St. Petersburg Aquatics/Lewis                  5/19/2019 - 11:00 AM
      2019  813 Invitation Swim Meet - 5/17/2019 to 5/19/2019       
 
 Event 59  Women 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Bathurst, Ella A       15 GTSA-FL           2:39.40    2:49.10  
                 38.47      1:21.01 (42.54)
        2:05.14 (44.13)     2:49.10 (43.96)
  2 Leisure, Abigail L     17 BERK-FL           2:39.71    2:52.45  
                 39.70      1:23.11 (43.41)
        2:07.35 (44.24)     2:52.45 (45.10)
  3 Barkman, Katelyn R     15 PYP-FL            2:51.91    2:55.70  
                 39.23      1:24.03 (44.80)
        2:10.09 (46.06)     2:55.70 (45.61)
  4 Cabiling, Tara S       17 PYP-FL            2:46.75    2:56.21  
                 40.38      1:24.88 (44.50)
        2:10.18 (45.30)     2:56.21 (46.03)
  5 Cardwell, Summer S     14 TBAC-FL           2:57.18    3:01.14  
                 42.75      1:28.40 (45.65)
        2:15.16 (46.76)     3:01.14 (45.98)
  6 Thurin, Kelsey N       17 PYP-FL            2:49.04    3:05.63  
                 42.01      1:31.24 (49.23)
        2:19.46 (48.22)     3:05.63 (46.17)
  7 Gualtieri, Lauren G    13 TBAC-FL                NT    3:05.67  
                 42.09      1:28.68 (46.59)
        2:17.31 (48.63)     3:05.67 (48.36)
  8 Moreland, McKenzie E   15 YCF-FL            3:01.52    3:05.78  
                 43.68      1:30.18 (46.50)
        2:17.65 (47.47)     3:05.78 (48.13)
  9 Sanchez, Carin K       16 GTSA-FL           2:52.08    3:06.37  
                 42.14      1:28.85 (46.71)
        2:17.11 (48.26)     3:06.37 (49.26)
 10 Sexton, Aliah K        14 RAD-FL            3:05.82    3:06.57  
                 41.45      1:30.21 (48.76)
        2:19.74 (49.53)     3:06.57 (46.83)
 11 Baker, Mya K           16 SPA-FL            2:58.58    3:06.81  
                 44.64      1:32.46 (47.82)
        2:20.05 (47.59)     3:06.81 (46.76)
 12 Holmes, Allison N      14 BERK-FL           2:50.08    3:06.88  
                 41.49      1:28.34 (46.85)
        2:17.59 (49.25)     3:06.88 (49.29)
 13 Austin, Teresa M       14 WFLA-FL                NT    3:07.12  
                 42.53      1:29.90 (47.37)
        2:19.09 (49.19)     3:07.12 (48.03)
 14 Antonov, Katarina M    15 UN-FL                  NT    3:09.19  
                 45.39      1:34.19 (48.80)
        2:22.44 (48.25)     3:09.19 (46.75)
 15 Ordetx, Lila C         13 BERK-FL           3:13.60    3:09.91  
                 43.74      1:31.65 (47.91)
        2:20.17 (48.52)     3:09.91 (49.74)
 16 Scott, Maddie G        15 GTSA-FL           3:17.03    3:11.58  
                 42.97      1:30.40 (47.43)
        2:20.36 (49.96)     3:11.58 (51.22)
 17 Chmara, Isabela M      15 PYP-FL            3:09.82    3:12.77  
                 44.33      1:33.03 (48.70)
        2:23.14 (50.11)     3:12.77 (49.63)
 18 Shell, Brooke A        17 YCF-FL            2:54.92    3:12.99  
                 43.77      1:32.56 (48.79)
        2:24.16 (51.60)     3:12.99 (48.83)
 19 Vizcaya, Ariana J      13 RAD-FL            3:16.89    3:13.10  
                 44.40      1:33.11 (48.71)
        2:23.93 (50.82)     3:13.10 (49.17)
 20 Hawker, Avery N        13 GTSA-FL           3:07.30    3:13.19  
                 43.28      1:32.47 (49.19)
        2:23.25 (50.78)     3:13.19 (49.94)
 21 Jaye, Bella E          13 PYP-FL            3:14.04    3:14.38  
                 44.52      1:34.09 (49.57)
        2:24.07 (49.98)     3:14.38 (50.31)
 22 Donovan, Livi F        16 RAD-FL                 NT    3:15.13  
                 43.80      1:33.95 (50.15)
        2:24.69 (50.74)     3:15.13 (50.44)
 23 Blevins, Lauren E      13 GTSA-FL           3:18.63    3:16.69  
                 43.82      1:34.53 (50.71)
        2:24.77 (50.24)     3:16.69 (51.92)
 24 DeBolt, Alyssa A       14 BW-FL             3:10.41    3:18.79  
                 44.63      1:36.57 (51.94)
        2:28.52 (51.95)     3:18.79 (50.27)
 25 Walker, Michaela       13 BW-FL             3:28.96    3:19.33  
                 45.39      1:36.11 (50.72)
        2:27.79 (51.68)     3:19.33 (51.54)
 26 Bryan, Emma G          14 GTSA-FL           3:07.39    3:21.29  
                 47.73      1:39.14 (51.41)
        2:29.75 (50.61)     3:21.29 (51.54)
 27 Tilzer, Nicole E       13 PYP-FL                 NT    3:24.80  
                 48.57      1:40.03 (51.46)
        2:34.05 (54.02)     3:24.80 (50.75)
 28 Davis, Izzy R          13 TBAC-FL           3:16.41    3:25.54  
                 46.69      1:39.23 (52.54)
        2:32.40 (53.17)     3:25.54 (53.14)
 29 Braun, Nicole R        16 UN-FL                  NT    3:28.67  
                 49.26      1:42.89 (53.63)
        2:36.40 (53.51)     3:28.67 (52.27)
 30 Brackin, Elly V        13 SPA-FL                 NT    3:28.84  
                 48.43      1:42.81 (54.38)
        2:36.41 (53.60)     3:28.84 (52.43)
 31 Solak, Jorja D         14 UN-FL             3:26.45    3:33.04  
                 47.89      1:41.56 (53.67)
        2:36.52 (54.96)     3:33.04 (56.52)
 32 Alwood, Norah J        13 BW-FL             3:41.67    3:36.76  
                 50.18      1:45.02 (54.84)
        2:41.49 (56.47)     3:36.76 (55.27)
 -- Nalepa, Tabitha A      13 PYP-FL            3:26.96         DQ  
                 48.17      1:41.24 (53.07)
        2:34.72 (53.48)          DQ (51.81)
 -- Venator, Aletheia A    15 SPA-FL                 NT         NS  
 -- Adams, Ava M           13 UN-FL                  NT         NS  
 -- Heim, Hayden A         13 GTSA-FL           3:24.74         NS  
 -- Swiech, Kailey M       14 PYP-FL            3:20.00         NS  
 -- Yarmolowitz, Drue E    16 TBAC-FL           3:15.81         NS  
 
 Event 59  Men 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Cote, Ben M            16 SPA-FL            2:33.09    2:34.65  
                 35.43      1:14.88 (39.45)
        1:55.05 (40.17)     2:34.65 (39.60)
  2 Shaffer, Nick A        16 AAC-FL            2:29.61    2:39.83  
                 37.00      1:17.96 (40.96)
        1:59.56 (41.60)     2:39.83 (40.27)
  3 Nagle, Tommy J         16 GTSA-FL           2:29.26    2:39.84  
                 34.86      1:14.84 (39.98)
        1:56.49 (41.65)     2:39.84 (43.35)
  4 O'Connor, Liam P       16 YCF-FL            2:45.39    2:41.82  
                 37.02      1:18.07 (41.05)
        1:59.74 (41.67)     2:41.82 (42.08)
  5 Cabiling, Ebraham S    15 PYP-FL            2:37.37    2:42.17  
                 37.07      1:18.56 (41.49)
        2:00.40 (41.84)     2:42.17 (41.77)
  6 Burns, Jake S          16 PYP-FL            2:35.59    2:46.06  
                 38.07      1:20.28 (42.21)
        2:03.55 (43.27)     2:46.06 (42.51)
  7 Martins, Craig         15 TBAC-FL           2:38.19    2:46.50  
                 38.58      1:20.04 (41.46)
        2:03.79 (43.75)     2:46.50 (42.71)
  8 Walker, William D      17 SPA-FL            2:47.90    2:48.25  
                 39.39      1:21.54 (42.15)
        2:06.57 (45.03)     2:48.25 (41.68)
  9 Yates, Coleman A       14 VAST-GA           2:47.19    2:49.47  
                 39.40      1:23.13 (43.73)
        2:06.60 (43.47)     2:49.47 (42.87)
 10 Grimme, Samuel T       14 BERK-FL           2:49.38    2:50.51  
                 39.23      1:23.85 (44.62)
        2:07.88 (44.03)     2:50.51 (42.63)
 11 Kravitz, Caleb M       18 SPA-FL            2:52.28    2:52.90  
                 39.53      1:23.46 (43.93)
        2:08.50 (45.04)     2:52.90 (44.40)
 12 Piccarreto, Cole C     15 TBAC-FL           2:38.88    2:53.38  
                 39.25      1:22.68 (43.43)
        2:08.14 (45.46)     2:53.38 (45.24)
 13 Pilichowski, Hubert    14 BW-FL             2:51.16    2:53.58  
                 38.28      1:22.60 (44.32)
        2:08.54 (45.94)     2:53.58 (45.04)
 14 Kirchner, Anthony V    17 AAC-FL            2:38.20    2:55.37  
                 38.22      1:22.62 (44.40)
        2:09.13 (46.51)     2:55.37 (46.24)
 15 LaRochelle, Logan C    16 YCF-FL            2:57.29    2:55.43  
                 39.21      1:23.95 (44.74)
        2:08.98 (45.03)     2:55.43 (46.45)
 16 Rosario, Abdiel E      16 TBAC-FL           2:46.97    2:55.78  
                 38.71      1:23.25 (44.54)
        2:09.47 (46.22)     2:55.78 (46.31)
 17 Souza, Ben L           19 YCF-FL            2:47.47    2:56.75  
                 40.54      1:25.30 (44.76)
        2:11.61 (46.31)     2:56.75 (45.14)
 18 Walters, Peyton J      16 PYP-FL            2:55.92    2:59.00  
                 40.64      1:27.08 (46.44)
        2:14.58 (47.50)     2:59.00 (44.42)
 19 Hudson, Hilton S       15 UN-FL             3:03.82    3:00.60  
                 41.79      1:28.34 (46.55)
        2:15.90 (47.56)     3:00.60 (44.70)
 20 Sprague, Luke C        15 GTSA-FL           2:59.92    3:00.95  
                 42.77      1:29.09 (46.32)
        2:16.43 (47.34)     3:00.95 (44.52)
 21 Melsom, Robert G       13 SPA-FL                 NT    3:01.26  
                 42.00      1:28.65 (46.65)
        2:14.93 (46.28)     3:01.26 (46.33)
 22 Macgregor, Ben D       13 RAD-FL            3:09.79    3:05.14  
                 42.08      1:29.98 (47.90)
        2:19.06 (49.08)     3:05.14 (46.08)
 23 Pomozov, Alex V        15 SPA-FL            3:22.93    3:07.65  
                 40.44      1:28.50 (48.06)
        2:18.25 (49.75)     3:07.65 (49.40)
 24 Sanchez, Andrew C      14 GTSA-FL           3:05.49    3:08.05  
                 41.59      1:28.83 (47.24)
        2:18.32 (49.49)     3:08.05 (49.73)
 25 Politis, Gregory C     13 TBAC-FL           3:05.99    3:08.25  
                 43.04      1:31.25 (48.21)
        2:20.04 (48.79)     3:08.25 (48.21)
 26 Wang, Alston P         15 TBAC-FL                NT    3:13.92  
                 43.21      1:31.52 (48.31)
        2:22.63 (51.11)     3:13.92 (51.29)
 27 Deneault, Conor R      15 BERK-FL           3:00.55    3:19.49  
                 43.16      1:32.22 (49.06)
        2:25.18 (52.96)     3:19.49 (54.31)
 28 Pridanov, Aleksey D    15 SPA-FL                 NT    3:25.43  
                 43.32      1:35.37 (52.05)
        2:34.82 (59.45)     3:25.43 (50.61)
 29 DeCort, Cohen P        13 BERK-FL                NT    3:25.69  
                 46.85      1:39.94 (53.09)
        2:32.93 (52.99)     3:25.69 (52.76)
 30 Ling, Jonathan R       13 PYP-FL            3:37.46    3:33.89  
                 49.31      1:43.04 (53.73)
        2:39.66 (56.62)     3:33.89 (54.23)
 31 Stewart, Charles R     14 SPA-FL            4:09.65    3:49.36  
                 54.45      1:54.16 (59.71)
        2:53.49 (59.33)     3:49.36 (55.87)
 -- Kung-Korte, Keagan H   16 VAST-GA           3:52.08         NS  
 -- Dieffenthaller, Chris  16 SPA-FL            2:25.25         NS  
 -- Hatoum, Ryaan M        17 BERK-FL           2:21.82         NS