St. Petersburg Aquatics/Lewis                  5/19/2019 - 11:00 AM
      2019  813 Invitation Swim Meet - 5/17/2019 to 5/19/2019       
 
 Event 55  Women 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Cardwell, Summer S     14 TBAC-FL           2:28.51    2:27.56  
                 35.01      1:11.99 (36.98)
        1:50.45 (38.46)     2:27.56 (37.11)
  2 Shinault, Morgan L     17 TBAC-FL                NT    2:30.77  
                 35.35      1:13.36 (38.01)
        1:52.18 (38.82)     2:30.77 (38.59)
  3 Rinard, Carissa A      13 WFLA-FL           2:29.88    2:31.57  
                 34.37      1:13.23 (38.86)
        1:52.95 (39.72)     2:31.57 (38.62)
  4 Waite, Emily A         14 TBAC-FL           2:38.20    2:32.27  
                 35.94      1:14.82 (38.88)
        1:53.78 (38.96)     2:32.27 (38.49)
  5 Ewald, Amber           15 TBAC-FL           2:35.11    2:35.48  
                 36.44      1:15.71 (39.27)
        1:56.34 (40.63)     2:35.48 (39.14)
  6 Ragan, Quinn A         17 RAD-FL            2:38.33    2:38.66  
                 35.84      1:15.33 (39.49)
        1:56.94 (41.61)     2:38.66 (41.72)
  7 Fentsor, Saige M       16 RAD-FL            2:38.32    2:40.42  
                 36.65      1:17.85 (41.20)
        1:59.71 (41.86)     2:40.42 (40.71)
  8 German, Megan R        15 TBAC-FL           2:31.77    2:40.74  
                 37.54      1:17.71 (40.17)
        1:59.23 (41.52)     2:40.74 (41.51)
  9 Williams, Taylor R     18 SPA-FL            2:29.81    2:41.38  
                 38.38      1:18.34 (39.96)
        2:00.62 (42.28)     2:41.38 (40.76)
 10 Kaloostian, Kendall G  14 TBAC-FL           2:43.37    2:41.82  
                 38.23      1:19.27 (41.04)
        2:01.30 (42.03)     2:41.82 (40.52)
 11 Bradshaw, Bethany A    17 TBAC-FL           2:31.65    2:41.99  
                 38.19      1:19.07 (40.88)
        2:00.91 (41.84)     2:41.99 (41.08)
 12 Shell, Brooke A        17 YCF-FL            2:38.31    2:44.53  
                 39.88      1:22.11 (42.23)
        2:04.31 (42.20)     2:44.53 (40.22)
 13 Neely, Cassidy E       16 AAC-FL            2:38.57    2:45.26  
                 38.44      1:20.60 (42.16)
        2:03.07 (42.47)     2:45.26 (42.19)
 14 Jensen, Allea G        15 WFLA-FL           2:42.04    2:46.69  
                 39.31      1:21.81 (42.50)
        2:05.29 (43.48)     2:46.69 (41.40)
 15 Daley, Kayla A         13 BERK-FL           2:48.33    2:48.20  
                 39.74      1:23.50 (43.76)
        2:06.90 (43.40)     2:48.20 (41.30)
 16 Scott, Maddie G        15 GTSA-FL           2:47.48    2:48.54  
                 39.50      1:22.09 (42.59)
        2:05.63 (43.54)     2:48.54 (42.91)
 17 Donovan, Livi F        16 RAD-FL                 NT    2:48.83  
                 39.91      1:22.94 (43.03)
        2:06.30 (43.36)     2:48.83 (42.53)
 18 Robinson, Arden F      14 TBAC-FL           2:50.65    2:49.19  
                 40.94      1:23.63 (42.69)
        2:06.99 (43.36)     2:49.19 (42.20)
 19 MacGregor, Charlotte   13 UN-FL             3:03.39    2:50.07  
                 40.79      1:24.89 (44.10)
        2:08.07 (43.18)     2:50.07 (42.00)
 20 Gualtieri, Lauren G    13 TBAC-FL                NT    2:50.22  
                 39.45      1:22.51 (43.06)
        2:06.62 (44.11)     2:50.22 (43.60)
 21 Hawker, Avery N        13 GTSA-FL           2:32.74    2:52.90  
                 39.05      1:23.38 (44.33)
        2:08.90 (45.52)     2:52.90 (44.00)
 22 Gentry-Tuney, Leah A   16 YCF-FL            2:42.19    2:53.24  
                 39.97      1:23.11 (43.14)
        2:08.24 (45.13)     2:53.24 (45.00)
 23 Rutledge, Kate K       13 SPA-FL                 NT    2:53.43  
                 40.84      1:24.94 (44.10)
        2:09.92 (44.98)     2:53.43 (43.51)
 24 Moreland, McKenzie E   15 YCF-FL            2:54.34    2:53.51  
                 39.71      1:24.95 (45.24)
        2:09.71 (44.76)     2:53.51 (43.80)
 25 Kelley, Kristina A     14 YCF-FL            3:02.28    2:54.44  
                 40.54      1:24.45 (43.91)
        2:09.26 (44.81)     2:54.44 (45.18)
 26 Johnson, Maggie K      13 SPA-FL                 NT    2:54.92  
                 42.58      1:28.13 (45.55)
        2:12.68 (44.55)     2:54.92 (42.24)
 27 Caswell, Mary E        15 YCF-FL            2:38.52    2:55.95  
                 39.31      1:23.57 (44.26)
        2:11.07 (47.50)     2:55.95 (44.88)
 28 Williams, Raeghan M    14 WFLA-FL           3:01.75    2:55.98  
                 42.82      1:26.69 (43.87)
        2:11.94 (45.25)     2:55.98 (44.04)
 29 Dart, Melissa M        15 RAD-FL            2:58.12    2:56.17  
                 39.12      1:23.84 (44.72)
        2:10.83 (46.99)     2:56.17 (45.34)
 30 Pflanz, Lilija M       13 TBAC-FL           3:10.70    3:04.25  
                 40.45      1:28.79 (48.34)
        2:18.33 (49.54)     3:04.25 (45.92)
 31 Stargardt, Hailey S    13 TBAC-FL           3:06.31    3:05.72  
                 42.38      1:30.44 (48.06)
        2:18.39 (47.95)     3:05.72 (47.33)
 32 Briceno, Nella G       13 GTSA-FL                NT    3:08.46  
                 44.96      1:32.89 (47.93)
        2:21.33 (48.44)     3:08.46 (47.13)
 -- Candelora, Maria K     14 PYP-FL            3:14.30         DQ  
                 44.15      1:33.76 (49.61)
        2:23.64 (49.88)          DQ (48.59)
 -- Lankford, Sarah E      14 SPA-FL            2:36.17         NS  
 -- Beede, Brooke B        13 GTSA-FL           2:44.77         NS  
 -- Yarmolowitz, Drue E    16 TBAC-FL                NT         NS  
 -- Osborne, Summer A      17 TBAC-FL           2:25.79         NS  
 -- Forrister, Emma N      15 SPA-FL            2:45.39         NS  
 -- Forrister, Ana C       17 SPA-FL            2:36.79         NS  
 
 Event 55  Men 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Cote, Lukas A          17 SPA-FL            2:07.78    2:11.82  
                 30.40      1:03.45 (33.05)
        1:37.68 (34.23)     2:11.82 (34.14)
  2 Kravchenko, Lucas D    18 YCF-FL            2:08.71    2:15.59  
                 30.55      1:03.97 (33.42)
        1:39.51 (35.54)     2:15.59 (36.08)
  3 Fonnotto, John R       17 UN-FL             2:20.97    2:17.51  
                 32.38      1:07.02 (34.64)
        1:42.97 (35.95)     2:17.51 (34.54)
  4 Jones, Connor P        17 UN-FL             2:16.91    2:17.67  
                 32.64      1:07.15 (34.51)
        1:42.43 (35.28)     2:17.67 (35.24)
  5 Taylor, Andrew G       14 TBAC-FL           2:18.96    2:19.18  
                 33.61      1:08.61 (35.00)
        1:44.71 (36.10)     2:19.18 (34.47)
  6 Ingerick, Logan O      15 BERK-FL           2:15.22    2:19.56  
                 33.03      1:08.54 (35.51)
        1:43.98 (35.44)     2:19.56 (35.58)
  7 Shaffer, Nick A        16 AAC-FL            2:14.67    2:21.15  
                 32.26      1:08.22 (35.96)
        1:45.32 (37.10)     2:21.15 (35.83)
  8 Coronado, Conner V     16 TBAC-FL           2:12.89    2:21.69  
                 32.89      1:08.93 (36.04)
        1:45.59 (36.66)     2:21.69 (36.10)
  9 Edmund, Mason D        15 TBAC-FL           2:28.20    2:24.07  
                 34.29      1:11.49 (37.20)
        1:48.53 (37.04)     2:24.07 (35.54)
 10 MacGregor, Shane R     16 UN-FL             2:16.27    2:25.64  
                 33.57      1:09.28 (35.71)
        1:47.39 (38.11)     2:25.64 (38.25)
 11 Hohman, Brayden S      14 BW-FL             2:32.41    2:26.15  
                 33.87      1:10.85 (36.98)
        1:49.21 (38.36)     2:26.15 (36.94)
 12 Cabiling, Ebraham S    15 PYP-FL            2:29.05    2:26.17  
                 34.62      1:12.32 (37.70)
        1:49.75 (37.43)     2:26.17 (36.42)
 13 Yates, Coleman A       14 VAST-GA           2:26.46    2:26.29  
                 33.55      1:10.79 (37.24)
        1:49.05 (38.26)     2:26.29 (37.24)
 14 Wolfe, Jeffrey D       13 UN-FL                  NT    2:26.83  
                 35.11      1:12.00 (36.89)
        1:49.75 (37.75)     2:26.83 (37.08)
 15 Kugler, Liam R         17 PYP-FL            2:23.43    2:29.24  
                 34.33      1:12.12 (37.79)
        1:51.84 (39.72)     2:29.24 (37.40)
 16 Meyers, Andrew J       16 WFLA-FL           2:21.23    2:30.08  
                 35.40      1:12.63 (37.23)
        1:51.30 (38.67)     2:30.08 (38.78)
 17 Weisel, Elliot J       14 YCF-FL            2:43.44    2:31.38  
                 33.35      1:11.80 (38.45)
        1:52.03 (40.23)     2:31.38 (39.35)
 18 Walters, Peyton J      16 PYP-FL            2:29.29    2:31.71  
                 35.05      1:13.19 (38.14)
        1:53.26 (40.07)     2:31.71 (38.45)
 19 Jansen, Jordan C       14 UN-FL                  NT    2:33.51  
                 36.63      1:14.95 (38.32)
        1:54.40 (39.45)     2:33.51 (39.11)
 20 Ferrebee, Martin R     14 GTSA-FL           2:35.76    2:33.54  
                 36.95      1:16.19 (39.24)
        1:56.04 (39.85)     2:33.54 (37.50)
 21 Souza, Ben L           19 YCF-FL            2:32.61    2:34.41  
                 37.16      1:16.80 (39.64)
        1:56.04 (39.24)     2:34.41 (38.37)
 22 O'Connor, Liam P       16 YCF-FL                 NT    2:35.80  
                 36.68      1:16.40 (39.72)
        1:56.61 (40.21)     2:35.80 (39.19)
 23 LaRochelle, Logan C    16 YCF-FL            2:36.26    2:36.13  
                 37.03      1:15.97 (38.94)
        1:56.42 (40.45)     2:36.13 (39.71)
 24 Lekov, Arthur A        14 TBAC-FL           2:38.65    2:37.54  
                 37.50      1:17.32 (39.82)
        1:57.95 (40.63)     2:37.54 (39.59)
 25 James, David R         15 PYP-FL            2:49.42    2:40.96  
                 37.67      1:18.44 (40.77)
        2:00.58 (42.14)     2:40.96 (40.38)
 26 Kenny, Sean M          14 AAC-FL            3:03.56    2:41.52  
                 38.48      1:19.64 (41.16)
        2:01.47 (41.83)     2:41.52 (40.05)
 27 Kirchner, Anthony V    17 AAC-FL            2:26.97    2:42.39  
                 37.26      1:18.36 (41.10)
        2:01.39 (43.03)     2:42.39 (41.00)
 28 James, Owen A          13 BERK-FL           2:51.74    2:42.78  
                 38.61      1:20.18 (41.57)
        2:02.35 (42.17)     2:42.78 (40.43)
 29 Politis, Gregory C     13 TBAC-FL           2:47.36    2:44.79  
                 39.26      1:21.03 (41.77)
        2:03.17 (42.14)     2:44.79 (41.62)
 30 Ghizzoni, Dominic A    15 SPA-FL                 NT    2:46.83  
                 36.59      1:18.56 (41.97)
        2:03.17 (44.61)     2:46.83 (43.66)
 31 Jordan, Matthew D      15 YCF-FL                 NT    2:51.08  
                 40.07      1:23.78 (43.71)
        2:09.10 (45.32)     2:51.08 (41.98)
 32 Williams, Gunner B     13 TBAC-FL                NT    2:52.66  
                 39.74      1:24.48 (44.74)
        2:10.55 (46.07)     2:52.66 (42.11)
 33 Strickland, Aidan X    13 TBAC-FL           2:59.62    2:57.35  
                 41.96      1:27.54 (45.58)
        2:13.58 (46.04)     2:57.35 (43.77)
 34 Chimidkhorloo, Erdene  14 PYP-FL            3:00.04    2:58.09  
                 40.56      1:26.39 (45.83)
        2:13.84 (47.45)     2:58.09 (44.25)
 35 Koutin, Gabriel B      16 GTSA-FL           3:03.31    2:58.48  
                 40.60      1:25.65 (45.05)
        2:12.94 (47.29)     2:58.48 (45.54)
 36 Iltchev, Stefan I      13 SPA-FL                 NT    3:09.93  
                 42.40      1:31.98 (49.58)
        2:22.80 (50.82)     3:09.93 (47.13)
 -- Hoffmeier, Jett T      15 GTSA-FL           2:36.32         DQ  
                 39.64      1:21.59 (41.95)
        2:03.89 (42.30)          DQ (40.68)
 -- Leadbetter, Gordy A    17 SPA-FL            2:16.20         NS  
 -- Kung-Korte, Keagan H   16 VAST-GA           3:15.14         NS  
 -- McEwan, Hayden R       14 PYP-FL            2:47.81         NS