St. Petersburg Aquatics/Lewis                   5/18/2019 - 7:52 PM
      2019  813 Invitation Swim Meet - 5/17/2019 to 5/19/2019       
 
 Event 3  Women 50 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Schulte, Jilian K      18 GTSA-FL             36.12      33.82  
  2 Ragan, Quinn A         17 RAD-FL              33.12      34.41  
  3 Kallevig, MacKenzie R  18 PYP-FL              33.44      34.54  
  4 Cannella, Ashlin M     13 AAC-FL              33.51      34.96  
  5 Lankford, Sarah E      14 SPA-FL              33.84      35.41  
  6 Caswell, Mary E        15 YCF-FL              32.35      35.53  
  7 Kaloostian, Kendall G  14 TBAC-FL             37.56      35.71  
  8 Barton, Hanna K        18 BW-FL               35.46      35.88  
  9 Clayton, Abby K        12 UN-FL               39.03      36.00  
 10 Whitfield, Sidney A    19 GTSA-FL             35.91      36.58  
 11 Moreland, McKenzie E   15 YCF-FL              37.67      36.69  
 12 Milbrandt, Sarah F     15 YCF-FL                 NT      36.71  
 13 Scott, Maddie G        15 GTSA-FL             36.18      36.79  
 14 Neely, Cassidy E       16 AAC-FL              35.64      36.92  
 15 Kelly, Avery A         15 PYP-FL              37.56      37.13  
 16 Forrister, Ana C       17 SPA-FL              39.16      37.67  
 17 Brackin, Elly V        13 SPA-FL              55.18      37.74  
 18 Wolfe, Abigail E       15 UN-FL                  NT      38.00  
 19 Haight, Lilly D        15 GTSA-FL             37.84      38.01  
 20 Hila, Amy S            15 PYP-FL              35.52      38.12  
 21 McDonald, Macey L      14 SPA-FL                 NT      38.23  
 22 Haughey, Lexi J        15 PYP-FL              43.61      39.02  
 23 Chmara, Isabela M      15 PYP-FL              36.87      39.48  
 24 Dieffenthaller, Isabe  12 SPA-FL              39.28      39.54  
 25 Forrister, Emma N      15 SPA-FL              35.54      39.56  
 26 Rutledge, Kate K       13 SPA-FL              38.97      39.77  
 27 Chorrushi, Gillian E   14 GTSA-FL             39.41      40.04  
 28 Hansen, Karrington L   10 SPA-FL              42.02      40.65  
 29 Mjtorian, Camila D     12 PYP-FL              41.79      40.78  
 30 Jones, Morgan M        17 UN-FL               40.20      40.79  
 31 Paredes, Alexa A       12 TBAC-FL             41.73      41.78  
 32 Lekov, Angie A         11 TBAC-FL             42.56      42.04  
 33 Briceno, Nella G       13 GTSA-FL             42.19      42.11  
 34 Haight, Zoey C         18 GTSA-FL             43.61      42.22  
 35 Ervin, Madilyn L       11 BW-FL               47.62      43.09  
 36 Hansen, Brinkleigh B    9 SPA-FL              42.79      43.12  
 37 Mazzuco, Grace M       17 SPA-FL              42.70      43.52  
 38 Mueller, Ellie A       11 GTSA-FL                NT      43.71  
 39 Amaya, Alexa M         15 GTSA-FL                NT      44.08  
 40 Collins, Chloe J       12 SPA-FL              50.44      44.58  
 41 Dieffenthaller, Cathe  10 SPA-FL            1:02.16      46.22  
 42 Faiella, Reagan P      10 UN-FL               44.22      46.66  
 43 Wolfe, Kathryn R       11 UN-FL                  NT      48.12  
 44 Muldoon, Cameron P     13 TBAC-FL             55.84      54.77  
 45 Williams, Ivy A         7 SPA-FL                 NT    1:01.48  
 46 Neely, Caroline D       7 AAC-FL            1:22.78    1:17.20  
 -- Dart, Melissa M        15 RAD-FL              38.62         NS  
 -- Paredes, Gabi V        12 YCF-FL              36.27         NS  
 -- Daley, Kayla A         13 BERK-FL             36.36         NS  
 -- Osborne, Summer A      17 TBAC-FL             32.34         NS  
 -- Taulbee, Miles E       14 AAC-FL              41.85         NS  
 -- Smith, Bailey E         8 WFLA-FL                NT         NS  
 
 Event 3  Men 50 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kravchenko, Lucas D    18 YCF-FL              27.40      27.22  
  2 Fonnotto, John R       17 UN-FL               30.42      28.81  
  3 Cote, Lukas A          17 SPA-FL              29.39      29.46  
  4 Shaffer, Nick A        16 AAC-FL              28.10      29.67  
  5 Wilhelm, Cory M        17 RAD-FL              30.23      30.16  
  6 Jerger, Rusty R        17 SPA-FL              39.20      30.19  
  7 Dapo, Denis            15 PYP-FL              30.27      30.25  
  8 Dieffenthaller, Chris  16 SPA-FL              35.00      30.35  
  9 Jones, Connor P        17 UN-FL               30.67      30.49  
 10 Yates, Coleman A       14 VAST-GA             31.38      30.82  
 11 Wolfe, Jeffrey D       13 UN-FL                  NT      31.28  
 12 Cabiling, Ebraham S    15 PYP-FL              31.09      31.70  
 13 White, Russ C          15 VAST-GA             32.48      31.87  
 14 Burns, Jake S          16 PYP-FL              31.00      32.31  
 15 Ghizzoni, Dominic A    15 SPA-FL            1:05.46      33.01  
 16 O'Connor, Liam P       16 YCF-FL              34.67      33.09  
 17 Griffin, Dane E        15 VAST-GA                NT      33.44  
 18 Sanders, Payton W      15 PYP-FL              36.60      33.50  
 19 Kirchner, Anthony V    17 AAC-FL              32.44      34.57  
 20 James, David R         15 PYP-FL              34.16      35.02  
 21 Kenny, Sean M          14 AAC-FL              42.06      35.54  
 22 Kung-Korte, Keagan H   16 VAST-GA             38.62      37.92  
 23 Melnychuk, David A     12 PYP-FL              37.64      37.98  
 24 Velez, Nicolas         12 BW-FL               39.09      38.22  
 25 Strickland, Aidan X    13 TBAC-FL             39.59      39.19  
 26 Neely, Henry H         11 AAC-FL              42.52      40.25  
 27 Parman, Reef M         12 YCF-FL              40.29      40.54  
 28 Stouffer, Joshua S     10 GTSA-FL                NT      40.72  
 29 Bathurst, DJ J         12 GTSA-FL             39.40      40.88  
 30 Zendegui, Alex T       10 GTSA-FL             42.46      40.91  
 31 Stouffer, Caleb D      12 GTSA-FL                NT      41.79  
 32 Haight, Elijah M       13 GTSA-FL             49.47      42.37  
 33 Williams, Adam S       11 PYP-FL              41.11      42.56  
 34 Dieffenthaller, David  10 SPA-FL              45.52      43.00  
 35 Walker, Kristian I     11 BW-FL               43.71      44.77  
 36 Hansen, Sawyer W        7 SPA-FL              46.42      46.57  
 37 Hansen, Sutton J        6 SPA-FL              53.47      51.85  
 38 Bathurst, Cole L        6 GTSA-FL             58.99      55.99  
 39 Melsom, Joshua E       10 SPA-FL            1:05.31      56.51  
 40 Muldoon, Gavin M        9 TBAC-FL             57.43      58.98  
 41 Muldoon, Collin J       8 TBAC-FL           1:09.21    1:07.86  
 -- Koutin, Gabriel B      16 GTSA-FL             38.79         NS  
 -- Dieffenthaller, Matth  18 SPA-FL              29.11         NS  
 -- Rudnik, Tristan         9 WFLA-FL                NT         NS  
 -- Leadbetter, Gordy A    17 SPA-FL              30.31         NS  
 -- Jordan, Matthew D      15 YCF-FL                 NT         NS  
 -- Garbutt, David J       19 RAD-FL              35.18         NS