Carrollwood Village Swim Team                 Uploaded on 4/11/2010
Boys & Girls Clubs National Swimming Champs - 4/9/2010 to 4/11/2010 
 2010 Boys & Girls Club National Championships, Sanction #: A-5079  
             Hosted By:  Carrollwood Village Swim Team              
         North Shore Pool, St. Petersburg, Fl (FL-FL, USA)          
 
 Event 77  Girls Senior 200 Yard Freestyle Relay
====================================================================
  Meet Record: # 1:41.08  2000      SWIM-A
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 BGNW-MR  'B'                        1:46.13    1:44.56  
     1) Berkman, Maddy R 16           2) Trager, Lena E 15            
     3) Antonelle, Gigi M 15          4) Karetnick, Morgan R 15       
                 26.47        53.84 (27.37)
        1:20.22 (26.38)     1:44.56 (24.34)
  2 BGNW-MR  'A'                        1:39.66    1:45.12  
     1) Giner, Racquel C 17           2) Cooper, Sammie C 17          
     3) Brooks, Meghan E 17           4) Polhill, Ali C 17            
                 26.80        52.96 (26.16)
        1:20.03 (27.07)     1:45.12 (25.09)
  3 CVST-FL  'A'                        1:44.09    1:45.60  
     1) Zambito, Maria R 15           2) Bukh, Rikke 14               
     3) Volz, Emma D 15               4) Sheridan, Molly C 18         
                 27.07        53.22 (26.15)
        1:19.76 (26.54)     1:45.60 (25.84)
  4 TAC-VA  'A'                         1:42.50    1:45.92  
     1) Rogers, Meredith A 17         2) Doherty, Claire E 16         
     3) Morris, Kasey T 18            4) Harris, Madison G 15         
                 26.97        54.00 (27.03)
        1:19.15 (25.15)     1:45.92 (26.77)
  5 CBGC-NJ  'A'                        1:46.96    1:48.57  
     1) Miller, Britni 17             2) Mariso, Candace 15           
     3) Gustafson, Christine 15       4) Gustafson, Charlene M 17     
                 26.60        53.91 (27.31)
        1:21.61 (27.70)     1:48.57 (26.96)
  6 TEAM-NE  'A'                        1:47.77    1:52.86  
     1) Austin, Alexia V 16           2) Gu, Carol J 15               
     3) Flecchia, Samantha E 16       4) Melanson, Brenna C 15        
                 28.97        57.30 (28.33)
        1:25.76 (28.46)     1:52.86 (27.10)
  7 TAC-VA  'B'                              NT    1:53.66  
     1) Mayberry, Kaitlin A 13        2) Connelly, Heather C 13       
     3) Goodin, Kelsey L 17           4) DeLeon, Alyssa A 14          
                 28.42        56.78 (28.36)
        1:25.26 (28.48)     1:53.66 (28.40)
  8 MD-NE  'A'                          1:49.45    1:53.68  
     1) Lie, Stephanie H 16           2) Burzillo, Maria L 12         
     3) Andrew, Hannah B 17           4) Lie, Alison F 13             
                 28.76        57.72 (28.96)
        1:26.14 (28.42)     1:53.68 (27.54)
  9 GNBC-MA  'A'                        1:52.81    1:54.00  
     1) Edge, Kourtney T 17           2) Welch, Tina C 28             
     3) Davisson, Adrienne M 31       4) Steffen, Erin M 17           
                 29.13        59.12 (29.99)
        1:26.89 (27.77)     1:54.00 (27.11)
 10 BGNW-MR  'C'                        1:54.42    1:56.02  
     1) Baudinet, Anne T 16           2) Blacker, Sara P 16           
     3) Rappaport, Roxy S 16          4) Woeckener, Emma R 17         
                 29.55        57.03 (27.48)
        1:27.49 (30.46)     1:56.02 (28.53)
 11 CVST-FL  'B'                             NT    1:56.63  
     1) Kenny, Jackie M 14            2) Whitaker, Beth A 16          
     3) Prima, Courtney F 15          4) Lindsey, Valerie F 16        
                 27.92        55.91 (27.99)
        1:26.12 (30.21)     1:56.63 (30.51)
 12 MD-NE  'B'                          1:57.40    1:59.11  
     1) Cliff, Lorraine S 12          2) Gunshenan, Clare I 17        
     3) Thom, Bridget M 13            4) Shea, Melissa A 13           
                 29.98        58.94 (28.96)
        1:28.32 (29.38)     1:59.11 (30.79)
 13 TEAM-NE  'B'                        2:03.55    1:59.51  
     1) Meiman, Suzie I 16            2) Keough, Meghan 14            
     3) Masterson, Julia K 13         4) Spence, Hope 16              
                 28.97        59.88 (30.91)
        1:30.48 (30.60)     1:59.51 (29.03)
 14 MD-NE  'C'                          2:18.68    2:21.06  
     1) Burzillo, Suzie E 15          2) Morin, Kelsey E 11           
     3) Winter, Kami S 10             4) Ruiz, Natalia S 9            
                 34.13      1:11.28 (37.15)
        1:46.65 (35.37)     2:21.06 (34.41)
 -- GNBC-MA  'B'                        2:06.49         DQ  
     1) Barry, Kaitlyn A 13           2) Hudson, Stephanie L 14       
     3) Melcher, Blair T 12           4) Miller, Bethie H 12          
                 30.76      1:05.26 (34.50)
        1:34.80 (29.54)          DQ (31.31)
 -- SHHA-AM  'A'                        2:00.99         DQ  
     1) Kisak, Anne C 15              2)                              
     3)                               4) Little, Sarah A 13           
                 28.59        59.08 (30.49)
        1:31.42 (32.34)          DQ (27.69)