Carrollwood Village Swim Team                 Uploaded on 4/11/2010
Boys & Girls Clubs National Swimming Champs - 4/9/2010 to 4/11/2010 
 2010 Boys & Girls Club National Championships, Sanction #: A-5079  
             Hosted By:  Carrollwood Village Swim Team              
         North Shore Pool, St. Petersburg, Fl (FL-FL, USA)          
 
 Event 78  Boys Senior 200 Yard Freestyle Relay
====================================================================
  Meet Record: # 1:28.86  1998      MKBC-A
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 BGNW-MR  'A'                        1:30.94    1:30.47  
     1) Carr, John P 17               2) White, Connor D 18           
     3) Sherman, Alec R 17            4) Hadley, Matthew J 18         
                 22.40        45.07 (22.67)
        1:08.54 (23.47)     1:30.47 (21.93)
  2 ABBE-MR  'A'                        1:35.00    1:32.39  
     1) McKenna, Brian W 16           2) Khan, Rana Z 21              
     3) Kojes, Arthur J 17            4) Lam, Aaron 17                
                 22.17        45.30 (23.13)
        1:09.30 (24.00)     1:32.39 (23.09)
  3 BGNW-MR  'B'                        1:34.08    1:34.64  
     1) Karle, Matthew J 16           2) Carr, Charlie M 16           
     3) Simon, Henry L 15             4) Tesser, Josh D 15            
                 23.74        47.68 (23.94)
        1:11.37 (23.69)     1:34.64 (23.27)
  4 BGNW-MR  'C'                        1:37.38    1:38.78  
     1) Rosenbloom, Jake A 16         2) Palumbo, Taylor S 15         
     3) Silverman, Dean B 17          4) Gordon, Dakota J 17          
                 24.47        48.86 (24.39)
        1:14.94 (26.08)     1:38.78 (23.84)
  5 TEAM-NE  'A'                        1:42.00    1:38.82  
     1) Conceicao, Ryan J 17          2) Shea, John 17                
     3) Baptiste, Chris 17            4) Delage, Casey R 17           
                 26.39        50.44 (24.05)
        1:14.46 (24.02)     1:38.82 (24.36)
  6 GNBC-MA  'B'                        1:44.67    1:44.61  
     1) Johnson, Joel E 16            2) Russell, Billy E 17          
     3) Welch, Tom A 26               4) Fitzgibbon, Sean R 24        
                 27.48        55.90 (28.42)
        1:21.63 (25.73)     1:44.61 (22.98)
  7 GNBC-MA  'A'                        1:43.45    1:45.11  
     1) Morton, Mike D 24             2) Melcher, Brett T 13          
     3) Welch, Andrew L 16            4) Hilk, Steve S 22             
                 32.18        56.44 (24.26)
        1:20.98 (24.54)     1:45.11 (24.13)
  8 TEAM-NE  'B'                        1:54.22    1:45.91  
     1) Horne, TJ J 17                2) Brinkman, Tim O 16           
     3) Conceicao, Brandon L 13       4) Oslund, Tyler 17             
                 26.41        52.76 (26.35)
        1:19.18 (26.42)     1:45.91 (26.73)
  9 DMARR  'A'                          1:50.62    1:49.67  
     1) Barry, David 16               2) MacKinnon, Jake 13           
     3) Chomicki, Martin 15           4) O'Donnell, Sean 15           
                 27.74        56.43 (28.69)
        1:23.84 (27.41)     1:49.67 (25.83)
 10 SHHA-AM  'A'                        1:55.93    1:51.62  
     1) Johnston, Robert T 16         2) Schmelzer, William G 15      
     3) Hudson, Tyler S 14            4) Usner, Benjamin R 17         
                 25.65        54.96 (29.31)
        1:26.95 (31.99)     1:51.62 (24.67)