St. Petersburg Aquatics/Lewis                   5/18/2019 - 7:53 PM
      2019  813 Invitation Swim Meet - 5/17/2019 to 5/19/2019       
 
 Event 19  Women 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Cardwell, Summer S     14 TBAC-FL           1:08.83    1:09.93  
  2 Shinault, Morgan L     17 TBAC-FL                NT    1:10.59  
  3 Ewald, Amber           15 TBAC-FL           1:10.88    1:13.18  
  4 Ragan, Quinn A         17 RAD-FL            1:12.17    1:13.66  
  5 Fentsor, Saige M       16 RAD-FL            1:12.66    1:13.90  
  6 Carter, Ava L          17 TBAC-FL           1:11.21    1:15.16  
  7 Williams, Taylor R     18 SPA-FL            1:08.98    1:15.20  
  8 Easton, Elliot L       15 BERK-FL           1:10.09    1:15.31  
  9 Yeo, Mia L             15 YCF-FL            1:17.55    1:15.54  
 10 German, Megan R        15 TBAC-FL           1:12.51    1:15.60  
 11 Waite, Emily A         14 TBAC-FL           1:11.67    1:16.13  
 12 Bradshaw, Bethany A    17 TBAC-FL           1:12.89    1:16.47  
 13 Daley, Kayla A         13 BERK-FL           1:16.73    1:16.79  
 14 Ott, Callie H          14 SPA-FL            1:22.47    1:17.62  
 15 Licht, Abby R          17 TBAC-FL           1:11.01    1:17.77  
 16 Barton, Hanna K        18 BW-FL             1:22.83    1:17.81  
 16 Milbrandt, Sarah F     15 YCF-FL                 NT    1:17.81  
 18 Caswell, Mary E        15 YCF-FL            1:13.58    1:18.00  
 19 Palsha, Gracelyn S     17 SPA-FL            1:12.96    1:18.32  
 20 Hall, Mackenzie K      16 UN-FL             1:14.50    1:18.56  
 21 MacGregor, Charlotte   13 UN-FL             1:18.84    1:18.67  
 22 Pope, Alex P           13 SPA-FL            1:16.90    1:18.72  
 23 Leisure, Abigail L     17 BERK-FL           1:16.50    1:18.80  
 24 Fonnotto, Leah E       15 UN-FL             1:21.07    1:18.86  
 25 Gentry-Tuney, Leah A   16 YCF-FL            1:15.71    1:19.03  
 26 Johnson, Maggie K      13 SPA-FL            1:18.32    1:19.83  
 27 Kelley, Kristina A     14 YCF-FL            1:20.29    1:20.02  
 28 Kelly, Avery A         15 PYP-FL            1:24.08    1:20.27  
 29 Pflanz, Lilija M       13 TBAC-FL           1:19.19    1:20.47  
 30 Adams, Ava M           13 UN-FL             1:18.55    1:20.66  
 31 Cabiling, Tara S       17 PYP-FL            1:19.74    1:20.98  
 32 Sloan, Riley           15 BW-FL                  NT    1:22.44  
 33 Christensen, Elise D   14 BERK-FL           1:23.17    1:23.02  
 34 Dart, Melissa M        15 RAD-FL            1:24.58    1:23.56  
 35 Chmara, Isabela M      15 PYP-FL            1:17.04    1:23.83  
 36 Hamilton, Emma L       14 BW-FL             1:48.04    1:24.15  
 37 Rutledge, Kate K       13 SPA-FL            1:23.40    1:24.37  
 38 Brackin, Elly V        13 SPA-FL                 NT    1:24.69  
 39 Cyr, Emily M           13 PYP-FL            1:37.14    1:26.40  
 40 McMAHON, Kendall F     14 SPA-FL            1:25.22    1:27.47  
 41 Marks, Natalie A       13 AAC-FL            1:35.29    1:28.09  
 42 Ratchford, Madison S   13 AAC-FL            1:26.14    1:28.59  
 43 Maguire, Molly T       15 AAC-FL            1:26.29    1:28.77  
 44 Alwood, Norah J        13 BW-FL             1:28.76    1:28.82  
 45 Walker, Michaela       13 BW-FL             1:27.79    1:30.15  
 46 Haught, Parker Rose R  13 LRSA-FL                NT    1:31.80  
 47 Taulbee, Miles E       14 AAC-FL            1:26.83    1:33.51  
 48 Homer, Rees A          14 PYP-FL            1:30.12    1:33.60  
 49 Rogers, Ella K         15 TBAC-FL           1:34.78    1:35.19  
 50 Meister, Hope E        13 SPA-FL                 NT    1:35.96  
 51 Knight, Sam M          14 PYP-FL                 NT    1:37.91  
 52 Hauck, Lauren E        13 UN-FL             1:52.37    1:38.59  
 53 Tedford, Maya G        13 TBAC-FL           1:38.98    1:40.34  
 54 McMinn, Sarah K        16 UN-FL             1:41.51    1:44.12  
 55 Lisowski, Abigail G    14 SPA-FL                 NT    1:46.83  
 -- Lankford, Sarah E      14 SPA-FL            1:11.58         NS  
 -- Osborne, Summer A      17 TBAC-FL           1:07.73         NS  
 -- Raleigh, Katie L       13 PYP-FL            1:11.87         NS  
 -- Taymans, Riley G       14 TBAC-FL           1:27.10         NS  
 -- Furlong, Emma K        13 TBAC-FL           1:41.44         NS  
 -- Hila, Amy S            15 PYP-FL            1:14.32         NS  
 -- Cardosi, Lauren A      16 BERK-FL           1:23.76         NS  
 -- Swiech, Kailey M       14 PYP-FL            1:19.77         NS  
 -- Colegrove, Ashley J    14 PYP-FL            1:20.87         NS  
 
 Event 19  Men 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kravchenko, Lucas D    18 YCF-FL              57.77      59.66  
  2 MacGregor, Shane R     16 UN-FL             1:02.48    1:02.82  
  3 Fonnotto, John R       17 UN-FL             1:03.81    1:03.02  
  4 Jerger, Rusty R        17 SPA-FL            1:04.33    1:03.50  
  5 Jones, Connor P        17 UN-FL             1:04.61    1:04.57  
  6 Desrosier, Dante L     16 SPA-FL            1:03.62    1:04.91  
  7 Shaffer, Nick A        16 AAC-FL            1:00.73    1:05.50  
  8 Wilhelm, Cory M        17 RAD-FL            1:04.84    1:06.65  
  9 Burns, Joseph P        16 TBAC-FL           1:05.21    1:07.52  
 10 Wolfe, Jeffrey D       13 UN-FL                  NT    1:07.67  
 11 Kugler, Liam R         17 PYP-FL            1:04.44    1:08.26  
 12 Hohman, Brayden S      14 BW-FL             1:12.03    1:08.39  
 13 Dieffenthaller, Matth  18 SPA-FL            1:01.46    1:08.84  
 14 Geston, Jaret C        15 PYP-FL            1:11.22    1:09.50  
 15 Souza, Ben L           19 YCF-FL            1:12.22    1:09.70  
 16 Walters, Peyton J      16 PYP-FL            1:07.67    1:10.00  
 17 Rosado, Victor J       16 SPA-FL            1:10.36    1:10.16  
 18 Jansen, Jordan C       14 UN-FL             1:14.50    1:10.71  
 19 Lambridis, Alexi A     15 SPA-FL            1:10.66    1:11.01  
 20 O'Connor, Liam P       16 YCF-FL            1:14.07    1:12.05  
 21 LaRochelle, Logan C    16 YCF-FL            1:12.49    1:12.10  
 22 James, David R         15 PYP-FL            1:18.73    1:12.21  
 23 Deady, Brantley T      16 BERK-FL           1:11.39    1:12.52  
 24 Lekov, Arthur A        14 TBAC-FL           1:14.20    1:12.93  
 25 Filice, Nico           16 TBAC-FL           1:15.50    1:13.29  
 26 Ghizzoni, Dominic A    15 SPA-FL            1:14.62    1:15.32  
 27 Kenny, Sean M          14 AAC-FL            1:22.80    1:15.39  
 28 Destrade, Armando K    14 BERK-FL           1:19.90    1:15.51  
 29 Christensen, Jona D    17 BERK-FL           1:20.88    1:16.93  
 30 Jordan, Matthew D      15 YCF-FL            1:15.89    1:17.30  
 31 James, Owen A          13 BERK-FL           1:18.41    1:18.47  
 32 Smith, Jackson G       16 BERK-FL           1:11.07    1:19.04  
 33 Politis, Gregory C     13 TBAC-FL           1:16.89    1:19.08  
 34 Maniace, Noah R        15 YCF-FL                 NT    1:19.74  
 35 Gomez, David           14 TBAC-FL           1:17.82    1:19.96  
 36 Schosek, John D        15 TBAC-FL           1:19.32    1:20.48  
 37 Borowiec, Ivan V       13 BERK-FL           1:20.60    1:21.22  
 38 Moore, James A         18 PYP-FL            1:23.34    1:22.99  
 39 Strickland, Aidan X    13 TBAC-FL           1:24.78    1:23.72  
 40 Johnson, Drew C        15 RAD-FL                 NT    1:24.22  
 41 Schaeffer, Cole M      13 TBAC-FL                NT    1:35.79  
 42 McCURDY, Trevor L      15 SPA-FL                 NT    1:38.32  
 43 Paredes, Hugo N        14 TBAC-FL           1:33.97    1:40.47  
 44 Zorde, Aviv            14 TBAC-FL                NT    1:41.57  
 45 Allen, Connor J        13 LRSA-FL                NT    1:52.65  
 -- DeCort, Cohen P        13 BERK-FL                NT         DQ  
 -- Curry, Jackson A       15 BW-FL             1:05.35         NS  
 -- Leadbetter, Gordy A    17 SPA-FL            1:02.90         NS  
 -- Thrasher, Adam C       15 BW-FL                  NT         NS  
 -- Cardosi, Sean R        14 BERK-FL           1:12.15         NS  
 -- Doolittle, Sean R      16 SPA-FL            1:07.93         NS  
 -- Enghave, Mads          16 RAD-FL                 NT         NS  
 -- Annett, Connor G       16 BW-FL             1:11.48         NS  
 -- Kung-Korte, Keagan H   16 VAST-GA           1:23.10         NS