Carrollwood Village Swim Team                 Uploaded on 4/11/2010
Boys & Girls Clubs National Swimming Champs - 4/9/2010 to 4/11/2010 
 2010 Boys & Girls Club National Championships, Sanction #: A-5079  
             Hosted By:  Carrollwood Village Swim Team              
         North Shore Pool, St. Petersburg, Fl (FL-FL, USA)          
 
 Event 62  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
==================================================================
  Meet Record: # 1:05.92  2000      Simco, Anthony, MKBC
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 HO, Timothy            10 ABBE-MR           1:11.00    1:11.49  
                 32.39      1:11.49 (39.10)
  2 Sweeney, Sam M         10 BGNW-MR           1:13.95    1:14.17  
                 34.78      1:14.17 (39.39)
  3 Glat, Brian S          10 BGNW-MR           1:14.55    1:17.81  
                 34.52      1:17.81 (43.29)
  4 Soares, Anthony        10 WORC-ZZ           1:25.89    1:24.80  
                 39.31      1:24.80 (45.49)
  5 Glat, Chandler R       10 BGNW-MR           1:25.53    1:28.15  
                 39.62      1:28.15 (48.53)
  6 Zhong, Richard H       10 TEAM-NE           1:35.39    1:28.35  
                 40.26      1:28.35 (48.09)
  7 Barry, Austin M        10 GNBC-MA           1:33.84    1:30.74  
                 42.32      1:30.74 (48.42)
  8 Hill, Tyler S          10 BGNW-MR           1:36.32    1:31.94  
                 41.03      1:31.94 (50.91)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Thaler, Eli M           9 BGNW-MR           1:31.85    1:35.54  
                 42.60      1:35.54 (52.94)
 10 Claiborne,, Kevin G J   9 ABBE-MR           1:40.00    1:36.19  
                 42.98      1:36.19 (53.21)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Kaufmann, Garrett J    10 BGNW-MR           1:27.79    1:38.21  
                 43.97      1:38.21 (54.24)
 12 Wood, Ryan J            9 EPBGC             1:43.33    1:38.86  
                 46.54      1:38.86 (52.32)
 13 Kirkwood, Dylan T       9 GNBC-MA           1:39.78    1:42.01  
                 46.58      1:42.01 (55.43)
 14 Sullivan, Jack R        9 BGNW-MR           1:35.73    1:42.82  
                 47.49      1:42.82 (55.33)
 15 Melcher, Nicholas R    10 GNBC-MA           1:41.37    1:44.48  
                 48.89      1:44.48 (55.59)
 16 Rosenshine, Jared T     9 BGNW-MR           1:49.07    1:55.76  
                 51.59    1:55.76 (1:04.17)
 -- Kleinschmidt, Ned M    10 BGNW-MR           1:59.02         DQ  
                 46.08           DQ (55.63)