Sarasota YMCA Sharks                          Uploaded on 6/12/2011
  2011 Bumpy Jones International Classic - 6/10/2011 to 6/12/2011   
   Sanctioned by Florida LMSC for USMS Inc., Sanction #: 141-019    
                Selby Aquatic Center (FL -FL , USA)                 
 
 Event 27  Men 18-24 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Garza, Richard J       23 Fort Lauderdale-    27.88      26.25  
  2 Shaheen, Luke          23 Sarasota YMCA Sh    26.50      27.20  
 
 Event 27  Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Schmall, Thomas H      34 Southern Masters    28.71      28.55  
 
 Event 27  Men 35-39 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Butcher, Rob           39 Sarasota YMCA Sh    26.50      27.08  
  2 Palace, Mark           38 Virginia Masters    29.02      29.34  
  3 Groomes, David W       37 Tampa Metro Mast    30.00      29.49  
  4 Pardo, Robert R        38 Fort Lauderdale-    30.16      29.85  
 
 Event 27  Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Read, David M          43 Fort Lauderdale-    28.99      28.04  
  2 Tyle, Scott            42 Sarasota YMCA Sh    30.28      29.56  
 
 Event 27  Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Pritchard, Sidney      47 Sarasota YMCA Sh    30.77      30.72  
  2 Keen, John M           48 Y of Central Flo    31.00      31.03  
 
 Event 27  Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Brenner, Bill          53 Sarasota YMCA Sh    27.95      28.42  
  2 Sylvester, John E      54 Sarasota YMCA Sh    30.00      29.39  
  3 Calvert, Mark A        52 Tampa Metro Mast    32.00      29.77  
  4 Weigand, Tom J         54 Sarasota YMCA Sh    31.52      31.38  
  5 Bowman, Roger L        51 Sarasota YMCA Sh    32.00      31.99  
  6 Letourneau, John       50 Sarasota YMCA Sh    38.00      32.15  
  7 Gomez, Roman R         53 T2 Naples Master    42.44      41.83  
  8 Cajka, Paul A          54 Sarasota YMCA Sh    52.51      55.16  
 
 Event 27  Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Groselle, Jack R       57 Sarasota YMCA Sh    26.52      26.74  
  2 Hefner, David S        57 Sarasota YMCA Sh    32.00      28.91  
  3 Freeman, Stephan J     55 St Pete Masters-    32.00      30.96  
  4 Plakis, Paul           57 UNAT-14             39.00      41.84  
 
 Event 27  Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Voisard, Brian S       60 Winter Haven Mas    30.84      30.26  
  2 Baggs, Robert D        60 UNAT-14             32.70      33.23  
 
 Event 27  Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Quiggin, David         67 Gold Coast Maste    28.72      29.12  
  2 Lodwig, Keefe L        68 Sarasota YMCA Sh    31.00      29.60  
  3 Henderson, Gary W      66 Florida Aquatic-    33.68      33.72  
  4 Desanctis, Carlos A    66 UNAT-15             35.00      37.75  
  5 Rodenfels, Bill        69 Florida Aquatic-    38.00      38.32  
  6 Hickey, Ken R          66 Y of Central Flo    44.00      41.34  
  7 Cleary, Bill K         67 Florida Aquatic-    36.33      42.80  
  8 Petersen, Thomas L     65 Tampa Metro Mast    52.00      48.93  
  9 Ragan, Bill E          69 Florida Maverick  1:20.00    1:18.09  
 
 Event 27  Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Miller, Andy R         70 Florida Aquatic-    33.78      33.08  
  2 Oakes, David W         71 Sarasota YMCA Sh    34.50      33.26  
  3 Hollander, Martin W    72 Sarasota YMCA Sh    45.00      39.84  
  4 Kung, Luke C           74 Florida Aquatic-    40.07      41.73  
  5 Kelly, Timothy W       70 Florida Aquatic-    41.00      42.82  
 
 Event 27  Men 75-79 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Weatherbee, Charles E  79 Florida Maverick    40.00      39.09  
 
 Event 27  Men 80-84 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Randall, Charlie P     83 Sarasota YMCA Sh    48.54      48.08  
  2 Kutanovski, Milan      82 Florida Aquatic-    50.14      48.61  
  3 Williams, Robert M     84 Florida Maverick    50.00      50.42  
  4 Burbridge, Keith       83 Florida Maverick  1:30.00    1:07.81