Carrollwood Village Swim Team                 Uploaded on 4/11/2010
Boys & Girls Clubs National Swimming Champs - 4/9/2010 to 4/11/2010 
 2010 Boys & Girls Club National Championships, Sanction #: A-5079  
             Hosted By:  Carrollwood Village Swim Team              
         North Shore Pool, St. Petersburg, Fl (FL-FL, USA)          
 
 Event 120  Boys Senior 100 Yard Freestyle
==================================================================
  Meet Record: # 46.66  4/11/2009 Braden J Clarke, BGNW Marlins
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Hadley, Matthew J      18 BGNW-MR             46.76      48.07  
                 23.53        48.07 (24.54)
  2 McKenna, Brian W       16 ABBE-MR             48.50      48.78  
                 24.17        48.78 (24.61)
  2 Carr, John P           17 BGNW-MR             48.22      48.78  
                 23.66        48.78 (25.12)
  4 Simon, Henry L         15 BGNW-MR             50.28      51.08  
                 24.98        51.08 (26.10)
  5 Carr, Charlie M        16 BGNW-MR             50.29      51.16  
                 24.63        51.16 (26.53)
  6 Sherman, Alec R        17 BGNW-MR             51.12      51.20  
                 24.99        51.20 (26.21)
  7 Fitzgibbon, Sean R     24 GNBC-MA             52.60      51.59  
                 24.69        51.59 (26.90)
  8 Palumbo, Taylor S      15 BGNW-MR             51.44      52.37  
                 25.20        52.37 (27.17)
 -----------------------------------------------------------------
  9 Kleinsmith, Ian P      15 BGNW-MR             52.88      52.59  
                 25.51        52.59 (27.08)
 10 Whitaker, Charlie C    18 CVST-FL             54.62      53.02  
                 25.33        53.02 (27.69)
 11 Fletcher, Henry R      15 BGNW-MR             53.04      53.20  
                 25.86        53.20 (27.34)
 12 Delage, Casey R        17 TEAM-NE             53.15      53.40  
                 25.56        53.40 (27.84)
 13 Kojes, Arthur J        17 ABBE-MR             53.00      53.49  
                 25.81        53.49 (27.68)
 14 Streu, Mitchell N      16 CVST-FL                NT      55.61  
                 26.56        55.61 (29.05)
 15 Konczeski-Sullivan, C  16 CVST-FL             57.34      55.66  
                 26.62        55.66 (29.04)
 16 Usner, Benjamin R      17 SHHA-AM             55.48      55.95  
                 26.89        55.95 (29.06)
 -----------------------------------------------------------------
 17 Gonzalez, Adriel A     15 ABBE-MR             56.21      56.56  
                 26.70        56.56 (29.86)
 18 Stein, Corey A         15 CVST-FL             59.36      56.59  
                 27.30        56.59 (29.29)
 -----------------------------------------------------------------
 19 Shea, John             17 TEAM-NE             57.54      56.60  
                 26.95        56.60 (29.65)
 20 Lam, Aaron             17 ABBE-MR             54.00      56.69  
                 26.73        56.69 (29.96)
 21 Baptiste, Chris        17 TEAM-NE             54.94      56.80  
                 27.07        56.80 (29.73)
 22 Johnston, Robert T     16 SHHA-AM             59.95      57.24  
                 27.71        57.24 (29.53)
 23 Etheridge, Ethan       16 PBGC              1:00.04      57.89  
                 26.87        57.89 (31.02)
 24 Silverman, Dean B      17 BGNW-MR             56.05      58.16  
                 27.98        58.16 (30.18)
 25 Oslund, Tyler          17 TEAM-NE             57.89      58.64  
                 27.89        58.64 (30.75)
 26 Johnson, Sam H         15 BGNW-MR             56.53      58.90  
                 28.16        58.90 (30.74)
 27 O'Donnell, Sean        15 DMARR               57.49      59.02  
                 27.74        59.02 (31.28)
 28 Welch, Tom A           26 GNBC-MA             57.00      59.34  
                 28.41        59.34 (30.93)
 29 Brinkman, Tim O        16 TEAM-NE           1:01.03      59.40  
                 28.79        59.40 (30.61)
 30 Barry, David           16 DMARR             1:01.84    1:00.19  
                 28.76      1:00.19 (31.43)
 31 Morton, Mike D         24 GNBC-MA             57.69    1:00.98  
                 28.05      1:00.98 (32.93)
 32 Chomicki, Martin       15 DMARR             1:01.84    1:01.14  
                 29.64      1:01.14 (31.50)
 33 Loomcharoen, Gunn      17 CBGC-NJ           1:02.16    1:01.90  
                 29.54      1:01.90 (32.36)
 34 Schmelzer, William G   15 SHHA-AM           1:06.92    1:06.84  
                 31.06      1:06.84 (35.78)
 35 Johanson, Daniel       16 WORC-ZZ           1:09.44    1:11.03  
                 33.93      1:11.03 (37.10)
 36 Baptiste, Benjamin     15 TEAM-NE           1:13.25    1:15.29  
                 35.24      1:15.29 (40.05)
 37 Sardja, Kevin          15 CVST-FL                NT    1:18.39  
                 35.63      1:18.39 (42.76)