Carrollwood Village Swim Team                 Uploaded on 4/11/2010
Boys & Girls Clubs National Swimming Champs - 4/9/2010 to 4/11/2010 
 2010 Boys & Girls Club National Championships, Sanction #: A-5079  
             Hosted By:  Carrollwood Village Swim Team              
         North Shore Pool, St. Petersburg, Fl (FL-FL, USA)          
 
 Event 24  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
==================================================================
  Meet Record: # 2:09.17  2002      Nunez, Jonathan, SWIM
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 McLaughlin, Mark W     10 BGNW-MR           2:19.81    2:20.38  
                 30.81      1:05.90 (35.09)
        1:42.77 (36.87)     2:20.38 (37.61)
  2 Baczek, Stevos N       10 TEAM-NE           2:29.16    2:22.55  
                 30.71      1:06.41 (35.70)
        1:45.10 (38.69)     2:22.55 (37.45)
  3 Wilburn, Cason J        9 TAC-VA            2:27.35    2:26.57  
                 33.64      1:11.48 (37.84)
        1:50.63 (39.15)     2:26.57 (35.94)
  4 Ahearn, Declan B       10 BGNW-MR           2:30.08    2:28.60  
                 33.81      1:13.32 (39.51)
        1:52.23 (38.91)     2:28.60 (36.37)
  5 Sweeney, Sam M         10 BGNW-MR           2:36.53    2:30.78  
                 34.88      1:13.81 (38.93)
        1:53.96 (40.15)     2:30.78 (36.82)
  6 Hill, Tyler S          10 BGNW-MR           2:31.92    2:31.13  
                 32.14      1:10.89 (38.75)
        1:49.97 (39.08)     2:31.13 (41.16)
  7 Soares, Anthony        10 WORC-ZZ           2:41.86    2:35.14  
                 34.23      1:14.82 (40.59)
        1:56.51 (41.69)     2:35.14 (38.63)
  8 Glat, Chandler R       10 BGNW-MR           2:43.87    2:39.87  
                 34.56      1:14.80 (40.24)
        1:57.34 (42.54)     2:39.87 (42.53)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Wray, Tucker           10 CUDA              2:52.30    2:44.44  
                 34.66      1:15.95 (41.29)
        2:00.88 (44.93)     2:44.44 (43.56)
 10 Kaufmann, Garrett J    10 BGNW-MR           2:52.99    2:53.63  
                 37.66      1:22.28 (44.62)
        2:08.08 (45.80)     2:53.63 (45.55)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Kirkwood, Dylan T       9 GNBC-MA           2:52.93    2:54.42  
                 37.71      1:21.85 (44.14)
        2:08.70 (46.85)     2:54.42 (45.72)
 12 Huang, Justin          10 TEAM-NE           2:56.33    2:55.64  
                 39.36      1:28.26 (48.90)
        2:15.00 (46.74)     2:55.64 (40.64)
 13 Thaler, Eli M           9 BGNW-MR           3:01.11    2:55.73  
                 38.23      1:23.96 (45.73)
        2:11.56 (47.60)     2:55.73 (44.17)
 14 Coleman, Taylor A       9 BGNW-MR           2:50.51    2:55.95  
                 38.31      1:25.55 (47.24)
        2:13.76 (48.21)     2:55.95 (42.19)
 15 Dowd, Sean J            9 BGNW-MR           3:09.89    3:46.78  
                 47.92      1:46.89 (58.97)
      2:47.20 (1:00.31)     3:46.78 (59.58)