Carrollwood Village Swim Team                 Uploaded on 4/11/2010
Boys & Girls Clubs National Swimming Champs - 4/9/2010 to 4/11/2010 
 2010 Boys & Girls Club National Championships, Sanction #: A-5079  
             Hosted By:  Carrollwood Village Swim Team              
         North Shore Pool, St. Petersburg, Fl (FL-FL, USA)          
 
 Event 108  Boys 13-14 200 Yard IM
==================================================================
  Meet Record: # 2:01.17  2002      Mitchell, Brad, BGNW
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Lin, Alex              13 ABBE-MR           2:08.00    2:09.14  
                 28.73      1:02.60 (33.87)
        1:39.44 (36.84)     2:09.14 (29.70)
  2 Smith, Alex A          13 BGNW-MR           2:08.22    2:10.97  
                 27.58      1:00.83 (33.25)
        1:41.12 (40.29)     2:10.97 (29.85)
  3 Cooper, Ian A          13 BGNW-MR           2:21.44    2:20.10  
                 30.46      1:04.60 (34.14)
        1:47.71 (43.11)     2:20.10 (32.39)
  4 Bucero, Nikolas J      14 ABBE-MR           2:20.00    2:20.40  
                 30.92      1:07.07 (36.15)
        1:49.35 (42.28)     2:20.40 (31.05)
  5 Conceicao, Brandon L   13 TEAM-NE           2:22.41    2:23.24  
                 31.12      1:07.19 (36.07)
        1:50.60 (43.41)     2:23.24 (32.64)
  6 Ifshin, Alec D         14 BGNW-MR           2:19.31    2:23.96  
                 31.05      1:08.88 (37.83)
        1:50.01 (41.13)     2:23.96 (33.95)
  7 Jiang, David           14 ABBE-MR           2:28.00    2:25.41  
                 31.97      1:10.72 (38.75)
        1:50.86 (40.14)     2:25.41 (34.55)
  8 Salvatore, Luke J      13 BGNW-MR           2:26.13    2:29.52  
                 34.02      1:12.95 (38.93)
        1:55.56 (42.61)     2:29.52 (33.96)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Gu, Jerry Z            13 TEAM-NE           2:37.70    2:32.82  
                 35.08      1:15.70 (40.62)
        1:56.87 (41.17)     2:32.82 (35.95)
 10 MacKinnon, Jake        13 DMARR             2:37.91    2:34.02  
                 35.57      1:14.38 (38.81)
        2:00.21 (45.83)     2:34.02 (33.81)
 11 Lobo, Patrick T        13 TAC-VA            2:26.35    2:35.81  
                 35.52      1:13.88 (38.36)
        2:01.57 (47.69)     2:35.81 (34.24)
 12 Trenteseaux, Brad M    14 EPBGC             2:40.25    2:36.25  
                 33.51      1:14.50 (40.99)
        2:02.03 (47.53)     2:36.25 (34.22)
 13 Thom, Evan J           13 MD-NE             2:35.83    2:36.29  
                 34.19      1:15.64 (41.45)
        2:03.86 (48.22)     2:36.29 (32.43)
 14 Melcher, Brett T       13 GNBC-MA           2:43.47    2:37.01  
                 35.05      1:16.58 (41.53)
        2:01.43 (44.85)     2:37.01 (35.58)
 15 Cui, Richard Z         14 TEAM-NE           2:45.24    2:44.53  
                 37.55      1:25.33 (47.78)
        2:08.75 (43.42)     2:44.53 (35.78)
 16 Phene, Sharvaj K       13 MD-NE             2:39.39    2:47.79  
                 36.17      1:16.94 (40.77)
        2:09.74 (52.80)     2:47.79 (38.05)