St. Petersburg Aquatics/Lewis                 Uploaded on 5/19/2012
 SPA - May 2012 - Saturday/Sunday Morning - 5/19/2012 to 5/20/2012  
                  North Shore Pool (FL -FG , USA)                   
 
 Event 19  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Palsha, Peyton L       12 SPA-FL            1:27.12    1:25.35  
  2 Leadbetter, Lindsey J  12 SPA-FL            1:26.06    1:27.03  
  3 Gawlik, Julia V        12 CAT-FL            1:29.61    1:28.09  
  4 Doel, Annaklara D      12 CAT-FL            1:33.99    1:28.10  
  5 Kirkpatrick, Isabella  12 TBAY-FL           1:34.08    1:29.14  
  6 Delp, Gabby R          11 TBAY-FL           1:31.70    1:31.11  
  7 McGurk, Kristen K      12 TBAY-FL           1:32.07    1:32.64  
  8 Duncan, Brooke K       11 UNAT              1:30.95    1:33.45  
  9 Neri, Katherine E      12 PYP-FL            1:35.43    1:35.01  
 10 Dunn, Ana C            12 CAT-FL            2:04.84    1:36.11  
 11 Lee, Samantha S        12 TBAY-FL           1:49.97    1:36.12  
 12 Walker, Alexandra K    12 SPA-FL            1:32.88    1:36.68  
 13 Caprio, Britney N      12 PYP-FL            1:55.12    1:39.62  
 14 Marian, Lindsey M      12 TBAY-FL           1:41.00    1:41.37  
 15 Molibog, Darya         12 PYP-FL            2:06.45    1:43.46  
 16 Currao, Alyson V       12 TBAY-FL           1:42.95    1:43.61  
 17 Shirley, Amber L       11 PYP-FL            1:46.40    1:45.96  
 18 Delong, Ana L          11 GTSA-FL           1:44.75    1:46.41  
 19 Gehlen, Kate E         12 PYP-FL            1:45.58    1:46.51  
 20 Svahnstrom, Vida J     12 CAT-FL            1:55.73    1:47.06  
 21 Tanner, Maureen        11 TBB-FL            1:51.21    1:48.00  
 22 Hiers, Maria B         11 TBAY-FL           1:45.33    1:48.66  
 23 Mooring, Emma L        12 TBAY-FL           1:51.00    1:49.88  
 24 Buckhorn, Grace A      11 TBAY-FL           1:47.33    1:49.95  
 25 Shirley, Jordan A      11 PYP-FL            1:47.93    1:50.12  
 26 Chanthachoumpha, Dako  11 PYP-FL            1:51.42    1:51.53  
 27 Fry, Elizabeth M       12 TYS-FL                 NT    1:51.73  
 28 Fernandez, Maria c     12 TBAY-FL           1:54.28    1:52.05  
 29 Acevedo, Daniella      12 PYP-FL                 NT    1:53.49  
 30 Escardo-Boomsma, Luci  11 SPA-FL                 NT    1:55.12  
 31 Heverly, Maggie C      11 SPA-FL                 NT    1:56.39  
 32 Yatsula, Anne M        12 TBAY-FL           2:03.80    1:56.81  
 33 Perfit, Hillary E      11 GTSA-FL           1:54.19    1:57.63  
 34 Prockish, Tori A       12 TYS-FL            2:04.08    1:57.67  
 35 Dennis, Dabney R       12 CAT-FL            2:11.82    1:59.15  
 36 Gyongyosi, Nia A       11 TBAY-FL           2:06.49    1:59.81  
 37 Abel, Sophie E         11 TBAY-FL                NT    2:00.91  
 38 Donovan, Dominique     11 TBB-FL            2:05.77    2:03.32  
 39 Capitano, Siena M      11 TBAY-FL           2:02.39    2:05.11  
 40 Rattner, Samantha N    11 TBB-FL            2:13.39    2:08.90  
 41 Lopez-Cecetaite, Dani  11 SPA-FL                 NT    2:14.63  
 42 Ramthun, Sarah E       11 STAT-FL                NT    2:17.00  
 43 Schlact, Isabella R    11 TBB-FL                 NT    2:19.60  
 -- Alberdi, Nina K        12 STAT-FL                NT         DQ  
 -- John, Annabelle E      11 STAT-FL                NT         DQ  
 -- Golden, Abby R         11 PYP-FL                 NT         DQ  
 -- Menyhart, Victoria     12 CAT-FL            1:32.14         DQ  
 
 Event 19  Women 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Donahue, Alexandria M  15 GTSA-FL           1:15.05    1:18.70  
  2 Sopapong, Dee          15 TBAY-FL           1:16.96    1:19.22  
  3 Clifford, Emily A      17 TBAY-FL           1:16.44    1:23.71  
  4 Stumpf, Mackenzie M    13 TBAY-FL           1:24.55    1:24.50  
  5 Rockway, Christin E    12 TBAY-FL           1:26.01    1:24.74  
  6 Timmons, Shea E        16 TBAY-FL           1:23.75    1:25.61  
  7 Carter, Paige C        13 TBAY-FL           1:20.56    1:25.67  
  8 Sawyers, Savannah B    13 SPA-FL            1:28.96    1:26.08  
  9 O'Meara, Haley P       14 CAT-FL            1:23.93    1:26.28  
 10 Fredlake, Grace C      21 TBAY-FL           1:30.11    1:26.59  
 10 Bates, Haley E         16 TBAY-FL           1:22.48    1:26.59  
 12 Coleman, Courtney R    12 SPA-FL            1:25.84    1:27.27  
 13 Flynn, Carter A        16 GTSA-FL           1:29.07    1:28.38  
 14 Duncan, Abbey R        13 UNAT              1:22.62    1:28.50  
 15 Deedrick, Mary M       16 GTSA-FL           1:23.97    1:28.75  
 16 Donahue, Emma C        16 GTSA-FL           1:16.96    1:28.77  
 17 McIntosh, Lauren E     14 PYP-FL            1:27.96    1:29.45  
 18 Shirley, Taylor A      15 PYP-FL            1:31.27    1:29.56  
 19 Jones, Madison M       14 PYP-FL            1:32.79    1:29.98  
 20 Bexley, Sydney B       16 TBAY-FL           1:27.00    1:30.15  
 21 Herbert, Elise M       15 TYS-FL            1:26.28    1:30.42  
 22 Deshpande, Avani A     15 CAT-FL            1:30.41    1:30.99  
 23 Strasen, Madeline M    14 TBAY-FL           1:31.13    1:31.13  
 24 Burrows, Amanda L      13 SPA-FL            1:30.41    1:31.22  
 25 Jacoby, Sydnie L       15 PYP-FL            1:31.21    1:31.69  
 26 Dawson, Kristen L      16 TBAY-FL           1:35.00    1:31.88  
 27 Albert, Carigan r      16 TBAY-FL           1:29.39    1:31.90  
 28 Randle, Meghan A       16 TYS-FL            1:32.22    1:32.16  
 29 Knowles, Casey L       13 TBAY-FL           1:40.00    1:32.64  
 30 Bauer, Cydnie R        15 PYP-FL            1:31.89    1:33.57  
 31 Lontoc, Lara I         13 TBAY-FL           1:29.47    1:34.20  
 32 Rainey, Maddie k       13 TBAY-FL           1:31.26    1:34.22  
 33 Lehr, Allison P        17 TBAY-FL           1:34.00    1:34.81  
 34 Clarke, Kendall G      13 TBAY-FL           1:34.59    1:35.92  
 35 Domenichini, Sarah L   17 TBAY-FL           1:50.99    1:36.57  
 36 Cropanese, Jemma M     17 PYP-FL            1:37.53    1:36.70  
 37 Ward, Caroline C       14 PYP-FL            1:33.27    1:36.99  
 38 Harder, Nicole L       17 TBAY-FL           1:37.98    1:37.09  
 39 Jordan, Meghan A       13 SPA-FL            1:44.63    1:39.13  
 40 Rosso, Oriana          13 GTSA-FL           1:35.24    1:39.85  
 40 Franklin, Jen R        16 PYP-FL            1:37.99    1:39.85  
 42 Donahue, Caroline E    13 GTSA-FL           1:35.78    1:40.94  
 43 Melendez, Madyson G    13 TBAY-FL           1:41.08    1:41.44  
 44 Blumstein, Sydney R    14 TBAY-FL           1:44.61    1:42.75  
 45 Bader, Arielle M       13 TBB-FL            1:47.12    1:43.17  
 46 Owen, Mikayla M        13 TBAY-FL                NT    1:44.91  
 47 Quach, Tiffany C       14 TBAY-FL           1:45.61    1:47.72  
 48 Baden, Charlotte E     14 SPA-FL                 NT    1:49.16  
 49 Hochhausler, Katie J   15 TBAY-FL           1:49.84    1:50.35  
 50 Ellingham, Lauren M    14 CAT-FL            2:17.33    1:50.68  
 51 Walters, Parker J      13 PYP-FL            1:52.66    1:51.12  
 52 Randle, Mackenzie P    14 TYS-FL            1:47.09    1:51.89  
 53 Foley, Rose M          13 TBAY-FL                NT    1:55.48  
 54 Umana, Juanita S       14 PYP-FL            2:01.13    1:56.22  
 55 Rejsek, Taylor N       14 PYP-FL            1:52.84    1:56.56  
 56 John, Kelsey A         13 STAT-FL                NT    1:56.62  
 57 Phadnis, Sanika D      13 CAT-FL                 NT    2:02.78  
 58 Hadzijusufovic, Amina  14 PYP-FL                 NT    2:10.75  
 -- Zeron, Danielle R      17 PYP-FL                 NT         DQ  
 
 Event 19  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Dovolani, Bexhet       12 SPA-FL            1:25.42    1:24.13  
  2 Licht, Joey W          12 TBAY-FL           1:30.62    1:29.37  
  3 McGovern, Blake B      12 TBAY-FL           1:30.54    1:31.40  
  4 Fritz, Matthew M       12 TYS-FL            1:30.46    1:31.77  
  5 Osborne, Hunter L      12 TBAY-FL           1:29.59    1:33.04  
  6 Bennett, Zachary T     11 TBAY-FL           1:34.88    1:36.72  
  7 Coundouriotis, Pablo   11 SPA-FL            1:51.52    1:41.45  
  8 Clutter, Jarrett A     12 SPA-FL            1:43.43    1:41.77  
  9 Tanner, Peter          11 TBB-FL            1:47.75    1:45.98  
 10 Hom, Matthew P         11 PYP-FL            1:47.73    1:47.87  
 11 Licht, Sammy R         12 TBAY-FL           1:49.03    1:48.20  
 12 Smith, Preston J       11 TBAY-FL           1:50.67    1:48.49  
 13 Boutin, Carl           12 PYP-FL            1:45.09    1:48.95  
 14 DiMARCO, Stephen W     11 SPA-FL            2:05.84    1:59.96  
 15 Saunders, Fuller M     11 STAT-FL           2:09.64    2:07.14  
 16 Hadzijusufovic, Daut   11 PYP-FL                 NT    2:14.62  
 17 Mugford, Duncan j      12 TBAY-FL           2:26.12    2:22.57  
 18 Renninger, Chase L     11 TBAY-FL                NT    2:40.97  
 -- Winters, Jeffrey J     11 TBAY-FL                NT         DQ  
 
 Event 19  Men 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 McCaffrey, Devin R     17 TBAY-FL           1:09.43    1:11.38  
  2 Morgan, David J        18 PYP-FL            1:08.30    1:11.69  
  3 Hoce, Garrett G        16 PYP-FL            1:17.55    1:14.67  
  4 Parker, Jeremy W       18 GTSA-FL           1:14.40    1:15.11  
  5 Graves, Tyler T        15 TBAY-FL           1:15.22    1:16.47  
  6 Rodriguez, Jed T       15 TBAY-FL           1:14.18    1:17.20  
  7 Irwin, Mitchell W      14 CAT-FL            1:15.73    1:17.68  
  8 Ramsey, Jabari B       12 UNAT-FL           1:19.02    1:17.73  
  9 Zeleznock, Caleb D     16 TYS-FL            1:15.88    1:18.44  
 10 Campo, Gregory s       16 TBAY-FL           1:19.51    1:18.60  
 11 Legge, John E          14 SPA-FL            1:17.89    1:18.90  
 12 Blustein, Alex G       17 TBAY-FL           1:12.21    1:19.33  
 13 Shollenberger, Jordan  16 TYS-FL            1:16.09    1:20.03  
 14 Legge, Michael L       16 SPA-FL            1:17.89    1:20.99  
 15 Rosso, Giakomo         18 GTSA-FL           1:18.42    1:23.28  
 16 Bui, Richie            14 TBAY-FL           1:21.09    1:23.31  
 17 Kimura, Kent Q         17 TBAY-FL           1:24.92    1:25.17  
 18 Mackie, Phillip M      16 PYP-FL            1:23.05    1:25.36  
 19 Long, Jonathan S       14 SPA-FL                 NT    1:25.45  
 20 Boscaino, Federico     16 PYP-FL            1:27.53    1:25.48  
 21 O'Malley, JJ J         15 TYS-FL            1:29.19    1:25.63  
 22 Lawniczak, Justin P    14 TYS-FL                 NT    1:26.03  
 23 Yonkee, Cole C         17 TBAY-FL           1:23.50    1:26.44  
 24 Colvin, Jacob M        16 SPA-FL            1:25.65    1:26.55  
 25 Harries, Lukas A       13 TYS-FL            1:33.85    1:27.03  
 26 Still, Jacob D         14 TYS-FL                 NT    1:27.33  
 27 Gilbert, Olivier T     15 SPA-FL            1:27.24    1:27.46  
 28 Brown, Connor E        13 STAT-FL           1:29.17    1:27.56  
 29 Williams, Jacob T      16 UNAT-FL                NT    1:27.75  
 30 Williams, Jason H      18 PYP-FL            1:16.14    1:28.42  
 31 Grywczynski, Jason P   16 PYP-FL                 NT    1:28.68  
 32 Lee, Matthew K         14 TBAY-FL           1:40.32    1:29.57  
 33 Coundouriotis, Felipe  16 SPA-FL            1:28.43    1:29.63  
 34 Moothedan, Elijah J    13 TYS-FL            1:25.73    1:29.72  
 35 Lacy, Joseph T         14 PYP-FL            1:43.00    1:30.63  
 36 Glenn, Andrew A        17 SPA-FL            1:27.10    1:30.70  
 37 O'Halloran, Connor D   14 TBAY-FL                NT    1:30.83  
 38 Yatsula, Christopher   14 TBAY-FL           1:34.85    1:32.66  
 39 Bratic, Roman L        15 PYP-FL                 NT    1:33.35  
 40 Escardo-Boomsma, Hect  14 SPA-FL                 NT    1:33.69  
 41 Mitchell, Bradley N    13 TBB-FL            1:35.07    1:35.20  
 42 Garba, Viktor K        13 TBAY-FL           1:35.61    1:38.38  
 43 Cannon, Nick E         14 TYS-FL            1:36.74    1:38.77  
 44 Hanner, Lyle A         13 SPA-FL            1:39.46    1:42.02  
 45 Berko, Zachary A       14 PYP-FL            1:42.39    1:43.16  
 46 Dodge, Nick S          13 PYP-FL                 NT    1:43.91  
 47 Rasmussen, Jack V      14 PYP-FL            1:43.61    1:45.92  
 48 Pezet, Alex C          13 PYP-FL            1:47.00    1:45.93  
 49 Hausman, Caleb J       13 PYP-FL                 NT    1:46.30  
 50 Gross, Noah G          13 TBAY-FL           2:04.35    1:58.40  
 -- Ramthun, Titus A       13 STAT-FL                NT         DQ