Sarasota YMCA Sharks                          Uploaded on 6/11/2011
  2011 Bumpy Jones International Classic - 6/10/2011 to 6/12/2011   
   Sanctioned by Florida LMSC for USMS Inc., Sanction #: 141-019    
                Selby Aquatic Center (FL -FL , USA)                 
 
 Event 12  Men 18-24 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Garza, Richard J       23 Fort Lauderdale-  2:45.00    2:35.70  
                 31.99      1:14.63 (42.64)
        2:01.71 (47.08)     2:35.70 (33.99)
  2 Barbero, Matias J      23 UNAT-14           3:20.00    3:00.71  
                 34.93      1:23.17 (48.24)
        2:18.42 (55.25)     3:00.71 (42.29)
 
 Event 12  Men 25-29 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Cuticchia, Tommie A    28 Plantation Swim-  2:38.99    2:35.13  
                 31.39      1:12.43 (41.04)
        2:00.85 (48.42)     2:35.13 (34.28)
  2 Schlichter, Zachary M  28 Fort Lauderdale-  2:50.00    2:39.87  
                 32.98      1:15.15 (42.17)
        2:02.52 (47.37)     2:39.87 (37.35)
 
 Event 12  Men 30-34 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Schmall, Thomas H      34 Southern Masters  2:46.43    2:40.26  
                 32.74      1:13.02 (40.28)
        2:02.21 (49.19)     2:40.26 (38.05)
 
 Event 12  Men 35-39 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hooper, Matt           38 UNAT-50           2:26.70    2:33.49  
                 32.17      1:12.71 (40.54)
        1:58.19 (45.48)     2:33.49 (35.30)
 
 Event 12  Men 40-44 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mortimer, Steve R      41 Sarasota YMCA Sh  2:23.68    2:23.41  
                 30.94      1:08.66 (37.72)
        1:50.83 (42.17)     2:23.41 (32.58)
  2 Read, David M          43 Fort Lauderdale-  2:45.99    2:40.44  
                 32.52      1:13.92 (41.40)
        2:03.31 (49.39)     2:40.44 (37.13)
  3 Lockaby, Jay           41 Sarasota YMCA Sh  2:35.99    2:43.55  
                 31.87      1:14.40 (42.53)
        2:06.48 (52.08)     2:43.55 (37.07)
 
 Event 12  Men 50-54 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hendrick, Marty        53 Fort Lauderdale-  2:35.77    2:54.63  
                 34.84      1:21.53 (46.69)
        2:14.72 (53.19)     2:54.63 (39.91)
 
 Event 12  Men 55-59 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Drennen, Mark A        55 Sarasota YMCA Sh  2:45.55    2:36.59  
                 34.84      1:18.37 (43.53)
        2:01.96 (43.59)     2:36.59 (34.63)
  2 Brown, Rob V           59 Sarasota YMCA Sh  3:00.00    2:48.52  
                 36.82      1:23.51 (46.69)
        2:11.48 (47.97)     2:48.52 (37.04)
  3 Freeman, Stephan J     55 St Pete Masters-  3:03.00    3:05.00  
                 34.72      1:28.26 (53.54)
        2:22.87 (54.61)     3:05.00 (42.13)
 
 Event 12  Men 60-64 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Voisard, Brian S       60 Winter Haven Mas  2:53.13    2:49.76  
                 34.77      1:18.74 (43.97)
        2:11.35 (52.61)     2:49.76 (38.41)
 
 Event 12  Men 65-69 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Desanctis, Carlos A    66 UNAT-15           3:45.00    3:54.20  
                 53.06    1:58.85 (1:05.79)
      3:05.75 (1:06.90)     3:54.20 (48.45)
 
 Event 12  Men 70-74 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kilbourne, Charles E   72 Masters of South  4:10.10    4:02.82  
                 55.23    2:05.94 (1:10.71)
      3:11.98 (1:06.04)     4:02.82 (50.84)
  2 Hollander, Martin W    72 Sarasota YMCA Sh  4:20.00    4:26.08  
               1:00.79    2:14.04 (1:13.25)
      3:31.36 (1:17.32)     4:26.08 (54.72)
 
 Event 12  Men 75-79 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Weatherbee, Charles E  79 Florida Maverick  4:10.00    4:19.30  
               1:01.80    2:10.03 (1:08.23)
      3:27.73 (1:17.70)     4:19.30 (51.57)
 
 Event 12  Men 80-84 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Williams, Robert M     84 Florida Maverick  6:15.00    6:27.30  
               1:58.94    3:24.09 (1:25.15)
      5:20.07 (1:55.98)   6:27.30 (1:07.23)