St. Petersburg Aquatics/Lewis                   5/19/2019 - 1:57 PM
      2019  813 Invitation Swim Meet - 5/17/2019 to 5/19/2019       
 
 Event 65  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Sanders, Janae D       10 PYP-FL            1:23.49    1:23.95  
                 38.91      1:23.95 (45.04)
  2 Hansen, Karrington L   10 SPA-FL            1:29.76    1:26.81  
                 42.64      1:26.81 (44.17)
  3 Marsala, Chase M       10 WFLA-FL                NT    1:38.03  
                 47.44      1:38.03 (50.59)
  4 Galioto, Ellagrace J   10 PYP-FL            1:51.99    1:39.60  
                 47.89      1:39.60 (51.71)
  5 Linden, Gabi D         10 BERK-FL                NT    1:39.98  
                 47.27      1:39.98 (52.71)
  6 Sonawane, Awani        10 BW-FL                  NT    1:44.29  
                 49.39      1:44.29 (54.90)
  7 Waters, Elizabeth R    10 TBAC-FL                NT    1:45.09  
                 51.93      1:45.09 (53.16)
  8 Halvorsen, Malia W     10 PYP-FL                 NT    1:46.38  
                 51.56      1:46.38 (54.82)
  9 Hoedt, Marlena A       10 TBAC-FL                NT    1:48.97  
                 52.88      1:48.97 (56.09)
 10 Rozance, Margaret E    10 WFLA-FL           2:14.91    1:50.56  
                 52.45      1:50.56 (58.11)
 11 McKendree, Emma K       9 TBAC-FL           1:46.85    1:50.76  
                 52.68      1:50.76 (58.08)
 12 Wheeler, Evie M         8 TBAC-FL                NT    2:20.52  
               1:01.66    2:20.52 (1:18.86)
 -- James, Sophie I         9 PYP-FL            1:53.16         DQ  
                 52.32           DQ (52.57)
 -- Bell, Charleigh A       9 AAC-FL                 NT         DQ  
               1:08.51         DQ (1:09.69)
 
 Event 65  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Clayton, Abby K        12 UN-FL             1:22.74    1:14.39  
                 36.78      1:14.39 (37.61)
  2 Chimidkhorloo, Sarnai  12 PYP-FL            1:19.50    1:16.40  
                 36.22      1:16.40 (40.18)
  3 Holmes, Sarah G        12 BERK-FL           1:15.68    1:16.47  
                 36.87      1:16.47 (39.60)
  4 Billitto, Brooke D     11 WFLA-FL           1:19.19    1:17.13  
                 37.79      1:17.13 (39.34)
  5 Maniace, Abby R        12 YCF-FL            1:22.44    1:17.22  
                 36.44      1:17.22 (40.78)
  6 Moseley, Anna I        11 BERK-FL           1:19.06    1:18.21  
                 37.92      1:18.21 (40.29)
  7 Paredes, Gabi V        12 YCF-FL            1:21.28    1:19.67  
                 38.63      1:19.67 (41.04)
  8 McDonough, Elizabeth   12 TBAC-FL           1:22.55    1:20.44  
                 39.45      1:20.44 (40.99)
  9 McKendree, Madison G   11 TBAC-FL           1:22.22    1:21.79  
                 39.65      1:21.79 (42.14)
 10 Chung, Gracie S        11 TBAC-FL           1:23.03    1:22.82  
                 39.72      1:22.82 (43.10)
 11 Jaffe, Logan I         12 PYP-FL            1:26.77    1:23.66  
                 40.23      1:23.66 (43.43)
 12 Dieffenthaller, Isabe  12 SPA-FL            1:26.18    1:23.77  
                 39.97      1:23.77 (43.80)
 13 Lloyd, Lindsey N       12 TBAC-FL           1:27.57    1:24.15  
                 40.30      1:24.15 (43.85)
 14 Mjtorian, Camila D     12 PYP-FL            1:26.67    1:25.58  
                 41.80      1:25.58 (43.78)
 15 Lekov, Angie A         11 TBAC-FL           1:26.66    1:26.85  
                 42.91      1:26.85 (43.94)
 16 DuBray, Juliana        12 YCF-FL            1:37.29    1:28.48  
                 43.55      1:28.48 (44.93)
 17 Ulewicz, Charlotte M   11 PYP-FL            1:37.79    1:32.35  
                 45.75      1:32.35 (46.60)
 18 Mansilla, Daniela A    11 BW-FL             1:45.52    1:38.92  
                 48.98      1:38.92 (49.94)
 19 Henn, Natalie V        11 WFLA-FL                NT    1:40.68  
                 48.45      1:40.68 (52.23)
 20 Wolfe, Kathryn R       11 UN-FL                  NT    1:43.92  
                 49.83      1:43.92 (54.09)
 21 Scherer, Adalyn J      11 UN-FL             1:37.50    1:44.24  
                 52.12      1:44.24 (52.12)
 22 Solak, Jasia D         11 UN-FL             1:54.93    1:45.73  
                 51.26      1:45.73 (54.47)
 23 O'Connor, Alexyz L     12 PYP-FL                 NT    1:47.07  
                 49.86      1:47.07 (57.21)
 24 Henderson, Haydynn H   11 TBAC-FL                NT    2:00.08  
                 58.58    2:00.08 (1:01.50)
 -- Koveraite, Ugne        12 WFLA-FL           1:26.72         DQ  
                 40.81           DQ (46.73)
 -- Andersen, Chelsea D    12 GTSA-FL                NT         NS  
 
 Event 65  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Campagnola, Joseph     10 WFLA-FL           1:17.68    1:13.10  
                 35.24      1:13.10 (37.86)
  2 Angelillis, Nels M     10 TBAC-FL           1:22.11    1:19.85  
                 38.70      1:19.85 (41.15)
  3 Bennett, Grayson R      9 TBAC-FL           1:27.51    1:29.24  
                 43.00      1:29.24 (46.24)
  4 Moats, Liam G          10 GTSA-FL                NT    1:31.20  
                 44.78      1:31.20 (46.42)
  5 Dieffenthaller, David  10 SPA-FL            1:32.70    1:32.92  
                 45.48      1:32.92 (47.44)
  6 Hansen, Sawyer W        7 SPA-FL            1:39.23    1:35.13  
                 46.27      1:35.13 (48.86)
  7 Clark, Cade A           9 GTSA-FL           1:31.39    1:35.28  
                 46.21      1:35.28 (49.07)
  8 Guettler, Christian J   9 SPA-FL            1:44.91    1:36.09  
                 45.54      1:36.09 (50.55)
  9 Rudnik, Tristan         9 WFLA-FL                NT    1:49.40  
                 52.14      1:49.40 (57.26)
 10 HO, Leonardo P          9 SPA-FL                 NT    1:50.06  
                 51.07      1:50.06 (58.99)
 11 Carter, Troy G          9 AAC-FL                 NT    1:54.28  
                 54.83      1:54.28 (59.45)
 12 Hansen, Sutton J        6 SPA-FL            1:58.99    1:54.43  
                 54.25    1:54.43 (1:00.18)
 13 Chaby, Trevor S         9 TBAC-FL                NT    1:55.89  
                 57.60      1:55.89 (58.29)
 14 Calvo, Steve A          9 BW-FL                  NT    1:58.03  
                 57.58    1:58.03 (1:00.45)
 15 Pflanz, Lou D          10 TBAC-FL           2:11.17    1:58.07  
                 54.16    1:58.07 (1:03.91)
 16 Kurtz, Nolan P          9 SPA-FL            1:58.25    1:58.43  
                 55.80    1:58.43 (1:02.63)
 17 Wagner, Riley X         9 GTSA-FL                NT    2:08.48  
               1:02.42    2:08.48 (1:06.06)
 18 Matos, Diego A          9 GTSA-FL                NT    2:09.58  
               1:05.45    2:09.58 (1:04.13)
 -- Connolly, Liam J       10 WFLA-FL           1:53.93         NS  
 
 Event 65  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kravchenko, Andy D     12 YCF-FL            1:18.02    1:11.88  
                 34.69      1:11.88 (37.19)
  2 Austin, Thomas R       12 WFLA-FL           1:19.23    1:14.58  
                 36.48      1:14.58 (38.10)
  3 Vicha, Sean R          12 BERK-FL           1:19.34    1:18.07  
                 37.48      1:18.07 (40.59)
  4 Melnychuk, David A     12 PYP-FL            1:21.57    1:20.23  
                 38.87      1:20.23 (41.36)
  5 Jones, Noah            12 BW-FL             1:29.09    1:20.74  
                 39.26      1:20.74 (41.48)
  6 Brockman, William A    12 SPA-FL            1:23.80    1:23.94  
                 40.64      1:23.94 (43.30)
  7 Candelora, Angelo K    12 PYP-FL            1:25.24    1:25.57  
                 41.30      1:25.57 (44.27)
  8 Williams, Adam S       11 PYP-FL            1:26.21    1:25.93  
                 41.31      1:25.93 (44.62)
  9 Flood, Caleb F         12 PYP-FL            1:27.89    1:26.90  
                 43.84      1:26.90 (43.06)
 10 Wilson, Tucker L       11 VAST-GA           1:37.02    1:27.29  
                 42.62      1:27.29 (44.67)
 11 Wester, Christian M    11 UN-FL             1:29.34    1:28.82  
                 43.10      1:28.82 (45.72)
 12 Wendol, Peter C        12 PYP-FL            1:27.70    1:29.93  
                 42.59      1:29.93 (47.34)
 13 Pflanz, Linas E        11 TBAC-FL           1:25.89    1:31.53  
                 43.91      1:31.53 (47.62)
 14 Neely, Henry H         11 AAC-FL            1:44.18    1:31.58  
                 43.66      1:31.58 (47.92)
 15 Smith, Jeffrey G       11 BERK-FL           1:32.79    1:31.89  
                 45.35      1:31.89 (46.54)
 16 Ithier, Julian         12 BW-FL                  NT    1:36.30  
                 46.68      1:36.30 (49.62)
 17 Walker, Kristian I     11 BW-FL             1:34.01    1:37.43  
                 46.19      1:37.43 (51.24)
 18 HO, Anton A            11 SPA-FL                 NT    1:42.13  
                 48.39      1:42.13 (53.74)
 19 Ward, Tyler C          12 UN-FL             1:55.65    1:42.77  
                 50.36      1:42.77 (52.41)
 20 Chaby, Travis S        11 TBAC-FL                NT    1:48.36  
                 49.61      1:48.36 (58.75)
 21 Fogarty, Gabe Q        11 PYP-FL            2:30.59    2:05.30  
                 58.32    2:05.30 (1:06.98)
 22 Stewart, Zach C        12 SPA-FL            2:31.25    2:16.89  
               1:07.60    2:16.89 (1:09.29)