Carrollwood Village Swim Team                 Uploaded on 4/11/2010
Boys & Girls Clubs National Swimming Champs - 4/9/2010 to 4/11/2010 
 2010 Boys & Girls Club National Championships, Sanction #: A-5079  
             Hosted By:  Carrollwood Village Swim Team              
         North Shore Pool, St. Petersburg, Fl (FL-FL, USA)          
 
 Event 118  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
==================================================================
  Meet Record: # 49.09  2000      Byers, Lowell, MKBC
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 DeLeon, Nicholas M     14 TAC-VA              51.85      53.45  
                 26.34        53.45 (27.11)
  2 Smith, Alex A          13 BGNW-MR             52.08      53.71  
                 26.19        53.71 (27.52)
  3 Bucero, Nikolas J      14 ABBE-MR             53.70      53.93  
                 26.78        53.93 (27.15)
  4 Baudinet, Michael C    14 BGNW-MR             53.92      54.13  
                 26.40        54.13 (27.73)
  5 Lin, Alex              13 ABBE-MR             52.30      54.32  
                 26.49        54.32 (27.83)
  6 Hackett, Liam R        14 BGNW-MR             55.80      55.39  
                 26.59        55.39 (28.80)
  7 Conceicao, Brandon L   13 TEAM-NE             57.26      57.15  
                 27.45        57.15 (29.70)
  8 Jiang, David           14 ABBE-MR             56.30      58.30  
                 27.44        58.30 (30.86)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Salvatore, Luke J      13 BGNW-MR             58.27      59.44  
                 28.41        59.44 (31.03)
 10 Wray, Connor           13 CUDA              1:04.50    1:00.72  
                 28.70      1:00.72 (32.02)
 11 Luk, Arnold B          13 ABBE-MR             59.90    1:01.32  
                 28.81      1:01.32 (32.51)
 12 MacKinnon, Jake        13 DMARR             1:03.04    1:01.56  
                 29.05      1:01.56 (32.51)
 13 Lobo, Patrick T        13 TAC-VA              59.80    1:03.29  
                 30.63      1:03.29 (32.66)
 14 Johnson, Joshua        14 DMARR             1:04.47    1:04.25  
                 31.26      1:04.25 (32.99)
 15 Brennan, Paul J        13 EPBGC             1:08.39    1:04.87  
                 30.69      1:04.87 (34.18)
 16 Naithani, Krishnam     14 EPBGC             1:08.33    1:06.49  
                 31.67      1:06.49 (34.82)
 -----------------------------------------------------------------
 17 Cui, Richard Z         14 TEAM-NE           1:05.68    1:06.66  
                 31.70      1:06.66 (34.96)
 18 Gibbs, Daniel R        14 EPBGC             1:09.06    1:07.00  
                 31.42      1:07.00 (35.58)
 -----------------------------------------------------------------
 19 Hudson, Tyler S        14 SHHA-AM           1:13.34    1:10.42  
                 32.82      1:10.42 (37.60)
 20 Noland, Peter          13 WORC-ZZ           1:11.59    1:11.30  
                 33.07      1:11.30 (38.23)
 21 Edge, Ethan C          13 GNBC-MA           1:16.35    1:13.56  
                 34.73      1:13.56 (38.83)