St. Petersburg Aquatics/Lewis                 10/30/2020 - 12:47 PM
                2020 FHSAA 3A Region 3 Championship                 
                 Hosted By: Countryside High School                 
 
 Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
====================================================================
    School                                 Seed     Finals        
====================================================================
  1 Countryside                         3:16.54    3:10.36  
     1) Ross, Matthew R 12            2) Walters, Peyton J 12         
     3) Taylor, Andrew G 10           4) Burns, Joey P 12             
  2 Sarasota                            3:16.22    3:11.79  
     1) Keogh, Evan SO                2) Matteson, Owen SR            
     3) Junqueira, Luis Gustavo FR    4) Firlie, Cole JR              
  3 Osceola                             3:23.70    3:18.12  
     1) Barr, Forrest R 10            2) Malecot, Robert B 12         
     3) McDonald, Preston m 10        4) Kunin, Victor 11             
  4 Barron Collier                      3:28.37    3:18.96  
     1) Sobczak, Jonathan 10          2) Warnken, Christopher T 09    
     3) Savolle, Marc 11              4) Eriksson, William A 11       
  5 St Petersburg                       3:26.45    3:23.73  
     1) Melsom, Robert G 10           2) Lambridis, Alexander A 10    
     3) Jerger, Philip D 10           4) Cote, Benjamin M 12          
  6 Port Charlotte                      3:28.64    3:27.59  
     1) Myers, Karl F 12              2) Lefresne, Shawn M 12         
     3) Dabney, Elijah A 12           4) Hensel, Anthony D 10         
  7 Boca Ciega                          3:36.75    3:34.44  
     1) Ghizzoni, Dominic 11          2) Mitchell, Liam C 11          
     3) Denehy, Derek W 11            4) Jones, Nicholas J 11         
  8 Charlotte                           3:41.30    3:38.74  
     1) Rose, James W 11              2) Slorp, Gage W 10             
     3) Ruperd, Ethan R 9             4) McCauley, Gage E 11          
  9 Southeast                           3:44.56    3:42.59  
     1) Rivera, Daniel SR             2) Klapatch, Jason SR           
     3) Severino, Nichoas FR          4) Jones, Denis FR              
 10 Fort Myers                          3:47.86    3:43.73  
     1) Orbe Coka, Antonio D 10       2) Bucher, Grant 11             
     3) Albury, Kellon 10             4) Trepkowski, Brady H 11       
 11 Naples                              3:57.41    3:44.75  
     1) Edwards, Lucas 10             2) Hyer, Nolan 09               
     3) March, Payton 12              4) Eisold, Erik 12              
 12 Hillsborough                        3:59.06    3:52.03  
     1) Boss, Luke                    2) Spokas, Caden                
     3) Carneiro, Anthony             4) Ellis, Jacob                 
 13 Seminole                            3:58.04    3:54.53  
     1) Cavanaugh, Liam P 9           2) Ganio, Zekeal 11             
     3) Russo, Joseph B 12            4) Ganio, Igantius 9            
 14 Spoto                               4:03.51    4:01.92  
     1) Garbett, Jacob JR             2) Ehrhart, Jayden SO           
     3) Hand, Theodore SO             4) Johnson, Taylor JR           
 15 GGAT-FL                             4:14.82    4:06.87  
     1) Fulkroad, Justin              2) Estrada, Justin              
     3) Gutierrez, Gerardo            4) Erickson, Ryan               
 -- Clearwater                          3:36.15         DQ  
     1) Mishchenko, Alexander 10      2) Craft, Sam 10                
     3) LeFleur, Andrew G 10          4) Shaw, Luke A 10