Sarasota YMCA Sharks                          Uploaded on 6/11/2011
  2011 Bumpy Jones International Classic - 6/10/2011 to 6/12/2011   
   Sanctioned by Florida LMSC for USMS Inc., Sanction #: 141-019    
                Selby Aquatic Center (FL -FL , USA)                 
 
 Event 6  Men 18-24 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Brown, Scott V         23 Sarasota YMCA Sh  2:10.00    2:15.61  
                 32.07      1:06.34 (34.27)
        1:41.51 (35.17)     2:15.61 (34.10)
  2 Garza, Richard J       23 Fort Lauderdale-  2:20.88    2:20.04  
                 31.56      1:08.08 (36.52)
        1:43.90 (35.82)     2:20.04 (36.14)
  3 Barbero, Matias J      23 UNAT-14           2:50.00    2:37.99  
                 33.34      1:12.81 (39.47)
        1:55.43 (42.62)     2:37.99 (42.56)
  4 Greve, Jesse A         21 Y of Central Flo  2:40.96    2:45.88  
                 37.27      1:20.32 (43.05)
      2:45.88 (1:25.56)                    
  5 Bordenave, Keven       24 Daytona Beach Ma  2:32.00    2:48.35  
                 37.21      1:19.45 (42.24)
        2:03.92 (44.47)     2:48.35 (44.43)
 
 Event 6  Men 25-29 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Cuticchia, Tommie A    28 Plantation Swim-  2:21.99    2:13.11  
                 31.14      1:04.84 (33.70)
        1:39.26 (34.42)     2:13.11 (33.85)
 
 Event 6  Men 30-34 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Bhawanie, Terence C    34 Fort Lauderdale-  3:00.00    2:34.80  
                 36.07      1:15.95 (39.88)
        1:55.56 (39.61)     2:34.80 (39.24)
 
 Event 6  Men 35-39 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hooper, Matt           38 UNAT-50           2:12.10    2:12.14  
                 31.53      1:05.51 (33.98)
        1:39.77 (34.26)     2:12.14 (32.37)
  2 Palace, Mark           38 Virginia Masters  2:20.62    2:21.05  
                 33.04      1:08.50 (35.46)
        1:45.79 (37.29)     2:21.05 (35.26)
  3 Pardo, Robert R        38 Fort Lauderdale-  2:21.14    2:21.74  
                 30.96      1:05.81 (34.85)
        1:43.07 (37.26)     2:21.74 (38.67)
 
 Event 6  Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Read, David M          43 Fort Lauderdale-  2:20.99    2:12.32  
                 31.05      1:04.67 (33.62)
        1:38.47 (33.80)     2:12.32 (33.85)
  2 Miner, David           43 Sarasota YMCA Sh  2:28.78    2:28.77  
                 33.72      1:10.97 (37.25)
        1:49.37 (38.40)     2:28.77 (39.40)
  3 Tyle, Scott            42 Sarasota YMCA Sh  2:35.45    2:31.94  
                 33.97      1:11.77 (37.80)
        1:52.06 (40.29)     2:31.94 (39.88)
 
 Event 6  Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Saylor, Brian D        51 Sarasota YMCA Sh  2:17.00    2:15.68  
                 31.62      1:06.03 (34.41)
        1:40.61 (34.58)     2:15.68 (35.07)
  2 Brenner, Bill          53 Sarasota YMCA Sh  2:18.00    2:17.57  
                 32.34      1:07.25 (34.91)
        1:42.70 (35.45)     2:17.57 (34.87)
  3 Calvert, Mark A        52 Tampa Metro Mast  2:32.00    2:26.91  
                 33.88      1:11.02 (37.14)
        1:48.55 (37.53)     2:26.91 (38.36)
  4 Hendrick, Marty        53 Fort Lauderdale-  2:40.77    2:33.97  
                 35.77      1:14.84 (39.07)
        1:54.72 (39.88)     2:33.97 (39.25)
  5 Weigand, Tom J         54 Sarasota YMCA Sh  2:40.40    2:34.79  
                 36.53      1:15.89 (39.36)
        1:55.67 (39.78)     2:34.79 (39.12)
  6 Letourneau, John       50 Sarasota YMCA Sh  3:00.00    2:47.09  
                 35.12      1:16.15 (41.03)
        2:02.29 (46.14)     2:47.09 (44.80)
  7 Gomez, Roman R         53 T2 Naples Master  3:56.39    3:51.86  
                 49.04    1:52.52 (1:03.48)
      2:55.77 (1:03.25)     3:51.86 (56.09)
  8 Cajka, Paul A          54 Sarasota YMCA Sh  4:16.93    4:15.06  
                 56.56    2:02.43 (1:05.87)
      3:08.72 (1:06.29)   4:15.06 (1:06.34)
 
 Event 6  Men 55-59 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Drennen, Mark A        55 Sarasota YMCA Sh  2:20.55    2:15.65  
                 32.67      1:07.23 (34.56)
        1:42.24 (35.01)     2:15.65 (33.41)
  2 Rotole, Gregory S      57 Florida Maverick  3:45.00    3:39.29  
                 47.12      1:45.11 (57.99)
        2:43.83 (58.72)     3:39.29 (55.46)
 
 Event 6  Men 60-64 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Voisard, Brian S       60 Winter Haven Mas  2:30.00    2:26.94  
                 34.40      1:11.15 (36.75)
        1:49.15 (38.00)     2:26.94 (37.79)
  2 Howle, Gary A          60 Fort Lauderdale-  2:45.00    2:46.72  
                 39.69      1:22.29 (42.60)
        2:05.14 (42.85)     2:46.72 (41.58)
 -- Aldrich, Bob E         62 St Pete Masters-  2:55.00         DQ  
                 37.28      1:19.91 (42.63)
        2:04.42 (44.51)          DQ (41.28)
 
 Event 6  Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Quiggin, David         67 Gold Coast Maste  2:28.13    2:27.34  
                 34.20      1:12.04 (37.84)
        1:49.72 (37.68)     2:27.34 (37.62)
  2 Lodwig, Keefe L        68 Sarasota YMCA Sh  4:15.00    2:30.77  
                 33.29      1:11.72 (38.43)
        1:51.57 (39.85)     2:30.77 (39.20)
  3 Soderstrom, Jan        66 Sarasota YMCA Sh  2:42.85    2:47.33  
                 37.57      1:20.65 (43.08)
        2:05.64 (44.99)     2:47.33 (41.69)
  4 Rodenfels, Bill        69 Florida Aquatic-  3:31.00    3:35.35  
                 44.61      1:40.62 (56.01)
      2:41.12 (1:00.50)     3:35.35 (54.23)
  5 Trevison, Rick         69 Florida Aquatic-  3:34.00    3:43.61  
                 50.87      1:49.02 (58.15)
        2:48.73 (59.71)     3:43.61 (54.88)
  6 Petersen, Thomas L     65 Tampa Metro Mast  4:15.00    3:52.96  
                 51.94      1:50.75 (58.81)
      2:53.30 (1:02.55)     3:52.96 (59.66)
  7 Hickey, Ken R          66 Y of Central Flo  3:28.00    4:05.09  
                 51.41    1:53.22 (1:01.81)
      3:00.13 (1:06.91)   4:05.09 (1:04.96)
 
 Event 6  Men 70-74 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Brown, Doug B          72 Gold Coast Maste  3:30.00    3:02.87  
                 41.73      1:28.54 (46.81)
        2:15.60 (47.06)     3:02.87 (47.27)
  2 Hollander, Martin W    72 Sarasota YMCA Sh  3:40.00    3:42.55  
                 45.31      1:39.92 (54.61)
      2:41.27 (1:01.35)   3:42.55 (1:01.28)
  3 Browne, James F        73 Florida Maverick  5:00.00    4:41.93  
               1:05.32    2:17.57 (1:12.25)
      3:31.50 (1:13.93)   4:41.93 (1:10.43)
 
 Event 6  Men 75-79 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Wendel, Hans D         75 Maine Masters Sw  4:30.00    5:13.01  
               1:05.88    2:27.27 (1:21.39)
      3:50.49 (1:23.22)   5:13.01 (1:22.52)
 
 Event 6  Men 80-84 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kutanovski, Milan      82 Florida Aquatic-  4:23.81    4:39.29  
               1:06.94    2:22.52 (1:15.58)
      3:36.76 (1:14.24)   4:39.29 (1:02.53)
  2 Burbridge, Keith       83 Florida Maverick  8:00.00    6:51.96  
                                3:19.83 ( )
      5:10.28 (1:50.45)   6:51.96 (1:41.68)