Carrollwood Village Swim Team                 Uploaded on 4/11/2010
Boys & Girls Clubs National Swimming Champs - 4/9/2010 to 4/11/2010 
 2010 Boys & Girls Club National Championships, Sanction #: A-5079  
             Hosted By:  Carrollwood Village Swim Team              
         North Shore Pool, St. Petersburg, Fl (FL-FL, USA)          
 
 Event 12  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
==================================================================
  Meet Record: # 1:09.75  2001      Stephenson, Harry, SWIM
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Lin, Thomas             8 ABBE-MR           1:08.00    1:06.92# 
                 31.75      1:06.92 (35.17)
  2 Roye, Jack B            8 BGNW-MR           1:22.76    1:22.67  
                 38.51      1:22.67 (44.16)
  3 Soares, Andrew          7 WORC-ZZ           1:26.40    1:24.40  
                 40.53      1:24.40 (43.87)
  4 Sintiris, Kyle G        8 TEAM-NE           1:35.30    1:24.42  
                 40.81      1:24.42 (43.61)
  5 Urteaga, Piero          8 CBGC-NJ           1:39.85    1:26.47  
                 40.11      1:26.47 (46.36)
  6 Rosenshine, Eli N       7 BGNW-MR           1:31.27    1:30.52  
                 42.30      1:30.52 (48.22)
  7 Blair, Henry M          8 BGNW-MR           1:34.20    1:32.78  
                 44.60      1:32.78 (48.18)
  8 Coleman, Alex M         7 BGNW-MR           1:40.28    1:32.98  
                 43.53      1:32.98 (49.45)
  9 Catherman, Shane R      8 TAC-VA            1:45.30    1:33.54  
                 41.51      1:33.54 (52.03)
 10 Yates, Wyatt D          7 BGNW-MR           1:29.66    1:34.58  
                 41.97      1:34.58 (52.61)
 11 Laidlaw, Johnny F       7 BGNW-MR           1:51.66    1:37.48  
                 48.23      1:37.48 (49.25)
 12 Kessler, Zachary D      8 BGNW-MR           1:35.48    1:37.92  
                 44.21      1:37.92 (53.71)
 13 Roye, Erick B           7 BGNW-MR                NT    1:38.70  
                 44.21      1:38.70 (54.49)
 14 Weiner, Joe L           6 BGNW-MR                NT    1:42.29  
 15 Yatsula, Christain W    7 CVST-FL                NT    1:54.55  
                 51.36    1:54.55 (1:03.19)
 16 Zaslaw, Kyle K          6 BGNW-MR                NT    1:55.95  
                 53.05    1:55.95 (1:02.90)
 17 Zhong, Eric             7 TEAM-NE           1:55.88    2:06.36  
               1:01.42    2:06.36 (1:04.94)