St. Petersburg Aquatics/Lewis                 Uploaded on 5/19/2012
 SPA - May 2012 - Saturday/Sunday Morning - 5/19/2012 to 5/20/2012  
                  North Shore Pool (FL -FG , USA)                   
 
 Event 23  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ricciardi, Carolina R   8 TBAY-FL             49.18      49.04  
  2 Sullivan, Hannah C      8 CAT-FL            1:00.28      57.07  
  3 Ricciardi, Bruna R      8 TBAY-FL             56.20      58.22  
  4 Easton, Elliot L        8 TBAY-FL           1:00.68    1:00.84  
  5 Abel, Emma J            8 TBAY-FL           1:08.55    1:03.67  
  6 Forrister, Emma N       8 SPA-FL            1:06.16    1:05.11  
  7 Rubin, Arlie J          7 TBAY-FL           1:18.76    1:07.08  
  8 Kies, Kayla M           8 SPA-FL            1:13.94    1:14.43  
  9 Fahey, Kaitlin B        8 CAT-FL                 NT    1:16.33  
 10 Bergen, Aliyah H        7 GTSA-FL           1:29.91    1:21.85  
 11 Taulbee, Miles E        7 STAT-FL           1:27.76    1:25.54  
 12 Aneiros, Ibett          6 GTSA-FL                NT    1:26.80  
 -- Donovan, Sophie         8 TBB-FL                 NT         DQ  
 -- Gabriel, Elle F         6 TBB-FL                 NT         DQ  
 -- Jefferis, Kendall M     7 SPA-FL                 NT         DQ  
 -- Raleigh, Katie L        6 PYP-FL                 NT         DQ  
 -- Lester, Abigail J       8 PYP-FL                 NT         DQ  
 
 Event 23  Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Carter, Ava L          10 TBAY-FL             42.33      42.91  
  2 Boutin, Maude          10 PYP-FL              50.98      48.72  
  3 Osborne, Summer A      10 TBAY-FL             59.20      49.61  
  4 Mullen, Maggie E       10 GTSA-FL             49.72      49.62  
  5 Donovan, Olivia F       9 CAT-FL              57.77      50.28  
  6 Palsha, Gracelyn S     10 SPA-FL              53.24      51.30  
  7 Gross, Alexa L          9 TBAY-FL             59.27      52.10  
  8 Weigner, Gabriella L    9 STAT-FL             58.61      55.19  
  9 Dunn, Grace E          10 CAT-FL                 NT      55.60  
 10 Stephens, Emma L       10 STAT-FL             58.93      56.14  
 11 Rubin, Alixandra S     10 TBAY-FL           1:02.55      57.79  
 12 Rainey, Ellie K         9 TBAY-FL                NT      59.29  
 13 Carlin, Rachael A       9 STAT-FL             56.88      59.36  
 14 Senior, Summer L        9 TBAY-FL             56.71    1:00.70  
 15 Caglianone, Sam M      10 STAT-FL                NT    1:01.17  
 16 Hall, MacKenzie K       9 TBB-FL            1:02.30    1:02.33  
 17 Nicker, Alana J        10 TBB-FL            1:02.85    1:02.57  
 18 Matthews, Rosie C      10 TBAY-FL           1:09.01    1:03.21  
 19 Hennecke, Jacqueline   10 TBB-FL            1:02.95    1:04.64  
 20 McKenna, Ava G          9 TBAY-FL                NT    1:07.42  
 21 Jefferis, Peyton C      9 SPA-FL            1:18.81    1:07.72  
 22 Harris, Aidan F        10 ACTT-FL           1:20.69    1:08.53  
 23 Currao, Nicole L        9 TBAY-FL                NT    1:17.27  
 24 Pettit, Addison V       9 GTSA-FL                NT    1:17.64  
 -- Castellano, Olivia M    9 SPA-FL                 NT         DQ  
 -- Roman, Alexis L         9 SPA-FL            1:05.22         DQ  
 
 Event 23  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Bennett, Joshua w       8 TBAY-FL             52.01      53.48  
  2 Smith, Ryan D           8 TBAY-FL                NT      58.34  
  3 Truong, Javin           8 TBB-FL            1:06.07    1:00.09  
  4 Ingerick, Logan O       8 TBB-FL            1:02.07    1:00.93  
  5 Sanders, Payton W       8 CAT-FL                 NT    1:02.11  
  6 Gesacion, Cameron d     7 TBAY-FL           1:15.00    1:07.14  
  7 Wimberly, Jacob C       7 CAT-FL                 NT    1:08.72  
  8 Robinson, John V        8 TBB-FL                 NT    1:16.31  
 -- Newsome, Royce B        8 TBB-FL                 NT         DQ  
 -- Ghizzoni, Dominic A     8 SPA-FL                 NT         DQ  
 -- Weidner, Joseph R       6 CAT-FL                 NT         DQ  
 
 Event 23  Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rosal, Ryan C          10 CAT-FL              43.09      42.33  
  2 Hatoum, Ryaan M        10 TBAY-FL             42.69      43.31  
  3 Dieffenthaller, Chris   9 GTSA-FL             49.77      46.27  
  4 Mullen, Aidan J        10 CAT-FL              52.21      48.93  
  5 Hill, Tyre W           10 SPA-FL              52.90      52.05  
  6 Walters, Peyton J       9 PYP-FL              51.23      52.89  
  7 Wilkins, Colin R        9 TBAY-FL             52.13      54.55  
  8 Key, Jacob T           10 TBAY-FL             56.98      54.97  
  9 Alvarez, Sammy         10 ACTT-FL                NT      56.51  
 10 Aneiros, William        9 GTSA-FL           1:04.04      57.34  
 11 Smith, Max P           10 STAT-FL             59.80      57.39  
 12 Bottini, Dominic        9 TBAY-FL           1:02.33      59.67  
 13 Jooma, Gibraan K        9 TBB-FL            1:08.01    1:02.16  
 14 Onatsko, Paul *         9 CAT-FL                 NT    1:03.38  
 15 Borromeo, Rafael B     10 TBAY-FL             59.93    1:03.60  
 16 Patterson, Cole M       9 UNAT-FL                NT    1:04.39  
 17 Vitello, Devin M        9 STAT-FL                NT    1:04.69  
 18 Bergen, Benjamin S      9 GTSA-FL           1:04.04    1:06.24  
 19 Bajaj, Aikas S         10 PYP-FL                 NT    1:11.69  
 20 Thomas, Zach F         10 TBAY-FL                NT    1:16.51  
 21 Duclos, Aidan T        10 TBAY-FL                NT    1:30.17