Sarasota YMCA Sharks                          Uploaded on 6/11/2011
  2011 Bumpy Jones International Classic - 6/10/2011 to 6/12/2011   
   Sanctioned by Florida LMSC for USMS Inc., Sanction #: 141-019    
                Selby Aquatic Center (FL -FL , USA)                 
 
 Event 8  Men 18-24 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Shaheen, Luke          23 Sarasota YMCA Sh    27.00      28.43  
  2 Barbero, Matias J      23 UNAT-14             40.00      33.42  
  3 Greve, Jesse A         21 Y of Central Flo    39.81      39.54  
 
 Event 8  Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Cuticchia, Tommie A    28 Plantation Swim-    29.49      29.03  
  2 Schlichter, Zachary M  28 Fort Lauderdale-    33.00      30.71  
 
 Event 8  Men 30-34 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Schmall, Thomas H      34 Southern Masters    32.95      30.93  
 
 Event 8  Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hooper, Matt           38 UNAT-50             29.60      29.39  
  2 Palace, Mark           38 Virginia Masters    32.23      33.16  
 
 Event 8  Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mortimer, Steve R      41 Sarasota YMCA Sh    27.45      27.63  
  2 Stier, Scott J         42 Sarasota YMCA Sh    31.02      29.84  
  3 Lockaby, Jay           41 Sarasota YMCA Sh    30.00      29.91  
  4 Read, David M          43 Fort Lauderdale-    32.99      30.26  
 
 Event 8  Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Keen, John M           48 Y of Central Flo    34.00      34.04  
 
 Event 8  Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Specht, Bill L         53 St Pete Masters-    29.00      29.54  
  2 Saylor, Brian D        51 Sarasota YMCA Sh    31.00      30.00  
  3 Grossman, Steve W      50 Sarasota YMCA Sh    34.60      32.25  
  4 Hendrick, Marty        53 Fort Lauderdale-    35.88      33.08  
  5 Sylvester, John E      54 Sarasota YMCA Sh    35.50      33.51  
  6 Weigand, Tom J         54 Sarasota YMCA Sh    38.75      36.92  
  7 Bennett, Ted J         52 Bradenton Master    39.00      38.86  
 
 Event 8  Men 55-59 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Freeman, Stephan J     55 St Pete Masters-    32.00      32.69  
 
 Event 8  Men 65-69 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Quiggin, David         67 Gold Coast Maste    33.30      32.20  
  2 Lodwig, Keefe L        68 Sarasota YMCA Sh    33.00      32.38  
  3 Desanctis, Carlos A    66 UNAT-15             51.00      48.64  
  4 Ragan, Bill E          69 Florida Maverick  2:10.00    2:32.15  
 
 Event 8  Men 70-74 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kilbourne, Charles E   72 Masters of South    46.50      46.32  
 
 Event 8  Men 80-84 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Williams, Robert M     84 Florida Maverick  1:45.00    1:49.48