Carrollwood Village Swim Team                 Uploaded on 4/11/2010
Boys & Girls Clubs National Swimming Champs - 4/9/2010 to 4/11/2010 
 2010 Boys & Girls Club National Championships, Sanction #: A-5079  
             Hosted By:  Carrollwood Village Swim Team              
         North Shore Pool, St. Petersburg, Fl (FL-FL, USA)          
 
 Event 28  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
==================================================================
  Meet Record: # 1:48.33  2000      Byers, Lowell, MKBC
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 DeLeon, Nicholas M     14 TAC-VA            1:51.34    1:56.50  
                 27.64        57.24 (29.60)
        1:27.03 (29.79)     1:56.50 (29.47)
  2 Smith, Alex A          13 BGNW-MR           1:53.27    1:58.26  
                 27.39        57.07 (29.68)
        1:27.28 (30.21)     1:58.26 (30.98)
  3 Lin, Alex              13 ABBE-MR           1:53.00    1:59.67  
                 26.57        57.03 (30.46)
        1:28.00 (30.97)     1:59.67 (31.67)
  4 Baudinet, Michael C    14 BGNW-MR           2:00.08    2:01.19  
                 27.11        57.91 (30.80)
        1:30.48 (32.57)     2:01.19 (30.71)
  5 Bucero, Nikolas J      14 ABBE-MR           2:12.00    2:01.71  
                 27.20        57.44 (30.24)
        1:30.04 (32.60)     2:01.71 (31.67)
  6 Cooper, Ian A          13 BGNW-MR           2:06.83    2:05.33  
                 28.33        59.75 (31.42)
        1:32.77 (33.02)     2:05.33 (32.56)
  7 Salvatore, Luke J      13 BGNW-MR           2:09.15    2:05.82  
                 28.50        59.97 (31.47)
        1:33.31 (33.34)     2:05.82 (32.51)
  8 Conceicao, Brandon L   13 TEAM-NE           2:08.59    2:06.71  
                 28.42      1:00.26 (31.84)
        1:33.58 (33.32)     2:06.71 (33.13)
 -----------------------------------------------------------------
  9 MacKinnon, Jake        13 DMARR             2:17.89    2:11.44  
                                1:03.03 ( )
        1:37.72 (34.69)     2:11.44 (33.72)
 10 Lobo, Patrick T        13 TAC-VA            2:09.93    2:12.40  
                 29.64      1:03.69 (34.05)
        1:38.25 (34.56)     2:12.40 (34.15)
 11 Wray, Connor           13 CUDA              2:25.30    2:18.81  
                 30.64      1:05.19 (34.55)
        1:42.18 (36.99)     2:18.81 (36.63)
 12 Johnson, Joshua        14 DMARR             2:22.12    2:19.10  
                 31.59      1:06.52 (34.93)
        1:43.79 (37.27)     2:19.10 (35.31)
 13 Phene, Sharvaj K       13 MD-NE             2:17.92    2:23.35  
                 31.39      1:07.49 (36.10)
        1:46.16 (38.67)     2:23.35 (37.19)
 14 Trenteseaux, Brad M    14 EPBGC             2:26.49    2:23.76  
                 31.65      1:07.50 (35.85)
        1:45.37 (37.87)     2:23.76 (38.39)
 15 Cui, Richard Z         14 TEAM-NE           2:23.48    2:24.54  
                 31.74      1:07.76 (36.02)
      2:24.54 (1:16.78)                    
 16 Hudson, Tyler S        14 SHHA-AM           2:25.68    2:30.18  
                 33.02      1:11.80 (38.78)
        1:51.64 (39.84)     2:30.18 (38.54)