Sarasota YMCA Sharks                          Uploaded on 6/12/2011
  2011 Bumpy Jones International Classic - 6/10/2011 to 6/12/2011   
   Sanctioned by Florida LMSC for USMS Inc., Sanction #: 141-019    
                Selby Aquatic Center (FL -FL , USA)                 
 
 Event 29  Men 18-24 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Garza, Richard J       23 Fort Lauderdale-  3:30.00    3:18.51  
                 45.15      1:36.45 (51.30)
        2:28.35 (51.90)     3:18.51 (50.16)
 
 Event 29  Men 30-34 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Bhawanie, Terence C    34 Fort Lauderdale-  4:00.00    3:21.40  
                 45.44      1:36.63 (51.19)
        2:29.86 (53.23)     3:21.40 (51.54)
 
 Event 29  Men 35-39 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Butcher, Rob           39 Sarasota YMCA Sh  2:45.00    2:47.27  
                 37.39      1:20.39 (43.00)
        2:03.65 (43.26)     2:47.27 (43.62)
  2 Hooper, Matt           38 UNAT-50           2:59.20    3:00.56  
                 41.77      1:28.41 (46.64)
        2:14.79 (46.38)     3:00.56 (45.77)
  3 Palace, Mark           38 Virginia Masters  3:04.28    3:01.80  
                 42.14      1:28.85 (46.71)
        2:16.20 (47.35)     3:01.80 (45.60)
 
 Event 29  Men 40-44 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stier, Scott J         42 Sarasota YMCA Sh  2:50.03    2:56.39  
                 39.74      1:24.06 (44.32)
        2:09.98 (45.92)     2:56.39 (46.41)
 
 Event 29  Men 50-54 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hendrick, Marty        53 Fort Lauderdale-  3:25.88    3:31.67  
                 50.02      1:45.70 (55.68)
        2:40.04 (54.34)     3:31.67 (51.63)
  2 Cajka, Paul A          54 Sarasota YMCA Sh  5:20.97    5:18.81  
               1:14.50    2:36.41 (1:21.91)
      3:57.64 (1:21.23)   5:18.81 (1:21.17)
 
 Event 29  Men 55-59 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Drennen, Mark A        55 Sarasota YMCA Sh  3:10.55    2:57.61  
                 41.11      1:27.85 (46.74)
        2:13.07 (45.22)     2:57.61 (44.54)
  2 Brown, Rob V           59 Sarasota YMCA Sh  3:40.00    3:06.34  
                 44.04      1:32.60 (48.56)
        2:20.35 (47.75)     3:06.34 (45.99)
  3 Plakis, Paul           57 UNAT-14           4:10.00    4:13.26  
                 57.44    2:01.34 (1:03.90)
      3:08.68 (1:07.34)   4:13.26 (1:04.58)
  4 Rotole, Gregory S      57 Florida Maverick  4:42.00    4:57.48  
               1:08.15    2:24.21 (1:16.06)
      3:42.76 (1:18.55)   4:57.48 (1:14.72)
 
 Event 29  Men 60-64 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Walker, Rick B         61 Sarasota YMCA Sh  3:01.33    3:00.13  
                 41.01      1:27.61 (46.60)
        2:14.21 (46.60)     3:00.13 (45.92)
  2 Aldrich, Bob E         62 St Pete Masters-  3:45.00    3:48.40  
                 49.69      1:47.90 (58.21)
      2:49.28 (1:01.38)     3:48.40 (59.12)
 
 Event 29  Men 65-69 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Wakelin, Fred W        69 T2 Naples Master  3:45.00    3:48.74  
                 53.56      1:51.27 (57.71)
      2:51.56 (1:00.29)     3:48.74 (57.18)
  2 Huebschmann, Ray E     67 Georgia Masters-  4:45.00    4:40.84  
               1:05.57    2:19.99 (1:14.42)
      3:34.60 (1:14.61)   4:40.84 (1:06.24)
  3 Petersen, Thomas L     65 Tampa Metro Mast  6:30.00    7:28.92  
               1:33.12    3:29.74 (1:56.62)
      5:26.85 (1:57.11)   7:28.92 (2:02.07)
  4 Ragan, Bill E          69 Florida Maverick  7:35.00    8:25.55  
               1:55.94    4:07.50 (2:11.56)
      8:25.55 (4:18.05)                    
 
 Event 29  Men 70-74 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
 -- Messineo, Doug         71 Florida Aquatic-  3:43.00         DQ  
                 53.05      1:49.08 (56.03)
 
 Event 29  Men 75-79 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Wendel, Hans D         75 Maine Masters Sw  4:25.00    4:17.63  
               1:00.16    2:05.92 (1:05.76)
      4:17.63 (2:11.71)                    
 
 Event 29  Men 80-84 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 MacDonald, Robert C    83 Florida Maverick  3:53.91    4:10.42  
                 57.08    2:02.03 (1:04.95)
      3:04.82 (1:02.79)   4:10.42 (1:05.60)
  2 Williams, Robert M     84 Florida Maverick  6:40.00    7:38.06  
               1:43.33    3:41.61 (1:58.28)
      5:40.35 (1:58.74)   7:38.06 (1:57.71)
  3 Burbridge, Keith       83 Florida Maverick  8:00.00    7:49.67  
               1:43.52    3:44.12 (2:00.60)
      7:49.67 (4:05.55)