Sarasota YMCA Sharks                          Uploaded on 6/12/2011
  2011 Bumpy Jones International Classic - 6/10/2011 to 6/12/2011   
   Sanctioned by Florida LMSC for USMS Inc., Sanction #: 141-019    
                Selby Aquatic Center (FL -FL , USA)                 
 
 Event 34  Women 18-24 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Phillips, Therese M    22 Sarasota YMCA Sh  1:09.00    1:10.06  
                 33.79      1:10.06 (36.27)
 
 Event 34  Women 25-29 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Conley-Guido, Melissa  27 Sarasota YMCA Sh  1:31.79    1:33.21  
                 43.63      1:33.21 (49.58)
 
 Event 34  Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hester, Heidi R        31 Plantation Swim-  1:05.02    1:05.78  
                 31.70      1:05.78 (34.08)
  2 Kramer, Chloe C        34 Sarasota YMCA Sh  2:00.00    1:39.17  
                 45.69      1:39.17 (53.48)
 
 Event 34  Women 35-39 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Butcher, Heather J     39 Sarasota YMCA Sh  1:20.00    1:11.02  
                 33.36      1:11.02 (37.66)
  2 Rosenkranz, Morgan M   38 Tampa Metro Mast  1:15.00    1:19.03  
                 36.65      1:19.03 (42.38)
 
 Event 34  Women 40-44 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Texel, Paula M         41 St Pete Masters-  1:10.74    1:10.02  
                 33.46      1:10.02 (36.56)
  2 Hulett, Jennifer A     42 Fort Lauderdale-  1:12.00    1:12.32  
                 34.16      1:12.32 (38.16)
  3 Tucker, Mary G         41 Sarasota YMCA Sh  1:15.00    1:14.34  
                 36.13      1:14.34 (38.21)
  4 Hencye, MaryJo         41 Sarasota YMCA Sh  1:30.00    1:21.59  
                 39.49      1:21.59 (42.10)
  5 Zappa, Flavia L        44 St Pete Masters-  1:43.99    1:41.01  
                 48.21      1:41.01 (52.80)
 
 Event 34  Women 45-49 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Bennett, Ellen K       48 Sarasota YMCA Sh  1:08.00    1:09.24  
                 33.49      1:09.24 (35.75)
  2 Ramnath, Fernette P    46 Sarasota YMCA Sh  1:13.00    1:09.90  
                 34.32      1:09.90 (35.58)
  3 Ferris, Rita F         45 Sarasota YMCA Sh  2:12.12    1:47.62  
                 50.98      1:47.62 (56.64)
  4 Bogue, Sherri L        47 Florida Maverick  2:18.37    2:10.64  
               1:01.37    2:10.64 (1:09.27)
 
 Event 34  Women 50-54 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jones, Eney            51 Dallas Aquatic M  1:02.99    1:04.02  
                 30.77      1:04.02 (33.25)
  2 Parker Palace, Kelly   50 Virginia Masters  1:06.59    1:05.83  
                 32.53      1:05.83 (33.30)
  3 Wenzel, Chris          52 Fort Lauderdale-  1:13.00    1:11.35  
                 34.96      1:11.35 (36.39)
  4 Carpenter, Kelley C    54 Sarasota YMCA Sh  1:12.00    1:15.22  
                 35.55      1:15.22 (39.67)
  5 Mc Nulty, Barbara A    54 St Pete Masters-  1:18.60    1:20.60  
                 38.93      1:20.60 (41.67)
  6 Weger, Tammy J         51 Sarasota YMCA Sh  1:29.18    1:23.40  
                 39.86      1:23.40 (43.54)
  7 Singleton, Kathy       54 Sarasota YMCA Sh  2:05.46    2:01.45  
                 58.89    2:01.45 (1:02.56)
  8 Moucha, Sue A          53 Florida Maverick  2:27.63    2:27.22  
               1:11.91    2:27.22 (1:15.31)
 
 Event 34  Women 55-59 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Sargeant, Pat A        58 Gold Coast Maste  1:10.40    1:10.12  
                 34.67      1:10.12 (35.45)
  2 Ogier, Danielle        59 Gold Coast Maste  1:19.01    1:13.99  
                 35.60      1:13.99 (38.39)
  3 Protzman, Barbara      57 Gold Coast Maste  1:16.00    1:19.41  
                 37.06      1:15.06 (38.00)
  4 Showalter, Linda J     55 Sarasota YMCA Sh  1:46.47    1:50.11  
                 51.57      1:50.11 (58.54)
 
 Event 34  Women 60-64 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Walker, Deb W          60 Florida Aquatic-  1:15.00    1:13.93  
                 35.32      1:13.93 (38.61)
  2 Wilson, Meegan         63 Florida Aquatic-  1:32.00    1:26.28  
                 41.65      1:26.28 (44.63)
  3 Greb, Connie Y         60 Florida Aquatic-  1:33.88    1:28.11  
                 41.68      1:28.11 (46.43)
  4 Kelly, Alice           63 Florida Aquatic-  1:42.53    1:46.62  
                 51.52      1:46.62 (55.10)
  5 Riley, Linda M         64 Sarasota YMCA Sh  1:15.00    2:01.00  
                 56.66    2:01.00 (1:04.34)
 
 Event 34  Women 65-69 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Webb, Linda            66 Fort Lauderdale-  1:28.62    1:25.50  
                 39.92      1:25.50 (45.58)
  2 Suttie, Rae E          67 Florida Aquatic-  1:47.36    1:49.34  
                 52.60      1:49.34 (56.74)
  3 Rowan, Mary Rose       69 Florida Aquatic-  1:49.00    1:49.91  
                 52.37      1:49.91 (57.54)
  4 Bradley, Marianne E    68 Florida Aquatic-  1:54.63    1:51.65  
                 51.61    1:51.65 (1:00.04)
 
 Event 34  Women 70-74 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Bond, Patricia M       73 Florida Maverick  1:39.00    1:36.45  
                 46.67      1:36.45 (49.78)
  2 Tullman, Patricia A    74 Florida Maverick  1:45.30    1:42.34  
                 50.97      1:42.34 (51.37)
  3 Newland, Susan J       70 Florida Aquatic-  1:40.91    1:42.70  
                 47.46      1:42.70 (55.24)
 
 Event 34  Women 75-79 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Fishlock, Shirley J    75 Florida Aquatic-  1:41.42    1:49.64  
                 52.28      1:49.64 (57.36)
  2 Henderson, Martha J    75 Florida Aquatic-  1:49.41    1:55.87  
                 56.56      1:55.87 (59.31)
  3 Vijil, Rosie           77 Florida Maverick  2:40.00    2:53.12  
               1:21.49    2:53.12 (1:31.63)
 
 Event 34  Women 80-84 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Troy, Jean D           84 Florida Maverick  1:45.74    1:50.77  
                 51.88      1:50.77 (58.89)
  2 Campbell, Joannie K    81 Florida Aquatic-  1:57.07    2:02.81  
                 59.81    2:02.81 (1:03.00)