St. Petersburg Aquatics/Lewis                   5/18/2019 - 7:52 PM
      2019  813 Invitation Swim Meet - 5/17/2019 to 5/19/2019       
 
 Event 17  Women 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Barkman, Katelyn R     15 PYP-FL            1:18.28    1:20.83  
  2 Leisure, Abigail L     17 BERK-FL           1:14.56    1:21.30  
  3 Berlin, Abigail E      17 SPA-FL            1:22.92    1:21.64  
  4 Cabiling, Tara S       17 PYP-FL            1:16.18    1:21.95  
  5 Holmes, Allison N      14 BERK-FL           1:17.31    1:22.75  
  6 Baker, Mya K           16 SPA-FL            1:21.90    1:25.81  
  7 Hurst, Devin L         14 BERK-FL           1:24.78    1:26.23  
  8 Yarmolowitz, Drue E    16 TBAC-FL           1:26.43    1:27.21  
  9 Sexton, Aliah K        14 RAD-FL            1:23.54    1:28.32  
 10 Antonov, Katarina M    15 UN-FL                  NT    1:28.48  
 11 Goz, Kaitlynne R       16 PYP-FL            1:24.91    1:28.57  
 12 Bitting, Mimi R        14 BW-FL             1:27.98    1:28.91  
 13 McEwan, Ava J          16 PYP-FL            1:27.74    1:29.68  
 14 Chmara, Isabela M      15 PYP-FL            1:26.30    1:29.93  
 15 Forrister, Emma N      15 SPA-FL            1:19.48    1:30.04  
 16 Moreland, McKenzie E   15 YCF-FL            1:28.87    1:30.11  
 17 Ordetx, Lila C         13 BERK-FL           1:34.16    1:30.15  
 18 Vizcaya, Ariana J      13 RAD-FL            1:30.73    1:30.23  
 19 Haughey, Lexi J        15 PYP-FL            1:43.13    1:30.30  
 20 Yeo, Mia L             15 YCF-FL            1:32.01    1:30.62  
 21 Burke, Ainsley E       14 SPA-FL            1:25.30    1:30.79  
 22 Bennett, Ruthie        17 VAST-GA           1:30.34    1:30.94  
 23 Thurin, Kelsey N       17 PYP-FL            1:18.37    1:31.31  
 24 Kelly, Avery A         15 PYP-FL            1:33.04    1:31.35  
 25 Candelora, Maria K     14 PYP-FL            1:27.59    1:32.14  
 26 Adams, Ava M           13 UN-FL             1:26.76    1:32.36  
 27 Hamilton, Emma L       14 BW-FL             1:55.32    1:32.43  
 28 Strobbe, Mckenzy N     13 TBAC-FL           1:41.78    1:32.79  
 29 Walker, Michaela       13 BW-FL             1:33.54    1:33.04  
 30 Holmes, Taylor J       16 BERK-FL           1:33.81    1:33.09  
 31 Peoples, Taylor N      14 VAST-GA           1:33.15    1:33.54  
 32 Sprague, Alexandra N   16 BW-FL             1:27.45    1:33.69  
 33 Kelley, Kristina A     14 YCF-FL            1:39.04    1:33.98  
 34 Jaye, Bella E          13 PYP-FL            1:31.23    1:34.19  
 35 McArthur, Camden A     15 PYP-FL            1:32.74    1:34.52  
 36 Nalepa, Tabitha A      13 PYP-FL            1:37.96    1:34.93  
 37 Davis, Izzy R          13 TBAC-FL           1:36.79    1:35.27  
 38 DeBolt, Alyssa A       14 BW-FL             1:29.12    1:35.51  
 39 Cyr, Rose T            17 PYP-FL            1:33.25    1:35.86  
 40 Daniels, Gavriela M    13 TBAC-FL           1:34.54    1:36.95  
 41 Brown, Alexa S         14 BW-FL             1:32.40    1:37.26  
 42 Brackin, Elly V        13 SPA-FL            1:49.02    1:37.54  
 43 Chumbler, Ella J       13 UN-FL             1:39.04    1:37.66  
 43 Homer, Rees A          14 PYP-FL            1:33.93    1:37.66  
 45 Moore, Taylor L        14 PYP-FL            1:35.88    1:37.80  
 46 Marks, Natalie A       13 AAC-FL            1:42.95    1:37.81  
 47 Mazzuco, Grace M       17 SPA-FL            1:35.17    1:38.68  
 48 Drawdy, Emma G         13 VAST-GA           1:46.35    1:38.88  
 49 Stargardt, Hailey S    13 TBAC-FL           1:56.70    1:39.41  
 50 Kays, Aubrey G         15 PYP-FL            1:43.03    1:40.04  
 51 Maguire, Molly T       15 AAC-FL            1:38.65    1:40.39  
 51 Alwood, Norah J        13 BW-FL             1:44.69    1:40.39  
 53 Tilzer, Nicole E       13 PYP-FL            1:38.09    1:40.83  
 54 Warmbier, Sydney L     13 BW-FL             1:46.86    1:42.54  
 55 Rogers, Ella K         15 TBAC-FL           1:51.79    1:51.65  
 56 Lisowski, Abigail G    14 SPA-FL                 NT    1:52.65  
 57 McMinn, Sarah K        16 UN-FL             1:53.25    1:52.72  
 58 Knight, Sam M          14 PYP-FL                 NT    1:55.65  
 59 Meister, Hope E        13 SPA-FL                 NT    1:59.94  
 -- Clark, Abbi G          15 LRSA-FL           2:57.75         DQ  
 -- Bularca, Alexandra N   14 BW-FL             1:53.33         DQ  
 -- Furlong, Emma K        13 TBAC-FL           2:09.56         NS  
 -- Taymans, Carli E       17 TBAC-FL           1:21.19         NS  
 -- Venator, Aletheia A    15 SPA-FL            1:32.07         NS  
 -- Filewich, Ava R        13 LRSA-FL                NT         NS  
 -- Cardosi, Lauren A      16 BERK-FL           1:25.40         NS  
 -- Swiech, Kailey M       14 PYP-FL            1:31.91         NS  
 -- Pyhel, McKENZIE R      15 SPA-FL            1:35.13         NS  
 -- Donovan, Livi F        16 RAD-FL            1:23.34         NS  
 
 Event 17  Men 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Cote, Ben M            16 SPA-FL            1:13.54    1:11.54  
  2 Dieffenthaller, Chris  16 SPA-FL            1:07.64    1:11.57  
  3 Shaffer, Nick A        16 AAC-FL            1:09.30    1:13.40  
  4 Martins, Craig         15 TBAC-FL           1:13.62    1:13.47  
  5 Ingerick, Logan O      15 BERK-FL           1:10.41    1:14.30  
  6 Trelka, Kyle D         29 RAD-FL            1:10.38    1:14.83  
  7 Cabiling, Ebraham S    15 PYP-FL            1:12.53    1:15.34  
  8 Erickson, Austin C     17 TBAC-FL           1:13.57    1:16.19  
  9 O'Connor, Liam P       16 YCF-FL            1:15.94    1:16.72  
 10 Pilichowski, Hubert    14 BW-FL             1:16.39    1:17.30  
 11 Kirchner, Anthony V    17 AAC-FL            1:12.54    1:17.59  
 12 Rosado, Victor J       16 SPA-FL                 NT    1:17.98  
 13 Burns, Jake S          16 PYP-FL            1:11.06    1:18.28  
 14 Lankton, Douglas E     17 BW-FL             1:17.71    1:18.47  
 15 Sanders, Payton W      15 PYP-FL            1:15.84    1:18.58  
 16 Bennett, Josh W        15 TBAC-FL           1:13.23    1:18.98  
 17 Hudson, Hilton S       15 UN-FL             1:17.58    1:19.69  
 18 Rosario, Abdiel E      16 TBAC-FL           1:15.41    1:19.72  
 19 Prabhakaran, Samuel J  16 TBAC-FL           1:16.84    1:19.80  
 20 Nguyen, Patrick Q      15 PYP-FL            1:21.76    1:19.97  
 21 Walters, Peyton J      16 PYP-FL            1:20.66    1:20.05  
 22 Grimme, Samuel T       14 BERK-FL           1:17.73    1:20.28  
 23 Martino, Max F         16 BERK-FL           1:14.43    1:20.29  
 24 Dapo, Denis            15 PYP-FL            1:17.09    1:20.74  
 25 Griffin, Dane E        15 VAST-GA           1:22.50    1:21.12  
 26 White, Russ C          15 VAST-GA           1:20.26    1:21.33  
 27 Kruger, Carson J       17 TBAC-FL           1:22.70    1:21.49  
 28 Kravitz, Caleb M       18 SPA-FL            1:23.21    1:21.54  
 29 Schindler, Liam R      14 AAC-FL            1:18.57    1:21.59  
 30 Tsai, Alex A           15 TBAC-FL           1:25.82    1:21.70  
 31 Taylor, Andrew G       14 TBAC-FL           1:22.36    1:22.00  
 32 Millner-Balagtas, Jos  18 BERK-FL           1:31.43    1:22.48  
 33 Lastowski, Logan J     18 RAD-FL            1:18.02    1:23.41  
 34 Gemma, Shane N         17 TBAC-FL           1:25.44    1:24.04  
 35 Ehler, Will P          15 YCF-FL                 NT    1:24.24  
 36 Maniace, Noah R        15 YCF-FL            1:16.98    1:24.94  
 36 Melsom, Robert G       13 SPA-FL                 NT    1:24.94  
 38 Pomozov, Alex V        15 SPA-FL            1:25.71    1:25.08  
 39 Kimball, Clayton J     15 YCF-FL                 NT    1:25.76  
 40 Macgregor, Ben D       13 RAD-FL            1:26.78    1:26.68  
 41 Politis, Gregory C     13 TBAC-FL           1:26.10    1:27.53  
 42 Moore, James A         18 PYP-FL            1:28.27    1:28.11  
 43 Spicer, Gavin L        17 RAD-FL            1:29.79    1:28.39  
 44 Deady, Brantley T      16 BERK-FL           1:28.09    1:28.67  
 45 Finster, Ryan T        14 SPA-FL            1:22.19    1:28.73  
 46 McEwan, Hayden R       14 PYP-FL            1:29.65    1:30.95  
 47 Deneault, Conor R      15 BERK-FL           1:26.97    1:32.47  
 48 Pridanov, Aleksey D    15 SPA-FL                 NT    1:33.74  
 49 Chimidkhorloo, Erdene  14 PYP-FL            1:38.53    1:35.13  
 50 Wloczewski, Cole T     15 BW-FL             1:40.78    1:36.28  
 51 DeCort, Cohen P        13 BERK-FL           1:53.24    1:36.38  
 52 Robbins, Tyler M       14 PYP-FL            1:35.00    1:37.16  
 53 Muldoon, Matthew R     14 TBAC-FL           1:37.13    1:37.26  
 54 Zorde, Aviv            14 TBAC-FL                NT    1:39.71  
 55 Henry, Tyler A         13 TBAC-FL           1:44.68    1:40.12  
 56 Valeri, Thomas E       14 YCF-FL                 NT    1:40.51  
 57 Buckner, Jacob L       15 RAD-FL                 NT    1:43.01  
 58 Quinde, Derek A        15 RAD-FL                 NT    1:44.91  
 59 Sonawane, Aadi         13 BW-FL             1:57.62    1:53.63  
 60 Paredes, Hugo N        14 TBAC-FL           1:54.28    1:53.92  
 61 Schaeffer, Cole M      13 TBAC-FL                NT    1:54.44  
 -- Richter, Stefan M      13 LRSA-FL                NT         DQ  
 -- Tran, Phuc M           13 SPA-FL                 NT         DQ  
 -- Benninghoff, Bobby D   13 LRSA-FL           2:06.28         NS  
 -- Hatoum, Ryaan M        17 BERK-FL           1:05.20         NS  
 -- Clouser, Kenneth C     17 PYP-FL            1:27.13         NS  
 -- Thrasher, Adam C       15 BW-FL             1:51.29         NS  
 -- Wang, Alston P         15 TBAC-FL           1:34.11         NS  
 -- Sherman, Jake P        14 BW-FL             1:15.68         NS