St. Petersburg Aquatics/Lewis                   5/18/2019 - 7:53 PM
      2019  813 Invitation Swim Meet - 5/17/2019 to 5/19/2019       
 
 Event 25  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Sango, Harper L         7 SPA-FL            1:03.92      54.02  
  2 Rocha, Haley A          8 SPA-FL              54.58      57.84  
  3 Dinnis, Clover E        8 BW-FL             1:08.44      59.39  
  4 Rogers, Riley M         8 TBAC-FL           1:02.13    1:00.49  
  5 Zimmer, Ellie G         8 TBAC-FL           1:14.58    1:05.53  
  6 Scherer, Jamie M        7 UN-FL             1:13.33    1:06.20  
  7 Espinosa, Camila L      7 PYP-FL                 NT    1:07.33  
  8 DeCort, Ansley S        6 BERK-FL                NT    1:10.09  
 -- Neely, Caroline D       7 AAC-FL            1:22.78         NS  
 -- Reyes, Cayla E          8 PYP-FL                 NT         NS  
 
 Event 25  Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Gore, Aubryanna O      10 PYP-FL              39.88      39.40  
  2 Hansen, Brinkleigh B    9 SPA-FL              42.79      41.91  
  3 Ling, Anna S           10 PYP-FL              45.79      44.20  
  4 Galioto, Ellagrace J   10 PYP-FL              46.55      45.67  
  5 Adams, Kate E          10 UN-FL               52.94      45.92  
  6 Linden, Gabi D         10 BERK-FL             45.29      46.27  
  7 James, Sophie I         9 PYP-FL              48.22      46.89  
  8 Maniace, Kaylah E      10 YCF-FL              50.44      47.54  
  9 Sonawane, Awani        10 BW-FL               48.91      47.66  
 10 Taylor, Kishar R        9 PYP-FL                 NT      47.90  
 11 McKendree, Emma K       9 TBAC-FL             48.99      50.50  
 12 Espinosa, Anasufia     10 PYP-FL              50.27      50.60  
 13 Halvorsen, Malia W     10 PYP-FL              51.09      51.01  
 14 Jones, Stevie G        10 TBAC-FL                NT      53.26  
 15 Golub, Sophia M         9 UN-FL             1:05.36      53.46  
 16 Jones, Julia B         10 PYP-FL              54.98      54.60  
 17 Ocampo, Mariana        10 PYP-FL                 NT      54.67  
 18 Brandt, Rianne M        9 SPA-FL              59.66      56.15  
 19 Torres, Sophia          9 BW-FL                  NT      56.62  
 20 Yoder, Nadia L         10 PYP-FL              55.50      56.72  
 21 Mathew, Becky M         9 PYP-FL              55.07      58.37  
 22 Teufer, Haley R         9 YCF-FL            1:03.68    1:00.66  
 23 Pierre, Jael M         10 PYP-FL                 NT    1:09.06  
 24 Howard, Catherine T    10 TBAC-FL                NT    1:15.85  
 25 Auerbach, Mikaela L     9 TBAC-FL           1:11.01    1:16.18  
 -- Rozance, Margaret E    10 WFLA-FL           1:09.73         NS  
 
 Event 25  Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Chimidkhorloo, Sarnai  12 PYP-FL              35.37      34.77  
  2 Holmes, Sarah G        12 BERK-FL             35.35      34.96  
  3 Maniace, Abby R        12 YCF-FL              35.79      35.46  
  4 Moseley, Anna I        11 BERK-FL             37.88      37.07  
  5 Chung, Gracie S        11 TBAC-FL             38.73      37.49  
  6 McKendree, Madison G   11 TBAC-FL             38.20      38.17  
  7 Dieffenthaller, Isabe  12 SPA-FL              39.28      38.27  
  8 Lloyd, Lindsey N       12 TBAC-FL             40.49      38.60  
  9 Jaffe, Logan I         12 PYP-FL              39.44      38.82  
 10 Schmitz, Katie A       12 TBAC-FL             44.03      39.67  
 11 Jones, Hattie F        11 PYP-FL              38.92      39.88  
 12 Mjtorian, Camila D     12 PYP-FL              41.79      40.13  
 13 Mandzik, Amaja E       12 SPA-FL              41.68      40.43  
 14 DuBray, Juliana        12 YCF-FL              45.17      41.84  
 15 Pergola, Sophia V      12 BW-FL               46.48      41.90  
 16 Kays, Addison D        12 PYP-FL              47.81      42.59  
 17 Curry, Madison N       11 BW-FL               43.11      42.68  
 18 Ervin, Madilyn L       11 BW-FL               47.62      43.08  
 18 Ramos, Angelina        11 YCF-FL              45.16      43.08  
 20 Ulewicz, Charlotte M   11 PYP-FL              44.14      43.21  
 21 Williams, Jordyn S     12 SPA-FL              46.24      43.45  
 22 Mansilla, Daniela A    11 BW-FL                  NT      43.85  
 23 Kovatch, Shelby K      12 LRSA-FL             45.80      45.22  
 24 Lauretti, Mariana P    11 TBAC-FL             47.90      45.23  
 25 Kiersten, Gulick E     11 SPA-FL                 NT      46.73  
 26 Moore, Sydney R        12 PYP-FL              47.14      46.97  
 27 Tucker, Lucey L        11 BW-FL               56.21      47.14  
 28 Walton, Tierney K      11 VAST-GA             47.78      47.27  
 29 Velasquez, Amaya       12 BW-FL               51.17      48.03  
 30 O'Connor, Alexyz L     12 PYP-FL              49.92      49.01  
 31 Weber, Sarah C         11 SPA-FL              49.56      49.78  
 32 Robertson, Molly R     11 LRSA-FL                NT      50.57  
 33 Allison, Abby J        11 BW-FL                  NT      56.85  
 34 Talluru, Khushi N      12 LRSA-FL                NT    1:03.24  
 -- Pochis, Karley L       11 PYP-FL              48.34         NS  
 -- Sateesh, Aarya A       11 LRSA-FL                NT         NS  
 
 Event 25  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hansen, Sawyer W        7 SPA-FL              46.42      45.96  
  2 Smith, Taylor R         8 SPA-FL                 NT      48.89  
  3 Tsai, Jayden M          7 YCF-FL              53.58      51.06  
  4 Hansen, Sutton J        6 SPA-FL              53.47      51.36  
  5 Kovalev, Alexander      8 SPA-FL                 NT      52.07  
  6 Childress, Nolan R      8 TBAC-FL             55.81      54.30  
  7 Smudde, Oliver R        8 PYP-FL              55.81      55.14  
  8 Pflanz, Jonas G         8 TBAC-FL             55.21    1:00.33  
  9 Januario, Mateus        8 PYP-FL                 NT    1:01.99  
 10 Melsom, David J         8 SPA-FL                 NT    1:03.28  
 
 Event 25  Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Angelillis, Nels M     10 TBAC-FL             37.56      36.65  
  2 Bennett, Grayson R      9 TBAC-FL             41.93      41.68  
  3 Dieffenthaller, David  10 SPA-FL              45.52      42.80  
  4 Smudde, Jackson D      10 PYP-FL                 NT      44.28  
  5 Politis, Evangelos N    9 TBAC-FL             48.62      44.62  
  6 Tsai, Jacob M          10 YCF-FL              51.28      45.18  
  7 Sampson, Henry J        9 TBAC-FL             48.47      47.48  
  8 Zorde, Matan           10 TBAC-FL                NT      51.75  
  9 Carter, Troy G          9 AAC-FL              49.91      53.07  
 10 Kurtz, Nolan P          9 SPA-FL              53.11      54.85  
 11 Calvo, Steve A          9 BW-FL                  NT      54.91  
 12 Zet, Matthew G          9 BW-FL                  NT      55.72  
 13 Nelson, Stephan C       9 AAC-FL            1:04.73    1:08.53  
 -- Pflanz, Lou D          10 TBAC-FL             54.89         NS  
 
 Event 25  Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kravchenko, Andy D     12 YCF-FL              35.97      33.55  
  2 Melnychuk, David A     12 PYP-FL              37.64      37.22  
  3 Jones, Noah            12 BW-FL               41.37      37.94  
  4 Tan, Josiah V          11 BW-FL               43.96      39.95  
  5 Pflanz, Linas E        11 TBAC-FL             38.64      40.00  
  6 Brockman, William A    12 SPA-FL              39.49      40.10  
  7 Flood, Caleb F         12 PYP-FL              40.52      40.33  
  8 Zarate Romero, Robert  11 YCF-FL              42.97      40.57  
  9 Stargardt, Tyler C     11 TBAC-FL             43.95      40.66  
 10 Robbins, Alexander M   12 BW-FL               42.46      41.34  
 11 Williams, Adam S       11 PYP-FL              41.11      41.36  
 12 Neely, Henry H         11 AAC-FL              42.52      42.15  
 13 Smith, Jeffrey G       11 BERK-FL             42.77      42.97  
 14 Rocha, Brandon R       11 SPA-FL              43.08      43.42  
 15 Yoder, Hunter A        12 PYP-FL              47.47      43.49  
 16 Borowiec, Bruno V      11 BERK-FL             45.81      43.58  
 17 Ithier, Julian         12 BW-FL                  NT      43.67  
 18 Rodriguez, Elliott E   11 AAC-FL              50.95      44.56  
 19 Rusu, Michael          12 PYP-FL                 NT      45.99  
 20 Goodloe, Brayden M     12 AAC-FL                 NT      48.57  
 21 Currie, Prince-Howard  12 YCF-FL              56.56      51.24  
 22 Fogarty, Gabe Q        11 PYP-FL              58.25      54.71  
 23 Hayes, Joseph C        11 PYP-FL              58.45      58.10  
 -- Nemecheck, Luke A      11 SPA-FL              47.61         NS