Carrollwood Village Swim Team                 Uploaded on 4/11/2010
Boys & Girls Clubs National Swimming Champs - 4/9/2010 to 4/11/2010 
 2010 Boys & Girls Club National Championships, Sanction #: A-5079  
             Hosted By:  Carrollwood Village Swim Team              
         North Shore Pool, St. Petersburg, Fl (FL-FL, USA)          
 
 Event 108  Boys 13-14 200 Yard IM
==================================================================
  Meet Record: # 2:01.17  2002      Mitchell, Brad, BGNW
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Smith, Alex A          13 BGNW-MR           2:10.97    2:04.79  
                 26.86        58.56 (31.70)
        1:36.68 (38.12)     2:04.79 (28.11)
  2 Lin, Alex              13 ABBE-MR           2:09.14    2:04.95  
                 27.98      1:00.49 (32.51)
        1:35.69 (35.20)     2:04.95 (29.26)
  3 Cooper, Ian A          13 BGNW-MR           2:20.10    2:16.11  
                 29.83      1:02.99 (33.16)
        1:44.94 (41.95)     2:16.11 (31.17)
  4 Conceicao, Brandon L   13 TEAM-NE           2:23.24    2:17.33  
                 31.44      1:06.12 (34.68)
        1:46.98 (40.86)     2:17.33 (30.35)
  5 Ifshin, Alec D         14 BGNW-MR           2:23.96    2:17.63  
                 29.93      1:05.83 (35.90)
        1:45.33 (39.50)     2:17.63 (32.30)
  6 Bucero, Nikolas J      14 ABBE-MR           2:20.40    2:18.26  
                 30.75      1:04.94 (34.19)
        1:48.60 (43.66)     2:18.26 (29.66)
  7 Jiang, David           14 ABBE-MR           2:25.41    2:23.04  
                 30.83      1:09.48 (38.65)
        1:49.12 (39.64)     2:23.04 (33.92)
  8 Salvatore, Luke J      13 BGNW-MR           2:29.52    2:27.14  
                 33.02      1:11.64 (38.62)
        1:53.44 (41.80)     2:27.14 (33.70)
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Lobo, Patrick T        13 TAC-VA            2:35.81    2:29.42  
                 34.44      1:10.59 (36.15)
        1:55.75 (45.16)     2:29.42 (33.67)
 10 MacKinnon, Jake        13 DMARR             2:34.02    2:30.86  
                 35.06      1:14.18 (39.12)
        1:59.33 (45.15)     2:30.86 (31.53)
 11 Gu, Jerry Z            13 TEAM-NE           2:32.82    2:31.40  
                 34.08      1:13.90 (39.82)
        1:56.16 (42.26)     2:31.40 (35.24)
 12 Trenteseaux, Brad M    14 EPBGC             2:36.25    2:32.79  
                 33.36      1:12.78 (39.42)
        1:58.11 (45.33)     2:32.79 (34.68)
 13 Thom, Evan J           13 MD-NE             2:36.29    2:34.37  
                 34.30      1:14.47 (40.17)
        2:02.04 (47.57)     2:34.37 (32.33)
 14 Melcher, Brett T       13 GNBC-MA           2:37.01    2:36.00  
                 35.56      1:16.62 (41.06)
        2:01.10 (44.48)     2:36.00 (34.90)
 15 Phene, Sharvaj K       13 MD-NE             2:47.79    2:39.38  
                 35.31      1:14.33 (39.02)
        2:03.66 (49.33)     2:39.38 (35.72)
 16 Cui, Richard Z         14 TEAM-NE           2:44.53    2:43.88  
                 36.55      1:22.48 (45.93)
        2:06.98 (44.50)     2:43.88 (36.90)