St. Petersburg Aquatics/Lewis                   5/19/2019 - 1:57 PM
      2019  813 Invitation Swim Meet - 5/17/2019 to 5/19/2019       
 
 Event 79  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rocha, Haley A          8 SPA-FL            1:02.06    1:02.16  
  2 Henn, Rachel R          8 WFLA-FL           1:05.03    1:05.03  
  3 Scherer, Jamie M        7 UN-FL                  NT    1:08.68  
  4 Dinnis, Clover E        8 BW-FL             1:23.06    1:10.85  
  5 Baldwin, Lucy K         8 TBAC-FL           1:13.39    1:11.32  
  6 Rogers, Riley M         8 TBAC-FL           1:10.55    1:11.37  
  7 DeCort, Ansley S        6 BERK-FL                NT    1:21.50  
  8 Wheeler, Evie M         8 TBAC-FL           1:30.91    1:23.99  
  9 Novak, Gabriella E      6 SPA-FL                 NT    1:42.77  
 -- Ho, Valentina R         6 SPA-FL                 NT         DQ  
 -- Neely, Caroline D       7 AAC-FL                 NT         NS  
 
 Event 79  Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Gore, Aubryanna O      10 PYP-FL              49.15      43.92  
  2 Weigner, Alexa N       10 BERK-FL             53.25      46.87  
  3 Dieffenthaller, Cathe  10 SPA-FL              52.10      47.60  
  4 Adams, Kate E          10 UN-FL               50.78      49.72  
  5 Ling, Anna S           10 PYP-FL              51.85      49.94  
  6 Maniace, Kaylah E      10 YCF-FL              54.06      50.53  
  7 Hansen, Karrington L   10 SPA-FL              49.42      50.74  
  8 Linden, Gabi D         10 BERK-FL                NT      56.31  
  9 Rozance, Margaret E    10 WFLA-FL           1:05.82      56.44  
 10 Manshack, Ashley R     10 PYP-FL                 NT      56.71  
 11 Becker, Jenna E        10 PYP-FL              58.17      56.75  
 12 Torres, Sophia          9 BW-FL                  NT      59.86  
 13 Bell, Charleigh A       9 AAC-FL            1:07.09    1:00.09  
 14 Hargewar, Nitya         9 GTSA-FL                NT    1:01.27  
 15 Waters, Elizabeth R    10 TBAC-FL           1:07.52    1:04.80  
 16 Teufer, Haley R         9 YCF-FL            1:05.68    1:05.29  
 
 Event 79  Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Holmes, Sarah G        12 BERK-FL             36.90      38.48  
  2 McDonough, Elizabeth   12 TBAC-FL             40.80      40.52  
  3 DuBray, Juliana        12 YCF-FL                 NT      41.14  
  4 Jones, Hattie F        11 PYP-FL              43.70      42.11  
  5 Paredes, Alexa A       12 TBAC-FL             42.55      42.17  
  6 Destrade, Bella N      11 BERK-FL             45.43      44.08  
  7 Mandzik, Amaja E       12 SPA-FL              46.42      46.24  
  8 Lapagesse, Mariana D   11 GTSA-FL             48.63      47.07  
  9 Huls, Riley J          11 GTSA-FL             47.54      47.35  
 10 Pergola, Sophia V      12 BW-FL               53.64      47.83  
 11 Schmitz, Katie A       12 TBAC-FL             53.85      49.71  
 12 Wolfe, Kathryn R       11 UN-FL                  NT      50.39  
 13 Curry, Madison N       11 BW-FL               51.88      50.60  
 14 Ward, Mya R            11 PYP-FL              56.81      51.17  
 15 Scherer, Adalyn J      11 UN-FL               54.84      51.80  
 16 Koveraite, Nigle       11 WFLA-FL                NT      53.23  
 17 Ervin, Madilyn L       11 BW-FL               54.51      53.36  
 18 Murphy, Paisley G      11 GTSA-FL             56.55      55.55  
 19 Henn, Natalie V        11 WFLA-FL             56.23      56.03  
 20 Tucker, Lucey L        11 BW-FL                  NT      56.16  
 21 Scott, Haley A         12 PYP-FL              54.82      56.42  
 22 Velasquez, Amaya       12 BW-FL             1:08.69      57.22  
 23 Robertson, Molly R     11 LRSA-FL                NT      57.71  
 24 Mansilla, Daniela A    11 BW-FL             1:17.08      58.54  
 25 O'Connor, Alexyz L     12 PYP-FL            1:04.59    1:01.73  
 26 Henderson, Haydynn H   11 TBAC-FL                NT    1:08.03  
 27 Walton, Tierney K      11 VAST-GA           1:01.19    1:17.50  
 -- Purcell, Ashley M      11 PYP-FL              50.86         NS  
 
 Event 79  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Tsai, Jayden M          7 YCF-FL              58.93      55.17  
  2 Kovalev, Alexander      8 SPA-FL                 NT      59.81  
  3 Novak, Eugene G         8 SPA-FL            1:07.20    1:05.04  
  4 Childress, Nolan R      8 TBAC-FL           1:08.13    1:06.21  
  5 Blevins, Noah K         7 GTSA-FL                NT    1:07.40  
  6 Smith, Taylor R         8 SPA-FL                 NT    1:12.27  
 -- Pflanz, Jonas G         8 TBAC-FL             58.93         DQ  
 
 Event 79  Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Bennett, Grayson R      9 TBAC-FL             46.13      45.85  
  2 Sampson, Henry J        9 TBAC-FL             51.22      49.95  
  3 Tsai, Jacob M          10 YCF-FL              52.97      50.79  
  4 Politis, Evangelos N    9 TBAC-FL             54.68      51.79  
  5 Clark, Cade A           9 GTSA-FL             54.27      51.85  
  6 Austin, Tobias R       10 WFLA-FL                NT      53.37  
  7 Pilichowski, Oliver     9 BW-FL             1:00.36      54.76  
  8 Kurtz, Oliver P        10 SPA-FL              57.86      56.17  
  9 Carter, Troy G          9 AAC-FL              58.90      56.22  
 10 Zet, Matthew G          9 BW-FL                  NT      57.20  
 11 Rudnik, Tristan         9 WFLA-FL                NT      59.74  
 12 Kerrigan, Owen M       10 UN-FL               58.12    1:02.35  
 13 Draper, Jack G          9 SPA-FL            1:05.57    1:02.67  
 14 Chaby, Trevor S         9 TBAC-FL           1:01.74    1:06.31  
 15 Wagner, Riley X         9 GTSA-FL           1:10.83    1:07.67  
 16 Nelson, Stephan C       9 AAC-FL            1:20.80    1:18.57  
 17 Calvo, Steve A          9 BW-FL                  NT    1:20.16  
 
 Event 79  Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Wendol, Peter C        12 PYP-FL              42.26      40.15  
  2 Austin, Thomas R       12 WFLA-FL             43.37      41.20  
  3 Rocha, Brandon R       11 SPA-FL              42.19      43.04  
  4 Politis, Christos      11 TBAC-FL             45.84      45.97  
  5 Tan, Josiah V          11 BW-FL               48.26      46.62  
  6 Zarate Romero, Robert  11 YCF-FL              50.33      46.73  
  7 Wester, Christian M    11 UN-FL               50.74      46.78  
  8 Singleton, Sebastian   12 BW-FL               47.04      47.46  
  9 Stargardt, Tyler C     11 TBAC-FL             48.47      47.87  
 10 Rozance, Jack R        12 WFLA-FL             48.56      48.36  
 11 Borowiec, Bruno V      11 BERK-FL             47.66      48.82  
 12 Longen, Chance R       12 GTSA-FL             48.27      49.13  
 13 Loubani, Elias W       11 PYP-FL              53.88      49.40  
 14 Teufer, Christopher R  11 YCF-FL              53.52      49.71  
 15 Currie, Prince-Howard  12 YCF-FL              56.51      51.67  
 16 Rodriguez, Elliott E   11 AAC-FL            1:00.78      52.39  
 17 Ithier, Julian         12 BW-FL                  NT      54.30  
 18 Rivera, Marco A        12 UN-FL             1:02.69    1:05.98  
 19 Stewart, Zach C        12 SPA-FL            1:27.22    1:15.91  
 -- Chaby, Travis S        11 TBAC-FL           1:05.72         DQ  
 -- Velez, Nicolas         12 BW-FL               44.94         NS  
 -- Mack, Keegan C         12 WFLA-FL             56.43         NS