Sarasota YMCA Sharks                          Uploaded on 6/12/2011
  2011 Bumpy Jones International Classic - 6/10/2011 to 6/12/2011   
   Sanctioned by Florida LMSC for USMS Inc., Sanction #: 141-019    
                Selby Aquatic Center (FL -FL , USA)                 
 
 Event 25  Men 18-24 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Garza, Richard J       23 Fort Lauderdale-  3:00.00    2:48.68  
                 39.16      1:22.30 (43.14)
        2:06.62 (44.32)     2:48.68 (42.06)
 
 Event 25  Men 25-29 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Cuticchia, Tommie A    28 Plantation Swim-  2:41.99    2:34.55  
                 36.60      1:15.69 (39.09)
        1:56.23 (40.54)     2:34.55 (38.32)
 
 Event 25  Men 30-34 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
 -- Bhawanie, Terence C    34 Fort Lauderdale-  4:00.00         DQ  
                 46.13      1:33.94 (47.81)
        2:22.74 (48.80)          DQ (46.75)
 
 Event 25  Men 35-39 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hooper, Matt           38 UNAT-50           2:29.30    2:30.46  
                 35.98      1:14.85 (38.87)
        1:54.01 (39.16)     2:30.46 (36.45)
  2 Palace, Mark           38 Virginia Masters  3:09.91    3:01.90  
                 43.83      1:30.56 (46.73)
        2:18.26 (47.70)     3:01.90 (43.64)
 
 Event 25  Men 40-44 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mortimer, Steve R      41 Sarasota YMCA Sh  2:25.87    2:28.10  
                 35.92      1:14.64 (38.72)
        1:52.52 (37.88)     2:28.10 (35.58)
  2 Mc Kenna, Joel         41 UNAT-14           2:45.00    2:36.90  
                 38.45      1:17.91 (39.46)
        1:57.98 (40.07)     2:36.90 (38.92)
 
 Event 25  Men 45-49 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mench, Edward H        45 Sarasota YMCA Sh  2:40.00    2:38.66  
                 38.62      1:18.02 (39.40)
        1:58.28 (40.26)     2:38.66 (40.38)
 
 Event 25  Men 50-54 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hendrick, Marty        53 Fort Lauderdale-  2:45.77    2:59.23  
                 40.63      1:23.18 (42.55)
        2:10.28 (47.10)     2:59.23 (48.95)
  2 Cajka, Paul A          54 Sarasota YMCA Sh  6:52.38    6:40.49  
               1:36.90    3:22.89 (1:45.99)
      5:01.53 (1:38.64)   6:40.49 (1:38.96)
 
 Event 25  Men 55-59 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rotole, Gregory S      57 Florida Maverick  4:49.00    4:36.51  
               1:03.58    2:14.41 (1:10.83)
      3:28.51 (1:14.10)   4:36.51 (1:08.00)
 
 Event 25  Men 60-64 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Voisard, Brian S       60 Winter Haven Mas  2:51.86    2:49.74  
                 41.21      1:24.53 (43.32)
        2:07.85 (43.32)     2:49.74 (41.89)
  2 Aldrich, Bob E         62 St Pete Masters-  3:40.00    3:25.52  
                 49.84      1:41.98 (52.14)
        2:35.43 (53.45)     3:25.52 (50.09)
 -- Thompson, Frank L      60 Michigan Masters  2:48.43         DQ  
                 43.01      1:30.00 (46.99)
        2:16.58 (46.58)          DQ (45.05)
 
 Event 25  Men 65-69 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Soderstrom, Jan        66 Sarasota YMCA Sh  3:07.23    3:08.70  
                 44.55      1:32.80 (48.25)
        2:22.46 (49.66)     3:08.70 (46.24)
  2 Betzer, Peter R        69 St Pete Masters-  3:38.60    3:28.12  
                 49.94      1:43.71 (53.77)
        2:36.90 (53.19)     3:28.12 (51.22)
  3 Hickey, Ken R          66 Y of Central Flo  3:12.00    4:11.04  
                 58.01    2:01.81 (1:03.80)
      3:08.40 (1:06.59)   4:11.04 (1:02.64)
  4 Ragan, Bill E          69 Florida Maverick  6:45.00    6:49.70  
               1:40.95    3:23.40 (1:42.45)
      5:10.31 (1:46.91)   6:49.70 (1:39.39)
 
 Event 25  Men 75-79 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Coulter, Robert G      78 Florida Aquatic-  4:35.00    4:32.01  
               1:01.02    2:10.44 (1:09.42)
      3:26.80 (1:16.36)   4:32.01 (1:05.21)
 
 Event 25  Men 80-84 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Williams, Robert M     84 Florida Maverick  4:55.00    5:38.16  
               1:15.38    2:39.33 (1:23.95)
      4:13.76 (1:34.43)   5:38.16 (1:24.40)
  2 Burbridge, Keith       83 Florida Maverick  8:00.00    7:32.33  
               1:47.76    3:47.90 (2:00.14)
      5:41.70 (1:53.80)   7:32.33 (1:50.63)