Carrollwood Village Swim Team                 Uploaded on 4/11/2010
Boys & Girls Clubs National Swimming Champs - 4/9/2010 to 4/11/2010 
 2010 Boys & Girls Club National Championships, Sanction #: A-5079  
             Hosted By:  Carrollwood Village Swim Team              
         North Shore Pool, St. Petersburg, Fl (FL-FL, USA)          
 
 Event 28  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
==================================================================
  Meet Record: # 1:48.33  2000      Byers, Lowell, MKBC
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 DeLeon, Nicholas M     14 TAC-VA            1:56.50    1:50.72  
                 26.58        55.09 (28.51)
        1:23.30 (28.21)     1:50.72 (27.42)
  2 Lin, Alex              13 ABBE-MR           1:59.67    1:51.56  
                 26.51        54.96 (28.45)
        1:23.91 (28.95)     1:51.56 (27.65)
  3 Smith, Alex A          13 BGNW-MR           1:58.26    1:55.40  
                 26.26        55.23 (28.97)
        1:25.47 (30.24)     1:55.40 (29.93)
  4 Baudinet, Michael C    14 BGNW-MR           2:01.19    1:57.51  
                 26.80        56.68 (29.88)
        1:27.95 (31.27)     1:57.51 (29.56)
  5 Conceicao, Brandon L   13 TEAM-NE           2:06.71    2:00.68  
                 28.46        58.96 (30.50)
        1:30.47 (31.51)     2:00.68 (30.21)
  6 Cooper, Ian A          13 BGNW-MR           2:05.33    2:00.90  
                 27.19        57.51 (30.32)
        1:29.25 (31.74)     2:00.90 (31.65)
  7 Bucero, Nikolas J      14 ABBE-MR           2:01.71    2:03.50  
                 28.02        59.33 (31.31)
        1:32.37 (33.04)     2:03.50 (31.13)
  8 Salvatore, Luke J      13 BGNW-MR           2:05.82    2:06.12  
                 28.66      1:00.86 (32.20)
        1:33.95 (33.09)     2:06.12 (32.17)
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Lobo, Patrick T        13 TAC-VA            2:12.40    2:08.50  
                 29.65      1:02.96 (33.31)
        1:36.51 (33.55)     2:08.50 (31.99)
 10 MacKinnon, Jake        13 DMARR             2:11.44    2:08.57  
                 29.47      1:02.24 (32.77)
        1:35.88 (33.64)     2:08.57 (32.69)
 11 Trenteseaux, Brad M    14 EPBGC             2:23.76    2:15.82  
                 30.58      1:04.34 (33.76)
        1:40.74 (36.40)     2:15.82 (35.08)
 12 Phene, Sharvaj K       13 MD-NE             2:23.35    2:16.18  
                 30.95      1:06.12 (35.17)
        1:42.58 (36.46)     2:16.18 (33.60)
 13 Wray, Connor           13 CUDA              2:18.81    2:18.14  
                 30.36      1:04.59 (34.23)
        1:41.61 (37.02)     2:18.14 (36.53)
 14 Johnson, Joshua        14 DMARR             2:19.10    2:18.39  
                 31.46      1:05.91 (34.45)
        1:41.77 (35.86)     2:18.39 (36.62)
 15 Cui, Richard Z         14 TEAM-NE           2:24.54    2:19.43  
                                1:06.08 ( )
      2:19.43 (1:13.35)                    
 16 Hudson, Tyler S        14 SHHA-AM           2:30.18    2:26.22  
                 32.89      1:10.81 (37.92)
        1:49.10 (38.29)     2:26.22 (37.12)