St. Petersburg Aquatics/Lewis                 10/30/2020 - 12:47 PM
                2020 FHSAA 3A Region 3 Championship                 
                 Hosted By: Countryside High School                 
 
 Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
====================================================================
    School                                 Seed     Finals        
====================================================================
  1 Countryside                         1:40.25    1:37.82  
     1) Wright, Gisella A 10          2) Taugner, Abigail R 12        
     3) Koveraite, Ugne 9             4) Cardwell, Summer S 10        
  2 Naples                              1:39.86    1:38.92  
     1) Chevaldova, Elizabeth 11      2) Layton, Havana 10            
     3) Sonalia, Camille 10           4) Brisson, Sabyne 10           
  3 Osceola                             1:41.28    1:39.67  
     1) Valantiejus, Isabelle v 10    2) Moore, Abigail G 9           
     3) Turner, Caileen A 11          4) Williams, Clara 12           
  4 St Petersburg                       1:41.47    1:41.52  
     1) Pope, Alex P 9                2) Ott, Callie H 10             
     3) Emerson, Claire M 10          4) Gerrard, Molly D 11          
  5 Sarasota                            1:42.99    1:41.89  
     1) Traba, Mercedes L SR          2) Chmielewski, Sumner A JR     
     3) Gobora, Sofiya SR             4) Riley, Jenna M JR            
  6 Barron Collier                      1:47.22    1:42.19  
     1) Havig, Maquinn 12             2) Noe, Rylie 12                
     3) Laur, Catie N 10              4) Muller, Emery E 11           
  7 Seminole                            1:45.52    1:42.72  
     1) Rinard, Carissa A 10          2) Bordeaux, Olivia A 10        
     3) Christie, Marlee 10           4) Golubovic, Maya A 9          
  8 Charlotte                           1:44.91    1:43.54  
     1) Eaton, Grace 12               2) Manta, Roxana E 11           
     3) Hackenberg, Aliyah M 12       4) Nelson, Karys K 12           
  9 Fort Myers                          1:44.50    1:43.57  
     1) McMurray, Olivia M 12         2) Starling, Sydni C 12         
     3) Phillips, Georgia B 11        4) Perkins, Lily A 10           
 10 Braden River                        1:47.19    1:46.41  
     1) Kvederis, Brynn SO            2) Lewandrowski, Payton L SR    
     3) Helfrich, Daliah R SO         4) Hilt, Sydney J SR            
 11 Clearwater                          1:50.69    1:47.93  
     1) Lloyd, Lindsey N 9            2) Sullivan, Hannah C 12        
     3) Dart, Melissa M 11            4) Bianchi, Bilu 10             
 12 Lely                                1:48.27    1:49.83  
     1) Burt, Caelan 09               2) Hurst, Emily 12              
     3) Fernandez, Loren 11           4) Witthoff, Mia 11             
 13 Boca Ciega                          1:53.74    1:50.17  
     1) Smith, Malani Z 11            2) Alli, Alivia M 11            
     3) Padovan, Angela 12            4) Williams, Shannon E 11       
 14 North Fort Myers                    1:54.18    1:55.14  
     1) Hagan, Victoria               2) Terry, Delaney               
     3) Homolka, Anika                4) Wright, Sydney               
 15 Hillsborough                        1:58.11    1:56.68  
     1) Malouin, Maya                 2) Maloy, Annslee               
     3) Glass, Emily                  4) Chao, Jessica                
 16 Largo                               1:58.49    1:57.62  
     1) Millholland, Annaka 12        2) Rexroad, Annaleise 11        
     3) Serritella, Madison 12        4) Shanks, Lauren 11