Sarasota YMCA Sharks                          Uploaded on 6/11/2011
  2011 Bumpy Jones International Classic - 6/10/2011 to 6/12/2011   
   Sanctioned by Florida LMSC for USMS Inc., Sanction #: 141-019    
                Selby Aquatic Center (FL -FL , USA)                 
 
 Event 20  Women 25-29 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Cullen, Jennifer N     26 Tampa Metro Mast  5:49.37    5:57.94  
                 41.47      1:26.60 (45.13)
        2:12.05 (45.45)     2:57.91 (45.86)
        3:43.09 (45.18)     4:29.72 (46.63)
        5:14.90 (45.18)     5:57.94 (43.04)
  2 Conley-Guido, Melissa  27 Sarasota YMCA Sh  7:10.14    7:15.89  
                 46.59      1:43.49 (56.90)
        2:39.28 (55.79)     3:36.72 (57.44)
        4:32.38 (55.66)     5:29.73 (57.35)
        6:23.40 (53.67)     7:15.89 (52.49)
 
 Event 20  Women 30-34 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hester, Heidi R        31 Plantation Swim-  5:00.02    4:58.92  
                 36.11      1:14.89 (38.78)
        1:53.25 (38.36)     2:31.74 (38.49)
        3:09.24 (37.50)     3:46.67 (37.43)
        4:23.54 (36.87)     4:58.92 (35.38)
  2 Matthews, Valerie C    33 Florida Aquatic-  6:37.89    5:57.57  
                 39.00      1:22.73 (43.73)
        2:08.04 (45.31)     2:53.79 (45.75)
        3:40.19 (46.40)     4:26.57 (46.38)
        5:12.22 (45.65)     5:57.57 (45.35)
  3 Kramer, Chloe C        34 Sarasota YMCA Sh  8:16.00    7:45.80  
                 48.41      1:46.70 (58.29)
      2:46.86 (1:00.16)   3:47.05 (1:00.19)
      4:47.40 (1:00.35)     5:47.33 (59.93)
      6:47.55 (1:00.22)     7:45.80 (58.25)
 
 Event 20  Women 35-39 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mayville-Armas, Janey  37 Fort Lauderdale-  5:15.00    5:10.23  
                 32.56      1:08.25 (35.69)
        1:45.56 (37.31)     2:24.56 (39.00)
        3:04.61 (40.05)     3:45.98 (41.37)
        4:27.77 (41.79)     5:10.23 (42.46)
  2 Volz, Kristin R        38 Fort Lauderdale-  6:55.59    7:04.97  
                 48.58      1:42.63 (54.05)
        2:37.16 (54.53)     3:31.87 (54.71)
        4:26.10 (54.23)     5:20.55 (54.45)
        6:13.54 (52.99)     7:04.97 (51.43)
  3 Rosenblat, Daniela     36 Fort Lauderdale-  7:53.39    7:40.80  
                 49.90      1:46.71 (56.81)
        2:45.42 (58.71)   3:45.88 (1:00.46)
        4:44.43 (58.55)   5:45.27 (1:00.84)
        6:44.14 (58.87)     7:40.80 (56.66)
 
 Event 20  Women 40-44 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Visser, Linda          41 Y of Central Flo  5:15.00    5:02.50  
                 34.80      1:12.69 (37.89)
        1:50.75 (38.06)     2:29.48 (38.73)
        3:08.02 (38.54)     3:46.73 (38.71)
        4:25.12 (38.39)     5:02.50 (37.38)
  2 Good, Tricia           40 Colorado Masters  5:25.00    5:18.10  
                 36.71      1:16.98 (40.27)
        1:57.20 (40.22)     2:37.62 (40.42)
        3:18.08 (40.46)     3:58.61 (40.53)
        4:38.89 (40.28)     5:18.10 (39.21)
 
 Event 20  Women 45-49 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Bennett, Ellen K       48 Sarasota YMCA Sh  5:10.00    5:11.79  
                 34.99      1:14.24 (39.25)
        1:54.13 (39.89)     2:34.36 (40.23)
        3:14.10 (39.74)     3:53.18 (39.08)
      5:11.79 (1:18.61)                    
  2 Spivey, Kelly M        48 Tampa Metro Mast  6:29.85    6:17.35  
                 42.50      1:30.22 (47.72)
        2:18.27 (48.05)     3:07.33 (49.06)
        3:55.86 (48.53)     4:44.95 (49.09)
        5:32.23 (47.28)     6:17.35 (45.12)
  3 Howle, Stacey          45 Sarasota YMCA Sh  6:40.00    6:31.41  
                 44.30      1:32.44 (48.14)
        2:22.26 (49.82)     3:12.32 (50.06)
        4:02.78 (50.46)     4:53.22 (50.44)
        5:43.80 (50.58)     6:31.41 (47.61)
  4 Ferris, Rita F         45 Sarasota YMCA Sh  8:38.38    8:26.03  
                 52.48    1:55.06 (1:02.58)
      3:00.91 (1:05.85)   4:06.98 (1:06.07)
      5:14.23 (1:07.25)   6:20.22 (1:05.99)
      7:26.60 (1:06.38)     8:26.03 (59.43)
  5 Bogue, Sherri L        47 Florida Maverick 10:11.86    9:51.42  
               1:05.28    2:18.23 (1:12.95)
      3:32.34 (1:14.11)   4:48.72 (1:16.38)
      6:05.13 (1:16.41)   7:22.26 (1:17.13)
      8:37.69 (1:15.43)   9:51.42 (1:13.73)
 
 Event 20  Women 50-54 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Parker Palace, Kelly   50 Virginia Masters  4:59.30    5:04.56  
                 34.43      1:12.14 (37.71)
        1:50.68 (38.54)     2:29.38 (38.70)
        3:07.91 (38.53)     3:46.54 (38.63)
        4:25.42 (38.88)     5:04.56 (39.14)
  2 Wenzel, Chris          52 Fort Lauderdale-  5:50.00    5:40.62  
                 38.08      1:21.15 (43.07)
        2:05.60 (44.45)     2:51.14 (45.54)
        3:34.51 (43.37)     4:18.47 (43.96)
        5:01.54 (43.07)     5:40.62 (39.08)
  3 Lind, Celeste          52 Area Tallahassee  5:42.00    5:43.29  
                 39.24      1:22.17 (42.93)
        2:05.40 (43.23)     2:49.43 (44.03)
        3:32.92 (43.49)     4:17.55 (44.63)
        5:01.03 (43.48)     5:43.29 (42.26)
  4 Mc Nulty, Barbara A    54 St Pete Masters-  5:59.47    5:58.96  
                 40.43      1:26.28 (45.85)
        2:12.64 (46.36)     2:59.77 (47.13)
        3:45.62 (45.85)     4:31.95 (46.33)
        5:16.28 (44.33)     5:58.96 (42.68)
  5 Weger, Tammy J         51 Sarasota YMCA Sh  6:43.58    6:17.72  
                 43.07      1:30.85 (47.78)
        2:19.34 (48.49)     3:07.77 (48.43)
        3:55.40 (47.63)     4:43.69 (48.29)
        5:30.77 (47.08)     6:17.72 (46.95)
  6 Carey, Josephine S     50 T2 Naples Master       NT    6:38.29  
                 43.76      1:33.36 (49.60)
        2:24.23 (50.87)     3:14.79 (50.56)
        4:06.72 (51.93)     4:57.85 (51.13)
        5:49.03 (51.18)     6:38.29 (49.26)
  7 Kunzle, Nancy L        53 Florida Aquatic-  7:30.00    7:22.33  
                 47.52      1:44.14 (56.62)
        2:41.74 (57.60)     3:39.49 (57.75)
        4:36.12 (56.63)     5:33.62 (57.50)
        6:29.15 (55.53)     7:22.33 (53.18)
  8 Singleton, Kathy       54 Sarasota YMCA Sh 10:15.00    8:56.59  
                 59.30    2:09.22 (1:09.92)
      3:18.68 (1:09.46)   4:27.58 (1:08.90)
      5:35.71 (1:08.13)   6:44.94 (1:09.23)
      7:53.65 (1:08.71)   8:56.59 (1:02.94)
 
 Event 20  Women 55-59 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Protzman, Barbara      57 Gold Coast Maste  6:00.00    6:08.40  
                 40.96      1:27.28 (46.32)
        2:14.18 (46.90)     3:02.10 (47.92)
        3:48.65 (46.55)     4:36.06 (47.41)
        5:22.23 (46.17)     6:08.40 (46.17)
  2 Harrelson, Jo Ann      55 St Pete Masters-  6:20.00    6:41.60  
                 44.75      1:35.01 (50.26)
        2:24.09 (49.08)     3:15.17 (51.08)
        4:05.57 (50.40)     4:57.82 (52.25)
        5:49.36 (51.54)     6:41.60 (52.24)
  3 Massara, Maureen W     55 T2 Naples Master  7:36.94    7:31.76  
                 50.61      1:47.85 (57.24)
        2:47.75 (59.90)     3:46.53 (58.78)
        4:44.99 (58.46)     5:42.95 (57.96)
        6:39.79 (56.84)     7:31.76 (51.97)
 
 Event 20  Women 60-64 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Moore, Meredith A      62 T2 Naples Master  6:13.00    6:11.39  
                 41.93      1:29.20 (47.27)
        2:17.19 (47.99)     3:05.14 (47.95)
        3:52.59 (47.45)     4:39.62 (47.03)
        5:26.80 (47.18)     6:11.39 (44.59)
  2 Riley, Linda M         64 Sarasota YMCA Sh  8:56.22    8:33.49  
                 58.94    2:04.87 (1:05.93)
      3:11.05 (1:06.18)   4:15.31 (1:04.26)
      5:21.64 (1:06.33)   6:25.43 (1:03.79)
      7:31.76 (1:06.33)   8:33.49 (1:01.73)
 
 Event 20  Women 65-69 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Webb, Linda            66 Fort Lauderdale-  7:17.62    6:46.17  
                 44.69      1:36.54 (51.85)
        2:28.68 (52.14)     3:20.77 (52.09)
        4:12.84 (52.07)     5:05.45 (52.61)
        5:57.31 (51.86)     6:46.17 (48.86)
  2 Tyler, Sarah L         66 Sierra Nevada Ma  7:45.00    7:12.04  
                 47.68      1:38.95 (51.27)
        2:33.39 (54.44)     3:29.92 (56.53)
        4:25.04 (55.12)     5:21.44 (56.40)
        6:16.58 (55.14)     7:12.04 (55.46)
  3 Ensign, Jeanne         65 Pacific Northwes  8:08.76    8:17.37  
                 57.55    2:01.28 (1:03.73)
      3:03.50 (1:02.22)   4:08.10 (1:04.60)
      5:10.46 (1:02.36)   6:14.22 (1:03.76)
      7:16.68 (1:02.46)   8:17.37 (1:00.69)
  4 Bradley, Marianne E    68 Florida Aquatic-  8:22.07    8:45.61  
                 57.82    2:05.18 (1:07.36)
      3:12.93 (1:07.75)   4:21.23 (1:08.30)
      5:27.28 (1:06.05)   6:36.06 (1:08.78)
      7:42.25 (1:06.19)   8:45.61 (1:03.36)
  5 Trevison, Ellie        68 Florida Aquatic- 10:07.00    9:22.82  
               1:02.66    2:13.67 (1:11.01)
      3:24.23 (1:10.56)   4:36.67 (1:12.44)
      5:47.85 (1:11.18)   7:01.38 (1:13.53)
      8:13.23 (1:11.85)   9:22.82 (1:09.59)
 
 Event 20  Women 70-74 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jebe, Margit H         73 T2 Naples Master  7:40.00    7:18.47  
                 51.08      1:47.24 (56.16)
        2:42.14 (54.90)     3:37.86 (55.72)
        4:32.31 (54.45)     5:29.03 (56.72)
        6:24.43 (55.40)     7:18.47 (54.04)
  2 Bond, Patricia M       73 Florida Maverick  7:30.00    7:27.10  
                 49.54      1:45.00 (55.46)
        2:41.78 (56.78)     3:39.85 (58.07)
        4:37.13 (57.28)     5:35.11 (57.98)
        6:31.85 (56.74)     7:27.10 (55.25)
  3 Tullman, Patricia A    74 Florida Maverick  8:44.34    8:19.30  
                 54.45    1:59.58 (1:05.13)
      3:03.53 (1:03.95)   4:08.97 (1:05.44)
      5:12.89 (1:03.92)   6:16.75 (1:03.86)
      7:18.89 (1:02.14)   8:19.30 (1:00.41)
 
 Event 20  Women 75-79 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Henderson, Martha J    75 Florida Aquatic-  8:15.89    8:27.54  
                 58.88    2:02.33 (1:03.45)
      3:06.67 (1:04.34)   4:12.67 (1:06.00)
      5:18.74 (1:06.07)   6:23.71 (1:04.97)
      7:26.95 (1:03.24)   8:27.54 (1:00.59)
 
 Event 20  Women 80-84 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Troy, Jean D           84 Florida Maverick  8:15.00    8:04.81  
                 52.46    1:53.99 (1:01.53)
      2:56.36 (1:02.37)   3:59.23 (1:02.87)
      5:00.90 (1:01.67)   6:03.77 (1:02.87)
      7:05.58 (1:01.81)     8:04.81 (59.23)
  2 Campbell, Joannie K    81 Florida Aquatic-  9:18.29    9:14.35  
               1:03.49    2:15.35 (1:11.86)
      3:25.98 (1:10.63)   4:37.53 (1:11.55)
      5:47.65 (1:10.12)   6:59.63 (1:11.98)
      8:07.71 (1:08.08)   9:14.35 (1:06.64)
 
 Event 20  Men 18-24 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Brown, Scott V         23 Sarasota YMCA Sh  4:40.00    4:42.28  
                 33.54      1:10.39 (36.85)
        1:47.14 (36.75)     2:23.59 (36.45)
        2:58.54 (34.95)     3:34.36 (35.82)
        4:08.85 (34.49)     4:42.28 (33.43)
  2 Garza, Richard J       23 Fort Lauderdale-  5:30.88    5:40.95  
                 37.16      1:18.13 (40.97)
        2:01.14 (43.01)     2:45.51 (44.37)
        3:30.13 (44.62)     4:14.12 (43.99)
        4:57.96 (43.84)     5:40.95 (42.99)
 
 Event 20  Men 25-29 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Cuticchia, Tommie A    28 Plantation Swim-  4:59.99    4:50.86  
                 35.85      1:12.71 (36.86)
        1:49.41 (36.70)     2:26.33 (36.92)
        3:02.80 (36.47)     3:39.78 (36.98)
        4:15.89 (36.11)     4:50.86 (34.97)
 
 Event 20  Men 30-34 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Corcho, Rodrigo A      32 Fort Lauderdale-  5:00.00    5:07.03  
                 35.16      1:12.82 (37.66)
        1:49.94 (37.12)     2:27.70 (37.76)
        3:06.28 (38.58)     3:46.60 (40.32)
        4:27.32 (40.72)     5:07.03 (39.71)
 
 Event 20  Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hooper, Matt           38 UNAT-50           4:29.80    4:42.72  
                 32.67      1:08.59 (35.92)
        1:44.41 (35.82)     2:21.10 (36.69)
        2:56.75 (35.65)     3:33.12 (36.37)
        4:08.60 (35.48)     4:42.72 (34.12)
  2 Pardo, Robert R        38 Fort Lauderdale-  5:07.65    4:59.83  
                 33.53      1:10.03 (36.50)
        1:47.27 (37.24)     2:25.47 (38.20)
        3:03.93 (38.46)     3:43.07 (39.14)
        4:22.09 (39.02)     4:59.83 (37.74)
  3 Palace, Mark           38 Virginia Masters  5:21.21    5:22.40  
                 36.06      1:15.95 (39.89)
        1:57.69 (41.74)     2:40.95 (43.26)
        3:22.54 (41.59)     4:04.70 (42.16)
        4:45.65 (40.95)     5:22.40 (36.75)
  4 Pagan-Alvarez, Jorge   38 Sarasota YMCA Sh  5:20.00    5:24.53  
                 36.70      1:16.81 (40.11)
        1:57.63 (40.82)     2:39.22 (41.59)
        3:20.55 (41.33)     4:02.62 (42.07)
        4:44.44 (41.82)     5:24.53 (40.09)
 
 Event 20  Men 40-44 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Read, David M          43 Fort Lauderdale-  5:06.32    4:49.13  
                 32.91      1:08.78 (35.87)
        1:45.13 (36.35)     2:21.87 (36.74)
        2:58.57 (36.70)     3:36.14 (37.57)
        4:13.32 (37.18)     4:49.13 (35.81)
  2 Miner, David           43 Sarasota YMCA Sh  5:27.55    5:21.50  
                 35.96      1:16.40 (40.44)
        1:56.68 (40.28)     2:37.59 (40.91)
        3:17.61 (40.02)     3:58.89 (41.28)
        4:40.39 (41.50)     5:21.50 (41.11)
 
 Event 20  Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Keen, John M           48 Y of Central Flo  5:24.00    5:35.61  
                 36.81      1:18.09 (41.28)
        2:00.98 (42.89)     2:44.20 (43.22)
        3:27.88 (43.68)     4:11.84 (43.96)
        4:54.70 (42.86)     5:35.61 (40.91)
 
 Event 20  Men 50-54 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Specht, Bill L         53 St Pete Masters-  5:00.00    4:58.76  
                 35.07      1:13.05 (37.98)
        1:51.38 (38.33)     2:30.34 (38.96)
        3:08.93 (38.59)     3:47.34 (38.41)
        4:24.75 (37.41)     4:58.76 (34.01)
  2 Calvert, Mark A        52 Tampa Metro Mast  5:30.00    5:12.67  
                 35.62      1:14.78 (39.16)
        1:54.19 (39.41)     2:34.05 (39.86)
        3:13.98 (39.93)     3:54.38 (40.40)
        4:33.89 (39.51)     5:12.67 (38.78)
  3 Becker, Ray            50 Sarasota YMCA Sh  5:30.00    5:17.09  
                 36.79      1:17.14 (40.35)
        1:58.09 (40.95)     2:39.19 (41.10)
        3:20.07 (40.88)     4:00.47 (40.40)
        4:39.27 (38.80)     5:17.09 (37.82)
  4 Hendrick, Marty        53 Fort Lauderdale-  5:45.88    5:39.75  
                 39.30      1:22.71 (43.41)
        2:06.31 (43.60)     2:50.80 (44.49)
        3:34.52 (43.72)     4:19.20 (44.68)
        5:00.08 (40.88)     5:39.75 (39.67)
  5 Letourneau, John       50 Sarasota YMCA Sh  6:00.00    6:15.05  
                 39.34      1:25.48 (46.14)
        2:13.96 (48.48)     3:03.68 (49.72)
        3:51.63 (47.95)     4:41.75 (50.12)
        5:29.23 (47.48)     6:15.05 (45.82)
  6 Gomez, Roman R         53 T2 Naples Master  9:01.43    8:34.16  
                 54.39    1:58.93 (1:04.54)
                                4:10.81 ( )
      5:17.27 (1:06.46)   6:25.36 (1:08.09)
      7:29.42 (1:04.06)   8:34.16 (1:04.74)
  7 Cajka, Paul A          54 Sarasota YMCA Sh  8:51.54    8:58.85  
               1:00.54    2:08.94 (1:08.40)
      3:18.11 (1:09.17)   4:26.41 (1:08.30)
      5:35.95 (1:09.54)   6:44.33 (1:08.38)
      7:53.03 (1:08.70)   8:58.85 (1:05.82)
 
 Event 20  Men 55-59 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Drennen, Mark A        55 Sarasota YMCA Sh  4:55.55    4:46.79  
                 34.45      1:11.06 (36.61)
        1:47.70 (36.64)     2:24.38 (36.68)
        3:00.45 (36.07)     3:36.85 (36.40)
        4:12.55 (35.70)     4:46.79 (34.24)
  2 Freeman, Stephan J     55 St Pete Masters-  5:40.00    5:33.89  
                 35.84      1:17.12 (41.28)
        1:59.78 (42.66)     2:43.07 (43.29)
        3:26.16 (43.09)     4:09.62 (43.46)
        4:53.27 (43.65)     5:33.89 (40.62)
  3 Brown, Rob V           59 Sarasota YMCA Sh  6:15.00    5:40.19  
                 40.19      1:24.61 (44.42)
        2:08.71 (44.10)     2:53.11 (44.40)
        3:36.05 (42.94)     4:19.37 (43.32)
        5:01.10 (41.73)     5:40.19 (39.09)
  4 Plakis, Paul           57 UNAT-14          10:00.00    9:06.19  
                 58.08    2:07.79 (1:09.71)
      3:18.20 (1:10.41)   4:30.83 (1:12.63)
      5:43.15 (1:12.32)   6:53.53 (1:10.38)
      8:03.55 (1:10.02)   9:06.19 (1:02.64)
 
 Event 20  Men 60-64 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Thompson, Frank L      60 Michigan Masters  5:26.38    5:32.95  
                 36.98      1:19.12 (42.14)
        2:02.08 (42.96)     2:45.81 (43.73)
        3:28.93 (43.12)     4:11.74 (42.81)
        4:53.08 (41.34)     5:32.95 (39.87)
  2 Howle, Gary A          60 Fort Lauderdale-  6:15.00    6:02.13  
                 42.14      1:28.75 (46.61)
        2:15.28 (46.53)     3:01.95 (46.67)
        3:47.95 (46.00)     4:34.23 (46.28)
        5:18.81 (44.58)     6:02.13 (43.32)
  3 Aldrich, Bob E         62 St Pete Masters-  6:10.00    6:05.50  
                 40.25      1:26.11 (45.86)
        2:13.68 (47.57)     3:00.74 (47.06)
        3:49.05 (48.31)     4:36.64 (47.59)
        5:22.87 (46.23)     6:05.50 (42.63)
 
 Event 20  Men 65-69 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Quiggin, David         67 Gold Coast Maste  5:32.03    5:25.17  
                 36.61      1:16.42 (39.81)
        1:57.85 (41.43)     2:39.98 (42.13)
        3:22.09 (42.11)     4:04.22 (42.13)
        4:46.10 (41.88)     5:25.17 (39.07)
  2 Desanctis, Carlos A    66 UNAT-15           6:30.00    6:58.54  
                                1:39.24 ( )
        2:33.43 (54.19)     3:28.49 (55.06)
        4:21.64 (53.15)     5:15.55 (53.91)
        6:07.63 (52.08)     6:58.54 (50.91)
  3 Rodenfels, Bill        69 Florida Aquatic-  7:50.00    7:57.12  
                 50.67    1:52.32 (1:01.65)
      2:53.51 (1:01.19)   3:54.60 (1:01.09)
      4:58.12 (1:03.52)   5:59.29 (1:01.17)
      7:01.87 (1:02.58)     7:57.12 (55.25)
  4 Trevison, Rick         69 Florida Aquatic-  7:40.00    7:59.29  
                 53.65    1:54.97 (1:01.32)
      2:56.81 (1:01.84)   3:59.52 (1:02.71)
      5:01.07 (1:01.55)   6:03.94 (1:02.87)
      7:04.79 (1:00.85)     7:59.29 (54.50)
  5 Petersen, Thomas L     65 Tampa Metro Mast  8:50.00    8:37.35  
                 54.73    1:58.98 (1:04.25)
      3:06.60 (1:07.62)   4:12.98 (1:06.38)
      5:20.67 (1:07.69)   6:26.24 (1:05.57)
      7:36.02 (1:09.78)   8:37.35 (1:01.33)
 
 Event 20  Men 70-74 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Brown, Doug B          72 Gold Coast Maste  7:15.00    6:57.91  
                 48.02      1:41.53 (53.51)
        2:36.28 (54.75)     3:30.65 (54.37)
        4:24.10 (53.45)     5:16.81 (52.71)
        6:07.60 (50.79)     6:57.91 (50.31)
 
 Event 20  Men 75-79 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Weatherbee, Charles E  79 Florida Maverick  8:20.00    8:08.13  
                 52.13    1:55.00 (1:02.87)
      2:57.31 (1:02.31)   4:01.02 (1:03.71)
      5:05.60 (1:04.58)   6:08.45 (1:02.85)
      7:10.07 (1:01.62)     8:08.13 (58.06)