Carrollwood Village Swim Team                 Uploaded on 4/11/2010
Boys & Girls Clubs National Swimming Champs - 4/9/2010 to 4/11/2010 
 2010 Boys & Girls Club National Championships, Sanction #: A-5079  
             Hosted By:  Carrollwood Village Swim Team              
         North Shore Pool, St. Petersburg, Fl (FL-FL, USA)          
 
 Event 140  Boys Senior 200 Yard Medley Relay
====================================================================
  Meet Record: # 1:38.88  4/7/2007  BGC-N. Westchester Marlins
                          D SIMCO, D POLHILL, A SIMCO, T HASTINGS
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 BGNW-MR  'A'                        1:38.62    1:37.85# 
     1) Hadley, Matthew J 18          2) Karle, Matthew J 16          
     3) White, Connor D 18            4) Carr, John P 17              
                 25.38        52.30 (26.92)
        1:15.74 (23.44)     1:37.85 (22.11)
  2 ABBE-MR  'A'                        1:39.00    1:42.94  
     1) McKenna, Brian W 16           2) Lam, Aaron 17                
     3) Khan, Rana Z 21               4) Kojes, Arthur J 17           
                 24.90        54.96 (30.06)
        1:19.49 (24.53)     1:42.94 (23.45)
  3 BGNW-MR  'B'                        1:44.06    1:46.84  
     1) Carr, Charlie M 16            2) Gordon, Dakota J 17          
     3) Olin, Evan D 15               4) Tesser, Josh D 15            
                 26.74        57.26 (30.52)
        1:23.14 (25.88)     1:46.84 (23.70)
  4 GNBC-MA  'A'                        1:49.47    1:48.95  
     1) Hilk, Steve S 22              2) Welch, Tom A 26              
     3) Fitzgibbon, Sean R 24         4) Morton, Mike D 24            
                 26.05        57.84 (31.79)
        1:23.36 (25.52)     1:48.95 (25.59)
  5 BGNW-MR  'C'                        1:48.41    1:50.61  
     1) Krosser, Jared M 15           2) Sherman, Alec R 17           
     3) Rosenbloom, Jake A 16         4) Silverman, Dean B 17         
                 28.23        58.05 (29.82)
        1:23.40 (25.35)     1:50.61 (27.21)
  6 TEAM-NE  'A'                        1:48.29    1:54.90  
     1) Conceicao, Brandon L 13       2) Conceicao, Ryan J 17         
     3) Horne, TJ J 17                4) Delage, Casey R 17           
                 30.53      1:01.65 (31.12)
        1:30.52 (28.87)     1:54.90 (24.38)
  7 CVST-FL  'A'                             NT    2:01.62  
     1) Konczeski-Sullivan, Cody J 16 2) Stein, Corey A 15            
     3) Whitaker, Charlie C 18        4) Streu, Mitchell N 16         
                 31.00      1:07.05 (36.05)
        1:36.76 (29.71)     2:01.62 (24.86)
  8 GNBC-MA  'B'                        2:04.31    2:02.43  
     1) Welch, Andrew L 16            2) Melcher, Brett T 13          
     3) Russell, Billy E 17           4) Johnson, Joel E 16           
                 27.83      1:04.12 (36.29)
        1:35.97 (31.85)     2:02.43 (26.46)
  9 DMARR  'A'                          2:08.50    2:10.05  
     1) O'Donnell, Sean 15            2) Chomicki, Martin 15          
     3) Barry, David 16               4) Johnson, Joshua 14           
                 32.40      1:07.40 (35.00)
        1:40.19 (32.79)     2:10.05 (29.86)
 10 SHHA-AM  'A'                        2:16.71    2:11.52  
     1) Usner, Benjamin R 17          2) Schmelzer, William G 15      
     3) Johnston, Robert T 16         4) Hudson, Tyler S 14           
                 31.13      1:12.24 (41.11)
        1:40.30 (28.06)     2:11.52 (31.22)
 11 TEAM-NE  'B'                        2:05.88    2:12.32  
     1) Gu, Jerry Z 13                2) Cui, Richard Z 14            
     3) Oslund, Tyler 17              4) Baptiste, Benjamin 15        
                 32.22      1:08.73 (36.51)
        1:37.40 (28.67)     2:12.32 (34.92)