St. Petersburg Aquatics/Lewis                   5/18/2019 - 7:53 PM
      2019  813 Invitation Swim Meet - 5/17/2019 to 5/19/2019       
 
 Event 31  Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Gore, Aubryanna O      10 PYP-FL            1:41.35    1:36.08  
  2 Sanders, Janae D       10 PYP-FL            1:35.76    1:36.13  
  3 Weigner, Alexa N       10 BERK-FL           1:50.74    1:37.97  
  4 Adams, Kate E          10 UN-FL             1:49.48    1:45.71  
  5 Dieffenthaller, Cathe  10 SPA-FL            1:48.73    1:47.06  
  6 Maniace, Kaylah E      10 YCF-FL            1:52.39    1:47.20  
  7 Hansen, Karrington L   10 SPA-FL            1:51.71    1:48.58  
  8 Becker, Jenna E        10 PYP-FL            2:05.56    1:58.80  
  9 Bell, Charleigh A       9 AAC-FL                 NT    2:03.36  
 10 Mathew, Becky M         9 PYP-FL            2:13.70    2:14.42  
 11 Rocha, Haley A          8 SPA-FL                 NT    2:16.45  
 12 Teufer, Haley R         9 YCF-FL            2:33.17    2:21.30  
 13 Rogers, Riley M         8 TBAC-FL           2:28.30    2:31.15  
 14 Pierre, Jael M         10 PYP-FL                 NT    2:33.47  
 15 Golub, Sophia M         9 UN-FL                  NT    2:38.21  
 16 Jones, Stevie G        10 TBAC-FL                NT    2:40.67  
 -- Jones, Julia B         10 PYP-FL            2:15.00         DQ  
 
 Event 31  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Holmes, Sarah G        12 BERK-FL           1:20.55    1:23.63  
  2 Easton, Paige E        12 BERK-FL           1:26.70    1:26.84  
  3 Clayton, Abby K        12 UN-FL             1:42.14    1:29.50  
  4 McDonough, Elizabeth   12 TBAC-FL           1:30.68    1:30.45  
  5 DuBray, Juliana        12 YCF-FL            1:36.75    1:31.24  
  6 Pace, Laura F          12 LRSA-FL           1:47.06    1:31.48  
  7 Dieffenthaller, Isabe  12 SPA-FL            1:33.94    1:32.70  
  8 Lloyd, Lindsey N       12 TBAC-FL           1:36.12    1:35.89  
  9 Jones, Hattie F        11 PYP-FL            1:35.46    1:35.99  
 10 Paredes, Alexa A       12 TBAC-FL           1:33.31    1:36.22  
 11 Paredes, Gabi V        12 YCF-FL            1:37.41    1:36.66  
 12 Mandzik, Amaja E       12 SPA-FL            1:48.16    1:38.64  
 13 Lekov, Angie A         11 TBAC-FL           1:38.48    1:39.25  
 14 Destrade, Bella N      11 BERK-FL           1:42.35    1:40.01  
 15 Kays, Addison D        12 PYP-FL            1:46.70    1:41.23  
 16 Moore, Sydney R        12 PYP-FL            1:40.29    1:42.89  
 17 Kovatch, Shelby K      12 LRSA-FL                NT    1:49.51  
 18 Wolfe, Kathryn R       11 UN-FL                  NT    1:49.73  
 19 Weber, Sarah C         11 SPA-FL            1:54.13    1:52.16  
 20 Scherer, Adalyn J      11 UN-FL             1:53.44    1:52.60  
 21 Curry, Madison N       11 BW-FL             1:54.67    1:55.10  
 22 Lauretti, Mariana P    11 TBAC-FL           1:54.07    1:58.63  
 23 Tucker, Lucey L        11 BW-FL                  NT    1:58.87  
 24 Robertson, Molly R     11 LRSA-FL                NT    2:03.78  
 25 Velasquez, Amaya       12 BW-FL                  NT    2:13.70  
 26 Allison, Abby J        11 BW-FL                  NT    2:16.90  
 -- Walton, Tierney K      11 VAST-GA                NT         DQ  
 -- Kiersten, Gulick E     11 SPA-FL            1:59.96         DQ  
 -- Pochis, Karley L       11 PYP-FL            2:10.00         NS  
 -- Benninghoff, Nora K    11 LRSA-FL           2:12.35         NS  
 
 Event 31  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Bennett, Grayson R      9 TBAC-FL           1:40.06    1:39.71  
  2 Dieffenthaller, David  10 SPA-FL            1:44.93    1:43.52  
  3 Singleton, Kai T       10 BW-FL                  NT    1:48.76  
  4 Tsai, Jacob M          10 YCF-FL            1:53.09    1:49.02  
  5 Sampson, Henry J        9 TBAC-FL           1:50.21    1:54.81  
  6 Pilichowski, Oliver     9 BW-FL             2:13.89    1:55.10  
  7 Zet, Matthew G          9 BW-FL                  NT    2:05.66  
  8 Zorde, Matan           10 TBAC-FL                NT    2:06.52  
  9 Carter, Troy G          9 AAC-FL            2:24.77    2:09.71  
 10 Kurtz, Oliver P        10 SPA-FL            2:01.04    2:19.46  
 
 Event 31  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Wendol, Peter C        12 PYP-FL            1:27.83    1:28.13  
  2 Parman, Reef M         12 YCF-FL            1:38.45    1:31.85  
  3 Rocha, Brandon R       11 SPA-FL            1:28.90    1:32.18  
  4 Velez, Nicolas         12 BW-FL             1:36.58    1:33.41  
  5 Vicha, Sean R          12 BERK-FL           1:38.76    1:33.99  
  6 Pflanz, Linas E        11 TBAC-FL           1:37.29    1:36.10  
  7 Candelora, Angelo K    12 PYP-FL            1:37.49    1:36.96  
  8 Politis, Christos      11 TBAC-FL           1:38.54    1:39.45  
  9 Singleton, Sebastian   12 BW-FL             1:40.04    1:42.21  
 10 Stargardt, Tyler C     11 TBAC-FL           1:41.59    1:43.23  
 11 Hasbun, Nicolas B      12 SPA-FL            1:55.25    1:44.47  
 12 Teufer, Christopher R  11 YCF-FL            1:53.92    1:47.89  
 13 Akrotirianakis, Nicho  12 BW-FL             2:04.59    1:49.50  
 14 Currie, Prince-Howard  12 YCF-FL            2:03.54    1:52.24  
 15 Rusu, Michael          12 PYP-FL                 NT    1:54.49  
 16 Wilson, Tucker L       11 VAST-GA           2:12.60    1:56.27  
 17 Datsev, Daniel         12 SPA-FL                 NT    1:58.15  
 18 Goodloe, Brayden M     12 AAC-FL                 NT    1:59.11  
 -- Robbins, Alexander M   12 BW-FL             1:51.68         DQ  
 -- Nemecheck, Luke A      11 SPA-FL            2:22.20         NS  
 -- Rozance, Jack R        12 WFLA-FL           1:39.71         NS