St. Petersburg Aquatics/Lewis                   5/19/2019 - 1:57 PM
      2019  813 Invitation Swim Meet - 5/17/2019 to 5/19/2019       
 
 Event 75  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Sanders, Janae D       10 PYP-FL            1:15.38    1:14.59  
                 35.22      1:14.59 (39.37)
  2 Galioto, Ellagrace J   10 PYP-FL            1:22.81    1:18.66  
                 37.71      1:18.66 (40.95)
  3 Marsala, Chase M       10 WFLA-FL                NT    1:19.26  
                 37.93      1:19.26 (41.33)
  4 Adams, Kate E          10 UN-FL             1:23.29    1:19.64  
                 36.76      1:19.64 (42.88)
  5 Ling, Anna S           10 PYP-FL            1:20.11    1:19.69  
                 37.51      1:19.69 (42.18)
  6 Hansen, Brinkleigh B    9 SPA-FL            1:21.84    1:20.37  
                 39.50      1:20.37 (40.87)
  7 Sonawane, Awani        10 BW-FL             1:29.20    1:23.09  
                 39.31      1:23.09 (43.78)
  8 Maniace, Kaylah E      10 YCF-FL            1:32.38    1:23.83  
                 40.24      1:23.83 (43.59)
  9 Dieffenthaller, Cathe  10 SPA-FL            1:31.11    1:24.91  
                 39.54      1:24.91 (45.37)
 10 Weigner, Alexa N       10 BERK-FL           1:34.66    1:25.18  
                 40.52      1:25.18 (44.66)
 11 Linden, Gabi D         10 BERK-FL           1:25.34    1:26.71  
                 39.96      1:26.71 (46.75)
 12 Becker, Jenna E        10 PYP-FL            1:40.15    1:29.20  
                 40.95      1:29.20 (48.25)
 13 James, Sophie I         9 PYP-FL            1:35.16    1:32.73  
                 43.36      1:32.73 (49.37)
 14 Manshack, Ashley R     10 PYP-FL                 NT    1:33.13  
                 43.70      1:33.13 (49.43)
 15 Halvorsen, Malia W     10 PYP-FL                 NT    1:35.23  
                 44.55      1:35.23 (50.68)
 16 Rozance, Margaret E    10 WFLA-FL                NT    1:40.68  
                 46.02      1:40.68 (54.66)
 17 McKendree, Emma K       9 TBAC-FL           1:43.27    1:40.72  
                 47.99      1:40.72 (52.73)
 18 Henn, Rachel R          8 WFLA-FL                NT    1:40.96  
                 48.52      1:40.96 (52.44)
 19 Torres, Sophia          9 BW-FL                  NT    1:41.61  
                 47.01      1:41.61 (54.60)
 20 Hoedt, Marlena A       10 TBAC-FL           1:45.39    1:42.14  
                 48.69      1:42.14 (53.45)
 21 Bell, Charleigh A       9 AAC-FL                 NT    1:42.71  
                 48.64      1:42.71 (54.07)
 22 Rocha, Haley A          8 SPA-FL            1:43.17    1:51.01  
                 52.48      1:51.01 (58.53)
 23 Baldwin, Lucy K         8 TBAC-FL           2:00.74    2:03.36  
                 55.59    2:03.36 (1:07.77)
 24 Scherer, Jamie M        7 UN-FL                  NT    2:08.25  
 25 Teufer, Haley R         9 YCF-FL            2:09.54    2:09.56  
               1:01.22    2:09.56 (1:08.34)
 26 Wheeler, Evie M         8 TBAC-FL           2:03.25    2:15.94  
                 59.10    2:15.94 (1:16.84)
 27 Ho, Valentina R         6 SPA-FL                 NT    2:20.81  
               1:09.89    2:20.81 (1:10.92)
 28 Novak, Gabriella E      6 SPA-FL                 NT    2:21.31  
 29 DeCort, Ansley S        6 BERK-FL                NT    2:30.17  
               1:13.23    2:30.17 (1:16.94)
 
 Event 75  Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Golubovic, Maya A      12 WFLA-FL           1:04.89    1:04.65  
                 31.62      1:04.65 (33.03)
  2 Chimidkhorloo, Sarnai  12 PYP-FL            1:06.17    1:06.91  
                 32.66      1:06.91 (34.25)
  3 Billitto, Brooke D     11 WFLA-FL           1:08.04    1:07.66  
                 32.93      1:07.66 (34.73)
  4 Clayton, Abby K        12 UN-FL             1:13.20    1:08.43  
                 33.54      1:08.43 (34.89)
  5 Dieffenthaller, Isabe  12 SPA-FL            1:09.90    1:08.55  
                 32.75      1:08.55 (35.80)
  6 Chung, Gracie S        11 TBAC-FL           1:10.24    1:10.52  
                 34.25      1:10.52 (36.27)
  7 Koveraite, Ugne        12 WFLA-FL           1:06.67    1:10.63  
                 33.40      1:10.63 (37.23)
  8 Maniace, Abby R        12 YCF-FL            1:13.31    1:10.75  
                 34.07      1:10.75 (36.68)
  9 Jaffe, Logan I         12 PYP-FL            1:11.90    1:10.80  
                 34.56      1:10.80 (36.24)
 10 Hague, Reece J         12 BW-FL             1:41.15    1:10.92  
                 33.85      1:10.92 (37.07)
 11 Destrade, Bella N      11 BERK-FL           1:11.05    1:11.89  
                 34.40      1:11.89 (37.49)
 12 McKendree, Madison G   11 TBAC-FL           1:10.61    1:12.12  
                 34.55      1:12.12 (37.57)
 13 Moseley, Anna I        11 BERK-FL           1:14.01    1:12.42  
                 34.19      1:12.42 (38.23)
 14 Fjare, Zoie J          11 SPA-FL            1:12.99    1:12.85  
                 35.73      1:12.85 (37.12)
 15 Mjtorian, Camila D     12 PYP-FL            1:12.19    1:12.95  
                 35.44      1:12.95 (37.51)
 16 Mandzik, Amaja E       12 SPA-FL            1:13.76    1:13.85  
                 35.55      1:13.85 (38.30)
 17 Paredes, Alexa A       12 TBAC-FL           1:15.12    1:14.87  
                 35.39      1:14.87 (39.48)
 18 Lekov, Angie A         11 TBAC-FL           1:16.99    1:17.07  
                 37.22      1:17.07 (39.85)
 19 Lapagesse, Mariana D   11 GTSA-FL           1:19.13    1:18.51  
                 37.78      1:18.51 (40.73)
 20 Ervin, Madilyn L       11 BW-FL             1:30.10    1:18.79  
                 37.72      1:18.79 (41.07)
 21 Scott, Haley A         12 PYP-FL                 NT    1:19.13  
                 37.26      1:19.13 (41.87)
 22 Ulewicz, Charlotte M   11 PYP-FL            1:19.24    1:19.61  
                 40.12      1:19.61 (39.49)
 23 Huls, Riley J          11 GTSA-FL           1:21.48    1:20.28  
                 37.92      1:20.28 (42.36)
 24 Murphy, Paisley G      11 GTSA-FL           1:43.75    1:23.06  
                 39.01      1:23.06 (44.05)
 25 Ward, Mya R            11 PYP-FL            1:25.73    1:24.24  
                 40.15      1:24.24 (44.09)
 26 Scherer, Adalyn J      11 UN-FL             1:31.75    1:26.81  
                 41.93      1:26.81 (44.88)
 27 Walton, Tierney K      11 VAST-GA           1:26.62    1:27.16  
                 40.48      1:27.16 (46.68)
 28 Solak, Jasia D         11 UN-FL             1:23.69    1:27.23  
                 41.53      1:27.23 (45.70)
 29 Henn, Natalie V        11 WFLA-FL                NT    1:27.92  
                 42.26      1:27.92 (45.66)
 30 O'Connor, Alexyz L     12 PYP-FL            1:28.56    1:29.39  
                 41.43      1:29.39 (47.96)
 31 Tucker, Lucey L        11 BW-FL             1:41.36    1:29.48  
                 43.11      1:29.48 (46.37)
 32 Wolfe, Kathryn R       11 UN-FL                  NT    1:30.01  
                 42.29      1:30.01 (47.72)
 33 Velasquez, Amaya       12 BW-FL                  NT    1:30.89  
                 44.01      1:30.89 (46.88)
 34 Robertson, Molly R     11 LRSA-FL                NT    1:32.32  
                 42.95      1:32.32 (49.37)
 35 Koveraite, Nigle       11 WFLA-FL                NT    1:34.44  
                 44.81      1:34.44 (49.63)
 36 Henderson, Haydynn H   11 TBAC-FL                NT    1:45.56  
                 49.97      1:45.56 (55.59)
 -- Purcell, Ashley M      11 PYP-FL            1:26.25         NS  
 -- Andersen, Chelsea D    12 GTSA-FL           1:18.49         NS  
 
 Event 75  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Campagnola, Joseph     10 WFLA-FL           1:06.37    1:05.40  
                 32.28      1:05.40 (33.12)
  2 Zendegui, Alex T       10 GTSA-FL           1:11.48    1:10.42  
                 33.66      1:10.42 (36.76)
  3 Angelillis, Nels M     10 TBAC-FL           1:16.45    1:15.24  
                 35.51      1:15.24 (39.73)
  4 Clark, Cade A           9 GTSA-FL           1:16.14    1:15.56  
                 37.14      1:15.56 (38.42)
  5 Dieffenthaller, David  10 SPA-FL            1:20.92    1:16.16  
                 36.95      1:16.16 (39.21)
  6 Bennett, Grayson R      9 TBAC-FL           1:18.95    1:17.08  
                 36.51      1:17.08 (40.57)
  7 Moats, Liam G          10 GTSA-FL           1:30.24    1:18.70  
                 37.59      1:18.70 (41.11)
  8 Politis, Evangelos N    9 TBAC-FL           1:23.33    1:22.88  
                 39.56      1:22.88 (43.32)
  9 Austin, Tobias R       10 WFLA-FL                NT    1:23.33  
                 39.44      1:23.33 (43.89)
 10 Hansen, Sawyer W        7 SPA-FL            1:28.22    1:25.65  
                 39.87      1:25.65 (45.78)
 11 Tsai, Jayden M          7 YCF-FL            1:40.02    1:29.65  
                 42.49      1:29.65 (47.16)
 12 Singleton, Kai T       10 BW-FL                  NT    1:30.33  
                 44.44      1:30.33 (45.89)
 13 Kerrigan, Owen M       10 UN-FL             1:33.21    1:30.37  
                 41.68      1:30.37 (48.69)
 14 Kovalev, Alexander      8 SPA-FL                 NT    1:31.98  
                 41.70      1:31.98 (50.28)
 15 Guettler, Christian J   9 SPA-FL            1:37.86    1:33.04  
                 42.70      1:33.04 (50.34)
 16 Pilichowski, Oliver     9 BW-FL             1:41.73    1:34.37  
                 45.15      1:34.37 (49.22)
 17 Novak, Eugene G         8 SPA-FL            1:39.70    1:36.63  
                 44.95      1:36.63 (51.68)
 18 Pflanz, Lou D          10 TBAC-FL           1:39.23    1:36.92  
                 46.24      1:36.92 (50.68)
 19 Smith, Taylor R         8 SPA-FL                 NT    1:37.22  
                 46.38      1:37.22 (50.84)
 20 Chaby, Trevor S         9 TBAC-FL           1:43.23    1:37.69  
                 45.29      1:37.69 (52.40)
 21 HO, Leonardo P          9 SPA-FL                 NT    1:38.15  
                 46.52      1:38.15 (51.63)
 22 Carter, Troy G          9 AAC-FL            1:43.52    1:38.52  
                 46.01      1:38.52 (52.51)
 23 Rudnik, Tristan         9 WFLA-FL                NT    1:38.84  
                 46.76      1:38.84 (52.08)
 24 Kurtz, Oliver P        10 SPA-FL            1:37.11    1:38.91  
                 45.86      1:38.91 (53.05)
 25 Draper, Jack G          9 SPA-FL                 NT    1:44.67  
                 49.86      1:44.67 (54.81)
 26 Hansen, Sutton J        6 SPA-FL            1:49.54    1:45.85  
                 48.70      1:45.85 (57.15)
 27 Blevins, Noah K         7 GTSA-FL                NT    1:45.98  
                 51.21      1:45.98 (54.77)
 28 Calvo, Steve A          9 BW-FL                  NT    1:47.62  
                 49.43      1:47.62 (58.19)
 29 Matos, Diego A          9 GTSA-FL                NT    1:50.07  
                 51.94      1:50.07 (58.13)
 30 Nelson, Stephan C       9 AAC-FL            1:50.94    1:50.84  
                 50.98      1:50.84 (59.86)
 31 Wagner, Riley X         9 GTSA-FL           1:57.01    1:54.54  
                 53.34    1:54.54 (1:01.20)
 -- Connolly, Liam J       10 WFLA-FL           1:44.08         NS  
 
 Event 75  Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kravchenko, Andy D     12 YCF-FL            1:08.78    1:02.14  
                 30.14      1:02.14 (32.00)
  2 Melnychuk, David A     12 PYP-FL            1:06.93    1:06.83  
                 32.30      1:06.83 (34.53)
  3 Jones, Noah            12 BW-FL             1:12.85    1:08.54  
                 33.31      1:08.54 (35.23)
  4 Vicha, Sean R          12 BERK-FL           1:08.64    1:08.62  
                 32.43      1:08.62 (36.19)
  5 Fentsor, Nathaniel S   12 RAD-FL            1:11.75    1:08.67  
                 33.47      1:08.67 (35.20)
  6 Candelora, Angelo K    12 PYP-FL            1:09.27    1:09.19  
                 33.00      1:09.19 (36.19)
  7 Wendol, Peter C        12 PYP-FL            1:12.92    1:11.53  
                 33.86      1:11.53 (37.67)
  8 Brockman, William A    12 SPA-FL            1:10.91    1:11.67  
                 34.39      1:11.67 (37.28)
  9 Wilson, Tucker L       11 VAST-GA           1:27.25    1:12.76  
                 35.25      1:12.76 (37.51)
 10 Hasbun, Nicolas B      12 SPA-FL            1:16.42    1:13.11  
                 35.56      1:13.11 (37.55)
 11 Parman, Reef M         12 YCF-FL            1:17.18    1:13.16  
                 34.51      1:13.16 (38.65)
 12 Neely, Henry H         11 AAC-FL            1:13.23    1:13.43  
                 35.13      1:13.43 (38.30)
 13 Borowiec, Bruno V      11 BERK-FL           1:17.06    1:13.86  
                 36.42      1:13.86 (37.44)
 14 Williams, Adam S       11 PYP-FL            1:12.55    1:13.99  
                 36.00      1:13.99 (37.99)
 15 Wester, Christian M    11 UN-FL             1:16.81    1:14.03  
                 35.22      1:14.03 (38.81)
 16 Tan, Josiah V          11 BW-FL             1:19.14    1:14.84  
                 36.29      1:14.84 (38.55)
 17 Flood, Caleb F         12 PYP-FL            1:15.04    1:14.86  
                 36.69      1:14.86 (38.17)
 18 Pflanz, Linas E        11 TBAC-FL           1:12.97    1:15.83  
                 36.17      1:15.83 (39.66)
 19 Longen, Chance R       12 GTSA-FL           1:19.33    1:16.48  
                 36.06      1:16.48 (40.42)
 20 Loubani, Elias W       11 PYP-FL            1:26.31    1:17.58  
                 36.79      1:17.58 (40.79)
 21 Ithier, Julian         12 BW-FL                  NT    1:17.78  
                 38.97      1:17.78 (38.81)
 22 Rozance, Jack R        12 WFLA-FL           1:22.33    1:18.23  
                 36.70      1:18.23 (41.53)
 23 Singleton, Sebastian   12 BW-FL                  NT    1:23.24  
                 38.85      1:23.24 (44.39)
 24 Walker, Kristian I     11 BW-FL             1:23.61    1:23.64  
                 40.26      1:23.64 (43.38)
 25 Ward, Tyler C          12 UN-FL             1:30.77    1:24.96  
                 40.27      1:24.96 (44.69)
 26 Smith, Jeffrey G       11 BERK-FL           1:22.21    1:27.29  
                 42.29      1:27.29 (45.00)
 27 Currie, Prince-Howard  12 YCF-FL            1:40.65    1:29.09  
                 41.36      1:29.09 (47.73)
 28 Chaby, Travis S        11 TBAC-FL           1:26.80    1:30.66  
                 42.08      1:30.66 (48.58)
 29 Rivera, Marco A        12 UN-FL                  NT    1:32.29  
                 43.82      1:32.29 (48.47)
 30 HO, Anton A            11 SPA-FL                 NT    1:34.09  
                 43.82      1:34.09 (50.27)
 31 Fogarty, Gabe Q        11 PYP-FL            1:53.66    1:53.62  
                 49.59    1:53.62 (1:04.03)
 32 Stewart, Zach C        12 SPA-FL            2:04.81    2:04.18  
                 58.10    2:04.18 (1:06.08)
 -- Velez, Nicolas         12 BW-FL             1:12.20         NS  
 -- Mack, Keegan C         12 WFLA-FL           1:27.96         NS