Carrollwood Village Swim Team                 Uploaded on 4/11/2010
Boys & Girls Clubs National Swimming Champs - 4/9/2010 to 4/11/2010 
 2010 Boys & Girls Club National Championships, Sanction #: A-5079  
             Hosted By:  Carrollwood Village Swim Team              
         North Shore Pool, St. Petersburg, Fl (FL-FL, USA)          
 
 Event 90  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
==================================================================
  Meet Record: # 2:09.92  2002      Mitchell, Brad, BGNW
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Lin, Alex              13 ABBE-MR           2:20.00    2:24.98  
                 33.08      1:09.44 (36.36)
        1:46.82 (37.38)     2:24.98 (38.16)
  2 Jiang, David           14 ABBE-MR           2:38.00    2:35.39  
                 34.49      1:13.59 (39.10)
        1:54.06 (40.47)     2:35.39 (41.33)
  3 DeLeon, Nicholas M     14 TAC-VA            2:37.73    2:35.53  
                 36.01      1:15.84 (39.83)
        1:55.69 (39.85)     2:35.53 (39.84)
  4 Ifshin, Alec D         14 BGNW-MR           2:31.99    2:38.01  
                 35.11      1:14.87 (39.76)
        1:56.14 (41.27)     2:38.01 (41.87)
  5 Gu, Jerry Z            13 TEAM-NE           2:48.34    2:40.98  
                 36.59      1:17.91 (41.32)
        2:00.68 (42.77)     2:40.98 (40.30)
  6 Blacker, Aaron M       14 BGNW-MR           2:37.13    2:41.01  
                 35.27      1:16.22 (40.95)
        1:59.48 (43.26)     2:41.01 (41.53)
  7 Salvatore, Luke J      13 BGNW-MR           2:38.87    2:41.97  
                 36.43      1:17.34 (40.91)
        1:59.67 (42.33)     2:41.97 (42.30)
  8 Luk, Arnold B          13 ABBE-MR           2:38.00    2:43.48  
                 34.72      1:16.63 (41.91)
        2:00.59 (43.96)     2:43.48 (42.89)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Cui, Richard Z         14 TEAM-NE           2:51.10    2:48.85  
                 38.42      1:21.28 (42.86)
        2:05.32 (44.04)     2:48.85 (43.53)
 10 Melcher, Brett T       13 GNBC-MA           2:45.19    2:49.50  
                 38.79      1:22.63 (43.84)
        2:05.66 (43.03)     2:49.50 (43.84)
 11 Trenteseaux, Brad M    14 EPBGC             2:50.75    2:51.87  
                 37.41      1:19.96 (42.55)
        2:06.23 (46.27)     2:51.87 (45.64)
 12 Thom, Evan J           13 MD-NE             2:51.84    2:56.43  
                 40.41      1:26.28 (45.87)
        2:11.59 (45.31)     2:56.43 (44.84)
 13 Gibbs, Daniel R        14 EPBGC             2:54.97    2:57.91  
                 39.17      1:22.79 (43.62)
        2:09.80 (47.01)     2:57.91 (48.11)