St. Petersburg Aquatics/Lewis                  11/21/2020 - 3:28 PM
         SPA - PYP NOVEMBER 2020 - 11/20/2020 to 11/22/2020         
 
 Event 24  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Clark, Emma A           8 WFLA-FL             50.16      49.47  
  2 Ho, Valentina R         8 SPA-FL              53.33      50.85  
  3 Brice, McKenna A        7 TBAC-FL             55.63      52.63  
  4 Mistak, Julia N         8 SPA-FL              50.79      53.76  
  5 Bassford, Kaitlyn M     6 SPA-FL              59.79      56.39  
  6 Powell, Reagan J        6 KSA-FL            1:03.83    1:02.13  
  7 Schutte, Sabrina M      8 WCA-FL            1:04.31    1:02.53  
  8 Bisanz, Annalise S      8 WCA-FL              59.07    1:04.53  
  9 Goetze, Olivia D        8 WCA-FL            1:11.24    1:07.54  
 10 Sturgill, Chloe G       7 TBAC-FL                NT    1:14.64  
 11 Staubs, Kynzley C       6 WCA-FL                 NT    1:23.70  
 -- Bailey, Kyleigh A       8 WCA-FL                 NT         DQ  
 -- Balicki, Isla H         7 PS-FL                  NT         DQ  
 -- Lindsey, Mallory E      6 SPA-FL                 NT         DQ  
 
 Event 24  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Pistanek, Mia C        10 SRQ-FL              36.27      36.38  
  2 McDonough, Charlotte   10 TBAC-FL             36.87      36.43  
  3 Perez, Mai              9 PYP-FL              37.17      37.99  
  4 Ross, Skyler L          9 WCA-FL              38.00      38.46  
  5 Tedhams, Taylor R       9 SWIM-FL             41.24      40.78  
  6 Corn, Timerie L         9 SRQ-FL              42.59      42.55  
  7 Cowley, Alegria G      10 SPA-FL                 NT      43.26  
  8 Maczuga, Lily A        10 PS-FL               42.66      43.51  
  9 Ruyle, Callie J        10 HCTY-FL             43.76      43.61  
 10 Jurgens, Elise L       10 KSA-FL              43.08      44.53  
 11 Farrell, Shea M        10 PYP-FL              44.37      44.55  
 12 Nishman, Izzy S         9 SPA-FL              43.20      44.78  
 13 Lango, Peyton E        10 PYP-FL              47.15      45.37  
 14 Powell, Averly P        9 KSA-FL              46.11      45.86  
 15 Ambrose, Eden J        10 PYP-FL              43.88      46.02  
 16 Abraham-Gish, Aviana    9 TBAC-FL             51.88      46.26  
 17 Sango, Harper L         9 SPA-FL              44.31      46.82  
 18 Messer, Faylynn M      10 SPA-FL              46.19      47.28  
 19 Brost, Ruby A          10 SWIM-FL             44.79      48.09  
 20 Tinkova, Lora A        10 SPA-FL              52.28      48.43  
 21 Taylor, Chloe M         9 WFLA-FL             54.15      49.23  
 22 Bassford, Addie E       9 SPA-FL              56.29      50.19  
 23 Maloney, Sophia A       9 TBAC-FL             48.91      50.33  
 24 Cole, Audrey C         10 PYP-FL              55.05      51.08  
 25 McSoley, Karina L       9 PYP-FL              51.14      51.12  
 26 Turner, Joceline E     10 AAC-FL              49.99      52.22  
 27 Palmer, Lindsey L       9 PYP-FL              48.42      52.50  
 28 Conroy, Paige M         9 WCA-FL                 NT      53.95  
 29 Hudson, Alice C         9 TBAC-FL             55.82      54.81  
 30 Williams, Ivy A         9 SPA-FL              53.05      55.09  
 31 Steelman, Natali E     10 WCA-FL              52.88      55.40  
 32 Tyre, Piper E           9 VAST-GA           1:06.44      59.19  
 33 Eby, Rylie M            9 PYP-FL                 NT    1:03.19  
 -- Herndon, Elby L        10 SPA-FL              54.07         DQ  
 -- Fortune, Makynzie N    10 CAT-FL              41.00         DQ  
 -- Ross, Catherine E       9 SPA-FL            1:01.37         NS  
 
 Event 24  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Shoemaker, Bradshaw A   8 SRQ-FL              40.70      40.17  
  2 McSoley, Michael J      8 PYP-FL                 NT      47.44  
  3 Kadlic, Blake E         7 PYP-FL                 NT      49.92  
  4 Ruyle, James J          7 HCTY-FL             54.63      51.44  
  5 Kovalev, Andrew         6 SPA-FL              55.33      53.49  
  6 Barrios, Tomas N        8 SPA-FL              53.10      58.32  
  7 Avdovic, Aydin          8 WCA-FL                 NT    1:02.06  
  8 Carter, Logan S         8 AAC-FL            1:10.43    1:03.37  
  9 Brice, Jasen E          5 TBAC-FL           1:14.15    1:05.45  
 10 Hyslop, Cooper J        7 TBAC-FL                NT    1:18.38  
 -- Barnaky, Caden J        8 WFLA-FL                NT         DQ  
 
 Event 24  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hansen, Sawyer W        9 SPA-FL              34.41      33.89  
  2 Dorobantu, Luca        10 SPA-FL              36.46      35.93  
  3 Taylor, Owen C         10 WFLA-FL             42.86      36.88  
  4 Randall, Kyle J        10 PS-FL               38.36      37.17  
  5 Bravo, Chris L         10 VAST-GA             42.36      39.88  
  6 Kovalev, Alexander      9 SPA-FL              37.29      39.92  
  7 Kurtz, Nolan P         10 SPA-FL              39.40      40.25  
  8 Dolimpio, A.J. J       10 PS-FL               40.03      40.47  
  9 Malaj, Adam J          10 SRQ-FL              44.43      42.04  
 10 Draper, Jack G         10 SPA-FL              41.86      42.73  
 11 Messal, Cooper R        9 SRQ-FL              51.36      43.39  
 12 Nippa, Hunter B         9 SPA-FL                 NT      48.68  
 13 Fluck, Shane A         10 SRQ-FL              51.68      49.23  
 14 Kawaiaea, Kaleo M      10 PYP-FL              54.65      49.40  
 15 Sparks, Skyler A        9 PYP-FL                 NT      50.27  
 16 Ricke, Jacob M         10 SWIM-FL             56.89      51.73  
 17 Keokeutla, Dylan J     10 SPA-FL              53.73      52.27  
 18 Solak, Jevey D          9 AAC-FL              59.20      54.20  
 19 Silber, Drew N          9 TBAC-FL                NT    1:14.69  
 -- HO, Leonardo P         10 SPA-FL              44.69         DQ