:06.48        
                  30.36     1:02.25 (31.89)     1:34.47 (32.22)     2:06.48 (32.01)
 -- Gober, Ryan M             19 UT-FL                               NS        
 
Event 127  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Saint Petersburg Aquatics-FL  'A'                           2:00.08        
     1) Romano, Megan R 12              2) Rorer, Tracy H 12              
     3) Brown, Katie M 12               4) Frehling, Kaitlin M 11         
                  28.78     1:02.43 (33.65)     1:32.82 (30.39)     2:00.08 (27.26)
  2 Clearwater AquaticsTeam-FL  'A'                             2:05.89        
     1) Wieckowski, Joanna 12           2) Schmidt, Kelsie A 12           
     3) Schmidt, Paige M 12             4) Grace, Kelly M 12              
                  32.96     1:07.41 (34.45)     1:37.82 (30.41)     2:05.89 (28.07)
  3 Gulf Coast Swim Team-FL  'A'                                2:12.63        
     1) Gadowry, Michelle E 12          2) Wortkotter, Brittany M 12      
     3) Ortega, Gabrielle M 11          4) Strauss, Lauren E 12           
                  34.83     1:12.19 (37.36)     1:45.07 (32.88)     2:12.63 (27.56)
  4 Gulf Coast Swim Team-FL  'B'                                2:16.68        
     1) McCaw, Jackie M 12              2) Gromnicki, Ashly J 12          
     3) Huffman, Abby M 12              4) Perez, Pacharina 11            
                  34.20     1:13.85 (39.65)     1:46.43 (32.58)     2:16.68 (30.25)
  5 Saint Petersburg Aquatics-FL  'B'                           2:19.93        
     1) Crankshaw, Jennifer C 12        2) Evans, Allie J 12              
     3) Quinn, Colleen A 11             4) Newfield, Sidney M 11          
                  36.24     1:15.33 (39.09)     1:50.75 (35.42)     2:19.93 (29.18)
  6 Brandon Swim & Tennis-FL  'A'                               2:21.61        
     1) Yonkee, Brett E 11              2) Carlos, Sarah E 12             
     3) Campo, Mallory A 12             4) Logan, Carrie K 11             
                  34.41     1:12.91 (38.50)     1:48.65 (35.74)     2:21.61 (32.96)
  7 West Florida Lightning Aquatic-FL  'A'                      2:26.69        
     1) Caldwell, MACKENZIE K 11        2) Boucher, Mary 11               
     3) Cardy, Christina R 12           4) Sider, Rachel E 11             
                  37.92     1:18.40 (40.48)     1:52.21 (33.81)     2:26.69 (34.48)
  8 Swim Team at Countryside-FL  'A'                            2:29.95        
     1) McKeever, Amanda R 11           2) Mangine, Lauren M 11           
     3) Buttrick, Marina K 11           4) Witkowski, Sara J 12           
                  40.54     1:23.18 (42.64)     1:58.32 (35.14)     2:29.95 (31.63)
  9 Gulf Coast Swim Team-FL  'C'                                2:36.44        
     1) Derose, Chelsea E 11            2) Lind, Lacey L 12               
     3) Cooper, Emily D 11              4) Erickson, Katie M 12           
                  38.59     1:21.94 (43.35)     1:58.63 (36.69)     2:36.44 (37.81)
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                             NS        
 -- Saint Petersburg Aquatics-FL  'C'                                NS        
     1) Wells, Katie M 12               2) Snyder, Elyse M 11             
     3)                                 4) Shea, Rachel A 11              
 
Event 128  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Brandon Swim & Tennis-FL  'A'                               2:10.53        
     1) Viana, Will S 12                2) Bandi, Eddie 11                
     3) Woodcock, Brian T 12            4) Kastner, Ryan W 12             
                  33.67     1:10.93 (37.26)     1:42.58 (31.65)     2:10.53 (27.95)
  2 Clearwater AquaticsTeam-FL  'A'                             2:10.81        
     1) Stearns, Wes T 11               2) Taddeo, Jonathan D 11          
     3) Martin, Cameron B 12            4) Harrington, Noah D 12          
                  32.56     1:10.16 (37.60)     1:40.94 (30.78)     2:10.81 (29.87)
  3 West Florida Lightning Aquatic-FL  'A'                      2:12.82        
     1) Thompson, Matthew R 11          2) Duffee, Kyle D 11              
     3) Birk, Antonio R 11              4) Gorman, Johnny R 11            
                  32.31     1:12.84 (40.53)     1:42.36 (29.52)     2:12.82 (30.46)
  4 Gulf Coast Swim Team-FL  'A'                                2:24.48        
     1) Scott, Trevor R 11              2) Albion, Jake M 12              
     3) Albion, David Z 11              4) Gromnicki, Matt E 11           
                  37.83     1:18.75 (40.92)     1:54.06 (35.31)     2:24.48 (30.42)
 -- Brandon Swim & Tennis-FL  'B'                                    NS        
     1) McNamara, Brendan P 12          2)                                
     3) Geis, Robert N 12               4) Perry, Maxwell H 11            
 
Event 129  Girls 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gulf Coast Swim Team-FL  'A'                                4:26.15        
     1) Franklin, Chelsea L 13          2) McCaw, Tina M 14               
     3) Roka, Lyndsey E 13              4) Tatko, Sarah R 16              
                  30.39   1:02.42 (1:02.42)     1:37.64 (35.22)   2:16.99 (1:14.57)
        2:48.82 (31.83)   3:24.92 (1:07.93)     3:54.08 (29.16)   4:26.15 (1:01.23)
  2 Clearwater AquaticsTeam-FL  'A'                             4:34.12        
     1) Stevens, Kariann M 13           2) Dent, Kelsey C 14              
     3) Laskey, Lauramarie 13           4) Pyne, Natalie E 13             
                  32.50   1:07.04 (1:07.04)     1:43.85 (36.81)   2:25.18 (1:18.14)
        2:57.04 (31.86)   3:38.90 (1:13.72)     4:03.31 (24.41)     4:34.12 (55.22)
  3 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                        4:36.12        
     1) Margalis, Melanie A 11          2) Oliveri, Kara M 13             
     3) McGeehan, Elizabeth M 13        4) Mesa, Laura A 13               
                  31.89   1:07.56 (1:07.56)     1:42.34 (34.78)   2:26.80 (1:19.24)
        2:59.05 (32.25)   3:35.85 (1:09.05)     4:05.20 (29.35)   4:36.12 (1:00.27)
  4 West Florida Lightning Aquatic-FL  'A'                      4:45.69        
     1) Cardy, Christina R 12           2) Montoya, Raquel M 14           
     3) Cromer, Tara J 13               4) Metka, Kristine M 13           
                  35.64   1:13.65 (1:13.65)     1:52.39 (38.74)   2:36.01 (1:22.36)
        3:07.87 (31.86)   3:46.39 (1:10.38)     4:14.61 (28.22)     4:45.69 (59.30)
  5 Aquatic Club Temple Terrace-FL  'B'                         4:50.05        
     1) Bergeron, Brittany 14           2) Palermo, Anna 12               
     3) Menendez, Sarah 11              4) Coleman-Lienhart, Sarah A 13   
                  34.86   1:13.85 (1:13.85)     1:51.59 (37.74)   2:33.71 (1:19.86)
        3:07.84 (34.13)   3:47.21 (1:13.50)     4:16.73 (29.52)   4:50.05 (1:02.84)
  6 Brandon Swim & Tennis-FL  'B'                               4:59.81        
     1) Glover, Alex E 13               2) Kastner, Kirby M 13            
     3) Cincotta, Jessica C 14          4) Kociolek, Lauren M 12          
                  31.77   1:06.71 (1:06.71)     1:47.47 (40.76)   2:33.82 (1:27.11)
        3:04.86 (31.04)   3:43.17 (1:09.35)     4:18.73 (35.56)   4:59.81 (1:16.64)
 -- Gulf Coast Swim Team-FL  'B'                                     NS        
 -- Winter Haven Stingrays-FL  'A'                                   NS        
 -- Tampa Bay Community Aquatics-FL  'B'                             NS        
 -- Aquatic Club Temple Terrace-FL  'A'                              NS        
 
Event 130  Boys 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Clearwater AquaticsTeam-FL  'A'                             4:05.42        
     1) Johnson, Grant S 18             2) Crescimbeni, Emman E 13        
     3) Bullock, Clay C 15              4) Taddeo, James M 13             
                  27.81       56.49 (56.49)     1:32.15 (35.66)   2:12.14 (1:15.65)
        2:39.11 (26.97)     3:10.22 (58.08)     3:35.89 (25.67)     4:05.42 (55.20)
  2 Gulf Coast Swim Team-FL  'A'                                4:23.32        
     1) Dubrasky, Tayler K 13           2) Gardella, Travis J 14          
     3) Claude, Danny M 17              4) Ritz, Pieter K 13              
                  31.71   1:05.45 (1:05.45)     1:41.11 (35.66)   2:20.77 (1:15.32)
        2:47.84 (27.07)     3:18.99 (58.22)     3:49.05 (30.06)   4:23.32 (1:04.33)
  3 Tampa Bay Community Aquatics-FL  'A'                        5:04.34        
     1) Glover, Alex M 13               2) Stumpf, Matt L 13              
     3) Donnelly, Vincent J 12          4) Fraher, Robbie R 13            
                  33.59   1:09.74 (1:09.74)     1:46.92 (37.18)   2:29.86 (1:20.12)
        3:02.63 (32.77)   3:38.41 (1:08.55)   5:04.34 (1:25.93)                    
 -- West Florida Lightning Aquatic-FL  'A'                           NS