Carrollwood Village Swim Team                  Uploaded on 6/3/2012
         2012 TAMPA BAY SWIM CLASSIC - 6/1/2012 to 6/3/2012         
         Florida Swimming of USA Swimming, Sanction #: 5855         
      Northshore Pool, St. Petersburg, Florida (FL -FG , USA)       
 
 Event 67  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mayer, Katherine       14 PYP               2:11.76    2:14.61  
               1:05.48    2:14.61 (1:09.13)
  2 Patrice, Grace         13 SYS               2:17.96    2:19.32  
               1:08.56    2:19.32 (1:10.76)
  3 Terrana, Sierra        14 AAC               2:19.01    2:21.53  
               1:08.31    2:21.53 (1:13.22)
  4 Stich, Amber           14 SYS               2:16.37    2:22.93  
               1:10.43    2:22.93 (1:12.50)
  5 Kubel, Ashley          13 TYS               2:20.55    2:23.39  
               1:10.72    2:23.39 (1:12.67)
  6 Eckhard, Joie          14 SYS               2:17.04    2:23.42  
               1:10.47    2:23.42 (1:12.95)
  7 Patrice, Kate          13 SYS               2:24.33    2:24.42  
               1:09.70    2:24.42 (1:14.72)
  8 Thielbar, Jordan       14 PYP               2:25.23    2:26.43  
               1:09.88    2:26.43 (1:16.55)
  9 Ward, Caroline         14 PYP               2:23.91    2:27.06  
               1:11.46    2:27.06 (1:15.60)
 10 Motta, Carla           13 SYS               2:27.85    2:28.16  
               1:11.84    2:28.16 (1:16.32)
 11 Greiwe, Emily          14 AAC               2:25.11    2:28.25  
               1:13.28    2:28.25 (1:14.97)
 12 Rossi, Sarah           14 AAC               2:26.59    2:29.08  
               1:12.88    2:29.08 (1:16.20)
 13 Dolgetta, Genesis      13 SYS               2:28.55    2:30.64  
               1:12.67    2:30.64 (1:17.97)
 14 McClugage, Caitlin     14 TYS               2:26.26    2:30.95  
               1:13.10    2:30.95 (1:17.85)
 15 Randle, Mackenzie      14 TYS               2:32.80    2:32.10  
               1:14.76    2:32.10 (1:17.34)
 16 O'Grady, Rachel        14 SYS               2:25.00    2:32.96  
               1:14.31    2:32.96 (1:18.65)
 17 Berkenbusch, Ianka     14 LWRY              2:33.61    2:33.27  
               1:12.12    2:33.27 (1:21.15)
 18 Chapin, Courtney       13 LWRY              2:34.25    2:34.40  
               1:14.63    2:34.40 (1:19.77)
 19 Caprio, Britney        13 PYP               3:05.00    2:34.54  
               1:11.96    2:34.54 (1:22.58)
 20 Morris, Hayley         13 SYS               2:35.27    2:35.37  
               1:14.15    2:35.37 (1:21.22)
 21 Somrah, Maria          14 Blue Wave         2:38.28    2:35.83  
               1:15.04    2:35.83 (1:20.79)
 22 Quinn, Kirsten         13 SYS               2:26.03    2:37.58  
               1:16.48    2:37.58 (1:21.10)
 23 Pelusi, Zaya           13 LWRY              2:37.73    2:37.91  
               1:15.64    2:37.91 (1:22.27)
 24 Riesenberger, Molly    14 SYS               2:38.43    2:38.03  
               1:16.28    2:38.03 (1:21.75)
 25 Casavant, Jordan       13 Blue Wave         2:39.01    2:40.04  
               1:17.06    2:40.04 (1:22.98)
 26 Sattler, Kylie         14 SYS               2:45.21    2:40.51  
               1:20.03    2:40.51 (1:20.48)
 27 Katz, Fallon           14 SYS               2:44.68    2:43.62  
               1:18.81    2:43.62 (1:24.81)
 28 Lopez, Miah            13 SYS               2:48.58    2:44.80  
               1:19.30    2:44.80 (1:25.50)
 29 Hillman, Ariana        13 SYS               2:47.87    2:45.10  
               1:21.27    2:45.10 (1:23.83)
 30 Wilson, Sarafina       13 SPA                    NT    2:45.40  
               1:21.00    2:45.40 (1:24.40)
 31 Massoumi, Mariah       13 SYS               2:50.56    2:47.63  
               1:21.86    2:47.63 (1:25.77)
 32 Melicia, Melanie       14 SRQ               3:07.71    2:57.62  
               1:25.71    2:57.62 (1:31.91)
 33 Linde, Ekaterina       14 SPA                    NT    3:29.14  
               1:33.66    3:29.14 (1:55.48)
 
 Event 67  Women Senior 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Plocharsky, Kara       17 SYS               2:12.95    2:13.53  
               1:05.45    2:13.53 (1:08.08)
  2 Frantz, Kelsey         18 SYS               2:25.00    2:17.38  
               1:06.89    2:17.38 (1:10.49)
  3 Burrows, Amanda        13 SPA               2:12.58    2:17.73  
               1:06.43    2:17.73 (1:11.30)
  4 DiMeo, Grace           16 SYS               2:15.03    2:18.51  
               1:07.26    2:18.51 (1:11.25)
  5 O'Grady, Niamh         16 SYS               2:15.98    2:19.18  
               1:07.80    2:19.18 (1:11.38)
  6 Garcia, Jacque         19 SYS               2:25.00    2:21.44  
               1:09.33    2:21.44 (1:12.11)
  7 Randle, Meghan         16 TYS               2:16.81    2:21.70  
               1:09.61    2:21.70 (1:12.09)
  8 Freeman, Sarah         15 PYP               2:13.84    2:22.47  
               1:09.96    2:22.47 (1:12.51)
  9 Kovac, Megan           15 PYP               2:12.45    2:22.76  
               1:10.32    2:22.76 (1:12.44)
 10 Raybon, Lexy           17 SYS               2:12.89    2:23.33  
               1:11.03    2:23.33 (1:12.30)
 11 Litschgi, Tori         16 AAC               2:22.21    2:24.46  
               1:08.93    2:24.46 (1:15.53)
 12 Volz, Emma             17 CVST              2:15.49    2:24.63  
               1:10.52    2:24.63 (1:14.11)
 13 Dols, Michelle         15 SYS               2:19.87    2:26.13  
               1:10.76    2:26.13 (1:15.37)
 14 Erickson, Lauren       17 UNAT              2:21.11    2:26.61  
               1:12.27    2:26.61 (1:14.34)
 15 Dieffenwierth, Julia   16 SYS               2:27.21    2:27.50  
               1:13.47    2:27.50 (1:14.03)
 16 Smithburger, Samantha  15 SYS               2:21.61    2:27.85  
               1:11.64    2:27.85 (1:16.21)
 17 Zambito, Maria         17 TYS               2:19.33    2:30.58  
               1:12.46    2:30.58 (1:18.12)
 18 Tyle, Madison          12 SYS               2:27.50    2:32.27  
               1:13.68    2:32.27 (1:18.59)
 19 Price, Jaclyn          15 PYP               2:32.99    2:32.88  
               1:13.27    2:32.88 (1:19.61)
 20 Edwards, Ashton        16 SYS               2:30.33    2:34.80  
               1:14.92    2:34.80 (1:19.88)
 21 Weeks, Katie           12 PYP               2:42.90    2:39.40  
               1:16.91    2:39.40 (1:22.49)
 22 Hansen, Hannah         12 PYP                    NT    2:39.58  
               1:17.19    2:39.58 (1:22.39)
 23 Lancaster, Courtney    15 LWRY              2:49.14    2:45.34  
               1:21.85    2:45.34 (1:23.49)
 24 Smith, Liz             15 UNAT                   NT    2:45.93  
               1:21.84    2:45.93 (1:24.09)
 25 Lee, Kristine          17 CVST                   NT    2:53.30  
               1:22.40    2:53.30 (1:30.90)
 26 Docobo, Kristen        16 CVST              2:57.07    3:15.19  
               1:30.12    3:15.19 (1:45.07)
 
 Event 67  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Milosavljevic, Niko    13 Blue Wave         2:11.13    2:12.59  
               1:04.11    2:12.59 (1:08.48)
  2 Pelton, Matthew        14 SYS               2:06.98    2:13.47  
               1:04.96    2:13.47 (1:08.51)
  3 Chen, Joshua           14 SPA               2:10.59    2:14.50  
               1:02.35    2:14.50 (1:12.15)
  4 Smith, T.C.            13 SRQ               2:15.65    2:14.62  
  5 Sawyer, Jonathan       14 UNAT              2:16.21    2:17.00  
               1:07.58    2:17.00 (1:09.42)
  6 Biala, Alonzo          14 Blue Wave         2:18.58    2:17.75  
               1:07.00    2:17.75 (1:10.75)
  7 Knoch, Michael         13 SYS               2:18.52    2:18.23  
               1:07.15    2:18.23 (1:11.08)
  8 Brown, Connor          13 STAT              2:24.70    2:19.91  
               1:06.19    2:19.91 (1:13.72)
  9 Boehm, Brian           14 SYS               2:17.17    2:20.99  
               1:09.75    2:20.99 (1:11.24)
 10 Manera, Noah           13 Blue Wave         2:22.96    2:22.70  
               1:08.96    2:22.70 (1:13.74)
 11 Shaffer, Tommy         14 AAC               2:29.61    2:23.73  
               1:08.94    2:23.73 (1:14.79)
 12 Lawniczak, Justin      14 TYS               2:26.12    2:24.92  
               1:07.78    2:24.92 (1:17.14)
 13 Moothedan, Elijah      13 TYS               2:28.59    2:24.99  
               1:10.62    2:24.99 (1:14.37)
 14 Carmichael, Tyler      13 SYS               2:23.88    2:25.03  
               1:09.98    2:25.03 (1:15.05)
 15 Lijoi, Vinny           14 SRQ               2:29.28    2:27.24  
               1:10.85    2:27.24 (1:16.39)
 16 Harries, Lukas         13 TYS               2:37.68    2:27.71  
               1:11.93    2:27.71 (1:15.78)
 17 Pickerell, Daryl       13 CVST              2:42.21    2:29.48  
               1:12.04    2:29.48 (1:17.44)
 18 Cannon, Nick           14 TYS               2:40.94    2:37.98  
               1:13.19    2:37.98 (1:24.79)
 19 Bowman, Graham         14 SYS               2:40.31    2:40.94  
               1:19.83    2:40.94 (1:21.11)
 20 Schroeders, RJ         13 SYS               2:48.21    2:45.62  
               1:22.31    2:45.62 (1:23.31)
 21 Lopez, Noel            13 Blue Wave         2:33.40    2:48.78  
               1:16.37    2:48.78 (1:32.41)
 22 Lemar, Nick            14 Blue Wave              NT    3:11.57  
               1:31.20    3:11.57 (1:40.37)
 -- Rawls, Fitz            13 CVST              2:29.01         DQ  
 
 Event 67  Men Senior 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 McRae, Ryan            16 PYP               1:55.83    2:00.11  
                 59.01    2:00.11 (1:01.10)
  2 Kazokas, Will          18 UNAT              1:59.80    2:01.39  
                 58.22    2:01.39 (1:03.17)
  3 McKane, Liam           16 SYS               1:57.23    2:03.91  
               1:00.23    2:03.91 (1:03.68)
  4 O'Donnell, Matt        16 SYS               2:02.25    2:04.82  
               1:01.22    2:04.82 (1:03.60)
  5 Hoce, Garrett          16 PYP               2:02.55    2:05.23  
               1:00.16    2:05.23 (1:05.07)
  6 Wall, Patrick          16 SYS               2:05.76    2:05.92  
               1:02.84    2:05.92 (1:03.08)
  7 Boscaino, Teodoro      18 UNAT              1:56.75    2:06.84  
                 59.72    2:06.84 (1:07.12)
  8 Pelton, John           16 SYS               2:01.50    2:07.32  
               1:01.94    2:07.32 (1:05.38)
  9 Harasz, Noah           16 SPA               2:11.52    2:07.47  
               1:01.70    2:07.47 (1:05.77)
 10 Watts, Andy            18 SYS               2:01.57    2:07.81  
               1:01.84    2:07.81 (1:05.97)
 11 Page, Carter           15 SYS               2:06.20    2:09.37  
               1:03.07    2:09.37 (1:06.30)
 12 Leeson, Peyton         16 SYS               2:02.27    2:10.10  
               1:03.22    2:10.10 (1:06.88)
 13 Aristizabal, Hayden    16 SYS               2:10.42    2:10.42  
               1:02.92    2:10.42 (1:07.50)
 14 Hamel-Wood, Dirk       16 SYS               2:07.90    2:10.52  
               1:03.95    2:10.52 (1:06.57)
 15 Krastev, Georgi        17 SPA               2:06.45    2:10.73  
               1:04.18    2:10.73 (1:06.55)
 16 Rauch, Christian       18 SYS               2:08.16    2:10.99  
               1:02.78    2:10.99 (1:08.21)
 17 Colvin, Matt           17 UNAT              2:10.12    2:11.36  
               1:04.17    2:11.36 (1:07.19)
 18 Marshburn, Mark        15 SPA               2:10.46    2:11.40  
               1:03.00    2:11.40 (1:08.40)
 19 Clark, Chris           17 SRQ               2:15.06    2:14.09  
               1:05.33    2:14.09 (1:08.76)
 20 Colvin, Jacob          16 UNAT              2:18.00    2:14.53  
               1:05.06    2:14.53 (1:09.47)
 21 Ruvira, Santi          16 SYS               2:17.26    2:15.85  
               1:07.28    2:15.85 (1:08.57)
 22 Shindel, Seabass       16 STA               2:17.43    2:15.87  
               1:06.26    2:15.87 (1:09.61)
 23 Hedrich, Michael       15 PYP               2:19.49    2:16.29  
               1:04.54    2:16.29 (1:11.75)
 24 Zaremba, Roman         16 SYS               2:08.38    2:16.46  
               1:05.69    2:16.46 (1:10.77)
 25 O'Connor, Thomas       17 PYP                    NT    2:16.66  
               1:06.01    2:16.66 (1:10.65)
 26 Nipper, Cody           15 SPA               2:10.07    2:16.73  
               1:05.71    2:16.73 (1:11.02)
 27 Stein, Corey           17 CVST              2:08.44    2:17.58  
               1:05.31    2:17.58 (1:12.27)
 28 Finke, Robert          12 SPA               2:13.26    2:18.07  
               1:06.51    2:18.07 (1:11.56)
 29 Reischmann, Paul       15 SPA               2:17.07    2:18.29  
               1:06.84    2:18.29 (1:11.45)
 30 Berkenbusch, Kevin     16 LWRY              2:16.67    2:18.63  
               1:06.16    2:18.63 (1:12.47)
 31 Soussloff, Robert      16 TYS               2:22.42    2:20.23  
               1:07.00    2:20.23 (1:13.23)
 32 Kitzis, Zachary        16 TYS               2:16.63    2:20.70  
               1:09.68    2:20.70 (1:11.02)
 33 Myers, AJ              16 PYP               2:21.02    2:22.07  
               1:07.35    2:22.07 (1:14.72)
 34 Thompson, John         17 TYS               2:34.97    2:22.89  
               1:08.57    2:22.89 (1:14.32)
 35 Boscaino, Federico     16 PYP               2:04.22    2:22.92  
               1:09.26    2:22.92 (1:13.66)
 36 Maddy, Drew            15 SYS               2:19.18    2:23.69  
               1:09.63    2:23.69 (1:14.06)
 37 Reidy, Garrett         15 STA               2:28.34    2:24.31  
               1:10.27    2:24.31 (1:14.04)
 38 Hurley, Jules          16 STA               2:31.68    2:25.75  
               1:08.37    2:25.75 (1:17.38)
 39 Shollenberger, Jordan  16 TYS               2:25.95    2:26.23  
 40 Paloumpis, Andy        17 STA               2:21.42    2:26.47  
               1:10.98    2:26.47 (1:15.49)
 41 Childers, Austin       16 TYS               2:20.18    2:26.66  
               1:12.12    2:26.66 (1:14.54)
 42 Jennings, Will         17 AAC                    NT    2:30.57  
               1:11.69    2:30.57 (1:18.88)
 43 Strynar, Aaron         15 Blue Wave         2:34.75    2:30.79  
               1:12.77    2:30.79 (1:18.02)
 44 Mackie, Phillip        16 PYP               2:35.87    2:33.26  
               1:15.27    2:33.26 (1:17.99)
 45 Ward, Thomas           12 PYP               2:35.52    2:33.76  
               1:14.28    2:33.76 (1:19.48)
 46 Hernandez, Alex        15 AAC               2:29.69    2:34.96  
               1:12.29    2:34.96 (1:22.67)